PDA

View Full Version : ΣΤΡΑΒΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΟ?



caesarsk
26/06/2008, 16:27
Λοιπον...ας το πάρουμε από την αρχή:


Σημερα το πρωί έπεσα, μπροστά HILTON.

Ενα φορτηγάκι της DHL, είδε τους αστυνομικούς ενώ ήταν μέσα στον λεωφορειόδρομο, και αποφασίζει να κάνει αριστερά χωρίς να κοιτάξει ότι εγώ βρισκόμουν εκεί. Πατάω φρένο το χάνω το σώζω το χάνω, με ακουμπάει στο χιλιοστό και ΤΟ ΧΑΝΩ!!!!

Φεύγω από την μοτοσυκλέτα μου, αυτή μπροστά και εγώ πάνω στα αυτοκίνητα που ακολουθουσαν ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ!

Τρεις δόκιμοι αστυνομικοί τρέχουν κατευθείαν πάνω μου (τα ευχαριστώ τα παιδιά), το αυτοκίνητο που ήταν πίσω μου σταματάει στην άκρη και έρχεται να με βοηθήσει (το ευχαριστώ πολύ και αυτόν), καθώς επίσης και ένα παπί....Από όλα τα δίτροχα που βρίσκοταν εκείνη την στιγμή εκεί πέρα!!!!

Σηκώνομαι είμαι ακόμη ζεστός δεν πονάω πουθενά. ΚΟιτάζω τριγύρω για το φορτηγάκι, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΦΥΓΕ... Κανείς δεν πήρε την πινακίδα του...

Η μηχανή μικρές ζημιές!
Εγώ μέτριες!!!

Συγκεκριμένα μια κάκωση στον Αχιλλειο τένοντα (7 μέρες δεμένο και ξεκούραση)
Μια θλάση και μια άσχημη κάκωση στον ώμο!!!??? (10 μέρες ακινητοποιημένο και φαρμακάκια)
Και κάκωση στον αυχένα (7 μέρες ένα πανέμορφο κολλάρο)

Τώρα αυτό ειναι στραβό???

Αν εξαιρέσεις ΟΤΙ ΠΟΝΑΩ ΓΜΤ (μολις γύρισα απο το νοσοκομείο) και ότι ΜΕ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ ... ευκαιρεία για 7 μέρες ξεκούρασης γιατί αλλιώς δεν με έβλεπα να κάθομαι!!!

Η DHL μέχρι στιγμής καταβάλλει προσπάθειες να βρει το αυτοκίνητο και πραγματικά ενδιαφερονται (με έχουν πάρει τηλεφωνο πολλές φορές μέχρι τώρα) και υπόσχονται ΟΤΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ, διότι ειναι πάρα πολύ σοβαρό παράπτωμα!!!

Ευχαριστώ ρε σεις που ακούσατε τον πόνο μου!!!


ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ!!!!

road spirit
26/06/2008, 16:30
περαστικά ρε Σοφ

catmaster
26/06/2008, 16:32
Σκ@τα λέμε .... κάθε μέρα το ίδιο μπορδέλο ....


περαστικά ρε Σοφιανέ και ποτέ ξανά ...

πάντως αν θέλουν θα τον βρούν το παλιόπουστα και όταν γίνει αυτό .... βάλε τα στοιχεία του εδώ μέσα φόρα παρτίδα .... και άραξε...

blackbusa
26/06/2008, 16:33
ωπα ρε μλκ....πταισματα και μια χαρα....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

με το σκηνικο τωρα....μηπως ο λακαμας δεν πηρε χαμπαρι τι εγινε και γιαυτο δεν σταματησε???....γιατι αυτο βλεπω να ισχυριζεται....παντως μπραβο στην dhl που ψαχνει το θεμα και δεν το αφηνει ετσι....


και παλι περαστικα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....


:wave2:

Road67
26/06/2008, 16:37
περαστικα :) :)

το ψαχνει οντως η dhl;

marulis
26/06/2008, 16:38
:sick:

Περαστικά ρε παλικαρε.
:beer: :wave2:

Έχω κουραστεί ρε παιδιά. Η ίδια ιστορία πάντα.

Αυτή η συμπεριφορά μπορεί να οδηγήσει στο έγκλημα.
:a37: :a29: :a021:

Operater
26/06/2008, 16:43
Προσοχή! Και περαστικά Σοφιανέ...Να'σαι πάντα καλά!!!



