PDA

View Full Version : βελτίωση Cbr 125r



madlef
19/01/2005, 18:49
MOLIS AGORASA ENA CBR 125R . TI BAZOUN SE AFTO TO MIXANAKI GIA NA PIGENI KALITERAA?KANENA SITE KSERETE

gdevelek
19/01/2005, 19:05
Φίλε μου, χωρίς παρεξήγηση: αν μόλις αγόρασες το μηχανάκι και ήδη ψάχνεις να βρεις πώς να το κάνεις να πηγαίνει καλύτερα, μήπως δεν έπρεπε να το αγοράσεις;;;

xxxristos
19/01/2005, 22:25
Μην το ψάχνεις είσαι καταδικασμένος να έχεις μια από τις μεγαλύτερες αποτυχίες ever!!!

Ότι βελτιωτικό και να βρείς τα - ακόμα πιο φτιαγμένα παπάκια - θα σε περνάνε, οι υπόλοιπες μηχανές - με τον όρο μηχανές εννοούμε οτιδήποτε από 400cc και άνω - θα σε περνάνε (χωρία αυτό να σημαίνει οτι και τα 250άρια δε θα σου ρίχνουν...)

Άν έπερνες ένα FX 125 θα ήταν σίγουρα πολύ πιο βελτιώσιμο αλλά μάλλον θέλησες το CBR για να έχεις την ψευδαίσθηση οτι έχεις μοτοσυκλέτα ε; Ε λοιπόν το τίμημα της μοτοσυκλέτας αυτής είναι πως παει κοματάκι ΑΡΓΑ.

Αφού το επέλξες εσύ πάντως σημαίνει οτι το γουστάρεις πολύ οπότε ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ,
πάντα κράνος και πάντα όρθιος και σου εύχομαι το 2006 να σε βρεί με μια αληθινή μοτοσυκλέτα.

Xlitos
19/01/2005, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
MOLIS AGORASA ENA CBR 125R . TI BAZOUN SE AFTO TO MIXANAKI GIA NA PIGENI KALITERAA?KANENA SITE KSERETE

Μάλλον nsr125 έπρεπε να πάρεις. :D
Τελος πάντων για γκάζια δεν μπορείς να κάνεις πολλά.Και δεν χρειάζεται κιόλας,δεν συμφέρει.Το μονο που θα σου προσφέρει αυτό το μηχανάκι από άποψη fun είναι να μάθεις να το οδηγείς γρήγορα μέχρι να το βαρεθείς και να πάρεις μεγαλύτερο.

johnpan
20/01/2005, 13:41
πόσοι κάφροι μπορούν να μαζευτούν σε ένα φόρουμ? ΡΕ απαντάτε στο παιδί για να το κακοκαρδίσετε? Μην απαντάτε καθόλου τότε. Αφού το πήρε τώρα, τι νόημα έχουν αυτά που του γράφετε? Να πάει να το δώσει πίσω? Πείτε του να το χαίρεται και τέλος, ή μην λέτε τίποτα. Τι γελοιότητες είναι αυτές?

gdevelek
20/01/2005, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πόσοι κάφροι μπορούν να μαζευτούν σε ένα φόρουμ? ΡΕ απαντάτε στο παιδί για να το κακοκαρδίσετε? Μην απαντάτε καθόλου τότε. Αφού το πήρε τώρα, τι νόημα έχουν αυτά που του γράφετε? Να πάει να το δώσει πίσω? Πείτε του να το χαίρεται και τέλος, ή μην λέτε τίποτα. Τι γελοιότητες είναι αυτές?

Φίλε μου στο φόρουμ αυτό δεν χαϊδεύουμε αυτιά. Τα μέλη εδώ μιλάνε σταράτα. Αυτό, όπως και τα περισσότερα πράγματα, έχει τα καλά του και τα κακά του.

Εξυπακούεται πως ευχόμαστε στο παλικάρι να χαρεί το μηχανάκι του, αλλά... τα παθήματα μαθήματα.

idi
20/01/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Φίλε μου στο φόρουμ αυτό δεν χαϊδεύουμε αυτιά. Τα μέλη εδώ μιλάνε σταράτα. Αυτό, όπως και τα περισσότερα πράγματα, έχει τα καλά του και τα κακά του.

Εξυπακούεται πως ευχόμαστε στο παλικάρι να χαρεί το μηχανάκι του, αλλά... τα παθήματα μαθήματα.

Ω ΝΑΙ! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Xlitos
20/01/2005, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πόσοι κάφροι μπορούν να μαζευτούν σε ένα φόρουμ? ΡΕ απαντάτε στο παιδί για να το κακοκαρδίσετε? Μην απαντάτε καθόλου τότε. Αφού το πήρε τώρα, τι νόημα έχουν αυτά που του γράφετε? Να πάει να το δώσει πίσω? Πείτε του να το χαίρεται και τέλος, ή μην λέτε τίποτα. Τι γελοιότητες είναι αυτές?

Κάνε και κανένα Quote να ξέρουμε σε ποιον απευθύνεσαι...






Φυσικά καλοτάξιδο το CBRaki!!! ;)

devil_wings
20/01/2005, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Ω ΝΑΙ! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Φίλε μου στο φόρουμ αυτό δεν χαϊδεύουμε αυτιά. Τα μέλη εδώ μιλάνε σταράτα. Αυτό, όπως και τα περισσότερα πράγματα, έχει τα καλά του και τα κακά του.

Εξυπακούεται πως ευχόμαστε στο παλικάρι να χαρεί το μηχανάκι του, αλλά... τα παθήματα μαθήματα.................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .......................



E VEVEA!!!! TOOOOOOSA XRONIA MIXANOVIOI................. KATI THA XERETE KAI SEIS.................. POY DEN XAIDEVETE ........... ALA KAI (((( TA PATHIMATA .... MATHIMATA SAS EGINA EEEEEEE??????

CB 400
Z 1000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
20/01/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
E VEVEA!!!! TOOOOOOSA XRONIA MIXANOVIOI................. KATI THA XERETE KAI SEIS.................. POY DEN XAIDEVETE ...........



Mr Τρομπεν των πλυντηριων …

Αν πρεπει να ειμαι 45 χρονια ροκας, αριστερος, κάγκουρας, ξεκρανοτος και παρανομος για να θεωρούμαι «γνησιος μοτοσυκλετιστης».....





... καλυτερα να ειμαι ασχετος, ουρανοκατέβατος νεουπας και να ειμαι απλα ο εαυτος μου...
:wave2:

gdevelek
20/01/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings



E VEVEA!!!! TOOOOOOSA XRONIA MIXANOVIOI................. KATI THA XERETE KAI SEIS.................. POY DEN XAIDEVETE ........... ALA KAI (((( TA PATHIMATA .... MATHIMATA SAS EGINA EEEEEEE??????

CB 400
Z 1000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μας ξεβράκωσες...

Κάνε όμως ένα ψυχικό και δώσε μας τα κριτήρια Πιστοποίησης Μηχανόβιου ώστε να ξέρουμε τουλάχιστον πόσο απέχουμε από την έγκρισή σου και να καταβάλουμε τις ανάλογες προσπάθειες...;

Προσωπικά δεσμεύομαι προκαταβολικά:

- Να πετάξω το κράνος
- Να κάνω τρύπες μεγέθους μπάλας του τέννις στην εξάτμισή μου
- Να μουτζουρώσω την πινακίδα ώστε να μη διακρίνεται ο αριθμός
- Να κυκλοφορώ με ξεσκισμένα τζην
- Να παρκάρω κάθετα στα πεζοδρόμια
- Να κάνω τατουάζ στα μπράτσα
- Να περάσω κρόσια στο τιμόνι
- Να αντικαταστήσω τη βαλίτσα με δερμάτινες θήκες με καρφάκια κεντημένα γύρω-γύρω
- ...και βλέπουμε.

madlef
20/01/2005, 17:09
PAIDIA,PRIN TO PARO AFTO EIXA GILERA RUNNER MALOSSI 180CC , META PIRA HUSQVARNA 125 SM KAI META ENA SUZUKI FX.AFTO TO PIRA GIA NA TO KRATISA GIA PADA GIA NA PIGENO STIN DOULIA MOU (HONDA) KAI EPISIS EPITI EINAI TO KALITERO 125CC TETRAXRONO (EKSEROUDE TA CROSSAKIA GIATI DEN MOU ARESOUN) EFXARISTO PADOS GIA TIN FOBERI SAS BOI8IA!!!!

gdevelek
20/01/2005, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
EFXARISTO PADOS GIA TIN FOBERI SAS BOI8IA!!!!

Να είσαι βέβαιος ότι αν κάποιος ήξερε τρόπους να κάνεις το 125 να πηγαίνει καλύτερα, όπως ρώτησες, θα σου το είχε πει.

hornet
20/01/2005, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
PAIDIA,PRIN TO PARO AFTO EIXA GILERA RUNNER MALOSSI 180CC , META PIRA HUSQVARNA 125 SM KAI META ENA SUZUKI FX.AFTO TO PIRA GIA NA TO KRATISA GIA PADA GIA NA PIGENO STIN DOULIA MOU (HONDA) KAI EPISIS EPITI EINAI TO KALITERO 125CC TETRAXRONO (EKSEROUDE TA CROSSAKIA GIATI DEN MOU ARESOUN) EFXARISTO PADOS GIA TIN FOBERI SAS BOI8IA!!!!

χαχαχαχ φιλε μου κανεις!!!!ωραιος παρε και κατι που ζητησες


http://www.unlimited-power.net/francais/fichecbr125.htm

http://www.lagambas.com/125/2004/page.htm

οντως υπαρχει μια βελτιωση!αν δεις το γραφημα ειναι στα γαλλικα ομως και θες μια μεταφραση

gdevelek
20/01/2005, 18:05
Στάθη διαμαρτύρομαι, κρυβόσουνα τόση ώρα και μας άφησες εμάς να βγούμε κακοί, και τώρα βγαίνεις με τις κομψές γαλλικές προτάσεις σου και γίνεσαι το καλό παιδί του φόρουμ....

CHRISTINE
20/01/2005, 18:09
Παντα ορθιος και καλα χιλιομετρα... "συναδελφε"... ;)



hornet μας εφτιαξες ρε ΄συ!!!! θελω εξατμιση, bagster (μαυρο!!!), και κ@λοφαναρο, ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! :eek:

hornet
21/01/2005, 10:26
Χχααχα ρε γιωργο δεν σταπανε ειμαι το καλο παιδι του forum οταν δεν ειμαι moderator-ψαλιδοχερης!

christine πηρες cbraki?

sporky
21/01/2005, 11:24
αναλογιζόμενος την εμπειρία σου θα έλεγα οτι είναι ένα ιδιαίτερα ορθολογικό βήμα χωρίς extremities και δράματα (βλ. μεταχειρισμένα 4οο ή ακόμα χειρότερα 250 προηγούμενης δεκαετίας, που ο γραφών αγόραζε στα νιάτα του). Φιλική συμβουλή; Δώσε βάση σε στήσιμο - στρίψιμο και όχι στις επιδόσεις. Είναι ένα μηχανάκι που σε βάζει απο τα ρηχά στα ss, και αρχίζεις να κουμπώνεις στα κλιπόνς. Δεν θα σου προσφέρει προφανώς τη μοτοσυκλετιστική νιρβάνα που θα περίμενες...αλλά με ένα ζευγάρι καλύτερα λαστιχάκια και σωστά τακάκια θα είναι το καλύτερο δωράκι που μπορείς να κάνεις σε αυτό και στον εαυτό σου...

πμ anytime για ότι μπορώ να φανώ χρήσιμος σχετικά...και καλές βόλτες!

s..

CHRISTINE
21/01/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet


christine πηρες cbraki?



πηρα.... πηρα.... ακομα μαθαινω.. μας τα εχει κανει και ο καιρος μουσκεμα.... but i wont give up!!!! χεχεχε!!!:D

hornet
21/01/2005, 15:47
μπραβο καλοριζικο καλοταξιδο καλοπιοτο!!

vassilis88
21/01/2005, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
MOLIS AGORASA ENA CBR 125R . TI BAZOUN SE AFTO TO MIXANAKI GIA NA PIGENI KALITERAA?KANENA SITE KSERETE

i remus ki i micron bgazoun eksatmiseis gia to cbr.alla nomizo mono ta telika(!)ego mallon tha balo remus se ligo kairo.bebaia me mia eksatmisi kalytera de tha pigainei alla einai mia arxi.

:wave2:

vassilis88
21/01/2005, 20:55
:wave2:


7741

johnpan
22/01/2005, 19:32
Στάθη αν μπορείς πες μου σε παρακαλώ πώς ψάχνεις (στο google ? ) για βελτιώσεις, γιατί εμένα μου βρήκε ένα cbf ιατρικό καρδιογράφημα!
:eyepop:

Ευχαριστώ.

hornet
24/01/2005, 14:23
χαχαχαχχα.....

cbr 125 modifications ας πουμε!
γενικα παιζεις στο google με διαφορα και βγαινει το επιθυμητο αποτελεσμα

johnpan
24/01/2005, 15:38
modifications... OK got it Ευχαριστώ trip -not any more- master!!

hornet
26/01/2005, 16:12
johnpan trip master off line ειμαι λογω και προσωπικων υποχρεωσεων σε λιγο καιρο θα ξαναμπω on line.
αυτο ειναι κουσουρι που δεν φευγει ποτε!

DUKASII
26/01/2005, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
johnpan trip master off line ειμαι λογω και προσωπικων υποχρεωσεων σε λιγο καιρο θα ξαναμπω on line.
αυτο ειναι κουσουρι που δεν φευγει ποτε!

εχει γινει ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΜΑΣΤΕΡ!!!
ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΜΗ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΠΑΠΟΥΛΗ..

Mr.T
29/01/2005, 01:19
hi,
katarxhn afto poy mporeis na kaneis den
tha thn kanei na paei mexrh 150km/h afto
einai sigoyro, omos tha soy dwsei perisoterh
dinamh otan tha dwseis gazia.

na ksereis oti h mhxanh exei peripoy 13hp.

ean thes na thn ksaploseis ligo
sths strofes tha soy elega na alakseis
ta lastixa poy einai poly low-quality gia
grip (to eipane arketa paidia)

poly blabla pame sto psito..

eiparxei ena kit up (Unlimited Power)
gia more hp kai gazia... (lene +10%)
edw (http://www.unlimited-power.net/francais/homepagejc.htm) opos to eipe hornet

ean thes metafrasei kapoy mporw na voithisw

pignon (pos to lene sta elinika? granazi?) toy 14

eksatmiseis:
-Ninja
-Devil
-Gianelli
-Arrow (den eimai 100% sigoyros)

apo oti eida einai mono i teliki kai oxi
thn olokliri eksatmisi, mporeis na pas se
magkazi honda pantos kai na rotiseis
gia ales alages.

xem... elpizw na exw voithisei se kati..

pantos mhn perimeneis na ginei san tis
aderfes tis den eiparxei kan tin periptosei
na kanoyme sigrisei :wave2:

ala pistevw gia ikonomikh 125 einai oti
prepei :beer: kai sigoyra mporeis na
peraseis kala mazh tis ;)

Rezeguet
29/01/2005, 14:24
loipon το cbr βγαζει 11,3 πραγματικους και ΔΕΝ ειναι το γρηγοροτερο 125 (βλεπε ΜΖ125 με πραγματικους 15)
Υπαρχει εξατμιση Dragon ελληνικη με ωραιο ηχο αλλα προτιμαω την remus (και τις δυο τις εχουν φιλοι μου). Εγω πηρα cbf 250 και την ''πατησα'' και εγω οσον αφορα στα γκαζια. φυσικα δεν συγκρινεται με κανενα 125 (εκτος 2χρονα cross και ss) η παπι σε γκαζι και οδικη συμπεριφορα αλλα δεν μου φτανει. Παντως εμαθα να οδηγαω να φρεναρω και να στριβω (τα δυο τελευταια δεν τα μαθαινεις με παπι ποτε) να κανω εντο και λοιπα και αξιζει πολυ περισσοτερο απο το να περνας καποιον στην ευθεια. Αμα σε περασει κανενας σε κοντρα μες του οτι θες στροφιλικι και θα τον αφησεις χιλιομετρα πισω (αν αλλαξεις λαστιχα και ξερεις να οδηγας -να στριβεις- φυσικα).

Καλοριζικο και καλοταξιδο και μην επιμενιες στο φτιαξιμο δεν θα σου βγει τιποτα, θα χαλασεις μονο το μοτορι.

Σκεψου το και ετσι. οταν σε 2-3 χρονακια θα βγαλεις μεγαλο διπλωμα και θα οδηγας ss600 (αν σου το επιτρεπουν τα οικονομικα) η καποιο αλλο μηχανακι και τουλαχιστον εσυ θα ξερεις πώς το οδηγανε το μοτορι ενω οι λοιποι παποβιοι δεν θα ξερουν τι τους γινεται!

johnpan
31/01/2005, 09:34
έκανες έντο είπες? Τι λαστιχάκια του έχεις? Με της μαμάς δεν τα καταφέρνω, ή θέλω λάστιχα ή κάνω κάτι λάθος. Μου περιγράφεις και λίγο την τεχνική σου? Γιατί διαφέρει από τα μεγάλα ss φαντάζομαι.

Rezeguet
31/01/2005, 15:41
εντο? πολ ευκολο με το μοτορι. μαμα λαστιχακια. Απλα θες καινουργιο στρωμεο δρομο με μαυρη ασφαλτο και πολυ καλη προσφυση, ζεσταμενα λαστιχα (15-30λεπτα βολτιτσα και εισαι ενταξει) και χωρις να κολωσεις και με 1η στο κιβωτιο πατωντας συμπλεκτη παντα, και απλα.... πατας (αποτομα) φρενο. ουτε το σωμα σου δεν χρειαζεται να μετακινησεις. αν θες πιο μεγαλο εντο καβαλησε λιγο ρεζερβουαρ και σκυψε μπροστα αλλα προσεχε μην πεσεις κιολας μπροστα!

killbill
08/03/2005, 08:53
Na enhmeroso tous filous synidiokthtes CBR 125R oti prepei na xrishmopoioun ladi me evros 15-50W.

Ego pou xrisimopoihsa ladaki 20-50 Agip 4T Racing eixa problhmata me to sasman, xtypage h otan zestenotan to mhxanaki den ebene h taxythta kapies fores.

Opote allaxa se Motul 15-50W synthetiko 100%

Epeidh to sygkekrimeno problhma parathrithike kai se allon, eipa na sas enhmeroso na xerete...

sniper
08/03/2005, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από killbill
Na enhmeroso tous filous synidiokthtes CBR 125R oti prepei na xrishmopoioun ladi me evros 15-50W.

Ego pou xrisimopoihsa ladaki 20-50 Agip 4T Racing eixa problhmata me to sasman, xtypage h otan zestenotan to mhxanaki den ebene h taxythta kapies fores.

Opote allaxa se Motul 15-50W synthetiko 100%

Epeidh to sygkekrimeno problhma parathrithike kai se allon, eipa na sas enhmeroso na xerete...


Κάθε κατασκευαστής συνοδεύει την μηχανή με ένα βιβλιαράκι που λέει τι λάδι βάζουμε μέσα σε αυτό.

Τώρα το να πάρεις ένα λάδι όπως το AGIP 20-50 Racing και να το βάλουμε σε μηχανή που ούτε επιδόσεις αναζητούμε αλλά και το κυκλοφορούμε μέσα στην πόλη κυρίως είναι τουλάχιστον άτυχο. Το συγκεκριμένο λάδι είναι πολύ λεπτό και δεν συνίσταται για καθημερινή χρήση. Αφήστε που καίγετε κιόλας (και καλά κάνει) λόγω λεπτότητος.... Πάλι καλά που δεν έμεινες από λάδια εντελώς να κολλήσεις το μοτέρ....

Rezeguet
09/03/2005, 16:03
το ξερω οτι αργησα λιγακι και μαλον θα το εχετε παρει χαμπαρι αλλα ενα μαγαζι δινει cbr 150 με χρωματα repsol (τα χρωματα ειναι γυφτια κατα την γνωμη μου). Ιπποδυναμη δεν ανακοινωνεται αλλα πρεπει να πηγαινει γυρω στα 13-15 αλογατα πραγματικα, μονο δνε ξερω τωρα τι πατενατ ειναι αυτη και κατα ποσο αξιοπιστο ειναι αλλα αυτο το αφηνω στην κριση σας. Μπορειτε να βρειτε την προσφορα το ΜΟΤΟ μαρτιου

Δεν κανω διαφημηση (δεν τον ξερω τον κυριο) αλλα βαζω, για οσους ενδιαφερονται και δεν βρισκουν την προσφορα, τις πληροφοριες.

Κ.Νομικος 210-5620909

killbill
08/04/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάθε κατασκευαστής συνοδεύει την μηχανή με ένα βιβλιαράκι που λέει τι λάδι βάζουμε μέσα σε αυτό.

Τώρα το να πάρεις ένα λάδι όπως το AGIP 20-50 Racing και να το βάλουμε σε μηχανή που ούτε επιδόσεις αναζητούμε αλλά και το κυκλοφορούμε μέσα στην πόλη κυρίως είναι τουλάχιστον άτυχο. Το συγκεκριμένο λάδι είναι πολύ λεπτό και δεν συνίσταται για καθημερινή χρήση. Αφήστε που καίγετε κιόλας (και καλά κάνει) λόγω λεπτότητος.... Πάλι καλά που δεν έμεινες από λάδια εντελώς να κολλήσεις το μοτέρ....

Shmasia exei kai h symbiesh tou kinhthra, ama exeis megalh symbiesh thes diaforetiko ladi.

Oso gia afto pou anafereis exeis na kanei me tis thermokrasies tis xoras kai oxi me to oti to ladi einai racing. Gia thn Ellada to 15-50 kalyptei kalytera.

To vivliaraki tou kataskevasth periexei to fasma 10-40, 20-50, 15-50 kai tis prodiagrafes opote to synthetiko ladaki pou exei megalyteres prodiagrafes apo tou kataskevasth kalyptei apolyta aplos prepei na deis to fasma pou prepei na valeis symfona me tis thermokrasies tis xoras sou.

Tora evala MOTUL 300V Competition pou einai gia agonistikh xrhsh (100% synthetiko) kai to mhxanaki einai tzami kai apo kivotio (allages) kai to moter doulevei oraia.

Ghostwalker
12/04/2005, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
το ξερω οτι αργησα λιγακι και μαλον θα το εχετε παρει χαμπαρι αλλα ενα μαγαζι δινει cbr 150 με χρωματα repsol (τα χρωματα ειναι γυφτια κατα την γνωμη μου). Ιπποδυναμη δεν ανακοινωνεται αλλα πρεπει να πηγαινει γυρω στα 13-15 αλογατα πραγματικα, μονο δνε ξερω τωρα τι πατενατ ειναι αυτη και κατα ποσο αξιοπιστο ειναι αλλα αυτο το αφηνω στην κριση σας. Μπορειτε να βρειτε την προσφορα το ΜΟΤΟ μαρτιου


Prwto post kateu8ian me erwthsh. Kala pame :P

To phre to mati mou kai emena kai eipa na koitaksw an gnwrizei ti einai kaneis. Episis anaferei oti boroun na uperkuvisoun ta 125 se 150. An kserei kaneis leptomereies gia to kata poso isxuei kai kata poso veltiwnetai ousiastika as pei. :look:

Xairetw

Eddiex
22/04/2005, 23:01
Αυτο το πραγμα που λενε οτι η ιδια η Honda βελτιωνει επισημα το CBR ειναι βλακιες. Καμια honda δεν το δεχεται αυτο και οποια honda και να ρωταγα δεν γνωριζαν τιποτα.

pagourix
25/04/2005, 15:39
geia sas..

eimai 16 xronon kai edw kai 4 meres eimai katoxos mias kokkinomayris cbr125.....

exw kanei 350km me anwtato orio 60 kai gia poli ligo se mia eytheia to anoiksa mexri ta 75.....

sta posa km mporw na tin anoiksw?

Eddiex
26/04/2005, 11:24
Μπραβο ρε φιλαρακο. 16 χρονων και σε αφησανε οι δικοι να παρεις 125cc χωρις διπλωμα;;; Το ξερεις φιλε μου οτι αν "ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ" εμπλακεις σε καποιο ατυχημα ΚΑΙ να μην φταις κανονικα σε Γ@μ@νε και μετα πρεπει να περιμενεις 4χρονια για να ξαναβγαλεις διπλωμα;;;;; Και εκτος απο αυτο σου κανουν και μηνυση και για να μην τα πολυλογω σου κανουν μεγαλη ζημια;;; Μηπως θα επρεπε να παρεις κανα 50cc για τωρα και μετα το CBRaki;;; Και δεν στα λεω για να σε πρηξω αλλα για το καλο σου! :D

pagourix
26/04/2005, 14:37
ok twra to pira den mporw na to epistrepsw pisw.....:sick:

opou paw foraw to kranos mou...exw tous kathreftes panw.....adeia,pinakides,asfaleia sto onoma tou patera mou kai 50ri diploma diko mou......

eimai 1.85 den mporw panw sta 50rakia...ta podia mou akompousan sto timoni....kai ithele o father na mou parei kati kalo na to pianei argotera kai o brother mou.....:cool:

sta posa km mporw na tin anoiksw?
pote mporw na katsw atomo?
sta 1000km pou to paw gia to prwto service ti mou kanoun ekei?

big boo
09/11/2005, 20:42
re giota xxxristos..o kollitos mou exi to cbraki kai einai kai gamo..katarxin kani ento kai rolling xoris diskolies, strivei kallitera k apo megali mixani exei teleia frena kai me ena kit repsol 150cc 4valve me 2 ekkedroforous pataei z ftigmeno...
kalo tha itan osoi den exoun psaksei na min milane..

take care!!

madlef
10/11/2005, 21:40
AFTO ME TO "Z" ISXYI??!!!!

AN NAI,NA TO KANO 150cc NA TELIONOUME!!!!

TO KITAKI STIXIZI 800EUROS KOBLE (+ERGATIKA)


27880

Ghostwalker
10/11/2005, 23:50
Τα έχουμε πει ΤΟΣΕΣ και ΤΟΣΕΣ φορές. Το cbr πραγματικά σηκώνει τρελή βελτιώση. ¨Οχι μόνο στον κινητήρα αλλά και σε αναρτήσεις-φρενα κ.τ.λ (βλέπε USD μπροστινό,brembo frena,αγωνιστικό μούτρο με διαφορετικό κοντέρ και πολλά άλλα καλούδια).

Point is θα πλήρωνες άλλο ένα cbr για να το κάνεις;Γιατί κακά τα ψέματα θέλει πολλά λεφτά. Γιατί όλα τα mods του είναι πανάκριβα. Relax, Ti είναι κανα aprilia rs h mito;

madlef
11/11/2005, 17:28
TO PROBLIMA MOU EMENA KSERIS PIO EINAI?
DEN EXO DEI OUTE 1,MA 1 CBR (125...) FTAGMENO STON DROMO!!!!
KAI LEO EGO..KI AN DOSO 1000EUROS NA TO FTIAKSO KAI ME PERNAEI ENA GILERA RUNNER 125 2T FORODAS MONO EKSATMISI KAI FITROXOANI!!!!!!
(EIXA PALIA RUNNER KAI KSERO POS PAEI!!)

aaa```
14/11/2005, 12:31
mages to cbr einai mono gia na les oti odygas mhxanh
cbr125 vs fx125 mono me kiala blepeis to fx

cbr150r
05/09/2008, 16:51
mhn lete polla ama den kserete to fx apla me kialia me blepei opios thelei thl edw na to dei kai apo konta 6972479949,ta 20 hp pou bgazei einai arketa na kerasoun ola ta papia, den einai papi to cbr125 einai mhxanh(h' malon prodromos auths gia ta prota bhmmata prin pareis mhxanh) http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64954

johnny cbrr
20/09/2008, 15:20
TO CBRAKI FTIAXNETE KALHTERA APO OLLA TA MIXANAKIA DHTE EDW DEN FANTAZESTE TI BWREI NA PAREI APO BELTIWSH !!! http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/

johnny cbrr
01/10/2008, 16:04
file exw ena cbraki 125 bes sthn selhda afth na deis an sou araisei kati kai steile mou pm http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/

gianniscbr170cc
17/07/2016, 02:03
MOLIS AGORASA ENA CBR 125R . TI BAZOUN SE AFTO TO MIXANAKI GIA NA PIGENI KALITERAA?KANENA SITE KSERETE

14 granazi mprosta kai mia olosomi eksatmisi apo ekei kai pera ta ipolipa einai petamena lefta exw cbr 125 paei sfera alla eriksa polla lefta esu to thes gia tin douleia sou oxi gia tin kavla sou kane afta ta 2 pou eipa kai eisai ok

gianniscbr170cc
17/07/2016, 02:05
TO CBRAKI FTIAXNETE KALHTERA APO OLLA TA MIXANAKIA DHTE EDW DEN FANTAZESTE TI BWREI NA PAREI APO BELTIWSH !!! http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/

swstos

gianniscbr170cc
17/07/2016, 02:11
swstos kaneis den kserei ti mporei na kanei to cbr mono aftos pou to exei kai to exei ftiaksei !