PDA

View Full Version : 27η Πανελληνια Συγκεντρωση



Σελίδες : [1] 2

africanos31
01/06/2008, 21:09
Σε 10 μερες στη θασο (Πανω απο 4000 μοτο αναμενονται)
Να ετοιμαζομαστε.... www.motoe.gr

lakou636
03/06/2008, 15:22
ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΕΙΣΟΔΟΥ ΣΤΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ?ΟΔΗΓΟ-ΣΥΝΟΔΗΓΟ?
ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ.....

dukeandthecity
03/06/2008, 15:24
εισητήριο πληρώνεις για την μοτο και όχι για οδηγο-συνοδηγο. Το πόσο θα παει φέτος ....:confused: :confused:

zephyr1
03/06/2008, 15:26
Αναμεινατε ενημερωση απ'τον TRE. :rolleyes:

dukeandthecity
03/06/2008, 15:28
αυτοι οι nazareth, είναι καλά παιδιά ???

lakou636
03/06/2008, 15:30
ΠΕΡΙΣΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΣΤΑ ΚΑΜΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 70 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ....

dukeandthecity
03/06/2008, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lakou636
ΠΕΡΙΣΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΣΤΑ ΚΑΜΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ 70 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ....

και εγω αν είχα kawasaki με τα πόδια θα έμπενα :rotflmao: :rotflmao:

τα 70 ε είναι για όλο το 3μερο. (και αν είσαι μέλος της ΜΟΤΟΕ έχεις εκπτωση)

lakou636
03/06/2008, 15:49
ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ KAWASAKI?
ΑΠΛΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 70 ΕΥΡΩ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΖΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΕΝΤΕΛΕΙ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ...ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ,ΠΑΛΙ 70 ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΣΗ?

dukeandthecity
03/06/2008, 15:54
τα kawasaki εν αντιθεση με το πληκτρολογιο σου δεν έχουν caps lock. :lol: :lol:

μη τσιμπας χαβαλε κανουμε. πόσο θα ειναι η εισοδος δεν το ξερω. Αλλα αν ο φιλος σου ο τραμπούκος θα είναι και φέτος σου στελνω το κινητο μου με πμ να καθαρίσει και για μενα φέτος. :lol: :lol:

africanos31
03/06/2008, 17:05
80 ευρω η μοτο (οδηγος+συνοδηγος) χωρις καρτα ΜΟΤΟΕ
50 ευρω ( >> >> ) με καρτα ΜΟΤΟΕ

10 ΕΥΡΩ Η ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ (ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΜΟΤΟ)

ΤΑ 5 ευρω θα πανε σε ιδρυμα για παιδια και για πηγαδι με νερο στην αφρικη (ηδη μελος εχει ανοιξει 2 πηγαδια και εκατονταδες ζωες εχουν πια νερο...)

Αν καποιος ερθει πρωι η μεσημερι (οχι την ωρα των συναυλιων) για βολτα δεν νομιζω οτι δεν μπαινει....στην εισοδο παντα δουλευω και μερικοι ερχονται για 1 καφε(αν και η θασος για καφε δεν ειναι καμμενα Βουρλα)

xampos
03/06/2008, 17:20
re seis kai μεις σκεφτομαστε απο σαλονικα να παμε για ενα καφε το πρωι και να γυρισουμε βραδακι αλλα αμα ειναι να δωσουμε 70 ευρω ασε καλυτερα :wacko: :wacko:

το καραβι για να περασεις απεναντι απο καβαλα ποσο παει?? (με μοτο μαζι ) :beer:

apav
03/06/2008, 17:57
80? :o

Μάλλον μπορείς να μπεις πληρώνοντας 10? που είναι το εισιτήριο για τις συναυλίες. :beer:

Sapadak
03/06/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
re seis kai μεις σκεφτομαστε απο σαλονικα να παμε για ενα καφε το πρωι και να γυρισουμε βραδακι αλλα αμα ειναι να δωσουμε 70 ευρω ασε καλυτερα :wacko: :wacko:

το καραβι για να περασεις απεναντι απο καβαλα ποσο παει?? (με μοτο μαζι ) :beer:

Για απεναντι οχι απο Καβαλα αλλα απο Κεραμωτη.

Ταχυτερα, περισσοτερα δρομολογια, ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ

Sapadak
03/06/2008, 18:15
A

Ξεχασα τα δρομολογια :lol:

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ : (απο Κεραμωτη)

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΠΙΒΑΤΗ : 2,50 ΕΥΡΩ

ΠΑΙΔΙΚΟ (5-10 ΕΤΩΝ) : 1,20 ΕΥΡΩ

ΙΧ < 4,25 μ : 13,00 ΕΥΡΩ

ΙΧ > 4,25 μ : 17,00 ΕΥΡΩ

ΦΟΡΤΗΓΑ : 5,60 / μέτρο

ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ : 4,50 / μέτρο



ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ : (απο Καβαλα)

ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΠΙΒΑΤΗ : 4,00 ΕΥΡΩ

ΠΑΙΔΙΚΟ (5-10 ΕΤΩΝ) : 2,00 ΕΥΡΩ

ΙΧ < 4,25 μ : 17,50 ΕΥΡΩ

ΙΧ > 4,25 μ : 22,00 ΕΥΡΩ

ΦΟΡΤΗΓΑ : 7,00 ΕΥΡΩ/μέτρο

ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ : 5,50 ΕΥΡΩ/μέτρο


132678

xampos
03/06/2008, 18:23
ασε καλυτερα θα παω αλλη φορα :lol: :lol: :uplate: :uplate:

Sapadak
03/06/2008, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
ασε καλυτερα θα παω αλλη φορα :lol: :lol: :uplate: :uplate:

Αν το λες για το κοστος του ΙΧ δεν ειναι και το κοστος της μοτοσυκλετας!

Δεν το θυμαμε τωρα! (παντως φθηνοτερο)

africanos31
03/06/2008, 21:33
θα υπαρξουν και αλλα δρομολογια εκτακτα που θα ναυλωσει η ΜΟΤΟΕ

veagle
03/06/2008, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Αν το λες για το κοστος του ΙΧ δεν ειναι και το κοστος της μοτοσυκλετας!

Δεν το θυμαμε τωρα! (παντως φθηνοτερο)

3 ευρώ είναι η μεγάλη η μηχανή πάνω απο 250 απο Κεραμωτή για Λιμένα

Το Φέρυ κάνει 35 λεπτά απο Κεραμωτή για Λιμένα και απο εκεί μέχρι το Κάμπινγκ του ΕΟΤ στον Πρίνο είναι 16 μέχρι τον Πρίνο και 1 ακόμη χιλιόμετρο μέχρι το Κάμπινγκ.

Το Φέρυ απο Καβάλα για Πρίνο κάνει 1 ώρα & 15 και απο εκει μέχρι το κάμπινγκ είναι 1 χιλιόμετρο.

Δεν συμφέρει απο Καβάλα, διότι έχει και τις διπλές τιμές περίπου σε σχέση με την Κεραμωτή.
Επίσης έτσι όπως έρχεσαι δεν μπαίνεις καθόλου ΚΑβάλα μέσα, βγαίνεις κατευθείαν απο Εγνατία στην έξοδο για Κεραμωτή και για το Αεροδρόμιο της Καβάλας.

Σε λιγάκι θα σας ανεβάσω και Χάρτη.

Δες και εδώ δείγμα χάρτη:
(κατέβα λίγο προς τα κάτω του θέματος, θα τον δεις)
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=44482&highlight=%C8%DC%F3%EF

xampos
03/06/2008, 21:48
χμμμ θα το σκεφτουμε

θα ανοιξω και καινουργιο θεμα αμα ειναι να παμε απο θεσσαλονικη !

Βαγγελη εσυ θα εισαι εκει? αν ναι κερνας :beer:

veagle
03/06/2008, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
χμμμ θα το σκεφτουμε

θα ανοιξω και καινουργιο θεμα αμα ειναι να παμε απο θεσσαλονικη !

Βαγγελη εσυ θα εισαι εκει? αν ναι κερνας :beer:

Μάλλον θα είμαι!
Τώρα αν θα είμαι μέσα με την μηχανή, δεν το νομίζω.
Γιατί θα πάω μόνο για ΣΚ και έχω να μείνω περίπου 3 χλμ απο εκει!
Όσο για τις μπύρες μέσα:beer: :beer:

Όποιος θέλει πληροφορίες για Θάσο, ευχαρίστως να βοηθήσω. Την ξέρω πολύ καλά.
(Ανταμοιβή: αν με δείτε εκεί κερνάτε μια :beer: )

veagle
03/06/2008, 22:06
η κιτρινοπράσινη γραμμή είναι η διαδρομή απο Λιμένα για το κάμπινγκ.
Είναι 16 χιλιόμετρα μέχρι την διαστάυρωση που λέει για "Σκάλα Πρίνος" δεξιά κατεβαίνεις στην Σκάλα και απο εκεί 1 χιλιόμετρο προς τα αριστερά!


132692

veagle
03/06/2008, 22:13
...


132693

T.R.E
04/06/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Αναμεινατε ενημερωση απ'τον TRE. :rolleyes:


:a5: :a5:

ΜΠΙΦΑΣ
10/06/2008, 14:45
Ρε φιλος εχεις κανενα νεο απο τα παιδια απο την καρδιτσα εμαθα οτι δεν θα παει κανενας.με τον θωδορη που βρεθηκαμε πριν κανενα δεκαημερο μου ειχε πει οτι δεν ξερει αν θα παει.με τον ακη που μιλησα σημερα μου ειπε οτι δεν θα παει.ακουσανε και εγω οτι παιζει μηλητεως πυρετος στη θασο και ειναι ολοι στο δεν ξερω αν θα παω.τι παι ζει τελικα.:confused: :wave2:

africanos31
10/06/2008, 19:25
δςν ςχω καμια τετοια ενημερωση!!Σιγουρα οι λεσχες θα ξεραν ιδιως της καβαλας.....παντως σκοπος ειναι 4500 μοτο!!
Τελευταιο καραβι την Τεταρτη στις 22.30....απο Κεραμωτη τις αλλες μερες αν μαζευτουν πανω απο50 μοτο θα φευγει καραβι και πιο αργα!!

lakou636
10/06/2008, 19:59
Ξέρουμε δρομολογια την πεμπτη απο μεσημερι και μετα τι παιζει ?
απο που ειναι καλυτερα?
απο Νεα περαμο η απο Κεραμωτη?

giorgio1976
11/06/2008, 11:44
Νέα Πέραμο;Απ'ότι ξέρω μόνο από Καβάλα και Κεραμωτή μπορείς να πας.Από Καβάλα είναι 1ώρα κι από Κεραμωτή 30 λεπτά.

mixalisX
11/06/2008, 11:46
ερώτηση παιδες.

1. Τελικά τι παίζει με την είσοδο? Εγώ και το φιλαράκι μου για παράδειγμα λέμε να μείνουμε σε αλλο καμπιγκ και να πάμε μόνο για τις εκδηλώσεις. Για να μπούμε με τα πόδια και τα μωρά απ' έξω θα πληρώσουμε κανονική είσοδο? Στην www.motoe.gr δεν το διευκρινίζουν αυτό και ειναι ΦΛΕΓΟΝ ΘΕΜΑ.

2. Θα υπάρχει κανένας χώρος συγκέντρωσης για τους φίλους του moto.gr ή θα μαστε πουθενά σκόρπιοί?

3. Θα έχει κανένα σταντ να πάρω κανένα μπλουζάκι moto.gr???????

xampos
11/06/2008, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
ερώτηση παιδες.

1. Τελικά τι παίζει με την είσοδο? Εγώ και το φιλαράκι μου για παράδειγμα λέμε να μείνουμε σε αλλο καμπιγκ και να πάμε μόνο για τις εκδηλώσεις. Για να μπούμε με τα πόδια και τα μωρά απ' έξω θα πληρώσουμε κανονική είσοδο? Στην www.motoe.gr δεν το διευκρινίζουν αυτό και ειναι ΦΛΕΓΟΝ ΘΕΜΑ.

2. Θα υπάρχει κανένας χώρος συγκέντρωσης για τους φίλους του moto.gr ή θα μαστε πουθενά σκόρπιοί?

3. Θα έχει κανένα σταντ να πάρω κανένα μπλουζάκι moto.gr???????

1. 10 ευρω νομιζω θα πληρωνεις για την μερα, αμα κατσεις μερες αξιζει να δωσεις τα 80 και να εχεις και τη μηχανη μεσα να κοιμασε εκει

2 . οχι

3 . ΟΧΙ

mixalisX
11/06/2008, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
1. 10 ευρω νομιζω θα πληρωνεις για την μερα, αμα κατσεις μερες αξιζει να δωσεις τα 80 και να εχεις και τη μηχανη μεσα να κοιμασε εκει

2 . οχι

3 . ΟΧΙ

οποτε....

1. Mε 10 συμβιβάζομαι.


2. Μεγάλη μαλακία


3. Κρίμα


(Υ.σ. αντε μπάμπη παρε το παπί και έλα!)

xampos
11/06/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
οποτε....

1. Mε 10 συμβιβάζομαι.


2. Μεγάλη μαλακία


3. Κρίμα


(Υ.σ. αντε μπάμπη παρε το παπί και έλα!)

μπορει κυριακη να ερθω !, θα σε παρω τηλεφωνο αμα ερθω :wave2:

lakou636
11/06/2008, 14:39
μπερδευτηκα λιγακι.....
με 80 ευρω μπαινει μοτο + οδηγο+συνοδηγο?
ή 80 μονο για μοτο?

dukeandthecity
11/06/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από lakou636
με 80 ευρω μπαινει μοτο + οδηγο+συνοδηγo

:wave2:

lakou636
11/06/2008, 15:16
ευχαριστω.

ΜΠΙΦΑΣ
13/06/2008, 09:35
λοιπον αυριο σαββατο 6,00-6,30 το πρωι απο τη λαρισα ξεκιναμε για την θασο μεχρι τωρα 3 μηχανες οποιος γουσταρη να ερθει και να παμε παρεα ας το πει.:beer: :wave2:




το νου σας παμε αυθημερον. επιστροφη οποτε γουσταρουμε.:smokin:

ΜΠΙΦΑΣ
13/06/2008, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΠΙΦΑΣ
λοιπον αυριο σαββατο 6,00-6,30 το πρωι απο τη λαρισα ξεκιναμε για την θασο μεχρι τωρα 3 μηχανες οποιος γουσταρη να ερθει και να παμε παρεα ας το πει.:beer: :wave2:




το νου σας παμε αυθημερον. επιστροφη οποτε γουσταρουμε.:smokin:



Η παρεα μεγαλωσε γιναμε 4.
BMW 1200 GT
BMW K1200R
TDM 900
VSTROM 650


ελα και μεγαλωνη η παρεα λεμε.:beer:

dukeandthecity
13/06/2008, 12:27
Σήμερα κατα τις 18:00 αναχωρει το καραβαν σαραι για θάσο. Εχωμεν και ψυγιακι με δροσερά ηδύποτα. :D :D

ΜΠΙΦΑΣ
13/06/2008, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Σήμερα κατα τις 18:00 αναχωρει το καραβαν σαραι για θάσο. Εχωμεν και ψυγιακι με δροσερά ηδύποτα. :D :D


καλον δρομον αδερφια και καλην ανταμωσην.ραντεβου εξω απο το καμπιγκ στις 12,00 το σαββατο το πρωι.ακριβως στις 12,00 θα αρχισω να σφιριζω κλεφτικα να ειστε εκει.:beer:

dukeandthecity
13/06/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΠΙΦΑΣ
ακριβως στις 12,00 θα αρχισω να σφιριζω κλεφτικα να ειστε εκει.:beer:

:beer:

αμα ειναι για κλέφτικα, θα σε αναγνωρίσω αμέσως

madox
16/06/2008, 01:57
Δυστηχως η καταρα ενος πανηλιθιου γεγονοτος που σκοπο εχει να γεμισουν οι τσεπες καποιων με ζεστο χρημα ξαναχτηπησε και μαλιστα "εσκασε" στη γειτονια μου.Ενας πολυ καλος φιλος χαροπαλευει ενω δυο ατυχοι δεν θα ξαναδουν το φως ,αυτον τον υπεροχο ηλιο ,αυτο το ομορφο καλοκαιρι.Ακομα δεν ξεκινησε η ανουσια "μοτοσυγκεντρωση" και μετραει δυο νεκρους και δυο βαρια ,αναμεσα τους και ο Γιαννης με το κομματιασμενο πλεον κ7.Ευχομαι αυτο το αχρηστο γεγονος ,που υπο αλλες συνθηκες θα αποτελουσε γιορτη αλλα δυστυχως καταντησε αιματοβαμενος χαβαλες ,να μην ξαναβρει υποστηρηκτες και να μην ξαναδιοργανωθει ποτε ξανα.

Ευχομαι στον Γιαννη να καταφερει να νικησει τον μαυροντυμενο που περιμενει χαιρεκακα στην γωνια και να καταφερει να ξανααντικρυσει αυτο το υπεροχο φως.

Σε οσους στηριζουν ενθερμα αυτην την τραγωδια θα τους παρακαλουσα να βγουν απο το σκοταδι.

Dodok edessa
16/06/2008, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Δυστηχως η καταρα ενος πανηλιθιου γεγονοτος που σκοπο εχει να γεμισουν οι τσεπες καποιων με ζεστο χρημα ξαναχτηπησε και μαλιστα "εσκασε" στη γειτονια μου.Ενας πολυ καλος φιλος χαροπαλευει ενω δυο ατυχοι δεν θα ξαναδουν το φως ,αυτον τον υπεροχο ηλιο ,αυτο το ομορφο καλοκαιρι.Ακομα δεν ξεκινησε η ανουσια "μοτοσυγκεντρωση" και μετραει δυο νεκρους και δυο βαρια ,αναμεσα τους και ο Γιαννης με το κομματιασμενο πλεον κ7.Ευχομαι αυτο το αχρηστο γεγονος ,που υπο αλλες συνθηκες θα αποτελουσε γιορτη αλλα δυστυχως καταντησε αιματοβαμενος χαβαλες ,να μην ξαναβρει υποστηρηκτες και να μην ξαναδιοργανωθει ποτε ξανα.

Ευχομαι στον Γιαννη να καταφερει να νικησει τον μαυροντυμενο που περιμενει χαιρεκακα στην γωνια και να καταφερει να ξανααντικρυσει αυτο το υπεροχο φως.

Σε οσους στηριζουν ενθερμα αυτην την τραγωδια θα τους παρακαλουσα να βγουν απο το σκοταδι.


ειναι τα παιδια απο την ορεστιάδα ?:(

madox
16/06/2008, 10:57
για αυτους που "φυγαν" μαλλον οι αλλοι δυο απο σερρες:sad: :sad:

xampos
16/06/2008, 11:35
κλασικα πραγματα για την πανελληνια :(

alexioannides
16/06/2008, 14:45
εγω ακουσα κατι για 6 νεκρους... :( :( :(

veagle
16/06/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
εγω ακουσα κατι για 6 νεκρους... :( :( :(

Μόλις γύρισα από Θάσο.

Για ακόμη μία φορά η Συγκέντρωση κατάντησε Καγκουροσυγκέντρωση.

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, άκουσα για 3-4 νεκρούς εκεί στην Θάσο και άλλους 4 προτού φτάσουν.

Διαβάζοντας το Ποστ συμπεραίνω ότι οι 4 είναι 2.

οπότε=(λίγα μαθηματικά) 3με4 + 2.

Στην ανακοίνωση απο τα μέλη της ΜΟΤΟΕ την Κυριακή το βράδυ ακούστηκε μόνο για 1 νεκρό.

Δυστυχώς θα συμφωνήσω όλους εσάς οι οποίοι γράψατε σε αυτό το ποστ μέχρι τώρα.

Όλα τα καγκούρια στην πίστα.
Κανένας έλεγχος καμία οργάνωση.
Τίποτα.
Απλά ένα camping
2-3 καντίνες
λουκουμάδες
και κάτι άλλες Μ@λ@κιες....

Αν δεν είχε καλές συναυλίες θα το σκεφτόμουνα πάρα πολύ αν θα πήγαινα.
Επίσης προσωπικά μιλώντας πάντα, NAZARETH (όχι ότι ξέρω και όλα τα κομμάτια τους) θρυλικό συγκρότημα - κλασικό, και έχοντας να μείνω κοντά στο Καμπινγκ και όχι μέσα, για μένα άξιζε.

KRHTIKOS
16/06/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
κλασικα πραγματα για την πανελληνια :(

Loipamai poly gia ton filo sou kai ta paidia poy fygan alla........
Kanenas den tous eipe oti phgainontas sthn ekdhlwsh exoun mazi dikavalo Agio.
An den kopsoun tis kagouries mporei na ginei kai sto dromo gia tsigara sto periptero!

Oi organwtes ti na prolavoun na kanoyn....

Eksaloy 4500 mhxnakia opws les tha htan eksw SK sto dromo.
Gia doulepse to pososto. 4 apo 4500. 1/1000
Nomizw oti einai kalo pososto atyxhmatwn pou tha mporouse na symvei olo to SK opoudhpote!

Anti na krinoume thn Panellhnia , giati den koitame na riksoume mia sfaliara stous melontikous synodhgous tou drepanoforou , prin kanoun th malakia!

Fetos den phga , exw alla sxedia , kai oso gia ta 80 euro (grapsou se mia lesxh na plhrwneis mono 50) plhrwneis 3-4 dianyktereyseis , mplouzaki kai 3 vradia me synavlies. Polla einai?
Mia vradia pas eksw gia fai me thn kopela sou kai den se ftanei to katostariko!

alexioannides
16/06/2008, 17:05
kai oso gia ta 80 euro (grapsou se mia lesxh na plhrwneis mono 50)

kai egw pou eimai melos tou mo8 ti katalaba??? mou eipe o proedros oti epidi den me eblepe syxna sthn lesxh kai de me 8hmotan 8a plhrwsw 80 euro...
mou aresei poly pou elege apatewna ton aga8aggelidh...

toulaxiston ekeinos eixe mesa tou thn idea touy motosykletismou pou einai h eleu8eria...

telos pantwn....
me auta pou eida apo ton neo proedro terma o moth...
kai na sas pw??? as diname 80 -100 - 200 euro alla as eixan parapanw diorganotes pou na stamatane tous kagoures gia oti periergo kanoun...

Bavarian
16/06/2008, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
Mia vradia pas eksw gia fai me thn kopela sou kai den se ftanei to katostariko!







Τι τρώτε ρε παιδιά ? ή μάλλον που τρώτε ? Στο Χίλτον ?:lol:

KRHTIKOS
16/06/2008, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
kai egw pou eimai melos tou mo8 ti katalaba??? mou eipe o proedros oti epidi den me eblepe syxna sthn lesxh kai de me 8hmotan 8a plhrwsw 80 euro...
mou aresei poly pou elege apatewna ton aga8aggelidh...

toulaxiston ekeinos eixe mesa tou thn idea touy motosykletismou pou einai h eleu8eria...

telos pantwn....
me auta pou eida apo ton neo proedro terma o moth...
kai na sas pw??? as diname 80 -100 - 200 euro alla as eixan parapanw diorganotes pou na stamatane tous kagoures gia oti periergo kanoun...

Karta Motoe evgales?

Oso gia ta 100 euro.... vale
Venzinh 10-20 euro, kafe 10-15 , estiatorio 50 , potaki meta 20 - 30.....
Gia kane thn prosthesh...

Akatanomastos
16/06/2008, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Τι τρώτε ρε παιδιά ? ή μάλλον που τρώτε ? Στο Χίλτον ?:lol:


κοιτα, για φαγητο θα δωσεις 30-40 ευρω σε ενα αξιοπρεπες εστιατοριο
μετα αν θες club βαλε και 20 + 20 ευρω για ποτακια στην καλυτερη.. (συνηθως παει 40α + 10γ:D )
το βγαλες το 80αρι..

σιγουρα ομως υπαρχουν και μερη ποιο χαλαρα που μπορεις να περασεις μια βραδια με 50 ευρω..

ολα αυτα εξαρτωνται βεβαια απο το ποσο πινεις και τρως:D

Bavarian
16/06/2008, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
κοιτα, για φαγητο θα δωσεις 30-40 ευρω σε ενα αξιοπρεπες εστιατοριο
μετα αν θες club βαλε και 20 + 20 ευρω για ποτακια στην καλυτερη.. (συνηθως παει 40α + 10γ:D )
το βγαλες το 80αρι..

σιγουρα ομως υπαρχουν και μερη ποιο χαλαρα που μπορεις να περασεις μια βραδια με 50 ευρω..

ολα αυτα εξαρτωνται βεβαια απο το ποσο πινεις και τρως:D





Κοίτα τα τελευταία 15 χρόνια καθώτι έγγαμος :D κάτι μπαράκια και κάτι ποτάκια τα έχουμε ξεχάσει...στις διακοπές και άμα.Προχτές πάντως στην Αρτα σε ορθάδικο 10 ευρώ το είχαν το ποτό (μάλλον δυναμίτης ήταν :lol: )

Akatanomastos
16/06/2008, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Κοίτα τα τελευταία 15 χρόνια καθώτι έγγαμος :D κάτι μπαράκια και κάτι ποτάκια τα έχουμε ξεχάσει...στις διακοπές και άμα.Προχτές πάντως στην Αρτα σε ορθάδικο 10 ευρώ το είχαν το ποτό (μάλλον δυναμίτης ήταν :lol: )

νταξυ μωρε, γενικα το εξω ειναι ακριβο, αυτο ειναι δεδομενο..

και εννοητε πως με την δικια σου, ουτε καθε βραδυ θα πηγανεις για φαγητο(να κανει και αυτη τιποτα:lol: ) ουτε θα πινεις τ αντερα σου..

μπορεις να πας για μια ρακουλα, κανα μεζε, ενα χαλαρο ποτακι και να την βγαλεις μια χαρα:wacko:

οι καταχρησεις ειναι για τα ρεμαλια τους νεους..:lol:

MikeG
16/06/2008, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
νταξυ μωρε, γενικα το εξω ειναι ακριβο, αυτο ειναι δεδομενο..

και εννοητε πως με την δικια σου, ουτε καθε βραδυ θα πηγανεις για φαγητο(να κανει και αυτη τιποτα:lol: ) ουτε θα πινεις τ αντερα σου..

μπορεις να πας για μια ρακουλα, κανα μεζε, ενα χαλαρο ποτακι και να την βγαλεις μια χαρα:wacko:

οι καταχρησεις ειναι για τα ρεμαλια τους νεους..:lol:


Ρεμάλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιι:smokin:

Bavarian
16/06/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
νταξυ μωρε, γενικα το εξω ειναι ακριβο, αυτο ειναι δεδομενο..

και εννοητε πως με την δικια σου, ουτε καθε βραδυ θα πηγανεις για φαγητο(να κανει και αυτη τιποτα:lol: ) ουτε θα πινεις τ αντερα σου..

μπορεις να πας για μια ρακουλα, κανα μεζε, ενα χαλαρο ποτακι και να την βγαλεις μια χαρα:wacko:

οι καταχρησεις ειναι για τα ρεμαλια τους νεους..:lol:





:lol: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
16/06/2008, 20:26
:yuck:

Akatanomastos
16/06/2008, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ρεμάλιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιι:smokin:

ασε μαικ..γιατι εχω παραφλωρεψει..

ολοι οι φιλοι με κραζουν..
εχω να λιωσω πολυ καιρο..:look:

που θα παει..13 μερουλες μειναν:smokin:

εντιτ: τα καταφερα:alien:


133616

MikeG
16/06/2008, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ασε μαικ..γιατι εχω παραφλωρεψει..

ολοι οι φιλοι με κραζουν..
εχω να λιωσω πολυ καιρο..:look:

που θα παει..13 μερουλες μειναν:smokin:

εντιτ: τα καταφερα:alien:

Άντε γιατί έχω πήξει μέσα & τα μωράκια τα έχουν πετάξει όλα .....:bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol:

Akatanomastos
16/06/2008, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
1) Άντε γιατί έχω πήξει μέσα &
2) τα μωράκια τα έχουν πετάξει όλα .....:bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol:


1) αυτο δεν μας απασχολει:smokin: :lol:

2) αυτο τι το θελες τωρα? θες να τα παρατησω ΟΛΑ μες στην μεση της υπερπροσπαθειας?:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Υ.Γ. εγω να δεις ενα ΠΗΞΙΜΟ που τραβαω..:rolleyes:

veagle
16/06/2008, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
Loipamai poly gia ton filo sou kai ta paidia poy fygan alla........
Kanenas den tous eipe oti phgainontas sthn ekdhlwsh exoun mazi dikavalo Agio.
An den kopsoun tis kagouries mporei na ginei kai sto dromo gia tsigara sto periptero!

Oi organwtes ti na prolavoun na kanoyn....

Eksaloy 4500 mhxnakia opws les tha htan eksw SK sto dromo.
Gia doulepse to pososto. 4 apo 4500. 1/1000
Nomizw oti einai kalo pososto atyxhmatwn pou tha mporouse na symvei olo to SK opoudhpote!

Anti na krinoume thn Panellhnia , giati den koitame na riksoume mia sfaliara stous melontikous synodhgous tou drepanoforou , prin kanoun th malakia!

Fetos den phga , exw alla sxedia , kai oso gia ta 80 euro (grapsou se mia lesxh na plhrwneis mono 50) plhrwneis 3-4 dianyktereyseis , mplouzaki kai 3 vradia me synavlies. Polla einai?
Mia vradia pas eksw gia fai me thn kopela sou kai den se ftanei to katostariko!

Τι μπορούν να κάνουν???

Να κάνουν μια μοτοσυγκέντρωση στην οποία να διοργανώνουν οι ίδιοι κόντρες, αφού αυτό θέλουν οι κάγκουρες.

Ας βρούνε μέρη να διοργανώνουν "και καλά νόμιμες" κόντρες πανελλήνιες μεταξύ απλών οδηγών.

Βασική προυπόθεση όμως:

Κράνος και στολή.

Όταν βλέπεις τον άλλον με το μαγιό και την διχάλα παντόφλα πάνω στο πιστιάρικο, κάνε μας τη χάρη.

Όταν βλέπεις το 16χρονο, ακόμα και τον 18χρονο 19χρονο, με τα 1000ρια, που φταίνε οι γονείς εδώ που τους αφήνουν, αλλά θα μου πεις οτι για τους 18,19χρονους ότι είναι ενήλικες και μπορούν να κάνουν ότι θέλουν, πάνε και σκοτώνονται και μετά οι γονείς και οι λοιποί συγγενείς κλαίνε και διαμαρτύρονται ότι φταίνε οι δρόμοι που σκοτώνονται τα παιδιά τους και αυτό γιατί δεν ήταν δρόμος για να τρέξουν τα παιδιά τους με 280.

Ζήτημα οι 3 στους 10 να φορούσαν κράνος. (Το θέμα κράνος δεν θέλω να το θίξω άλλο, γιατί υπάρχουν ήδη συζητήσεις περι αυτού)

Όσο για τα λεφτά δεν τα βρίσκω πολλά αν πας σε όλη την διοργάνωση.
Αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε μια έκπτωση σε αυτούς που πάνε μόνο για Σαββατοκύριακο.

TheDentist
16/06/2008, 22:21
συμφωνώ με τον veagle δεν είχα ξαναπάει και σίγουρα δεν ξαναπάω.

1 στους 10 κρανος ήτανε και αν αυτός είναι μοτοσυκλετισμός εγώ είμαι αστροναύτης που έχει απαχθεί από τους Εξωγήινους.

Αν ήθελες πραγματικά να κάνεις τέτοια διοργάνωση και όχι μόνο για να τα πάρεις αλλά να το κάνεις σαν γιορτή ωστε να βάλεις τους υπόλοιπους στο κλίμα του μοτοσυκλετισμού κάλεσε την τροχαία να φέρει 30 μπατσους και να γράφουν συνέχεια 200αρια και 300αρια για κράνος.

Αλλά εν γνώση μας ε. No κρανος no γιορτη ξεκαθαρα πράγματα. Μπας και γλυτώσει κανείς την επομένη χρονιά.

Πολύ κρίμα που ανεγκέφαλοι προάγουν τον δήθεν μοτοσυκλετισμό με κανένα μέτρο ασφάλειας και προφανώς δεν συζητάμε για γιορτή αλλά για πανηγύρι του χαρου

Εδώ κλείσανε κεντρική οδο για να κανουν καγκουριες και εμεις που δειλα δειλα θελαμε να περασουμε σταματούσαν απο δίπλα μας με εντο και περνούσαν απο απέναντι με σούζες. ΓΙΑΤΙ?

Γιατι να διακινδυνέψω εγώ και η γυναίκα μου για ένα τέτοιο πανηγύρι που στην καλύτερη περίπτωση θα μπορούσα να το αποκαλέσω πανηγύρι του χάρου?

Θέλεις τέτοια συνάντηση κάντο στην πίστα των σερρών αλλά να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε. Να ξέρουμε και εμείς που πάμε και τι θα δούμε.

Εμενα πάντως μάγκες με χάσατε απο πελάτη.

Αν είναι αυτός ο μοτοσυκλετισμός που θέλετε να έχετε στο μέλλον με για σας με χαρά σας. Προσωπικά θα γραφτώ στο Μοτοσυκλετιστικό Σύλλογο Αλάσκας που είναι πιο σοβαρά τα πράγματα.

Bavarian
16/06/2008, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheDentist
συμφωνώ με τον veagle δεν είχα ξαναπάει και σίγουρα δεν ξαναπάω.

1 στους 10 κρανος ήτανε και αν αυτός είναι μοτοσυκλετισμός εγώ είμαι αστροναύτης που έχει απαχθεί από τους Εξωγήινους.

Αν ήθελες πραγματικά να κάνεις τέτοια διοργάνωση και όχι μόνο για να τα πάρεις αλλά να το κάνεις σαν γιορτή ωστε να βάλεις τους υπόλοιπους στο κλίμα του μοτοσυκλετισμού κάλεσε την τροχαία να φέρει 30 μπατσους και να γράφουν συνέχεια 200αρια και 300αρια για κράνος.

Αλλά εν γνώση μας ε. No κρανος no γιορτη ξεκαθαρα πράγματα. Μπας και γλυτώσει κανείς την επομένη χρονιά.

Πολύ κρίμα που ανεγκέφαλοι προάγουν τον δήθεν μοτοσυκλετισμό με κανένα μέτρο ασφάλειας και προφανώς δεν συζητάμε για γιορτή αλλά για πανηγύρι του χαρου

Εδώ κλείσανε κεντρική οδο για να κανουν καγκουριες και εμεις που δειλα δειλα θελαμε να περασουμε σταματούσαν απο δίπλα μας με εντο και περνούσαν απο απέναντι με σούζες. ΓΙΑΤΙ?

Γιατι να διακινδυνέψω εγώ και η γυναίκα μου για ένα τέτοιο πανηγύρι που στην καλύτερη περίπτωση θα μπορούσα να το αποκαλέσω πανηγύρι του χάρου?

Θέλεις τέτοια συνάντηση κάντο στην πίστα των σερρών αλλά να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε. Να ξέρουμε και εμείς που πάμε και τι θα δούμε.

Εμενα πάντως μάγκες με χάσατε απο πελάτη.

Αν είναι αυτός ο μοτοσυκλετισμός που θέλετε να έχετε στο μέλλον με για σας με χαρά σας. Προσωπικά θα γραφτώ στο Μοτοσυκλετιστικό Σύλλογο Αλάσκας που είναι πιο σοβαρά τα πράγματα.






Παιδιά αυτά τα ξέρουμε πολλά χρόνια τώρα...τα λέμε κάθε χρόνο...τα περιοδικά δεν ασχολούνται με την πανελλήνια (?????) εδώ και μια πενταετία περίπου και οι σοβαροί μοτοσυκλετιστές δεν ασχολούνται καν...Προσωπικά έχω πάει μια φορά το 1993 και από τότε μακρυά κι αγαπημένοι...

madox
16/06/2008, 23:44
χαιρομαι που πολλοι απο σας ειστε κατα.Ελπιζω μια μελλοντικη αποχη να ταρακουνησει εκει καποιους-που τωρα μετρανε ηδη τα κερδη-στην "σοβαρη" μοτοε και να εχουμε στο μελλον βελτιωση.

crossmax
17/06/2008, 00:51
Τί έγινε πάλι βρε παιδιά?
Χρειάστεικαν 11 άτομα να θυσιαστούν στον βωμό της τελετής?
Γιατί η συνάντηση παντα να βάφετε με τόσο αίμα ? ...

zephyr1
17/06/2008, 01:11
Φλωραντζες.:smokin:

Ζεύκας
17/06/2008, 01:39
τι έγινε ρε παιδιά?

πως "έφυγαν" τα παλικάρια?

xampos
17/06/2008, 02:30
kati ακουσα πως τους παρεσυρε φορτηγο (?)

alximistis
17/06/2008, 04:26
Παιδιά μήπως μπορεί κάποιος επιτέλους να δώσεισαφείς και ξεκάθαρες πληροφορίες;;;;; Για το δυστύχημα;;; Εγώ ξέρω για έναν νεκρό πέντα τραυματίες ανάμεά τους 3 πολύ σοβαρά. Μπορεί κάποιος να διαφωτίσει; Ευχαριστώ.

Vstrommer71
17/06/2008, 11:11
Εγω δεν πηγα αλλα απο εκει που ημουνα και γυρισα,θαυμασα τον εξοπλισμο ταξιδιου του Ελληνα μοτοσυκλετιστη:Κοντομανικο-τζινακι-αθλητικο παπουτσι και οι κοπελλες συνεπιβατες με ωραια καλοκαιρινα υφασματινα παντελονακια...
Αυτα το σετακια αναβατη-συνεπιβατη ταξιδευανε με 150+ χλμ στην Εγνατια για Θεσσαλονικη...
Οποτε καλα ειχε πει καποιος οτι το καλοκαιρι ειναι η ντροπη της μοτοσυκλετας στην Ελλαδα:yuck:

dukeandthecity
17/06/2008, 11:20
ωραια ήταν, και περασαμε καλά.


το μονο αρνητικό που βρισκω είναι οτι δεν μπορω να κοιμηθώ καλα το βραδυ χωρις ενα ΧΧ να δουλέυει στους κόφτες. :lol: :lol:

xampos
17/06/2008, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ωραια ήταν, και περασαμε καλά.


το μονο αρνητικό που βρισκω είναι οτι δεν μπορω να κοιμηθώ καλα το βραδυ χωρις ενα ΧΧ να δουλέυει στους κόφτες. :lol: :lol:

τελικα εισαι καγκουρας :a23: :a23:

OzZzZzY
17/06/2008, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ωραια ήταν, και περασαμε καλά.


το μονο αρνητικό που βρισκω είναι οτι δεν μπορω να κοιμηθώ καλα το βραδυ χωρις ενα ΧΧ να δουλέυει στους κόφτες. :lol: :lol:


να μια καλη ευκαιρια να δωσεις τη βαυαβαρεζικη καποτα που οδηγας :lol: :lol:

NNN
17/06/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
Loipamai poly gia ton filo sou kai ta paidia poy fygan alla........
Kanenas den tous eipe oti phgainontas sthn ekdhlwsh exoun mazi dikavalo Agio.
An den kopsoun tis kagouries mporei na ginei kai sto dromo gia tsigara sto periptero!

Oi organwtes ti na prolavoun na kanoyn....

Eksaloy 4500 mhxnakia opws les tha htan eksw SK sto dromo.
Gia doulepse to pososto. 4 apo 4500. 1/1000
Nomizw oti einai kalo pososto atyxhmatwn pou tha mporouse na symvei olo to SK opoudhpote!

Anti na krinoume thn Panellhnia , giati den koitame na riksoume mia sfaliara stous melontikous synodhgous tou drepanoforou , prin kanoun th malakia!

Fetos den phga , exw alla sxedia , kai oso gia ta 80 euro (grapsou se mia lesxh na plhrwneis mono 50) plhrwneis 3-4 dianyktereyseis , mplouzaki kai 3 vradia me synavlies. Polla einai?
Mia vradia pas eksw gia fai me thn kopela sou kai den se ftanei to katostariko!



+1000


ΤΟ ΞΕΡΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ!
ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΔΙΩΡΓΑΝΟΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΕΣ,ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΡΗΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΛΥΠΑΜΕ!!!!

ΜΠΙΦΑΣ
17/06/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από NNN
+1000


ΤΟ ΞΕΡΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΑΘΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ!
ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΔΙΩΡΓΑΝΟΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΕΣ,ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΡΗΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΛΥΠΑΜΕ!!!!




+20000000

KOSTAS-ER6
17/06/2008, 15:59
εγω παντως ημουν απο Παρασκευη κ γιναν αρκετα ατυχηματα χωρις να ξερω τι εγινε με τα παιδια.....

στο ενα βγηκε απο διασταυρωση η εκανε αναστροφη πανω στην ευθεια που ετρεχαν κ επεσε απο πλαγια ο αλλος που ερεχε με 200 απ οτι ειπαν (οταν εφτασα καθαριζαν το δρομο!!)

στο αλλο 2 παλικαρια απο Θεσ/νικη κανανε σουζες κτλ κ σε καποια φαση ο ενας εκανε εντο κ εσκασε ο αλλος απο πισω με σουζα...

κ το τελευταιο που θελω να αναφερω ειναι:
την Κυριακη που ημασταν για μπανακι διπλα μας ειχε μια παρεα 6-7 ατομα κ με τη σειρα ενας ενας επαιρναν για ολους απο μια μπυρα μεγαλη-βαρελι κ μιλαμε πολυ χαβαλε....
Λογικο δεν ειναι οταν ανεβουν στη μηχανη μετα απο 5-6 μπυρες κ την ζεστη που ειχε να χτυπησουν η να βγουν απο το δρομο κτλ?????

alximistis
17/06/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOSTAS-ER6
εγω παντως ημουν απο Παρασκευη κ γιναν αρκετα ατυχηματα χωρις να ξερω τι εγινε με τα παιδια.....

στο ενα βγηκε απο διασταυρωση η εκανε αναστροφη πανω στην ευθεια που ετρεχαν κ επεσε απο πλαγια ο αλλος που ερεχε με 200 απ οτι ειπαν (οταν εφτασα καθαριζαν το δρομο!!)

στο αλλο 2 παλικαρια απο Θεσ/νικη κανανε σουζες κτλ κ σε καποια φαση ο ενας εκανε εντο κ εσκασε ο αλλος απο πισω με σουζα...

κ το τελευταιο που θελω να αναφερω ειναι:
την Κυριακη που ημασταν για μπανακι διπλα μας ειχε μια παρεα 6-7 ατομα κ με τη σειρα ενας ενας επαιρναν για ολους απο μια μπυρα μεγαλη-βαρελι κ μιλαμε πολυ χαβαλε....
Λογικο δεν ειναι οταν ανεβουν στη μηχανη μετα απο 5-6 μπυρες κ την ζεστη που ειχε να χτυπησουν η να βγουν απο το δρομο κτλ?????


Απολύτως φίλε μου! :( Λογικό και αναμενόμενο. :( :(

csofos
17/06/2008, 17:09
αυτοί που τράκαραν με varadero και Κ 1000 σκοτώθηκαν τελικά; ο ένας πήγε να κάνει αναστροφή και ο άλλος ήρθε με καμιά 200 και χτύπησαν. είδα (σε βιντεο) το Κ και έπαθα ζημιά!!!!!

mats8282
17/06/2008, 17:32
11???


:eyepop: :eyepop:

csofos
17/06/2008, 17:35
Μέχρι πριν μερικές ώρες ήξερα για 9 άτομα. Τώρα πληροφορήθηκα για 11. Τι κρίμα ρε γαμώ το. :(

mats8282
17/06/2008, 17:38
http://www.kavalanet.gr/enimerosi/news_static/1213681095.php

EVI
17/06/2008, 19:18
synxaritiria

kathe xrono mas kanoyne kai fainomaste perisotero hlithioi (toys motosykletistes)

nai afto eimaste

methismena kolopaidia mastoyromena poy kanoyme kontres forontas mono sovraka

giati de klevoyn kai kammia tsanta?

ntroph kai aisxos

ego ntrepome na symetasxo kai kati tetoio

h na to organosoyn h na to kopsoyn mia gia panta.


(mhn petaxthte na moy peite den einai oloi etsi to ksero afto alla.....mazi me ta ksera kaigonte kai ta xlora aftoi poy einai sostoi tha eprepe na stelnoyn toys hlithioys apo kei poy hrthan)

crossmax
17/06/2008, 19:36
ΦΙΛΕ EVI, AΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ.

csofos
17/06/2008, 19:42
Και που πήγαν να το κάνουν! Στη Θάσο! Καλή η Θάσος και μου αρέσει πάρα πολύ. Για διακοπές όμως. Δεν έχει νοσοκομείο, μόνο κέντρο υγείας. Και δεν σκέφτηκαν να έχουν προκαταβολικά ασθενοφόρα έτοιμα κια τα έφερναν από Καβάλα τελευταία στιγμή. Δεν ξέρω αν θα ήταν πιο σωστό να υπήρχαν ελικόπτερα σε επιφυλακή. Και δεν ξέρω αν υπήρχαν. Μήπως θα ήταν πιο σωστό να γίνεται με πολύ πιο αυστηρά μέτρα; Μήπως θα έπρεπε να λαμβάνεται πιο σοβαρά ο παράγοντας "τοποθεσία" της Πανελλήνιας; Και τέλος: μήπως θα έπρεπε και 'μεις οι μοτοσικλετιστές να προσέχουμε περισσότερο και να μην αφήνουμε το πάθος μας να παραπάει σε τέτοιες συγκεντρώσεις.
Φοβάμαι ότι έχω ακόμη έναν λόγο για να μην πάω σε Πανελλήνια συγκέντρωση:(

crossmax
17/06/2008, 19:46
11 ΝΕΚΡΟΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ! :rolleyes:
ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΨΗΛΑ
ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΩΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ,
ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑ ΜΑΣ, ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ.
ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ Ο,ΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΠΟΘΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΩΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΑ-ΡΑ ΠΟΛΛΑ !!!
ΑΠΟΘΥΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΩ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ - ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΣ ΟΜΩΣ ΕΝΟΩ.
ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,
ΑΣ ΣΥΝΕΤΙΣΤΟΥΜΕ ΟΙ ΕΝΑΠΟΜΗΝΑΝΤΕΣ ...
ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ Ο,ΛΟΥΣ ΣΑΣ !

veagle
18/06/2008, 00:04
Ρωτώντας στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας στο Νοσοκομείο Καβάλας
μου είπαν τα εξής:

2 άτομα νεκρά
2 ακρωτηριασμένα (δεν ξέρω τι πόδια, τι χέρια)
1 Βαριά τραυματίας με πολλά σπασμένα, θώρακα, πλευρά, πόδια, χέρια

και αρκετοί έως πάρα πολλοί τραυματίες σε διάφορα άλλα τμήματα.

Αυτοί είναι όσοι προσκομίστηκαν στο Νοσοκομείο Καβάλας.


εδιτ:
Aκόμα 2 καθώς ερχόντουσαν

Βέβαια τα δελτία τύπου της Αστυνομίας και οι τοπικές εφημερίδες λένε τα παρακάτω:

Μοτοσυγκέντρωση Θάσου:Ένας νεκρός και πέντε τραυματίες-οι συλλήψεις για ναρκωτικά

Τρίτη 17 Ιουνίου 2008


Σύμφωνα με τους διοργανωτές της Μοτοσυγκέντρωσης, 7 νέοι, 5 στην Θάσο και άλλοι δύο σε όλο το νομό ενώ ερχόντουσαν για τη διοργάνωση έχασαν την ζωή τους ενώ ο αριθμός των τραυματιών είναι διψήφιος αλλά ακόμη απροσδιόριστος.

Βέβαια οι 7 νεκροί δεν επιβεβαιώνονται από την Αστυνομία αφού στις δικές της ανακοινώσεις υπάρχει μόλις ένας νεκρός και μονοψήφιος αριθμός τραυματιών.
Ένας αλλοδαπός έπεσε με μοτοσικλέτα επάνω σε αφύλακτο ζώο στη Θάσο. Το περιστατικό συνέβη στις 01.20 της Κυριακής στο 41ο χιλιόμετρο Θάσου -Λιμεναρίων όταν η μοτοσικλέτα που οδηγούσε ένας 52χρονος αλλοδαπός κάτοικος Λιμεναρίων συγκρούσθηκε με αφύλακτο ζώο με αποτέλεσμα να τραυματισθεί ελαφρά.
Δύο τραυματίες σε σύγκρουση μοτοσικλετών στην Θάσο. Το περιστατικό συνέβη στις 02.30 της Κυριακής στο 16ο χιλιόμετρο Θάσου -Λιμεναρίων όταν η μοτοσικλέτα που οδηγούσε 30χρονος, κάτοικος Χρυσούπολης-Καβάλας, συγκρούσθηκε πλαγιομετωπικά με την μοτοσικλέτα που οδηγούσε 31 χρόνος, κάτοικος Σερρών, με αποτέλεσμα να τραυματισθούν ελαφρά και οι δυο οδηγοί.

Επάνω σε έναν στύλο της ΔΕΗ σταμάτησε νεαρός μοτοσικλετιστής στην Θάσο. Το περιστατικό συνέβη στις 05.10 της Κυριακής στο 15ο χιλιόμετρο Θάσου -Λιμεναρίων όταν η μοτοσικλέτα που οδηγούσε 28χρονος, κάτοικος Αριδαίας-Πέλλας, εκτράπηκε της πορείας της και προσέκρουσε σε σταθερά αντικείμενα (στηθαίο ασφαλείας-στύλος ηλεκτροφωτισμού), με αποτέλεσμα να τραυματισθεί σοβαρά ο νεαρός οδηγός. Ο τραυματίας μεταφέρθηκε και νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας.
Δύο τραυματίες μοτοσικλετιστές μετά από σύγκρουση στην Θάσο. Το περιστατικό συνέβη στις 20.45 του Σαββάτου στο 16ο χιλιόμετρο Θάσου-Λιμεναρίων όταν η μοτοσικλέτα που οδηγούσε 29χρονος, κάτοικος Σερρών, συγκρούσθηκε πλαγιομετωπικά με δίκυκλη μοτοσικλέτα που οδηγούσε 41χρονος, κάτοικος Σερρών, με αποτέλεσμα να τραυματισθούν σοβαρά και οι δύο οδηγοί οι οποίοι μεταφέρθηκαν και νοσηλεύονται στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας.

Με μικρή ποσότητα ηρωίνης συνελήφθη 37χρονος στην Κεραμωτή. Το περιστατικό συνέβη το απόγευμα του Σαββάτου στην Κεραμωτή όταν σε έλεγχο στον 37χρονο κάτοικο Γρεβενών βρέθηκε ένα μικρόδεμα ηρωίνης, βάρους 2,9 γραμμαρίων με χάρτινο περιτύλιγμα.
Τα ναρκωτικά κατασχέθηκαν ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καβάλας.

Με 12 γραμμάρια κάνναβης συνελήφθη στη Θάσο ένας 34χρονος από την Κατερίνη. Το περιστατικό συνέβη τα μεσάνυχτα της Κυριακής όταν σε έλεγχο αστυνομικών στον 34χρονος κάτοικο Κατερίνης βρέθηκαν δύο μικροδέματα ακατέργαστης κάνναβης, βάρους 8 και 2 γραμμαρίων αντίστοιχα με νάιλον περιτυλίγματα και ένα μικρόδεμα κατεργασμένης κάνναβης βάρους 2 γραμμαρίων με νάιλον περιτύλιγμα. Τα ναρκωτικά κατασχέθηκαν ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στην εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καβάλας.

Με... μπόλικα ναρκωτικά συνελήφθησαν 4 άτομα στην Κεραμωτή. Συγκεκριμένα το μεσημέρι της Παρασκευής συνελήφθησαν 4 άτομα, ένας 37χρονος, ένας 28χρονος, ένας 25χρονος και ένας 24χρονος κάτοικοι Ξάνθης, Αλεξανδρούπολης, Κομοτηνής και περιφέρειας μας αντίστοιχα, καθώς κατά τον έλεγχο βρέθηκαν στην κατοχή του 37χρονο δύο μικροδέματα ακατέργαστης κάνναβης βάρους 20,8 και 16,6 γραμμαρίων, του 28χρονου ένα μικροδέμα ακατέργαστης κάνναβης βάρους 11,9 γραμμαρίων, στην κατοχή του 25χρονου βρέθηκαν 4,6 γραμμάρια ακατέργαστης κάνναβης και στον 24χρονο βρέθηκαν ένα τσιγαριλίκι και 0,3 γραμμάρια ακατέργαστης κάνναβης. Τα ναρκωτικά συνολικού βάρους 54,2 γραμμαρίων ακατέργαστης κάνναβης κατασχέθηκαν και οι συλληφθέντες θα οδηγηθούν στην εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καβάλας.
(πηγή: http://www.kavalanet.gr/enimerosi/news_static/1213681095.php )

veagle
18/06/2008, 20:08
http://www.kavalanet.gr/enimerosi/news_static/1213753267.php

Παραλειπόμενα... τροχαίων ατυχημάτων από τη Μοτοσυγκέντρωση στη Θάσο

Τρίτη 17 Ιουνίου 2008


Χθες, Τρίτη, η Αστυνομική Διεύθυνση Καβάλας έδωσε στη δημοσιότητα άλλα δύο περιστατικά τροχαίων ατυχημάτων στη Θάσο, τα οποία σημειώθηκαν την Κυριακή.
Πρόκειται για τραυματισμό άλλων δύο μοτοσικλετιστών, 25χρονου και 26χρονου, αμφότεροι κάτοικοι Ορεστιάδας που το μεσημέρι της Κυριακής, έχασαν τον έλεγχο της μοτοσικλέτας τους στο 23ο χιλιόμετρο Λιμεναρίων – Κοινύρων και έπεσαν από αυτή με αποτέλεσμα τον ελαφρύ τραυματισμό τους. Οι δύο νέοι μεταφέρθηκαν στο Κέντρο Υγείας Πρίνου για τις πρώτες βοήθειες.
Δύο τραυματίες ήταν ο απολογισμός άλλης σύγκρουσης μοτοσικλετών στην Θάσο. Το περιστατικό έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο 16ο χιλιόμετρο Θάσου – Λιμεναρίων όταν συγκρούστηκαν δύο μοτοσικλέτες που οδηγούσαν ένας 23χρονος και ένας 28χρονος αντίστοιχα, κάτοικοι Θεσσαλονίκης, με αποτέλεσμα να τραυματισθούν ελαφρά οι δύο οδηγοί.
Οι τραυματίες μεταφέρθηκαν στο Κέντρο Υγείας Πρίνου ενώ ο 23χρονος στη συνέχεια μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας.

