PDA

View Full Version : Προβλημα σε αλλαγη μπαταριας σε 600 f



STOYBI
06/06/2008, 08:59
Τα honda σας μεσα... :D

Συγκεκριμενα....

Το μηχανακι δουλευε μια χαρα μεχρι που εδειξε σημαδια οτι η μπαταρια ηταν στα τελευταια της...

Αλλαζω την μπαταρια ( με εμποριου ) παμε να βαλουμε μπρος να φυγουμε να παμε σπιτι μας και με το που παταμε την μιζα....

Στο μηχανακι αναψε μονιμα η ενδηξη ( f1 ) δουλευε σε πολυ χαμηλες στροφες ( στο ρελαντι) και μπερδευε αρκετα οταν ανοιγες γκαζι...... :confused:

Ξαναβαζω αμεσως την παλια μπαταρια πανω και .......

Το μηχανακι δουλευε κανονικα....... :eyepop:

Εκανα κατι λαθος ρε παιδια..???

Εχει ξανατυχει σε καποιον κατι παρομοιο...?

:wave2:

dirtbird
06/06/2008, 10:07
Αν δουλεύεις σε AS400, πάτα f3 να βρεις την υγειά σου.....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Bavarian
06/06/2008, 13:02
Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει φορτιστεί καλά η νέα μπαταρία.

STOYBI
06/06/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει φορτιστεί καλά η νέα μπαταρία.

Bavarian πολυ σωστα...!!!!

Δεν ειχε φορτιστει σωστα η καινουργια μπαταρια με αποτελεσμα το pgm να μην δινει σωστες εντολες.... :rolleyes:

:beer: :beer:

:wave2:

Bavarian
06/06/2008, 14:25
:beer: Χαίρομαι :beer: :wave2:

DimChios
07/06/2008, 07:39
ειδες ρε Κωστα που τα βριζεις τα μπουρδ....εεεε... τα HONDA?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ronin1
07/06/2008, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ειδες ρε Κωστα που τα βριζεις τα μπουρδ....εεεε... τα HONDA?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer:



:lol: :lol:

DimChios
07/06/2008, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
:beer:



:lol: :lol:


Ειδες? Προς στιγμην ξεχασα οτι εχω κι εγω ενα τετοιο!

:lol: :lol: :lol:

GIXXERAKIAS
07/06/2008, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Bavarian πολυ σωστα...!!!!

Δεν ειχε φορτιστει σωστα η καινουργια μπαταρια με αποτελεσμα το pgm να μην δινει σωστες εντολες.... :rolleyes:

:beer: :beer:

:wave2:

Συγνωμη κιολας αλλα μου φαινεται καπως κουλο να εχει ρευμα η μπαταρια να δωσει εκκινηση στην μιζα κανονικη ωστε να παρει μπροστα η μηχανη και να μην εχει ρευμα για το pgm.:rolleyes:

Μηπως ειναι κατι αλλο?Και ισως (μακαρι ποτε να μην στο ξανακανει) να το ξανακανει?Λεω εγω τωρα...:D :wave2:

Bavarian
07/06/2008, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Συγνωμη κιολας αλλα μου φαινεται καπως κουλο να εχει ρευμα η μπαταρια να δωσει εκκινηση στην μιζα κανονικη ωστε να παρει μπροστα η μηχανη και να μην εχει ρευμα για το pgm.:rolleyes:

Μηπως ειναι κατι αλλο?Και ισως (μακαρι ποτε να μην στο ξανακανει) να το ξανακανει?Λεω εγω τωρα...:D :wave2:



Αν δεν είναι πλήρως φορτισμένη τότε δεν μπορεί να δώσει ρεύμα για να δουλέψουν σωστά όλα τα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά συστήματα.Μπροστά μπορεί να παίρνει αλλά...:wave2:

GIXXERAKIAS
07/06/2008, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Αν δεν είναι πλήρως φορτισμένη τότε δεν μπορεί να δώσει ρεύμα για να δουλέψουν σωστά όλα τα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά συστήματα.Μπροστά μπορεί να παίρνει αλλά...:wave2:

Πολυ κουφο αλλα τεσπα....:beer:

Bavarian
07/06/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Πολυ κουφο αλλα τεσπα....:beer:




Οντως ειναι πολύ κουφό αλλά συμβαίνει...που να δεις και τα BMW που άμα πέσει μισό αμπέρ η μπαταρία μουλαρώνουν και καλούν την οδική :rotflmao: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol:

STOYBI
07/06/2008, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Συγνωμη κιολας αλλα μου φαινεται καπως κουλο να εχει ρευμα η μπαταρια να δωσει εκκινηση στην μιζα κανονικη ωστε να παρει μπροστα η μηχανη και να μην εχει ρευμα για το pgm.:rolleyes:

Μηπως ειναι κατι αλλο?Και ισως (μακαρι ποτε να μην στο ξανακανει) να το ξανακανει?Λεω εγω τωρα...:D :wave2:

Ελα ντε..... :rolleyes:

( Και εγω το ιδιο ειπα....) και να σκεφθεις οτι πηρε με μιση μιζια...... :sick:

Παρολα αυτα.... Το εξουσιοδοτημενο (που απευθηνθηκε ο αδελφος μου) του ειπε οτι η καινουργια μπαταρια επρεπε να φορτιστει προτου μπει πανω στο μηχανακι.....

Ναι μεν εχει δυναμη να εκκινησει σωστα η μηχανη αλλα ο εγκεφαλος μπορει να κανει νερα ( οπως και εκανε...) αν δεν παιρνει 100% σωστο ρευμα..... :eyepop:

:beer: :beer:

:wave2:

STOYBI
07/06/2008, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ειδες ρε Κωστα που τα βριζεις τα μπουρδ....εεεε... τα HONDA?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Οχι σε ρωταω....

Αμα ηταν ΚΤΜ θα ειχαμε τετοια προβληματα...??? :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

:wave2:

dirtbird
07/06/2008, 23:59
Έτσι είναι τα σωστά τα ρεύματα.....

Τα BMW τα 'χάνουν' λόγω προδιαγραφών του δικτύου CAN ... καμμία σχέση το CBR... :winka:

Tigas
09/06/2008, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Οντως ειναι πολύ κουφό αλλά συμβαίνει...που να δεις και τα BMW που άμα πέσει μισό αμπέρ η μπαταρία μουλαρώνουν και καλούν την οδική :rotflmao: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol:

Τουλάχιστον δέν μένουν εν κινήσει από πηνία και δέν περιμένεις να πάρεις και σύνταξη για να πάρεις κανα ανταλλακτικό από την Honda :lol:

Bavarian
09/06/2008, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Τουλάχιστον δέν μένουν εν κινήσει από πηνία και δέν περιμένεις να πάρεις και σύνταξη για να πάρεις κανα ανταλλακτικό από την Honda :lol:




Νομίζεις...να τα πεις στην παρέα που μείνανε πριν λίγες μέρες στο Ορος Σινά και πληρώσανε τα μαλιοκέφαλά τους να τα φέρουν πίσω στην Ελλάδα.

Tigas
10/06/2008, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Νομίζεις...να τα πεις στην παρέα που μείνανε πριν λίγες μέρες στο Ορος Σινά και πληρώσανε τα μαλιοκέφαλά τους να τα φέρουν πίσω στην Ελλάδα.

32.000km K1 στα Μέγαρα το μηχανάκι ΄΄τέλειωσε΄΄ έτσι ξαφνικά χωρίς προειδοποίηση.

Περίμενα 2 εβδομάδες για το ανταλλακτικό και που σαι , τότε δούλευα και Σαρακάκη και με είχαν ΄΄προσέξει΄΄ οι συνάδελφοι :lol:

Tigas
10/06/2008, 11:22
Τα χάλια μας :D , κάνω και ποδαρικό στο ολοκαίνουργιο τρέιλερ του Mitsos1


133085