PDA

View Full Version : GP Catalunya



Σελίδες : [1] 2

sapila racing
06/06/2008, 15:09
Μεχρι τωρα εχουν φαει τούμπα στα πρωινα και απογευματινα ελευθερα δοκιμαστικά οι :

Lorenzo (ασχημη, εχει χτυπήσει και τον πήραν με φορείο)
Ηopkins
Elias
De Puniet (περίεργο πράμα να πεσει αυτός :lol: )
Stoner από μπροστινό
Pedrosa

Χρόνοι απο τα πρωτα και δευτερα ελέυθερα
1. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team (M) 1min 43.017 secs
2. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP (B) 1min 43.023 secs
3. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team (B) 1min 43.090 secs
4. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team (B) 1min 43.099 secs
5. Alex de Angelis RSM San Carlo Honda Gresini (B) 1min 43.233 secs
6. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP (B) 1min 43.368 secs
7. Shinya Nakano JPN San Carlo Honda Gresini (B) 1min 43.442 secs
8. James Toseland GBR Tech 3 Yamaha (M) 1min 43.479 secs
9. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team (M) 1min 43.614 secs
10. Colin Edwards USA Tech 3 Yamaha (M) 1min 43.668 secs
11. Andrea Dovizioso ITA JiR Team Scot MotoGP (M) 1min 43.707 secs
12. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP (M) 1min 43.742 secs
13. Jorge Lorenzo SPA Fiat Yamaha Team (M) 1min 43.961 secs *
14. John Hopkins USA Kawasaki Racing Team (B) 1min 44.043 secs
15. Toni Elias SPA Alice Team (B) 1min 44.610 secs
16. Marco Melandri ITA Ducati Marlboro Team (B) 1min 44.649 secs *
17. Sylvain Guintoli FRA Alice Team (B) 1min 44.678 secs
18. Anthony West AUS Kawasaki Racing Team (B) 1min 44.865 secs

byron
06/06/2008, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μεχρι τωρα εχουν φαει τούμπα στα πρωινα και απογευματινα ελευθερα δοκιμαστικά οι :

Lorenzo (ασχημη, εχει χτυπήσει και τον πήραν με φορείο)


Δεν του πάει καλά τελευταία. Πολύ την ψάχνει....

alximistis
06/06/2008, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν του πάει καλά τελευταία. Πολύ την ψάχνει....


Ο "πάω τάπα συνέχεια"... κάποια στιγμή... θα την πατήσει. Ειδικά από την στιγμή που ουσιαστικά είναι άπειρος στους μεγάλους αγώνες. Εύχομαι να μην καταντήσει ο νέος "πέφτουλας". :)

slacker
06/06/2008, 21:20
Νέο ατύχημα για Lorenzo, δεν τρέχει στο Montmelo

Εκτός του Γκραν Πρι του Montmelο τέθηκε ο Jorge Lorenzo. Ο Ισπανός αναβάτης της Yamaha είχε ένα ατύχημα κατά τη διάρκεια των ελεύθερων δοκιμαστικών της Παρασκευής, με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να τρέξει μπροστά στο ισπανικό κοινό.

Ο Lorenzo έπεσε από τη μηχανή του μόλις 14 λεπτά μετά την έναρξη των δοκιμαστικών, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί στον αριστερό αστράγαλο και σε ένα δάκτυλο του δεξιού χεριού και να χάσει προσωρινά τις αισθήσεις του (έπειτα από αρκετές τούμπες). Η κινητοποίηση ήταν άμεση, με την διακομιδή του 21χρονου αναβάτη σε κλινική της Βαρκελώνης για τις απαραίτητες εξετάσεις.

Παρά το ότι το κλίμα ήταν καθησυχαστικό, λίγο μετά την εισαγωγή του Lorenzo, η απόφαση των γιατρών είναι να μην δώσει το παρόν στο Γκραν Πρι της Καταλωνίας. Άλλωστε, δεν πάει ούτε ένας μήνας από τότε που ο Ισπανός υπέστη ζημιά και στους δύο αστραγάλους, στον αγώνα της Σανγκάης, κάτι που εξετάστηκε άμεσα από τον γιατρό (σ.σ Χavier Mir) που του είχε κάνει την επέμβαση, λίγο μετά την πτώση του από την Yamaha.

H απόφαση των γιατρών της κλινικής «Dexeus» της Βαρκελώνης είναι ο Lorenzo να παραμείνει κλινήρης για ένα διάστημα 48-72 ωρών, με στόχο να γίνουν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις και να μην διακινδυνεύσει ο 21χρονος έναν νέο τραυματισμό.

Η απουσία του Lorenzo από τον αγώνα του Montmelo ευνοεί τον συμπατριώτη του Pedrosa, o οποίος απέχει 16 πόντους (110 αντί 94) στη μάχη για τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα. Πρώτος, έπειτα και από τις τρεις συνεχόμενες νίκες του, είναι ο Valentino Rossi με 122.


http://www.contra.gr/Motorsport/World/MotoGP/201359.html

nakedorange
07/06/2008, 13:37
H απουσια του Lorenzo κοβει απο το θεαμα στα motogp και αυτο σε καμμια περιπτωση δεν ειναι καλο!

Τωρα οσον αφορα τον συγκεκριμενο αγωνα,ο καιρος (βροχινος η μη) θα διαμορφωσει καταστασεις...


Στα "βροχινα" ελευθερα δοκιμαστικα οι πρωτοι δεκα γυρναγανε σε 1:43!

:D

sakisdani750
07/06/2008, 15:03
για πειτε ρε παιδια ποιος ξεκιναει πρωτος.......τελευταιος?

el_hymador
07/06/2008, 15:23
Σπασαν τα χρονομετρα!!!

ακομα και οι κατακτηριες σε αυτο το αθλημα ειναι πιο συναρπαστικες απο τον πιο "ωραιο" αγωνα της σεζον σε κατι αλλα πολυδιαφημιζομενα μηχανοκινητα σπορ....(ονοματα δεν λεμε, οικογενειες δεν θιγουμε..)


Ενδεικτικα, Stoner, Pedrosa, Hayden, DePuniet, Toseland, Edwards συνετριψαν το προηγουμενο ρεκορ πιστας!! (1min 41.840 secs που ειχε ο Rossi απο περυσι)

1. Casey Stoner 1min 41.186 secs
2. Dani Pedrosa 1min 41.269 secs
3. Nicky Hayden 1min 41.437 secs
4. Randy de Puniet 1min 41.571 secs
5. Colin Edwards 1min 41.609 secs
6. James Toseland 1min 41.820 secs
7. Andrea Dovizioso 1min 42.053 secs
8. Chris Vermeulen 1min 42.365 secs
9. Valentino Rossi 1min 42.427 secs
10. Alex de Angelis 1min 42.580 secs
11. Shinya Nakano 1min 42.643 secs
12. Loris Capirossi 1min 42.648 secs
13. Toni Elias 1min 42.808 secs
14. John Hopkins 1min 42.819 secs
15. Sylvain Guintoli 1min 43.204 secs
16. Marco Melandri 1min 43.719 secs
17. Anthony West 1min 44.558 secs


Κριμα για τον Lorenzo, επεσε και ο Melandri σημερα αλλα ευτυχως δεν επαθε τιποτα.

Αντε να δουμε εναν καλο αγωνα αυριο!! :beer: :beer: :beer:

SPORAKIAS
07/06/2008, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
επεσε και ο Melandri σημερα αλλα ευτυχως δεν επαθε τιποτα.

:beer: :beer: :beer:

και ο στονερ επεσε στον προτελευταιο γυρο και το παλληκαρι σηκωθηκε πηγε πηρε την 2η μηχανη μπηκε μεσα και στον τελευταιο γυρο που ειχε μεινει πηρε και την pole position...

τι να πεις...απλα....:a012:

KaTaNaS
07/06/2008, 15:42
τι ωρα αυριο;

SPORAKIAS
07/06/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τι ωρα αυριο;

λογικα την γνωστη....15.00...:winka:

Aggelos_SV
07/06/2008, 15:46
To κλασσικό ,14.30 στην ΕΤ3

14.30-15.00--->σπασαρχιδισμός και 15.00 ακριβώς η εκκίνηση.

Οι τυχεροί στο eurosport από το πρωί:bigcry:

Aggelos_SV
07/06/2008, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
και ο στονερ επεσε στον προτελευταιο γυρο και το παλληκαρι σηκωθηκε πηγε πηρε την 2η μηχανη μπηκε μεσα και στον τελευταιο γυρο που ειχε μεινει πηρε και την pole position...

τι να πεις...απλα....:a012:


:confused: :confused:
Πότε έγινε αυτό???Σήμερα?

gkmaggas
07/06/2008, 15:50
:eyepop:

SPORAKIAS
07/06/2008, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
:confused: :confused:
Πότε έγινε αυτό???Σήμερα?

ναι...:cool:

gkmaggas
07/06/2008, 15:56
Η πτωση εγινε στα FP2 νομιζω....:wave2:

nakedorange
07/06/2008, 16:02
H κεντρικη ιδεα σημερα...


1.O Stoner ειναι ο μοναδικος αναβατης Bridgestone αναμεσα στις πρωτες επτα θεσεις!(ειναι ομως πρωτος).

2.Η παρουσια των αναβατων της Honda (κυριως των εργοστασιακων ...)!


3.kawasaki...για αλλη μια φορα απογοητευση:rolleyes: (κριμα για τον Hopkins! )


4.Tα Yamaha εμειναν ενα κλικ πισω... αλλα αυριο εχω την αισθηση οτι δεν θα ειναι ετσι :winka:

SPORAKIAS
07/06/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Η πτωση εγινε στα FP2 νομιζω....:wave2:

οχι...

σπιτι ειμαι και το εβλεπα...

εκτος αμα ηταν η πτωση του μελαντρι 4 λεπτα πριν τελειωσουν τα χρονομετρημενα και ειπαν στην ετ3 οτι ηταν ο στονερ (γιατι αυτοι το ειπαν...και εγω δεν προσεξα το νουμερο)

pan_ski
07/06/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
H κεντρικη ιδεα σημερα...


1.O Stoner ειναι ο μοναδικος αναβατης Bridgestone αναμεσα στις πρωτες επτα θεσεις!(ειναι ομως πρωτος).

2.Η παρουσια των αναβατων της Honda (κυριως των εργοστασιακων ...)!


3.kawasaki...για αλλη μια φορα απογοητευση:rolleyes: (κριμα για τον Hopkins! )


4.Tα Yamaha εμειναν ενα κλικ πισω... αλλα αυριο εχω την αισθηση οτι δεν θα ειναι ετσι :winka:

κάτι πρέπει να του έτυχε του rossi με τα μαλακά γιατί με λάστιχα αγώνα γύριζε μια χαρά, με μικρή διαφορά πιο αργός από stoner αλλά σίγουρα ανταγωνιστικός. Προβλέπω αύριο μάχη μεταξύ stoner, rossi και pedrosa και όποιος πέσει στο νήμα πρώτος!

Όπως είπα και την περασμένη εβδομάδα, ο stoner φαίνεται να έλυσε τα θέματα που είχε με το σετάρισμα και θα είναι πάλι ανταγωνιστικός, βέβαια λίγο αργά για να ελπίζει για πρωτάθλημα αλλά τουλάχιστον μπορεί να δείξει στους δύσπιστους ότι είναι παρών. Ευτυχώς γιατί ο rossi ετοιμαζόταν να το πάρει το πρωτάθλημα χαλαρά...

gkmaggas
07/06/2008, 16:33
Φιλε Sporakia Ο Melandri επεσε...δε φταις...ως συνηθως στην ΕΤ3 κανουν αδικαιολογητα λαθη...

gkmaggas
07/06/2008, 16:35
Α και για υπαρχει περιγραφη του τριημερου....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=1174014#post1174014


Για αυτους που δεν το ειδαν...

lampros_fazer
07/06/2008, 17:23
Ο Lorenzo έχασε τις αισθήσεις του μετά την πτώση (χτύπησε στο κεφάλι), εδώ (http://www.dailymotion.com/video/x5opcx_jorgelorenzocrashincatalunyafp2_auto) το βίντεο..

Ο Γιατρός συμφώνησε για άλλα 2 χρόνια με τη Yamaha.. :a01:



Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
4.Tα Yamaha εμειναν ενα κλικ πισω... αλλα αυριο εχω την αισθηση οτι δεν θα ειναι ετσι :winka:
O Γιατρός έμεινε ένα κλικ πίσω, οχι τα Yamaha..
Ο Γιατρός ολο το 2μερο γυρνούσε γρήγορα, στο QP δεν τα πήγε καλά, κ τα Tech3 τα πήγαν πολύ καλά..


Τα Ηonda πήγαν πολύ καλά, αλλά ο Νάνος είχε πρόβλημα με τον κινητήρα κ στις δυο μοτοσυκλέτες που χρησιμοποίησε..


Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
Όπως είπα και την περασμένη εβδομάδα, ο stoner φαίνεται να έλυσε τα θέματα που είχε με το σετάρισμα και θα είναι πάλι ανταγωνιστικός, βέβαια λίγο αργά για να ελπίζει για πρωτάθλημα αλλά τουλάχιστον μπορεί να δείξει στους δύσπιστους ότι είναι παρών.
Τα έλυσαν;; Ή βοήθησε (http://www.msfree.gr/details.php?id=1921) η GP7;

marmel.gr
07/06/2008, 21:43
μα τι ξεφτιλας ειναι αυτος ο γιατρος....

Aggelos_SV
07/06/2008, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
οχι...

σπιτι ειμαι και το εβλεπα...

εκτος αμα ηταν η πτωση του μελαντρι 4 λεπτα πριν τελειωσουν τα χρονομετρημενα και ειπαν στην ετ3 οτι ηταν ο στονερ (γιατι αυτοι το ειπαν...και εγω δεν προσεξα το νουμερο)

Aαααα,ο melandri ήταν που έπεσε (την γη κάτω απ'τα πόδια του έχασε).
Είπα κι εγώ...άλλα qualifying έβλεπα??:lol:

Είπαν οι απάλευτοι ότι ήταν ο stoner?:lol: Μάλλον έχω αναπτύξει φυσικούς αμυντικούς μηχανισμούς και δεν ακούω τι λένε πλέον:lol:

marmel.gr
07/06/2008, 22:38
εγω παντως δεν ακουσα οτι ειναι ο στονερ. ακουσα και ειδα οτι ηταν ο μελαντρι...

SPORAKIAS
08/06/2008, 07:30
πρεπει να βρουμε το βιντεο...

να δουμε τι λενε...μηπως και εχω εγω το προβλημα...:uplate: :dizzy: :p

zephyr1
08/06/2008, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
πρεπει να βρουμε το βιντεο...

να δουμε τι λενε...μηπως και εχω εγω το προβλημα...:uplate: :dizzy: :p

Μαλλον εσυ δεν εχεις αναπτύξει φυσικούς αμυντικούς μηχανισμούς.:rolleyes: :lol: :rotflmao:

SPORAKIAS
08/06/2008, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μαλλον εσυ δεν εχεις αναπτύξει φυσικούς αμυντικούς μηχανισμούς.:rolleyes: :lol: :rotflmao:

μπα...

με τους φυσικους καλα τα παω....

με τους χημικους εχω προβλημα...:sad: :cool:

pan_ski
08/06/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


Τα έλυσαν;; Ή βοήθησε (http://www.msfree.gr/details.php?id=1921) η GP7; [/B]

ενδιαφέρον άρθρο. Τουλάχιστον τους έκοψε, αν και λίγο αργά, να ανατρέξουν στη σίγουρη λύση, έστω και μερικώς, της GP7. Άντε να δούμε κανά καλό αγώνα. Ελπίζω να μην έχουμε τούμπες και να δούμε καλό αγώνα όπως και πέρσι. Προβλέπω κόντρα rossi stoner για την πρώτη θέση!

OzZzZzY
08/06/2008, 14:16
εχει τρελανει κοσμο ο doctor! :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sakisdani750
08/06/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
εχει τρελανει κοσμο ο doctor! :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

τρελανε αλλα δευτερος!
πολυ καλος ο pedrosa....

OzZzZzY
08/06/2008, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
τρελανε αλλα δευτερος!
πολυ καλος ο pedrosa....


απο 9ος δευτερος ομως..ο stoner δεν εκανε κ τιποτα..

ο pedrosa πολυ καλος οντως απλα ομως διατηρησε την πρωτια και αυξησε την διαφορα :winka:

Tsakalaki
08/06/2008, 15:01
Ο μεγάλος χαμένος είναι ο Στόνερ σε αυτόν τον αγώνα....

Ξεκίνησε πρώτος, ο δρόμος άνοιξε και αυτός έκανε λάθος...


Ο Ντάνι έδειξε πως όταν τρέχει μόνος του δε φοβάται τίποτα. Απο "μάχη" όμως δεν τον έχω δει πολλές φορές (μη πω ποτέ) νικητό


Για το Ρόσι δεν έχω να πω τίποτα. Φαίνεται πως βρίσκεται και ο ίδιος και η Γιαμάχα σε πολύ καλή κατάσταση, και έχει μετά απο καιρό τον έλεγχο της μηχανής του.

Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, νομίζω πως ο Ρόσι μπορεί να πάρει το τίτλο. Θα μου πείτε "έχει ακόμα άλλους 10 αγώνες ρε Τσακαλακι..."...αν γίνουν 10 αγώνες - μάχες με Ντάνι, ο γιατρός, το έχει


Το σίγουρο είναι οτι επέστρεψε, και επέστρεψε για τα καλά

marmel.gr
08/06/2008, 15:08
πω πω πω πω τι σιθουκι ηταν αυτο?

ρε συ ντανι κοψε λιγο ποσο να τους ριξεις ακομα τους παλιοξεφτιλες?
αλλα εκοψες στο τελος και καλα εκανες αφου τους λυπηθηκες και ηθελες ισα να σε βλεπουν στις ευθειες...
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ασε μην βαλεις δεσμοδρομικο κινητηρα ετσι για να εχεις συναγωνισμο ακομα....
ΕΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΤΟΥΣ ΞΕΚΟΛΙΑΣΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΑΕΡΑ ΠΑΤΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΧΟΝΤΑ ΣΟΥ....
ΑΛΑΧΑΝΙΑΣΤΟ......

ασε να κλαινε τωρα......
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

thou-vou
08/06/2008, 15:16
ναι... ξεκολιάστηκε στις προσπεράσεις ο μούρης...

καλά έκανε πέρυσι και έβαλε το 2 στο χοντα του... γιατί με αυτό θα μείνει από τη στιγμή που τρέχουν κι άλλοι...

marmel.gr
08/06/2008, 15:17
θα δειξει αυτο φιλε μου...
θα δειξει....

αλωστε τι επρεπε να κανει? επρεπε να κοψει ε?
ετσι θα εκανε και ο βρωμογιατρος αμα λεμε αμα θα ηταν μπροστα...
θα εκοβε για να βλεπαμε μεις θεαμα...

σημερα σημασια εχει οτι τους ΞΕΚΟΛΙΑΣΕ....:rotflmao:

pan_ski
08/06/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Ο μεγάλος χαμένος είναι ο Στόνερ σε αυτόν τον αγώνα....

Ξεκίνησε πρώτος, ο δρόμος άνοιξε και αυτός έκανε λάθος...


Ο Ντάνι έδειξε πως όταν τρέχει μόνος του δε φοβάται τίποτα. Απο "μάχη" όμως δεν τον έχω δει πολλές φορές (μη πω ποτέ) νικητό


Για το Ρόσι δεν έχω να πω τίποτα. Φαίνεται πως βρίσκεται και ο ίδιος και η Γιαμάχα σε πολύ καλή κατάσταση, και έχει μετά απο καιρό τον έλεγχο της μηχανής του.

Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, νομίζω πως ο Ρόσι μπορεί να πάρει το τίτλο. Θα μου πείτε "έχει ακόμα άλλους 10 αγώνες ρε Τσακαλακι..."...αν γίνουν 10 αγώνες - μάχες με Ντάνι, ο γιατρός, το έχει


Το σίγουρο είναι οτι επέστρεψε, και επέστρεψε για τα καλά

ο pedrosa η αλήθεια είναι ότι ήταν άπιαστος σήμερα, γύριζε μισό sec κάτω από rossi/stoner και φυσικά το γεγονός ότι έστριψε πρώτος δεν σημαίνει τίποτα γιατί όποιος και να ήταν μπροστά θα είχε φάει μάζεμα και μάλιστα ξεγυρισμένο. Πραγματικά που την βρήκε τόση ταχύτητα δε μπορώ να καταλάβω γιατί στα προκριματικά ήταν αν όχι πιο αργός, ίδια με stoner/rossi.

o stoner είναι απίστευτος! κρατιόταν στη μηχανή με νύχια και με δόντια, η μηχανή ήταν συνεχώς στο όριο! πως δεν έπεσε δεν μπορώ να καταλάβω, η μηχανή έχει θέματα γεωμετρίας (στα φρένα υπό κλίση) αλλά και ηλεκτρονικών (στην επιτάχυνση υπό κλίση), τουλάχιστον σε σύγκριση με τη Yamaha όπου ήταν σε απόσταση αναπνοής και ήταν σταθερή! είχε σκυλιάσει αλλά στο τέλος δεν είχε grip να επιτεθεί.

η κούρσα του τίτλου είναι πλέον θέμα rossi pedrosa και θα κερδίσει ο πιο σταθερός.

OzZzZzY
08/06/2008, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από marmel.gr
θα δειξει αυτο φιλε μου...
θα δειξει....

αλωστε τι επρεπε να κανει? επρεπε να κοψει ε?
ετσι θα εκανε και ο βρωμογιατρος αμα λεμε αμα θα ηταν μπροστα...
θα εκοβε για να βλεπαμε μεις θεαμα...

σημερα σημασια εχει οτι τους ΞΕΚΟΛΙΑΣΕ....:rotflmao:


μια μαντρα @ρχιδι@ τους εκλασε :smokin: :smokin:








:lol: :lol:

vassilis88
08/06/2008, 19:17
marmel αγορι μ..:D

ο ντανι ειναι πολυ γρηγορος, αλλα κ οι 6 νικες του ειναι με τον ιδιο τροπο.. σε μαχη συνηθως χανει.. σε μαχη με το ροσσι παντα χανει..:D

σημερα ηταν τοσο γρηγορος που κ μπροστα να ηταν ο ροσσι παλι θα του φευγε.. τεσπα εγω το χαρηκα πολυ το σημερινο.. ο ντανι δν με πειραζει που κερδισε, μπραβο του κ ειναι πολυ ωραιο συναισθημα για εναν αναβατη να κερδιζει μεσα στη χωρα του..

αυτο που ηθελα ειναι το ροσσι να κερδισει το στονερ..:cool: ετσι.. με τα ιδια λαστιχα, με το ιδιο γρηγορα μηχανακια. αντε γεια στονερακο.. παλι το 46 μπροστα σου βλεπεις..

απ οτι φαινεται ροσσι πεντροζα παει το πρωταθλημα.. λορεντσο κ στονερ θα ειναι εκει μπροστα σε καθε αγωνα αλλα ειναι απο νωρις πολυ μεγαλη η διαφορα..

υγ.. πατρισια αι λοβ γιου..


133023

Tigas
08/06/2008, 19:25
o pedrosa σήμερα δεν παλευόταν, 1sec/γύρο έριχνε στον δεύτερο μέχρι που βαρέθηκε σταμάτησε σε
ένα πωλητή με πασατέμπο, παρήγγειλε καφέ και όταν είδε με τα κυάλια από μακριά τον κτηνίατρο έσπρωξε την μηχανή του μέχρι το τέρμα :smokin: :lol:

OzZzZzY
08/06/2008, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
o pedrosa σήμερα δεν παλευόταν, 1sec/γύρο έριχνε στον δεύτερο μέχρι που βαρέθηκε σταμάτησε σε
ένα πωλητή με πασατέμπο, παρήγγειλε καφέ και όταν είδε με τα κυάλια από μακριά τον κτηνίατρο έσπρωξε την μηχανή του μέχρι το τέρμα :smokin: :lol:


κι αυτα γιατι δεν τα δειξε η καμερα? δεν θα μπορουσαν να σκυψουν πολυ οι εικονοληπτες :lol: :lol:

Tigas
08/06/2008, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
κι αυτα γιατι δεν τα δειξε η καμερα? δεν θα μπορουσαν να σκυψουν πολυ οι εικονοληπτες :lol: :lol:

κανάνε αέρα στον pedrosa οι εικονολήπτες (ξέχασα να το επισημάνω:lol: ) για αυτό δεν έδειχναν τίποτα, ο άνθρωπας είχε καθαρίσει τον αγώνα και σου λεεί μεσημεριανή ζώνη είναι ,τσόντες δέν δείχνουμε άς το γυρίσουμε λίγο σε περιπέτεια και λίγα sec πρίν εμφανιστεί ο rossi τον πίεσαν να πάει να τερματίσει :lol:

marmel.gr
08/06/2008, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
κανάνε αέρα στον pedrosa οι εικονολήπτες (ξέχασα να το επισημάνω:lol: ) για αυτό δεν έδειχναν τίποτα, ο άνθρωπας είχε καθαρίσει τον αγώνα και σου λεεί μεσημεριανή ζώνη είναι ,τσόντες δέν δείχνουμε άς το γυρίσουμε λίγο σε περιπέτεια και λίγα sec πρίν εμφανιστεί ο rossi τον πίεσαν να πάει να τερματίσει :lol: xaxaxaxaxaxaxa σωστος............:rotflmao:

marmel.gr
08/06/2008, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μια μαντρα @ρχιδι@ τους εκλασε :smokin: :smokin:








:lol: :lol:

το ειδαμε ολοι μας...


τουλαχιστον το παραδεχεται και ο βασιλακης88 οτι και ο κτηνιατρος να ηταν μπροστα θα τον περνουσε με τοσο καταιγιστικο ρυθμο που πηγαινε...
που να παρει πνευματικο πραμα....

pan_ski
08/06/2008, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
marmel αγορι μ..:D

ο ντανι ειναι πολυ γρηγορος, αλλα κ οι 6 νικες του ειναι με τον ιδιο τροπο.. σε μαχη συνηθως χανει.. σε μαχη με το ροσσι παντα χανει..:D

αυτο που ηθελα ειναι το ροσσι να κερδισει το στονερ..:cool: ετσι.. με τα ιδια λαστιχα, με το ιδιο γρηγορα μηχανακια. αντε γεια στονερακο.. παλι το 46 μπροστα σου βλεπεις..

απ οτι φαινεται ροσσι πεντροζα παει το πρωταθλημα.. λορεντσο κ στονερ θα ειναι εκει μπροστα σε καθε αγωνα αλλα ειναι απο νωρις πολυ μεγαλη η διαφορα..



ο rossi κέρδισε δίκαια τη μάχη με τον stoner, ήταν πιο γρήγορος, αλλά έλεος, ξεκολλείστε πια με την πιπίλα ότι έχουν το ίδιο γρήγορα μηχανάκια, μόνο ο διατσίδης κολλάει στην τελική. ΔΕΝ έχουν τα ίδια μηχανάκια επομένως οποιαδήποτε απ' ευθείας σύγκριση είναι άστοχη. Τα yamaha ήταν 3 στις 6 πρώτες θέσεις και τα ducati στον πάτο (εξαιρουμένου φυσικά του stoner), για άλλη μια φορά. Ο stoner ήταν σε ένα μηχανάκι ζω πεθαίνω και ο rossi στο τρένο. Αν ήταν στο ducati τότε θα μπορούσες να μιλάς για απ'ευθείας συγκρίσεις. Δεν υπονοώ ότι κέρδισε ο rossi λόγω καλύτερης μηχανής, κέρδισε γιατί ήταν πιο γρήγορος και δεν είναι δίκαιο για κανέναν οδηγό όταν κερδίζει να λένε ότι κέρδισε λόγω μηχανής, ελαστικών, κλπ.

σήμερα ο μεγάλος νικητής ήταν ο pedrosa γιατί με τη μεγαλοπρεπέστατη νίκη του έδειξε ότι αποτελεί τη Νο 1 απειλή για τον rossi.

Θάνος
08/06/2008, 21:10
Το μηχανάκι του Stoner πάντα έτσι πάει, δεν νομίζω ότι αντιμετώπιζε κανένα πρόβλημα. Έτσι κέρδιζε πέρσι και όλοι λέγανε πωπω τάπα το πάει.. μόνο που πέρσι δεν είχε αντιπάλους όπως και σήμερα δεν είχε ο Pedrosa. Η διαφορά που κάνει τον πρωταθλητή είναι ότι στις μάχες που παίζει ανταγωνισμός... κερδίζει!

Πόσους αγώνες εκτός της πατρίδας του θα κερδίζει ο Pedrosa χωρίς κανέναν να τον κυνηγάει; Μην τρελαίνεστε.. φέτος ανέβηκε ο γιατρός και ο Stoner τα έχει βρει από σκούρα έως χλωμά. Ο Pedrosa καλός είναι αλλά δεν μπορεί να κερδίσει μία μάχη και έτσι πρωτάθλημα δεν παίρνεις εκτός και αν σε λένε Hayden.

Ωστόσο είδαμε καλό αγώνα για τη δεύτερη θέση, αρκεί να μην τον έπαιζε ο σκηνοθέτης που σε κάθε προσπέραση μας έδειχνε από τα πιτς μέχρι τις κερκίδες, εκτός από τις μηχανές...

pan_ski
08/06/2008, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Το μηχανάκι του Stoner πάντα έτσι πάει, δεν νομίζω ότι αντιμετώπιζε κανένα πρόβλημα. Έτσι κέρδιζε πέρσι και όλοι λέγανε πωπω τάπα το πάει..

ειλικρινά δεν θυμάμαι έναν αγώνα (και τους είδα όλους) πέρσι που στα φρένα υπό κλίση να χάνει το πισινό όπως συνέβαινε σήμερα. Ήταν σε κάθε περίπτωση το πιο 'κουνιστό' μηχανάκι στην πίστα, όλοι οι άλλοι που το οδηγούν πατώσανε και αυτό λέει πολλά για τη μηχανή. Τέλος πάντων, δεν έχει και πολλή σημασία. Καλούς αγώνες σαν το σημερινό να βλέπουμε, αυτό έχει σημασία

Θάνος
08/06/2008, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
Καλούς αγώνες σαν το σημερινό να βλέπουμε, αυτό έχει σημασία

Αυτό ακριβώς είναι το πιο σημαντικό... Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θέαμα έχουμε μόνο από το Rossi εναντίον αυτών που κυνηγάει! Μία φορά να δούμε το Rossi μπροστά σε κέφια και έστω έναν να τον κυνηγάει με αξιώσεις να τον περάσει για να πω ότι κάτι γίνεται..!

Εδώ έχουμε έναν Pedrosa που κερδίζει με 8 sec και δεν το σηκώνει μία σούζα γαμώ το κέρατο μου δηλαδή... μια χαρά το παιδί δεν με ενοχλεί σε τίποτα, αλλά... εντελώς ξενέρωμα!

cityfly
08/06/2008, 22:57
Pos. Rider Nation Team Points
1 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team 142
2 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team 135
3 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team 94
4 Casey STONER AUS Ducati Marlboro Team 92
5 Colin EDWARDS USA Tech 3 Yamaha 69
6 Andrea DOVIZIOSO ITA JiR Team Scot MotoGP 57
7 James TOSELAND GBR Tech 3 Yamaha 53
8 Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP 51
9 Nicky HAYDEN USA Repsol Honda Team 48
10 Shinya NAKANO JPN San Carlo Honda Gresini 42
11 Chris VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP 40
12 John HOPKINS USA Kawasaki Racing Team 32
13 Marco MELANDRI ITA Ducati Marlboro Team 29
14 Alex DE ANGELIS RSM San Carlo Honda Gresini 24
15 Toni ELIAS SPA Alice Team 24
16 Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP 18
17 Sylvain GUINTOLI FRA Alice Team 15
18 Anthony WEST AUS Kawasaki Racing Team 10
19 Tadayuki OKADA JPN Repsol Honda Team 2


GRAN PREMI CINZANO DE CATALUNYA

Pos. Rider Nation Team Total time
1 D. PEDROSA SPA Repsol Honda Team 43'02.175
2 V. ROSSI ITA Fiat Yamaha Team + 2.806
3 C. STONER AUS Ducati Marlboro Team + 3.343
4 A. DOVIZIOSO ITA JiR Team Scot MotoGP + 10.893
5 C. EDWARDS USA Tech 3 Yamaha + 16.426
6 J. TOSELAND GBR Tech 3 Yamaha + 21.482
7 C. VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP + 21.548
8 N. HAYDEN USA Repsol Honda Team + 22.280
9 S. NAKANO JPN San Carlo Honda Gresini + 22.375
10 J. HOPKINS USA Kawasaki Racing Team + 46.835
11 M. MELANDRI ITA Ducati Marlboro Team + 57.991
12 A. WEST AUS Kawasaki Racing Team + 59.168
13 S. GUINTOLI FRA Alice Team + 1'00.779
Not classified
R. DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP 14 Lap
A. DE ANGELIS RSM San Carlo Honda Gresini 15 Lap
L. CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP 15 Lap
Excluded
T. ELIAS SPA Alice Team

xampos
08/06/2008, 23:36
τελικα γινετε μια μαχη μεταξυ ροσσι και καποιου αλλου να μην την κερδιζει αυτος ο ανθρωπος?

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ :beer: :beer: στις περισσοτερες μαλλον με συντριπτικη πλειοψηφια :beer:

marmel.gr
08/06/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Αυτό ακριβώς είναι το πιο σημαντικό... Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θέαμα έχουμε μόνο από το Rossi εναντίον αυτών που κυνηγάει! Μία φορά να δούμε το Rossi μπροστά σε κέφια και έστω έναν να τον κυνηγάει με αξιώσεις να τον περάσει για να πω ότι κάτι γίνεται..!

Εδώ έχουμε έναν Pedrosa που κερδίζει με 8 sec και δεν το σηκώνει μία σούζα γαμώ το κέρατο μου δηλαδή... μια χαρά το παιδί δεν με ενοχλεί σε τίποτα, αλλά... εντελώς ξενέρωμα!
απαξιει φιλε μου...
παντα τον διακρινε η σοβαροτητα...
και οχι τα μικυ μαους και μαλακιες ....

Fireball400
09/06/2008, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Εδώ έχουμε έναν Pedrosa που κερδίζει με 8 sec και δεν το σηκώνει μία σούζα γαμώ το κέρατο μου δηλαδή... μια χαρά το παιδί δεν με ενοχλεί σε τίποτα, αλλά... εντελώς ξενέρωμα!

Όλοι αυτό περιμέναμε αλλά τα κατάφερε να μας ξενερώσει:lol:
Ο Dovizioso δεν ήταν που πήγε να κάνει ένα ωραίο;:smilea:

RaGe_Raptor
09/06/2008, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Όλοι αυτό περιμέναμε αλλά τα κατάφερε να μας ξενερώσει:lol:
Ο Dovizioso δεν ήταν που πήγε να κάνει ένα ωραίο;:smilea:
ο Hοppkins ξέρει να πανηγυρίζει αλλά φέτος......μάλλον δε θα του δωθεί η ευκαιρία.

vangelis 64
09/06/2008, 01:50
Δηλαδή σήμερα μάθαμε ότι ο Pedrosa είναι ένας αναβάτης εκτός συναγωνισμού και οι Honda μερικά έτη φωτός μπροστά από τούς υπόλοιπους...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pan_ski
09/06/2008, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Αυτό ακριβώς είναι το πιο σημαντικό... Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θέαμα έχουμε μόνο από το Rossi εναντίον αυτών που κυνηγάει!

εχθές η καμέρα ήταν κολλημένη πάνω σε stoner rossi αλλά έγιναν καλές μάχες, μάλλον καλύτερες, λίγο πιο πίσω αφού έπεσαν όλοι μαζί στο νήμα.

6 J. TOSELAND GBR Tech 3 Yamaha + 21.482
7 C. VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP + 21.548
8 N. HAYDEN USA Repsol Honda Team + 22.280
9 S. NAKANO JPN San Carlo Honda Gresini + 22.375

από ότι θυμάμαι έτρεχαν να προλάβουν τον toseland και σκοτωνόντουσαν μεταξύ τους στην πορεία.

Θάνος
09/06/2008, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
εχθές η καμέρα ήταν κολλημένη πάνω σε stoner rossi αλλά έγιναν καλές μάχες, μάλλον καλύτερες, λίγο πιο πίσω αφού έπεσαν όλοι μαζί στο νήμα.

6 J. TOSELAND GBR Tech 3 Yamaha + 21.482
7 C. VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP + 21.548
8 N. HAYDEN USA Repsol Honda Team + 22.280
9 S. NAKANO JPN San Carlo Honda Gresini + 22.375

από ότι θυμάμαι έτρεχαν να προλάβουν τον toseland και σκοτωνόντουσαν μεταξύ τους στην πορεία.

Ναι έγιναν μάχες, αλλά όπως και να το κάνουμε... η μάχη για την πρώτη και δεύτερη θέση είναι αλλιώς!

reinmeister
09/06/2008, 09:27
για μια ακομη φορα γραφετε π@π@ριες...ειναι εντυπωσιακο το οτι,πλην ελαχιστων,ολοι οι υπολοιποι το μονο που βλεπετε ειναι η σειρα τερματισμου...κατα την διαρκεια του αγωνα τι κανετε?αλλαζετε καναλι?

ειναι δυνατον να μην ειδατε τι ζορι τραβαγε ο στονερ με το παρταλι σε καθε στροφη? που ειδατε την τεραστια υπεροχη του ντουκατι στην ευθεια σε σχεση με το γιαμαχα? ο στονερ απεδειξε οπως το εκανε και περισυ, οτι τον ψυχολογικο πολεμο του ροσσι τον γραφει εκει που δεν πιανει μελανι κι οταν το παρταλι δουλευει καλα μην τον ειδατε...το οτι ο ροσσι εκανε οτι ηξερε και δεν ηξερε για να περασει δεν σας λεει τιποτα? το οτι το μηχανακι του ,ειδικα στις στροφες ηταν αψογο σε σχεση με το ντουκατι που εδω πατουσε εκει βρισκοτανε,επισης δεν σας λεει τιποτα? το οτι ,παρολη την ασταθεια του ντουκατι , ο στονερ ηταν εκπληκτικος στα φρενα ,παλι δεν σας λεει τιποτα?

το οτι το χοντα ηταν αψογο και ο πεντροσα πηγαινε λες και ετρεχε σε αλλο αγωνα παλι δεν σας λεει τιποτα?

τι να πω...απογοητευση...παρακολουθω αγωνες απο το 88,αλλα τον σχολιασμο που ζω απο τους θεατες εδω και καποια χρονια,ο οποιος ειναι σαν να ακουω γκομενες που κανουν cheerleading χωρις να καταλαβαινουν χριστο δεν το εχω ξαναζησει...τι να πω...

καταντια...

packo
09/06/2008, 09:34
reinmeister +1

Diladi, apo oooolous tous agones pou eidate persi, to mixanaki tou stoner xoreve tsarleston se oli tin pista alla kerdize???

Oi alloi me ti etrexan diladi??? me podilata??? E.L.E.O.S.

byron
09/06/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
καταντια...

Το ότι ο vale από 9ος έφτασε 2ος δεν σου έλεγε τίποτα;
Το ότι πέρασε τους πάντες και έμεινε στην 2η θέση δεν σου λέει τίποτα;
Το ότι τον (τους) πέρναγε όπου ήθελε δεν το είδες;

Το Honda άψογο όπως και ο Ντάνος. Μπράβο του και πήγαινε σφαίρα. Το θέμα είναι ότι όποτε έχει κάποιον δίπλα του παθαίνει ακράτεια. Προσωπικά δεν με έχει πείσει ότι έχει στόφα νικητή. Αν του βγει το στόρι φεύγω μπροστά και μόνος γίνεται καπνός. Όταν έχει κάποιον και τον πιέζει (ιδίως Rossi), αλλάζει πάνες σαν νεογέννητο 40 ημερών.

Θυμίσου το που στο λέω. Ασσο μπροστά δεν θα βάλει.

ΥΓ. :a23: στον Dovi. Μαζί με τον Lorenzo θα είναι οι επόμενοι πρωταγωνιστές
ΥΓ2. Τα κουνήματα στο Ducati δεν είναι κάτι νέο. Πολυ δυνατό μεν, δεν μπορεί να το οδηγήσει άλλος δε...

reinmeister
09/06/2008, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ότι ο vale από 9ος έφτασε 2ος δεν σου έλεγε τίποτα;
Το ότι πέρασε τους πάντες και έμεινε στην 2η θέση δεν σου λέει τίποτα;
Το ότι τον (τους) πέρναγε όπου ήθελε δεν το είδες;

Το Honda άψογο όπως και ο Ντάνος. Μπράβο του και πήγαινε σφαίρα. Το θέμα είναι ότι όποτε έχει κάποιον δίπλα του παθαίνει ακράτεια. Προσωπικά δεν με έχει πείσει ότι έχει στόφα νικητή. Αν του βγει το στόρι φεύγω μπροστά και μόνος γίνεται καπνός. Όταν έχει κάποιον και τον πιέζει (ιδίως Rossi), αλλάζει πάνες σαν νεογέννητο 40 ημερών.

Θυμίσου το που στο λέω. Ασσο μπροστά δεν θα βάλει.

ΥΓ. :a23: στον Dovi. Μαζί με τον Lorenzo θα είναι οι επόμενοι πρωταγωνιστές
ΥΓ2. Τα κουνήματα στο Ducati δεν είναι κάτι νέο. Πολυ δυνατό μεν, δεν μπορεί να το οδηγήσει άλλος δε...

1)απολυτως τιποτα...το χουν κανει πολλοι,πολλες φορες,ακομη και ο ντανος που κατ εσε χεζεται...
2)βλεπε 1...
3)το ειδα...για το "τους"...και? επισης βλεπε 1,2...για το "τον" πλακα με κανεις ε?

αναφορικα με ντανο,το προβλημα ειναι τα φρενα κατα βαση...και κατ επεκτασιν οτι δεν ξερει να προσπερναει...αν τα ξεπερασει θα γινει πρωταθλητης...

ο λορενθο ειναι ταλεντο αλλα καβαλημενος καραγκιοζης και απιστευτο τσογλανι... το πρωτο μεταφραζεται σε βροντους...το δευτερο σε αντιπαθεια αλλα αδιαφορο μας ειναι...κατ εμε,μελλον ουσιαστικο δεν θα εχει...

ντοβι επισης ταλεντο και εκπληκτικος σε αισθηση της μοτο κατα την διαρκεια των φρενων και της στροφης...αλλα και γι αυτον το συζηταμε...

byron
09/06/2008, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
1)απολυτως τιποτα...το χουν κανει πολλοι,πολλες φορες,ακομη και ο ντανος που κατ εσε χεζεται...
2)βλεπε 1...
3)το ειδα...για το "τους"...και? επισης βλεπε 1,2...για το "τον" πλακα με κανεις ε?

αναφορικα με ντανο,το προβλημα ειναι τα φρενα κατα βαση...και κατ επεκτασιν οτι δεν ξερει να προσπερναει...αν τα ξεπερασει θα γινει πρωταθλητης...

ο λορενθο ειναι ταλεντο αλλα καβαλημενος καραγκιοζης και απιστευτο τσογλανι... το πρωτο μεταφραζεται σε βροντους...το δευτερο σε αντιπαθεια αλλα αδιαφορο μας ειναι...κατ εμε,μελλον ουσιαστικο δεν θα εχει...

ντοβι επισης ταλεντο και εκπληκτικος σε αισθηση της μοτο κατα την διαρκεια των φρενων και της στροφης...αλλα και γι αυτον το συζηταμε...

Να σΕ πω την αλήθεια δεν θυμάμαι και πολλούς εκτός του rossi, να ξεκινάνε από του διαόλου τη μάνα στην σχάρα και να ανεβαίνουν βάθρο (εννοώ με συχνότητα 95%).
Και καλά ο γιατρός μέχρι να καθαρίσει τους 7 που είχε μπροστά του, πέταξε ο Ντάνος. O stoner που είχε και pole, τι έπαθε ρπμ και έφαγε 7¨στο κεφάλι;

Αναφορικά με τον Ντάνο.... Πλάκα μΕ κάνεις έτσι; Αμα βελτιωθεί στα φρένα και στις προσπεράσεις (!!) θα γίνει πρωταθλητής :lol:
Νταξ.... Εχει καιρό ακόμα. Πέρυσι έμαθε να το τσουλάει στο βρεγμένο, μέχρι να φύγει και ο γιατρός θα έχει μαθει και τα άλλα (αν δεν έχει βγει σε σύνταξη με ψυχολογικα προβλήματα).

Για τον λορένθο συμφωνούμε. Τσόγλανος φαίνεται αλλά μασάει σίδερα. Μόλις σταματήσει να πέφτει (θυμίσου τον stoner το 2006 που έσπασε 18 RCV όλη τη χρονιά) θα είναι δύσκολα τα πράγματα για τους υπόλοιπους. Ο χαρακτήρας του είναι αδιάφορος, εκτός και μας κουβαληθεί για γαμπρός στο σπίτι.
Ο Dovi έχω την εντύπωση ότι είναι άλλη ποιότητα αθλητή. Και γρήγορος και σταθερός και ταλεντάρα. Αν (μάλλον σίγουρα) πάρει τη θέση του Heyden τον βλέπω για #1 στο HRC.

reinmeister
09/06/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Να σΕ πω την αλήθεια δεν θυμάμαι και πολλούς εκτός του rossi, να ξεκινάνε από του διαόλου τη μάνα στην σχάρα και να ανεβαίνουν βάθρο (εννοώ με συχνότητα 95%).
Και καλά ο γιατρός μέχρι να καθαρίσει τους 7 που είχε μπροστά του, πέταξε ο Ντάνος. O stoner που είχε και pole, τι έπαθε ρπμ και έφαγε 7¨στο κεφάλι;

Αναφορικά με τον Ντάνο.... Πλάκα μΕ κάνεις έτσι; Αμα βελτιωθεί στα φρένα και στις προσπεράσεις (!!) θα γίνει πρωταθλητής :lol:
Νταξ.... Εχει καιρό ακόμα. Πέρυσι έμαθε να το τσουλάει στο βρεγμένο, μέχρι να φύγει και ο γιατρός θα έχει μαθει και τα άλλα (αν δεν έχει βγει σε σύνταξη με ψυχολογικα προβλήματα).

Για τον λορένθο συμφωνούμε. Τσόγλανος φαίνεται αλλά μασάει σίδερα. Μόλις σταματήσει να πέφτει (θυμίσου τον stoner το 2006 που έσπασε 18 RCV όλη τη χρονιά) θα είναι δύσκολα τα πράγματα για τους υπόλοιπους. Ο χαρακτήρας του είναι αδιάφορος, εκτός και μας κουβαληθεί για γαμπρός στο σπίτι.
Ο Dovi έχω την εντύπωση ότι είναι άλλη ποιότητα αθλητή. Και γρήγορος και σταθερός και ταλεντάρα. Αν (μάλλον σίγουρα) πάρει τη θέση του Heyden τον βλέπω για #1 στο HRC.

θελει τον χρονο του ο ντανος...ειναι σαν το κρασι... :lol:

μακαρι παντως να παει καποιος με @@ στην ρεψωλ μπας και δουμε καμια ασπρη μερα και μεις οι χονταϊκοι...:sad:

dirtbird
09/06/2008, 10:46
Γενικώς και ειδικώς συμφωνώ με τον Rein, αλλά να επισημάνω 2 πραματάκια.....


ο οτι το μηχανακι του ,ειδικα στις στροφες ηταν αψογο
Μήπως ο Rossi είναι και ο πιο ικανός όσον αφορά το feedback προς το design team και την ομάδα γενικότερα? Μήπως είναι σε θέση να βρίσκει τα προβλήματα και να βοηθάει στην διόρθωση τους καλύτερα από τους άλλους?


ντοβι επισης ταλεντο και εκπληκτικος Μην ξεχνάμε ότι αν η Honda του ήταν τόσο γρήγορη όσο η Aprilia στις ευθείες, ίσως να είχε αυτός 2 πρωταθλήματα στα 250 αντί του γλυφιτζουράκια....

Αυτός που πάει άπατος μέχρι στιγμής (και επρόκειτο για πραγματικά καλό αναβάτη) είναι ο Hopper....
(το'χα γράψει και όταν ανακοινώθηκε η μεταγραφή του... αν είναι δυνατόν να στήσεις ομάδα GP με Γερμανούς.....)

Και αυτός που θα έχει μέλλον είναι ο Toseland......

dirtbird
09/06/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και μεις οι χονταϊκοι...:sad:

Με το ζόρι κρατιέμαι να μην αποκαλύψω τι μου έλεγε για 'κάποιο' Honda στο τηλ...........:evil: :evil: :bigcry: :rotflmao:

byron
09/06/2008, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αυτός που πάει άπατος μέχρι στιγμής (και επρόκειτο για πραγματικά καλό αναβάτη) είναι ο Hopper....
Και αυτός που θα έχει μέλλον είναι ο Toseland......

O JT είναι καλός, αλλά στα 27 (!) θεωρείτε μεγάλος :sad:

Αν έχει πάει άπατος ο Hopper, τι να πούμε για τον Marco...
Μεγάλη ήττα έχει φάει με τη Duc. Από τις νίκες και τα βάθρα, κατέληξε να παλεύει με τον De Τουμπέ και τον Νacano....

sapila racing
09/06/2008, 11:00
Mια που επιτέλους σοβάρεψε η συζήτηση να μπω κι εγω.

O Lorenzo θα εχει μέλλον και μάλιστα λαμπρό αν βάλει μυαλό σύντομα. Το χει καβαλήσει το καλάμι ηδη και ειναι κακός οιωνός.

Μην συγκρίνετε τις τούμπες που ετρωγε ο Stoner με το Honda, ειμαστε πλέον στην εποχη των 800 με full ηλεκτρονικά και ο Lorenzo ειναι ο μόνος που εχει καταφερει να φαει high, κι ας μην ηταν απο το γκάζι.

Ο Dovi δείχνει πολύ καλά σημάδια κατ εμε.

Ο Stoner ειναι ο μόνος που παει με το Ducati, και δεν ειναι τυχαίο αλλά ούτε και νέο. Και περυσι τα ιδια ηταν. Ισως παιζει και ρόλο o Ferrariκός τρόπος σκέψης της ομάδας, ισως και άλλα.
Παντως ειναι γνωστός ο τρόπος λειτουργίας της ομάδας και ειναι και ενας απο τουςλόγους που ο Rossi δεν πήγε προς τα εκει.

Ο Pedrosa εδειξε τις ικανότητές του, ειναι γρήγορος και σταθερός οταν μπορεί και μπράβο του.

Κρίμα για τον Capirossi που τραυματίστηκε κι εχει πρόβλημα, μετα από εμβολισμό απο τον De Angelis. Το κάρμα ειναι κακό πράμα....και γυρίζει πίσω.

Για τον Rossi, τι να πω. Παει για πρωτάθλημα

:wave2:

byron
09/06/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Για τον Rossi, τι να πω. Παει για πρωτάθλημα

:wave2:

Μόλις ξεπεράσει το ρεκόρ του Ago θα σταματήσει. 2-3 πρωταθλήματα ακόμα δλδ...:a55:

vassilis88
09/06/2008, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
για μια ακομη φορα γραφετε π@π@ριες...ειναι εντυπωσιακο το οτι,πλην ελαχιστων,ολοι οι υπολοιποι το μονο που βλεπετε ειναι η σειρα τερματισμου...κατα την διαρκεια του αγωνα τι κανετε?αλλαζετε καναλι?

ειναι δυνατον να μην ειδατε τι ζορι τραβαγε ο στονερ με το παρταλι σε καθε στροφη? που ειδατε την τεραστια υπεροχη του ντουκατι στην ευθεια σε σχεση με το γιαμαχα? ο στονερ απεδειξε οπως το εκανε και περισυ, οτι τον ψυχολογικο πολεμο του ροσσι τον γραφει εκει που δεν πιανει μελανι κι οταν το παρταλι δουλευει καλα μην τον ειδατε...το οτι ο ροσσι εκανε οτι ηξερε και δεν ηξερε για να περασει δεν σας λεει τιποτα? το οτι το μηχανακι του ,ειδικα στις στροφες ηταν αψογο σε σχεση με το ντουκατι που εδω πατουσε εκει βρισκοτανε,επισης δεν σας λεει τιποτα? το οτι ,παρολη την ασταθεια του ντουκατι , ο στονερ ηταν εκπληκτικος στα φρενα ,παλι δεν σας λεει τιποτα?

το οτι το χοντα ηταν αψογο και ο πεντροσα πηγαινε λες και ετρεχε σε αλλο αγωνα παλι δεν σας λεει τιποτα?

τι να πω...απογοητευση...παρακολουθω αγωνες απο το 88,αλλα τον σχολιασμο που ζω απο τους θεατες εδω και καποια χρονια,ο οποιος ειναι σαν να ακουω γκομενες που κανουν cheerleading χωρις να καταλαβαινουν χριστο δεν το εχω ξαναζησει...τι να πω...

καταντια...

ελα πες τα μεγαλε εσυ που βλεπεις απο το 88 που δε λες παπαριες οπως εμας που αγοραζουμε μπρελοκ βλεπουμε μονο τα αποτελεσματα κ δε βλεπουμε ποσο ουτε καν 5-6 χρονια αγωνες..:confused:

πες μας οτι το ντουκατι μωρε ειναι χαλια το μηχανακι κ δν παει βημα.. πες μας για ψυχολογικους πολεμους κ ΜΛΚΙΕΣ..:confused: πες μας για το στονερακο που ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ του ροσσι.. πες μας για το ροσσι που εχει κ το καλυτερο μηχανακι τοσα χρονια τωρα.. πες μας για τα εκπληκτικα φρενα του στονερ.. (ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ) πες μας οτι ακομα κ αν το γιαμαχα ειναι στημενο καλυτερα δν οφειλεται στον οδηγο του.. πες μας οτι η διαφορα στο στησιμο του φετινου γιαμαχα με το φετινο ντουκατι ειναι αντιστοιχα μεγαλυτερη απ οτι ηταν περσι η διαφορα στη δυναμη μεταξυ των δυο....

το ντουκατι κουναει σαν τρελο απο το 2003 που πρωτοετρεξε.. περσι κ φετος κουλαρε λιγακι.. το οτι ειναι πιο γρηγορο σε επιταχυνση το βλεπω κ γω που βλεπω μονο τα αποτελεσματα.. το οτι ο ροσσι κ με σλιπ στρημ χανει εδαφος στην ευθεια το βλεπω κ γω που δν βλεπω αγωνες απο το 88. το οτι ο στονερ τα πινει το βλεπουμε ολοι.. μηπως? μηπως αυτο εχει σημασια ομως? ο στονερ γαμησε διχως σαλιο περσι, φετος τι γινεται ομως? αν δν εχω +20 τελικη δν μπορω να κερδισω? κ δν εχω προσπερασει πουθενα εκτος απ την ευθεια? :confused:

γκομενες ειναι αλλοι.. αυτοι που την ειδαν γαμαω περσι κ φετος εχουν χεστει.. επειδη νομισαν οτι ο βαλεντινο ροσσι τελειωσε κ δν εχει την ταχυτητα τους, επειδη νομισαν οτι τον ειχαν..:confused:

Θάνος
09/06/2008, 11:56
Εμένα μ'αρέσει που μερικοί θεωρούν τη δική τους γνώμη σοβαρή και των υπολοίπων παπαριές. Δεν πειράζει.. αυτά είναι αμοιβαία.

Ο Stoner λοιπόν όπως και ο Pedrosa και δεν ξέρω ποιος άλλος, δεν πρόκειται ποτέ να κερδίσει στα ίσα το Rossi σε μάχη γιατί τη διαφορά ταλέντου όχι τώρα, αλλά χρόοονια τώρα μπορεί να τη δει και ο τελευταίος άσχετος και λέτε τώρα όσα ανέκδοτα θέλετε. Ο Pedrosa ήταν στην πατρίδα του και δίκαια κέρδισε όπως κέρδισε, αλλά αν τον κυνηγούσε ο Rossi πάλι θα έχανε όπως χάνει πάντα.

Το ducati κουνάει από τότε που λέγαμε τον Capirossi ήρωα που το οδηγούσε. Ακόμα και αυτά τα μηχανάκια όμως απ'ό,τι φαίνεται βρίσκουν τον οδηγό τους. O Stoner γύριζε σε πολύ γρήγορο ρυθμό και το μόνο του πρόβλημα ήταν ότι είχε το Rossi πίσω του. Ας μας πει κανείς τώρα ότι πίστευε πως θα έμενε και θα τερμάτιζε 2ος μέχρι το τέλος να γελάσουμε παρέα.

Και επειδή οι αγώνες είναι θέαμα χωρίς το οποίο θα είχαν πεθάνει στην αφάνεια, θα γουστάρω πάντα το Rossi γιατί ξέρει να το διασκεδάζει παρά τις δύο στραβές χρονιές που πέρασε. Ο Dany είναι ένας καλός πλην όμως εντελώς αδιάφορος οδηγός.

reinmeister
09/06/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
ελα πες τα μεγαλε εσυ που βλεπεις απο το 88 που δε λες παπαριες οπως εμας που αγοραζουμε μπρελοκ βλεπουμε μονο τα αποτελεσματα κ δε βλεπουμε ποσο ουτε καν 5-6 χρονια αγωνες..:confused:

πες μας οτι το ντουκατι μωρε ειναι χαλια το μηχανακι κ δν παει βημα.. πες μας για ψυχολογικους πολεμους κ ΜΛΚΙΕΣ..:confused: πες μας για το στονερακο που ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ του ροσσι.. πες μας για το ροσσι που εχει κ το καλυτερο μηχανακι τοσα χρονια τωρα.. πες μας για τα εκπληκτικα φρενα του στονερ.. (ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ) πες μας οτι ακομα κ αν το γιαμαχα ειναι στημενο καλυτερα δν οφειλεται στον οδηγο του.. πες μας οτι η διαφορα στο στησιμο του φετινου γιαμαχα με το φετινο ντουκατι ειναι αντιστοιχα μεγαλυτερη απ οτι ηταν περσι η διαφορα στη δυναμη μεταξυ των δυο....

το ντουκατι κουναει σαν τρελο απο το 2003 που πρωτοετρεξε.. περσι κ φετος κουλαρε λιγακι.. το οτι ειναι πιο γρηγορο σε επιταχυνση το βλεπω κ γω που βλεπω μονο τα αποτελεσματα.. το οτι ο ροσσι κ με σλιπ στρημ χανει εδαφος στην ευθεια το βλεπω κ γω που δν βλεπω αγωνες απο το 88. το οτι ο στονερ τα πινει το βλεπουμε ολοι.. μηπως? μηπως αυτο εχει σημασια ομως? ο στονερ γαμησε διχως σαλιο περσι, φετος τι γινεται ομως? αν δν εχω +20 τελικη δν μπορω να κερδισω? κ δν εχω προσπερασει πουθενα εκτος απ την ευθεια? :confused:

γκομενες ειναι αλλοι.. αυτοι που την ειδαν γαμαω περσι κ φετος εχουν χεστει.. επειδη νομισαν οτι ο βαλεντινο ροσσι τελειωσε κ δν εχει την ταχυτητα τους, επειδη νομισαν οτι τον ειχαν..:confused:

επειδη δεν εχεις φτασει ακομη σε επιπεδα απογαλακτισης δικαιολογειται το ντελιριο σου...απο κει και περα ελα σε μια 5ετια και ισως να συζητησουμε...

εως τοτε κουνα τα πον πον με το ονομα του ροσσι κι ασε τα σχολια περι αγωνων...

byron
09/06/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
επειδη δεν εχεις φτασει ακομη σε επιπεδα απογαλακτισης δικαιολογειται το ντελιριο σου...απο κει και περα ελα σε μια 5ετια και ισως να συζητησουμε...

εως τοτε κουνα τα πον πον με το ονομα του ροσσι κι ασε τα σχολια περι αγωνων...

Γλυκά αγόρια, κουβέντα κάνουμε για αγώνες και δεν πληρωνόμαστε από κάποιο εργοστάσιο. Αν το γυρίσουμε σε ΠΑΟ-ΟΣΦΠ το βλέπω να πηγαίνει άπατο το θεματάκι.

Φιλικά προς τους συμμετέχοντες :evil:

vassilis88
09/06/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
επειδη δεν εχεις φτασει ακομη σε επιπεδα απογαλακτισης δικαιολογειται το ντελιριο σου...απο κει και περα ελα σε μια 5ετια και ισως να συζητησουμε...

εως τοτε κουνα τα πον πον με το ονομα του ροσσι κι ασε τα σχολια περι αγωνων...

καλα οκ το περιμενα οτι παλι θα μου λεγανε οτι ειμαι μικρος κ δν ξερω τπτ..:confused:

αλλα οκ ειμαι σε καλο δρομο, κ γω στα 16 πρωτοειδα gp αρα θα λεω στα 30τοσα μου οτι βλεπω απο το 2003 κ μη μιλατε να ουμ..:confused:

εδιτ.

σορρυ μπαιρον, εγω απλα ενα πραμα ξερω.. τα λιγα χρονια που παρακολουθω ενας ΖΠΡΩΧΝΕΙ κ δινει θεαμα στον κοσμο..

κ απ αυτα που ξερω, η μεγαλη χοντα εχει παρει απο το 2004 8 αγωνες.. ο ροσσι νομιζω 32.. τετοιο Π30Σ δν το χει ξαναφαει η μεγαλη χοντα.. συνεχιζει να πιστευει οτι τα σουπερ μηχανακια της που ειναι οντως τα καλυτερα φταιγανε για την κυριαρχια της κ οχι οι αναβατες που τα καβαλουσανε..

η ντουκατι περσι νομισε κ αυτη οτι θα ερθει η στονερ ερα κ λοιπες πιπες.. θα τον φανε φετος απο το γιατρο, θα τον φανε κ απο το λορεντσο το γλυφειτζουρακια.. μιας κ το αουτσταντινγκ ταλεντο του στονερ φαινεται δν ειναι αρκετο φετος να τους δωσει την περσινη κυριαρχια.. στονερ ιζ ε τζινιους μαι αςς..

dirtbird
09/06/2008, 12:15
Πάλι καλά που (αυτο) καταργήθηκαν τα υστερικά τρικύλινδρα........:D :D

sniper
09/06/2008, 12:17
Τελικά το Honda :yuck: με τον Pedrosa το κέρδισε;


Γιατί τσακώνεστε για τους 2ους; :confused:

byron
09/06/2008, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εως τοτε κουνα τα πον πον με το ονομα του ροσσι κι ασε τα σχολια περι αγωνων...

Η αλήθεια ειναι ότι το πον πον με το όνομα του rossi το κάνουν αλλαξοκωλιές στο HRC που τον έδιωξαν, αλλά τεσπα.....




Είναι μεγάλη ομάδα η Honda re man. Μπορεί να ξαναγυρίσει ο Vale :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vassilis88
09/06/2008, 12:26
σορρυ 9 αγωνες εχει κερδισει το μεγαλο HRC απ το 2004.. ξεχασα να μετρησω τον χθεσινο..

σε 4-5 χρονια πηρε η μεγαλη εργοστασιακη ομαδα της ρεψΩλ χ0ντα οσες της εδωσε ο ροσσι το 2003..

OzZzZzY
09/06/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
για μια ακομη φορα γραφετε π@π@ριες...ειναι εντυπωσιακο το οτι,πλην ελαχιστων,ολοι οι υπολοιποι το μονο που βλεπετε ειναι η σειρα τερματισμου...κατα την διαρκεια του αγωνα τι κανετε?αλλαζετε καναλι?

ειναι δυνατον να μην ειδατε τι ζορι τραβαγε ο στονερ με το παρταλι σε καθε στροφη? που ειδατε την τεραστια υπεροχη του ντουκατι στην ευθεια σε σχεση με το γιαμαχα? ο στονερ απεδειξε οπως το εκανε και περισυ, οτι τον ψυχολογικο πολεμο του ροσσι τον γραφει εκει που δεν πιανει μελανι κι οταν το παρταλι δουλευει καλα μην τον ειδατε...το οτι ο ροσσι εκανε οτι ηξερε και δεν ηξερε για να περασει δεν σας λεει τιποτα? το οτι το μηχανακι του ,ειδικα στις στροφες ηταν αψογο σε σχεση με το ντουκατι που εδω πατουσε εκει βρισκοτανε,επισης δεν σας λεει τιποτα? το οτι ,παρολη την ασταθεια του ντουκατι , ο στονερ ηταν εκπληκτικος στα φρενα ,παλι δεν σας λεει τιποτα?

το οτι το χοντα ηταν αψογο και ο πεντροσα πηγαινε λες και ετρεχε σε αλλο αγωνα παλι δεν σας λεει τιποτα?

τι να πω...απογοητευση...παρακολουθω αγωνες απο το 88,αλλα τον σχολιασμο που ζω απο τους θεατες εδω και καποια χρονια,ο οποιος ειναι σαν να ακουω γκομενες που κανουν cheerleading χωρις να καταλαβαινουν χριστο δεν το εχω ξαναζησει...τι να πω...

καταντια...


ενταξει δεν εχουμε την εμπειρια σου και λεμε παπαριες..

alximistis
09/06/2008, 14:49
ΟΚ αυτό με την... υπεροχή της Ντουκάτι έχει γίνει ανέκδοτο. Που στην ευχή τη βλέπετε και το λέτε και το ξαναλέτε για την ευθεία δνε μπορώ να καταλάβω! Δηλαδή βλέπετε εσείς να έχει καμία τρελή υπεροχή η Ντουκάτι όπως πέρσι; Βλέπετε στις ευθείες να φεύγει μπροστά και να κάνει τεράστια διαφορά; Μόνο στον πρώτο αγώνα έγινε και τέλος.
Κατά τα άλλα ο καθέας πήρε αυτό που ήθελε στον αγώνα. Ο ρόσι βολεύτηκε μία χαρά με τη δεύτερη θέση, οι βαθμοί που πήρε πιθανότατα θα φανούν υπερπολύτιμοι για το πρωτάθλημα ο Ντάνι κατέκτησε την νίκη και ελπίζει ευχαρίστησε και τους συμπατριώτες του ο Στόνερ έδειξε ότι έχει τα κότσια έχει και το ταλέντο αλλά ακόμα του λείπουν πράγματα ανάμεσα σε αυτά και καλύτερα στημένη μοτοσικλέτα... όλα καλά δηλδή.
Κατά τα άλλα εγώ έχω το μόνιμο πια παράπονό μου. Αγώνες για... τα πανηγύρια από ένα σημείο και μετά. Μία φεύγει ο Ρόσι καιάντε πιάστον. Μία ο Ντάνι το ίδιο. Κάπου κάπου και ο Στόνερ... ωραίο θέαμα. Φεύγει ένας μπροστά κάνει τα κόλπα του και οι άλλοι τρέχουν από πίσω. Πολύ φόρμουλα πάει να γίνει και μου την σπάει απίστευτα. :(

pan_ski
09/06/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Ο Stoner λοιπόν όπως και ο Pedrosa και δεν ξέρω ποιος άλλος, δεν πρόκειται ποτέ να κερδίσει στα ίσα το Rossi σε μάχη γιατί τη διαφορά ταλέντου όχι τώρα, αλλά χρόοονια τώρα μπορεί να τη δει και ο τελευταίος άσχετος και λέτε τώρα όσα ανέκδοτα θέλετε.

πολύ υποκειμενικό το σχόλιό σου, φυσικά μπορείς να το λες όσο θες και να το πιστεύεις αλλά όσο μπορείς να το αποδείξεις εσύ άλλο τόσο μπορώ να το αποδείξω και εγώ, αφού δεν έχουν ούτε τα ίδια μηχανάκια ούτε πολύ πιθανόν να τα έχουν ποτέ. Επομένως αν όποιος δε συμφωνεί μαζί σου εσύ τον θεωρείς άσχετο, λυπάμαι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Ο Pedrosa ήταν στην πατρίδα του και δίκαια κέρδισε όπως κέρδισε, αλλά αν τον κυνηγούσε ο Rossi πάλι θα έχανε όπως χάνει πάντα.

Ο rossi εχθές τον κυνηγούσε τον pedrosa, απλώς δεν μπορούσε να τον φτάσει.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
O Stoner γύριζε σε πολύ γρήγορο ρυθμό και το μόνο του πρόβλημα ήταν ότι είχε το Rossi πίσω του. Ας μας πει κανείς τώρα ότι πίστευε πως θα έμενε και θα τερμάτιζε 2ος μέχρι το τέλος να γελάσουμε παρέα.

ίσως να έχασες την περσινή σεζόν, αλλά σε head to head κόντρες μεταξύ rossi stoner όπου η διαφορά στο τέλος ήταν <1-2 sec, ο stoner τον κέρδισε κατά κράτος, συμπεριλαμβανομένου και της καταλωνίας που τον πήρε με κάτι χιλιοστά. Πέρσι γελούσες?

και όσο για τις τελικές, δεν θυμάμαι κανένα να έλεγε ότι κέρδιζε η μηχανή και όχι ο rossi όταν ο rossi έτρεχε εναντίον των δίχρονων και των yamaha που ήταν κατά γενική ομολογία υποδεέστερες μηχανές. Η μαγκιά του rossi ήταν ότι κέρδισε και με τα yamaha και αυτό το αναγνωρίζω. Είναι αναμφισβήτητα ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα όλων των εποχών αλλά δηλώσεις του στυλ οι stoner/pedrosa/lorenzo δεν πιάνουν μία μπροστά του επειδή νικούσα τους biaggi/giberanau/capirossi/roberts είναι αστείες και φυσικά είναι κουβέντες της καφετέριας αφού οι αγώνες και τα πρωταθλήματα παίζονται στις πίστες. Μετά βέβαια, όταν χάνει ο rossi έχουμε να λέμε ότι φταίνε τα λάστιχα, τα λιπαντικά, η τελική, κλπ. Επειδή το ίδιο λοιπόν μπορεί να ειπωθεί και για τα πρωταθλήματα του rossi, ας αφήσουμε την παραφιλολογία και ας κοιτάξουμε τους αγώνες. Στο κάτω κάτω αν μία εταιρία πάει τρένο φέτος, αυτή είναι η yamaha αλλά δεν ακούω τους rossi fans να λένε ότι τον βοηθάει η μηχανή. Όταν νικάει ο rossi μιλάει το ταλέντο, όταν χάνει είναι η τελική του ducati ή δε ξέρω εγώ τι. Καλοί είσαστε...

Giorgos19
09/06/2008, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
πολύ υποκειμενικό το σχόλιό σου, φυσικά μπορείς να το λες όσο θες και να το πιστεύεις αλλά όσο μπορείς να το αποδείξεις εσύ άλλο τόσο μπορώ να το αποδείξω και εγώ, αφού δεν έχουν ούτε τα ίδια μηχανάκια ούτε πολύ πιθανόν να τα έχουν ποτέ. Επομένως αν όποιος δε συμφωνεί μαζί σου εσύ τον θεωρείς άσχετο, λυπάμαι.


Ο rossi εχθές τον κυνηγούσε τον pedrosa, απλώς δεν μπορούσε να τον φτάσει.


ίσως να έχασες την περσινή σεζόν, αλλά σε head to head κόντρες μεταξύ rossi stoner όπου η διαφορά στο τέλος ήταν <1-2 sec, ο stoner τον κέρδισε κατά κράτος, συμπεριλαμβανομένου και της καταλωνίας που τον πήρε με κάτι χιλιοστά. Πέρσι γελούσες?

και όσο για τις τελικές, δεν θυμάμαι κανένα να έλεγε ότι κέρδιζε η μηχανή και όχι ο rossi όταν ο rossi έτρεχε εναντίον των δίχρονων και των yamaha που ήταν κατά γενική ομολογία υποδεέστερες μηχανές. Η μαγκιά του rossi ήταν ότι κέρδισε και με τα yamaha και αυτό το αναγνωρίζω. Είναι αναμφισβήτητα ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα όλων των εποχών αλλά δηλώσεις του στυλ οι stoner/pedrosa/lorenzo δεν πιάνουν μία μπροστά του επειδή νικούσα τους biaggi/giberanau/capirossi/roberts είναι αστείες και φυσικά είναι κουβέντες της καφετέριας αφού οι αγώνες και τα πρωταθλήματα παίζονται στις πίστες. Μετά βέβαια, όταν χάνει ο rossi έχουμε να λέμε ότι φταίνε τα λάστιχα, τα λιπαντικά, η τελική, κλπ. Επειδή το ίδιο λοιπόν μπορεί να ειπωθεί και για τα πρωταθλήματα του rossi, ας αφήσουμε την παραφιλολογία και ας κοιτάξουμε τους αγώνες. Στο κάτω κάτω αν μία εταιρία πάει τρένο φέτος, αυτή είναι η yamaha αλλά δεν ακούω τους rossi fans να λένε ότι τον βοηθάει η μηχανή. Όταν νικάει ο rossi μιλάει το ταλέντο, όταν χάνει είναι η τελική του ducati ή δε ξέρω εγώ τι. Καλοί είσαστε...

Συμφωνω σε οσα λες εκτος απο ενα σημειο...Προσωπικα δεν ειδα πουθενα χθες τον rossi να κυνηγαει ή να προσπαθει να κυνηγησει τον Pedrosa...Μπηκε στην 3αδα,ειδε οτι ο Dani ειχε εξαφανιστει και απο εκει και περα επικεντρωθηκε στον Stoner

alximistis
09/06/2008, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Συμφωνω σε οσα λες εκτος απο ενα σημειο...Προσωπικα δεν ειδα πουθενα χθες τον rossi να κυνηγαει ή να προσπαθει να κυνηγησει τον Pedrosa...Μπηκε στην 3αδα,ειδε οτι ο Dani ειχε εξαφανιστει και απο εκει και περα επικεντρωθηκε στον Stoner


Γιατί δεν μπορούσε Γιώργο μου. Και ξέρεις γιατί; Όχι γιατί είναι κατώτερος ο Ρόσι από τον Πεντρόσα αλλά γιατί είναι αυτό που έγραψα πριν και αυτό που αρχίζουν να λένε σιγά σιγά αρκετοί. Μετατρέπεται σε αγώνα φόρμουλας. Φόρμουλα 1. Φεύγει ο ένας μπροστά και οι άλλοι τρέχουν από πίσω με τη γλώσα έξω. Τρίχες! Εχτές ο Ντάνι είχε φτάσει κάποια στιγμή να έχει 7 δευτερόλπετα διαφορά αν θυμάμαι καλά. Ο Ρόσι σε κάποια σημεία ίσα που φαινόταν όπως το αντίθετο στους προηγούμενους αγώνες. Άντε να καταλάβεις μετά τι γίνεται.

Giorgos19
09/06/2008, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Γιατί δεν μπορούσε Γιώργο μου. Και ξέρεις γιατί; Όχι γιατί είναι κατώτερος ο Ρόσι από τον Πεντρόσα αλλά γιατί είναι αυτό που έγραψα πριν και αυτό που αρχίζουν να λένε σιγά σιγά αρκετοί. Μετατρέπεται σε αγώνα φόρμουλας. Φόρμουλα 1. Φεύγει ο ένας μπροστά και οι άλλοι τρέχουν από πίσω με τη γλώσα έξω. Τρίχες! Εχτές ο Ντάνι είχε φτάσει κάποια στιγμή να έχει 7 δευτερόλπετα διαφορά αν θυμάμαι καλά. Ο Ρόσι σε κάποια σημεία ίσα που φαινόταν όπως το αντίθετο στους προηγούμενους αγώνες. Άντε να καταλάβεις μετά τι γίνεται.

Πιστευω οτι απεχουν πολυ απο το να καταντησουν τα MotoGP formula1.Σιγουρα υπαρχουν αγωνες που ο πρωτος φτιαχνει πολυ μεγαλη διαφορα απο τον 2ο,αλλα ενας αγωνας δεν γινεται συναρπαστικος μονο και μονο απο τις μαχες για την πρωτη θεση!Εγω καραγουσταρα χθες την φαση με stoner-rossi που κρατησε μεχρι το τελος.

Επισης:Χθες,με την διαφορα που εκανε ο ντανος,και ο Θεος ο ιδιος να κατεβαινε δεν θα μπορουσε να τον φτασει.Ειναι αδικο να λεμε οτι ο rossi δεν κυνηγησε τον pedrosa κλπ γιατι ρε παιδες ο ανθρωπος ξεκινησε απο την 9η θεση!Οσο και οδηγαρα να ειναι δεν μπορουσε να τον φτασει.Κατα την γνωμη μου αυτος που ειναι αδικαιολογητος ειναι ο stoner που ηταν κοντα στον pedrosa απο την αρχη και δεν μπορεσε να τον ακολουθησει

alximistis
09/06/2008, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Πιστευω οτι απεχουν πολυ απο το να καταντησουν τα MotoGP formula1.Σιγουρα υπαρχουν αγωνες που ο πρωτος φτιαχνει πολυ μεγαλη διαφορα απο τον 2ο,αλλα ενας αγωνας δεν γινεται συναρπαστικος μονο και μονο απο τις μαχες για την πρωτη θεση!Εγω καραγουσταρα χθες την φαση με stoner-rossi που κρατησε μεχρι το τελος.

Επισης:Χθες,με την διαφορα που εκανε ο ντανος,και ο Θεος ο ιδιος να κατεβαινε δεν θα μπορουσε να τον φτασει.Ειναι αδικο να λεμε οτι ο rossi δεν κυνηγησε τον pedrosa κλπ γιατι ρε παιδες ο ανθρωπος ξεκινησε απο την 9η θεση!Οσο και οδηγαρα να ειναι δεν μπορουσε να τον φτασει.Κατα την γνωμη μου αυτος που ειναι αδικαιολογητος ειναι ο stoner που ηταν κοντα στον pedrosa απο την αρχη και δεν μπορεσε να τον ακολουθησει


όχι Γιώργο δεν θα τον έφτανε πράγματι. Και δεν τον κατηγορώ γι αυτό. Αλλά έχει γίνει πια πάρα πολύ κουραστικό αυτό το σκηνικό. Σφαίρα ο άλλος ο Ρόσι πίσω του που δεν είναι καν'ας τυχαίος και δεν τον πιάνει με τίποτα. Ούτε καν του κάθεται. Και περιορίζεται στη δεύτερη θέση. Έχουμε λοιπόν αγώνες ουσιατικά δύο ταχυτήτων. Οι μάχες πίσω κι ένας μπροστά. υπέροχψα λέμε.

pan_ski
09/06/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19

Επισης:Χθες,με την διαφορα που εκανε ο ντανος,και ο Θεος ο ιδιος να κατεβαινε δεν θα μπορουσε να τον φτασει.Ειναι αδικο να λεμε οτι ο rossi δεν κυνηγησε τον pedrosa κλπ γιατι ρε παιδες ο ανθρωπος ξεκινησε απο την 9η θεση!Οσο και οδηγαρα να ειναι δεν μπορουσε να τον φτασει.Κατα την γνωμη μου αυτος που ειναι αδικαιολογητος ειναι ο stoner που ηταν κοντα στον pedrosa απο την αρχη και δεν μπορεσε να τον ακολουθησει
ο pedrosa ήταν σαν δαιμονισμένος εχθές, κανένας δε μπορούσε να τον πιάσει, τα γυρολόγιά του ήταν απίστευτα

Aggelos_SV
09/06/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
ο pedrosa ήταν σαν ντοπαρισμένος εχθές, κανένας δε μπορούσε να τον πιάσει, τα γυρολόγιά του ήταν απίστευτα


Μόνο ο DePuniet μπορούσε να τον νικήσει...αλλά έπεσε ρε γαμώτο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
09/06/2008, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

O Stoner γύριζε σε πολύ γρήγορο ρυθμό και το μόνο του πρόβλημα ήταν ότι είχε το Rossi πίσω του. Ας μας πει κανείς τώρα ότι πίστευε πως θα έμενε και θα τερμάτιζε 2ος μέχρι το τέλος να γελάσουμε παρέα.


http://www.youtube.com/watch?v=U5UBsDKjeRA&eurl=http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=16231.30

Σ'αυτο τον αγωνα πρεπει να ειχες ψοφησει απ'τα γελια.:)

Απολαυστε τον.

Για να δουμε και της επομενες αναλυσεις.:sick:

vassilis88
09/06/2008, 17:31
κ κατι ενδιαφερον για τον στονερ.. οποιος εχει ορεξη ας διαβασει.. ο toby moody ειναι απ τους πιο γνωστους δημοσιογραφους στο χωρο, κ εκφωνητης μαζι με το julian ryder στο eurosport.

http://stv21.livejournal.com/45007.html

Tigas
09/06/2008, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
σορρυ 9 αγωνες εχει κερδισει το μεγαλο HRC απ το 2004.. ξεχασα να μετρησω τον χθεσινο..

σε 4-5 χρονια πηρε η μεγαλη εργοστασιακη ομαδα της ρεψΩλ χ0ντα οσες της εδωσε ο ροσσι το 2003..

Μόνο που ο Rossi πήρε και όλο το team του HRC όταν ήταν στην Honda και κέρδιζε για πλάκα, για να βελτιώσει τα τροπέτα τα Yamaha που μετράγανε τις πρώτες θέσεις . . . από το τέλος, μήν ξεχνιώμαστε.

Μέχρι το 2003 που υπήρχε Rossi+HRC δέν υπήρχε αντίπαλος για την Repsol Team εκτός από κάποια άλλη ομάδα με RCV και δέν υπήρχε κιόλας κάτι να συζητήσεις όταν ο κτηνίατρος δεν πάλευε για την νίκη αλλά μόνο για να δώσει θέαμα, από τότε και ο Hayden(ο 2ος οδηγός) πήρε πρωτάθλημα ο stoner , τα πράγματα πλέον δέν είναι εύκολα όσο παλιά για τον vale.

geotriada
09/06/2008, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19

Επισης:Χθες,με την διαφορα που εκανε ο ντανος,και ο Θεος ο ιδιος να κατεβαινε δεν θα μπορουσε να τον φτασει.Ειναι αδικο να λεμε οτι ο rossi δεν κυνηγησε τον pedrosa κλπ γιατι ρε παιδες ο ανθρωπος ξεκινησε απο την 9η θεση!Οσο και οδηγαρα να ειναι δεν μπορουσε να τον φτασει.


Καλα ρε παιδια κανεις δεν προσεξε ,οτι ο Rossi εχασε το αγωνα στα δοκιμαστικα?????
Πως να φθασει τον Dany ξεκινοντας 9ος?????ειπαμε ειναι οδηγαρα αλλα οχι και Θεος,,,,,
το οτι αυτο το εκανε πριν λιγα χρονια δεν σημαινει οτι θα το κανει και τωρα που τα
μηχανακια ειναι ισοδυναμα, και οι πιτσιρικαδες εχουν τις ταυτοτητες στο στομα:eyepop:

vassilis88
09/06/2008, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Εδώ έχουμε έναν Pedrosa που κερδίζει με 8 sec και δεν το σηκώνει μία σούζα γαμώ το κέρατο μου δηλαδή... μια χαρά το παιδί δεν με ενοχλεί σε τίποτα, αλλά... εντελώς ξενέρωμα!

ασε.. να μας λειπει καλυτερα.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.youtube.com/watch?v=X2p5DKB2XEE



Αρχικά δημιουργήθηκε από marmel.gr
απαξιει φιλε μου...
παντα τον διακρινε η σοβαροτητα...
και οχι τα μικυ μαους και μαλακιες ....

:cry: :lol: :a14: :a21: :alien:

Fireball400
10/06/2008, 00:45
:lol: :lol: :rotflmao:

Θάνος
10/06/2008, 01:09
Λοιπόν.. καταρχίν οι αγώνες είναι για να τους βλέπουμε, να περνάμε καλά και μετά να τους σχολιάζουμε όπως γουστάρουμε. Δεν ξέρω πώς μερικοί θεωρείτε ότι είστε καταλληλότεροι ή ότι θα πρέπει να έχουμε πτυχίο για να πούμε τη γνώμη μας. Για χαλαρώστε λίγο με το θέμα αυτό γιατί έχει καταντήσει κουραστικό.

Από κει και πέρα δεν χρειάζεται ν'αποδείξω τίποτα όπως σαφώς δεν χρειάζεται ν'αποδείξει και ο Rossi τίποτα όταν μετά από τόσα χρόνια παραμένει ο κύριος διεκδικητής του πρωταθλήματος και αυτό λέει πάρα πολλά αν δεν σας λέει τίποτα ότι είναι σχεδόν πάντα ο νικητής σε ρόδα με ρόδα κόντρες για την όποια θέση. Τώρα αν πέρσι δεν ήταν ανταγωνιστικός, ε τα λέγαμε όχι ένα αλλά δύο χρόνια συνέχεια να μην καθόμαστε πάλι να τα αναμασάμε.

Δεν είναι η Yamaha που έχει φορμαριστεί φέτος, απλά φέτος έκλεισε η ψαλίδα που άνοιξε πέρσι η ducati και είναι όλοι σχεδόν το ίδιο ανταγωνιστικοί οπότε μπορούν να κάνουν οι οδηγοί τη διαφορά. Δεν κάθομαι να δω παλιά βίντεο γιατί τους έχω δει όλους τους αγώνες και δεν μου λέει τίποτα η επανάληψη. Λέτε ό,τι θέλετε, αλλά όσο ο Rossi έχει ανταγωνιστικό μηχανάκι, δεν πρόκειται κανένας να τον κερδίσει σε μάχη και δεν πρόκειται ποτέ ο ίδιος να καθίσει πίσω περιμένοντας τον τερματισμό και τους βαθμούς όπως κάποιοι άλλοι. Και όταν λέω ποτέ, δεν εννοώ ποτέ με την απόλυτη έννοια γιατί οπωσδήποτε μπορεί σε κάποιες να χάσει, αλλά μιλάω όμως για τη συντριπτική πλειοψηφία! Τώρα άμα δεν το βλέπετε ή πιστεύετε ότι έχει κανένας τη στόφα να τον κυνηγήσει και να τον περάσει στα ίσα, καλά κάνετε... δεν θα χάσω και τον ύπνο μου!

DimChios
10/06/2008, 03:37
μια ερωτηση γιατι δε καθομαι να διαβαζω ολο το θρεντ τετοια ωρα!

Υπαρχει καπου βιντεο της πτωσης του Λορεντζο? :sad:

byron
10/06/2008, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Υπαρχει καπου βιντεο της πτωσης του Λορεντζο? :sad:

http://www.msfree.gr/details.php?id=1951

gavos
10/06/2008, 08:41
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski

o stoner είναι απίστευτος! κρατιόταν στη μηχανή με νύχια και με δόντια, η μηχανή ήταν συνεχώς στο όριο! πως δεν έπεσε δεν μπορώ να καταλάβω, η μηχανή έχει θέματα γεωμετρίας (στα φρένα υπό κλίση) αλλά και ηλεκτρονικών (στην επιτάχυνση υπό κλίση), τουλάχιστον σε σύγκριση με τη Yamaha όπου ήταν σε απόσταση αναπνοής και ήταν σταθερή! είχε σκυλιάσει αλλά στο τέλος δεν είχε grip να επιτεθεί.

[QUOTE]

Catalunya 2007: 1. Stoner -> 43.16
2. Rossi -> 43.16
3. Pedrosa -> 43.17

Catalunya 2008: 1. Pedrosa -> 43.02
2. Rossi -> 43.04
3. Stoner -> 43.05

Πέρυσι ο Στονερ θεωρείς ότι είναι φέτος με πολύ ή λίγο χειρότερο μηχανάκι απότι πέρυσι. Ο Rossi είναι κατά κοινή ομολογία σε καλύτερο μηχανάκι από πέρυσι. Πώς γίνεται να είναι ρόδα-ρόδα ακόμα; Ή ο Ρόσσι είναι κουλάντζα και δε μπορεί να εκμεταλλευτεί το μηχανάκι του και κάνει παρέα με τα χρέπια, ή ο Στόνερ τα παραλέει. Το ότι οι άλλοι της ντουκάτι είναι πίσω δεν αποδεικνύει τίποτα. Τον Στόνερ τον συγκρίνω με τους πρωτοπόρους και με τον ανταγωνισμό.

pan_ski
10/06/2008, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski

Πέρυσι ο Στονερ θεωρείς ότι είναι φέτος με πολύ ή λίγο χειρότερο μηχανάκι απότι πέρυσι. Ο Rossi είναι κατά κοινή ομολογία σε καλύτερο μηχανάκι από πέρυσι. Πώς γίνεται να είναι ρόδα-ρόδα ακόμα; Ή ο Ρόσσι είναι κουλάντζα και δε μπορεί να εκμεταλλευτεί το μηχανάκι του και κάνει παρέα με τα χρέπια, ή ο Στόνερ τα παραλέει. Το ότι οι άλλοι της ντουκάτι είναι πίσω δεν αποδεικνύει τίποτα. Τον Στόνερ τον συγκρίνω με τους πρωτοπόρους και με τον ανταγωνισμό.

o stoner θεωρώ ότι έχασε στα ίσια από τον rossi (και οι δυο μαζί έχασαν από τον pedrosa) προχθές και στο mugello όπως και ο rossi έχασε στη doha. Αυτό το λέω γιατί ο stoner είχε ανταγωνιστικό μηχανάκι και απλώς ο rossi τον είχε. Από εκεί και πέρα, πέραν της εγκατάλειψης, στους άλλους αγώνες ο stoner είχε χειρότερο μηχανάκι και δεν είχε ανταγωνιστικό πακέτο αφού γύριζε πιο αργά από πέρσι το οποίο δείχνει τα προβλήματα της μηχανής. Ο rossi είναι πιλότος, δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό. Αν όμως ήταν αυτός στη ducati (ή στην kawa) και έβγαινε τρίτος (και οι teamates του πατώνανε) όλοι θα έλεγαν ότι δεν έχει ανταγωνιστικό πακέτο και γι αυτό χάνει, όπως είπαν και πέρσι δηλαδή.

Το ότι οι άλλοι της ducati δεν πάνε λέει πάρα πολλά, λέει πόσο δυσκολοδήγητο και κακοστημένο είναι. (Επίσης λέει ότι η τελική δε λέει τίποτα στα motogp αφού τα ducati έχουν την υψηλότερη τελική και πατώνουν αφού δε λένε να στρίψουν εκτός αν θεωρείς πως ο melandri έγινε κουλάτζα ξαφνικά).

Giorgos19
10/06/2008, 09:59
Να ξαναεπαναλαβω οτι προσωπικα δεν θεωρω οτι ο rossi εχασε απο τον ντανι,γιατι ξεκινησε απο την 9η θεση!!!Ποσο να προλαβει να μαζεψει δλδ?ΑΑΑΑΑΑΑΝ δεν ειχε ξεκινησει απο εκει και ηταν μεσα στην 3αδα εξ'αρχης τοτε θα βλεπαμε.Αλλα μπαινουμε σε εικασιες οποτε το αφηνουμε..
Επισης,περισυ ο stoner εκτος απο τους αγωνες που νικησε ξεκαθαρα (εξαφανιζοταν μπροστα κλπ),αυτο που εκανε ηταν να προσπαθει με νυχια και με δοντια να κρατηθει κοντα στον ροσι και να καταφερει να τον περασει στην ευθεια.Ναι εκει εχει σημασια η τελικη ταχυτητα.Εαν δεν μπορουσε να μεινει κοντα του τπτ δεν θα εκανε.Με αυτο το σκεπτικο εχουν πατωσει φετος και οι υπολοιποι οδηγοι της ντουκατι.Ειναι που ειναι δυσκολοδηγητο (ανεκαθεν ηταν) αλλα και αυτοι δεν εχουν την ικανοτητα να μεινουν κοντα με τους αλλους και να καταφερουν να εκμεταλευτουν αυτο το κατι παραπανω που εχουν στις ευθειες.

gavos
10/06/2008, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski


Το ότι οι άλλοι της ducati δεν πάνε λέει πάρα πολλά, λέει πόσο δυσκολοδήγητο και κακοστημένο είναι. (Επίσης λέει ότι η τελική δε λέει τίποτα στα motogp αφού τα ducati έχουν την υψηλότερη τελική και πατώνουν αφού δε λένε να στρίψουν εκτός αν θεωρείς πως ο melandri έγινε κουλάτζα ξαφνικά).

Δε μπορεί να πιστεύεις ότι ένα κακοστημένο μηχανάκι θα κοντραριζότανε στα ίσια με τον Ρόσσι πάνω σε ένα καλοστημένο μηχανάκι. Γιαυτό σου λέω ότι δεν αποδεικνύει τίποτα ότι τα ντουκάτι πατώνουν. Λέει πολλά μεν, αλλά δεν αποδεικνύει τίποτα δε.

pan_ski
10/06/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Επισης,περισυ ο stoner εκτος απο τους αγωνες που νικησε ξεκαθαρα (εξαφανιζοταν μπροστα κλπ),αυτο που εκανε ηταν να προσπαθει με νυχια και με δοντια να κρατηθει κοντα στον ροσι και να καταφερει να τον περασει στην ευθεια.Ναι εκει εχει σημασια η τελικη ταχυτητα.Εαν δεν μπορουσε να μεινει κοντα του τπτ δεν θα εκανε.

ο stoner που φέτος δεν έχει αυτό το πλεονέκτημα της τελικής θύμιζε τον rossi στα φρένα στο τέλος της ευθείας αφού τα έπιανε ακόμα πιο αργά και από τον master του είδους, τον rossi δηλαδή. Αυτό έγινε γιατί ο stoner φοβότανε τον rossi στα φρένα αφού στην ευθεία δε μπορούσε να του ξεκολλήσει.

μην ξεχνάς ότι ο rossi στην πορεία από την 9η θέση προς τον stoner έκανε τις περισσότερες, αν θυμάμαι καλά, προσπεράσεις του στην ευθεία (δεν αναφέρομαι στα φρένα και ούτε στον edwards που του έκανε χώρο να περάσει), επομένως και η yamaha έχει ένα σημαντικό πλεονέκτημα στις ευθείες έναντι των άλλων (εξαιρουμένων των ducati)

DimChios
10/06/2008, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
http://www.msfree.gr/details.php?id=1951



όντως πολυ ασχημο πέσιμο ρε γμτ! :sad:
τοσες φορες βρηκε το κεφαλι του...

Θενξ Βυρωνα!

gavos
10/06/2008, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
ο stoner που φέτος δεν έχει αυτό το πλεονέκτημα της τελικής θύμιζε τον rossi στα φρένα στο τέλος της ευθείας αφού τα έπιανε ακόμα πιο αργά και από τον master του είδους, τον rossi δηλαδή. Αυτό έγινε γιατί ο stoner φοβότανε τον rossi στα φρένα αφού στην ευθεία δε μπορούσε να του ξεκολλήσει.

μην ξεχνάς ότι ο rossi στην πορεία από την 9η θέση προς τον stoner έκανε τις περισσότερες, αν θυμάμαι καλά, προσπεράσεις του στην ευθεία (δεν αναφέρομαι στα φρένα και ούτε στον edwards που του έκανε χώρο να περάσει), επομένως και η yamaha έχει ένα σημαντικό πλεονέκτημα στις ευθείες έναντι των άλλων (εξαιρουμένων των ducati)

Τα έπιανε πιο αργά; Στα φρένα δεν τον πέρασε τη δεύτερη φορά προχθές ο Ρόσσι; Γιατί την πρώτη τον πέρασε από πάνω..

Το πλεονέκτημα που έχουν τα γιαμάχα στις ευθείες το έχουν όλα τα μηχανάκια που κάνουν σλιπστρημ. Στο ντουκάτι το σλιπστρημ δεν έχει αποτέλεσμα πρέπει να είσαι τυφλός για να μην το έχεις καταλάβει αυτό.