PDA

View Full Version : Φτεράκι πίσω για Cbf-600s ;;



makis206
24/05/2006, 08:14
Που μπορεί να βρεί κάποιος στην Ελλάδα πίσω φτερό για το CBF-600 ;

Κάποιο λινκ;

Τιμές ;

Ευχαριστώ !

:beer: :beer:

geopitt
24/05/2006, 08:36
Τελικα την εκδοση με το ABS πηρες η την απλη?

Τι χρματακι το παρεγγειλες?



Για πισω φτερακι δες εδω http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=accessories_product.xml&id=433#

javaneze
24/05/2006, 08:42
ο συνφορουμιτης ο ewsd εχει ενα πολυ ομορφο και στο χρωμα της μηχανης, το οποιο φαινεται στη φωτο που εχει σηκωσει σε αυτο το τοπικ:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=22899 (προτελευταιο ποστ στην 1η σελιδα)
αλλα παρ'ολη την παρακληση μου επειτα, δεν ανεφερε την πηγη του! :p

geopitt
24/05/2006, 09:29
Τι σας εχω βρε?

Τι σας εχω CBF owners ?


OEO

πληρες fairing kit για CBF
http://www.tcpsa.com/

για δειτε και εδω
http://www.motopassion.it/vetrina_honda_cbf600_cbf500.asp

και για φτερακι πισω
http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_cat/239/page_1/max_15





:wave2: :wave2:

geopitt
24/05/2006, 09:41
:a16: :a16:

ε τα ιδια θα λεμε τωρα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.jfmotorsport.de/shop2k5/catalog/index.php?cPath=38_63

Εδω τα καλα fairings , φτερακια κτλ......

geopitt
24/05/2006, 10:36
Το ξερω σας εχω κουρασει με τα link αλλα τι να κανω ;) νιωθω οτι πρεπει να μοιραστω αυτα που εχω δει στο net και οχι...:dizzy:


Να και κατι τωρα γι' αυτους που το γκαζι του CBF δεν ειναι αρκετο
http://www.nikkoracing.com/

makis206
24/05/2006, 11:27
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παίδες !!

Πάμε για παραγγελιές !:lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από geopitt
Τελικα την εκδοση με το ABS πηρες η την απλη?
Τι χρματακι το παρεγγειλες?


Πήρα την έκδοση χωρίς το ABS. Νομίζω πως θα με βολέψει περισσότερο αφού το μηχανάκι θα κινείται περισσότερο στην εθνική οδό, για την πόλη υπάρχει και παπί !:winka: :lol:

Μέχρι το μεσημέρι θα ξέρω και για το χρώμα αφού είμαι ανάμεσα στο ασημί και στο μαύρο, περιμένω το τηλέφωνο απ'τη Χόντα για την επιβεβαίωση.:lol:

:beer: :beer: :beer:

makis206
25/05/2006, 08:00
Ταιριάζει άραγε το φτεράκι που δίνει η Honda για το Hornet ;;:smilea:

:beer: :beer:


49507

javaneze
25/05/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από geopitt
Να και κατι τωρα γι' αυτους που το γκαζι του CBF δεν ειναι αρκετο
http://www.nikkoracing.com/ Aυτο δεν το επιασα δλδ ... :/ τι ειναι; τι κανει;


Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ταιριάζει άραγε το φτεράκι που δίνει η Honda για το Hornet ;
Λογικα ναι ... που το δινει και ποσο, ξερουμε;

geopitt
25/05/2006, 09:55
Το ποσο δινει το G-pack δεν γνωριζω.Αυτο που κανει αν καταλαβα καλα, αλαζει το χρονισμο του κινητηρα με 2 και 3 ταχυτητα και ανεβαζει και τον κοφτη
Συμφωνα με το site της εταιριας δεν απαιτουνται μετατροπες για την τοποθετηση και το βαζεις-βγαζεις πολυ γρηγορα και ευκολα.

Οσο για την τιμη δες εδω (150+εξοδα αποστολης)

http://direct.nikkoracing.com/boutique_us/liste_produits.cfm?type=13&code_lg=lg_us&num=1

Ισως με μια εξατμηση,φιλτρο και το G-pack το CBF να αλλαζει τελιως χαρακτηρα.....

Που εισαι Oldman να μας εξηγησεις τι παιζει με αυτο???

:beer: :beer: :beer:

geopitt
25/05/2006, 10:00
Nikko Racing developed the G-Pack module which has the capability to optimise the performance of your engine to a maximum. Particularly during the phases of acceleration from low to mid range.
G-Pack was especially developed to bypass the RPM-limitator installed by the manufacturers in order to conform with local regulations imposed in a number of countries.
The result of this research : maximum torque and power with exceptional acceleration in the low and mid range permitting full exploitation of your engine power band resulting in greater riding pleasures.
G-Pack is composed of an electronic box with dimensions of 45X45X16 mm. It is installed in a few minutes in between the connectors and the ignition box (CDI) of the motorcycle. On account of the compatible pins, it is connected to the original electric circuit without any changes or modifications.
G-Pack can be disconnected in a moment and your motorcycle restored to its original configuration.
According to the model, G-Pack is active between 2000 and 7500 RPM (up to 12000 on certain models) in 2nd an 3rd gear. You don't have to modify the engine adjustments. Warning : G-Pack changes engine's characteristics and performance. The utilisation of the module is not allowed on public roads : its use is strictly meant for competition on closed racing tracks.

makis206
25/05/2006, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Λογικα ναι ... που το δινει και ποσο, ξερουμε;

Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα αλλά η απάντηση δεν ήταν και πολύ καλή όσο αναφορά το συγκεκριμένο φτερό.

Είχαν ρωτήσει μια φορά στου Σαρακάκη και το ποσό ήταν αρκετά υψηλό (δεν μου είπαν πόσο) με αποτέλεσμα να με στείλουν σε γνωστό κατάστημα των Χανίων που κατασκευάζει διάφορα τέτοια πλαστικά για πολλά μοντέλα.

Θα πάω να ρωτήσω εκεί αφού έχω δει χειροποίητο φτεράκι σε CBF-600 απ'τα χεράκια του κι έμεινα άφωνος απ'την ποιότητα που γέμιζε το μάτι !

Για οτιδήποτε νεότερο ενημερώνω εδώ ! :cool:

Ας ελπίσουμε να απαντήσει κι ο φίλος απ'το άλλο θρεντ που βρήκε το δικό του που είναι πολύ όμορφο !

:beer: :beer: :beer:

Sabre
25/05/2006, 11:08
Το ανάλογο της baracuda για το hornet απο τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα κανει 129 ευρώ (άβαφο μάυρο) αν κάποιος βρήκε καλήτερη τιμή ας ποστάρει plz γιατί ψάχνομαι και εγώ:wave2:

Nostra
25/05/2006, 16:25
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ...

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΥ
(Ο JAVANEZE ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ... το συνεργείο όχι ότι μίλησα)

ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ 5-6 CBF 600S ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ....
ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ Ή ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΟ ΦΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ....

ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΜΗΤΡΑ ΤΟ ΦΤΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΜΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ ΜΕ ΕΠΟΞΕΙΔΙΚΗ ΡΗΤΙΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ (ΑΝ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3) ΑΠΟ 100-115 ΕΥΡΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ!

ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ ΓΙΑ FAIRING R1 (AN ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ :hypnotize¨

ΤΙ ΛΕΤΕ? ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ?


ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΜΟΝΟ AFTER MARKET ΣΤΑ
PUIG www.puig.tv
CARBONTECH (AYTA EINAI AKRIBA) http://www.carbontech.com

makis206
25/05/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΜΗΤΡΑ ΤΟ ΦΤΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΜΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ ΜΕ ΕΠΟΞΕΙΔΙΚΗ ΡΗΤΙΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ (ΑΝ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3) ΑΠΟ 100-115 ΕΥΡΩ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ!

Βασικά θα το ήθελα στο χρώμα της μηχανής και όχι σε ανθρακόνημα, αν αποφασίσετε να το φτιάξετε έτσι η αν υπάρξει η δυνατότητα της επιλογής μεταξύ ανθρακονήματος και βαφόμενου πλαστικού, είμαι μέσα !:winka:

Ωραίος πάντως!
:beer: :beer:

javaneze
26/05/2006, 07:21
Mεσα και εγω 100% αν υπαρχει η δυνατοτητα που λεει κι ο Μακης.

Το θελω απαραιτητα στην ασημι αποχρωση που βγαζει η honda το cbf.

Τασο κανε εναν κοπο και ρωτα τους αν υπαρχει τετοια δυνατοτητα...

Οπως και να εχει ομως, nice move man!:wave2: :beer:

ewsd
27/05/2006, 20:35
Συγνωμη παιδια ελειπα ταξιδι
και για αυτο δεν απαντησα.
μου το εφερε αυτος που πηρα την
μηχανη δεν ηταν φαμενο το εφαψα εγω
συμφωνα με το χρωμα της μηχανης θα επικοινωνησω
με τον προμηθευτη και θα σας πω το τηλεφωνο
γεια σας

makis206
28/05/2006, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ewsd
θα επικοινωνησω με τον προμηθευτη και θα σας πω το τηλεφωνο


Θα μας σώσεις !!

Νομίζω πως το δικό σου φτεράκι είναι το ομορφότερο απ'όλα όσα είδα αυτές τις μέρες σε διάφορα λινκ που έψαχνα !

:beer: :beer:

ewsd
29/05/2006, 22:35
καλησπερα
εχω νεα σχετικα με το πισω φτερο
τα φτιαχνει ο κος Γιαννης τηλ 210-4006282.

makis206
30/05/2006, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ewsd
καλησπερα
εχω νεα σχετικα με το πισω φτερο
τα φτιαχνει ο κος Γιαννης τηλ 210-4006282.

Ευχαριστώ κι απο΄δω !

:beer: :beer: :beer:

makis206
30/05/2006, 09:53
Παίδες για ρίξτε μια ματιά και σ'αυτό.

Είναι λίγο ακριβούτσικο και προσωπικά με χαλάει λίγο η κλίση που κάνει στο τελείωμα του προστατευτικού για την αλυσίδα αλλά είναι κι αυτό μια επιλογή ! :winka:

Φτερό Ermax (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%7CAccessories&dept%5Fid=240&pf%5Fid=02%2D1027393&showPath=%D0%DF%F3%F9+%D6%F4%E5%F1%DC+%5C+Ermax+%5C+Honda)


:beer: :beer:

makis206
30/05/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Φτερό Ermax (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%7CAccessories&dept%5Fid=240&pf%5Fid=02%2D1027393&showPath=%D0%DF%F3%F9+%D6%F4%E5%F1%DC+%5C+Ermax+%5C+Honda)

Επειδή απ'ότι βλέπω δεν ανοίγει το λινκ παραθέτω φωτό.

Θα το βρείτε στην motoroda.gr στην τιμή των 180 ευρώ σε 2 χρωματισμούς. Ασημί και μπλε.:winka:


50102

javaneze
31/05/2006, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα το βρείτε στην motoroda.gr στην τιμή των 180 ευρώ ....


:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:uplate: :uplate: :uplate:
:hypnotize :hypnotize :hypnotize

δεν ειμαστε στα καλα μας μου φαινεται ...
νταξ, και μενα μ'αρεσει να ειναι στο χρωμα της μοτο αλλα μην τρελαθουμε κιολας ...
O gcrook εχει στο SV του ενα καρμπον-λουκ της puig που απο οτι μου ειπε το ειχε πληρωσει 90-100 γιουρω....

180 για ενα κομματι πλαστικο δυσκολα θα τα δωσω, οσο κι αν μου αρεσει ... :sick:

Μακη, +1 για την κλιση στο τελος...:sad:

makis206
31/05/2006, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
180 για ενα κομματι πλαστικο δυσκολα θα τα δωσω, οσο κι αν μου αρεσει ... :sick:
Μακη, +1 για την κλιση στο τελος...:sad:

Εγώ δεν άντεξα άλλο την αναζήτηση και τελικά το παράγγειλα.

Πληροφοριακά θα πω πως μόλις καταχώρησα τα στοιχεία μου στο site για την εγγραφή μου σαν μέλος και την αποστολή του φτερού με αντικαταβολή στο σπίτι μου, είδα οτι το κατάστημα κάνει έκπτωση 18 ευρώ. Μαζί με τα μεταφορικά για Κρήτη θα μου πιάσει 170 στο σύνολο.

Αν και μικρή η διαφορά, νομίζω άξιζε να σημειωθεί γι'αυτούς που ίσως ενδιαφερθούν και ίσως δεν χρειάζεται καν να πληρώσουν μεταφορικά.:winka:

Αλλά αυτή η κλίση στο τελείωμα του προστατευτικού της αλυσίδας πρέπει με κάποιο τρόπο να αλλάξει !:uplate:

Μόλις παραλάβω το CBFάκι και το φτερό θα παραθέσω φωτό.!

:beer: :beer:

makis206
01/06/2006, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ δεν άντεξα άλλο την αναζήτηση και τελικά το παράγγειλα.

Μακρύ το ιστορικό ενός φτερού...:lol:

Τελικά η παραγγελία ακυρώθηκε αφού το φτεράκι δεν υπάρχει διαθέσιμο αυτή τη στιγμή στην Μοτορόδα και στην επόμενη παραλαβή που θα γίνει σε 25 μέρες, το περιμένουν μόνο σε carbon look. Aυτό μου έγινε γνωστό με mail που έλαβα από το κατάστημα.

Πάμε για νέες αναζητήσεις λοιπόν !:lol:

makis206
05/06/2006, 00:56
Στο δρόμο της αναζήτησης έπεσα πάνω σε αυτό το φτερό της Puig που εισάγει το Motomarket σε carbon και σε βαφόμενο για να το βάψουμε στο χρώμα της αρεσκείας μας.

Τιμή δεν ξέρω ακόμα αλλά νομίζω πως τα προϊόντα της Puig είναι αρκετά φθηνά, θα ρωτήσω φίλο που έχει κατάστημα σε συνεργασία με το Motomarket και θα ενημερώσω !:winka:

Αλλά πείτε μια γνώμη γιατί μου φαίνεται κάπως, σας αρέσει ;

Σαν πολύ χοντροκομμένο δείχνει.

:beer: :beer:


50830

javaneze
05/06/2006, 09:25
Επιφυλλασομαι να ακουσω τιμη και μετα θα σου πω ...
Μετα το 180αρι του προηγουμενου με εσκιαξες λιγο ... :lol:

Απο εμφανιση δεν σκιζει κιολας αλλα τρωγεται ...

drosidis
05/06/2006, 09:35
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΓΙΑ VARADERO ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΦΤΕΡΟ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ.

makis206
05/06/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Επιφυλλασομαι να ακουσω τιμη και μετα θα σου πω ...
Μετα το 180αρι του προηγουμενου με εσκιαξες λιγο ... :lol:
Απο εμφανιση δεν σκιζει κιολας αλλα τρωγεται ...

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Πιστεύω μέχρι το μεσημέρι να ξέρω την τιμή του, αν είναι φωτιά θα την πω και η μισή ντροπή δική μου !:lol: :lol:

Στην εμφάνιση μου δείχνει σα να "μπουκώνει" τον πίσω τροχό, δεν βρίσκω μια φωτό να το δείχνει κι από την άλλη πλεύρα ρε γκαμώτ του..:lol:

Ενώ το προηγούμενο της Ermax είναι κουκλί αν εξαιρέσεις την κούρμπα του προστατευτικού..:dizzy:

Αναμείνατε στα πληκτρολόγιά σας !:lol:

:beer: :beer:

makis206
06/06/2006, 19:52
Λοιπόν παίδες έχω νεότερα απ'το μέτωπο !:lol:

Οι τιμές για το φτεράκι της Puig έχουν ως εξής:

-Βαφόμενο: 130 ευρώ
-Carbon look: 160 ευρώ

Τουλάχιστον αυτές τις τιμές πήρα από κατάστημα στα Χανιά.

Έχω όμως κι άλλα νεότερα !

Το φτεράκι της Ermax απο το motoroda.gr υπάρχει σε πολλές επιλογές που είναι οι εξής:

-Μαύρο άβαφτο (ματ)
-Βαφόμενο (για να το βάψετε όπως θέλετε εσείς)
-Έτοιμο βαμμένο (στο χρώμα της μοτό σας)
-Carbon look

Για τιμές δεν μπορούσαν να μου διευκρινήσουν απ'το τηλέφωνο, αυτό που ξέρω είναι πως το φτηνότερο (βαφόμενο) κοστίζει γύρω στα 120ευρώ, και τα έτοιμα (βαμμένα) και το carbon κοστίζουν 180 ευρώ.

Άν η παραγγελία δοθεί μέσα από το site www.motoroda.gr (http://www.motoroda.gr) (που πρέπει να γίνετε μέλη πρώτα), κάνουν μια έκπτωση ! Άν θυμάμαι καλά κατεβαίνουν στα 162 ευρώ αυτά που κοστίζουν 180 !

Για να κλείσω και με τα φτερά της Ermax, να σημειώσω οτι αυτές τις μέρες δεν έχουν διαθέσιμα και κατόπιν παραγγελίας έρχονται σε 20-25 μέρες. Καλό θα είναι όμως να τους κάνετε πρώτα ένα τηλέφωνο για περισσότερες λεπτομέρειες. Εγώ μίλησα με τον Σπύρο ο οποίος ήταν εξυπηρετικότατος ! ΆΨΟΓΟΣ !!

Από καθαρή τύχη το βρήκα διαθέσιμο στο χρώμα του CBF μου, μαύρο έτοιμο βαμμένο δηλαδή, και το περιμένω σε λίγες μερούλες στα χέρια μου !

:beer: :beer:

makis206
06/06/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από drosidis
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΓΙΑ VARADERO ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΦΤΕΡΟ? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ.

Φίλε μου έψαξα και για σένα και η μοτορόδα φέρνει φτερό της Ermax για το Varadero με 180 ευρώ.

Όμως στο site δεν φαίνεται φωτό, είδα πως είσαι από Αττική οπότε ίσως μπορέσεις να πεταχτείς απο εκεί να δεις κάποιον κατάλογο !:winka:

Για αρχή κάνε ένα κλικ εδώ (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%7CAccessories&dept%5Fid=240&pf%5Fid=0210273610&showPath=%D0%DF%F3%F9+%D6%F4%E5%F1%DC+%5C+Ermax+%5C+Honda) !

Καλή αγορά εύχομαι σε όλους !!

:beer: :beer:

javaneze
07/06/2006, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Από καθαρή τύχη το βρήκα διαθέσιμο στο χρώμα του CBF μου, μαύρο έτοιμο βαμμένο δηλαδή, και το περιμένω σε λίγες μερούλες στα χέρια μου !

:beer: :beer:
Αντε με το καλο!!!

Περιμενω φωτο!!!

:beer: :wave2:

makis206
08/06/2006, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Περιμενω φωτο!!!

Σήμερα το παράλαβα και πριν λίγο το τοποθέτησα !

Η χαρά μου ήταν μεγάλη όταν άνοιξα την κούτα και είδα ακριβώς το ίδιο χρώμα με το CBF μου !

Όλα πήγαν ρολόι μέχρι και την τοποθέτησή του, αλλά κάτι με χάλασε μόλις τελείωσα όλη την δουλειά... :(

Το προστατευτικό αν και με ωραιότερο τελείωμα απ'ότι το περίμενα, αφήνει την αλυσίδα σε μεγάλο σημείο εκτεθειμένη !:uplate:

Κάτι πρέπει να κάνω εκεί, δεν μπορώ να την αφήσω έτσι...

Για την ώρα, πάρτε τις πρώτες φωτό.

:beer: :beer:


51281

makis206
08/06/2006, 17:02
:smokin:


51282

makis206
08/06/2006, 17:03
:cool:


51283

makis206
08/06/2006, 17:04
:p


51284

makis206
08/06/2006, 17:05
:sun:


51285

makis206
08/06/2006, 17:07
Εδώ τώρα φαίνεται το μειονέκτημα..

Προσέξτε το προστατευτικό της αλυσίδας στο μπροσινό του μέρος...


51287

makis206
08/06/2006, 17:09
Κι από πάνω...

Κάτι πρέπει να γίνει εκεί. Δεν μπορεί να είναι η αλυσίδα τόσο εκτεθειμένη σε νερά και χώματα..


51288

makis206
08/06/2006, 17:10
Και για το τέλος :sun: :sun:


51289

Nostra
08/06/2006, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι από πάνω...

Κάτι πρέπει να γίνει εκεί. Δεν μπορεί να είναι η αλυσίδα τόσο εκτεθειμένη σε νερά και χώματα..


οντως κατι πρεπει να γινει...
αλλά τι εννοείς χώματα... εκει που είναι πως θα φαει χώμα? :confused:

Πιο πολύ θα ανησυχούσα ότι αν π.χ. βρέχει σε εκείνο το σημείο θα μου έκανε η αλυσίδα το παντελόνι, τζιν κλπ. χάλια.

Ωραίο Φαίνεται πάντως.... με γεια και αυτό


ΑΑΑΑ, παρεπιμπτόντως.... να ρίξεις σπρευ το βραδυ στην αλυσίδα σου (αν δε το εχεις ήδη κάνει) και να την αφήσεις μεχρι το πρωι ακουνητη για να λυπανθουν τα ο-ρινγκς.


:wave2:

makis206
08/06/2006, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
οντως κατι πρεπει να γινει...
αλλά τι εννοείς χώματα... εκει που είναι πως θα φαει χώμα? :confused:

Ναι το παραφούσκωσα λίγο στην απελπισία μου..:lol:

Ήθελα να πω τις σκόνες που θα πηγαίνουν και θα κολλάνε εκεί πάνω, άσε που κάθε φορά που θα λαδώνω την αλυσίδα θα μου τα κάνει σκ@τ@ εκεί γύρω...

Και μόνο που τα σκέφτομαι χαλάει όλη η διάθεση... έτοιμος είμαι να πάω να το βγάλω. :lol:

Ευχαριστώ πάντως !:beer: :beer:

makis206
08/06/2006, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ΑΑΑΑ, παρεπιμπτόντως.... να ρίξεις σπρευ το βραδυ στην αλυσίδα σου (αν δε το εχεις ήδη κάνει) και να την αφήσεις μεχρι το πρωι ακουνητη για να λυπανθουν τα ο-ρινγκς.
:wave2:

Αυτό θα πει παρατηρητικότητα ! :eyepop:

Δεν το έχω κάνει !:blush:

Πάω !!:lol: :lol:


:beer: :beer:

acealex
08/06/2006, 20:01
Γεια σας! Μήπως ξέρει κανένας το πρόγραμμα για την πανελλήνια?

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για συνάντηση με CBF'S?

javaneze
09/06/2006, 09:04
Bre maki δεν καταλαβα τον προβληματισμο σου .... :confused:

Δλδ οσο νερο/σκονη/χωμα μπορει να φαει απο εκει, αλλο τοσο δεν μπορει να φαει και απο το κατω μερος που ειναι εντελως εκτεθειμενη η αλυσιδα;
Οποτε γι αυτο μην φοβασαι ρε μαν ... αντεχει η αλυσιδα ... ή μηπως εχεις την εντυπωση οτι το μαμισιο προστατευτικο κανει αυτη τη δουλεια;
Αυτο ειναι καθαρα για να προστατευει τα ποδια σου απο οτιδηποτε εκτοξευει η αλυσιδα, οποτε και γω ανησυχω για αυτο που λεει ο Nostra πιο πριν.:(

Τεσταρε το λιγο, περνα απο νερα κτλ φορωντας βερμουδα, να τεσεκαρεις αν σου πεταει νερο στο ποδι....

Και btw αν προλαβες στα λιγα χλμ που εχεις κανει με το cbf, θα καταλαβες τον απαισιο ηχο που εκανε απο χαλαροτητα κυριως αυτο το μαμισιο προστατευτικο αλυσιδας καθε φορα που επεφτες σε ανωμαλιες δρομου.
Τσεκαρε να δεις αν ειναι πιο σταθερο/αθορυβο το νεο προστατευτικο που εχει ενσωματομενο το φτερακι.

Με γεια φιλε μου! :wave2:

makis206
09/06/2006, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Δλδ οσο νερο/σκονη/χωμα μπορει να φαει απο εκει, αλλο τοσο δεν μπορει να φαει και απο το κατω μερος που ειναι εντελως εκτεθειμενη η αλυσιδα;
Οποτε γι αυτο μην φοβασαι ρε μαν ... αντεχει η αλυσιδα ... ή μηπως εχεις την εντυπωση οτι το μαμισιο προστατευτικο κανει αυτη τη δουλεια;


Έχεις δίκιο Νικόλα, όλος ο προβληματισμός προέκυψε τη στιγμή που είδα την αλυσίδα τόσο φανερή εκεί πάνω, μετά τοποθέτησα στο πλάι το εργοστασιακό προστατευτικό (το οποίο έχεις δίκιο οτι έκανε τον ενοχλητικό θόρυβο) και είδα οτι η διαφορά στην κάλυψη της αλυσίδας είναι μικρή !

Ανακουφίστηκα αμέσως και τώρα όλα καλά !:lol:

Όσο για το νέο προστατευτικό να αναφέρω οτι είναι πολύ πιο σταθερό, πρώτον γιατί συγκρατείται πολύ καλά από το φτερό και δεύτερον γιατί όλη η κατασκευή είναι από πολύ καλό πλαστικό υλικό ABS πάχους περίπου 3,5 με 4χιλιοστά.

Σύντομα θα ποστάρω και καλύτερες φωτό, πιο καθαρές και τραβηγμένες με περισσότερη προσοχή στις λεπτομέρειες, θα σας βοηθήσει να πάρετε μια καλύτερη ιδέα για να κρίνετε και μόνοι σας αν αξίζουν τα 160 του ευρώ. Κι από εκεί και πέρα αποφασίζετε τι θα βάλετε στις κούκλες σας !

Θα ποστάρω και τη ζελατίνα της Ermax που τοποθέτησα σήμερα το πρωί !

Ευχαριστώ Νικόλα !:beer: :beer: :beer:

makis206
09/06/2006, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
και δεύτερον γιατί όλη η κατασκευή είναι από πολύ καλό πλαστικό υλικό ABS πάχους περίπου 3,5 με 4χιλιοστά.

Oπότε τώρα το CBF μου έχει και ABS ! :lol: :lol: :lol:

Χιουμοράκι !:D :D :D


:beer: :beer:

Nostra
09/06/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Oπότε τώρα το CBF μου έχει και ABS ! :lol: :lol: :lol:

Χιουμοράκι !:D :D :D


:beer: :beer:


ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΩΡΑΙΟΣ .....

Α, και που 'σαι όταν θέλεις να φρενάρεις πάτα πάνω στο φτεράκι :uplate: :hypnotize :eyepop:

Χιουμοράκι Νο2 !:D :D :D



:wave2:

makis206
09/06/2006, 14:12
Tι παρατήρησα μόλις ;:D

Το κίτρινο CBF εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=22899&perpage=15&pagenumber=2) φοράει το φτεράκι της Ermax βαμμένο.

Μιας και είναι στο χρώμα του Τουίτι μπορείτε να το παρατηρήσετε πολύ καλά !:lol:

:beer: :beer: :beer:

makis206
09/06/2006, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σύντομα θα ποστάρω και καλύτερες φωτό, πιο καθαρές και τραβηγμένες με περισσότερη προσοχή στις λεπτομέρειες, θα σας βοηθήσει να πάρετε μια καλύτερη ιδέα για να κρίνετε και μόνοι σας αν αξίζουν τα 160 του ευρώ. Κι από εκεί και πέρα αποφασίζετε τι θα βάλετε στις κούκλες σας !

Ελπίζω να φαίνονται καθαρά..:p


51411

makis206
09/06/2006, 19:17
Εδώ βιδώνει το φτεράκι στην δεξιά πλευρά του ψαλιδιού.

:sun:


51412

makis206
09/06/2006, 19:19
Και πάμε απ΄την αριστερή πλευρά.:D


51413

makis206
09/06/2006, 19:19
:sun: :sun:


51414

makis206
09/06/2006, 19:20
Και η τελευταία.:cool:


51415

makis206
09/06/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα ποστάρω και τη ζελατίνα της Ermax που τοποθέτησα σήμερα το πρωί !

Αν και δεν ταιριάζει εδώ θα βάλω δυο φωτό αφού το υποσχέθηκα.

:beer: :beer:


51417

makis206
09/06/2006, 19:22
:smokin: :smokin:


51418

makis206
09/06/2006, 19:27
Η ζελατίνα είναι της Εrmax και τα την βρείτε στην motoroda.gr αν θυμάμαι καλά στα 90 ευρώ. Θυμίζω οτι αν γίνει παραγγελία μέσω του site της μοτορόδας μετά από την εγγραφή σας, υπάρχει και έκπτωση από το κατάστημα !:winka:

Αυτά για την ώρα, ελπίζω να σας κάλυψα. Για οποιαδήποτε απορία εδώ είμαι πολλές ώρες καθημερινά ο καμένος !:lol:

Just ask !

:beer: :beer: :beer:

javaneze
13/06/2006, 09:53
Πολυ ωραιο μου φαινεται τελικα Μακη.!

Και για το τελειωμα που λεγαμε, μου φαινεται τελικα πως απλα φαινοταν χαλια στην φωτο της Ermax.
Τωρα που το ειδα στο δικο σου, δεν με χαλαει κα-θο-λου!

(μονο το 160αρι ειναι που με κωλωνει αλλα θα δουμε ... τεσταρε παντως και ετσι που σου ειπα να δεις αν σου πεταει και νερα απο το μικρο κενο.

Και η ζελατινα πολυ καλη!!!

Αντε παλι, Με γειες! :beer: :wave2:

makis206
13/06/2006, 10:25
Να είσαι καλά Νικόλα, ευχαριστώ για τις ευχές !

Μέχρι στιγμής πάντως έχω πατήσει αρκετές φορές νερά και δεν έχει πετάξει ούτε σταγόνα στο πόδι μου, βέβαια δεν ήταν νερά από βροχή πράγμα που σημαίνει οτι θα πετούσαν περισσότερα από τον πίσω τροχό, αυτό που έχει σημασία για μένα όμως είναι πως προστατεύεται 100% το πίσω αμορτισέρ από οτιδήποτε μπορεί να εκσφεντονίσει το λάστιχο !


Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
μονο το 160αρι ειναι που με κωλωνει αλλα θα δουμε ...

Ναι η αλήθεια είναι οτι τα 160 ευρώ είναι πολλά, δεδομένου όμως οτι ήταν κάτι που δεν χρειάστηκε την παραμικρή επεξεργασία ούτε καν βάψιμο, νομίζω οτι ήταν μια χαρά.

Σου εύχομαι να καταλήξεις κι εσύ κάπου σύντομα και να έχεις την καλύτερη δυνατή αγορά !

:beer: :beer: :beer:

Sabre
13/06/2006, 10:29
140 άβαφο (μαύρο μάτ).......:smokin:

revenger
16/06/2008, 15:55
:wave2:
Πήγα σήμερα να πάρω πίσω φτερό για το CBF-600 και μου το κοστολόγησαν 150 ευρώ άβαφτο .Μήπως γνωρίζει κάποιος κανένα site να δούμε τιμές στο εξωτερικό ;

Bavarian
16/06/2008, 16:17
Μαυρο δεν το θές ?

franki26gr
16/06/2008, 18:13
Εαν εχεις εσυ η καποιος γνωστος σου λογαριασμο στο ebay και μπορει να ψωνισει απο κει τοτε τσεκαρε το παρακατω λινκ..

http://search.ebay.de/CBF-600_W0QQfkrZ1QQfromZR8


Συνηθως ειναι 2-3 που βγαζουν σε δημοπρασια τετοια φτερακια μαυρα οι οποιοι στελνουν κια Ελλαδα.
Εμενα μου κοστισε 70? συνολο μαζι με μεταφορικα και τωρα το εχω δωσει σε εναν φανοποιο να μου το βαψει για να το τοποθετησω.

Με λιγη υπομονη κατι καλο θα βρεις...
:beer: :beer: :beer:

Bavarian
16/06/2008, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από franki26gr
Εαν εχεις εσυ η καποιος γνωστος σου λογαριασμο στο ebay και μπορει να ψωνισει απο κει τοτε τσεκαρε το παρακατω λινκ..

http://search.ebay.de/CBF-600_W0QQfkrZ1QQfromZR8


Συνηθως ειναι 2-3 που βγαζουν σε δημοπρασια τετοια φτερακια μαυρα οι οποιοι στελνουν κια Ελλαδα.
Εμενα μου κοστισε 70? συνολο μαζι με μεταφορικα και τωρα το εχω δωσει σε εναν φανοποιο να μου το βαψει για να το τοποθετησω.

Με λιγη υπομονη κατι καλο θα βρεις...
:beer: :beer: :beer:





ΕΕΕΕΕΕΕΕτσι...:winka:

revenger
17/06/2008, 01:21
:wave2:
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Μάκη 15-8 με 25-8 θα είμαι κάτω.
Τι να κάνω το γουστάρω πολύ το νησί σου.

makis206
17/06/2008, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από revenger
Μάκη 15-8 με 25-8 θα είμαι κάτω.
Τι να κάνω το γουστάρω πολύ το νησί σου.

Mε το καλό με το καλό !


:beer: :beer: