PDA

View Full Version : κυνδινος θανατος



nik7119
23/06/2008, 21:20
τις μικρες βολτες μεσα στη πολη και οχι μονο με εξηπηρετει ενα ινοβα,σημερα λοιπον ετρεχα με 50 χλμ και εχω μπροστα μου εναν κ@λ@γερο με ενα 4χ4,εντελως ξαφνικα του καπνισε να στριψει δεξια,ουτε φλας ουτε τιποτα,στματει επιτοπου στον δρομο και τον βλεπω τελευταια στιγμη,πεφτω πανω στα φρενα,μου μπλοκαρει ο μπροστινος το μηχανακι σερνεται γυρω στα 5 μετρα,εγω πεφτω κατω με σωζει το κρανος απ χτυπυμα στο κεφαλι,γδερνω τους αγκονους μου κααι χτυπαω στο δεξι νεφρο που ακομα ποναω,ερχεται ο κ@λ@γερος και τι μου λεει?εσεις δεν παθαινετε λεει τιποτα,και σηνεχιζει ,,,εγω λεει σταματησα κανονικα,,,,,,τι να πω ρεπαιδια?να τον εδερνα?αν δεν επεφτα στα φρενα θα επεφτα πανω στην πορτα της καροτσας θα αχρηστευα τελειως το μπροστινο σηστημα του ινοβα θα εσπαγα τα μουτρα μου και θα επρεπε να του φτιαξω και το αμαξι,,ΥΓ αν ειμουν με το στρωμα ισως να με εσωνε το αβς.ΥΓ γδαρμενο το φαναρι του ινοβα απ τα νευρα μου εσπασα τη μανετα του φρενου γδαρθηκαι το καπακι της αντλιας του φρενου το δεξι αντιβαρο και πρεπει να εχουν σπασει οι βασεις του φαναριου,,το μηχανακι το εσωσε το πισω πατακι που ηταν ανοιχτο,ΥΓ το σημβαν εγινε σε επαρχιακο δρομο,,ο παπους ειναι πολυ αξιμεροτος ο σηγκεκριμενος εχει και 2 γιους κατηγορια βαρεων βαρων και αντε βρες την ακρη,,μιλαμε για κρητη βεβαια

giorgosv
23/06/2008, 21:49
Παππου, παππού την π.... που και που!Αει σιχτιρ με τους κουτάκιδες. Περαστικά σου φίλε!

nik7119
23/06/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosv
Παππου, παππού την π.... που και που!Αει σιχτιρ με τους κουτάκιδες. Περαστικά σου φίλε! νασαι καλα

VforVSTrom
23/06/2008, 21:54
Τα νταβατζιλίκια αλλού, καλείς αστυνομία, φροντίδα ατυχήματος και το τραβάς το σχοινί όσο πάει. Κακώς τον άφησες να φύγει.

nik7119
23/06/2008, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από VforVSTrom
Τα νταβατζιλίκια αλλού, καλείς αστυνομία, φροντίδα ατυχήματος και το τραβάς το σχοινί όσο πάει. Κακώς τον άφησες να φύγει. αστα μου εχει ληξει και η ασφαλια,γι αυτο

argy_kap
23/06/2008, 22:56
Τα θέλει ο κώλος σου....χωρίς ασφάλεια, χωρίς σωστή απόσταση ασφαλείας....

Πάλι καλά να λες και να μην έχεις νεύρα....ρίσκαρες και έχασες....πάλι καλά που δεν χτύπησες πιο πολύ...

zubitos
24/06/2008, 00:44
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
[B]

γδερνω τους αγκονους μου

τους ποιούς?


ισως να με εσωνε το αβς.

το ποιό?

ο παπους ειναι πολυ αξιμεροτος

να του πείς να το κοιτάξει αυτό,μην το αφήσει έτσι.
:lol:


Περαστικά σου
:beer:

EVI
24/06/2008, 00:50
περαστικα

kalant
24/06/2008, 06:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
[B]

γδερνω τους αγκονους μου

τους ποιούς?


ισως να με εσωνε το αβς.

το ποιό?

ο παπους ειναι πολυ αξιμεροτος

να του πείς να το κοιτάξει αυτό,μην το αφήσει έτσι.
:lol:



μπραβο εισαι πολυ εξυπνος...

:a24:

περαστικα σου φιλε και προσεχε αλλη φορα, εγκληματικο να μην εχεις ασφαλεια, τουλαχιστον φοραγες το κρανακι...

:wave2:

Road67
24/06/2008, 15:11
Περαστικα και να προσεχεις

Cpt. Haddock
24/06/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
αστα μου εχει ληξει και η ασφαλια,γι αυτο

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

sniper
24/06/2008, 15:16
Έπρεπε να ήμουν εγώ στην θέση του παππού, να μου πούλαγες μαγκιά....

