PDA

View Full Version : H ζωή σταμάτησε στο "Π"



allou
30/05/2008, 23:34
Απλά copy paste απο το blog για τον Στάθη.
stathis.pblogs.gr

Το μόνο που έχει αλλάξει από τότε είναι οτι το Π ξηλώθηκε χθες και μαζί κάποια ακόμη της περιοχής...
Ο Δήμος λέει ανταποκρίθηκε στην εντολή της Τροχαίας και ταυτόχρονα αποδέχτηκε την ενοχή του...
Οι κάτοικοι διαμαρτύρονταν εδώ και χρόνια, αλλά έπρεπε να χαθεί μια ζωή για να γίνει κάτι.
Ούτε ισόβια δεν αρκουν για να τιμωρήσεις ένα τέτοιο προδιαγεγραμμέ νο έγκλημα.


eMihanoviosΤο τραγικό ατύχημα του φίλου μου...
Το ατύχημα του Στάθη...



Συνάδελφοι μοτοσυκλετιστέ ς και φίλοι,

Την Παρασκευή 23/05/08 και ώρα 09:25 το πρωί σκοτώθηκε φίλος μου μοτοσυκλετιστή ς μετά από παράξενο ατύχημα με φορτηγό επί της οδού Μακρυγιάννη (στη διασταύρωση με την Κουμουνδούρου) στου Ρέντη. Ο άτυχος
μοτοσυκλετιστή ς κατευθυνόνταν προς την εθνική οδό στη δεξιά μεριά της Μακρυγιάννη όταν ξαφνικά εμφανίστηκε μπροστά του μεταλική μπάρα (προφανώς για αποφυγή παρκαρίσματος), σχήματος "Π" (δύο συνολικά μπάρες η μία μετά την άλλη καρφωμένες πάνω στη δεξιά μεριά του δρόμου και με απόσταση περίπου 1.5μ μεταξύ των).

Ακολούθησε σύγκρουση της μοτοσυκλέτας XT660 με την πρώτη μεταλική μπάρα, πτώση του μοτοσυκλετιστή στα αριστερά, με τραγική συνέπεια το φορτηγό να συνθλίψει το κεφάλι (με το κράνος) και το στήθος του... Το φορτηγό συνέχισε την πορεία του έως ότου κάποιος άλλος οδηγός τον σταμάτησε παρακάτω. Ο οδηγός ισχυρίζονταν ότι δεν κατάλαβε τίποτε...




Φίλοι και συνάδελφοι μοτοσυκλεστιστ ές η μηχανή σήμερα βρίσκεται σε πάρκιν της Τροχαίας και όπως όλοι μπορείτε να δείτε βλέποντας τις φωτογραφίες, δεν έχει πάθει καμμία ζημιά, κάτι που πιθανά αποδίδεται στη πολύ ΧΑΜΗΛΗ ταχύτητα του άτυχου μοτοσυκλετιστή .

Ζητάω την βοήθειά σας για να αντιμετωπίσουμ ε όσο πιο σωστά και αντικειμενικά γίνεται αυτό το γεγονός και να πάψουμε να θεωρούμε ως δεδομένο την τυπική εκδοχή του "φορτηγατζής δεν κατάλαβε ότι πάτησε μοτοσυκλετιστή ..." ή το άλλο τυπικό "η μηχανή δεν πρόσεξε και προσπέρασε από δεξιά και την έπαθε...".

Γνωρίζοντας εκ' πείρας ότι η οικογένεια του άτυχου μοτοσυκλετιστή, δεν έχει πολλές πιθανότητες να "ψάξει" το συμβάν για ευνόητους λόγους αλλά και λόγω έλειψης πείρας, θα επιθυμούσα όπως βοηθήσετε στο να διελευκανθεί η υπόθεση, καταθέτοντας απόψεις ή πιθανές μαρτυρίες σας. Οτιδήποτε θα μπορούσε να μας βοηθήσει είναι ευπρόσδεκτο (επαναδημοσιεύσ εις σε blogs, email ανάλογες μαρτυρίες-περιστατικά κ.λ.π.)

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

eMihanovios1

Επικοινωνία

Τηλέφωνο: 6947 646921
email: emihanovios1@gmail.com

micele
30/05/2008, 23:50
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από allou
[B]Απλά copy paste απο το blog για τον Στάθη.
stathis.pblogs.gr

Το μόνο που έχει αλλάξει από τότε είναι οτι το Π ξηλώθηκε χθες και μαζί κάποια ακόμη της περιοχής...
Ο Δήμος λέει ανταποκρίθηκε στην εντολή της Τροχαίας και ταυτόχρονα αποδέχτηκε την ενοχή του...
Οι κάτοικοι διαμαρτύρονταν εδώ και χρόνια, αλλά έπρεπε να χαθεί μια ζωή για να γίνει κάτι.
Ούτε ισόβια δεν αρκουν για να τιμωρήσεις ένα τέτοιο προδιαγεγραμμέ νο έγκλημα.

Τι να το κάνεις τώρα που τα ξήλωσε ο δήμος , που ξεσηκώνονταν οι κάτοικοι...κτλ:sad:
το κακό έγινε!έτσι...στην ελλαδίτσα πρέπει πρώτα να το δούμε να γίνεται ,πρεπει πρώτα να θρηνούμε
...και ύστερα απ ΄ολα να το διορθωνουμε!!!!!!!!!καλό ταξίδι στο παλικάρι.....:sad: :sad: :sad:

TROOPER
31/05/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από allou
................

θαναση στο επομενο σεμιναριο πολης θα πρεπει μαλλον να βαλεις και αλλα πραματα τα οποια θα πρεπει κανεις να προσεχει οταν οδηγει.την αναλγησια,την αφιλοτιμια,την ραθυμια...

ωρα καλη στο παλικαρι και δυναμη στους δικους του.

εχω αρχισει να μην ντρεπομαι που ειμαι ελληνας...εχω αρχισει κατι χειροτερο...εχω αρχισει να λυπαμαι.

:sad: :sad: :sad: :sad:

catmaster
31/05/2008, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εχω αρχισει να μην ντρεπομαι που ειμαι ελληνας...εχω αρχισει κατι χειροτερο...εχω αρχισει να λυπαμαι.

:sad: :sad: :sad: :sad:

....χρόνια τώρα Γιώργο.... :sad:

Ταξιδευτής
31/05/2008, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
....χρόνια τώρα Γιώργο.... :sad:

:sad: :sad: :sad: :mad: :sad: :sad: :sad:

sergiosm
31/05/2008, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εχω αρχισει να μην ντρεπομαι που ειμαι ελληνας...εχω αρχισει κατι χειροτερο...εχω αρχισει να λυπαμαι.
:nono:

Μακάρι να ήμασταν Έλληνες...
Δυστυχώς όμως, είμαστε Νέο-Έλληνες...

:sad: :sad: :sad: :sad:

devil's animal
02/06/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:nono:

Μακάρι να ήμασταν Έλληνες...
Δυστυχώς όμως, είμαστε Νέο-Έλληνες...

:sad: :sad: :sad: :sad:

+1
:sad: :sad:

κριμα για το παιδι...
:( :(