PDA

View Full Version : Για να μην γκρινιάζουμε μόνο



sergiosm
31/05/2008, 12:32
Ελλάδα, 30/5/2008
ΣτΕ: «Να καταβληθεί το πρόστιμο για τις κάμερες»

Η ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας απεφάνθη ότι το υπουργείο Δημόσιας Τάξης οφείλει να καταβάλει το πρόστιμο ύψους 3.000 ευρώ που επέβαλε η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα στην ΕΛΑΣ, καθώς το 2007, κατόπιν ελέγχου, διαπίστωσε ότι λειτουργούσαν παρά την απαγόρευσή τους οι κάμερες του συστήματος C4I.

http://www.lawnet.gr/articlemain.asp?id=16171

Fournaris
01/06/2008, 09:25
Πολυ μεγαλο το προστιμο που τους ριξαν. Αν δεν μπορουν να το πληρωσουν να τους βοηθησουμε ρε παιδια, να κανουμε εναν ερανο που λεει ο λογος:(

sergiosm
01/06/2008, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fournaris
Πολυ μεγαλο το προστιμο που τους ριξαν. Αν δεν μπορουν να το πληρωσουν να τους βοηθησουμε ρε παιδια, να κανουμε εναν ερανο που λεει ο λογος:(

το ύψος του προστίμου έχει σημασία;;

ή ότι α) τους το έριξαν και
β) το Συμβούλιο της Επικρατείας το επικύρωσε;;

SpineshankD
01/06/2008, 18:09
ωραια! τωρα θα ξαμοληθουν στα μπλοκα για να τα παρουν πισω!!
αληθεια καπου τετοια εποχη δεν βγαζουν καινουργια μετρα για το κρανος?πως τους ξεφυγε φετος?:confused: :rotflmao:

sergiosm
01/06/2008, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
ωραια! τωρα θα ξαμοληθουν στα μπλοκα για να τα παρουν πισω!!
αληθεια καπου τετοια εποχη δεν βγαζουν καινουργια μετρα για το κρανος?πως τους ξεφυγε φετος?:confused: :rotflmao:

δηλαδή θα ήταν καλύτερα να μη γίνει τίποτα και οι ΚΑΜΕΡΕΣ να συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικότατα;;;

SpineshankD
01/06/2008, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
δηλαδή θα ήταν καλύτερα να μη γίνει τίποτα και οι ΚΑΜΕΡΕΣ να συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικότατα;;;

το σχολιο ηταν για την υποτιθεμενη αντιδραση της αστυνομιας... τεσπα.! δεν ειμαι υπερ των καμερων αν και σε ορισμενες καταστασεις μπορει και να βοηθουσαν. ΑΛΛΑ επειδη ειμαστε ενα μπουρδελο για χωρα και τιποτα δεν συμβαινει τυχαια και χωρις δολο σε αυτες τις περιπτωσεις, καλα κανανε και ριξανε το "προστιμο" εστω και για τα ματια του κοσμου.και φυσικα τιποτα δεν μου λεει οτι πραγματικα τις κοψανε τις καμερες η δεν εχουν αλλες αντιστοιχες να λειτουργουν. Αν και αυτα που εχουνε να δουνε τα ματια μας και των παιδιων μας απο καμερες ...... γ@μισετ@:sick:

cityfly
01/06/2008, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
το σχολιο ηταν για την υποτιθεμενη αντιδραση της αστυνομιας... τεσπα.! δεν ειμαι υπερ των καμερων αν και σε ορισμενες καταστασεις μπορει και να βοηθουσαν. ΑΛΛΑ επειδη ειμαστε ενα μπουρδελο για χωρα και τιποτα δεν συμβαινει τυχαια και χωρις δολο σε αυτες τις περιπτωσεις, καλα κανανε και ριξανε το "προστιμο" εστω και για τα ματια του κοσμου.και φυσικα τιποτα δεν μου λεει οτι πραγματικα τις κοψανε τις καμερες η δεν εχουν αλλες αντιστοιχες να λειτουργουν. Αν και αυτα που εχουνε να δουνε τα ματια μας και των παιδιων μας απο καμερες ...... γ@μισετ@:sick:


δεν είναι καθόλου για τα μάτια του κόσμου
και έχουν πολύ μεγάλη σημασία τέτοιες αποφάσεις

αλλιώς θα γίνουμε σαν τους άγγλους που αποδεδειγμένα (λονδίνο) οι ληστείες έχουν αυξηθεί παρά τα εκατομύρια σε κάμερες και άμα τους ρωτήσεις σου απαντάνε αν δεν ήταν οι κάμερες θα ήταν περισσότερες

ή στραβός είν ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε

επαφή με την πραγματικότητα μηδέν

devil's animal
02/06/2008, 07:35
καλα κανανε για το προστιμο αλλα νομιζω οτι θα επρεπε να ηταν πιο πολλα χρηματα.:rolleyes:


γιατι αν εχουν μαζεψει τα εκατονταπλασια απο την λειτουργια της δεν εχει νοημα.
ειναι σαν τους καταστηματαρχες με την ηχορυπανση. πληρωνουν τα γελοια προστιμα που τους επιβαλουν γιατι δεν τους συμφερει να κλεισουν την μουσικη (και κατ'επεκταση να κλεισει και το μαγαζι) και να αδειασει η τσεπη τους.:rolleyes:


τι τους νοιαζει τους μπατσους αν εχουν βγαλει 30.000€ απο την συγκεκριμενη καμερα και πληρωσουν 3.000€? εγω θα εβαζα αλλες 5-6. μια χαρα προσοδοφορα επιχειρηση.:cool: