PDA

View Full Version : ερωτηση σχετικα με τα windows xp



gloum
16/06/2008, 17:37
Παίδες καλησπέρα..Μια γρήγορη ερώτηση.Αν έχω αγγλικά windows xp και Office μπορώ να κατεβάσω κανένα laguage pack ώστε να κάνει το Interface ελληνικό η θα πρέπει να κάνω εγκατάσταση ελληνικά παραθύρια από την αρχή?

giorgosv
16/06/2008, 17:47
Uninstall to office σου το αγγλικό και install ένα office greek. Εκτός και θες να βλέπεις και windows ελληνικά οπότε απ' την αρχή format και windows greek.

avlihos
16/06/2008, 17:49
uninstall το office microsoft και εγκατάσταση το open office!


http://el.openoffice.org/

gloum
16/06/2008, 17:50
το κακό είναι ότι θέλω να το κάνω Install σε μια φίλη που δεν ξέρει γρι αγγλικά και εγώ έχω μόνο αγγλική κόπια..τα language pack βοηθάνε?

Akatanomastos
16/06/2008, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
το κακό είναι ότι θέλω να το κάνω Install σε μια φίλη που δεν ξέρει γρι αγγλικά και εγώ έχω μόνο αγγλική κόπια..τα language pack βοηθάνε?

εναλλακτικα μπορεις να τις μαθεις αγγλικα:D
ετσι θα περασετε περισσοτερο χρονο μαζι:winka:

gloum
16/06/2008, 17:55
τσ τσ τσ πιπέρι..ξέχασα να αναφέρω ότι η φίλη είναι η κολλητή της κοπέλας μου

Akatanomastos
16/06/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
τσ τσ τσ πιπέρι..ξέχασα να αναφέρω ότι η φίλη είναι η κολλητή της κοπέλας μου

σταματα!

οσο παει το κανεις και καλυτερο:eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

epp1640
16/06/2008, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
σταματα!

οσο παει το κανεις και καλυτερο:eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao:

gloum
16/06/2008, 18:32
καλά όλα αυτά δεν λέω..αλλά μπορώ να έχω μια απάντηση??Βρίσκω κατι language packs σε τορρεντ.θα δουλεύει έτσι?έχει βάλει κανείς?

hidefnick
16/06/2008, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από avlihos
uninstall το office microsoft και εγκατάσταση το open office!


http://el.openoffice.org/

+9999

vangelis 64
16/06/2008, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
καλά όλα αυτά δεν λέω..αλλά μπορώ να έχω μια απάντηση??Βρίσκω κατι language packs σε τορρεντ.θα δουλεύει έτσι?έχει βάλει κανείς? Αν υπάρχει φάκελλος με οδηγίες εγκατάστασης και το τόρεντ έχει τα ανάλογα θετικά σχόλια,θα δουλέψει.
Εγώ έβαλα το office 2007(τόρεντ),αλλά μάλλον δεν ακολούθησα σωστά τίς οδηγίες και το αποτέλεσμα είναι να "γράφει" Ελληνικά,αλλά να μην δέχεται τούς τόνους και το όλο μενού είναι στα Αγγλικά.

perastikos
16/06/2008, 18:50
- Αν μιλάμε για office 2007, NAI μπορείς να βάλεις το αντίστοιχο πακέτο και το interface να γυρίσει από Αγγλικά σε Ελληνικά. Σε παλαιότερα office δεν γίνεται
- Για τα Windows το ξεχνάς.... XP αγγλικά ΔΕΝ γίνονται ελληνικά χωρίς να γίνει η εγκατάσταση από το μηδέν
- Όσο για το πρόβλημα που έχεις και γουστάρεις την φίλη της κοπέλας σου.... δεν μπορώ να βοηθήσω :lol: :lol:

:wave2:

gloum
16/06/2008, 19:09
Τέλεια...που θα βρω ελληνικό office?σε τορρεντ βρηκα ενα δεν κατεβαινει με τιποτα

avlihos
16/06/2008, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Τέλεια...που θα βρω ελληνικό office?σε τορρεντ βρηκα ενα δεν κατεβαινει με τιποτα

κατέβασε το open office. είναι ακριβώς ίδιο με το word απλά είναι free, τζαμπέ:)

Άκουσε με και δε θα το μετανοιώσεις. Ούτε torrnts, ούτε rapidshare ούτε τίποτα από αυτά\

Κάνε κλικ στο λινκ παρακάτω και θα δεις....

:D

http://el.openoffice.org/

Fear_No
16/06/2008, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
σταματα!

οσο παει το κανεις και καλυτερο:eek:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol: :lol: :D

gloum
16/06/2008, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos

- Για τα Windows το ξεχνάς.... XP αγγλικά ΔΕΝ γίνονται ελληνικά χωρίς να γίνει η εγκατάσταση από το μηδέν

:wave2:

Και όμως γίνεται..κατεβάζεις το language pack που έλεγα και μπορεις να έχεις windows σε οσες γλωσσες θες.το δοκιμασα και είναι μια χαρα.Θενξ για την βοήθεια παντως.Σε ότι αφορά το openoffice εγω χρησιμοποιώ Linux χρόνια οπότε σε νίωθω απόλυτα. Η φίλη όμως εν καταίει τα μη Microsoft-ίστικα. Βρήκα και office να της βάλω.Μια χαρά:wave2:

Respect
16/06/2008, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
- Αν μιλάμε για office 2007, NAI μπορείς να βάλεις το αντίστοιχο πακέτο και το interface να γυρίσει από Αγγλικά σε Ελληνικά. Σε παλαιότερα office δεν γίνεται
- Για τα Windows το ξεχνάς.... XP αγγλικά ΔΕΝ γίνονται ελληνικά χωρίς να γίνει η εγκατάσταση από το μηδέν
- Όσο για το πρόβλημα που έχεις και γουστάρεις την φίλη της κοπέλας σου.... δεν μπορώ να βοηθήσω :lol: :lol:

:wave2: Το MUI δηλ. δε περνάει από πάνω κατόπιν;

dimokritos
16/06/2008, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
..- Όσο για το πρόβλημα που έχεις και γουστάρεις την φίλη της κοπέλας σου.... δεν μπορώ να βοηθήσω :lol: :lol:

:wave2:

καλά, αυτό δεν το είδε κανείς???

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

καλά μιλάμε είσαι απίστευτος :beer: :beer: :a19: :a20: :a23: