PDA

View Full Version : θέλω να αγοράσω το ΧΤ660 αλλά...



dimgoul
27/06/2008, 11:47
...ρε γαμώτο μίλησα με τον μηχανικό που μου κουράρει όλα αυτά τα χρόνια τα μηχανάκια μου και με έκραξε!
Μου είπε τα χειρότερα και να πω την αλήθεια κόλωσα. Δεν είπε τίποτα συγκεκριμένο απλά "όλο εδώ θα είσαι με προβλήματα και ότι θα κάνω μλκ".

Και ρωτάω τους φίλους κατόχους: είναι αξιόπιστο το μηχανάκι? Θα έχω προβλήματα ή έχει ξεπεράσει τις παιδικές αρρώστιες κάθε νέου μοντέλου?

Ψάχνω για μεταχειρισμένο R. Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο ανάλογα με τοην χρονολογία?

XJR_Billy
27/06/2008, 12:04
Γειά σου φίλε dimgoul:wave2:

Για την αξιοπιστία των ΧΤ660, ε, πως να το κάνομεν άλλωστε, δεν θα απογοητευτείς.

Τα πρώτα ΧΤ του 2004 και 2005 είχαν "πρόβλημα" με το TPS, με αποτέλεσμα η μηχανή να σβήνει και να μπερδεύει στις λίγες στροφές. H Yamaha έκανε ανάκληση και άλλαξε το προβληματικό TPS με καινούργιο το οποίο αν και όχι τέλειο, βελτίωσε τρομερά την κατάσταση.

Τα μοντέλα από το 2006 και πάνω, βγαίνουν έτοιμα και με διορθωμένη την παιδική αρρώστεια που παρουσίασαν τα πρώτα ΧΤ660.

Κι εγώ θα σου πρότεινα το R γιατί δεν έχω δει μέχρι σήμερα Χ να μην σκίζεται στο δρόμο από τους κατόχους του. Παρόλα αυτά, το μηχανάκι έχει δοκιμαστεί σκληρά και στον τομέα της αξιοπιστίας άριστευσε.

Ρίξε μια ματιά στο υπο-φόρουμ XT Series και θα απαντηθούν πολλές απορίες σου.

:wave2: :wave2:

Steve_athens
27/06/2008, 17:23
Εγω που εχω το χτχ 2006 μοντελο εδω κ 7 μηνες δεν εχει εμφανισει τιποτα απολυτως κ το πηρα κ μεταχειρισμενο,κυκλοφορει αρκετα στην αγορα λες να μην ειναι αξιοπιστο???το χει και ενας συμφοιτητης μου 35.000 χλμ κ μονο σερβις κανει δεν του χει βγαλει τιποτα απο ζημια,αμα το γουσταρεις παρτο κ δεν θα το μετανιωσεις:sun:

Zid
27/06/2008, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimgoul
...ρε γαμώτο μίλησα με τον μηχανικό που μου κουράρει όλα αυτά τα χρόνια τα μηχανάκια μου και με έκραξε!
Μου είπε τα χειρότερα και να πω την αλήθεια κόλωσα. Δεν είπε τίποτα συγκεκριμένο απλά "όλο εδώ θα είσαι με προβλήματα και ότι θα κάνω μλκ".

:a21:

Stabak
27/06/2008, 17:40
που να του λεγες για κανα χούσαμπεργκ δηλαδη... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stabak
27/06/2008, 17:42
μπας και εχει κανα σεμπέ δυόμιση για σπρώξιμο? :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl: :dizzy:

soichiro_cbf
27/06/2008, 19:16
φιλε,παρε cbf να δεις τι μηχανημα ειναι.εμενα με παει εδω και 2 χρονια απο το φαληρακι στον ισκιο ανετατοτατα.μιλαμε για τουλαχιστον 20 χιλιομετρα καθημερινα πηγαινε ελα..

Road67
27/06/2008, 20:51
Το ΧΤ ειναι σαν εξαβολτο. Δε σπαει, δε χαλαει και σε παει στη δουλεια σου απροβληματιστα. Δε θα σου καλυψει το κατι παραπανω ομως.