PDA

View Full Version : 1000αρια SuperSport



Polifer
23/01/2005, 18:45
R1,GSX-R 1000cc,ZX-10R,CBR1000RR


Γιαπωνέζικα Χιλιάρια SuperSport!

Έχει οδηγήσει κανένας όλα τα παραπάνω;
Μπορεί να εκφέρει κανείς αντικειμενική άποψη για την δυνατότητα του καθενός; (Που υπερτερεί που υστερεί)


Πείτε την δική σας άποψη για το ποιο είναι το καλύτερο..





:winka: :winka: :winka: :winka: :winka: :winka: :winka: :winka:

gmakris
23/01/2005, 21:47
Oλα καλα ειναι και δεν θα δεις σημαντικες διαφορες εκτος και εαν το λιωνεις ολη μερα στην πιστα....

Κοιταξε ποιο σου αρεσει περισσοτερο και οχι ποιο εχει 2 αλογα περισσοτερα, ειναι 1 kgr βαρυτερο και φρεναρει 3m πριν τα αλλα.
Απο τα περιοδικα παλι δεν θα βγαλεις ακρη γιατι γραφουν τα μεν ετσι και τα δε αλλιως.

Εγω εχω οδηγησει CBR & R1 και προτιμω το δευτερο για πολλους λογους - αλλοι ομως θα σου πουν οτι το CBR ειναι καλυτερο και αντε να βγαλεις ακρη...

gdevelek
23/01/2005, 22:13
Χωρίς να έχω την παραμικρή πείρα από τα 4 αυτά πυραυλάκια, νομίζω πως δύο είναι τα βασικά κριτήρια επιλογής όταν οι προδιαγραφές είναι τόσο κοντά μεταξύ τους:

* ποιό σου κάνει "κλίκ" περισσότερο

* τίνος η συντήρηση θα κοστίσει περισσότερο σε χρήμα αλλά και ταλαιπωρία μετά από π.χ. 50.000χλμ. εντατικής - αλλά εντός προδιαγραφών - χρήσης.

Για το πρώτο κάθε ένας έχει την άποψή του, για το δεύτερο ίσως μπορεί να βγει μια άκρη...;;;

periklisk
23/01/2005, 23:37
Δεν νομίζω πως μπορεί κάποιος να είναι αντικειμενικός...

Ο καθένας κρίνει με αυτά που ξέρει, με την αισθητική του, ανάλογα με ποιό τον βολεύει περισσότερο κλπ...

Εγώ δεν θα έπαιρνα κανένα από τα 4 γιατί απλά δεν με βολεύουν καθόλου σε θέση οδήγησης.... μου θυμίζουν (και είναι) σε διαστάσεις το ZXR 400 που είχα μέχρι το καλοκαίρι...

και τα 4 είναι πολύ όμορφα και οι διαφορές τους είναι στα σημεία....

Αν διάλεγα κάποιο από αυτά θα το έκανα με βάση την εμφάνιση και με βάση την υποστήριξη που θα είχα... αν δηλαδή είχα πολλά χρόνια κάποια συγκεκριμένη μάρκα και έχω "δικτυωθεί" όσον αφορά την υποστήριξή της, θα διάλεγα την ίδια και δεν θα έψαχνα ξανά από την αρχή για μάστορα κλπ.....

Tigas
24/01/2005, 07:25
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΔΕΚΑΤΟΥ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ.ΤΟ SUZUKI KAI TO HONDA ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΜΕΣΑΙΕΣ ΕΝΩ ΤΟ R1 KAI ZX KΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΨΗΛΑ ΚΑΛΑ.ΓΙΑ ΤΟ ΖΧ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ.(ΞΕΣΠΑΣΜΑ ΔΥΝΑΜΗΣ)
ΤΟ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ SUPERSPORT ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ 600 ΕΙΤΕ ΣΕ 1000 ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΨΥΛΟΥΣ ΣΤΑ ΑΧΥΡΑ.
ΟΠΟΤΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

giannisfitros
09/11/2008, 16:16
PISTEUO OTI TO PIO GRHGORO EINAI TO ZX10R 08 META EINAI TO CBR 08, META TO K7 KAI META TO R1 .AYTO OSO ANAFORA THN APOKRISH GKAZIOU SE EY8EIA. H SEIRA K THS SUZUKI EXEI KANEI 3 FORE ANAKLISEI GIA PROBLHMA SE SPASIMOU PLESIOU.....KAI SE RI8MISMA RELANDI....POLI DINATA TA SUZUKI ALLA .........TO KAWASAKI FETOS PEIRE TA KALITERA SXOLIA KAI GIA PISTA KAI SE APOKISI GKAZIOU...TO CBR EGINE TROMERA ANANEOMENO KAI DINATO KAI EINAI PANEMORFO.....KAI TO YAMAHA EXEI GKAZI STA PSILA OMWS KAI EXEI KATAPLIKTIKI SYMBERIFORA
MESA STHN PISTA...AYTH EINAI H DIKIA MOU TAPEINH GNWMH

NikosKK
09/11/2008, 16:23
Μόνο 46 μήνες αργότερα απάντησες :lol: :wave2:

giannisfitros
09/11/2008, 17:26
DEN ARGHSA POLI..... PROX8ES GRAFTUKA...SORI!!!!!!!!!!

675
09/11/2008, 21:17
αποψη μου ειναι οτι τα οδηγεις ολα και βλεπεις πιο ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ απανω σου καλυτερα,

οπως ειπαν και τα αλλα παιδια αυτες οι μηχανες ειναι πανω κατω 185 αλογατα στροφαλο και γυρω στα 170 κιλα τι περιμενεις να δεις,

ακομη και στα περιφερειακα τα γιαπωνεζικα πανω κατω ιδια ειναι μεταξυ τους τις ιδιες εταιρειες χρησιμοποιουν:beer:

vag2009
11/11/2008, 21:53
ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ \Documents and Settings\intel 1700\Τα έγγραφά μου\Οι εικόνες μου\20081111\09062008(005).jpg

kost rider
12/11/2008, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisfitros
PISTEUO OTI TO PIO GRHGORO EINAI TO ZX10R 08 META EINAI TO CBR 08, META TO K7 KAI META TO R1 .AYTO OSO ANAFORA THN APOKRISH GKAZIOU SE EY8EIA. H SEIRA K THS SUZUKI EXEI KANEI 3 FORE ANAKLISEI GIA PROBLHMA SE SPASIMOU PLESIOU.....KAI SE RI8MISMA RELANDI....POLI DINATA TA SUZUKI ALLA .........TO KAWASAKI FETOS PEIRE TA KALITERA SXOLIA KAI GIA PISTA KAI SE APOKISI GKAZIOU...TO CBR EGINE TROMERA ANANEOMENO KAI DINATO KAI EINAI PANEMORFO.....KAI TO YAMAHA EXEI GKAZI STA PSILA OMWS KAI EXEI KATAPLIKTIKI SYMBERIFORA
MESA STHN PISTA...AYTH EINAI H DIKIA MOU TAPEINH GNWMH

Η ''σειρα Κ'' ειναι ολα τα suzuki απο παπια μεχρι 1000.Και ποτε εκανε ανακληση για πλαισιο?Βαλε λινκ..

SnakeMJK
12/11/2008, 08:33
η σειρά Κ... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

του χρόνου θα βγει σειρά Λ; :p

Filosofos
12/11/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
η σειρά Κ... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

του χρόνου θα βγει σειρά Λ; :p
oxi tou xronou, alla se 2 xronia nai:D

Ps: h suzuki den exei zhthsh pote anakhlsh montelou ths gia plaisio... omg poios e3upnos to skeutike auto???:dizzy: :hypnotize :uplate: