PDA

View Full Version : yamaha yzf125 h' aprilia rs 125



ntinou
13/06/2008, 13:07
geia sas re paidia...vasika epeidh den kserw polla pragmata apo mixanes thelw thn simvouli sas se ena thema..eimai anamesa sthn yamaha yzf125 kai thn aprilia rs 125...ti proteinete????

epishs tha ithela na mathw ta xaraktiristika ths yamaha yzf125..diladi posa aloga einai kai ti telikh pianei ,dioti den mporw na ta vrw!!!!

eyxaristw prokatavolika gia ton xrono sas kai gia oti tuxon apantiseis tha mou dwsete...

:beer:
:wave2:

KONIORDO$
13/06/2008, 13:52
δεν υπαρχει συγκριση σε γκαζι , το απριλια ειναι διχρονο και το γιαμαχα τετραχρονο
( η μερα με τη νυχτα )

EVI
13/06/2008, 14:44
μην το σκεφτεσαι παρε το γιαμαπα :beer: οταν μαθεις παρε το παπριλια :beer:

byron
13/06/2008, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μην το σκεφτεσαι παρε το γιαμαπα :beer: οταν μαθεις παρε το παπριλια :beer:


+990

xampos
13/06/2008, 15:07
τωρα στο περιπου

το γιαμαπα εχει 15 αλογα περιπου 130-140 τελικη θα λεει το κοντερ και σχετικα αδυναμο

3800 δεν κανει??

βαλε λιγα ακομα και παρε το νιντζα το 250

lamoun
13/06/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
3800 δεν κανει??

βαλε λιγα ακομα και παρε το νιντζα το 250

+998

Σωστός ο μάστορας!

ntinou
13/06/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
τωρα στο περιπου

το γιαμαπα εχει 15 αλογα περιπου 130-140 τελικη θα λεει το κοντερ και σχετικα αδυναμο

3800 δεν κανει??

βαλε λιγα ακομα και παρε το νιντζα το 250

euxaristw gia ta xaraktiristika tis yamaha..ta epsaxna kairo...
koita kati...kai egw sthn arxh ithela na parw thn ninja...einai poli ergaleio bgazei kai 32 ippous..
omws eimai 18 re su ara tha eimai psiloparanomos.!!!kai ksereis...an me piasoun tha kopsoun kolous!!!opote....mallon gia yamaha to kovw wste na mathw na odigaw gia na parw argotera kamia 600...


:beer:

lamoun
13/06/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinou
kai egw sthn arxh ithela na parw thn ninja...einai poli ergaleio bgazei kai 32 ippous..
omws eimai 18 re su ara tha eimai psiloparanomos.!!!

Δεν ισχύει αυτό. Το Ninja καλύπτεται απο το καινούριο δίπλωμα!

Δες ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19947)

ntinou
13/06/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Δεν ισχύει αυτό. Το Ninja καλύπτεται απο το καινούριο δίπλωμα!


sovara??? diladi an bgalw diplwma gia 125 mporw na parw thn ninja?????
gia na ginei to diplwma anef kivikwn prepei na perasw ta 20..
exei allaksei ayto???
diladi twra poia paei analoga me tous ippous????:confused:

lamoun
13/06/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinou
sovara??? diladi an bgalw diplwma gia 125 mporw na parw thn ninja?????
gia na ginei to diplwma anef kivikwn prepei na perasw ta 20..
exei allaksei ayto???
diladi twra poia paei analoga me tous ippous????:confused:

Εκανα ένα edit παραπάνω, αλλά μάλλον δε πρόλαβες να το δείς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από hasteve
Το 2002 τον Μάιο άρχισε να ισχύει λοιπόν το εξής καθεστώς που είναι σε ισχύ μέχρι και σήμερα! Η παλιά κατηγορία Α1 καταργήθηκε και έχουμε βάση κοινοτικής οδηγίας νέο διαχωρισμό σε Α μικρή και Α μεγάλη. Όποιος έχει άδεια οδήγησης Α μικρής μότο έχει δικαίωμα να οδηγάει ότι γουστάρει αρκεί να είναι λιγότερο ή ίσο με 25 kw = 33,5 hp ή 0,16kw/kgr (προσοχή σε αυτό το 0,16 γιατί είναι όλα τα λεφτά, το γράφει και το έντυπο της άδειας οδήγησης) Η μεγάλη κατηγορία έμεινε όπως ήταν χωρίς περιορισμό. Αυτό μεταφράζεται ως εξής: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΚΥΒΙΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΛΛΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ από την επίσημη έγκριση τύπου του εισαγωγέα!! Έτσι συμβαίνει το εξής κουφό! Υπάρχουν μηχανάκια 400cc που μπορείς να καβαλήσεις με το μικρό δίπλωμα και 80άρια που δεν μπορείς!!!!!

ntinou
13/06/2008, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Εκανα ένα edit παραπάνω, αλλά μάλλον δε πρόλαβες να το δείς.


to eida ligo meta apo otan sou esteila...
kala filarako euxaristw para poli!!!!!na sai kala :D
pragmatika den to iksera....twra pou to ematha exw polles epiloges...
kai h ninja einai prwth sth lista!!!!euxaristw kai pali...
ta leme!!!

:beer:

lamoun
13/06/2008, 16:37
Mόνο να είσαι έτοιμος να ακούς βλακείες από μερικούς αστυνομικούς που δε ξέρουν τη δουλειά τους!

Αλλά άστους να λένε, το δίπλωμα σου θα γράφει πάνω 33hp!


Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinou
to eida ligo meta apo otan sou esteila...
kala filarako euxaristw para poli!!!!!na sai kala :D
pragmatika den to iksera....twra pou to ematha exw polles epiloges...
kai h ninja einai prwth sth lista!!!!euxaristw kai pali...
ta leme!!!

:beer:

Να΄σαι καλά! :beer:

giorgosp17
14/06/2008, 00:02
φιλε πλεον δεν υπαρχει διπλωμα 125..υπαρχει διπλωμα 25 κιλοβατορων που ειναι περιπου 34 ιππους...μπορεις να οδηγησεις και ρσ και το νιτζα απολυτως νομιμος..
προσωπικα το νιτζα δεν μου αρεσει αλλα ειναι πολυ καλη μηχανη..
το yamaha ειναι πολυ αδυναμο..σκεψου παει σαν παπι..πανω απο 125 σε ουτε σε κατυφορα δεν θα δεις..περιμενε το yamaha 250 που θα ειναι πολυ καλο..
το ρσ ειναι πανεμορφο,πολυ καλη μηχανη και απο αναρτησεις κτλπ παει περιπου οσο το νιτζα αλλα δεν ειναι για ταξιδια και καιει περισσοτερο μιας και δυχρονο..το ρσ εχει τελικη περιπου 165..καπου εκει θα ειναι και το νιτζα σε τελικη..

Elle
14/06/2008, 19:22
Βασικά παιδιά σε 125 κυβικά τι να το κάνεις το σκυφτάδικο; Για σπορ οδήγηση;:p
Όχι ρε παιδιά μην κάνετε τέτοια λάθη. 125 κυβικά θα σου πρότεινα και πάλι παπί. Αλλά αν θελεις σόνυ και καλά ένα από τα 2,για να μη μου πείτε οτι γίνομαι κακός (δεν είμαι πιστέψτε το) θα σου δώσω την ψήφο μου.
Yamaha yzf 125 [B]

Είναι πιο αργό από το Aprilia Rs 125 αλλά τουλάχιστον είδα YZF να κυκλοφοράνε σε σχέση με το Rs. Άλλος ένας λόγος είναι οτι αν πάρεις τη διχρονίλα Aprilia RS θα έχεις ένα πανέμορφο μηχανάκι σκυφτάδικο αγωνιστικό σε εμφάνιση τούμπανο όλοι θα κοιτάν εκεί αλλά... μόλις το βάλεις μπροστά (με μανιβέλα) και ακουσει ο κόσμος ένα ψιλό ΓΚΙΙΙΙΙΙΝΝΝΝ!!!! γκιιιιιιίν! γκιιιίν γκιν γκιν γκιν γκινγκιν γκινγκιν και θα γυρίσει το κεφάλι πίσω. "125 είναι!" θα λένε, "όσο είναι και το Kymco το spike του ανηψιού μου." Και μη μου πεις "ναι αλλά..." γιατι έτσι είναι. Όλες οι μηχανές έχουν υπέρ και κατά. Και αυτό το κατά θα σου στοιχίσει ακριβά για ένα 125. Πόσο είπαμε στοιχίζει το Rs? Πάρε YZF να είναι λίγο το κακό, και τουλάχιστον να μπορέσεις να έχεις έστω και λίγες ελπίδες να το πουλήσεις μόλις καταλάβεις οτι αυτή η κατάσταση δεν πάει άλλο. Οι εταιρίες κατασκευάζουν και τέτοια παπιομηχανοσκυφτάδικα για να πουλήσουν γιατί αυτό τους νοιάζει, τα νούμερα, όπως θα έλεγα και στη γλώσσα τους, αλλά το Υzf 125 είναι τουλαχιστον όμορφο για ό,τι κι αν είναι.


133468

Elle
14/06/2008, 19:28
Το Νinja είναι ακόμη πιο σωστή επιλογή αν αποφασίσεις. Και μάλλον η μόνη που δεν θα μετανιώσεις!


133469

giorgosp17
15/06/2008, 13:37
εγω παντως θα διαφωνησω με το yamaha..ειναι πολυ αργο και πολυ ακριβο.δεν εχει μεγαλη διαφορα με το ρσ..και το ρσ εχει τα καλυτερα περιφερειακα και απο τις 3!!!ειναι πιο πολυ μηχανη πιστευω..το kawa ειναι κι αυτο αρκετα μηχανη αλλα δεν μου κανει κλικ αν και φαινεται να εχει πολυ καλη μηχανη...
αλλιως αν σου αρεσει το yahama,που και εμενα μου αρεσει πολυ,δε λεω,περιμενε το 250..

Elle
15/06/2008, 16:46
Τι είναι το Aprilia RS 125; Μηχανή; Καλύτερα περιφεριακά; Και που δηλαδή φαίνονται τα περιφεριακά; Τι έχει; Φρενάρες; Τρελόγκαζο; Τρελή ανάρτηση; Στιβαρό πλαίσιο; Πανίσχυρο κινητήρα 125 κυβικών; Ό,τι κι αν έχει εγώ δεν το συζητάω! Ξέρω κάποιον που το πήρε πρίν από 5 χρόνια. Ενώ όλοι τον κορόιδευαν και γελούσαν, αργότερα κατάλαβε την μ@λ@κ1α που έκανε και αφού οι προσπάθειες πώλησης του αποδείχτηκαν άκαρπες, το χάρησε εν τέλη στην κυριολεξία, αφού το μόνο που μπορούσε να κάνει για να το ξεφορτωθεί ήταν ανταλλαγή με 1 Suzuki RG110, και όλοι σας ξέρετε για πιο παπί μιλάω. Δεν έχω τίποτα με τις λαδιέρες αλλά στο 2008 τα αληθινά "σκυφτάδικα" είναι τετράχρονα, και τουλάχιστον 600 κυβικών.
Το Κawasaki ουτε κι εμένα μου κάνει τα τρελά τα κλικ. Τι κάθεσαι όμως ρε giorgosp17 και προτείνεις του παιδιού; Να μην αγοράσει το Kawasaki ninja που είναι 250cc και να πάρει Aprillia Rs 125cc; Ε όχι!!! Μήπως μετά του προτείνεις να πάρει και το Aprillia RS 50cc γιατί έχει φοβερά πλαίσια, φρένα, περιφεριακά, πανίσχυρους "ροπάτους" κινητήρες κτλ και καλύπτεται και με το απλό δίπλωμα μοτοποδηλάτου της τροχαίας;

ntinou
15/06/2008, 19:28
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle

Είναι πιο αργό από το Aprilia Rs 125 αλλά τουλάχιστον είδα YZF να κυκλοφοράνε σε σχέση με το Rs. Άλλος ένας λόγος είναι οτι αν πάρεις τη διχρονίλα Aprilia RS θα έχεις ένα πανέμορφο μηχανάκι σκυφτάδικο αγωνιστικό σε εμφάνιση τούμπανο όλοι θα κοιτάν εκεί αλλά... μόλις το βάλεις μπροστά (με μανιβέλα) και ακουσει ο κόσμος ένα ψιλό ΓΚΙΙΙΙΙΙΝΝΝΝ!!!! γκιιιιιιίν! γκιιιίν γκιν γκιν γκιν γκινγκιν γκινγκιν και θα γυρίσει το κεφάλι πίσω. "125 είναι!" θα λένε, "όσο είναι και το Kymco το spike του ανηψιού μου." Και μη μου πεις "ναι αλλά..." γιατι έτσι είναι. Όλες οι μηχανές έχουν υπέρ και κατά. Και αυτό το κατά θα σου στοιχίσει ακριβά για ένα 125


koita kati elle...sumfwnw mazi sou re file..to aprilia einai ontws emfanisiaka poli toumpano alla opws eipes kai esy h eksatmisoula tou kanei san miga..exei kai 1000 eurw parapanw apo to yamaha...to yamaha apo thn alli einai poli goustoziko mixanaki..vevaia exei mono 15 ippous opote den paei kai idiaitera grigora..les me kamia eksatmisoula h' tipota allages na niwsei katholou???
vevaia den me endiaferei kai idiaitera mia tromeri telikh....to thelw gia na kinoume mesa sthn poli kai na kanw thn douleia mou.mia megaliteri mixani (milaw panta gia 600 kai panw) tha ithela na thn apoktisw sta 21-22...twra den me endiaferei kai poli..
sumfwneis????
exeis na proteineis kati????

euxaristw gia ton xrono sou!!!

:beer:

TOLISTOLAROS
15/06/2008, 20:40
Ninja ρε παιδιά,τα περιφερειακά του aprilia φαίνονται μόνο σε πίστα.Πείτε που θ'αλλάζει που και που κανα κυλινδροπίστονο...Τώρα το Yamaha σαφώς καλύτερο του Aprilia αλλά δεν παύει να'ναι 125...δηλ πόσο γρηγορότερο του Crypton 135 νομίζετε ότι θα'ναι;Με το Ninja θα μπορεί να πηγαίνει και καμμιά βολτούλα παραέξω χωρίς να τρέμει μη τον πάρει κανένας παραμάζωμα και κυρίως αξιόπιστα.

epp1640
15/06/2008, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinou
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle

Είναι πιο αργό από το Aprilia Rs 125 αλλά τουλάχιστον είδα YZF να κυκλοφοράνε σε σχέση με το Rs. Άλλος ένας λόγος είναι οτι αν πάρεις τη διχρονίλα Aprilia RS θα έχεις ένα πανέμορφο μηχανάκι σκυφτάδικο αγωνιστικό σε εμφάνιση τούμπανο όλοι θα κοιτάν εκεί αλλά... μόλις το βάλεις μπροστά (με μανιβέλα) και ακουσει ο κόσμος ένα ψιλό ΓΚΙΙΙΙΙΙΝΝΝΝ!!!! γκιιιιιιίν! γκιιιίν γκιν γκιν γκιν γκινγκιν γκινγκιν και θα γυρίσει το κεφάλι πίσω. "125 είναι!" θα λένε, "όσο είναι και το Kymco το spike του ανηψιού μου." Και μη μου πεις "ναι αλλά..." γιατι έτσι είναι. Όλες οι μηχανές έχουν υπέρ και κατά. Και αυτό το κατά θα σου στοιχίσει ακριβά για ένα 125


koita kati elle...sumfwnw mazi sou re file..to aprilia einai ontws emfanisiaka poli toumpano alla opws eipes kai esy h eksatmisoula tou kanei san miga..exei kai 1000 eurw parapanw apo to yamaha...to yamaha apo thn alli einai poli goustoziko mixanaki..vevaia exei mono 15 ippous opote den paei kai idiaitera grigora..les me kamia eksatmisoula h' tipota allages na niwsei katholou???
vevaia den me endiaferei kai idiaitera mia tromeri telikh....to thelw gia na kinoume mesa sthn poli kai na kanw thn douleia mou.mia megaliteri mixani (milaw panta gia 600 kai panw) tha ithela na thn apoktisw sta 21-22...twra den me endiaferei kai poli..
sumfwneis????
exeis na proteineis kati????

euxaristw gia ton xrono sou!!!

:beer:

Σε αυτό εγώ θα διαφωνίσω..το ότι είναι 125 δεν την κάνει λιγότερο μοτοσυκλέτα, όταν έχει αλουμινένιο πλαίσιο, ψαλίδι, φοβερά φρένα, upside down.. απλώς κουβαλάει τα μειονεκτήματα που έχουν όλα τα δίχρονα (τα οποία εμένα δεν με ενοχλούν εκτός και αν μιλάμε για κακοσυντηρημένο addressάκι - φριτέζα στο φανάρι) Αυτό που ενοχλεί εμένα είναι η τιμή τους.. μου φαίνεται εξωφρενικό ένα μονοκύλινδρο 125 να κοστίζει τόσο.. Αν η χρήση που θα του κάνεις είναι κυρίως μέσα στην πόλη προτίμησε το τετράχρονο..έχω και δίχρονο και τετράχρονο και το πρώτο θα σε κουράσει.. τα 15 άλογα είναι μια χαρά αν μιλάμε για την πρώτη σου μοτοσυκλέτα.. εξάλλου το yamahάκι έχει εξίσου καλό στήσιμο (ειδικά για 125) απλώς όπως είναι λογικό δεν έχει τις επιδόσεις του δίχρονου..

EVI
16/06/2008, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Τι είναι το Aprilia RS 125; Μηχανή; Καλύτερα περιφεριακά; Και που δηλαδή φαίνονται τα περιφεριακά; Τι έχει; Φρενάρες; Τρελόγκαζο; Τρελή ανάρτηση; Στιβαρό πλαίσιο; Πανίσχυρο κινητήρα 125 κυβικών; Ό,τι κι αν έχει εγώ δεν το συζητάω! Ξέρω κάποιον που το πήρε πρίν από 5 χρόνια. Ενώ όλοι τον κορόιδευαν και γελούσαν, αργότερα κατάλαβε την μ@λ@κ1α που έκανε και αφού οι προσπάθειες πώλησης του αποδείχτηκαν άκαρπες, το χάρησε εν τέλη στην κυριολεξία, αφού το μόνο που μπορούσε να κάνει για να το ξεφορτωθεί ήταν ανταλλαγή με 1 Suzuki RG110, και όλοι σας ξέρετε για πιο παπί μιλάω. Δεν έχω τίποτα με τις λαδιέρες αλλά στο 2008 τα αληθινά "σκυφτάδικα" είναι τετράχρονα, και τουλάχιστον 600 κυβικών.
Το Κawasaki ουτε κι εμένα μου κάνει τα τρελά τα κλικ. Τι κάθεσαι όμως ρε giorgosp17 και προτείνεις του παιδιού; Να μην αγοράσει το Kawasaki ninja που είναι 250cc και να πάρει Aprillia Rs 125cc; Ε όχι!!! Μήπως μετά του προτείνεις να πάρει και το Aprillia RS 50cc γιατί έχει φοβερά πλαίσια, φρένα, περιφεριακά, πανίσχυρους "ροπάτους" κινητήρες κτλ και καλύπτεται και με το απλό δίπλωμα μοτοποδηλάτου της τροχαίας;


σου εγραψα και αλλουhttp://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54581&perpage=15&pagenumber=7

επειδη το αρ ες το εχω(ο αδελφος μου δλδ αλλα το οδηγω και εγω οταν κανουμε τραμπα τα μηχανακια μας) και ΟΝΤΩΣ εχει και ΦΡΕΝΑΡΕΣ και ολα αυτα που λες μπορεις να μου αιτιολογισεις γιατι ειναι Μαλακια?ε?

απο περιεργια διοτι απο περιφερειακα ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο σχεδον ΟΛΑ τα 125-250
οπωτε μην προσπαθησεις να με πεισεις οτι το αρ ες που φορα τα ιδια φρενα δακγανες με το τουονο δεν εινια καλο σε περιφερειακα

πες μου γιατι ηταν μαλακια?γιατι δε μπορουσε να το παει?γιατι ηθελε μηχανη για ντελιβερι?ας επερνε χαγιαμπουσα:lol:

γιατι δε βολευοταν οι γκομενα?γιατι?

οταν παιρνεις ενα ΠΙΣΤΑΔΙΚΟ μηχανακι ξερεις απο πριν οτι η χρηση του φαινετε στο φυσικο του περιβαλλον δλδ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ και δε μιλαω για τα μπουζουκια:winka:

για πες μου λοιπον...


στο φιλο θα προτεινα το γιαμαχα γιατι το αρεσακι εινια δυστροπο μηχανακι πρεπει να το πας τσιτα γκαζια συνεχεια αλλιως μαρενετε το καημενο

παντως μην σε πληγωσω αλλα μην φτυνεις ετσι μηχανακια που ΦΑΙΝΕΤΕ οτι δε τα ξερεις (απο αυτα που γραφεις)

giorgosp17
16/06/2008, 02:20
το οτι το ρσ ειναι η πιο μηχανη απο τα τρια δεν θα το παρω πισω!!επισης μην νομιζετε οτι το yamaha ειναι πιο γρηγορο απο το κρυπτον 135..ΠΑΕΙ ΣΑΝ ΠΑΠΙ!!!πιστευω οτι ειναι τσαμπα λεφτα..το ρσ το βαζεις και στην πιστα αμα γουσταρεις και κανεις οτι με μια μεγαλη σσ(αν εξαιρεσεις τους ιππους)..εχει ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ..απο εκει και περα,αν και εγω θα το επαιρνα δεν θα το προτινω σε καποιον γιατι αν δεν ειναι ψειρας δεν θα τον προσεξει ουτε το ρσ..ειναι ιδιοτροπη μηχανη,θελει τα καλα τα λαδια της,τα σερβις της,ζεσταμα πριν το παρεις κτλπ..
το νιτζα θα το επαιρνα αν ηταν ομορφο(αν και νομμιζω με μια αλλη εξατμιση(yoshimura) φτιαχνει πολυ..απο κει και περα περιμενετε το yamaha 250..αν εχει δυνατη μηχανη οπως το νιτζα θα ειναι μονοδρομος(πολυ πιο ομορφο απο το νιτζα)...

epp1640
16/06/2008, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σου εγραψα και αλλουhttp://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54581&perpage=15&pagenumber=7

επειδη το αρ ες το εχω(ο αδελφος μου δλδ αλλα το οδηγω και εγω οταν κανουμε τραμπα τα μηχανακια μας) και ΟΝΤΩΣ εχει και ΦΡΕΝΑΡΕΣ και ολα αυτα που λες μπορεις να μου αιτιολογισεις γιατι ειναι Μαλακια?ε?

απο περιεργια διοτι απο περιφερειακα ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο σχεδον ΟΛΑ τα 125-250
οπωτε μην προσπαθησεις να με πεισεις οτι το αρ ες που φορα τα ιδια φρενα δακγανες με το τουονο δεν εινια καλο σε περιφερειακα

πες μου γιατι ηταν μαλακια?γιατι δε μπορουσε να το παει?γιατι ηθελε μηχανη για ντελιβερι?ας επερνε χαγιαμπουσα:lol:

γιατι δε βολευοταν οι γκομενα?γιατι?

οταν παιρνεις ενα ΠΙΣΤΑΔΙΚΟ μηχανακι ξερεις απο πριν οτι η χρηση του φαινετε στο φυσικο του περιβαλλον δλδ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ και δε μιλαω για τα μπουζουκια:winka:

για πες μου λοιπον...


στο φιλο θα προτεινα το γιαμαχα γιατι το αρεσακι εινια δυστροπο μηχανακι πρεπει να το πας τσιτα γκαζια συνεχεια αλλιως μαρενετε το καημενο

παντως μην σε πληγωσω αλλα μην φτυνεις ετσι μηχανακια που ΦΑΙΝΕΤΕ οτι δε τα ξερεις (απο αυτα που γραφεις)

+1 έχω βαρεθεί να προσπαθώ να πείθω τον κόσμο ότι την μοτοσυκλέτα δεν την κάνουν, τα κυβικά, τα άλογα, και το αν τα παπιά είναι πιο γρήγορα (η κλασσική ηλίθια σύγκριση..)