PDA

View Full Version : Απορεία!!



Polifer
22/01/2005, 09:07
Υπόθεση: Βρέχει καταρακτοδός και πρέπει να πάτε κάπου με τη μηχανή αναγκαστικά! Βιάζεστε και δε μπορείτε να περιμένετε για να σταματήσει η βροχή!(θες δε θες θα γίνεις λούτσα)

Απορεία1: Τι προετοιμασία κάνετε πριν ξεκινήσετε;;
Όσοι δεν έχετε αδιάβροχα τι κάνετε;

Απορεία2: Με το τζάμι από το κράνος τι κάνετε; Στο δικό μου μένουν σταγονίδια και όταν είναι βράδυ τα φώτα των αυτοκινήτων από το αντίθετο ρεύμα με τυφλώνουν! Χώρια που θωλώνει αμέσως από τα χνώτα μου! Υπάρχει λύση; Μήπως φτέει ότι το τζαμάκι από το κράνος είναι μάπα;

Απορεία3: Χρησιμοποιεί κανείς λάστιχα ειδικά για βροχή; Έχω λάστιχα με τακούνια, καθώς το μοτό μου είναι cross, (εξού και μοτο-cross :lol: :lol: ) αλλά και πάλι η πρόσφηση δεν είναι ικανοποιητική στο βρεγμένο (φαντάζομαι τι τραβάνε όσοι έχουν slick λάστιχο)! [Τα λάστιχα μου είναι 3ων μηνών!]


Απαντήστε όλοι όσοι το διαβάσετε για να βγάλουμε και κάποιο καλό συμπέρασμα! :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

bmour
22/01/2005, 09:24
Φιλε profiler αν ξεκινησουμε απο το 3 για τα λαστιχα δεν μπορεισ να κανεις κατι (νομιζω) εκτος και αν εχεις "συνεργειο" με ετοιμο ενα αλλο ζευγαρι ζαντολαστιχα και τα αλλακσεις σε χρονο ρεκορ
για το 2 πιστευω οτι παιζει ρολο η μαρκα του κρανους με την ενοια οτι ποσο ειναι καλοσχεδιασμενο να εχει τετοια ροη αερα
ωστε να "καθαριζει" την θολουρα ...
οσο για τα σταγωνιδια απ' εξω ή τα καθαριζεις με το γαντι σου η πας "γρηγορα" για να φευγουν απο την ροη του αερα ...
και τωρα σε οτι αφορα το 1 ..... :rolleyes:


αν δεν εχεις αδιοβροχα .... στην κριση σου ......

:dizzy:

bmour
22/01/2005, 09:25
Συγγνωμη για το profiler ενοουασα polifer

sotpag
22/01/2005, 09:26
1ο αν δεν εχεις αδιαβροχο παρε αφρολουτρο....
βαλε σακουλες στα παπουτσια και δεστες (προσοχη οταν πατας κατω)
σε αυτο το θεμα δεν μπορεις να κανεις κατι.2ο με τη ζελατινα την αφηνεις 5-10mm ανοιχτη για να μην θαμπωνει και οταν σταματα την ανοιγεις πιο πολυ.
για της σταγονες που μενουν τις σκουπιζεις με το γαντι (μερικα γαντια εχουν μια "τσοχουλα" γι΄αυτο το λογο)

3ο υπαρχουν λαστιχα βροχης (αγωνιστικης χρησης) αλλα δεν νομιζω να τα βαζει κανεις στον δρομο. και τα δικα σου μια χαρα ειναι, μονο να προσεχεις τις διαγραμμησεις

καλες βολτες και με προσοχη.

bmour
22/01/2005, 09:29
Συμπερασμα δεν νομιζω να βγει για 2 λογουσ 1 ειναι ΣΚ και δεν νομιζω να ειναι πολλοι μεσα και 2 γιατι συνηθως τα ποστ εδω μεσα γινονται μπ__ρ__λο


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Sorry παιδια δεν το λεω με κακια ...αυτο αλλα πιστευω οτι αυτο ειναι και η "ψυχη" του Forum και αυτη ειναι και η γλυκα του


:cool:


μεσα απο το γελιο και το αστειο βγαινουν πολυ σοβαρα και σωστα πραματα

bmour
22/01/2005, 09:31
Πατριδα καλημερα τι λεει η Πατρα ?σημερα?

Μικρή Λουλού
22/01/2005, 09:56
ΕΝΑ-ΕΝΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ..

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΧΝΩΤΟΥ ΣΤΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ..(ΑΚΟΥ'ΚΕΙ ΤΖΑΜΑΚΙ..:lol: :lol: )
ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ ΜΙΑ ΑΝΤΙΘΑΜΒΩΤΙΚΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ SHIELD ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ 7 !/2 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΣ..
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ PINLOCK,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ..

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΦΟΡΑΣ ΤΡΑΚΤΕΡΩΤΟ,ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΑ (ΑΡΓΑ)

ΤΩΡΑ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ??
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ??
ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΙΧΑΙΝΕΣΑΙ??

ΓΙΑ ΓΙΝΕ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗΣ..

:wave2:

Polifer
22/01/2005, 11:29
Δε φοράω αδιάβροχο όχι μόνο γιατί δεν έχω αλλά γιατί ένας άλλος που φόρεσε τον βρίζανε δημοσίος!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :dizzy: :dizzy:

Κοίτα:


7748

karelis
22/01/2005, 12:48
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ SHARK ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙO ΣΟΥΠΕΡ MOTARD KAI THN ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΒΡΟΧΗΣ ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ!!!!!!!!!!!!!




.ΚΑ.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7750

gispy
22/01/2005, 13:20
dirtymoto αυτή η ζελατίνα που λες που την βρίσκουμε; Κάνει για όλα τα κράνη;

Ποιό λάστιχο θεωρείται καλλίτερο για βροχή; (δεν εννοώ μάρκα εννοώ μέγεθος τακουνιού, πλάτος γραμμών κτλ)

Αν δεν εχεις αδιάβροχο το δερμάτινο κάνει δουλειά για ψιλόβροχο κανα 2ωρο (ταξίδι-βόλτα) ή κανα 20λεπτο στην κίνηση ή θέλει οπωσδήποτε αδιάβροχο;

crs-k
22/01/2005, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Υπόθεση: Βρέχει καταρακτοδός και πρέπει να πάτε κάπου με τη μηχανή αναγκαστικά!
.....................


Αν βρεχει καταρακτωδως, γενικα το καλυτερο ειναι να ΜΗΝ κινησαι αν δεν εχεις εμπειρια.

Στην περιπτωση που πρεπει να κινηθεις οπωσδηποτε ...
Τοτε ...

1. ΕΧΕΙΣ αδιαβροχα και αδιαβροχα γαντια!!!
Το να ΜΗΝ εχεις ειναι αδιανοητο!
Το Α και το Ω για να οδηγησεις μηχανη ειναι να εισαι και να αισθανεσαι καλα!
Αν βραχεις καπου θα παγωσεις και πρεπει να σταματησεις και να παρεις ΤΑΧΙ !

2. Οι εξαερισμοι του κρανους ΠΡΕΠΕΙ να ειναι ανοικτοι !!!
Αν ΔΕΝ φτανουν, σηκωνεις και λιγο την ζελατινα ακομα κι αν σου μπαινουν λιγα νερα ...
Η αντιθαμβωτικη που σου ειπε ο dirtymoto, μπαινει στα περισσοτερα συγχρονα κρανη. Δεν ξερω για το δικο σου ...

3. Εφ' οσον εχεις λαστιχο με τακουνι (μεγαλο, χωματινο) απλως ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!
Ειναι τοοοοοσο πολυ χαλια για βρεγμενη ασφαλτο.
Αν εχεις καποιο ημιχωματινο (τυπου Σαχαρα) κινησαι παντα προσεκτικα.
Τα ασφαλτινα δρομου, κατα κανονα, διωχνουν πολυ νερο απο κατω και κινησαι πιο ελευθερα.
Με σλικ, επισης ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ !!!

tai
22/01/2005, 17:08
Ένα απλό και συνάμα καλό αδιάβροχο έχει 20 ευρό. Αν βάλεις χειρουργικά γάντια πάνω από τα γάντια σου καθάρισες φτηνά. Και όπως προαναφέρθει, δύο σακούλες στα πόδια για να σφραγίσεις με φτήνια.

ΥΓ Η σακούλες γλιστράνε πάαααρα πολύ, γι’αυτό όταν βάζεις πόδι κάτω, μεγάλη προσοχή.
:wave2: :wave2:

xxxristos
23/01/2005, 00:38
ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ: ΑΛΟΙΒΕΣΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΒΑΖΕΛΗΝΗ ΩΣΤΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΒΡΕΧΕΣΑΙ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΛΥΣΤΡΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ.

ΚΡΑΝΟΣ: ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ. ΔΕΝ ΦΟΡΑΩ ΠΟΤΕ ΚΡΑΝΟΣ. ΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΖΕΛΕ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΩΛΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΟΥΖΕΙ. ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΟΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ.

ΛΑΣΤΙΧΑ: ΑΠΟΦΕΥΓΕ ΤΙΣ ΔΙΑΓΡΑΜΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕς ΣΧΑΡΕΣ ΤΙΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣΦΗΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2Ο KM/H.

:beer:

Κακά τα ψέματα ο χειμώνας θέλει αυτοκίνητο: Μουσικούλα, θέρμανση, στεγνο περιβάλλον, ζεστά άκρα (χέρια, πόδια, π@π@ρι).....

Άν βγουνε και αυτοκίνητα με τζάκι, τη μηχανή θα τη βγάζω μόνο από Ιούνιο έως Αύγουστο!!!!

Άσε που αποφεύγεις βρογχήτηδες, πνευνομίες, βήχα, συνάχι, κτλ κτλ.

gdevelek
23/01/2005, 00:46
Γνώμη μου:

Όσο πιο κακός είναι ο καιρός, τόσο περισσότερο πήζουν τα κουτιά, συνεπώς τόσο περισσότερους λόγους έχεις να βγεις με μοτό.

Φυσικά προστατευμένος και έξτρα προσεκτικός.

karelis
23/01/2005, 12:03
ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΗ ΛΟΓΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7763

ireneepi
27/01/2005, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Γνώμη μου:

περισσότερο πήζουν τα κουτιά,
.


Αυτο ξαναπες το...!!

gdevelek
27/01/2005, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Αυτο ξαναπες το...!!

Γνώμη μου:

περισσότερο πήζουν τα κουτιά,










:smokin:

tai
27/01/2005, 20:55
τι μαλακα ειναι :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

karelis
28/01/2005, 20:26
αλλη μια φορα για παρτι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





κ.α.ρ.ελ.η.ς.


8066

gdevelek
28/01/2005, 21:17
Α, όλα κι όλα, παραγγελιές μόνο από τα κορίτσια του φόρουμ :p

karelis
29/01/2005, 12:54
καλα τοτε πεστω για παρτι της φιλης μου της ανθης!!!!!!!!!!!!!





κ.α.ρ.ε.λ.η.ς.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :lol: :winka:


8081

gdevelek
29/01/2005, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis
καλα τοτε πεστω για παρτι της φιλης μου της ανθης!!!!!!!!!!!!!





κ.α.ρ.ε.λ.η.ς.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :lol: :winka:

Θα το πώ αν με καλέσει στο πάρτι

;)

karelis
29/01/2005, 13:39
ποιο παρτι ρε μαγκα οτι θυμασαι χαιρεσαι!!!!!!!μου φαινεται!!!!!!!!!





κ.α.ρ.ε.λ.η.ς.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


8083

gdevelek
29/01/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis
ποιο παρτι ρε μαγκα οτι θυμασαι χαιρεσαι!!!!!!!μου φαινεται!!!!!!!!!





κ.α.ρ.ε.λ.η.ς.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Φίλε μου τα καλαμπούρια ή τα πιάνεις ή δεν τα πιάνεις, αν τα εξηγεί κανείς χάνουν κάθε αξία, αλλά θα κάνω μια εξαίρεση και θα σου εξηγήσω αυτό που προφανώς δεν κατάλαβες

Είπες "πες το για πάρτι της φίλης μου", και εγώ αστειευόμενος έκανα πως δεν κατάλαβα και έγραψα "αν με καλέσει στο πάρτι". Εντάξει;

Ας το αφήσουμε τώρα, πάλιωσε.

karelis
30/01/2005, 12:21
οκ μαγκα



κ.α.ρ.ε.λ.η..ς:beer: :beer: :beer: :beer:


8099