PDA

View Full Version : Κουνηθήκατε;



trigger
07/06/2008, 01:23
Το σεισμό τον νιώσατε πρίν από 5' ή μόνο εγώ κουνήθηκα και θα μου βγεί το όνομα; :confused: :D

el_hymador
07/06/2008, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Το σεισμό τον νιώσατε πρίν από 5' ή μόνο εγώ κουνήθηκα και θα μου βγεί το όνομα; :confused: :D

:confused:

μιλαμε οτι ειμαι απο τους μεγαλυτερους χεστες με τους σεισμους....θα τον ειχα καταλαβει, δεν παιζει αλλιως...

μηπως πρεπει να αρχισεις να ψαχνεσαι; :lol: :lol: :wave2:

trigger
07/06/2008, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
:confused:

μιλαμε οτι ειμαι απο τους μεγαλυτερους χεστες με τους σεισμους....θα τον ειχα καταλαβει, δεν παιζει αλλιως...

μηπως πρεπει να αρχισεις να ψαχνεσαι; :lol: :lol: :wave2:
Ξεκίνα το χέσιμο γιατί μόλις μου έστειλε η κοπέλα μου μήνυμα για να με ρωτήσει.... :sick:

EVI
07/06/2008, 01:28
κουνηθηκα λιγο πηγα να κοιταξω αν κουνιετε η λαμπα αλλα εχει βαλει αυτα τα πως τα λενε τωρα σποτακια ναι αυτα γαμω μεσα και λεω μπα η ιδεα μου

:uplate:

:eyepop:

MG
07/06/2008, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Το σεισμό τον νιώσατε πρίν από 5' ή μόνο εγώ κουνήθηκα και θα μου βγεί το όνομα; :confused: :D

Οντως εγινε σεισμος!

συντομος αλλα καλός

:a53:

trigger
07/06/2008, 01:29
Hymador ξεκίνα λέεεμε :lol:

Akatanomastos
07/06/2008, 01:30
ρε σε αλλη χωρα μενετε?
δεν καταλαβα πραμα:winka:

mystique
07/06/2008, 01:32
itan poli sydomos... xmmmm...
:look:

EVI
07/06/2008, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Hymador ξεκίνα λέεεμε :lol:

τι φωναζεις ρε αλανι?χεζει ο ανθρωπος :rotflmao: :lol:

trigger
07/06/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τι φωναζεις ρε αλανι?χεζει ο ανθρωπος :rotflmao: :lol:
Α για αυτό εξαφανίστηκε :o :bigcry: :bigcry:

dirtbird
07/06/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Το σεισμό τον νιώσατε πρίν από 5' ή μόνο εγώ κουνήθηκα και θα μου βγεί το όνομα; :confused: :D

ΔΕΝ κατάλαβα τίποτα.....
:confused: :confused:

trigger
07/06/2008, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mystique
itan poli sydomos... xmmmm...
:look:
Άσε τα χμμμ γιατί δεν είμαστε για τέτοια νυχτιάτικα.... :cry:

trigger
07/06/2008, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ΔΕΝ κατάλαβα τίποτα.....
:confused: :confused:
Εσύ θέλεις ντε και καλά να μου βγεί το όνομα; :lol: :lol: :lol:

dirtbird
07/06/2008, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Εσύ θέλεις ντε και καλά να μου βγεί το όνομα; :lol: :lol: :lol:

Όχι ρε παλληκάρι δεν είναι απο αυτό....

Αμορτισέρ στο ΧΤ, έχεις αλλάξει?:confused: :confused:

trigger
07/06/2008, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Όχι ρε παλληκάρι δεν είναι απο αυτό....

Αμορτισέρ στο ΧΤ, έχεις αλλάξει?:confused: :confused:
Όχι μόνο ελατήρια μπροστά... :(
Λες να φταίει το sag?:confused:

mystique
07/06/2008, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Άσε τα χμμμ γιατί δεν είμαστε για τέτοια νυχτιάτικα.... :cry:

:p αλλα καλου-κακου:

οδηγιες:D
Υποδείξεις για επιβίωση μετά από σεισμό

Αποσπάσματα από το άρθρο του Doug Copp στο "Triangle of Life", επιμέλεια έκδοσης από τον Larry Linn του MAA Safety Committee, 13/4/04:

"Το όνομά μου είναι Doug Copp. Είμαι ο Αρχηγός Διάσωσης και Διευθυντής Καταστροφών της Αμερικανικής Ομάδας Διεθνούς Διάσωσης (American Rescue Team International, ARTI), μια από τις πιο έμπειρες ομάδες διάσωσης του κόσμου. Οι πληφορίες που περιέχονται σ'αυτό το άρθρο θα σώσουν ζωές στο ενδεχόμενο ενός σεισμού.

Το πρώτο κτίριο στο οποίο μπουσούλισα στα τέσσερα ήταν ένα σχολείο στη πόλη του Μεξικού κατά τη διάρκεια του σεισμού του 1985. Όλα τα παιδιά ήταν κάτω από τα θρανία. Όλα τα παιδιά κυριολεκτικά καταπλακωθήκανε σε σημείο ισοπέδωσης. Θα μπορούσαν να είχαν σωθεί άμα είχαν ξαπλώσει δίπλα στα θρανία κατα μήκος του διαδρόμου. Ήταν φρικτό, καθόλου αναπόφευκτο και αναρωτήθηκα γιατί τα παιδιά δεν ήταν στους διαδρόμους. Δεν ήξερα
εκείνη τη στιγμή ότι είχε δωθεί οδηγία στα παιδιά να κρυφτούν κάτω από οποιοδήποτε έπιπλο.

Απλά, όταν τα κτίρια γκρεμίζονται, το βάρος της οροφής που πέφτει πάνω στα διάφορα αντικείμενα ή έπιπλα ενός δωματίου συνθλίβει αυτά τα αντικείμενα, αφήνοντας κάποιο χώρο ή κενό δίπλα τους. Αυτός ο χώρος είναι αυτό που αποκαλώ "τρίγωνο της ζωής". Όσο μεγαλύτερο και δυνατότερο είναι το αντικείμενο, τόσο το λιγότερο θα συμπιεστεί. Όσο λιγότερο συμπιεστεί, τόσο μεγαλύτερο το κενό και τόσο μεγαλύτερη θα είναι η πιθανότητα ο άνθρωπος που χρησιμοποιεί το κενό αυτό για την ασφάλειά του να μη τραυματιστεί. Την
επόμενη φορά που θα δείτε κτίρια που έχουν καταρεύσει στην τηλεόραση,μετρείστε τα "τρίγωνα" που έχουν σχηματιστεί. Είναι παντού. Είναι το πιό κοινό σχήμα που θα δείτε στα γκρεμισμένα κτίρια. Είναι παντού.

ΔΕΚΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΣΕΙΣΜΟ

1. Σχεδόν όλοι που απλά "βουτούν και κρύβονται κάτω από κάτι" όταν καταρέει ένα κτίριο συνθλίβονται μέχρι θανάτου. Οι άνθρωποι που χώνονται κάτω από αντικείμενα, όπως θρανία ή αυτοκίνητα, συνθλίβονται.

2. Οι γάτες, τα σκυλιά και τα μωρά πολύ συχνά και φυσικά διπλώνουν το σώμα τους στην εμβρυακή θέση. Πρέπει να κάνετε και εσεις το ίδιο σε περίπτωση σεισμού. Είναι ένα φυσικό ένστικτο ασφάλειας και επιβίωσης. Μπορείτε να επιβιώσετε σε ένα μικρό κενό. Πηγαίνετε δίπλα σε ένα αντικείμενο, δίπλα σε ένα καναπέ, δίπλα σε ένα ογκώδες αντικείμενο που θα συμπιεστεί ελαφρά αλλά θα αφήσει ένα κενό δίπλα του.

3. Τα ξύλινα κτίρια είναι η ασφαλέστερη κατασκευή που μπορεί κανείς να βρεθεί κατά τη διάρκεια ενός σεισμού. Το ξύλο είναι ελαστικό και κινείται με τη δύναμη του σεισμού. Αν όντως ένα ξύλινο κτίριο καταρεύσει, δημιουργούνται μεγάλα κενά επιβίωσης. Επιπλέον, ένα ξύλινο κτίριο έχει λιγότερη συμπυκνωμένη μάζα όταν καταρεύσει. Τα κτίρια από τούβλα θα σπάσουν σε πολλά ατομικά τούβλα. Τα τούβλα αυτά θα προκαλέσουν πολλούς τραυματισμούς, αλλά λιγότερα πολτοποιημένα πτώματα σε σύγκριση με πλάκες από μπετόν.

4. Αν είστε ξαπλωμένος σε ένα κρεβάτι τη νύχτα και συμβεί σεισμός, απλά κυλείστε έξω από το κρεβάτι. Ένα ασφαλές κενό θα υπάρχει γύρω από το κρεβάτι. Τα ξενοδοχεία θα είναι σε θέση να πετύχουν ένα πολύ υψηλότερο ποσοστό επιβίωσης από σεισμό, απλά με το να αναρτήσουν μιά πινακίδα στο πίσω μέρος της πόρτας κάθε δωματίου, που να λέει στους ενοίκους να
ξαπλώσουν στο πάτωμα δίπλα στη βάση του κρεβατιού κατά τη διάρκεια ενός σεισμού.

5. Αν συμβεί ένας σεισμός και δεν μπορείτε εύκολα να ξεφύγετε με το να βγείτε έξω από τη πόρτα ή το παράθυρο, τότε ξαπλώστε κάτω και διπλώστε το σώμα σας στην εμβρυακή θέση δίπλα σε ένα καναπέ ή σε μιά μεγάλη καρέκλα.

6. Σχεδόν όλοι που πηγαίνουν κάτω από το κούφωμα της πόρτας όταν καταρέει το κτίριο, σκοτώνονται. Και αυτό γιατί αν κάθεστε κάτω από το κούφωμα και η πόρτα πέσει προς τα μπρός ή προς τα πίσω θα συνθλιβείτε από την οροφή από πάνω. Αν ή πόρτα πέσει προς τα πλάγια θα κοπείτε στη μέση από το κούφωμα. Και στις δύο περιπτώσεις θα σκοτωθείτε!

7. Ποτέ να μη πάτε στις σκάλες. Οι σκάλες έχουν διαφορετική ιδιοσυχνότητα (ταλαντώνονται διαφορετικά από το κεντρικό όγκο του κτιρίου). Οι σκάλες και το υπόλοιπο τμήμα του κτιρίου συνεχώς προσκρούουν μεταξύ τους μέχρις ότου οι σκάλες διαλυθούν εκ θεμελίων.Οι άνθρωποι που πάνε στις σκάλες πριν λάβει χώρα η οριστική διάλυσή τους, ακρωτηριάζονται φρικτά από τα σκαλοπάτια της σκάλας τη στιγμή που αυτά διαλύονται. Ακόμα και αν το κτίριο
δεν καταρεύσει, μείνετε μακριά από τις σκάλες, καθόσον αυτές είναι από τα πιο πιθανά μέρη του κτιρίου να υποστούν βλάβες. Ακόμα και αν οι σκάλες δεν καταρεύσουν από το σεισμό, μπορεί να καταρεύσουν αργότερα από την υπερφόρτωσή τους από τον πανικόβλητο κόσμο που έχει στραφεί σ'αυτές για εκκένωση του κτιρίου. Οι σκάλες πρέπει πάντα να ελέγχονται για
καταλληλότητα μετά από σεισμό, ακόμα και αν το υπόλοιπο κτίριο δεν έχει υποστεί ζημιές.

8. Πηγαίνετε κοντά στους εξωτερικούς τοίχους του κτιρίου ή έξω από αυτούς αν είναι δυνατόν. Είναι πολύ καλύτερα να είστε κοντά στο εξωτερικό του κτιρίου παρά στο εσωτερικό. Όσο πιό μακριά είστε από την εξωτερική περίμετρο του κτιρίου, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα να μπλοκαριστεί η οδός διαφυγής σας.

9. Οι άνθρωποι που βρίσκονται μέσα στα οχήματά τους συνθλίβονται όταν ο δρόμος από πάνω (ανισόπεδοι δρόμοι) καταρεύσει σε περίπτωση σεισμού και καταπλακώσει τα οχήματά τους. Αυτό είναι ακριβώς αυτό που συνέβη με τις πλάκες ανάμεσα στα καταστρώματα στη λεωφόρο Nimitz. Τα θύματα του σεισμού του Σαν Φραντσίσκο μείναν όλα μέσα στα αυτοκίνητά τους. Σκοτώθηκαν όλοι. Θα μπορούσαν να είχαν σωθεί απλά με το να είχαν βγεί έξω και να είχαν καθήσει ή ξαπλώσει δίπλα στα οχήματά τους. Όλα τα καταπλακωμένα αυτοκίνητα είχαν κενά ύψους ενός μέτρου δίπλα τους, εκτός από εκείνα στα οποία οι κολώνες
από μπετόν είχαν πέσει εγκάρσια πάνω τους.

10. Ανακάλυψα, καθώς μπουσουλούσα μέσα σε γραφεία εφημερίδων που είχαν καταρεύσει, καθώς και σε άλλα γραφεία με πολύ χαρτικό υλικό, ότι το χαρτί δεν συμπιέζεται. Μεγάλα κενά δημιουργούνται γύρω από στοίβες από χαρτί."

Akatanomastos
07/06/2008, 01:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mystique
:p αλλα καλου-κακου:

οδηγιες:D


λοιπον επειδη δεν παιζει να το διαβασει κανεις ολο αυτο τωρα..

φαντασου σκηνικο

ξεκιναει σεισμος, και ψαχνεις εκεινη τη στιγμη απεγνωσμενα σε ποια κατηγορια εισαι για να δεις τι πρεπει να κανεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mystique
07/06/2008, 01:53
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Band(age)it
07/06/2008, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
λοιπον επειδη δεν παιζει να το διαβασει κανεις ολο αυτο τωρα..

φαντασου σκηνικο

ξεκιναει σεισμος, και ψαχνεις εκεινη τη στιγμη απεγνωσμενα σε ποια κατηγορια εισαι για να δεις τι πρεπει να κανεις:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θα σε βρουν 3 μερες μετα και ακομη θα πατας το κουμπακι "Ευρεση" ..:rotflmao:

Akatanomastos
07/06/2008, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Θα σε βρουν 3 μερες μετα και ακομη θα πατας το κουμπακι "Ευρεση" ..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
07/06/2008, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Θα σε βρουν 3 μερες μετα και ακομη θα πατας το κουμπακι "Ευρεση" ..:rotflmao:
"Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε επιτυχώς, ωστόσο δεν βρέθηκαν αποτελέσματα που να ανταποκρίνονται στους όρους της αναζήτησης σας."

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
07/06/2008, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
"Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε επιτυχώς, ωστόσο δεν βρέθηκαν αποτελέσματα που να ανταποκρίνονται στους όρους της αναζήτησης σας."

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γαμωτ:a11: :a02:





αφου το σεισμο δεν μπορεις να το αποφυγεις μπορεις να τον απολαυσεις

:a2: :a2: :a2: :lol:

Band(age)it
07/06/2008, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γαμωτ:a11: :a02:





αφου το σεισμο δεν μπορεις να το αποφυγεις μπορεις να τον απολαυσεις

:a2: :a2: :a2: :lol:


Πως να τον απολαυσεις δηλαδη ? Να κατσεις πανω στο φωτιστικο δαπεδου ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
07/06/2008, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Πως να τον απολαυσεις δηλαδη ? Να κατσεις πανω στο φωτιστικο δαπεδου ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Για hard users υπάρχουν και τα κολωνάκια... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
07/06/2008, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Πως να τον απολαυσεις δηλαδη ? Να κατσεις πανω στο φωτιστικο δαπεδου ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


γαμωτ που θα βρω τετοια ωρα φωτιστικο δαπεδου ?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Band(age)it
07/06/2008, 02:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γαμωτ που θα βρω τετοια ωρα φωτιστικο δαπεδου ?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Στο ΙΚΕΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
07/06/2008, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
Στο ΙΚΕΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ναι, εχουν κανει 24ωρο τμημα εξυπηρετησης πελατων για επειγουσες αναγκες:winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Band(age)it
07/06/2008, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ναι, εχουν κανει 24ωρο τμημα εξυπηρετησης πελατων για επειγουσες αναγκες:winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Γι'αυτο το(ν) παιρνεις προκαταβολικα για να το εχεις σε μια τετοια δυσκολη στιγμη :bawl: :bawl: :bawl:

DimChios
07/06/2008, 06:32
κι εμενα μου εστειλέ η "έτσι" μυνημα οτι κουνηθηκε!

Εγω παλι στο μαγαζι δε καταλαβα τπτ!

Να ανυσηχω?

:confused:










:rolleyes:






















:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
07/06/2008, 07:29
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[B]κι εμενα μου εστειλέ η "έτσι" μυνημα οτι κουνηθηκε!

Εγω παλι στο μαγαζι δε καταλαβα τπτ!

Να ανυσηχω?










για τον σεισμο,οχι !!
για την "ετσι" βεβαια,τι να σε πω...
δεν μ'αρεσει να ανακατευομαι στα ζευγαρια..:ninja:

DimChios
07/06/2008, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
για τον σεισμο,οχι !!
για την "ετσι" βεβαια,τι να σε πω...
δεν μ'αρεσει να ανακατευομαι στα ζευγαρια..:ninja: [/B]



γιατι του "τό βαλες" ρε Λεωνιδα????????

:cry: :cry: :cry: :cry:

Akatanomastos
07/06/2008, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
κι εμενα μου εστειλέ η "έτσι" μυνημα οτι κουνηθηκε!

Εγω παλι στο μαγαζι δε καταλαβα τπτ!
Να ανυσηχω?


αυτο που φοβομουνα:look: :a7: :a9:

μην ανυσυχεις δεν ειναι τιποτα
στην αρχη :evil:
μετα :a51:

και στο τελος :a31:

:rotflmao:

gixxerpap
07/06/2008, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
γιατι του "τό βαλες" ρε Λεωνιδα????????

:cry: :cry: :cry: :cry:

ναι ρε Λεωνίδα ....γιατί του το 'βαλες.....βγάλτου το και αν δείξει χαρακτήρα του το ξαναβάζεις!

Λεωνίδας
07/06/2008, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ναι ρε Λεωνίδα ....γιατί του το 'βαλες.....βγάλτου το και αν δείξει χαρακτήρα του το ξαναβάζεις! ρε παιδιά σοβαρευτείτε δεν είναι δουλειές αυτές ... βάλε βγάλε βάλε βγάλε....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ares_tz
07/06/2008, 15:27
Γεια σας,

Βρίσκομαι στην Σόφια εδώ και μια εβδομάδα και έχουν ανοίξει οι ουρανοί
και βρέχει καταρρακτωδώς.

Δεν έχει ξανασυμβεί να βλέπεις τόσο πολύ νερό...


:sick:

Δεν μπορώ να περπατήσω και ξαφνικά αρχίζει να....!

OzZzZzY
07/06/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
Γεια σας,

Βρίσκομαι στην Σόφια εδώ και μια εβδομάδα και έχουν ανοίξει οι ουρανοί
και βρέχει καταρρακτωδώς.

Δεν έχει ξανασυμβεί να βλέπεις τόσο πολύ νερό...


:sick:

Δεν μπορώ να περπατήσω και ξαφνικά αρχίζει να....!




σεισμοι και καταποτισμοι..

ο καιρος γαρ εγγυες ε vestromma? :lol: :lol:

trigger
09/06/2008, 01:02
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά σήμερα που ήμουν Ιτέα κουνηθήκαμε καλά... :D

Daemon
09/06/2008, 01:05
Που στην Ιτεα εισουνα βρε, και'μεις εκει ημασταν.. :look:

trigger
09/06/2008, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Που στην Ιτεα εισουνα βρε, και'μεις εκει ημασταν.. :look:
Ήσουν στην παρέα με τις μηχανές στον πεζόδρομο δίπλα στη θάλασσα που έλεγαν να γυρίσουν από Πάτρα;:eyepop:

Daemon
09/06/2008, 01:14
Οχι, ημουνα στην παρεα με μηχανες στο πεζοδρομο διπλα στην θαλασσα που λεγανε να πανε μεχρι Πολυδροσο.. :eyepop:

trigger
09/06/2008, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Οχι, ημουνα στην παρεα με μηχανες στο πεζοδρομο διπλα στην θαλασσα που λεγανε να πανε μεχρι Πολυδροσο.. :eyepop:
όχι οι 4 με το ΧΤ και το monster, έτσι;

DimChios
09/06/2008, 01:17
αμα το ξερα ο μλκς σημερα απο νωρις οτι δε θα δουλευα τελικα, θα ερχομουν γμτ!

:sad: :mad:

Daemon
09/06/2008, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
όχι οι 4 με το ΧΤ και το monster, έτσι;

Τσου.. XL650V, Caponord, CBR600, CBF600, SV x2, Busa.. στην καφετερια διπλα το Ταχυδρομειο κατα της 2 νομιζω.. :wave2:

trigger
09/06/2008, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Τσου.. XL650V, Caponord, CBR600, CBF600, SV x2, Busa.. στην καφετερια διπλα το Ταχυδρομειο κατα της 2 νομιζω.. :wave2:
ΟΚ. Με αυτούς που σου είπα καθόμασταν δίπλα-δίπλα για καφέ.
Εσάς σας είδα αλλά εγώ ήμουν στο δεύτερο όροφο με τον κολλητό μου και ενώ ψήναμε λουκάνικα λέγαμε πόσο σας ζηλεύουμε...αυτός μόλις απέκτησε έναν μπόμπιρα :cool:

δεν φαντάστηκα οτι μπορεί να ξέρω κάποιον :sick:

DimChios
18/06/2008, 04:21
UP!

Πριν απο 10'

Τον ενιωσε κανεις?

Μικρος και μικρης διαρκειας αλλα...

alximistis
18/06/2008, 04:48
Επίκεντρο το Άργος. Ισχυρός! 5,7! Δεν έχουν αναφερθεί ακόμα ζημιές ή θύματα. :)

liakaros
18/06/2008, 05:12
Εδω κατω ευτυχως δεν απόσωσε:wacko: