PDA

View Full Version : Θέλω να αλλάξω χρώμα στις ζάντες Help!!!



max2000
10/06/2008, 08:49
Θέλω να αλλάξω χρώμα στις ζάντες σε ένα fazer από το μαμά μαύρο σε χρυσό με ηλεκτροστατική βαφη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω βρει κάποιον να κάνει την δουλειά και έναν που βρήκα λέει ότι δεν πρέπει να βαφτούν οι ζάντες από μηχανή με ηλεκτροστατική γιατί θα χαλάσουν με την αμμοβολή! Ισχύει αυτό ;; Και επίσης θα ήθελα να βάψω και τις μπότες (όχι αυτές που φοράμε :D !)γίνετε ;

Έχει αλλάξει κανείς το χρώμα στις ζάντες να πει αν είχε κανένα πρόβλημα (ξεφλούδισμα κ.λ.π.) ;

Ζεύκας
10/06/2008, 14:03
γιούζ δε φακινγκ μπάτον κώλντ "Εύρεση" :wave2:

csofos
12/06/2008, 19:07
ρώτα σε αυτούς που κάνουν νίκελα. άλλαξα χρώμα σε ζάντες και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. μόνο αν τις χτυπήσεις, κάτι που συμβαίνει και στις μανίσιες. οι μπότες (το μπροστινό εννοείς φαντάζομαι) είναι επίσης το ίδιο πράγμα (αλουμίνιο). :wave2:

soter3gm
15/06/2008, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από max2000
Θέλω να αλλάξω χρώμα στις ζάντες σε ένα fazer από το μαμά μαύρο σε χρυσό με ηλεκτροστατική βαφη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω βρει κάποιον να κάνει την δουλειά και έναν που βρήκα λέει ότι δεν πρέπει να βαφτούν οι ζάντες από μηχανή με ηλεκτροστατική γιατί θα χαλάσουν με την αμμοβολή! Ισχύει αυτό ;; Και επίσης θα ήθελα να βάψω και τις μπότες (όχι αυτές που φοράμε :D !)γίνετε ;

Έχει αλλάξει κανείς το χρώμα στις ζάντες να πει αν είχε κανένα πρόβλημα (ξεφλούδισμα κ.λ.π.) ;
Δεν γίνετε αμμοβολή αλλά υαλοβολή και δεν χαλάει τίποτα τώρα για να τα βάψεις θα πας Λ.Καβάλας+Κηφισού κάτω από τη γέφυρα που σε βγάζει στην άνοδο στο ρεύμα προς Κηφισιά από το Περιστέρι στο δεξί σου χέρι είναι ένας που κάνει βαφές ζαντών και είναι πολύ καλός (το γνωρίζω γιατί έψαχνα για ζάντες αλουμινίου για το αμάξι μου και βρήκα κάποιες σε μαύρο χάλι)