Κάτι τέτοιο το έπαθα κι εγώ την Παρασκευή.. Την γλίτωσα με πρηξίματα μόνο..:(

Daemon
26/06/2008, 16:49
99,9% δεν το καταλαβε.. δεν πιστευω να ειναι καποιος τοσο χαζος ωστε να το κανει αυτο με εταιρικο αμαξι και να περιμενει να μη τον βρουνε..

Περαστικα Σοφιανε :wave2: :beer:

tai
26/06/2008, 16:49
ΤΗΝ ΓΛΊΤΩΣΕΣ ΡΕ???:a023:





ΤΟΝ ΆΧΡΗΣΤΟ!!! ΟΛΌΚΛΗΡΟ BMW ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΈΤΥΧΕ:a37:





τζαμπα πήγαν τα λεφτά μου γμτ :mad:















:smokin:


Πανω στην ωρα της τακτοποίησής όμως

λουκούμι ετσι?:winka:

caesarsk
26/06/2008, 16:52
Δεν ημουν με το BMW ρε tai...το διμπουρδελο ειναι συνεργειο και ψαχνουν να βρουν τι εχει!!!

Με το Fazer ήμουν....το τετραμπούρδελο!!!! ΟΛΟ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΦΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΜΗΧΑΝΗ...και σπάνε και ευκολα

castoras
26/06/2008, 16:52
Περαστικά και καλή ξεκούραση!!Πιστεύω ότι εύκολα θα τον βρουν αν συγκρίνουν τα δρομολόγια:wave2:

sergiosm
26/06/2008, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Η DHL μέχρι στιγμής καταβάλλει προσπάθειες να βρει το αυτοκίνητο και πραγματικά ενδιαφερονται (με έχουν πάρει τηλεφωνο πολλές φορές μέχρι τώρα) και υπόσχονται ΟΤΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ, διότι ειναι πάρα πολύ σοβαρό παράπτωμα!!!


ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ και αγύριστα.

Πάντως το πιο πιθανό είναι η Dhl να βρει τον οδηγό γιατί δεδομένου ότι είναι ΔΙΚΟ της αυτοκίνητο και αυτό είναι ΓΝΩΣΤΟ δεν έχει κανένα λόγο να τον προστατέψει.

Και αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι την μαλακία του υπαλλήλου της, την πληρώνει (και) η DHL, την οποία μπορείς (και αν φερθεί σκάρτα θα πρέπει) να κυνήγήσεις και να ζητήσεις αποζημίωση και χρηματική ικανοποίηση για την ηθική βλάβη σου.
Δεδομένου ότι ειδικά το ύψος της δεύτερης θα εξαρτηθεί από την στάση της μετά το ατύχημα, το πιο πιθανό είναι να προσπαθήσουν να το κλείσουν φιλικά και ωραία (και αυτή θα είναι και η καλύτερη εξέλιξη για όλους).

Να υποθέσω ότι το περιστατικό έχει καταγραφεί, έτσι δεν είναι;

:wave2:

caesarsk
26/06/2008, 17:03
Ισως και να ειναι τύχη...

Αλλα ο υπευθυνος που μου τηλεφωνησε ειναι μοτοσυκλετιστής και χωμάτινος μάλιστα...ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙ...


Και να διευκρινησω....ΟΙ οικονομικές πλευρες την υπόθεσης δεν ειναι το σημαντικότερο στην συγκεκριμένη περίπτωση...

ΗΘΙΚΑ ΟΜΩΣ, θέλω να μιλήσω στον οδηγο αυτό και να τον ρωτήσω αν έχει παιδια....και αν θελει να μάθουν οπως εμαθε η κορη μου οτι επεσα και χτυπησα...Αν θα το εχει τύψεις το βραδυ μη γνωρίζοντας τι έπαθα...αν ζω ή αν σκοτώθηκα τελικα!!!....Το χρωστάω αυτό στον εαυτό μου από 18 χρονων οταν με εγκατέλειψαν λιπόθυμο στο δρομο στην Καποδιστρίου, και ξυπνησα στο ΚΑΤ!!!

npat
26/06/2008, 17:11
Περαστικά Σοφιανέ...

:beer: :beer: :beer:

filipp0s
26/06/2008, 17:37
Πω ρε π00στη μου! :mad:




Περαστικά ρε φίλε :wave2: :wave2: :wave2:

zephyr1
26/06/2008, 17:39
Περαστικα Σοφιανε.:wave2:

dirtbird
26/06/2008, 18:44
:mad:

Περαστικά ......

:wave2:

doctor x
26/06/2008, 18:49
περαστικα!:wave2:

trigger
26/06/2008, 18:59
To καλό είναι οτι ψάχνεις ένα εταιρικό φορτηγάκι που ήταν σε συγκεκριμένο σημείο σε συγκεκριμένη ώρα και όχι ένα οποιοδήποτε φορτηγάκι.
Για το οικονομικό μέρος της ζημιάς με βρίσκεις αντίθετο γιατί δεν το βρίσκω λογικό να πληρώνω την οποιαδήποτε μαλ@κί@ του καθενός...
Περαστικά και καλή επιτυχία ρε Σοφιανέ!:beer:

kalesin
26/06/2008, 19:10
Σοφιανε περαστικα πανω απ' ολα...

ολα θα πανε καλα...

:beer:

μια μπυρα μονο γιατι πινεις φαρμακα...

:wave2: :wave2: :wave2:

caesarsk
26/06/2008, 19:23
Αν περάσει ο πόνος λίγο

και αν δροσίσει και λιγάκι


ΘΑ ΕΙΝΑΙ Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ αυτη η εβδομάδα που ερχεται...ξάπλα και επιτέλους η γυναικα μου να με υπηρετεί!!!!!!!

Να έπινα και καμμια μπυρίτσα τέλεια θα ήταν!!!

STOYBI
26/06/2008, 20:38
Σοφιανε....

Περαστικα ρε φιλε.... :rolleyes:



:beer: :beer:


:wave2:

caesarsk
26/06/2008, 20:40
ΦΙΛΟΙ...οσο κοινότυπο και αν ακούγεται...


η παρέα σας με κάνει και πονάω λιγότερο...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

















(αν και εχω πληροφορίες οτι ΣΚ θα πονέσω πολύ από κάποια τηλεφωνήματα που μου χρωστάνει κάποιοι από εδω μέσα...τελικά σε αυτή την ζωή πληρώνονται όλα)

Cpt. Haddock
26/06/2008, 20:48
Περαστικά κι αγύριστα ρε Σοφ και καλά ξεμπερδέματα


Γυρνάς κι εσυ με τα φέιζερ.... :lol:




Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
....(αν και εχω πληροφορίες οτι ΣΚ θα πονέσω πολύ από κάποια τηλεφωνήματα που μου χρωστάνει κάποιοι από εδω μέσα...τελικά σε αυτή την ζωή πληρώνονται όλα)

:a39: :a39: :a39: :a39: :a39: :a39: :a39: :a39: :a39:

lamoun
26/06/2008, 21:15
Περαστικά σου.

Λυπηρό.. ελπίζω να δικαιωθείς ηθικά, όπως θέλεις. :)

Tpap
26/06/2008, 21:56
περαστικά, φίλε! :beer: :beer:

ikarosk
26/06/2008, 23:04
Περαστικά κι από 'μένα leader.

byron
26/06/2008, 23:11
Περαστικα ρε Σοφιανέ.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να βρούν τον κομπάρσο.

Bavarian
26/06/2008, 23:41
ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ...ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ?



Θες να το πάθω το εγκεφαλικό βραδιάτικα ? Το κέρατό του ο μαλάκας που να περάσει διαστημικό λεωφορείο από πάνω του...





Αν με θέλεις κάτι κατεβαίνω αμέσως...


:mad: :mad: :mad:


:( :( :(

jasondakar
27/06/2008, 00:29
αρε σοφ παλι καλα με τον μαλακα. τουλαχιστον το αντιμετωπισες με χιουμορ πραγμα λιγο σπανιο για ελληνα υπο συνθηκες ζεστης:rotflmao: :rotflmao:

:wave2: περαστικα.

δεν πιστευω αντι γαι κολλαρο να εβαλες το neck της bmw:rotflmao: :rotflmao:

DimChios
27/06/2008, 05:48
τα ειπαμε και στο τηλ!

Περαστικα και κανε τα κουμαντα σου!

Εγω ΔΕΝ το πιστευω οτι δεν πηρε χαμπαρι αλλα και να μην πηρε, στα παπαρια σου!!!!!

:evil: :evil: :evil:


Bavarian κατσε εκει που εισαι ρε, εμεις εδω μπρικια κολαμε?

:mad:

Τραβα κανε κανενα ρεπο! :evil:

caesarsk
27/06/2008, 06:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
αρε σοφ παλι καλα με τον μαλακα. τουλαχιστον το αντιμετωπισες με χιουμορ πραγμα λιγο σπανιο για ελληνα υπο συνθηκες ζεστης:rotflmao: :rotflmao:

:wave2: περαστικα.

δεν πιστευω αντι γαι κολλαρο να εβαλες το neck της bmw:rotflmao: :rotflmao:


αφου το ξέρεις ρε συ......δεν φοράω τίποτα με το logo της ΒMW!!!!

caesarsk
27/06/2008, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ...ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ?



Θες να το πάθω το εγκεφαλικό βραδιάτικα ? Το κέρατό του ο μαλάκας που να περάσει διαστημικό λεωφορείο από πάνω του...





Αν με θέλεις κάτι κατεβαίνω αμέσως...


:mad: :mad: :mad:


:( :( :(


Σιγά μην αφήσεις τα κοντοσούβλια για να κατεβείς μαστρωπέ!!!...Απλά καθυστερουμε ένα ΣΚ το ΣΚ που θα ανεβώ πάνω να σας βρω ρεμάλια....

alximistis
27/06/2008, 06:36
Τι έγινε ρε; Κανά νέο; ξαναμιλήσατε στο τηλέφωνο;;; Με την εταιρία εννοώ.

caesarsk
27/06/2008, 06:38
Αρκετές φορές αλλά....και σήμερα το μεσημέρι έχουμε και ραντεβού από κοντά....θα ερθεί να με βρει ο υπεύθυνος που μιλάμε, να με ενημερώσει από κοντά και να δει πως είμαι!!!

alximistis
27/06/2008, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Αρκετές φορές αλλά....και σήμερα το μεσημέρι έχουμε και ραντεβού από κοντά....θα ερθεί να με βρει ο υπεύθυνος που μιλάμε, να με ενημερώσει από κοντά και να δει πως είμαι!!!


Πολύ καλύτερα από κοντά. Βάλτου και λίγο χέρι (όχι όπως το εννοείς). Για να έρχεται ο υπεύθυνος λέω εγώ τώρα υποψιάζομαι ότι θέλει να σε "μετρήσει" που λέμε. Εκτός του πως είσαι τι άτομο είσαι και πόσο σκοπεύεις αν σκοπεύεις να το τραβήξεις. Έτσι νομίζω. :)

DimChios
27/06/2008, 06:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Πολύ καλύτερα από κοντά. Βάλτου και λίγο χέρι (όχι όπως το εννοείς). Για να έρχεται ο υπεύθυνος λέω εγώ τώρα υποψιάζομαι ότι θέλει να σε "μετρήσει" που λέμε. Εκτός του πως είσαι τι άτομο είσαι και πόσο σκοπεύεις αν σκοπεύεις να το τραβήξεις. Έτσι νομίζω. :)



Καπως ετσι ειναι κι εγω πιστευω αλλα ο φιλος μας ΔΕΝ ειναι μλκς ΟΥΤΕ θα πιαστει! ΔΕΝ θα τον τουμπαρουν γιατι θα τον βρισω ΕΓΩ ΜΕΤΑ!!!!

Ε Σοφ? :evil:


:winka: :beer: :beer: :beer: :sun:

XJR_Billy
27/06/2008, 07:17
Περαστικά φίλε και μην τους τη χαρίσεις...

Κάνε ότι περνάει απ' το χέρι σου...

devil's animal
27/06/2008, 07:55
οχι ρπμ!
:uplate:


ρε αγορι μου, πας και καβαλας τα φριτεϊζερ και πεφτεις.:rolleyes:

τι να πω γ@μω την αγανακτηση, αφου ειναι μονο κακωσεις και θλασεις τοτε ολα καλα!:beer:

ευκαιρια να ξεκουραστεις ρε παρταλε, δες το ετσι!:winka:

αφου οι τριμ@λακες της dhl εχουν δρομολογια απο καθε μερα και αν ξερεις την ακριβη ωρα του συμβαντος (που φανταζομαι θα την ξερεις) μπορουν ΑΝΕΤΑ να υπολογισουν πιο εταιρικο τους περνουσε εξω απο το hilton εκεινη την ωρα.
μην σου λενε μ@λακιες!:evil:

παντως ξερεις πως να το κυνηγησεις και θα το κανεις γιατι εισαι ΑΝΤΡΑΣ!!:blush:
ουυπς, αυτο μου ξεφυγε δεν το ειπα εσκεμενα
:rotflmao: :rotflmao:



περαστικα και αγυριστα ρε κουκλε!!
γρηγορη αναρρωση και επιστροφη στην ενεργο δραση, συντομα!
:beer: :beer: :beer:


:kisses: :kisses: :kisses:
:lol:

sober
27/06/2008, 09:06
:eyepop: Ωχ! τωρα το ειδα! Τι εγινε βρε Σοφιανε ??Σας ειδανε ομορφα αγορια κι εσενα και τον Ντιμακο και σας ματιασανε???

Περαστικα ξεκουραση σουπιτσες μασαζακια και παρε τους τα σοβρακα !! Αντε ποια εχω βαρε8ει με τους ηλι8ιους που κυκλοφορουν λες και ειναι μονοι τους..!!



:wave2:

fan
27/06/2008, 09:36
περαστικα περαστικα

pipis
27/06/2008, 09:48
περαστικα και απο εμενα! ξερω πως ειναι καλοκαιριατικα να εχεις τραυματα...
ξεκουραση και αν θες (θα σου φέρουμε και καμμια :beer: στα κρυφα)
μην μας ακουσει και η γυναικα σου και εχουμε αλλα...

AntoD
27/06/2008, 10:03
Περαστικά Σοφιανέ...

παλι καλα που δεν σε πατησε κανενας απο πίσω να λές!!!!!!

Αληθεια ομως...μηπως εισαι κουλαδι και την εφαγες μονος σου ...και τωρα μας λες για βανακια κλπ...ελα παραδεξου το.....χαχαχαχαχα

Επιβεβαιωθηκε τελικα οτι τα BMW δεν πέφτουν....τα yamaha ομως.....

Μεχρι και ο Dimchios πηγε να πεσει με το Χοντα....τι τα θελετε τα μπ@υρδελα....

χαχαχαχα

(περιμενω το κραξιμο τωρα....)

Και παλι περαστικα!

catmaster
27/06/2008, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Αρκετές φορές αλλά....και σήμερα το μεσημέρι έχουμε και ραντεβού από κοντά....θα ερθεί να με βρει ο υπεύθυνος που μιλάμε, να με ενημερώσει από κοντά και να δει πως είμαι!!!

Σοφιανέ .... βάλτους γκάζι.... δεν είναι δύσκολο να βρούν ποιό αμάξι έχει σημάδια αν τους δώσεις στοιχεία από ποιά πλευρά χτύπησες , την ώρα ακριβώς και το σημείο ...


Τελείωνέ το γιατί ξεκινάει ΣΚ και το λαμόγιο που στην έκανε μπορεί να βάλει το μπρίκι σε δικό του φαναρτζίδικο να το μαζέψει ...

αν θες βοήθεια (μπορώ να έρθω και με το καμινέτο) ... you know the drill ...

:wave2:

VANDA
27/06/2008, 10:33
Περαστικά και καλές ξάπλες.. :D


:wave2:

sapila racing
27/06/2008, 11:11
Τωρα το είδα. Περαστικά σοφ και πάλι καλά που την γλύτωσες σχετιά φτηνα.

Ελπίζω να την βρεις την ακρη με την εταιρεία.

latris mixanis
27/06/2008, 12:09
Περαστικά σοφιανέ και καλή ξεκούραση βρε.....!!

:wave2: :wave2: :wave2:

Δε λες στη κόρη να σε πάει καμιά βόλταα?:p

apav
27/06/2008, 17:57
:wave2:

CIRUS
27/06/2008, 18:26
περαστικά πάνω από όλα και εύχομαι να βρεθει ο λακαμας που σε παράτησε και έφυγε

α και ποτέ ξανα:beer:

hercul
27/06/2008, 19:16
Περαστικά και ποτέ ξανά!! :beer: :beer: :beer:

Ελπίζω να βρεις το δίκιο σου και να καταλάβει τπτ ο μ@λ@κας που σηκώθηκε και έφυγε για να σωθεί κάνας άλλος από την απροσεξία του! :mad:

Παίρνουν ένα αυτοκίνητο βγαίνουν στον δρόμο και στα @@ τους ρε πστμ! :mad: :mad:

bikerted
27/06/2008, 21:21
Περαστικά και αγύριστα ρε Σοφ...:sad:

Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου στείλε πμ:wave2:

TROOPER
28/06/2008, 12:24
τα παμε στο τηλεφωνο στα λεω και απο δω...περαστικα σοφ...

:wave2: