PDA

View Full Version : Πτωση απο σταντ...



mai_tai
18/06/2008, 19:20
χτες το πρωι μολις εβαλα τη μηχανη μπροστα-απο το τρεμουλο του ρελαντι κ μονο ειδα την μηχανη τανασκελα -δεν ηταν καλα στερεωμενη απο το προηγουμενο βραδυ-μολις την σηκωσα ειδα οτι το τιμονι μου ηταν αλλου για αλλου-χτες αλλαξα καβαλετο τιμονιου που ειχε γινει σαν S και μετα ειδα οτι τα χερια μου ηταν σε διαφορετικη αποσταση απο το τιμονι(το ενα ηταν τεντωμενο κ το αλλο λιγο κλειστο..) σημερα αλλαξα και τιμονι κ ολα οκ -το μονο που μουχει μεινει σατο μυαλο μου ειναι οτι πριν την πτωση..-αφηνα τα χερια απο το τιμονι κ πηγαινε καμπανα...-τωρα σαν να μου φενεται ..οτι οταν αφηνω τα χερια μου-πρεπει ελαφρως να γερνω το κορμι μου απο λιγο δεξια-αραγε ειναι η ιδεα μου???η ναχει κ κατι παραπανω???υποψιν το πηγα σε 2 μηχανικους κ μουπαν οτι καμια μηχανη δεν ερχεται καμπανα!!ακουω γνωμες..:D

XJR_Billy
18/06/2008, 19:33
Να μην αφήνεις τα χέρια σου απ' το τιμόνι.:winka:

Κι εγώ, αφού μου'πεσε τρεις φορές, δύο μου τη ρίξανε και μία από πάτημα σε λούκι,
έχοντας αγοράσει δύο μανέτες φρένου και μία συμπλέκτη:eyepop: :lol: :lol: ,
αποφάσισα και έβαλα χούφτες.

Στις ελάχιστες φορές που την άφησα και πάει μόνη της, πάει μόνη της!!!

Γιατί σε προβληματίζει τόσο αυτό? Σκέφτεσαι να βάλεις cruise control?:lol: :lol: ;)

:wave2:

mai_tai
18/06/2008, 20:26
και εγω αμα την αφησω παει μονη της-απλα πρεπει να γηρω λιγο...-λεω μηπως εχει συμβει κ σε αλλους...-:rotflmao:

p@nos
18/06/2008, 23:40
Κοιταξε πολλες φορες τα αγαπημενα μας μηχανακια ειναι τοσο δεμενα μαζι μας που κανουν οτι σκεφτομαστε:lol:

Δηλαδη αν σκεφτεις οτι τραβαει απ'την αντιθετη πλευρα το πιθανοτερο ειναι να στριβει απ'την αλλη πλευρα:uplate: και οσο περιεργο κι αν ακουγετε αυτο ισχυει:lol:


βεβαια δε ξερω πως εγινε και επεσε ετσι οπως λες και μαλιστα στραβωσε τοσο το τιμονι και το αντιβαρο αλλα αν επεσε καπως ατσαλα απλα μπορει να εχουν γυρισει λιγο οι μπουκαλες και να θελουν ισιωμα.Τσεκαρε αυτο για αρχη:winka:


ΥΓ:Τι τιμονακι εβαλες και ποσο το πηρες?

:beer:

trigger
18/06/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
Αν σου πω οτι έπεσα με 60-80 km/h και το μόνο που στράβωσε ήμουν εγώ (ολόκληρος όμως :lol: ) θα σε έκανε να νιώσεις καλύτερα; :wacko:
Μην ανησυχείς και αυτά που σου είπαν τα μαστόρια μόνο κάποια Τiger το είχαν παρουσιάσει από κατασκευής και είχε γίνει ιστορία... :lol:

mai_tai
19/06/2008, 19:51
ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΨΕΙΡΑΣ-ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ...-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΠΑΝΟ-ΑΠΟ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ-(ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ) ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ 61 ΕΥΡΩ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ Κ ΕΞΩ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΟΥΣΑΝ 91???(ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ) ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ??? ΕΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ-ΓΕΡΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΓΙΑ ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ Η ΣΤΕΚΕΣΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΥΘΕΙΑ? Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω......

trigger
19/06/2008, 19:56
To τιμόνι το πήρες από τη Λυκόβρυση; Την έκπτωση σου την έκαναν για κάποιο ιδιαίτερο λόγο ή τόσο το δίνουν εκεί;

Εμένα όταν αφήνω το τιμόνι πάει ευθεία χωρίς να γέρνω. Πιστεύω οτι αν είχε το οποιοδήποτε πρόβλημα δε θα το διόρθωνε το να γείρεις... :wave2:

p@nos
19/06/2008, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
.
.
.


koita h μηχανη χωρις χερια και χωρις να γερνεις το σωμα προς καποια πλευρα πρεπει να παει ευθεια.Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παει στραβα επειδη επεσε απο το σταντ.Και για να σου λυθει η απορια το καλυτερο ποπυ εχεις να κανεις ειναι να τη δωσεις σε ενα φιλο σου και να τον ρωτησεις αμα παει ευθεια(χωρις ομως να του πεις σε ποια πλευρα υποψιαζεσαι οτι ''φευγει'')


ΥΓ:Μηπως αλλαξες ελαστικα?

hotcarver
19/06/2008, 21:06
Μηπως ψιλοεστριψαν οι μπουκαλες?Αν τραβαει και διορθωνει οταν γερνεις...τραβαει..

mai_tai
19/06/2008, 23:41
ναι απο λυκοβρυση το πηρα-κανονικα δεν δινουν ανταλακτικα σε ιδιωτες απλα με εξυπηρετησε ενας γνωστος!πως ελενχονται οι μπουκαλες για στριψιμο ρε παλικαρια?χρειαζεται ειδικο εργαλειο με μοιρες?

mai_tai
19/06/2008, 23:45
HOTCAVER οταν λεω τραβαει δεν εννοω αλλαζει λοριδα στο δρομο-στο δρομο παει καρφι απλα για να κρατησω ισσοροπια στο μηχανακι πρεπει να γυρω ελεχιστα δεξια....-ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΣΑΣ ΤΑΠΡΗΞΑ..

hotcarver
20/06/2008, 13:59
Αυτο λεω ρε mai..Για να διορθωνει με το να καθεσαι πλαγια δειχνει οτι τραβαει..