PDA

View Full Version : τη βοηθεια σας για λαστιχο



geolykgsxr
19/06/2008, 18:57
εχω το gsxr 600 k7 και μενω αθηνα.
ερχετε η ωρα για την αλλαγη του πισου ελαστικου και εχω χασει τη μπαλα
με το ποιο να βαλω.
με απλα λογια θελω ενα ελαστικο για την κυκλοφορια μεσα στην αθηνα
και για κανα ταξιδακι αραια και που
αλλα και να κρατησει καποια ικανοποιητικα km.
ποια εταιρια προτεινεται και τι ειδους γομας;

thanks
:a42: :a012:

vestromas
19/06/2008, 19:02
Oτι και να βαλεις, ζευγαρι θα βαλεις μπρος πισω. Μηχανη καβαλας. Οχι ποδηλατο.
Για την δικη σου μοτοσυκλετα δεν ξερω τι παιζει. Οπου να ναι θα σκασουν μυτη οι συναδελφοι να σε ενημερωσουν. :beer: :wave2:

vestromas
19/06/2008, 19:07
Μπορεις να μπεις επισης στα μοντελα και να ριξεις μια ματια στα GSX R. Σιγουρα θα υπαρχει σχετικο θεμα.:beer: :beer: :wave2:

snow
20/06/2008, 13:37
an den xriazetai allagma to mprosta ,pios o logos na to alla3ei???mipos 8a katalabei tis diafores stis kliseis tou mprostinou elastikou se sxesi me to piso???

kai kaneis mas den to katalabenei basika..mono ftasmenoi odigoi


.....leo ego tora.


Filaraki oti pio akribo baleis toso kalitero patima ston dromo 8a exeis ,alla 8a trogetai kai to lastixo pio grigora
:uplate:


ta qualifier rr dunlop einai kali epilogi ,bt 002 bringestone episis

kinhsh
22/06/2008, 04:55
Metzeler m3

npat
22/06/2008, 05:04
Φυσικά, αν αλλάξεις μόνο πίσω δεν υπάρχει θέμα επιλογής: Θα βάλεις ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ότι είναι και το μπροστά.

(Καλύτερα βέβαια να αλλάξεις ζευγάρι)

vestromas
22/06/2008, 10:40
Φανταζομε πως το κοστος για αλαγη στο gsx r θα ειναι ψηλο, αλλα σε τετοια μηχανακια με τοσα αλογα δεν παιζεις στο θεμα των ελαστικων με οικονομικες λυσεις και παρατερα
λαστιχα νομιζω.
Εδω δεν τολμαμε εμεις με τα vstrom των 70 τουριστικων αλογων να αλαζουμε μονο το πισω. Θα το κανετε εσεις με τους διαολους τα ss; Εκτος και αν το εχεις λιωσει στα φιδια και στις σουζες το μηχανακι και δεν εχεις αρκετο χρονο το εμπρος.
Διαφορετικα, κατα τη γνωμη μου, ειναι μεγαλο ρισκο.:beer: :wave2:

banditgr
22/06/2008, 11:31
to kalitero einai na alazoun zeygari,alla den trexei tipota an ala3ei mono to piso.
Eidika logo dinamis ta ss 3eftilizoun to piso poli sintoma opote me ena mprostino mporeis na vgaleis 2 piso.An einai kalo to empros,den yparxei kanena prob.