PDA

View Full Version : Εχει παει κανεις;



vestromas
19/06/2008, 21:52
... στο Θολο Ηλειας, κοντα στη Ζαχαρω, στο καμπινγκ;
Σκεφτομε να παω τον Αυγουστο για διακοπες και θελω λεπτομεριες και εντυπωσεις.:beer: :wave2:

Firestorm
19/06/2008, 22:08
Ο,τι θελεις εδω!!Αν ερθεις κερναω και τις μπυρες..

Ζεύκας
19/06/2008, 23:24
Ναι, τι να σου πώ...κάμπινγκ στα καμμένα...

MUSTILI
20/06/2008, 09:07
Μια χρηστικη πληροφορια για την περιοχη. Τον Αυγουστο βγαινει παγανια το Ζ.P.D. (Zaharo Police Department) και γραφει αβερτα. Προτεινω κρανος ακομα και για μια μικρη βολτιτσα(που το φοραμε παντα εμεις οι βεστρομαδες ετσι κι αλλοιως)

PortisHead
20/06/2008, 10:30
Απο τοποθεσία φαίνεται πολυ γαματο....

http://www.panhellenic-camping-union.gr/detail.asp?ID=352&lg=1

Ζεύκας
21/06/2008, 04:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Απο τοποθεσία φαίνεται πολυ γαματο....

http://www.panhellenic-camping-union.gr/detail.asp?ID=352&lg=1


να σε πώ....για κάτι φωτιές στην Ηλεία πριν από 9 μήνες τι ξέρεις?

simitis
23/06/2008, 21:18
Μιας και ειναι το χωριο μου παρα πολυ κοντα απο κει(λεπρεο) θα σου πω το εξης...

Σαν περιοχη ειναι ομορφη και εκει κοντα δεν θα δεις σχεδον καθολου καμμενα.Θα δεις μονο αμα θελησεις να πας προς τα βουνα και ειδικα δεξια απο την Ζαχαρω.Ειδικα αμα ερθεις απο τον δρομο της Τριπολης και οχι της Πατρας δεν θα δεις τιποτα στον δρομο σου...
Οι παραλιες πολυ ομορφες...Να φανταστεις η αμμο ξεκιναζει απο Κυπαρισσια και φτανει σχεδον Πυργο(εξαιρεση μονο η περιοχη Καλο νερο)...Εκει ειδικα που θα εισαι μπορεις για πλακα να κανεις γυμνισμο αμα πας λιγο πιο περα...
Απο το καμπινγκ δεν γνωριζω πολλα πραγματα αλλα απο την στιγμη που ειναι σχεδον γεματο(ειδικα Γερμανοι)πιστευω οτι θα ειναι καλα...
Τωρα απο νυχτερινη ζωη ειναι καπως...Στην παραλια Θολου εχει 2 beach bar οπου μην φανταστεις τιποτα σπουδαιο..Και ειδικα και στις τριγυρω περιοχες τα ιδια θα δεις(Ζαχαρω και Κυπαρισσια κατι λεει)...Πιο πολυ να ξερεις παιζει ντοπιους εκει παρα ετσι νεολαια...
Το καλο ειναι οτι καθε χωριο καλοκαιρι διοργανωνει πανηγυρι δικο του..(Κλαρινα,γουρουνοπουλα και μπυρα αμα με πιανεις..)

Βασικα για να καταληξω αμα θελησεις ηρεμες διακοπες ειναι μια χαρα...Αλλα για νυχτερινη ζωη καλυτερα προτιμησε καπου αλλου...
Αποψη μου παντα ετσι....!!!Και ελπιζω να βοηθησα.

vestromas
23/06/2008, 22:11
Σιμιτι, ειναι ακριβως αυτο που θελω. Νυχτερινη ζωη δεν γουσταρο καθολου.
Τη νυχτα την εχω φαει με το κουταλι. Θελω υσηχια θαλασσα, μασα σκια, και ελαχιστο εως καθολου περπατημα για να κανω μπανιο.:beer: :beer: :beer: :wave2:

ARISPEED1
23/06/2008, 23:37
Φανταστικές αμμουδιές ! κ διακοπές οικογενειακές,με χαμηλές τιμές κ πολλαπλές επιλογές..............

simitis
24/06/2008, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Σιμιτι, ειναι ακριβως αυτο που θελω. Νυχτερινη ζωη δεν γουσταρο καθολου.
Τη νυχτα την εχω φαει με το κουταλι. Θελω υσηχια θαλασσα, μασα σκια, και ελαχιστο εως καθολου περπατημα για να κανω μπανιο.:beer: :beer: :beer: :wave2:

Ε τοτε σου ευχομαι καλη διαμονη :beer: :beer:

vestromas
24/06/2008, 00:20
Βρηκα κ ενα αλλο καμπινγκ, στο 82χλμ μετα την Πατρα.
Παρανταις λεγετε και ειχε κατι φανταστικες φωτογραφιες.
Νομιζω ειναι λιγο πριν την Αμαλιαδα.
Πιο λετε να προτιμησω; Ειναι κοντα το θολο απο την Αμαλιαδα;:beer: :wave2:

zubitos
24/06/2008, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas

Ειναι κοντα το θολο απο την Αμαλιαδα;:beer: :wave2:


1 ωρίτσα δρόμος με cool ρυθμό.











με VSTROM 1 και κάτι.


:lol: :lol: :lol:

vestromas
25/06/2008, 18:49
Καμμια φωτο απο το καμπινγκ στο Θολο, παιζει να παρουμε καμιαιδεα;:beer: :wave2:

vestromas
08/07/2008, 20:22
Ρε παιδια, εχω φαει τον κοσμο να βρω μια φωτο απ το καμπινγκ στο
θολο Ηλειας και δεν βρισκω.
Εχω ακουσει τα καλυτερα λογια μα δεν παιζει ουτε μια φωτογραφια. Δεν εχει παει κανεις; Τελικα τι να προτιμησω; Το παρανταις καμπινγκ της Αμαλιαδας; η το καμπινγκ του Θολο; 17 Αυγουστου θα εχει σπασει λιγο ο κοσμος στην περιοχη; Τι λετε εσεις οι ντοπιοι και εσεις οι παραθεριστες που γνωριζετε αυτα τα μεροι;:beer: :beer: :beer: :wave2:

marios8
08/07/2008, 20:40
Όπου και να πάς καλά είναι.
Ουσιαστικά είναι η ίδια παραλία (σε όλη την βορειοδυτική Πελοπόννησο) . Η αμμουδιά είναι απίστευτη (Δεν είναι τυχαίο οτι ερχόταν για προπόνηση ο Stefan Everts :D ).
Σίγουρα προς Αμαλιάδα (μάλλον προς Κουρούτα ή προς Βαρθολομιό θα εννοείς ) θα έχει περισσότερο κόσμο απο το Θολό .

Καλά θα περάσεις :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

vestromas
08/07/2008, 22:04
Eυχαριστω πολυ marios8.:beer: :beer: :beer: :wave2:

vestromas
25/08/2008, 17:12
Παιδια μολις χθες γυρισα απο Θολο Ηλειας και ηδη ετοιμαζομε για του χρονου και για καθε χρονο ο Θεος να μας εχει καλα.
Το καμπινγκ δεν παλευετε, ο κοσμος ευγενεστατος, οι τιμες πολλα χρονια πισω και γενικα σε καραβι δεν ξαναμπαινω. Η γυναικα μου, με λεει Πυργιωτη και εγω γελαω.:beer: :wave2:

marios8
25/08/2008, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Η γυναικα μου, με λεει Πυργιωτη και εγω γελαω.:beer: :wave2:

Καλός ήρθες στο club :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

ARISPEED1
25/08/2008, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παιδια μολις χθες γυρισα απο Θολο Ηλειας και ηδη ετοιμαζομε για του χρονου και για καθε χρονο ο Θεος να μας εχει καλα.
Το καμπινγκ δεν παλευετε, ο κοσμος ευγενεστατος, οι τιμες πολλα χρονια πισω και γενικα σε καραβι δεν ξαναμπαινω. Η γυναικα μου, με λεει Πυργιωτη και εγω γελαω.:beer: :wave2:


Γειά σας πατριωτάκια !Εχουμε ωραίες παραλίες αλλά κ καλό ονομα στην πιάτσα !Του χρόνου Κακόβατο κ Αιλιά .

Road67
25/08/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παιδια μολις χθες γυρισα απο Θολο Ηλειας και ηδη ετοιμαζομε για του χρονου και για καθε χρονο ο Θεος να μας εχει καλα.
Το καμπινγκ δεν παλευετε, ο κοσμος ευγενεστατος, οι τιμες πολλα χρονια πισω και γενικα σε καραβι δεν ξαναμπαινω. Η γυναικα μου, με λεει Πυργιωτη και εγω γελαω.:beer: :wave2: Γυρισες; Καλως ηρθες... Που να δεις κατι θεματα που εχουν ξεπηδησει για τα στρωματα να φυγεις παλι τρεχοντας για Πυργο :lol: :lol: :lol:

zubitos
25/08/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παιδια μολις χθες γυρισα απο Θολο Ηλειας και ηδη ετοιμαζομε για του χρονου και για καθε χρονο ο Θεος να μας εχει καλα.
Το καμπινγκ δεν παλευετε, ο κοσμος ευγενεστατος, οι τιμες πολλα χρονια πισω και γενικα σε καραβι δεν ξαναμπαινω. Η γυναικα μου, με λεει Πυργιωτη και εγω γελαω.:beer: :wave2:


Ρε τώρα γύρισες που κατέβηκα εγώ :sick:


Κρίμα και θα είχαμε κορυφαία συνάντηση:lol:

Θα σε πήγαινα και εντουράδα με τα πόδια(πεζοπορια) στην Νέδα.:wave2:

vestromas
26/08/2008, 11:52
Αποστολε του χρονου πρωτα ο Θεος θα ειμαι παλι εκει. Επισης προγραματιζω για τρεις βδομαδες σερι τουλαχιστον, οποτε σιγουρα θα συναντηθουμε.
Για τους υπολοιπους καλως σας βρηκα, και του χρονου ναμαστε καλα να βρεθουμε στους Αγιους τοπους.:lol: :beer:
Road67, οπου δεν με βλεπεις μεσα στα θεματα παει να πει οτι δεν τα εχω παρει πρεφα ακομα. Στειλε με σε κανενα εαν δεν σου κανει κοπο να μπω ξανα στο κλιμα.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

nionio$
26/08/2008, 11:57
Γενικα ολη η παραλια που εκτεινεται απο κατακολο μεχρι κυπαρισια ειναι μια χαρα για καμπινγκ!!βεβαια απο κακοβατο κ περα μεχρι κ ελαια(μπουζι)ειναι καλυτερα πολτυ ησυχα,εχει beach bar αρκετα για πιεις ενα ποτο η ενα καφε κ απο φαγητο μια χαρα κ φθηνα!!!ειμαι απο κατω απο ζαχαρω συγκεκριμενα,οποτε οτι γουσταρετε εδω!!!;) αγια χωματα???:rotflmao:
ελα τωρα!!!:lol:

vestromas
26/08/2008, 12:11
To βραδυ απ το καμπινγκ στο Θολο που εμενα, μετα τις 12 το βραδυ ακουγονταν κατι αφηνιασμενα τετρακυλινδρα να περνανε στην ευθεια, μια προς Ζαχαρω και μια προς Κυπαρισια.
Οσο για το pdz, δεν ασχοληθηκε με κανεναν ξεκρανωτο, και πιστεψτε με ηταν πολλοι.
TDM 900KOL, δικαιως καμαρωνεις για τα μεροι σου και αυτοι οι αλητες που τα προσπαθησουν να τα ρημαξουν με τις φωτιες, απ τον Θεο να το βρουν.:beer: :beer: :beer: :wave2:

nionio$
26/08/2008, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
To βραδυ απ το καμπινγκ στο Θολο που εμενα, μετα τις 12 το βραδυ ακουγονταν κατι αφηνιασμενα τετρακυλινδρα να περνανε στην ευθεια, μια προς Ζαχαρω και μια προς Κυπαρισια.
Οσο για το pdz, δεν ασχοληθηκε με κανεναν ξεκρανωτο, και πιστεψτε με ηταν πολλοι.
TDM 900KOL, δικαιως καμαρωνεις για τα μεροι σου και αυτοι οι αλητες που τα προσπαθησουν να τα ρημαξουν με τις φωτιες, απ τον Θεο να το βρουν.:beer: :beer: :beer: :wave2:
!+10000:beer:

nionio$
26/08/2008, 12:45
εχουμε και μερικους γρηγορους τι να κανουμε!υπαρχουν παντου!!!:lol:
παντως ειναι πολυ ομορφα ειδικα για καποιον που δεν εχει παει,δεν θα ενοχληθει πολυ,αλλα για καποιους που ειχαν παει κ πριν μας τα καψουν ολα,καλυτερα για 2-3 χρονια να μην κατεβαινουν μεχρι να ξαναπρασινισει λιγο ο τοπος γιατι....:(

Firestorm
27/08/2008, 16:47
Αν το strom που ηταν αραγμενο εξω απο την αριστερη καντινα-μπαρ ηταν το δικο σου τοτε μπορει και να πιναμε διπλα-διπλα!!
:beer:
Εισαι σιγουρος οτι ηταν 4κυλινδρα γιατι εδω και τα v2 ετσι ανεβαζουν!!:rotflmao: :rotflmao:
Τελικα ειμαστε πολλοι απο εδω!Αντε να βαλουμε και κανενα αυτοκολητο..

noe13
27/08/2008, 18:14
vestroma 18-19 ημουν κι εγω εκει.Ενα μπλε vfr με ενα μαυρο z750 παρεα.Οργανωμενο καμπινγκ με σχετικα καθαρες τουαλετες ησυχια(απο τη στιγμη που ειναι κυριως οικογενειακο)αν εξαιρεσεις οτι ενα πρωι ξυπνησα με τριποντο του παπαλουκα αφου ενας κυριος θεωρησε σωστο να βλεπει τον αγωνα με την Αγκολα στη διαπασων.Το πιο κορυφαιο ομως ειναι η παραλια του.Αυτο που με ψιλοχαλασε ηταν τα 10ε που πρεπει να πληρωνεις καθε βραδυ για το χωρο της σκηνης.Τα θεωρω πολλα!Κατα τα αλλα τελεια!

ermiss
27/08/2008, 19:31
Είχα πάει και εγώ πέρυσι στο ίδιο, ωραίος χώρος.

Αλλά γενικά σε camping δεν λέει να ψάχνεις μέσω νετ, πρέπει να πας να τα δεις απο κοντά, αν έχουν χώρο σε σκιά (βασικότατο), καθαρούς χώρους και τον κόσμο...


Vstroma πήγες καθόλου Νέδα ή στο ναό του Επίκουρου? Σώθηκε το φαράγγι απο τις φωτιές? Κατέβασες κάτω την μηχανή?:beer:

vestromas
27/08/2008, 19:52
Firestorm, γινε λιγο πιο συγκεκριμενος για να καταλαβω. Εαν λες την παραλια του καμπινγκ του Θολου με τα δυο μπιτς μπαρ, εγω πηγαινα οπως κοιτας την θαλασσα, στο αριστερο, αλλα πηγαινα με τα ποδια γιατι την μηχανη την ειχα μεσα στο καμπινγκ.
Σε αυτο το μπιτς μπαρ, εβλεπα μονιμως απ εξω ενα μαυρο καβασακι φερινγατο με γιοσιμουρα. Δεν προσεξα εαν ηταν zx η z. Επισης εβλεπα κανα δυο ακομα ss και ενα μαυρο tdm. Tο μπαρακι το δουλευε ενας Τζιμης ξανθος μαλιας γραμωμενος ψιλοαξυριστος, και ενας αλλος με πιο συμβατικη εμφανιση.:beer: :wave2:

vestromas
27/08/2008, 19:58
nοe13, εισαι σιγουρος οτι πηγαμε στο ιδιο καμπινγκ; Εμενα μου χρεωσε την σκηνη ακριβως τα μισα. Εκτος εαν η σκηνη σου ηταν καμια 10ρια στρεματα.:lol: :beer: :wave2:

vestromas
27/08/2008, 20:06
ermiss πηγα στον ναο του Απολλωνα Αρχαια Ολυμπια Ανδριτσενα, αλλα στους καταρακτες δεν πηγα, γιατι απ οτι καταλαβα βλεπωντας και τον περυγυρο της λιμνης Καιαφα, το φαινομενο με τα καμενα, θα ηταν τουλαχιστον απογοητευτικο.
Του χρονου πρωτα ο Θεος θα παω οπωσδηποτε και με την ελπιδα να εχει ζωντανεψει ο τοπος απο πρασινο καπως.
Αυτοι οι αλητες που βαλαν τις φωτιες, θελουν αναποδο κρεμασμα.:beer: :wave2:

matador
27/08/2008, 22:05
αν αναρωτιεστε για το φαραγγι της νεδας που κατεβαινεις απο το χωριο πλατανια,οχι δε καηκε.πηγα πριν 2 εβδομαδες.
το θρεντ τωρα το ανακαλυψα οποτε:το καμπινκ παρανταης ειναι στη κουρουτα,ακριβουτσικο αλλα πολυ καθαρο,κυριως με γερμανους
στα ιδια μερη ειμαστε.εγω εκανα 10 μερες ελευθερο στην ελαια!!!του χρονου παλι εκει

marios8
28/08/2008, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αρχαια Ολυμπια

Ελα ρε vestromas δεν το είπες να σε κερνάγαμε κανα κράσο :beer: :beer: :wave2:

vestromas
28/08/2008, 00:45
Ασε ρε Μαριε και πηγα μεσημεριατικα με 39 κελσιου με μπουφανακι και κρανος και τα ειδα ολα. :beer: :wave2:

marios8
28/08/2008, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ασε ρε Μαριε και πηγα μεσημεριατικα με 39 κελσιου με μπουφανακι και κρανος και τα ειδα ολα. :beer: :wave2:

Έχω και κλιματιστικό σπιτι :lol: :lol:
Το κακό ήταν οτι δεν είχε έρθει ο zubitos ακόμα που είσαι η αδυναμία του :beer: :beer: :wave2:

vestromas
28/08/2008, 00:56
Του χρονου θα αλαξουμε τηλεφωνα και θα βρεθουμε σιγουρα.
:beer: :beer: :beer: :wave2:

Firestorm
28/08/2008, 01:15
vestromas το ιδιο λεμε.Το μαυρο καβασακι με την γιοσιμουρα ηταν ενα zx1400 αλλα παρκαραν και διαφορα αλλα εκει.Καποιες φορες υπηρχε και ενα strom.Εγω ερχομουν με ενα κιτρινο\μαυρο vtr.
Εναλακτικη επιλογη σε καμπινγκ υπαρχει στα δυο km,οικογενειακο και αυτο με περιπου ιδιες τιμες αλλα με το πλεονεκτημα οτι μπορεις να κατασκηνωσεις κατω απο τα πευκα.
Κοντινες βολτες εχει παρα πολλες και οχι απο τους δρομους που πανε ολοι.Πχ το φαραγγι της Νεδας ειναι μιση ωρα απο εκει αν ξερεις τον βατο χωματοδρομο.


Ι

vestromas
29/08/2008, 18:59
To αλλο καμπινγκ που λες, ειναι στο Γιανιτσοχωρι; Εαν ναι ακουσα οτι ειναι λιγο βαβουριαρικο και το απεφυγα.
Ειμαι λιγο παραξενος με την βαβουρα στα καμπινγκ και προτιμω τους βορειο ευρωπαιους για γειτονους γιατι οι Ελληνες ειναι σε ολα τους υπερβολικοι.
Απο το ξυπνημα των παιδιων τους εως την χαβαλεδιαρικη συζητηση μεχρι πρωιας διπλα στην σκηνη τους, λες και ειναι μονοι τους στο καμπινγκ.:lol: :beer: :wave2:

Tpap
29/08/2008, 19:03
ρε ψηλέ, σκαφιδιά στο αίθριον, πήγες?

γιατί αν δεν πήγες θα σε τιμωρήσω δια ροπάλου κι αποπομπής.

vestromas
29/08/2008, 19:16
Ουτε που το εχω ακουσει. Για λεγε, ετσι και αλλιως του χρονου εκει θα ειμαι για πανω απο τρεις εβδομαδες, οποτε δεν θα μου ξεφυγει τιποτα.:lol: :beer: :wave2: