PDA

View Full Version : Ατύχημα...



parji
17/01/2005, 11:44
...ευτυχώς με ελαφρύ τραυματισμό!
Το μέλος του site BMW 1150 χτύπησε χθες στην Αρτα όπου είχε έρθει για καφέ από το Μεσσοπόταμο Πρεβέζης. Το παληκάρι δεν έπαθε κάτι το σοβαρό. Ενας μώλωπας στο πόδι του ήταν όλο κι όλο. Από τη μηχανή έσπασαν τα όργανα και η ζελατίνα.
Ο Τάκης (το πραγματικό του όνομα) είχε έρθει χθες, παρόλη τη κακοκαιρία, από το χωριό για να πιούμε παρέα ένα καφέ. Από το κρύο που έφαγε όμως στο δρόμο αποφάσισε να πιεί αντί για καφέ κονιάκ! Ελα ντε όμως που με τη κουβέντα και με τους μεζέδες παρασύρθηκε και ήπιε 6-7 ποτηράκια παραπάνω!
Οταν πήγε να επιστρέψει πίσω, κατά τις 15:30, στη γέφυρα της Αρτας αντί να στρίψει στη δεξιά παρατεταμένη, πήγε ευθεία, περνώντας στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας (ευτυχώς δεν ερχόταν κανείς από κει) και χτύπησε στο κράσπεδο που υπήρχε πέφτωνας και χτυπώντας στο πόδι ευτυχώς ελαφρά όπως είπα και παραπάνω.
Το μήνυμα που μου είπε από το τηλέφωνο να δώσω είναι : ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ και ΠΟΤΕ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΤΟ.
Περαστικά φίλε Τάκη και να είναι το τελευταίο συμβάν αυτό...

hornet
17/01/2005, 11:54
Περαστικα στον τακη που ηταν παρα πολυ τυχερος!

kachius
17/01/2005, 11:58
Περαστικά στον Τάκη...
...και καλά μυαλά στους υπόλοιπους!

parji
17/01/2005, 13:28
Στάθη...
...ξέρεις που τα πίναμε?
Στο μαγαζί του φίλου σου του Λάμπρου...
Αυτός ευθύνεται για ότι συνέβει. Και γιατί δίνει οινοπνευματώδη σε μοτοσικλετιστές και γιατί έχει και καλούς μεζέδες και παρασύρεσαι.
Είναι και Πρόεδρος, τρομάρα του...!!!

hornet
17/01/2005, 13:31
Λες να μη το καταλαβα ρε κωστη......!!!
Ο ηθικος αυτουργος...!!!!!!!!

Τεσπα να καλα ο τακης και αλλη φορα πιο προσεκτικος απλα

periklisk
18/01/2005, 00:55
Πακέτο!!!

Περαστικά και προσεκτικά!!!!

Tigas
18/01/2005, 09:39
ΠΑΡΓΙΩΤΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ’ΤΟΝ ΦΑΓΑΤΕ ’ ΤΟ ΤΑΚΗ.ΤΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΗΠΙΕ ΒP 100 ΟΚΤΑΝΙΩΝ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΟΥΡΩΣΑΤΕ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΟΒΑΡΑ, ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ.

BMW1150
12/02/2005, 21:53
Γεια σας φιλοι μου και ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις ευχες για καλη αναρρωση......

Εκανα κι εγω σαν παιδι (37 ετων) μια απο τις μεγαλυτερες μαλ....ς της ζωης μου......6 κονιακ στο καφε Bar του προεδρου και μετα ταξιδακι 70 χιλιομετρα.....!!!!!
Ημουν πολυ τυχερος που την γλυτωσα με ενα μωλωπα και μερικη ρυξη πλαγιων συνδεσμων.
Σιγουρα ειναι αυτο που λενε ''ειχε Αγιο''. Απο το ατυχημα δεν θυμαμε τιποτα μονο τη στιγμη του πεσιματος......Εδω να σας πω την αληθεια θελω να ευχαριστισω τους περαστικους που με βοηθησαν μεχρι να ερθει το ασθενοφορο καθως και την Αστυνομια που μου φερθηκε αψογα.....μαζευοντας τα πραγματα μου , στελνοντας την μηχανη στην ΕΛΠΑ.....αλλα και τον προεδρο που ετρεξε κατευθειαν στο τοπο του ατυχηματος........
Μολις καταλαβα οτι την γλυτωσα το μυαλο μου πηγε στην μηχανη οπως γινεται παντα......το πεσιμο ηταν με 40 χιλιομετρα περιπου και η μηχανη βρηκε στο κρασπεδο της νησιδας και σ' ενα σημα της τροχαιας......κοστος ζημιας 3740 ευρω !!!!!
Θα μου πειτε τα ηθελε ο κωλο σου...και δεν θα εχεται αδικο......
Κατι αλλο σημαντικο που θελω να πω ειναι πως στο κρανος βρηκα κολλημενα χωματα αριστερα απο το μετωπο.....δεν χρειαζεται να πω τι θα γινοταν αν δεν το φορουσα.....
Για αυτο φιλοι μου θα σας πω κι εγω το κλασικο:

Φοραμε παντα κρανος και δεν πινουμε οταν οδηγουμε.....

milaber
13/02/2005, 04:55
Περαστικά ρε φίλε!

:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
13/02/2005, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
.......................
Φοραμε παντα κρανος και δεν πινουμε οταν οδηγουμε.....

Οσο "κλασσικο" κι αν ειναι, πρεπει να επαναλαμβανεται συνεχεια! :sick:

Περαστικα σου φιλε! :wave2:

tai
13/02/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150


Φοραμε παντα κρανος και δεν πινουμε οταν οδηγουμε.....
περαστικά ρε φιλε και ας μας είναι μάθημα

free rider
13/02/2005, 17:37
πίκρα ρε παίδιά με την ιστορία του πιώματος...

κρίμα..

περαστικά..