VASSOK
18/06/2008, 22:20
ειμαστε ελληναρες δεν εχουμαι παιδεια για τιποτα και αυτο φαινεται παντου οσο για τις πανελληνιες τις παρακολουθω ανελιπης απο την 13 μεχρι και σημερα μεχρι και την επανωμη ειμασταν καλα απο εκει και μετα ολα γινανε ταλιρα μονο για το χρημα εχασε την αιγλη της πηγαιναμε να δουμε ανθρωπους που τους βλεπαμε καθε χρονο απο διαφορετικα μερη σχεδον ολη γνωριζομασταν σημερα τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα δεν φταιει μονο η μοτοε φταιμε και εμεις με τα κεφαλια μαςκυνδηνευεις αππο παντου ανα πασα στιγμη

ashton
19/06/2008, 00:16
τι να πει κανείς...
συμφωνώ με TheDentist - EVI...

BILL VUZAS
19/06/2008, 10:05
Επισημα υποδημα της συγκεντρωσις,σαγιοναρα!
Μοτοσυκλετα του μεσου Ελληνα,Χαγιαμπουσα!
Επισημη στολη συγκεντρωσις,αγνο τρυφερο δερματακι που ηθελε να κανει σεξ με τον στριφτερη ασφαλτο του νησιου!(καμμενο απο τον Θασιτικο ηλιο).

KOSTAS-ER6
19/06/2008, 14:55
αν εισαι λιωμα κ το πας τεζα,οτι και να φορας δε σε σωζει τιποτα!
οχι πως δεν κανει δουλεια ο εξοπλισμος αλλα αμα πας με 250+.....τι να κανει το κρανος!

africanos31
21/06/2008, 16:02
ρε παιδια η ΜΟΤΟΕ φταιει αν 50-100 ατομα πανε μεθανε και σκοτωνονται??
Βρισκουν μια μεγαλη ευθεια και σκοτωνονται...κριμα για το παιδι που πηγε να κανει αναστροφη και επεσε ο μεθυσμενος πανω του...
Και τερμα για το ραδιο αρβυλα 1 πεθανε (απο Κοζανη) και ακομα 1 πολυ σοβαρα αφου πηγαινε με 200+ και η μοτο του ξηλωσε μια κολωνα της Δεη!!!! Απο θαυμα ζει τον βρηκαν μεσα στα βατα 200 μετρα μακρυα.....αλλοι 2 ειναι σοβαρα
Αν πινουν και κανουν τετοιες μαλακιες ειναι ζητημα χρονου οτι κατι τετοιο θα συμβει!Ποσοι απο αθτους οδηγουν και αμαξια μεθυσμενοι ολο το χρονο(μονο στην πανελληνια γινονται?) ολη η επαρχια τα βραδια αν κανεις αλκοτεστ οι μισοι οδηγοι ειναι μεθυσμενοι....ποσοι με μοτο σκοτωνονται καθε μερα στην Αθηνα??2? 3? τι πρεπει να γινει να μην κυκλοφορουμε με μοτο?
Και κατι αλλο στη συγκεντρωση οι μοτο ηταν περιπου 2500-2800 αλλα με τα καραβακια περασαν πανω απο 5500 μεχρι Σαββατο πρωι...οι υπολοιπες 2000 χιλιαδες μοτο ηταν σκορπισμενες και δεν μπηκαν μεσα...ισως εμπλακησαν και σε καποιο ατυχημα απο τα παραπανω η ΜΟΤΟΕ ειναι υπευθηνη γιαυτο?
Το ποιο ευκολο ειναι η μοτοε να κανει συγκεντρωση μονο μγια τα μελη της περιπου 1000-1500 ενεργα για να ελεγχουν οι λεσχες τα μελη τους αλλα καποιος που δεν ειναι μελος μιας λεσχης να μην μπορει να ρθει?ουτε στις συναυλιες

Ζεύκας
21/06/2008, 17:06
άμα κάνεις πάρτυ στο σπίτι σου και μαζεύεις μεθυσμένους και λοιπούς ανάρμοστους φταίς.

άμα δεν σου αρέσει η έκβαση του πάρτυ το σταματάς ή την επόμενη φορά που κάνεις πάρτυ
φροντίσεις ποιά άτομα θα μαζέψεις.

άμα δεν μπορείς να κουμαντάρεις τα άτομα που καλείς στο σπίτι σου, πολύ απλά δεν ξανακάνεις πάρτυ.

απλά πράμματα. :wave2:

veagle
21/06/2008, 17:08
Γνώμη μου είναι εφόσον γίνεται μια τέτοια διοργάνωση θα έπρεπε να οργανώνει και αυτές τις κόντρες.

Και όπως έχω ξαναγράψει:

Ας βρούνε μέρη να διοργανώνουν "και καλά νόμιμες" κόντρες πανελλήνιες μεταξύ απλών οδηγών.

Βασική προυπόθεση όμως:

Κράνος και στολή.

Όταν βλέπεις τον άλλον με το μαγιό και την διχάλα παντόφλα πάνω στο πιστιάρικο, κάνε μας τη χάρη.


Άλλες λύσεις:

Στην είσοδο γιατί δεν ζητάνε δίπλωμα οδήγησης και ταυτότητα;

Ας ξεχάσουμε για λίγο το τι γίνεται εκτός του Κάμπινγκ.
Γιατί δεν τηρούνται οι κανόνες μέσα στον χώρο κατασκήνωσης;
(Ακόμα και για τις ώρες κοινής ησυχίας)
Για επικινδυνη οδήγηση μέσα στον χώρο της κατασκήνωσης;

veagle
21/06/2008, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
άμα κάνεις πάρτυ στο σπίτι σου και μαζεύεις μεθυσμένους και λοιπούς ανάρμοστους φταίς.

άμα δεν σου αρέσει η έκβαση του πάρτυ το σταματάς ή την επόμενη φορά που κάνεις πάρτυ
φροντίσεις ποιά άτομα θα μαζέψεις.

άμα δεν μπορείς να κουμαντάρεις τα άτομα που καλείς στο σπίτι σου, πολύ απλά δεν ξανακάνεις πάρτυ.

απλά πράμματα. :wave2:

Μ'άρεσε και αυτό.:beer:

csofos
21/06/2008, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
ρε παιδια η ΜΟΤΟΕ φταιει αν 50-100 ατομα πανε μεθανε και σκοτωνονται??
Βρισκουν μια μεγαλη ευθεια και σκοτωνονται...κριμα για το παιδι που πηγε να κανει αναστροφη και επεσε ο μεθυσμενος πανω του...
Και τερμα για το ραδιο αρβυλα 1 πεθανε (απο Κοζανη) και ακομα 1 πολυ σοβαρα αφου πηγαινε με 200+ και η μοτο του ξηλωσε μια κολωνα της Δεη!!!! Απο θαυμα ζει τον βρηκαν μεσα στα βατα 200 μετρα μακρυα.....αλλοι 2 ειναι σοβαρα
Αν πινουν και κανουν τετοιες μαλακιες ειναι ζητημα χρονου οτι κατι τετοιο θα συμβει!Ποσοι απο αθτους οδηγουν και αμαξια μεθυσμενοι ολο το χρονο(μονο στην πανελληνια γινονται?) ολη η επαρχια τα βραδια αν κανεις αλκοτεστ οι μισοι οδηγοι ειναι μεθυσμενοι....ποσοι με μοτο σκοτωνονται καθε μερα στην Αθηνα??2? 3? τι πρεπει να γινει να μην κυκλοφορουμε με μοτο?
Και κατι αλλο στη συγκεντρωση οι μοτο ηταν περιπου 2500-2800 αλλα με τα καραβακια περασαν πανω απο 5500 μεχρι Σαββατο πρωι...οι υπολοιπες 2000 χιλιαδες μοτο ηταν σκορπισμενες και δεν μπηκαν μεσα...ισως εμπλακησαν και σε καποιο ατυχημα απο τα παραπανω η ΜΟΤΟΕ ειναι υπευθηνη γιαυτο?
Το ποιο ευκολο ειναι η μοτοε να κανει συγκεντρωση μονο μγια τα μελη της περιπου 1000-1500 ενεργα για να ελεγχουν οι λεσχες τα μελη τους αλλα καποιος που δεν ειναι μελος μιας λεσχης να μην μπορει να ρθει?ουτε στις συναυλιες
δεν είναι υπεύθυνη η ΜΟΤΟΕ για τα ατυχήματα που έγιναν στην Πανελλήνια. Δεν είναι υπεύθυνη για το γεγονός ότι ο κάθε βλάκας πάει και πίνει και τα χώνει. Σίγουρα δεν είναι υπεύθυνη για αυτά. Για αυτό που είναι όμως υπεύθυνη πιστεύω είναι για το γεγονός επιλογής τοποθεσίας Πανελλήνιας Συγκέντρωσης Μοτοσικλετιστών. Όπως είπα κια πιο πριν, η Θάσος είναι πολύ όμορφο νησί και μου αρέσει πάρα πολύ. Για διακοπές όμως. ενώ γνωρίζεις ότι σε κάθε Πανελλήνια (δυστυχώς) είναι αναπόφευκτα (τα όποια) ατυχήματα και το νησί δν έχει νοσοκομείο, γιατί την κάνεις εκεί; Τώρα θα μου πεις "άρα με αυτή τη λογική δεν θα πρέπει να πηγαίνεις σε νησί χωρίς νοσοκομείο για διακοπές". Δεν είναι έτσι. Στην περίπτωση της Πανελλήνιας ΞΕΡΕΙΣ ότι θα γίνουν στραβές. Έχει αποδειχτεί επανειλημμένα. Θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχουν σε επιφυλακή ασθενοφόρα ελικόπτερα για την περίπτωση της στραβής. Έμαθα ότι έφεραν λέει και ασθενοφόρα (οχήματα) από την Καβάλα. Τι να σου κάνουν αυτά; Με τι θα πάνε στην Καβάλα; Με το ferry boat. Άρα καθυστερούν. Κάποιος θα έπρεπε να σκεφτεί για όλα αυτά. Και αυτός ο κάποιος πιστεύω ότι είναι ο διοργανωτής. Και μου είπαν ότι είναι η ΜΟΤΟΕ. Αν κάνω λάθος διορθώστε με κάποιος.

Υ.Γ. Συμφωνώ με την υπογραφή σου απόλυτα:cool:

AFROPANTELOS
23/06/2008, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Γνώμη μου είναι εφόσον γίνεται μια τέτοια διοργάνωση θα έπρεπε να οργανώνει και αυτές τις κόντρες.

Και όπως έχω ξαναγράψει:

Ας βρούνε μέρη να διοργανώνουν "και καλά νόμιμες" κόντρες πανελλήνιες μεταξύ απλών οδηγών.

Βασική προυπόθεση όμως:

Κράνος και στολή.

Όταν βλέπεις τον άλλον με το μαγιό και την διχάλα παντόφλα πάνω στο πιστιάρικο, κάνε μας τη χάρη.


Άλλες λύσεις:

Στην είσοδο γιατί δεν ζητάνε δίπλωμα οδήγησης και ταυτότητα;

Ας ξεχάσουμε για λίγο το τι γίνεται εκτός του Κάμπινγκ.
Γιατί δεν τηρούνται οι κανόνες μέσα στον χώρο κατασκήνωσης;
(Ακόμα και για τις ώρες κοινής ησυχίας)
Για επικινδυνη οδήγηση μέσα στον χώρο της κατασκήνωσης;

Γιατι το μονο μελημα της ΜΟΤΟΕ ειναι η κονομα.

Στην εισοδο ολα ειναι τελεια οργανωμενα μην χαθει κανενα εισιτηριο κατα τα αλλα χαος.

Και μια απορια . Το να εισε μελος της ΜΟΤΟΕτι σου προσφερει γιατι οσους ρωτησα το μονο που μου ειπαν ειναι το μικροτερο εισιτηριο στην πανελληνια.:beer: :beer: :beer:

Petros-VFR-VTEC
23/06/2008, 17:48
Το ξέρετε οτι η ΜΟΤΟΕ πήρε από τον δήμο Θάσου 120.000 Ευρώ και από την Νομαρχία Καβάλας άλλες 30.000 Ευρώ για να κάνουν την πανελλήνια φέτος εκεί? Αυτό από κάτοικο Θάσου πολύ γνωστό μου το έμαθα.
Σύνολο 150.000 Ευρώ και εισητήριο εισόδου 80Ε !!!!!!
Το εισητήριο της απλής εισόδου από 10 Ευρώ, την Παρασκευή το βραδάκι που πήγα εγώ ,το είχαν διορθώσει και το είχαν κάνει 20!!!! Προφανώς όσοι άκουγαν για 80 Ε προτιμούσαν τα 10 κι ετσι είχαν μείωση εσόδων και φυσικά το ανέβασαν.!!

KOSTAS-ER6
23/06/2008, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
Γιατι το μονο μελημα της ΜΟΤΟΕ ειναι η κονομα.

Στην εισοδο ολα ειναι τελεια οργανωμενα μην χαθει κανενα εισιτηριο κατα τα αλλα χαος.

Και μια απορια . Το να εισε μελος της ΜΟΤΟΕτι σου προσφερει γιατι οσους ρωτησα το μονο που μου ειπαν ειναι το μικροτερο εισιτηριο στην πανελληνια.:beer: :beer: :beer:
καθε χρονο ετσι παιρνεται η αποφαση για το που θα γινει η πανελληνια,οποιος δημος δωσει τα περισσοτερα!!!
και ολοι αυτοι (μοτοε) και καλα αγωνιζονται για τους μοτοσυκλετιστες!
το μονο σιγουρο (απ οτι εχω ακουσει) ειναι πως αυτοι το εχουν κανει επαγγελμα κ με τοσα φραγκα που τσιμπανε σιγουρα θα περνανε καλα ολη τη χρονια,μεχρι την επομενη!
ακουστικε κατι οτι θα δωσουν χρηματα σε ιδρυμα κτλ , ευχομαι να γινει κατι καλο τουλαχιστον εκει!

africanos31
23/06/2008, 18:40
οσα λεφτα παιρνει απο δημο και νομαρχια πανε στα γκρουπ των συναυλιων.
ΟΙ nazareth (μη ρωτατε ποσα πηραν), ο Πλιατσικας,oi locomondo και ολοι αλλοι πληρωνονται και καλα....
Τα εσοδα που παιρνει η ΜΟΤΟΕ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΤΑ 80 ΕΥΡΩ.Τα εσοδα των επισκεπτων πανε στο δημο...και με την καρτα της μοτοε εχεις εκπτωση στην συνανυηση βουνου και στη χειμερινη αν εχει παει κανεις σας ποτε και ειναι 100 φορες καλθτερες αφου ειναι περιπου 200-400 μοτο καθε χρονο

Θα ανοιχτη 1 πηγαδι στην Αφρικη (αν θελει κανεις μπορει να παει αν εχει λεφτα για εισιτηριο να ναι παρων γιατι εχει πολυ δουλεια)

1 λεσχη στη Αθηνα με νοικι θελει 7000 ευρω μονο παγια εξοδα οι συνδρομες δεν φθανουν....ας προσπαθησει καποιος να οργανωσει 1 τοσο μεγαλο γεγονος.
Απ ολα τα βαλκανια και ευρωπη ερχονται μοτοσυκλετιστες γι αυτο το γεγονος δεν ειναι τελειο αλλα αν μπορει καποιος να κανει κατι καλυτερο ευσπροδεκτο

KOSTAS-ER6
23/06/2008, 23:30
προς θεου εγω δεν κατηγορω κανεναν αλλωστε αυτα περι χρηματων κτλ δε με αφορουν γιατι δεν μπαινω καθολου στο καμπινγκ κ τα συγκροτηματα τα βλεπω κ αλλου!Σιγα μην παω πανελληνια κ καθομαι στις συναυλιες!
γι αυτο αλλωστε μενω σε δωματιο εξω κ περναω πολυ καλυτερα,μιας κ ολη η τζουρτζουνα εξω ειναι!

ammon_ra
24/06/2008, 17:01
κι εγω εμεινα εκτος camping alla ta 50euros gia 2ατομα + μηχανη τα εδωσα.
δεν τα θεωρησα πολλα.
μπλουζακια 2 πειραμε
2 ατομα μαζι με τη μηχανη μπενοβγεναμε οποτε θελαμε
συναβλιες ειδαμε
και ενα ατομο να ημουν παλι τοσο θα πληρωνα.
οσο για το σε τι σου χρησημευει η καρτα της μοτοε
σε πολλα πραγματα αν ψαχτεις
απο εκτοση σε φαγαδικα μεχρι και σε φαγιτο.
και δεν πιστευω οτι τα 15euros για να την βγαλεις η τα 5 το χρονο για ανανεωση ειναι πολλα.
και ασχετα με το ποσα λεγοντε για τα λεφτα που τροει η μοτοε εχει και πολλα εξοδα σαν συλογος
οπως ειπε και καποιος ποιο πανω. ενοικια ρεβματα κτλ κτλ κτλ κτλ