Εdit : Το ότι καβαλάς μηχανάκι δεν σε κάνει σουπερμαν. Ούτε σε απαλλάσσει να προσέχεις αλλά και να έχεις κι ασφάλεια....

nik7119
24/06/2008, 15:24
```

nik7119
24/06/2008, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έπρεπε να ήμουν εγώ στην θέση του παππού, να μου πούλαγες μαγκιά....

Εdit : Το ότι καβαλάς μηχανάκι δεν σε κάνει σουπερμαν. Ούτε σε απαλλάσσει να προσέχεις αλλά και να έχεις κι ασφάλεια.... :nono: :mad: :yuck: :a31: :a31:

DirtRider
24/06/2008, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από VforVSTrom
Τα νταβατζιλίκια αλλού, καλείς αστυνομία, φροντίδα ατυχήματος και το τραβάς το σχοινί όσο πάει. Κακώς τον άφησες να φύγει.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Σόρυ ρε φίλε, αλλά γέλασα με την καρδιά μου...
(δε σε κοροϊδεύω...αλλά για όσους είμαστε από το νησί, ξέρουμε ότι ο φίλος μας ΚΑΛΑ έκανε και δεν τράβηξε το σχοινί...)

Όταν έχεις να κάνεις με πετσίτη και 4χ4, μαζεύεις τα συμπράγκαλά σου (ή ότι απέμεινε τέλος πάντων), βάζεις χανσαπλάστ στις πληγές σου και πηγαίνεις σπίτι σου ευχαριστώντας τον θεό που επέζησες...

Εάν θέλεις να δώσεις συνέχεια, θα πρέπει να είσαι ΤΟΣΟ μάγκας ώστε να είσαι προετοιμασμένος για ΟΛΑ...

Νομίζω ο καθένας από μας τους Κρητικούς εδώ μέσα έχουμε να δηιγηθούμε ΜΠΟΛΙΚΕΣ ιστορίες με ανάλογους πετσαράδες, οι οποίες σου σηκώνουν την τρίχα ΚΑΓΚΕΛΟ!!!

Να' χει την υγειά του το παλικάρι με το Inova, να χαίρεται την κόρη του, έ και την άλλη φορά περισσότερη προσοχή, έτσι;

fantacid
24/06/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DirtRider
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Σόρυ ρε φίλε, αλλά γέλασα με την καρδιά μου...
(δε σε κοροϊδεύω...αλλά για όσους είμαστε από το νησί, ξέρουμε ότι ο φίλος μας ΚΑΛΑ έκανε και δεν τράβηξε το σχοινί...)

Όταν έχεις να κάνεις με πετσίτη και 4χ4, μαζεύεις τα συμπράγκαλά σου (ή ότι απέμεινε τέλος πάντων), βάζεις χανσαπλάστ στις πληγές σου και πηγαίνεις σπίτι σου ευχαριστώντας τον θεό που επέζησες...

Εάν θέλεις να δώσεις συνέχεια, θα πρέπει να είσαι ΤΟΣΟ μάγκας ώστε να είσαι προετοιμασμένος για ΟΛΑ...

Νομίζω ο καθένας από μας τους Κρητικούς εδώ μέσα έχουμε να δηιγηθούμε ΜΠΟΛΙΚΕΣ ιστορίες με ανάλογους πετσαράδες, οι οποίες σου σηκώνουν την τρίχα ΚΑΓΚΕΛΟ!!!

Να' χει την υγειά του το παλικάρι με το Inova, να χαίρεται την κόρη του, έ και την άλλη φορά περισσότερη προσοχή, έτσι;

τι ειναι ο πετσαρας????

κ πως αναγνωριζεται οταν βγει απο τη κρητη??

:confused: :confused:

ειδες τι γινετε οταν δεν εχεις ασφαλεια??
χανεις κ οσο δικιο σου εχει απομεινει!!

περαστικα!

:wave2:

georgis4
24/06/2008, 18:13
Δικιο η οχι δεν ξερω ρε παιδια αλλα ο φιλος απο οτι βλεπω δεν λεει οτι τον *εκλεισε* απλα κοκκαλωσε ο αλλος το αμαξι...οτι και να λεμε παντα φταιει ο απο πισω!!Ειπες φιλε και οτι τον ειδες τελευταια στιγμη....που κοιτουσαμε?Παντα και μονο μπροστα!!!Τελος παντων εσυ να σαι καλα και μικρο το κακο...Κανε και μια ασφαλειουλα ετσι για τα ματια του κοσμου..?50 τον χρονο θα δινεις δεν ειναι τιποτα.....

nik7119
24/06/2008, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DirtRider
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Σόρυ ρε φίλε, αλλά γέλασα με την καρδιά μου...
(δε σε κοροϊδεύω...αλλά για όσους είμαστε από το νησί, ξέρουμε ότι ο φίλος μας ΚΑΛΑ έκανε και δεν τράβηξε το σχοινί...)

Όταν έχεις να κάνεις με πετσίτη και 4χ4, μαζεύεις τα συμπράγκαλά σου (ή ότι απέμεινε τέλος πάντων), βάζεις χανσαπλάστ στις πληγές σου και πηγαίνεις σπίτι σου ευχαριστώντας τον θεό που επέζησες...

Εάν θέλεις να δώσεις συνέχεια, θα πρέπει να είσαι ΤΟΣΟ μάγκας ώστε να είσαι προετοιμασμένος για ΟΛΑ...

Νομίζω ο καθένας από μας τους Κρητικούς εδώ μέσα έχουμε να δηιγηθούμε ΜΠΟΛΙΚΕΣ ιστορίες με ανάλογους πετσαράδες, οι οποίες σου σηκώνουν την τρίχα ΚΑΓΚΕΛΟ!!!

Να' χει την υγειά του το παλικάρι με το Inova, να χαίρεται την κόρη του, έ και την άλλη φορά περισσότερη προσοχή, έτσι; πεστα μεγαλε,τα παιδια εδω μεσα ειναι σαφως πολιτισμενοι ανθρωποι, ας ρωτησουν κι εμας τι τραβαμε με τους πετσιτες

nik7119
24/06/2008, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Δικιο η οχι δεν ξερω ρε παιδια αλλα ο φιλος απο οτι βλεπω δεν λεει οτι τον *εκλεισε* απλα κοκκαλωσε ο αλλος το αμαξι...οτι και να λεμε παντα φταιει ο απο πισω!!Ειπες φιλε και οτι τον ειδες τελευταια στιγμη....που κοιτουσαμε?Παντα και μονο μπροστα!!!Τελος παντων εσυ να σαι καλα και μικρο το κακο...Κανε και μια ασφαλειουλα ετσι για τα ματια του κοσμου..?50 τον χρονο θα δινεις δεν ειναι τιποτα..... πιστευω οτι και ασφαλεια να ειχα ειδικα με το σηγκεγκριμενο ζωο,δεν υπηρχε περιπτωση να σηνενοηθουμε

nik7119
24/06/2008, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τι ειναι ο πετσαρας????

κ πως αναγνωριζεται οταν βγει απο τη κρητη??

:confused: :confused:

ειδες τι γινετε οταν δεν εχεις ασφαλεια??
χανεις κ οσο δικιο σου εχει απομεινει!!

περαστικα!

:wave2: φιλε αστο καλητερα μην ρωτας καθολου τι εστι πετσιτης,,ειναι κατι αναμεσα σε ζωο με μορφη ανθρωπου

giorgosxristou
24/06/2008, 21:00
φίλε περαστικά σου και προσεχτικά!στην κρήτη είσαι και όχι σε άλλο μέρος,δηλαδή έπρεπε να προσέχεις 10 φορές περισσότερο!αν αρχίσω και λέω μπινελίκια για τους "κολοπετσαραδες" όχι θα με διώξουν από το site αλλα θα μου ξεπατώσουν το καλώδιο από τον τοίχο ώστε να μην έχω internet!!το κακό στην κρήτη έχει παραγίνει!πάνε σαν τα ζώα !ούτε stop ούτε κόκκινο τίποτα!!"μπαντιλικια" όλη την ώρα ,τσαμπουκάδες και άγιος ο θεός!αλλα και η πολυαγαπημένη μας τροχαία κοιμάται μια χαρά ,αλλα ζωντόβολα και αυτά:a31:!"καθοντια" και κόβουν κλήσεις για κράνος και αφήνουν τους καγκουρες που είναι επικίνδυνοι για το κοινωνικό σύνολο να κυκλοφορούν ελεύθεροι!τέσπα!και ακόμα έχω να πω πολλά αλλα άλλη φορα!

nik7119
24/06/2008, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
φίλε περαστικά σου και προσεχτικά!στην κρήτη είσαι και όχι σε άλλο μέρος,δηλαδή έπρεπε να προσέχεις 10 φορές περισσότερο!αν αρχίσω και λέω μπινελίκια για τους "κολοπετσαραδες" όχι θα με διώξουν από το site αλλα θα μου ξεπατώσουν το καλώδιο από τον τοίχο ώστε να μην έχω internet!!το κακό στην κρήτη έχει παραγίνει!πάνε σαν τα ζώα !ούτε stop ούτε κόκκινο τίποτα!!"μπαντιλικια" όλη την ώρα ,τσαμπουκάδες και άγιος ο θεός!αλλα και η πολυαγαπημένη μας τροχαία κοιμάται μια χαρά ,αλλα ζωντόβολα και αυτά:a31:!"καθοντια" και κόβουν κλήσεις για κράνος και αφήνουν τους καγκουρες που είναι επικίνδυνοι για το κοινωνικό σύνολο να κυκλοφορούν ελεύθεροι!τέσπα!και ακόμα έχω να πω πολλά αλλα άλλη φορα! παιδια δηστυχως ετσι ακριβως ειναι

TOLISTOLAROS
24/06/2008, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
τις μικρες βολτες μεσα στη πολη και οχι μονο με εξηπηρετει ενα ινοβα,σημερα λοιπον ετρεχα με 50 χλμ και εχω μπροστα μου εναν κ@λ@γερο με ενα 4χ4,εντελως ξαφνικα του καπνισε να στριψει δεξια,ουτε φλας ουτε τιποτα,στματει επιτοπου στον δρομο και τον βλεπω τελευταια στιγμη
Φίλε σόρρυ που το λέω αλλά απ'τη στιγμή που είσαι πίσω από αμάξι προσοχή,το δάχτυλο στη μανέτα και λίγα χλμ,αν χρειαστεί πήγαινε με 20


Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
εγω πεφτω κατω με σωζει το κρανος απ χτυπυμα στο κεφαλι
:a18: που το φόραγες!:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
γδερνω τους αγκονους μου κααι χτυπαω στο δεξι νεφρο που ακομα ποναω
Μπουφανάκι δεν παίζει;Ευτυχώς που δε τους έσπασες...


Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
ερχεται ο κ@λ@γερος και τι μου λεει?εσεις δεν παθαινετε λεει τιποτα,και σηνεχιζει ,,,εγω λεει σταματησα κανονικα,,,,,,
Σκατά στο λάκκο του!:a52: :a016: :a016: :a016:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
να τον εδερνα?
Ποτέ, :nono: :nono: χάνεις το δίκιο σου και δε βγαίνει κάτι

Αφού είσαι καλά χέστο αλλά μη το ξεχνάς. Καλύτερα να πηγαίνεις σαν κότα λειράτη αλλά να ξαναπάς βόλτα κι ας σε κοροϊδεύουνε παρά σβέλτα και στα εξωτερικά ιατρεία.Καλές βόλτες και ποτέ ξανά ξάπλα!:wave2: :wave2: :wave2:

TOLISTOLAROS
24/06/2008, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
!"καθοντια" και κόβουν κλήσεις για κράνος
Και πολύ καλά κάνουν.Μακάρι να τους παίρνανε και τα μηχανάκια.

giorgosxristou
24/06/2008, 21:48
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou !"καθοντια" και κόβουν κλήσεις για κράνος Και πολύ καλά κάνουν.Μακάρι να τους παίρνανε και τα μηχανάκια.


κάτσε ρε φιλε!τι είναι προτιμότερο?να έχεις τον κάθε μαλακα να περνάει με κόκκινο η να κυκλοφορείς χωρίς κράνος?ποιο από τα δυο θα φέρει μεγαλύτερη ζημια?και το άλλο,γιατί οι kop@noi οι ζητάδες δεν πάνε να φτιάξουν την κυκλοφορία στα φανάρια όπου 80%τοv χρόνο δεν δουλεύουν και το 80% είναι εκτός και κάθονται και κόβουν κλήσεις για αηδίες?

mikios400
25/06/2008, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
πεστα μεγαλε,τα παιδια εδω μεσα ειναι σαφως πολιτισμενοι ανθρωποι, ας ρωτησουν κι εμας τι τραβαμε με τους πετσιτες

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
κοπέλια μπράβο!!!! +10 σε όλους!!!!

εδώ βλέπεις στις Μαλάδεσ (5 χλμ από το κέντρο) κ σταματήσανε τον άλλο να τον ρωτήσουνε την ώρα (λέμε τώρα) και τους γάζωσε κ έστειλε 3 στο νοσοκομείο....

φαντάσου να φρενάρει απότομα μπροστά σου και να πέσεις πάνω του και μετά να έχεις το θράσος να του βγάλεις κ γλώσσα.... λίπασμα για τις φυτείες θα σε κάνει!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

nik7119
25/06/2008, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikios400
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
κοπέλια μπράβο!!!! +10 σε όλους!!!!

εδώ βλέπεις στις Μαλάδεσ (5 χλμ από το κέντρο) κ σταματήσανε τον άλλο να τον ρωτήσουνε την ώρα (λέμε τώρα) και τους γάζωσε κ έστειλε 3 στο νοσοκομείο....

φαντάσου να φρενάρει απότομα μπροστά σου και να πέσεις πάνω του και μετά να έχεις το θράσος να του βγάλεις κ γλώσσα.... λίπασμα για τις φυτείες θα σε κάνει!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: τα παιδια εδω μεσα τα δικαιολογο γιατι δεν εχουν ζησει τετοιες καταστασεις με τετοια ποιοτιτα ανθρωπων,,και σαφως να τους φαινεται ολο αυτο απιστευτο

sniper
25/06/2008, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
τα παιδια εδω μεσα τα δικαιολογο γιατι δεν εχουν ζησει τετοιες καταστασεις με τετοια ποιοτιτα ανθρωπων,,και σαφως να τους φαινεται ολο αυτο απιστευτο

τοτε μην καβαλάτε και μάλιστα με τα παιδιά σας μαζί....


ή καλυτερα.....


Μην καβαλάτε καθόλου....


ή καλύτερα αλλάξτε τόπο διαμονής....

Road67
25/06/2008, 10:51
Συγνωμη αλλα θα παρεμβω οχι για το καθαρα μοτοσυκλετιστικο θεμα αλλα προς μια μετρια υπερασπιση της Κρητης.
Διαβασα απ' οσα γραψατε σημεια και τερατα. Αλλα αληθη κι αλλα ο,τι σας κατεβει. Οκ. Ειμαι απο τα Σφακια. Νομιζω δε χωραει αμφιβολια για την αγριοτητα του μερους. Αλλα οι ανθρωποι ειναι μπεσαληδες, φιλοξενοι, γεναιοδωροι. Ειναι ομως και ισχυρογνωμονες. Δε μπορουν να διανοηθουν οτι εκεινοι δεν ξερουν να οδηγουν για παραδειγμα. Ετσι ειναι. Γιατι να τους προκαλεσεις;;; Κινησου με το γραμμα του νομου, αλλα να εισαι κι εσυ σωστος οχι να μην κοιτας το αυτοκινητο μπροστα, ουτε να μην φορας μπουφαν, ουτε να μην εχεις κανει ασφαλεια. Συμφωνοι, μπορει να σταματησε αποτομα, αλλα εσυ κραταγες αρκετη αποσταση; Γιατι αν κραταγες αρκετη αποσταση, τοτε αφαιρεθηκες; Κι αν δεν κραταγες αρκετη αποσταση, πολυ κακως γενικα και ακομη χειροτερα αφου αναφερεις οτι τον γνωριζεις το συγκεκριμενο ανθρωπο.

Οι καταστασεις απο τις οποιες περασα με αναγκασαν για καποια χρονια να μεινω στην Ηπειρο. Θεωρειτε την Κρητη επικινδυνη; Αυτα που εχω ζησει ειναι περα απο καθε φαντασια. Και ειδικα στο δρομο. Οπως το να πεφτει ο αλλος απο το πλαι πανω μου μεσημερι, να ερχεται η αστυνομια να απαιτω να του κανουν αλκοτεστ να το βρισκουν 5 ΦΟΡΕΣ πανω απο το οριο και να λενε αφου δεν εγινε καμια ζημια πηγαιντε σπιτια σας.
Να ειμαι στο φαναρι αριστερα για να στριψω αριστερα σε δρομο που χωραει ενα αυτοκινητο, να ειναι ο αλλος δεξια και την τελευταια στιγμη να αποφασιζει να στριψει αριστερα κι επειδη δεν τον αφησα γιατι ηδη εστριβα να με καταδιωκει, να κλεινει την κυκλοφορια να χτυπαει τις πορτες μου, να με χτυπαει στο κεφαλι, να ριχνει μπουνια στην κοπελα μου και λιγο μετα τα στρουμφακια να λενε οτι ΕΓΩ τον εκλεισα, επειδη ηταν κοντοχωριανος καποιου αρχιφυλακα.
Να γυριζει συγγενης μου πρωτου βαθμου που ηρθε να με επισκεφτει στην Αθηνα και σε κεντρικο σημειο που εχει καρατσεκαριστει παμπολλες φορες οτι ενας μουρλος πεταει λαδια, να φευγει το αυτοκινητο, να καταληγει στις μπαρες, να μην παθαινει ζημια ο ανθρωπος αλλα να καταστρεφεται ενα αυτοκινητο 9 εκατομμυριων κι οι μπατσοι να μην κανουν τιποτα γι' αυτο και λιγες ημερες μετα να συμβαινει κι αλλο ατυχημα.
Σε σπιτι που ειχα νοικιασει με παρκιν επειδη ο ιδιοκτητης αγορασε τζιποειδες να το βαζει επιτουτις στο χωρο μου, στο χωρο που δινω τα λεφτα μου και οταν ηρεμα κι ευγενικα του ζηταω το λογο, να βριζει και να φωναζει και να ειναι ο ιδιος γειτονας που σκαρφαλωνε στο παραθυρο μου και κοιταζε μεσα οταν ημουνα με την κοπελα μου και ειναι το ιδιο ατομο που μου εκλεβε πετρελαιο και να μαζευετε ενα ολοκληρο χωριο και να απειλουν ενα ζευγαρι.
Και σε αλλο σπιτι που νοικιασα να μου λεει ο γειτονας που κοιταει απο την πυλωτη το μαυρο σκυλο μου ενω εγω βρισκομαι σε οροφο, αυτος ο σκυλος θα φυγει απο 'δω γιατι τον βλεπουν τα παιιδια μου και τρομαζουν ασχετα αν ο σκυλος ουτε γαυγιζει, ουτε δαγκωνει, ουτε ερχεται με κανενα τροπο σε επαφη μ' αυτον η τα παιδια του.
Μπορω να πω παρα πολλα περιστατικα οπως ακομα και τους λογους που εφυγα με ξυλοδαρμο, σπασμενα φαναρια, ενα τριετες δικαστηριο που εληξε με συμβιβασμο για να κανει ο κατηγορουμενος μια ημερα μετα τη ληξη της δικης χειροτερα και να προκαλει μελη της οικογενειας μου.

Θελω να πω μ' αυτα οτι οχι ειδικα η Κρητη, αλλα καθε επαρχια εχει τους δικους της δεσμους και συνδεονται οι ανθρωποι με σκληρα εθιμικα δικαια, η που τα αποδεχεσαι και ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις, η που αντιδρας και χανεις. Ακομη και να κερδισεις, χανεις στην ουσια.

mikios400
25/06/2008, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Θελω να πω μ' αυτα οτι οχι ειδικα η Κρητη, αλλα καθε επαρχια εχει τους δικους της δεσμους και συνδεονται οι ανθρωποι με σκληρα εθιμικα δικαια, η που τα αποδεχεσαι και ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις, η που αντιδρας και χανεις. Ακομη και να κερδισεις, χανεις στην ουσια. [/B]

φίλε έχεις δίκιο σε όλα σου. άσε τώρα που λέμε για αγριάδες, εγω σου λέω ότι είναι 10 φορές χειρότερα στην Αθήνα πχ που είναι ο καθένας για την πάρτη του, ενω εδώ είναι πιο προσωπικά τα πράματα. Απλά μπορεί να πέσεις σε μουσκάρι, ήτε είσαι εδώ ήτε οπυδήποτε αλλού! Ας μην τα παραλέμε κιόλας.

TOLISTOLAROS
25/06/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
κάτσε ρε φιλε!τι είναι προτιμότερο?να έχεις τον κάθε μαλακα να περνάει με κόκκινο η να κυκλοφορείς χωρίς κράνος?ποιο από τα δυο θα φέρει μεγαλύτερη ζημια?και το άλλο,γιατί οι kop@noi οι ζητάδες δεν πάνε να φτιάξουν την κυκλοφορία στα φανάρια όπου 80%τοv χρόνο δεν δουλεύουν και το 80% είναι εκτός και κάθονται και κόβουν κλήσεις για αηδίες?
Αηδίες;Σοβαρολογείς;Φίλε το να μη φορά κανείς κράνος είναι η μεγαλύτερη μαλακία που μπορεί να κάνει.7 στους 10 απ'τους νεκρούς δικυκλιστές σκοτώνονται μέσα σε πόλεις σε απόσταση 2 χλμ απ'το σπίτι τους με μικρές ταχύτητες. Συνήθως είναι πιτσιρίκια.Το'χω γράψει σε άλλο thread έχω βαρεθεί να μαθαίνω για νεκρούς/σακατεμένους πρώην μαθητές μου από χαζοπεσίματα.Εννοείται μεγαλύτερη ζημιά τόσο στον εαυτό του όσο και στην οικογένειά του θα κάνει αυτός που θα πέσει ξεκράνωτος και θα σκοτωθεί/μείνει ανάπηρος/σημαδευτεί για μια ζωή...Στην τελική το ότι κάποιος είναι μαλάκας και περνά αέρα πατέρα με κόκκινο δεν είναι δικαιολογία για κανένα να γυρνά ξεκράνωτος,είναι άσχετα μεταξύ τους.Κράνος δε φοράς για να μη σε γράψουν,αλλά για να τη βγάλεις καθαρή.

mikios400
25/06/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Αηδίες;Σοβαρολογείς;Φίλε το να μη φορά κανείς κράνος είναι η μεγαλύτερη μαλακία που μπορεί να κάνει.7 στους 10 απ'τους νεκρούς δικυκλιστές σκοτώνονται μέσα σε πόλεις σε απόσταση 2 χλμ απ'το σπίτι τους με μικρές ταχύτητες. Συνήθως είναι πιτσιρίκια.Το'χω γράψει σε άλλο thread έχω βαρεθεί να μαθαίνω για νεκρούς/σακατεμένους πρώην μαθητές μου από χαζοπεσίματα.Εννοείται μεγαλύτερη ζημιά τόσο στον εαυτό του όσο και στην οικογένειά του θα κάνει αυτός που θα πέσει ξεκράνωτος και θα σκοτωθεί/μείνει ανάπηρος/σημαδευτεί για μια ζωή...Στην τελική το ότι κάποιος είναι μαλάκας και περνά αέρα πατέρα με κόκκινο δεν είναι δικαιολογία για κανένα να γυρνά ξεκράνωτος,είναι άσχετα μεταξύ τους.Κράνος δε φοράς για να μη σε γράψουν,αλλά για να τη βγάλεις καθαρή.

+1
+1
+1

tazakos
25/06/2008, 12:47
τελευταίες 2-3 μέρες νομίζω ότι είμαι ο μόνος άνθρωπος στην Θεσσαλονίκη που φοράει κράνος, τους βάρεσε η ζέστη, κυρίως μικρού κυβισμού 50-250cc ούτε έχουν μαζί τους...αλλά ήμαστε ελληνάρες, μόνο για να μην τον γράψουν θα το βάλει ο ελληνάρας,στα @@ του η ζωή του...και αν πάθει κάτι φταίει ο δρόμος, ο ταρίφας που έστριψε δεξιά,η λακούβα,το φανάρι,το περιστέρι,το χρηματηστήριο και οι thundercats αλλά αυτός χωρίς κράνος,με τη σαγιονάρα δεν φταίει ποτέ!

Road67
25/06/2008, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
τελευταίες 2-3 μέρες νομίζω ότι είμαι ο μόνος άνθρωπος στην Θεσσαλονίκη που φοράει κράνος,

Νομιζω οτι καποιοι θα συμφωνησετε. Εγω το καλοκαιρι ντρεπομαι να κυκλοφορω και ειδικα να λεω οτι οδηγω μηχανη. Ουτε κρανη φορανε, ουτε σεβονται τιποτα. Υπηρχε ενα αρθρο σ' ενα περιοδικο αυτοκινητων στις αρχες του 90 που εκανε λογω για τους οδηγους του Σαββατοβραδου. Το αντιστοιχο τους ειναι οι μοτοσυκλετιστες του καλοκαιριου. Ξερετε τι εννοω ολα αυτα τα street και sport που περιμενουν νωχελικα σε καποιο σκοτεινο garaze ολη τη χρονια για να βγουν στο φως το καλοκαιρι, εννοειται μαζι με τον απαραιτητο μοτοσυκλετιστικο εξοπλισμο...μπλουζακι με κομμενα μανικια, σορτς και πεδιλα με αυτοκολλητο, η σαγιοναρα και την απαραιτητη συνεπιβατη που οποτε της μπαινει το βρακι στον .... μετακινειται πανω στη μηχανη κι ας πηγαινουν με 150. Αλλα μαλλον ξεφυγα απο το θεμα. Η ουσια ειναι μια. Γκρινιαζουμε για το μεσο οδηγο αυτοκινητου αλλα λογω για τον ανεγκεφαλο που εχει στο σπιτι του το κρανος σε κοινη θεα α. για να το βλεπουν οι κολλητοι και να το παιζει μαγκας μηχανοβιος β. για να το βλεπουν οι ντελιβεραδες που του φερνουν πιτσα και να γλυκοκοιταζουν στην πυλωτη το μοτορι του γ. ως απαραιτητο διακοσμητικο στοιχειο του σπιτιου και προεκταση του ανδρισμου του οτι εχει αγριο εργαλειο.

miketzif
25/06/2008, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
αστα μου εχει ληξει και η ασφαλια,γι αυτο

κατ' αρχήν φίλε περαστικά.

Ανεξάρτητα αν είχες ή όχι ασφάλεια έπρεπε να το τραβήξεις και να καλέσεις τροχαία. Αν σου είχε ληξει η ασφάλεια εντός μηνός σε καλύπτει να το ξέρεις. Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και αυτό εφόσον δεν σου έχουν καταγγήλει εγγραφως την σύμβαση ασφαλειας. Εάν έιχε ληξει πέραν του μηνός και πάλι επρεπε να καλέσεις την τροχαία. το πολυ πολύ να σου έκοβε κλήση ο τροχονόμος ή αν σε παρέπεμπε στο δικαστήριο δεν θα σε παρέπεμπε για υπαιτηότητα ατυχήματος χώρια που αν την ημέρα της δίκης να παρουσιάσεις ασφαλισμένο το οχημά σου κατα πάσα πιθανότητα θα αθωωθείς. Τέλος να ξέρεις όταν καλέίς την τροχαία και έχει δηλωθεί τραυματοσμός έρχεται το ΤΟΤΑ και μέτραέι τα πάντα και αποφαίνεται για το τρακάρισμα επί της ουσίας, ενώ σε υλικές ζημιές οι αστυνόμοι στο δελτίο συμαβάντων απλα γραφουν το συμβάν κατευθύνσεις οχημάτων και τιποτα ουσιαστικό.

giorgosxristou
25/06/2008, 14:57
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou κάτσε ρε φιλε!τι είναι προτιμότερο?να έχεις τον κάθε μαλακα να περνάει με κόκκινο η να κυκλοφορείς χωρίς κράνος?ποιο από τα δυο θα φέρει μεγαλύτερη ζημια?και το άλλο,γιατί οι kop@noi οι ζητάδες δεν πάνε να φτιάξουν την κυκλοφορία στα φανάρια όπου 80%τοv χρόνο δεν δουλεύουν και το 80% είναι εκτός και κάθονται και κόβουν κλήσεις για αηδίες? Αηδίες;Σοβαρολογείς;Φίλε το να μη φορά κανείς κράνος είναι η μεγαλύτερη μαλακία που μπορεί να κάνει.7 στους 10 απ'τους νεκρούς δικυκλιστές σκοτώνονται μέσα σε πόλεις σε απόσταση 2 χλμ απ'το σπίτι τους με μικρές ταχύτητες. Συνήθως είναι πιτσιρίκια.Το'χω γράψει σε άλλο thread έχω βαρεθεί να μαθαίνω για νεκρούς/σακατεμένους πρώην μαθητές μου από χαζοπεσίματα.Εννοείται μεγαλύτερη ζημιά τόσο στον εαυτό του όσο και στην οικογένειά του θα κάνει αυτός που θα πέσει ξεκράνωτος και θα σκοτωθεί/μείνει ανάπηρος/σημαδευτεί για μια ζωή...Στην τελική το ότι κάποιος είναι μαλάκας και περνά αέρα πατέρα με κόκκινο δεν είναι δικαιολογία για κανένα να γυρνά ξεκράνωτος,είναι άσχετα μεταξύ τους.Κράνος δε φοράς για να μη σε γράψουν,αλλά για να τη βγάλεις καθαρή.


δεν είπα σε καμια περίπτωση να μην φοράτε κράνος!!πάντα φοράω ας είναι και 100 μετρα από το σπίτι,το φοράω επειδή θέλω το ξεροκέφαλο μου άθικτο!αλλα το να μην φοράω κράνος είναι επιλογή δικη μου το αν σκοτωθώ η όχι αλλα το να παραβιάζεις τον κοκ σε βάρος μιας άλλης ζωής δεν είναι επιλογή σου!εκεί εστιάζω! δηλαδή ,γιατί μάλλον δεν έγινα αντιληπτός,μιας και που η τροχαία είναι ανίκανη να κάνει την δουλειά της ας εστιάσει σε αυτά που θα φέρουν μεγαλύτερο κακό,γιατί και στο κάτω κάτω και με το κράνος σου να είσαι και τραβήξει ο άλλος μια επιτόπια στην εθνική επειδή έτσι του k@αβλοσε" η σκάσεις με 60 χιλιόμετρα πάνω επειδή παραβίασε stop η κόκκινο μάλλον χλομά τα πράγματα!
με έχουν τρακάρει με το αμάξι μου επειδή πέρασε με κόκκινο ,ευτυχώς ξύρισε την μούρη του αυτοκινητου έκανε 2 σβούρες και σταμάτησε στα 20 μετρα ποιο κάτω,αυτή ερχόταν κάθετα προς τα εμενα,δηλαδή 1,5 metro ποιο μπροστά και θα έσκαγε στην πόρτα μου πάνω , δηλαδή του οδηγού ,έσκασε τουλάχιστον με 40km/η πάνω μου,αν ήμουν με μηχανή φορούσα κράνος στολή ,δερμάτινα τον theo δικάναλο θα σωνόμουνα?

p.s
κράνος πάντα μα πάντα και va εξηγηθώ για να μην παρεξηγηθώ απλά λέω την άποψη μου από κει και πέρα ο καθένας κρίνει για τον εαυτό του ποιο είναι το σωστό.

TOLISTOLAROS
01/07/2008, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxristou
μιας και που η τροχαία είναι ανίκανη να κάνει την δουλειά της ας εστιάσει σε αυτά που θα φέρουν μεγαλύτερο κακό,γιατί και στο κάτω κάτω και με το κράνος σου να είσαι και τραβήξει ο άλλος μια επιτόπια στην εθνική επειδή έτσι του k@αβλοσε" η σκάσεις με 60 χιλιόμετρα πάνω επειδή παραβίασε stop η κόκκινο μάλλον χλομά τα πράγματα!
Μεγαλύτερο κακό φέρνει η μή χρήση κράνους.-
Το αποτέλεσμα κοιτάς,δηλ να σώσεις ζωές,όχι τον τρόπο.Αν είναι να σωθεί έστω και 1 ζωή να τους πάρουν τα σώβρακα κι ας ακούνε κατάρες για πάντα.Στην τελική δεν γίνεται να'χουμε μπλόκο Τροχαίας σε κάθε STOP και κάθε διασταύρωση

Aggelos_SV
03/07/2008, 13:35
Δεν του τραβάτε μια μεταφορά στα Στραβά και Ανάποδα?

Operator
11/07/2008, 16:52
Πετσίτες και κουραφέξαλα..:smokin:
Κρητικοί μάγκες λίγοι είναι,οι υπόλοιποι κρατάνε όπλα..:winka:

Παρεπιπτόντως...
Φιλαράκι που τράκαρες ή κουβάλα κι εσύ όπλο ή κράτα αποστάσεις..

Φιλικά,

giorgosxristou
11/07/2008, 20:20
mmmmmmm....φίλε Operator αν πάρω και εγώ όπλο:a016: και ο καθένας αυτό δεν θα είναι Κρήτη αλλά μια τεράστια πίστα του counter strike!(πάντα σε στιλ πλάκας μιλάω)από αποστάσεις άλλο τίποτα!οι ψευτοκαπετανεοι έχουν όπλα και οι μάγκες ψυχή!

tzarot
11/07/2008, 22:06
Αφρική