PDA

View Full Version : τι είναι τελικά τα αναψυκτικά?



eyes_o9001
11/06/2008, 09:24
πινοντας ενα κουτακι coka cola,δειτε τι συμβαινει στα επομενα λεπτα..

Στα πρώτα 10 λεπτά:

ξεδιψας



20 λεπτά:



αγοραζεις αλλο ενα κουτακι



40 λεπτά:


ειναι καλυτερο απο τον καφε σε ξυπναει



45 λεπτά:



Το σώμα σας ανεβάζει την παραγωγή ντοπαμίνης, ερεθίζοντας τα κέντρα

ευχαρίστησης στον εγκέφαλό σας. Είναι ο ίδιος τρόπος που λειτουργεί και η

ηρωίνη. καυλα..οχι στα ναρκωτικα ναι στην coca-cola..



60 λεπτά:



οσο πιο πολυ Coke πινετε τοσο πιο πολυ ασβεστιο θα εχετε στα 30 σας..αλλα οι περισσοτεροι εδω τα εχετε περασει κατα πολυ οποτε..keep Drinking Aligators



60 λεπτά:



Οι διουρητικές ιδιότητες της καφεΐνης κάνουν παιχνίδι (σας κάνει να πρέπει

να κατουρήσετε). αλλα χεστε κιολας..εκει θα τα χαλασουμε..



80 λεπτά:



εχετε ριξει κανα 2 ρεψιματα και αρχιζετε να πεινατε.







Πως η Κόκα Κόλα και η Pepsi μας ΒΟΗΘΟΥΝ»




μπορειτε να χρησιμοποιησετε το κουτακι,αφου την πιειτε,συμπιεζοντας το το βαζετε να παταει πανω του το σταντ απο τα "ΘΗΡΙΑ" σας σε ασταθη εδαφος.

reinmeister
11/06/2008, 09:30
αντε παλι με τις υπερβολες...

παρε φιλε μου μια μικρη ποσοτητα απο τα γαστρικα υγρα που εκκρινει το "ευαισθητο" στομαχι μας , ριξε μεσα καμια σκουριασμενη βιδα και δες μετα τι θα γινει...

eyes_o9001
11/06/2008, 09:38
τα γαστρικα υγρα φιλε μου ειναι μια φυσικη εκρισση του στομαχου που γινεται για να διευκολυνθει μια αλυσιδα γεγονοτων οπως η πεψη.η κοκα κολα ειναι χημικο.μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.εδω σου παραθετω τι γινεται με την καταναλωση αναψυκτικων.δεν νομιζω οτι ειναι υπερβολη καθολου.υπερβολη ειναι να λες οτι πιανεις 220 με το V-STROM.

Λεωνίδας
11/06/2008, 10:00
έλεος με αυτές τις μούφες πια :bigcry: :bigcry: :bigcry:

kalesin
11/06/2008, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από eyes_o9001
τα γαστρικα υγρα φιλε μου ειναι μια φυσικη εκρισση του στομαχου που γινεται για να διευκολυνθει μια αλυσιδα γεγονοτων οπως η πεψη.η κοκα κολα ειναι χημικο.μην συγκρινεις ανομοια πραγματα.εδω σου παραθετω τι γινεται με την καταναλωση αναψυκτικων.δεν νομιζω οτι ειναι υπερβολη καθολου.υπερβολη ειναι να λες οτι πιανεις 220 με το V-STROM.


δεν τα παραθετεις εσυ τα στοιχεια... αντιγραφεις ενα mail που σου ηρθε το οποιο σου φανηκε εντυπωσιακο [κ ειναι με τοσες δοσεις καταστροφης που υπαρχουν εκει μεσα], αλλα ειναι απο την κορφη μεχρι το τελος βουτηγμενο οχι σε αναψυκτικα, αλλα σε τερατολογιες


Δε λεω οτι τα αναψυκτικα ειναι αθωα.. αλλα οχι κ ετσι

ουτε τα αλουμινια καθαριζουν ουτε τους προφυλακτηρες [ασε που η συγκεκριμενη κουβεντα θα πρεπει να ειναι απο τη δεκαετια του 70 η του 80... ποτε ειδες τελευταια φορα μεταλικο προφυλακτηρα σε αυτοκινητο;], ουτε τιποτα καθαριζει

σε οσα αναφερει οτι συμβαινουν στο σωμα μας.. δεν ειμαι χημικος για να ξερω αν αυτα που λεει ειναι αληθεια, αλλα αμφιβαλω αν κ αυτος που τα γραφει ειναι.


οσο για το νερακι που χανουμε... ε αν ειναι να περιμενουμε 80 λεπτα κ μονο απο μια κολα να πιουμε νερο... χαλαλι μας

:beer: :beer:

MG
11/06/2008, 10:51
ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ!

Η ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ
ΑΝ ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΕΙΣ 8 ΛΙΤΡΑ, ΟΠΩΣ Ο Μ.....Σ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ, ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΔΕΡΝΕΙ ΚΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ!:sick:

eyes_o9001
11/06/2008, 11:07
XMMMM.....α,ρε γμτ..δεν ψαρωσατε τελικα..οκ next time..κατσε να το διορθωσω..

Akatanomastos
11/06/2008, 11:21
δηλαδη οπως μας τα λετε, ή χλωρινη πιεις η κοκα κολα ενα και το αυτο..

αν εχει κιολας μικροβια απο ποντικη που εχεσε πανω στο κουτακι, μεσα στις αποθηκες, παει πεθανες αμεσως:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ARISPEED1
11/06/2008, 13:29
Koνομάνε 0ι πολυεθνικές και το κύκλωμα <aδυνατίσματος>...............

vangelis 64
11/06/2008, 13:51
Τίς 10 κουταλιές ζάχαρη πάντως ανά 330ml,τίς έχει!

Greg61
12/06/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από eyes_o9001
Τι είναι τελικά τα αναψυκτικά?

Αυτό που λέει τ' όνομά τους μήπως?

Cpt. Haddock
12/06/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από eyes_o9001
τα γαστρικα υγρα φιλε μου ειναι μια φυσικη εκρισση του στομαχου που γινεται για να διευκολυνθει μια αλυσιδα γεγονοτων οπως η πεψη.η κοκα κολα ειναι χημικο...

OΛΑ ειναι χημικές ενώσεις :wave2:

Μην μπερδεύουμε τις έννοιες "χημικό" με "τεχνητό" :winka:

the who
12/06/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Τίς 10 κουταλιές ζάχαρη πάντως ανά 330ml,τίς έχει!

Συν τα Ε που θα τα κουβαλαμε μαζι μας μεχρι να πεθαν-ετε(ολοι θα πεθανετε μια μερα:rotflmao: ).
Εγω παντως πινω καμμια zero που και που επειδη ειμαι απο τη φυση μου γλυκος αντρας(γ@μημενο σακχαρο).
:wave2: