PDA

View Full Version : spam - Tourkey-Syria-Jordan-Egypt-Libya-Tynisia-Italy-Spiti mas



PanVas
22/05/2008, 15:40
Κωωωώστα...

Δεν κοιμάμαι τώρα ποια τα βράδια...

Υπάρχεις κάπου εδώ τριγύρω...?

Είχα κάτι περίεργες ιδέες για το καλοκαίρι....

Έλεγα μήπως...

PanVas
22/05/2008, 16:43
Τι να πω ρε Καπταιν...

220 γιούρια σε οδηγούς και χάρτες μετά την τελευταία επίσκεψη στην πατρίδα...

Πολύ διάβασμα... Πάρα πολύ σου λέω...

Από την δουλειά κατευθείαν στην ανάγνωση... Ξενύχτια και τέτοια... Διαδικασίες για βίζες. Israel stamp problem κτλ κτλ…

Αλλά θέλει μέρες. Πολλές... Κάτι που δεν διαθέτουμε...

Και αυτό είναι που ψάχνω τώρα. Τι, που, πως και γιατί...

Σενάρια κάνουμε και σκέψεις...

Τον ένα μήνα παίζει πρότζεκτ γύρος μαύρης θάλασσας...
Έλα όμως που ο κολλητός θα φύγει από το Ρόστοβ, αλλά και στην Γεωργία πέφτουν σφαίρες βροχή με τις εκλογές τους και τα στρατιωτικά τους καθεστώτα...

Μετά παίζει το μυαλό και εξετάζει τον ανατολικό κύκλο της Μεσογείου... Αυτό σκέφτομαι τώρα.

Το Δυτικό το υποσχέθηκα για του χρόνου σε γλυκό αγόρι…

Τουρκία, Συρία, Ιορδανία, Ισραήλ, Αίγυπτο, Λιβύη, Τυνησία, Ιταλία, Πάτρα...

Την προηγούμενη βδομάδα πέφτανε και προς τα κει οι σφαίρες και οι βόμβες βροχή...
Σήμερα διαβάζω αυτό... http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_21/05/2008_233584


Χάνεται το μυαλό στις σκέψεις και στα σενάρια. ότι καλύτερο για να σκοτώσεις τις κούφιες ώρες σου περιμένοντας μέχρι την Κυριακή, όποια Κυριακή, για να καβαλήσεις το μοτόρι να πας καμιά βόλτα εδώ στα πέριξ...

Ένα τέτοιο ταξίδι θα ήθελε πάνω από 2 μήνες για να γίνει σωστά... Θα μπορούσε όμως από την άλλη να έχει αναγνωριστικό χαρακτήρα... Και μετά, ανάλογα με τα ερεθίσματα ξαναπάς...

20-25 μέρες με πολλά χιλιόμετρα και πολύ τύχη ίσως και να βγει… Αλλά αξίζει; Βγαίνει; Γι’ αυτό ψάχνω τον Κώστα… Να μας πει και αυτός τι νομίζει… Άσε που μπορεί να έχει άχτι την Λιβύη…


Και αν στο τέλος καταλήξω για καφέ στην Πράγα, μου πέφτει και κοντά από δω που είμαι… Δεν βαριέσαι… Θα έχω μάθει και πέντε πράματα…
:lol:

PanVas
24/05/2008, 09:29
Μιας και ο Κάπταιν έφυγε τρέχοντας μόλις κατάλαβε για τι μιλάμε, ή απλά έριχνε άδεια για να μας φοτώσει, ας συνεχίσουμε την παράθεση πληροφοριών για το θεαθήναι...

Τα πράγματα φτιάχνουν στην περιοχή λένε...
από εδώ (http://english.aljazeera.net/NR/exeres/7C261F35-6CD4-4E99-B1EB-064DE437BF10.htm)

Life returns to Beirut's streets

Restaurant owners in Lebanese capital have reopened for business after the opposition ended an 18-month protest that had turned the area into a virtual ghost town.

Workers cleaned windows and trucks delivered supplies after the Hezbollah-led opposition ordered that tent camps in the city centre be dismantled.

The order came after a deal was agreed in Qatar on Wednesday with the Western-backed government.

A festive mood took hold in Beirut, as thousands of balloons were released, and cafes teemed with people celebrating the end of the sit-in that had choked the heart of the city since December 2006. κτλ κτλ....

Και μετά διαβάζεις...
από εδώ (http://english.aljazeera.net/NR/exeres/9E2010D7-F9E4-4B22-AA06-30510E0FC3D5.htm)

Palestinians killed in Israeli raid

Five Palestinians have been killed during Israeli assaults on the Gaza Strip, according to medical workers.

Three members of the Izz al-Din al-Qassam Brigades, Hamas' military wing, were killed in an air raid called in support of Israeli ground operations near the city of Rafah, members of the Palestinian emergency services said.

The Izz al-Din al-Qassam Brigades identified the men as Ibrahim Madi, 20, Mohammed Abu Rezik, 23, and Mohammed Abu Awad, 23.

The Israeli military confirmed an air attack had been carried out after fighters fired an anti-tank missile at troops, wounding an Israeli soldier.

The men were said to be riding motorcycles near Rafah close to the boundary with Israel.
The Israeli military had been carrying out an operation in the area and come up against resistance from fighters using rockets and mortars.

Three more Palestinians were wounded in the attack, medical workers said.

Separately, two fighters of the Al-Quds Brigade were killed near El Bureij in central Gaza, where an Israeli military operation continued for a second day, the Islamic Jihad's armed wing said.

An Israeli army spokeswoman said soldiers fired at a group of armed men who had tried to plant a bomb near Israel's fence with the Gaza Strip.

One Israeli soldier was also wounded in the exchange.

Violence between Israeli forces and Palestinian groups has continued in the impoverished sliver of land despite attempts by Egypt to mediate a truce.

Εντάξει... Δεν είμαστε μέλη της Izz al-Din al-Qassam Brigades (http://en.wikipedia.org/wiki/Izz_ad-Din_al-Qassam_Brigades) αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Αν αποφασίσεις να διασχίσεις το Ισραήλ για να βγεις Αίγυπτο, περνάς σε απόσταση 50 χιλιομέτρα από την Γάζα όπου και βρίσκεται η Ράφα. Ο Κώστας πέρασε από Ιορδανία, σε μία απόσταση κάπου στα 170 χιλιόμετρα. Σαν σκέψη και πάλι δεν είναι κάπως; Είσαι στην Αθήνα και στο Αίγιο πετάει ένα αεροπλάνο, ρίχνει βόμβες και σκοτώνει τρεις μηχανόβιους αντάρτες...

Αυτά είναι που κάνουν το ταξίδι ακόμα πιο...

Vasilis_Strom
24/05/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas

Το Δυτικό το υποσχέθηκα για του χρόνου σε γλυκό αγόρι…

Και καλά κάνεις και το υποσχέθηκες, γιατί αν πας μόνος σου θα πάψω να είμαι γλυκός μαζί σου :D :D

Tropeas
24/05/2008, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
Και καλά κάνεις και το υποσχέθηκες, γιατί αν πας μόνος σου θα πάψω να είμαι γλυκός μαζί σου :D :D 3o γλυκό... χωράει?:blush: :blush: :blush: :rolleyes: :winka:

PanVas
26/05/2008, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
3o γλυκό... χωράει?:blush: :blush: :blush: :rolleyes: :winka:

Και βέβαια...
Χρειαζόμαστε έναν οδηγό για το όχημα υποστήριξης... :lol: :bigcry: :rotflmao:



Το μαμήσαμε το ταξιδιωτικό του ανθρώπου... Αλλά και αυτός... Που χάθηκε...?


131921

Cpt. Haddock
26/05/2008, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Μιας και ο Κάπταιν έφυγε τρέχοντας μόλις κατάλαβε για τι μιλάμε, ...

άει πάγαινε ρε :p :smokin:

Εγώ φταίω ρε που σε (μ)πριζώνω μπας και κάνουμε το γυρο της Μεσογείου καποτε :wave2:

PanVas
26/05/2008, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
άει πάγαινε ρε :p :smokin:

Εγώ φταίω ρε που σε (μ)πριζώνω μπας και κάνουμε το γυρο της Μεσογείου καποτε :wave2:

Με ιστιοπλοικό...;;;;;; Μέσα!

Κάτσε καπετάνιε γιατί ψάχνω από που θα πάρω ρευμα για το GPS στο βαρκάκι μου... Το vstrom ντε...


131924

Cpt. Haddock
26/05/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Με ιστιοπλοικό...;;;;;; Μέσα!

Κάτσε καπετάνιε γιατί ψάχνω από που θα πάρω ρευμα για το GPS στο βαρκάκι μου... Το vstrom ντε...

Με μηχανή ρε :D

Με ιστιοπλοϊκο ειναι εύκολο :smokin:

Κόβεις και δρόμο αν θες :lol:

sas
26/05/2008, 16:28
:beer: είναι από αυτά που λένε ταξίδια ζωής...
αλλά δε νομίζω να τολμούσα ποτέ να πήγαινα μόνος με την γυναίκα μου......

Tropeas
31/05/2008, 19:00
Με ιστοοπλοϊκό !!!
τώρα που μαθαίνουμε κιόλας, :p :blush: να βάλουμε πάνω και τις μηχανές....

ΠΑΙΔΙΑ!!! είσαστε άψογοι,
χαρά στο κουράγιο σας και στο θάρρος να πάτε μόνοι σας!!! Μπράβο!:beer: :wave2: :wave2: :wave2: