PDA

View Full Version : ο μ@λ@κ@ς της γειτονιας σας!



Σελίδες : [1] 2

fantacid
28/06/2008, 22:10
αν τον ειχατε γιο δε θα τον ειχατε ταραξει στις φαπες (http://www.youtube.com/watch?v=tVSBuTqnugE&feature=related) ?!?!?



:mad: :mad:

zapmaria
28/06/2008, 22:15
έπρεπε να κατέβει ο πισινός και ο λεωφορειατζής να τον πλακώσουν στο ξύλο και αυτόν και την παρέα του.....

Bavarian
28/06/2008, 22:23
Γιατί δεν μου τυχαίνει ένα τέτοιο μια φόρα...έστω μια φορά ρε θεέ...να πάρει τα δόντια του στη χούφτα το καμένο :mad: :a37: :a57:

xampos
28/06/2008, 22:30
το βλαμενο ρε :mad: :mad:

mars696
28/06/2008, 22:35
Τι ψευτομαγκας ρε π**στη μου... αλλα οσο υπαρχουν ΖΩΑ που θα τον παροτρινουν και θα τον λενε μαγκα....
ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
:a016: :a016: :a016: :a016:
:a015: :a015: :a015: :a015:

epp1640
29/06/2008, 03:12
:a9: είσαι μεγάλος μάγκας ούγκα μπούγκα.. ααργκ.. ένα λεπτό, μου έσβησε.. βάζεις πρώτη και τον βάζεις από κάτω.. οοοπθ.. μου ξέφυγε.. μισό να καλέσω την ασφαλιστική μου.. :rotflmao:

epp1640
29/06/2008, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αν τον ειχατε γιο δε θα τον ειχατε ταραξει στις φαπες (http://www.youtube.com/watch?v=tVSBuTqnugE&feature=related) ?!?!?



:mad: :mad:


Σταμάτα.. κάνω ακόμα χειρότερες σκέψεις :rotflmao:

DimChios
29/06/2008, 06:55
Κοιτα ρε το μαλακισμενο!

:mad: :mad: :mad: :mad:

Α ρε Βαυαρε...μη με τυχεις καμμια φορα στη δουλεια σου φοβαμαι!

:sick:

Cpt. Haddock
29/06/2008, 07:11
:rolleyes:

Ρε παίδες, σοβαρά τώρα... Να ρωτήσω.

Οταν είσασταν παιδιά, γελάγατε καθόλου, κάνατε πλάκες με τους φίλους σας ή περνάγατε την ώρα σας διαβάζοντας Νιτσε; :confused:

epp1640
29/06/2008, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Ρε παίδες, σοβαρά τώρα... Να ρωτήσω.

Οταν είσασταν παιδιά, γελάγατε καθόλου, κάνατε πλάκες με τους φίλους σας ή περνάγατε την ώρα σας διαβάζοντας Νιτσε; :confused:

Captain αυτό δεν είναι πλάκα.. πολύ :a31: και λίγο :a021: είναι :lol: άντε καλημέρα μας..

Cpt. Haddock
29/06/2008, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Captain αυτό δεν είναι πλάκα.. πολύ :a31: και λίγο :a021: είναι :lol: άντε καλημέρα μας..

Δεν κάνατε τέτοια όταν είσασταν μικροί;

Δεν ξεπεράσατε το "οριο της πλάκας" καμια φορά;

Δεν σαν την είπανε ποτέ άγρια για κατι που εσείς και οι φίλοι σας θεωρούσατε αστείο;

Τι διάολο, όλοι με γκουβερναντες μεγαλώσατε :confused:








:sad:

"Ολοι οι μεγάλοι ήταν κάποτε παιδιά, ελάχιστοι όμως το θυμουνται"

Αντουάν Ντε Σαιντ Εξυπερύ, Ο Μικρός Πρίγκηπας

:wave2:

epp1640
29/06/2008, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν κάνατε τέτοια όταν είσασταν μικροί;

Δεν ξεπεράσατε το "οριο της πλάκας" καμια φορά;

Δεν σαν την είπανε ποτέ άγρια για κατι που εσείς και οι φίλοι σας θεωρούσατε αστείο;

Τι διάολο, όλοι με γκουβερναντες μεγαλώσατε :confused:








:sad:

"Ολοι οι μεγάλοι ήταν κάποτε παιδιά, ελάχιστοι όμως το θυμουνται"

Αντουάν Ντε Σαιντ Εξυπερύ, Ο Μικρός Πρίγκηπας

:wave2:

Καταλαβαίνω τι θες να πεις αλλά τι να πω, και δεν νομίζω ότι είμαι η εξαίρεση, με την ασφάλεια μου και άλλων δεν έπαιξα ποτέ.. τι να πω.. κάναμε διάφορα στην βάση, αλλά τόσο χοντρά πράγματα δεν κάναμε ποτέ.. και δεν είναι και κανένα δεκάχρονο αυτό στο video.. ολοκληρος μαντράχαλος είναι..

Akatanomastos
29/06/2008, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ή περνάγατε την ώρα σας διαβάζοντας Νιτσε; :confused:


αυτος ο αρκουδομαγκας σου φαινετε να διαβαζει νιτσε οταν μεγαλωσει?:lol:

(δεν λεει κατι αυτο, πλακα κανω)

παντως υπο την εννοια που το θετει και ο καπταιν συμφωνω.
παιδια ειναι

βεβαια και εναν τυπο που θα τον εδερνε θα τον καταλαβαινα απολυτα:D

kalant
29/06/2008, 08:37
ολοι δικιο εχουν...

και το μ@λ@κισμενο που θελει να κανει την μ@λ@κια του και αυτος που θα κατεβει να τον πλακωσει...

του πρωτου δεν του εχει ποτε κανενας να κοψει τις μ@λ@κιες ή δεν εχει βρεθει ποτε καποιος να του δωσει ενα χερι ξυλο και ο δευτερος θελει να παει στην δουλεια του και δεν ξερει ποτε κανενας τι νευρα εχει εκεινη την ωρα...

snow
29/06/2008, 08:40
siga re.....ti ekane to paidaki???










































Ton skotona ,tou kleba portofoli ,ekleba kai tous filous tou ,an eixe kana kalo mixanaki ekei giro ...to kleba kai auto....................alla poli tixeros o magas

DirtRider
29/06/2008, 08:59
Τέτοιοι αρχιμ@λ@κες παπάκουλες έχουμε ΜΠΟΛΙΚΟΥΣ στο Ηράκλειο...
Τώρα που το σκέφτομαι, παπάκουλας που να ΜΗΝ θέλει το ξύλο του ΔΕΝ θυμάμαι να κυκλοφορεί...

Αυτοί οι γκαραγκιόζηδες ΔΕΝ έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με μοτοσυκλετιστές...

Μόλις κλείσουν τα 18 θα τους πάρει ο μπαμπάκας μεταχειρισμένο Saxo Vti και θα συνεχίσουν να είναι αρχιμ@λ@κες...τετράτροχοι όμως..

Ρε ούστ...

xampos
29/06/2008, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Ρε παίδες, σοβαρά τώρα... Να ρωτήσω.

Οταν είσασταν παιδιά, γελάγατε καθόλου, κάνατε πλάκες με τους φίλους σας ή περνάγατε την ώρα σας διαβάζοντας Νιτσε; :confused:

οταν ειμασταν μικρα παιδια ναι καμια φορα τα καναμε αυτα

οταν μεγαλωσαμε δουλεψαμε πηραμε μηχανακι βγηκαμε στον κοσμο τελος παντων τα κοψαμε αυτα αγαπητε Ηλια :smokin:

και πιστευω ειναι στην ηλικια που υποτιθετε μεγαλωσε το ''παιδι'' :wave2:

Bavarian
29/06/2008, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Α ρε Βαυαρε...μη με τυχεις καμμια φορα στη δουλεια σου φοβαμαι!









Θα έχεις σπέσιαλ περιποίηση :a021:




:lol: :rotflmao: :bigcry:

Bavarian
29/06/2008, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Ρε παίδες, σοβαρά τώρα... Να ρωτήσω.

Οταν είσασταν παιδιά, γελάγατε καθόλου, κάνατε πλάκες με τους φίλους σας ή περνάγατε την ώρα σας διαβάζοντας Νιτσε; :confused:





Ρε κάπτεν σοβαρά τώρα...Να ρωτήσω.


Γιατί πρέπει να είσαι ο σπαστικός του καφενέ...:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


Αν ρωτάς προσωπικά όχι δεν έκανα τέτοιου είδους πλάκες...

trigger
29/06/2008, 12:16
Θέλω σε μερικά χρόνια που θα έχει πάρει πλέον το κουτάκι του και θα βιάζεται να πάει στη δουλειά του πηγμένος στην κίνηση να του τύχει ένας τέτοιος να δούμε πόσο θα γελάσει τότε :evil:

perastikos
29/06/2008, 12:21
Από την άλλη όταν κάνει τέτοιες μαλακίες "γιατί παιδί είναι", ξέρει ότι παίρνει και τα ρίσκα του! Στην γειτονιά που μεγάλωσα τουλάχιστον έτσι ήταν...

Με απλά λόγια αν τον τάραζε κανένας στη σφαλιάρα δεν θέλω κλάματα και δικαιολογίες μετά :evil:

gdevelek
29/06/2008, 12:30
καλά τα λέει ο καπετάνιος

δύο - και μόνο δύο - ειδών παιδιά υπάρχουν

τα μαλακισμένα του βίντεο

και τα φυτά

όποιος κράζει τα μαλακισμένα, ή ήταν κι αυτός μαλακισμένο και τώρα το παίζει κάποιος

ή ήταν φυτό

μονά-ζυγά, χάνει

PortisHead
29/06/2008, 12:35
Το θεμα δεν ειναι ΜΟΝΟ η μαλακια που εγινε....αυτη έγινε....την γλύτωσε..παει περασε.
Το κακό ειναι οτι αυτο το κωλοπαίδι και η παρέα του και ποιος ξερει ποσοι άλλοι ομοιοι του....ειναι οι αυριανοί πολίτες αυτης της χώρας.....θα κάνουν παιδια.....θα ψηφίζουν....θα συμμετεχουν στην κοινωνια δλδ.
Πραγματικα.....μακαρι το λεωφορείο να τον ελιωνε τον μπάσταρδο...δεν προσφέρει τίποτα η τιποτενια υπαρξη του...στον Καιάδα λοιπον.
Γαμώ τους γονεις του γαμώ.....
:evil:

id12586
29/06/2008, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
καλά τα λέει ο καπετάνιος

δύο - και μόνο δύο - ειδών παιδιά υπάρχουν

τα μαλακισμένα του βίντεο

και τα φυτά

όποιος κράζει τα μαλακισμένα, ή ήταν κι αυτός μαλακισμένο και τώρα το παίζει κάποιος

ή ήταν φυτό

μονά-ζυγά, χάνει
Μάλιστα.
Άρα όσοι είμασταν (είμαστε) τσογλάνια αλλά είχαμε και κάποιους φραγμούς (έστω και λίγους) δεν πιανόμαστε.
Έχεις δίκιο. Φλώρος ήμουν και εγώ. Δεν έτυχε να κλέψω ποτέ ή να κάνω χοντράδες στον δρόμο πχ. :(
Εκτός και αν πιστεύεις ότι ξαφνικά αυτοί οι πιτσιρικάδες στο μέλλον θα κάνουν καλύτερα πράγματα.
:wave2:

mars696
29/06/2008, 12:44
Α δλδ δεν υπαρχει μεση,η μαλακας θα εισαι η φυτο...
Καλο κι αυτο...Ολοι εχουμε κανει μλκιες,αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο αλλα μη το μαμησουμε κιολας
:beer: :beer: :beer:

gdevelek
29/06/2008, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
Μάλιστα.
Άρα όσοι είμασταν (είμαστε) τσογλάνια αλλά είχαμε και κάποιους φραγμούς (έστω και λίγους) δεν πιανόμαστε.
Έχεις δίκιο. Φλώρος ήμουν και εγώ. Δεν έτυχε να κλέψω ποτέ ή να κάνω χοντράδες στον δρόμο πχ. :(
Εκτός και αν πιστεύεις ότι ξαφνικά αυτοί οι πιτσιρικάδες στο μέλλον θα κάνουν καλύτερα πράγματα.
:wave2:

ειρωνικά γράφω... ;)

id12586
29/06/2008, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ειρωνικά γράφω... ;)
:blush: Συγνώμη παρανόησα.. :beer:

fantacid
29/06/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Ρε παίδες, σοβαρά τώρα... Να ρωτήσω.

Οταν είσασταν παιδιά, γελάγατε καθόλου, κάνατε πλάκες με τους φίλους σας ή περνάγατε την ώρα σας διαβάζοντας Νιτσε; :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
καλά τα λέει ο καπετάνιος

δύο - και μόνο δύο - ειδών παιδιά υπάρχουν

τα μαλακισμένα του βίντεο

και τα φυτά

όποιος κράζει τα μαλακισμένα, ή ήταν κι αυτός μαλακισμένο και τώρα το παίζει κάποιος

ή ήταν φυτό

μονά-ζυγά, χάνει


ναι σαν πιτσιρικαδες καναμε ΠΟΛΛΛΛΕΣ μαλκιες!

οσο μεγαλωναμε -καπως- σοβαρευαμε....

κ ποτε δε καναμε μλκιες παιζοντας με τα νευρα 100+ ατομων, σαν αυτον τον μαλακακο ...
κ δε μου φαινεται κ πολυ πιτσιρικας.

καλο θα ειναι να αφησει τετοιες πιπες κ να παει να βρει κανα γκομενακι μπας κ κοψει καμια μλκια απτο "κοντερ"!!!






ποιος ειναι αυτος ο νιτσε ρε παιδια, στη βαβουρα δε τον θυμαμαι!!???

:lol: :lol: :lol:

marulis
29/06/2008, 13:58
Σκέφτομαι ώρες ώρες τις μλκς που έκανα σαν παιδί και διαπιστώνω πως είναι ένα μικρό θαύμα που σήμερα ζω. Αυτό δεν σημαίνει πως είναι σωστή η συμπεριφορά του , ούτε είναι λόγος για να φάει ξύλο ή να τον στήσουμε στα 11 μέτρα.. από την άλλη τι έπαθε ο αγαπητός με το αυτοκίνητο? Προφανώς καθυστέρησε 1 ολόκληρο λεπτό απ΄ τη διασκέδαση του ή άντε κι απ΄ τη δουλειά του. Αλλά αυτό είναι το αληθινό πρόβλημα μας. Μας έχει γίνει μια πραγματικότητα το άγχος του χρόνου που είμαστε έτοιμοι να χάσουμε τη στιγμή, για το αύριο.

Αν μου συνέβαινε εμένα ή θα ξαφνιαζόμουν ή θα εκνευριζόμουν αλλά το σίγουρο είναι ότι μετά από ένα δευτερόλεπτο θα γέλασα και θα τον άφηνα να κάνει την πλάκα του να έχει να λέει κάτι

Αφιερωμένο και με μια ευχή. (http://www.youtube.com/watch?v=M_bvT-DGcWw)
Να βάλουμε επιτέλους τη παιδική ενέργεια σε καλούπι ώστε να μην μας ξαναχτυπήσουν τα κουδούνια και μας ταράξουν από την ξεκούραση ή τον ύπνο εμάς του σκληρά εργαζόμενους, να κόψουμε τα χέρια σε όποιο τσόγλανο πετάξει ξανά γιαούρτι σε αυτοκίνητο εξαναγκάζοντας μας να πληρώνουμε για πλυντήρια χρήματα που με ιδρώτα και κόπο βγάλαμε

Περαστικά μας για τον κόσμο που φτιάχνουμε για τα παιδιά μας
:beer: :beer: :wave2:

mars696
29/06/2008, 14:01
Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα ο συγκεγριμενος τροπος δεν νομιζς οτι 8α κανει τον αλλον να γελασει και να νιωσει σαν παιδι...:wave2:

miketzif
29/06/2008, 14:26
την φράση "κάνεις τον πούστη με ξένο κόλο" την γνωρίζεται?

και ρωτάω τώρα εγω αν δεν ήταν μια ολόκληρη παρέα εκεί που παρέχει πλάτες στο μ@λ@κισμένο θα τα έκανε όλα αυτά?

όλοι κάναμε πλάκες όταν είμασταν μικροί, αλλά αυτός δεν είναι μικρός και αυτό δεν ήταν πλάκα και αστείο ήταν επικύνδινο.

marulis
29/06/2008, 14:26
Το μόνο που με ανησυχεί στη συμπεριφορά του , είναι ότι βάζει την ζωή του σε κίνδυνο αλλά σύμφωνα με την γνώμη – άποψη (απολύτως σεβαστή, αλλά και ακατανόητη ) των συνφορουμιτων , έχει μικρότερη αξία από το να καθυστερήσουμε και να έχει αρχίσει το πρόγραμμα στο κάθε νυχτομαγαζο (εκτός βέβαια αν είναι το παιδί μας , του κολλητού μας ή του γνωστού μας) .
Αντί λοιπόν να ανησυχούμε για τη ζωή του, είμαστε έτοιμοι να τον σπάσουμε στο ξύλο
Και ξαναλέω δεν το εγκρίνω , απλά το καταλαβαίνω και δεν το θεωρώ και μείζονος σημασίας

Άντε άλλο ένα μπας και σας αλλάξω γνώμη (μπα ε?) (http://www.youtube.com/watch?v=Hr8_ghBj2yo&feature=related) :look: :bawl:

gdevelek
29/06/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis

Αν μου συνέβαινε εμένα ή θα ξαφνιαζόμουν ή θα εκνευριζόμουν αλλά το σίγουρο είναι ότι μετά από ένα δευτερόλεπτο θα γέλασα και θα τον άφηνα να κάνει την πλάκα του να έχει να λέει κάτι


καλά μην τον κόβεις κιόλας...

marulis
29/06/2008, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
καλά μην τον κόβεις κιόλας... Καλά δεν με ξέρεις κιόλας……

Όσο για το αν τον κόβω, για τίποτα και για κανέναν :winka:

fantacid
29/06/2008, 14:39
καλα πλακα κανετε ε???


δλδ επρεπε να εχα βαλει τιτλο,

αξιαγαπητο παιδακι κανει πλακα με τους φιλους του!

ή

δεν ειναι μια γλυκα το σκασμενο?

:sick: :sick: :sick: :sick:


δε ξερω αν καταλαβατε οτι το μερος που εγινε αυτη η πολυ "αστεια" πλακιτσα ειναι στη καμαρα, το πιο κεντρικο σημειο της θεσσαλονικης!

marulis
29/06/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
καλα πλακα κανετε ε???

Καταρχάς φίλε fantacid δεν πρέπει να στενοχωριέσαι (ειδικά σήμερα που είναι και η γιορτή σου :lol: :lol: :lol: ) μιας και όλοι σχεδόν συμφωνούν μαζί σου ( αν όχι όλοι). Και ο καπ10 αναφέρει ότι ο τυπάκος ξεπέρασε τα όρια της πλάκας αλλά και εγώ δεν είπα τι καλά που έκανε , και για τρίτη φορά λέω πως ΔΕΝ εγκρίνω και ΔΕΝ επικροτώ τη συμπεριφορά του. Απλά την καταλαβαίνω.

Από αυτό όμως που λέω , μέχρι το ξύλο και το πάτημα με το λεωφορείο έχει μεγάλη απόσταση

project.breeze
29/06/2008, 17:04
Αυτό το παλλικάρι είναι ο αυριανός οδηγός Σαξόραλλου που θα τραβάει χειρόφρενα μέσα στην πόλη και ενίοτε θα παίρνει σβάρνα και κανένα μηχανάκι,ο αυριανός ουισκάκιας που θα γίνεται φέσι το βράδυ στα μπουζούκια και μετά θα οδηγάει,ο αυριανός χαμηλού επιπέδου νεοέλληνας.Όλα ξεκινάνε από κάπου και όλα κάπου καταλήγουν

jfx
29/06/2008, 17:32
μπορει οπως λενε καποιοι να εκανε την πλακα του ομως για μενα δεν ειναι ουτε στο ελάχιστο δικαιολογημένος.

από τη στιγμη που δε γελανε ολοι οσοι εμπλέκονται δεν ειναι αστειο.
κι αν ημουν απο πισω του με το αμαξι δε θα εδινα ουτε 1 δευτερολεπτο απο το χρόνο μου για το κωλόπαιδο. Πόσο μαλλον για να κανει την πλάκα του.

EVI
29/06/2008, 17:52
καλα μαλακισμενα ειναι φλωρακια εκ του ασφαλους

http://www.youtube.com/watch?v=ItPE13W80Mc&feature=related

εδω κοροιδευουν το κοριτσακι

αλλου κανουν και αλλα δε μπορω να τα βλεπω

και καπτεν....στις παρεες που ηξερα εγω δε θα αντεχαν ουτε μια μερα :winka: και δε το λεω ψωνιστικα η κατι να δειξω απο κοντα μπορω να σου εξηγησω τι εννοω κατι τετοια τρωγανε φαπες

ειναι οι αυριανοι τραμπουκοι που θα ειναι κουτοπονηροι και θα νομιζουν οτι ολοι ειναι μαλακες εκτος απο αυτους ειναι οι αγράμματοι του χωριου που κοροιδευουν το καθυστερημένο στη πλατεια

ουστ

Cpt. Haddock
29/06/2008, 18:39
Tα πράγματα συνήθως είναι απλά στη ζωή...

Οπότε, ή δε θυμάστε τι κάνατε πριν λίγα χρόνια ή εγώ μεγάλωσα σε παράλληλο σύμπαν

Τελος πάντων, προς όσους μιλήσανε για ξύλο, τσαμπουκά, καιάδα, πάτημα απο λεωφορείο κλπ, θα σας πρότεινα να διαβάσετε κανενα βιβλιο παιδαγωγικής - υπάρχουν ένα σωρό και ειναι συνήθως εύκολα :winka:

Προς Βαυαρό: Εάν το να μη γίνομαι ο Politically correct δακτυλοδείκτων συντηρητικουρας που απαιτεί ομοιόμορφη και κόσμια συμπεριφορα απο τη "νεολαία" σύμφωνα με τα χρηστά ήθη κλπ κλπ, αυτό με κάνει τον "σπαστικό του καφενέ", ειλικρινά χαίρομαι.

Καλό είναι μέσα στον ορυμαγδό του "διαπομπεύστε τους παλιοτεντυμπόιδες" να ακουγεται και μια διαφορετική άποψη.

Α, ρε "Πιλότε Πολέμου", πόσο μα πόσο δίκιο είχες :sad:

vas_sia
29/06/2008, 19:12
Καλα πηγαίντε και λίγο τουαλετα μερικοι απο εδω μέσα...

Εκανε μια μλκ, τέλος...μην ψάχνουμε λόγο να επιβαιβεωνομαστε συνέχεια...




και καπτεν....στις παρεες που ηξερα εγω δε θα αντεχαν ουτε μια μερα και δε το λεω ψωνιστικα η κατι να δειξω απο κοντα μπορω να σου εξηγησω τι εννοω κατι τετοια τρωγανε φαπες

Μαιστα...να ουμ..


ειναι οι αυριανοι τραμπουκοι που θα ειναι κουτοπονηροι και θα νομιζουν οτι ολοι ειναι μαλακες εκτος απο αυτους ειναι οι αγράμματοι του χωριου που κοροιδευουν το καθυστερημένο στη πλατεια ουστ

Μα και εσυ το ίδιο θα εκανες με την παρέα σου οπως αναφέρεις πιο πάνω...


Βy the Way θα λεγατε τα ίδια για τον τυπά που περνάει διπλά απο αμάξια με 300???
http://www.youtube.com/watch?v=ud_gXPCMUDw

madox
29/06/2008, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν κάνατε τέτοια όταν είσασταν μικροί;

Δεν ξεπεράσατε το "οριο της πλάκας" καμια φορά;

Δεν σαν την είπανε ποτέ άγρια για κατι που εσείς και οι φίλοι σας θεωρούσατε αστείο;

Τι διάολο, όλοι με γκουβερναντες μεγαλώσατε :confused:








:sad:

"Ολοι οι μεγάλοι ήταν κάποτε παιδιά, ελάχιστοι όμως το θυμουνται"

Αντουάν Ντε Σαιντ Εξυπερύ, Ο Μικρός Πρίγκηπας

:wave2:



αυτο το ποστ παει στα ανεκδοτα ?:eyepop:


απο τα σχολια κατω απο το video ισως και το πιο επιτυχημενο

"Απορώ με την υπομονή του κόσμου,αν ήμουν εκεί θα του έβαζα την εξάτμιση στον κώλο.Κάτι τέτοια μαλακισμένα σκοτώνονται κάθε μέρα και μετά βγαίνουν τα φιλαράκια τους και λένε:"Ήταν καλό παιδί".Άσκοπη κατανάλωση οξυγόνου είσαι,τράβα αυτοκτόνα να κάνεις και κάτι χρήσιμο ζώο "

EVI
29/06/2008, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
Καλα πηγαίντε και λίγο τουαλετα μερικοι απο εδω μέσα...

Εκανε μια μλκ, τέλος...μην ψάχνουμε λόγο να επιβαιβεωνομαστε συνέχεια...



Μαιστα...να ουμ..



Μα και εσυ το ίδιο θα εκανες με την παρέα σου οπως αναφέρεις πιο πάνω...


Βy the Way θα λεγατε τα ίδια για τον τυπά που περνάει διπλά απο αμάξια με 300???
http://www.youtube.com/watch?v=ud_gXPCMUDw


φιλαρακ επειδη ΔΕΝ με ξερεις και ΟΥΤΕ θα με μαθεις μιλαγα απευθηνομενη σε καποιον που με γνωριζει και εχω την δυνατοτητα να του εξηγησω τι εννοω

ασε τα μαγκικα και μην βγαζεις συμπερασματα ΠΟΥ ΔΕΝ ξερεις και κατανοεις

οσο για το μαλακισμενο το παιδακι αυτο αμφιβαλω αν εκανε μονο αυτη την μαλακια

ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΝ ΓΕΝΑΓΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 10 ΑΜΑΞΙΑ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΤΕΙ?
ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ?

ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΟΒΑΡΑ?ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ Η ΟΧΙ?

ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΕΤΡΕΧΕ ΚΑΙ ΕΠΕΦΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΧΑΛΚΟΜΑΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ?Ε?

τελος η κουβεντα μεταξυ μας ΝΑΟΥΜ γκεγκε?

εμεις μικρα ειμασταν ΦΛΩΡΟΙ δε καναμε τετοιες παπαριες τι να κανουμε τωρα?μην μας κανετε παρεα (στα@@μας)

οσο για το τυπα που εβαλες στο βιντεο παλι τα ιδια θα ελεγα αλλα ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ειπαμε απλως θεωρεις οτι ξερεις......τι απερισκεψια.....

Bavarian
29/06/2008, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Tα πράγματα συνήθως είναι απλά στη ζωή...

Οπότε, ή δε θυμάστε τι κάνατε πριν λίγα χρόνια ή εγώ μεγάλωσα σε παράλληλο σύμπαν

Τελος πάντων, προς όσους μιλήσανε για ξύλο, τσαμπουκά, καιάδα, πάτημα απο λεωφορείο κλπ, θα σας πρότεινα να διαβάσετε κανενα βιβλιο παιδαγωγικής - υπάρχουν ένα σωρό και ειναι συνήθως εύκολα :winka:

Προς Βαυαρό: Εάν το να μη γίνομαι ο Politically correct δακτυλοδείκτων συντηρητικουρας που απαιτεί ομοιόμορφη και κόσμια συμπεριφορα απο τη "νεολαία" σύμφωνα με τα χρηστά ήθη κλπ κλπ, αυτό με κάνει τον "σπαστικό του καφενέ", ειλικρινά χαίρομαι.

Καλό είναι μέσα στον ορυμαγδό του "διαπομπεύστε τους παλιοτεντυμπόιδες" να ακουγεται και μια διαφορετική άποψη.

Α, ρε "Πιλότε Πολέμου", πόσο μα πόσο δίκιο είχες :sad:




Κάπτεν δεν καταλαβαίνεις το χιούμορ μου αλλά δε πειράζει...

Αυτές δεν είναι συμπεριφορές "νεολαίας" αλλά συμπεριφορά ρεμαλιών που βλάπτουν τους γύρω τους.Και αυτές οι συμπεριφορές δεν συνετίζονται διαβάζοντας βιβλία περί παιδαγωγικής αλλά με ξεγυρισμένες ανάποδες...

gdevelek
29/06/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian

Αυτές δεν είναι συμπεριφορές "νεολαίας" αλλά συμπεριφορά ρεμαλιών που βλάπτουν τους γύρω τους.Και αυτές οι συμπεριφορές δεν συνετίζονται διαβάζοντας βιβλία περί παιδαγωγικής αλλά με ξεγυρισμένες ανάποδες...

+ πολλά

ARISPEED1
29/06/2008, 21:58
Mεγάλο κανγκουρόνι το καρντασάκι ,αλλά επειδή εχω κ γιό δεν κατηγορώ ............

miketzif
29/06/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Tα πράγματα συνήθως είναι απλά στη ζωή...

Οπότε, ή δε θυμάστε τι κάνατε πριν λίγα χρόνια ή εγώ μεγάλωσα σε παράλληλο σύμπαν

Τελος πάντων, προς όσους μιλήσανε για ξύλο, τσαμπουκά, καιάδα, πάτημα απο λεωφορείο κλπ, θα σας πρότεινα να διαβάσετε κανενα βιβλιο παιδαγωγικής - υπάρχουν ένα σωρό και ειναι συνήθως εύκολα :winka:

Προς Βαυαρό: Εάν το να μη γίνομαι ο Politically correct δακτυλοδείκτων συντηρητικουρας που απαιτεί ομοιόμορφη και κόσμια συμπεριφορα απο τη "νεολαία" σύμφωνα με τα χρηστά ήθη κλπ κλπ, αυτό με κάνει τον "σπαστικό του καφενέ", ειλικρινά χαίρομαι.

Καλό είναι μέσα στον ορυμαγδό του "διαπομπεύστε τους παλιοτεντυμπόιδες" να ακουγεται και μια διαφορετική άποψη.

Α, ρε "Πιλότε Πολέμου", πόσο μα πόσο δίκιο είχες :sad:

Φαντάζομαι όλοι οι συμφορουμίτες που ανέφεραν περί ξύλου, φάπες δεν κυριολεκτούν απλά έιναι η πρώτη και φυσική αντίδραση (αυτή ήταν και ή δική μου και ας μην την έγραψα ) όταν βλέπεις κάτι ανάλογο.

Όσο για το παράλλήλο σύμπαν που ανφέρεις θα σου πώ κάτι προσωπικό.

Όταν ήμουν πισιρικάς (πριν 2 χρόνια !!!!! χα χα) έκανα ιδιαίτερα στο σχολείο (και όχι μόνο) απίστευτη βαβούρα (φαντζόμαι λίγο πολύ οι περισσότεροι από έμας), με αποτέλεσμα οι γονέις μου να ντρεπονται να έρθουν στο σχολείο να ρωτήσουν καθηγητές διότι άκουγαν τα χειρότερα για μένα.

Ποτέ όμως δεν πήρα αποβολή ουτε με έβγαζαν ευκολά από την τάξη κ.λπ. και αυτό γιατί νομίζω ότι-για τότε τουλαχιστον- κάτι υποσειδήτα με κράταγε να μην βγώ εκτος """"ορίων¨""". Τώρα μετά από αρκετά χρόνια συνειδητά.

Εσύ πιστεύεις τώρα ότι το παληκαρι το συγκεκριμενο ή τα ομοια του που μπορεί να είναι λίγα στον αριθμό ή τουλαχιστον εύχομαι να είναι λίγα, έχουν τις βάσεις που ενδεχομένως να είχες έσύ σαν πιτσιρικάς ή η γενιά σου (δεν ξέρω ποσό χρονών είσαι) και οτι το συγκεκριμένο γεγονός ή παρόμοια που κατα καιρούς ακούμε ότι γινονται γύρω μας είναι μια αθώα πλακίτσα που λιγο πολύ όλοι καποια στιγμή έχουμε κάνει?

Αν το πιστεύεις αυτό αν μην τι άλλο θεωρώ οτι έναι προσβλητικό για του περισσότερους.


ΥΓ1: η γυανίκα μου είναι καθηγήτρια, δεν θα πιστέψεις τι κάνουν τα παιδία σήμερα στο σχολείο με την ανωχή γονέων και καθηγητών τους.

ΥΓ2: και το χειρότερο απ' όλα έιναι ότι με αυτά που καθημερινά ακούω και βλέπω ""αναγκάζομαι"" να μιλάω σαν ""γέρος"" ενώ δεν είμαι τόσο μακρυά από τις σημερινές γενιές:beer:

project.breeze
29/06/2008, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
αυτο το ποστ παει στα ανεκδοτα ?:eyepop:


απο τα σχολια κατω απο το video ισως και το πιο επιτυχημενο

"Απορώ με την υπομονή του κόσμου,αν ήμουν εκεί θα του έβαζα την εξάτμιση στον κώλο.Κάτι τέτοια μαλακισμένα σκοτώνονται κάθε μέρα και μετά βγαίνουν τα φιλαράκια τους και λένε:"Ήταν καλό παιδί".Άσκοπη κατανάλωση οξυγόνου είσαι,τράβα αυτοκτόνα να κάνεις και κάτι χρήσιμο ζώο "




Μάντεψε και ποιός έκανε αυτό το σχόλιο :a13: :a13:

trigger
29/06/2008, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
στις παρεες που ηξερα εγω δε θα αντεχαν ουτε μια μερα
Θα συμφωνήσω μαζί σου φέρνοντας πολλά παραδείγματα στο νου μου από κοινούς γνωστούς...:evil: :smokin:
ώρες ώρες όμως σκέφτομαι αν αξίζει να τις αναπολούμε εκείνες τις εποχές... :sick:

trigger
29/06/2008, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Κάπτεν δεν καταλαβαίνεις το χιούμορ μου αλλά δε πειράζει...

Αυτές δεν είναι συμπεριφορές "νεολαίας" αλλά συμπεριφορά ρεμαλιών που βλάπτουν τους γύρω τους.Και αυτές οι συμπεριφορές δεν συνετίζονται διαβάζοντας βιβλία περί παιδαγωγικής αλλά με ξεγυρισμένες ανάποδες...
Θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά θα σου πω κάτι που μου έλεγε η γιαγιά μου... "στο χωράφι σου οτι σπείρεις θα θερίσεις!":winka: και εννοώ... "τι έκανες για να μη φτάσεις εδώ;"

kalgeorge
29/06/2008, 23:25
ΡΕ ΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ;;;;

ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΕΜΕ.....

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Η ΕΥΗ.....ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ...

ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΛΑ....ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤΩ, ΤΟΥ ΤΡΑΒΑΣ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ...

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΠΕΡΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...

ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ, ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ...

ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ,

ΚΑΙ ΚΑΠΤΕΝ...ΚΑΛΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΑ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ;:confused:
1) ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΒΛΑΜΕΝΟ...
2) ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΗΛΑΔΗ, ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΠΙΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ , ΕΠΕΙΔΗ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ;;;;


ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ :rotflmao:

TROOPER
29/06/2008, 23:58
παιδια...

την επομενη φορα που το 5χρονο τσιγγανακι σας φαει το πορτοφολι...παιδι ειναι μη το πλακωσετε στις μαπες...

ουτε οταν θα δειτε αναρμοστη συμπεριφορα προς ηλικιωμενους απο κανα πιτσιρικι να μιλησετε γιατι...ε παιδι ειναι μωρε...

και αν θελησετε ποτε να συνετισετε αυτα τα ατιμουλικα παιδακια, τα οποια εξ αιτιας των αυνανων γονεων τους συμπεριφερονται προς το κοινωνικο συνολο ως αλλοι ''king of the roads'', μην κανετε κανα χαζο να τα κυνηγησετε και να τα σβερκωσετε !!!ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΠΤΕΝ ΠΡΟΣΤΑΖΟΥΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΕΡΜ !!!!!!!!!

δε μας παρατας ρε λια...!

vas_sia
30/06/2008, 00:06
φιλαρακ επειδη ΔΕΝ με ξερεις και ΟΥΤΕ θα με μαθεις μιλαγα απευθηνομενη σε καποιον που με γνωριζει και εχω την δυνατοτητα να του εξηγησω τι εννοω

ασε τα μαγκικα και μην βγαζεις συμπερασματα ΠΟΥ ΔΕΝ ξερεις και κατανοεις

οσο για το μαλακισμενο το παιδακι αυτο αμφιβαλω αν εκανε μονο αυτη την μαλακια

ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΝ ΓΕΝΑΓΕ ΓΥΝΑΙΚΑ 10 ΑΜΑΞΙΑ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΤΕΙ?
ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ?

ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΣΟΒΑΡΑ?ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ Η ΟΧΙ?

ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΕΤΡΕΧΕ ΚΑΙ ΕΠΕΦΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΧΑΛΚΟΜΑΝΙΑ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ?Ε?

τελος η κουβεντα μεταξυ μας ΝΑΟΥΜ γκεγκε?

εμεις μικρα ειμασταν ΦΛΩΡΟΙ δε καναμε τετοιες παπαριες τι να κανουμε τωρα?μην μας κανετε παρεα (στα@@μας)

οσο για το τυπα που εβαλες στο βιντεο παλι τα ιδια θα ελεγα αλλα ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ειπαμε απλως θεωρεις οτι ξερεις......τι απερισκεψια.....

:rotflmao: 1ον δεν ειμαι φιλαράκος είμαι φιλενάδα

2ον Οκ εγω δεν σε ξέρω. Εσυ όμως απο αυτά που γράφεις φαίνεται οτι όχι μόνο με ξερεις προσωπικά, αλλα ξέρεις και τον πιτσιρικα στο βίντεο και πόσα παιδια θα κάνει η οδηγός που γεννάει στο πίσω αμάξι...

3ον Δεν υπάρχει τιποτα προσωπικό οπότε δεν έχεις και λόγο να ταράζεσαι...

4ον Αν υπήρχε όντως πραγματική ανάγκη και ήμουν απο πίσω δεν θα περιμενα στην ουρά της δεξιάς λωρίδας

Οτι και να είναι το πιτσιρίκι δεν δικαιολογεί κουβέντες σαν και αυτές που εγράψαν καποια παιδια παραπάνω, κρατήστε και καμία επιφύλαξη για αυριο μεθαυριο, τετοια μπορεί να κάνει ο γιός σας και να μην τα μάθετε και ποτε:hypnotize

Και 5ον το απευθυνόμενη γράφεται με Υ, παραβλέποντας το όποια συντακτικά

Φιλικά η Ναούμ:rotflmao: :wave2:

trigger
30/06/2008, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
:rotflmao: 1ον δεν ειμαι φιλαράκος είμαι φιλενάδα

Φιλικά η Ναούμ:rotflmao: :wave2:
Ρε για κάτι τέτοια γουστάρω το μοτό :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nickmonstro
30/06/2008, 00:21
Παιδια κατα την γνωμη μου ειναι θεμα σεβασμου.Και οταν λεω θεμα σεβασμου δεν εννοω ο πιτσιρικας προς τους μεγαλυτερους του αλλα προς του συνανθρωπους του.

Η Ευη το εθεσε πολυ καλα το θεμα.

:wave2:

Ζεύκας
30/06/2008, 01:19
και η μαλακία πάει σύννεφο...

βγάλατε κ συμπεράσματα πανάθεμά σας για το τι θα κάνει στη ζωή του...ξερόλες.
είδατε 3 λεπτά κ καταδικάσατε το μέλλον ενός ανθρώπου...καμία ανοχή,μόνο ξύλο.

θα θελα να δω ποιός θα χε τ'αρχίδια ρε ψευτόμαγκες να σηκώσετε χέρι πάνω στο παλικάρι.
κ για πότε θα ρχόταν ο πατέρας του (που θα ήταν στα μέτρα σας) να σας σπάσει στο ξύλο.
στη χειρότερη, στην καλύτερη να σας γ@μαγε στα δικαστήρια.

δικαστές της καρέκλας. :yuck:

Α και που είστε! Εγώ όταν ήμουν 17 τα ίδια έκανα! Εμπρός λοιπόν!
Εσείς που με ξέρετε και με γνωρίζετε από εδώ μέσα καταδικάστε με!
Πείτε με τσογλάνι, κάγκουρα, ρεμάλι κτλ!

Αγιόπαιδα όλοι σας...

epp1640
30/06/2008, 02:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και η μαλακία πάει σύννεφο...

βγάλατε κ συμπεράσματα πανάθεμά σας για το τι θα κάνει στη ζωή του...ξερόλες.
είδατε 3 λεπτά κ καταδικάσατε το μέλλον ενός ανθρώπου...καμία ανοχή,μόνο ξύλο.

θα θελα να δω ποιός θα χε τ'αρχίδια ρε ψευτόμαγκες να σηκώσετε χέρι πάνω στο παλικάρι.
κ για πότε θα ρχόταν ο πατέρας του (που θα ήταν στα μέτρα σας) να σας σπάσει στο ξύλο.
στη χειρότερη, στην καλύτερη να σας γ@μαγε στα δικαστήρια.

δικαστές της καρέκλας. :yuck:

Α και που είστε! Εγώ όταν ήμουν 17 τα ίδια έκανα! Εμπρός λοιπόν!
Εσείς που με ξέρετε και με γνωρίζετε από εδώ μέσα καταδικάστε με!
Πείτε με τσογλάνι, κάγκουρα, ρεμάλι κτλ!

Αγιόπαιδα όλοι σας...

:a38: :a38: :a38: :a38: :a38:







:rotflmao: :wave2:

epp1640
30/06/2008, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά θα σου πω κάτι που μου έλεγε η γιαγιά μου... "στο χωράφι σου οτι σπείρεις θα θερίσεις!":winka: και εννοώ... "τι έκανες για να μη φτάσεις εδώ;"

Συμφωνώ με σένα που συμφωνείς με τον Βαυαρό αλλά και τον Trooper και με πολλούς άλλους.. καταρχήν είναι θέμα σεβασμού προς τους συνανθρώπους του. Δεύτερον αυτό που κάνει είναι επικίνδυνο και σε 2-3 χρόνια που θα έχει ένα peugeot 106 rallye και θα σε πάρει σε κανένα φανάρι παραμάζωμα μάλλον δεν θα το βλέπεις έτσι. Είναι ο ίδιος ψευτόμαγκας που στο σχολείο κάνει τον νταή στους συμμαθητές του. Ή μήπως νομίζετε ότι η σχολική βία διαπράτεται από διαφορετικά άτομα? Αλλά εμείς πρέπει να δείξουμε κατανόηση για να μην πληγωθεί η ευαίσθητη κατά τα άλλα παιδική ψυχούλα του. Δεν πρόκειται να τον πιάσεις με το καλό και να το δεχτεί ότι είναι επικίνδυνο και δεν βλέπω και πολλές λύσεις. Το λέω επειδή το έχω προσπαθήσει, και σε όχι τόσο προχωρημένη καγκουροασθένεια..Τρίτον δεν είναι παιδί που το εμφανίζετε όλοι, ολόκληρος μαντράχαλος είναι.. Τέταρτον δεν είναι αστείο, θυμήθηκα μία φορά πρόπερσι που είχαν ντυθεί κάτι παιδιά τροχονόμοι και με σταμάτησαν κοντά στο σπίτι μου..στην αρχή ψάρωσα για λίγα δευτερόλεπτα και κόντεψα να το πιστέψω.. αυτό ναι ήταν αστείο, αν και πάλι κάποιος μπορεί να πει με καθυστέρησαν κτλπ αλλά αυτό τουλάχιστον ήταν αστείο και δεν μπορούσες να θυμώσεις. Ίσως το ξύλο τελικά να το θέλει ο πατέρας του πιο πολύ και η μάνα του που τον μεγάλωσαν έτσι, αλλά και αυτό φαύλος κύκλος είναι.. :wave2:

vas_sia
30/06/2008, 02:26
Ζευκας :beer:

DimChios
30/06/2008, 05:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και η μαλακία πάει σύννεφο...

βγάλατε κ συμπεράσματα πανάθεμά σας για το τι θα κάνει στη ζωή του...ξερόλες.
είδατε 3 λεπτά κ καταδικάσατε το μέλλον ενός ανθρώπου...καμία ανοχή,μόνο ξύλο.

θα θελα να δω ποιός θα χε τ'αρχίδια ρε ψευτόμαγκες να σηκώσετε χέρι πάνω στο παλικάρι.
κ για πότε θα ρχόταν ο πατέρας του (που θα ήταν στα μέτρα σας) να σας σπάσει στο ξύλο.
στη χειρότερη, στην καλύτερη να σας γ@μαγε στα δικαστήρια.

δικαστές της καρέκλας. :yuck:

Α και που είστε! Εγώ όταν ήμουν 17 τα ίδια έκανα! Εμπρός λοιπόν!
Εσείς που με ξέρετε και με γνωρίζετε από εδώ μέσα καταδικάστε με!
Πείτε με τσογλάνι, κάγκουρα, ρεμάλι κτλ!

Αγιόπαιδα όλοι σας...


ΕΓΩ, ΣΕ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!

Ε Γ Ω ! ! ! ! ! !

Και να ξερεις Μπαμπινο, ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΑΝΕ Τ ΑΡΧΙΔΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ!


Επισης βαριεμαι να σχολιασω και τις υπολοιπες μαλακιες που ακουσα, απλά στις προκλησεις δεν κρατιεμαι!

epp1640
30/06/2008, 05:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΕΓΩ, ΣΕ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!

Ε Γ Ω ! ! ! ! ! !

Και να ξερεις Μπαμπινο, ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΑΝΕ Τ ΑΡΧΙΔΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ!


Επισης βαριεμαι να σχολιασω και τις υπολοιπες μαλακιες που ακουσα, απλά στις προκλησεις δεν κρατιεμαι!

Μπριζομένος ήρθες εσύ απ την δουλειά ε?:D :beer:

DimChios
30/06/2008, 05:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Μπριζομένος ήρθες εσύ απ την δουλειά ε?:D :beer:


Oχι, απλα ειμαι ευαιξαπτος και νευρικος χαρακτηρας!


καλα, εσυ που το ξερεις οτι τωρα γυρισα απο τη δουλεια? :confused:

Cpt. Haddock
30/06/2008, 06:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μας παρατας ρε λια...!

ευχαρίστως, δώσε μου δύο μέρες μόνο :wave2:




Ειναι προφανές οτι με τους περισσότερους εδώ μέσα ( δυστυχώς :sad: ) έχω τελείως αντίθετες αντιλήψεις για τα περισσότερα.

Καλές φάπες να δώσετε παλληκάρια, αιώνες τώρα το ξύλο συνετίζει τον κόσμο :wave2:

DimChios
30/06/2008, 06:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ειναι προφανές οτι με τους περισσότερους εδώ μέσα ( δυστυχώς :sad: ) έχω τελείως αντίθετες αντιλήψεις για τα περισσότερα.



Ε, και? Τι? Δεν το αντεχεις?

Ειδικα αυτο το "δυστυχως" δε το καταλαβα!

Δυστυχως για ποιους? Για εμας κατ εσε ή για εσέ κατ εμάς?

Το οτι διαφωνουμε, δεν σημαινει οτι δεν εισαι φιλος ή οτι δε σε συμπαθει καποιος!

Σου εγραψα και σε προηγουμενο θρεντ (που καθαριστηκε κατοπιν )κατι και ελπιζω να μην το περασες στο ντουκου!

:wave2:

TROOPER
30/06/2008, 06:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ευχαρίστως, δώσε μου δύο μέρες μόνο :wave2:




Ειναι προφανές οτι με τους περισσότερους εδώ μέσα ( δυστυχώς :sad: ) έχω τελείως αντίθετες αντιλήψεις για τα περισσότερα.

Καλές φάπες να δώσετε παλληκάρια, αιώνες τώρα το ξύλο συνετίζει τον κόσμο :wave2:

χα !!

σε προλαβα !!!

εγω σας παραταω αποψε :winka:

κατα τα αλλα ειναι προφανες οτι εδω μεσα προσπαθεις να το παιξεις αντιδραστικος δειχνοντας οτι εχεις τελειως αντιθετες αντιληψεις οχι για τα περισσοτερα αλλα για ολα, εν αντιθεση με οσα κανεις στη πραγματικη σου ζωη, ειτε το θες ειτε οχι !!!και εγω ειμαι ακραιος ορισμενες φορες και αρκετες φορες συμφωνω με τα δικα σου λεγομενα αλλα εσυ δειχνεις οτι δεν εχεις οριο (πραγμα ψευδες).

και εδω κανεις το μεγαλο λαθος!!!

''Καλές φάπες να δώσετε παλληκάρια, αιώνες τώρα το ξύλο συνετίζει τον κόσμο :wave2:''

οχι δε συνετιζει παντα το ξυλο τον κοσμο εδω και αιωνες αλλα σαφως εκτονωνεται η δυναμικη του εμφραγματος.κοινως αν θελουμε να επιτελεσουμε κοινωνικο εργο απλα θα προσπαθησουμε τα παιδια μας να τα κανουμε ανθρωπους και οχι ζωα.τωρα να συνανταω ενα ζωο στο δρομο δε θα προσπαθω να το εκπαιδευσω...δεν ειναι δικια μου δουλεια.και απο τη στιγμη που με προσβαλει,θιγει,ταλαιπωρει,προκαλει,αποδιδω τα ισα.παιζει με τη ψυχικη μου υγεια,παιζω με τη σωματικη μου υγεια.sounds fare to me.

οver and out mate.καλα να περασεις οπου και αν πας :wave2:

Lupo
30/06/2008, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
.......... για εσέ κατ εμάς?

Καλά, ρε, αφού το πούλησες το πορτοκαλί,
τι λές?:confused:
:smokin:

kalgeorge
30/06/2008, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
χα !!

σε προλαβα !!!

εγω σας παραταω αποψε :winka:

κατα τα αλλα ειναι προφανες οτι εδω μεσα προσπαθεις να το παιξεις αντιδραστικος δειχνοντας οτι εχεις τελειως αντιθετες αντιληψεις οχι για τα περισσοτερα αλλα για ολα, εν αντιθεση με οσα κανεις στη πραγματικη σου ζωη, ειτε το θες ειτε οχι !!!και εγω ειμαι ακραιος ορισμενες φορες και αρκετες φορες συμφωνω με τα δικα σου λεγομενα αλλα εσυ δειχνεις οτι δεν εχεις οριο (πραγμα ψευδες).

και εδω κανεις το μεγαλο λαθος!!!

''Καλές φάπες να δώσετε παλληκάρια, αιώνες τώρα το ξύλο συνετίζει τον κόσμο :wave2:''

οχι δε συνετιζει παντα το ξυλο τον κοσμο εδω και αιωνες αλλα σαφως εκτονωνεται η δυναμικη του εμφραγματος.κοινως αν θελουμε να επιτελεσουμε κοινωνικο εργο απλα θα προσπαθησουμε τα παιδια μας να τα κανουμε ανθρωπους και οχι ζωα.τωρα να συνανταω ενα ζωο στο δρομο δε θα προσπαθω να το εκπαιδευσω...δεν ειναι δικια μου δουλεια.και απο τη στιγμη που με προσβαλει,θιγει,ταλαιπωρει,προκαλει,αποδιδω τα ισα.παιζει με τη ψυχικη μου υγεια,παιζω με τη σωματικη μου υγεια.sounds fare to me.

οver and out mate.καλα να περασεις οπου και αν πας :wave2:
+1:wave2:

Ktm.Prestige
30/06/2008, 07:49
Οι περισσότεροι τις έχουμε κάνει και εμεις τις μακακίες μας!!
Τώρα άλλοι κρύβονται πίσω απο το δάχτυλο τους και προσπαθούν να τις προσπεράσουν.
Και εμείς σαν teenagers , που έβραζε το αίμα μέσα μας,που δεν καταλαβαίναμε τις λέξεις όπως "κίνδυνος , υπευθυνότητα(μιλάω για εμένα)" κάναμε τις καγκουριές μας!
Νιώθαμε ότι εμείς ήμασταν οι σωστοί και όλοι οι άλλοι γύρω μας οι λάθος.Και εγω βλέπω σημερινούς "αλήτες" και λέω καλά και εγω τα ίδια έκανα?Τ'οσο προκλητικοί ήμασταν και εμείς?

Αλλά καλύτερα θυμούνται οι γονείς μας με το τι τραβήξανε , οπότε εαν δε θυμάστε κάτι καλύτερα ρωτήστε τους ίδιους!!:sun:

devil's animal
30/06/2008, 07:54
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χσχαααχααχαχαχαχαχ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γ@ματος ο πιτσιρικος!!
:lol: :lol:



εγω γελασα πολυ και πειτε οτι θΕτε!!

αυτα τα περι ξυλου ειναι πολυ ομορφα στα λογια αλλα να δουμε να σας παιρνουν και τα σωβρακακια στο δικαστηριο που θα εκδικαστει η υποθεση περι ξυλοδαρμου.



αν ηταν ο πιτσιρικος 10 χρονια μεγαλυτερος και "ντουλαπε" ηθελα να εβλεπα ποσοι απο εσας θα κατεβαιναν για αυτες τις μαπες που ειπαν.

το σκατο στην καλτσα κ.λ.π. κ.λ.π.:rotflmao: :rotflmao:

epp1640
30/06/2008, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Oχι, απλα ειμαι ευαιξαπτος και νευρικος χαρακτηρας!


καλα, εσυ που το ξερεις οτι τωρα γυρισα απο τη δουλεια? :confused:

Big Brother is Watching you.. :rotflmao: Αφού μένω ξύπνιος μέχρι το πρωί, οπότε σε βλέπω που μπαίνεις κάθε μέρα standard ώρα.. :winka: :wave2:

Cpt. Haddock
30/06/2008, 08:51
Εχω ένα meeting στις 10 αλλα όταν επιστρέψω θα σας κατατροπώσω όλους :lol: :lol: :lol:

:wave2:

epp1640
30/06/2008, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχω ένα meeting στις 10 αλλα όταν επιστρέψω θα σας κατατροπώσω όλους :lol: :lol: :lol:

:wave2:

:a42:















































:a22:

gdevelek
30/06/2008, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

αν ηταν ο πιτσιρικος 10 χρονια μεγαλυτερος και "ντουλαπε" ηθελα να εβλεπα ποσοι απο εσας θα κατεβαιναν για αυτες τις μαπες που ειπαν.


αυτό δεν καθιστά τη μαλακία που τον δέρνει μικρώτερη ;)

nick900
30/06/2008, 09:22
Είμαι ο κάγκουρας θέλει κάποιος να μου πει τίποτα;:rotflmao: :rotflmao:

Road67
30/06/2008, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zapmaria
έπρεπε να κατέβει ο πισινός και ο λεωφορειατζής να τον πλακώσουν στο ξύλο και αυτόν και την παρέα του.....

η... να οδηγουσε ο πισινος το χαμερ :D :D

Ταξιδευτής
30/06/2008, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

αν ηταν ο πιτσιρικος 10 χρονια μεγαλυτερος και "ντουλαπε" ηθελα να εβλεπα ποσοι απο εσας θα κατεβαιναν για αυτες τις μαπες που ειπαν.

το σκατο στην καλτσα κ.λ.π. κ.λ.π.:rotflmao: :rotflmao:


:rolleyes: Και αυτο ρε Σταυρο ειναι καλο δηλαδη τωρα για σενα; :rolleyes:
Δηλαδη, ΚΑΙ κανει τη μλκια ΚΑΙ βγαινει απο πανω; Εσυ χαιρεσαι δηλαδη με ενα τετοιο σεναριο;

Θα ελεγες, μπραβο στο παιδι, τους εβαλε τους τσαμπα μαγκες στη θεση τους κλπ;;;
Ειλικρινα δεν καταλαβαινω....:confused:

Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι. Τα παιδια γινονται οτι τα κανουμε ΕΜΕΙΣ.
Σε ενα παραλληλο συμπαν αυτο το παιδι μπορει ηδη να σπουδαζε αστροφυσικη με υποτροφια, η να ηταν δουλευταρας σε ενα γιαπι προσπαθωντας να ειναι χρησιμος στο κοινωνικο συνολο.

Οι γονεις του φταινε που το παιδι τους εφτασε σε αυτο το ΧΑΛΙ.
Οπως αντιστοιχα και για τα 15χρονα ξεκ@λακια με τα 10 κιλα μεικαπ και τα τατου "Σκιστε με --->" πανω απο το κωλομερι.

Οσον αφορα το παιδι καθαυτο, ναι ειναι κωλοπαιδο.
Και εμεις ημασταν οποτε δεν θα πω τιποτα για αυτο.

ΑΛΛΑ! ΑΝ καποια μερα ο τυπος που εκλεισε αναποδα στην λεωφορο τυχει ψυχοπαθης/φορτωμενος/τσαμπουκας κ το πατησει η το στειλει σε τευχη στο σπιτι του απο το ξυλο, τοτε το παιδι ας ΜΗΝ αρχισει τα μα και μου! :mad:

Το ξαναλεω: και εγω/εμεις καναμε μλκιες ΑΛΛΑ ειχαμε συναισθηση μεχρι ΠΟΥ να το τραβηξουμε!
Και στην τελικη οταν πεταχτηκε ο τυπακος που ειχε στησει καρτερι στο κηπο οταν του βαρουσαμε το κουδουνι για 20η φορα και μας εκανε μπλε απο το ξυλο, καναμε τουμπεκι ψιλοκομμενο!

Don't do the crime, if you can't do the time.


ΥΓ. Στην προκειμενη περιπτωση -αναλογα με τις διαθεσεις μου- ειτε θα εβγαινα κ θα τον τραβαγα 5 μπουφλες η θα πηγαινα μπροστα του κ θα τον παταγα με την οπισθεν λεγοντας μετα οτι επεσε επανω μου. + _

CIRUS
30/06/2008, 10:03
η αλήθεια είναι ότι ο πιτσιρίκος πρέπει να φάει τη σφαλιάρα του να έρθει στα ίσια του, το κακό είναι ότι τη σφαλιάρα του πρέπει να τη φάει από τον πατέρα του για να έχει κάποιο νόημα σε αντίθετη περίπτωση θα τη φάει τσάμπα.

αν ημουν εγώ ο πατέρας του εκτός από τη σφαλιάρα του θα έκανε πολύ καιρό να δει μηχανάκι

μιλάω εκ του ασφαλούς βέβαια καθότι δεν είμαι, πάντως και εγώ έκανα παπαριές μικρός (βέβαια όχι τόσο χοντρη αλλα τεσπα) έφαγα τις μάπες μου και ήρθα στα ίσια μου και σήμερα λέω καλά έκανε και με μπάφλιασε ο πατέρας μου.

το πιο πιθανο σε τέτοια περίπτωση που θα έκανα θα ήταν να πω κάνα μπινελίκι και αλλάζοντας λωρίδα να φύγω αλλά δεν αποκλείω την πιθανότητα να κατέβαινα και να τον βάραγα τον πιτσιρικά (πάνω στα νεύρα του ο καθένας μπορεί να παρεκτραπεί και εσείς που υποστηρίζετε ότι επειδή όταν είμασταν μικροι κάναμε μ@λακίες κτλ αν είσασταν από πίσω του είστε σίγουροι ότι δεν θα χάνατε την υπομονή σας και δεν θα το βαράγατε?????) :evil:

apav
30/06/2008, 10:27
:a31:

georgis4
30/06/2008, 10:52
1η κινηση...κατεβαινεις απο το αυτοκινητο (αφου βλεπεις πρωτα πως δεν εχει σκοπο να κοψει την πρωινη του μαλακια)
2η κινηση...πας διπλα του και του ζητας ευγενικα να παει στην ευχη της παναγιας
εαν δεχτει εχει καλως....εαν οχι υπαρχουν 2 περιπτωσεις
1η τρωει την μπουνια στο στομα (ενοειτε χωρις να εχει προλαβει να βγαλει το τσιγαρο!)
2η τρωει μια κλωτσια στα πλευρα να παει στην ακρη μαζι με τη σαβουρα του να αδειασει και ο δρομος να περασει ο κοσμος.
εαν φαει την μπουνια και φυγει εχει καλως εαν οχι υπαρχουν 2 περιπτωσεις.
1η μετα απο την μπουνια και αφου εχει μαζεψει τα δοντια του απο κατω αρπαγμα απο το μαλλι και πεταμα στην ακρη επανω στα φιλαρακια του (που τα θεωρω πιο μαλακισμενα καθως τους θεωρω υπευθυνους για την παπαρια του φιλου τους καθως ζητωκραυγαζαν για την παλικαρια (αδερφιστικη) του φιλου τους.
2η περιπτωση αν ηταν καποιος τοσο αμυαλος και κουραδομηχανη σαν τον συγκεκριμενο πολυ απαλα και με 1η ταχυτητα θα τον εσπρωχνε μαζι με το χαρχαλι του μεχρι να πιασει ακρη να αδειασει ο δρομος!
Θα μπορουσα να γραφω για ωρες αλλα με τετοια τσογλανια αλητακια ταχα μαγκες αδερφες δεν λεει να σπαταλας και πολυ χρονο.Οσο για καποιους που το δικαιολογουνε *παιδια ειναι* σορυ ρε μαγκες αλλα αμα καποιος τσαντακιας πιτσιρικας ληστευε η χτυπουσε την αδερφη η τη μητερα σας και μετα απο χρονια (ενηλικας πια) σας εβρισκε και σας ζητουσε συγνωμη ελπιζω το ιδιο να λεγατε *ελα μωρε παιδι ησουν και εσυ*
Απλα εχω τσατιστει οχι με τον μαλακουλι που νομιζε οτι κατι εκανε οσο με τους απο πισω οδηγους που δεν κατεβηκε κανεις να του σπασει τη μαπα μηπως και ξαναλεω ΜΗΠΩΣ και την απομενη φορα το σκευτει λιγο πριν το ξανακανει....

Cpt. Haddock
30/06/2008, 10:57
πωπω κατι παλληκάρια που έχουμε στο φόρουμμμμμ :blush: :blush: :blush:

georgis4
30/06/2008, 11:00
Στο φορουμ?
Εξω να δεις....

Cpt. Haddock
30/06/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
Στο φορουμ?
Εξω να δεις....

πωπωωωω.... :blush:

catmaster
30/06/2008, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Α, ρε "Πιλότε Πολέμου", πόσο μα πόσο δίκιο είχες :sad:

Εγώ πάντως ακόμη ψάχνω αυτό το ρημάδι το Β612 ... :a35:


Να ρωτήσω κάτι ;;;


Πρίν αρχίσουμε τον πιτσιρικά στις φάπες , κλωτσές , τον πατήσουμε από πάνω , του κάψουμε το σπίτι και γενικώς βγεί ο Balboa από μέσα μας .....


Θα μπορέσει κανείς να κατέβει και απλά να του μιλήσει για το ότι η μαλακία που κάνει μπορεί να προκαλέσει δεινά σε συνανθρώπους του ;;;

(αν όχι πολύ φοβάμαι πως την πατήσαμε ομαδικώς κορίτσια ... )



:wave2:

xampos
30/06/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πωπω κατι παλληκάρια που έχουμε στο φόρουμμμμμ :blush: :blush: :blush:

γουσταρεις καπτεν? :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

georgis4
30/06/2008, 11:07
χαχαχα σαρεσε εε?
με τα πωω και τα αααα και το ολο δηθεν ειρωνικο στυλακι εμενα δε με τσατιζεις φιλος...ειδα το στυλακι που γραφεις δεν ειδα το βιντεακι και απλα ειπα και εγω την π@π@ρι@ μου....γουσταρεις να ασχολουντε με την παρτυ σου αλλα δε φταις εσυ φταινε τα παλικαρια που *τσιμπανε* στην δηθεν γνωμη σου και απαντανε....αντε καλα να περνας και σου ευχομαι να τυχαινεις μπροστα σου παντα τετοια τσογλανια και να φωναζεις στους υπολοιπους οδηγους *μα μη κορναρετε παιδι ειναι* χαχαχα

Cpt. Haddock
30/06/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
χαχαχα σαρεσε εε?
με τα πωω και τα αααα και το ολο δηθεν ειρωνικο στυλακι εμενα δε με τσατιζεις φιλος...ειδα το στυλακι που γραφεις δεν ειδα το βιντεακι και απλα ειπα και εγω την π@π@ρι@ μου....γουσταρεις να ασχολουντε με την παρτυ σου αλλα δε φταις εσυ φταινε τα παλικαρια που *τσιμπανε* στην δηθεν γνωμη σου και απαντανε....αντε καλα να περνας και σου ευχομαι να τυχαινεις μπροστα σου παντα τετοια τσογλανια και να φωναζεις στους υπολοιπους οδηγους *μα μη κορναρετε παιδι ειναι* χαχαχα

1) Δες το βίντεο για να έχεις άποψη

2) Τα περι "δηθεν" γνώμης αλλού... :wave2: :wave2:

georgis4
30/06/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
1) Δες το βίντεο για να έχεις άποψη

2) Τα περι "δηθεν" γνώμης αλλού... :wave2: :wave2:

ναι....εεε μαλλον δεν καταλαβες καλα....ειπα *δεν ειδα το βιντεο,,,,,και ειπα απλα την π@π@ρι@ μου* (δηλαδη οτι το ειδα και οχι οπως καποιοι χωρις να δουν απαντανε)
Οσο για τα περι *δηθεν* γνωμης γνωμη μου ειναι και στα μουτρα σου το λεω και αμα γουσταρεις δε θα μας υποδειξεις και που θα πουμε τι...αυτα και καλη σου σπερα

sniper
30/06/2008, 11:28
Κάνουμε μέγα θέμα το ότι ένας "πιτσιρικάς" κάνει διάφορες μαλακίες στην Καμάρα....

Ε και; Άλλοι κάνουν χειρότερες μαλακίες και τους ψηφίζουμε κιόλας....


Με τις υγείες σας.


Υ.Γ. Τα περί φαπών κλπ από το πληκτρολόγιο ή μη δεν σχολιάζονται αλλά δείχνουν τον χώρο που κινούμαστε.

georgis4
30/06/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάνουμε μέγα θέμα το ότι ένας "πιτσιρικάς" κάνει διάφορες μαλακίες στην Καμάρα....

Ε και; Άλλοι κάνουν χειρότερες μαλακίες και τους ψηφίζουμε κιόλας....


Με τις υγείες σας.


Υ.Γ. Τα περί φαπών κλπ από το πληκτρολόγιο ή μη δεν σχολιάζονται αλλά δείχνουν τον χώρο που κινούμαστε.

Ο καννιβαλισμος δεν εξαλειφετε με μαθηματα *σαβουαρ βιβρ* αλλα με καννιβαλισμο *με το γαντι ομως*...Αλλοι κανουν χειροτερες μακακιες εχεις δικιο αλλα.....ποιος σου ειπε οτι τους ψηφιζουμε??:D

Cpt. Haddock
30/06/2008, 12:02
Ας αφήσουμε λοιπον τα διαδικτυακά, ανέξοδα και άνευ ρίσκου μπουνίδια, μήπως και δούμε το θέμα σοβαρά...

:rolleyes:

Κατ' αρχήν προς τρουπερ αλλα και όσους νομίζουν οτι απλά γράφω "αντιδραστικά" έτσι για να γράφω, σας πληροφορώ οτι κάνετε πολύ μεγάλο λάθος, δικαιολογείται απο το γεγονός οτι δε γνωριζόμαστε ουσιαστικά. 3 ιντερνετικά χρόνια δεν ειναι και πολλά για να μάθεις το ακριβές ποιόν του άλλου.

Στο προκείμενο.

Αρχίσατε να βάζετε συγκρίσεις με κλέφτες, τσαντάκιες κλπ. Μα είναι δυνατόν; Την έννοια "διαβαθμιση", το οτι απο το Α ως το Ω μεσολαβούν 22 γράμματα δεν την κατανοείτε; Πως μπορείς να εξισώσεις την - όποια - αντιμετώπιση στη μαλακία ενός πιτσιρικά στο δρόμο, με την κλοπή που είναι καταφανώς ποινικό αδίκημα.
(παρακαλώ μην ακούσω οτι και η παρακώλυση συγκοινωνιών είναι γιατί αφ' ενός τα 20'' που κράτησε η όλη φάση ειναι σταγονίδιο στον Ωκεανό της κυκλοφοριακά συμφορημένης πόλης, αφ' ετέρου χρόνια και χρόνια που κλείνουν δρόμοι, εθνικές οδοί κλπ απο τον καθένα, δεν ειδα να πηγαίνει καποιος φυλακή, οπότε :wave2: )

Η διαφορά τελικα που έχω με τους περισσότερους απο εδω (το δυστυχώς Μήτσο πήγαινε σ' εμένα και, όχι, δεν περασα καθόλου στο ντουκου αυτο που έγραψες), δεν είναι τόσο απόψεων όσο θεώρησης των πραγμάτων.

Διότι κανένας ίσως δεν πρόσεξε οτι πουθενά δε σχολίασα αυτή καθεαυτή τη πράξη του πιτσιρικά, αν ήταν μαλακία ή όχι. Δε θεωρώ οτι πρέπει να αναλωνόμαστε στα αυτονόητα, σαφώς και ήταν μαλακία. Η διαφορά μας ειναι οτι πριν μπω και γράψω και υπερθεματίσω να τον δείρουμε, καψουμε, βράσουμε, ανασκολωπισουμε κλπ, περίμενα. Ομολογώ ξεκάθαρα οτι η πρώτη μου αντίδραση ήταν ίδια με των περισσοτέρων. Αλλά... το σκέφτηκα λίγο. Κι εκεί μπήκε ο παράγοντας "ε, και;"

Ε, και τι έγινε δλδ; Σαφώς κι έκανε μαλακία ο πιτσιρικάς αλλά δεν ήταν τίποτα το σοβαρό (αυτές οι υπερβολές που γράφτηκαν περι νοσοκομειακών και εγγύων γυναικών ειναι αστείες - σε μια πολή κολλημένη σε διαρκές κυκλοφοριακό έμφραγμα με χιλιαδες ΙΧ και διπλό παρκαρισμα ο πιτσιρικάς μας έφταιξε; ).
Αφ' ετέρου τέτοιες ανάλογες ή αντίστοιχες παπαριές έχουμε κάνει αν όχι όλοι, οι περισσότεροι όντας παιδιά. Αν δεν τις θυμάστε, λυπάμαι αλλά δε μπορώ να βοηθήσω.

Διότι Γιώργο (τρουπερ) τα παιδαγωγικά βιβλία γράφουν πολλά περισσότερα πράγματα απο την απλοϊκή και λαϊκευμένη θεώρηση του "στοργή και προδέρμ", τουλάχιστον τα βιβλία που γράφτηκαν απο την εποχή του breakthrough στο μεγάλωμα των παιδιών που έκανε ο Dr Benjamin Spock. Προτείνουν πως τέτοια θέματα να αντιμετωπιστούν, όχι με την έυκολη αλλα βραχυπρόθεσμη λύση του ξύλου (όπου ο μονος αρμόδιος και πάλι ειναι ο γονιός κι όχι ο πρώτος τυχόντας στο δρόμο), αλλά με ουσιαστική παρέμβαση και παρακίνηση του παιδιού προς άλλα ενδιαφέροντα, χωρίς σε καμία περίπτωση να αφαιρέσεις την παιδικότητα, την αφέλεια/αμέλεια και τον αυθορμητισμό της ηλικίας. Ανθρώπους μεγαλώνουμε όχι ευνουχισμένα κουτάβια...

Αλλά στην Ελλάδα πάντα κοιτάμε την εύκολη λύση, ποτέ δε προσεγγίζουμε ουσιαστικά το πρόβλημα.
Και το πρόβλημα στο συγκεκριμένο βιντεάκι δεν ειναι η πλάκα που έκανε ο πιτσιρικάς, ούτε οτι γέλαγαν οι φίλοι του, τα έχουμε κάνει όλοι αυτά επαναλαμβάνω. Το πρόβλημα ειναι οτι τα ενδιαφέροντα αυτου του παιδιου - ενδεχομένως πάντα μια και δεν τον γνωρίζουμε - περιορίζονται σε αντίστοιχες φάσεις/πλάκες με παπιά με ΚΑΤΑΦΑΝΗ ΕΛΛΕΙΨΗ οδηγικής παιδείας (κράνος κλπ). Αυτή δε θα έρθει, όσες μπουφλες και να πέσουν απο όποιον παλληκαρά, διαδικτυακό ή μη. Αυτή θα έρθει μονο αν αντιμετωπίσεις στην πηγή το πρόβλημα και η πηγή είναι οι γονείς. Οπότε, αυτή η γενιά ειναι ήδη ξοφλημένη, ας δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για τα νεογέννητα και τα αγέννητα. Μια παλιά κινέζικη παροιμία λέει "δώσε σε εναν πεινασμένο ενα ψάρι και θα χορτάσει σήμερα, μάθε τον να ψαρεύει και δε θα ξαναπεινάσει"

Σαν τελευταίο σχόλιο, να πω οτι σχεδόν όλοι όσοι ευχαρίστως θα δίνατε ενα χεράκι ξύλο στον πιτσιρικά έχετε ενα κοινό γνώρισμα: Δεν είστε γονείς ακόμα. Οταν γίνετε, θα δείτε τα πράγματα πολύ διαφορετικά.

Τέλος, εάν θεωρείτε τέτοια φαινόμενα ενδεικτικά του καιρού μας και παρακμής της κοινωνίας μας κλπ κλπ σας προτείνω τρία βιβλία γραμμένα στο διάστημα 1900 - 1950 που εντρυφουν στον κόσμο των παιδιών και των εφήβων με αλλο ματι - σίγουρα όχι κριτικό και στείρο.

α) Ο Πόλεμος των Κουμπιών - Λουίς Περγκώ (την κανονική όχι την παιδική έκδοση - Ερατώ)

β) Τα Ξύλινα Σπαθιά - Παντελής Καλιότσος

γ) Eroica - Κοσμάς Πολίτης

Να είστε όλοι καλά (και με συγχωρείτε για το μακροσκελές)

:beer: :beer: :beer:

sniper
30/06/2008, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....


Well said.

Carry on.... :D :wave2:

catmaster
30/06/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ας αφήσουμε λοιπον τα διαδικτυακά, ανέξοδα και άνευ ρίσκου μπουνίδια, μήπως και δούμε το θέμα σοβαρά...





And for once more the truth spoken has he ....:a10:


Σας θυμίζω ότι πριν λίγους μήνες υπήρχε ολόκληρο πλάνο να κατεβούμε στον Πόρο για να παραδώσουμε "γνώσεις" σε τέτοια παιδιά ...


η μήπως όχι ;;

(μήπως πηγαίναμε για καλαμπαλίκι η για να ρίξουμε φάπες ;;; )

:a35:

R6_06
30/06/2008, 12:15
Φαπες δεν ξερω αν επρεπε να φαει αλλα σιγουρα με καποια τροπο θα επρεπε να καταλαβει ο πιτσιρικας οτι αυτο που εκανε μονο αστειο δεν ηταν.

Αρκετος κοσμος δεν ειναι και τοσο ανεκτικος με αυτη την ηλιθιοτητα και πιστευω πως εως ενα σημειο διακινδυνεψε και την σωματικη του ακεραιοτητα ( ετσι εχουν δειξει αλλα παραδειγματα με οδηγους αυτοκινητων που παρασερνουν δικυκλετιστες)

Αλλο ανθρωποι θα αντιδρουσαν με χιουμορ με αυτο που εβλεπαν.
Καποιος αλλος που δουλευε ολη την ημερα και το μονο που ηθελε θα ηταν να παει σπιτι του να ξεκουραστει θα αντιδρουσε διαφορετικα.
Καποιος αλλος που εχει τον ανθρωπο του στο νοσοκομειο .....


Μάριος

Cpt. Haddock
30/06/2008, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από R6_06
....
Μάριος

Συμφωνούμε...

Μονο που, αν υποθέσουμε οτι ο εν λόγω πιτσιρικάς διαβάσει το θρεντ, τι θα αποκομίσει; Οτι υπάρχουν αρκετοι που θα τον πλάκωναν στις φαπες για το οτι εκλεισε για 20'' το δρομο και οχι γιατι εκανε μαλακιες ξεκρανωτος :sad: :sad: :sad:

Το περάσαμε το μήνυμα;

@@δια :sick:

georgis4
30/06/2008, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ας αφήσουμε λοιπον τα διαδικτυακά, ανέξοδα και άνευ ρίσκου μπουνίδια, μήπως και δούμε το θέμα σοβαρά...

:rolleyes:

Κατ' αρχήν προς τρουπερ αλλα και όσους νομίζουν οτι απλά γράφω "αντιδραστικά" έτσι για να γράφω, σας πληροφορώ οτι κάνετε πολύ μεγάλο λάθος, δικαιολογείται απο το γεγονός οτι δε γνωριζόμαστε ουσιαστικά. 3 ιντερνετικά χρόνια δεν ειναι και πολλά για να μάθεις το ακριβές ποιόν του άλλου.

Στο προκείμενο.

Αρχίσατε να βάζετε συγκρίσεις με κλέφτες, τσαντάκιες κλπ. Μα είναι δυνατόν; Την έννοια "διαβαθμιση", το οτι απο το Α ως το Ω μεσολαβούν 22 γράμματα δεν την κατανοείτε; Πως μπορείς να εξισώσεις την - όποια - αντιμετώπιση στη μαλακία ενός πιτσιρικά στο δρόμο, με την κλοπή που είναι καταφανώς ποινικό αδίκημα.
(παρακαλώ μην ακούσω οτι και η παρακώλυση συγκοινωνιών είναι γιατί αφ' ενός τα 20'' που κράτησε η όλη φάση ειναι σταγονίδιο στον Ωκεανό της κυκλοφοριακά συμφορημένης πόλης, αφ' ετέρου χρόνια και χρόνια που κλείνουν δρόμοι, εθνικές οδοί κλπ απο τον καθένα, δεν ειδα να πηγαίνει καποιος φυλακή, οπότε :wave2: )

Η διαφορά τελικα που έχω με τους περισσότερους απο εδω (το δυστυχώς Μήτσο πήγαινε σ' εμένα και, όχι, δεν περασα καθόλου στο ντουκου αυτο που έγραψες), δεν είναι τόσο απόψεων όσο θεώρησης των πραγμάτων.

Διότι κανένας ίσως δεν πρόσεξε οτι πουθενά δε σχολίασα αυτή καθεαυτή τη πράξη του πιτσιρικά, αν ήταν μαλακία ή όχι. Δε θεωρώ οτι πρέπει να αναλωνόμαστε στα αυτονόητα, σαφώς και ήταν μαλακία. Η διαφορά μας ειναι οτι πριν μπω και γράψω και υπερθεματίσω να τον δείρουμε, καψουμε, βράσουμε, ανασκολωπισουμε κλπ, περίμενα. Ομολογώ ξεκάθαρα οτι η πρώτη μου αντίδραση ήταν ίδια με των περισσοτέρων. Αλλά... το σκέφτηκα λίγο. Κι εκεί μπήκε ο παράγοντας "ε, και;"

Ε, και τι έγινε δλδ; Σαφώς κι έκανε μαλακία ο πιτσιρικάς αλλά δεν ήταν τίποτα το σοβαρό (αυτές οι υπερβολές που γράφτηκαν περι νοσοκομειακών και εγγύων γυναικών ειναι αστείες - σε μια πολή κολλημένη σε διαρκές κυκλοφοριακό έμφραγμα με χιλιαδες ΙΧ και διπλό παρκαρισμα ο πιτσιρικάς μας έφταιξε; ).
Αφ' ετέρου τέτοιες ανάλογες ή αντίστοιχες παπαριές έχουμε κάνει αν όχι όλοι, οι περισσότεροι όντας παιδιά. Αν δεν τις θυμάστε, λυπάμαι αλλά δε μπορώ να βοηθήσω.

Διότι Γιώργο (τρουπερ) τα παιδαγωγικά βιβλία γράφουν πολλά περισσότερα πράγματα απο την απλοϊκή και λαϊκευμένη θεώρηση του "στοργή και προδέρμ", τουλάχιστον τα βιβλία που γράφτηκαν απο την εποχή του breakthrough στο μεγάλωμα των παιδιών που έκανε ο Dr Benjamin Spock. Προτείνουν πως τέτοια θέματα να αντιμετωπιστούν, όχι με την έυκολη αλλα βραχυπρόθεσμη λύση του ξύλου (όπου ο μονος αρμόδιος και πάλι ειναι ο γονιός κι όχι ο πρώτος τυχόντας στο δρόμο), αλλά με ουσιαστική παρέμβαση και παρακίνηση του παιδιού προς άλλα ενδιαφέροντα, χωρίς σε καμία περίπτωση να αφαιρέσεις την παιδικότητα, την αφέλεια/αμέλεια και τον αυθορμητισμό της ηλικίας. Ανθρώπους μεγαλώνουμε όχι ευνουχισμένα κουτάβια...

Αλλά στην Ελλάδα πάντα κοιτάμε την εύκολη λύση, ποτέ δε προσεγγίζουμε ουσιαστικά το πρόβλημα.
Και το πρόβλημα στο συγκεκριμένο βιντεάκι δεν ειναι η πλάκα που έκανε ο πιτσιρικάς, ούτε οτι γέλαγαν οι φίλοι του, τα έχουμε κάνει όλοι αυτά επαναλαμβάνω. Το πρόβλημα ειναι οτι τα ενδιαφέροντα αυτου του παιδιου - ενδεχομένως πάντα μια και δεν τον γνωρίζουμε - περιορίζονται σε αντίστοιχες φάσεις/πλάκες με παπιά με ΚΑΤΑΦΑΝΗ ΕΛΛΕΙΨΗ οδηγικής παιδείας (κράνος κλπ). Αυτή δε θα έρθει, όσες μπουφλες και να πέσουν απο όποιον παλληκαρά, διαδικτυακό ή μη. Αυτή θα έρθει μονο αν αντιμετωπίσεις στην πηγή το πρόβλημα και η πηγή είναι οι γονείς. Οπότε, αυτή η γενιά ειναι ήδη ξοφλημένη, ας δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για τα νεογέννητα και τα αγέννητα. Μια παλιά κινέζικη παροιμία λέει "δώσε σε εναν πεινασμένο ενα ψάρι και θα χορτάσει σήμερα, μάθε τον να ψαρεύει και δε θα ξαναπεινάσει"

Σαν τελευταίο σχόλιο, να πω οτι σχεδόν όλοι όσοι ευχαρίστως θα δίνατε ενα χεράκι ξύλο στον πιτσιρικά έχετε ενα κοινό γνώρισμα: Δεν είστε γονείς ακόμα. Οταν γίνετε, θα δείτε τα πράγματα πολύ διαφορετικά.

Τέλος, εάν θεωρείτε τέτοια φαινόμενα ενδεικτικά του καιρού μας και παρακμής της κοινωνίας μας κλπ κλπ σας προτείνω τρία βιβλία γραμμένα στο διάστημα 1900 - 1950 που εντρυφουν στον κόσμο των παιδιών και των εφήβων με αλλο ματι - σίγουρα όχι κριτικό και στείρο.

α) Ο Πόλεμος των Κουμπιών - Λουίς Περγκώ (την κανονική όχι την παιδική έκδοση - Ερατώ)

β) Τα Ξύλινα Σπαθιά - Παντελής Καλιότσος

γ) Eroica - Κοσμάς Πολίτης

Να είστε όλοι καλά (και με συγχωρείτε για το μακροσκελές)

:beer: :beer: :beer:


Γιατι ρε ανθρωπε του θεου δεν εγραφες αυτο το μακριναρι :D απο την αρχη να μην ακουγες και οτι ακουσες?
Δεν συμφωνω σε ολα διοτι οι τα ρητα ειναι ρητα και τα βιβλια ειναι βιβλια...πες στον πιτσιρικα (τον συγκεκριμενο) το "δώσε σε εναν πεινασμένο ενα ψάρι και θα χορτάσει σήμερα, μάθε τον να ψαρεύει και δε θα ξαναπεινάσει" και θα το δεις το κωλοδαχτυλο,δωσε του ενα βιβλιο να διαβασει και θα στο φερει στο κεφαλι!Και μη μου πεις *δεν το ξερεις* γιατι οχι η πραξη του αλλα η αδιαφορια και η συμπεριφορα του για τους συνανθρωπους του αυτο δειχνει...Το ΟΛΟ θεμα ειναι στον γονεα που δεν του εμαθε καποια πραγματα αλλα και αυτο δεν ειναι *στανταρ*.Ξερω περιπτωσεις που οι γονεις να προσπαθουν να κανουν τα παντα μια ζωη για το παιδι τους και αυτο κουκια σπερνει!Ειναι και ο χαρακτηρας καμμια φορα..*οπου δεν πηπτει λογος πηπτει ραβδος* (να πω και εγω το δικο μου!):)
Δυστηχως εχουμε καταντησει αυτη την κοινωνια που ζουμε *κωλοκοινωνια* μονο και μονο με την αδιαφορια μας και κυριως με την *απραξια* μας...Ολα καλα στα χαρτια αλλα στην πραξη ειναι το θεμα....Τεσπα και πολυ ασχοληθηκαμε με τον χοντρουλη.....
:lol:

georgis4
30/06/2008, 12:32
και ενα σχολιο που εκανε καποιος στο συγκεκριμενο βιντεο στο youtube.....


a re lazaridi malakismeno,tis ksexases tis ksilies pou ixes arpaksi mou fenete k psaxnis kiales...





χμμμμ

blackbusa
30/06/2008, 12:41
απλα ενα ακομα μαλακισμενο που κανει ''φιγουρα'' και δηθεν ''χαβαλε''....σε τετοιες περιπτωσεις δεν πιστευω ουτε με το ξυλο βγαζεις ακρη (γιατι σιγουρα εχει φαει αρκετο και θα φαει και αλλο).....οπως βεβαια και με την ''διαπεδαγωγηση'' που θα σε γραψει στα @@ του....καποια στιγμη που θα την παθει (και αυτο ειναι μαθηματικα σιγουρο) ισως να βαλει και λιγο μυαλο....αν καταφερει να την γλυτωσει βεβαια....


:wave2:

BELZEBOYLIS
30/06/2008, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ας αφήσουμε λοιπον τα διαδικτυακά, ανέξοδα και άνευ ρίσκου μπουνίδια, μήπως και δούμε το θέμα σοβαρά...

:rolleyes:

Κατ' αρχήν προς τρουπερ αλλα και όσους νομίζουν οτι απλά γράφω "αντιδραστικά" έτσι για να γράφω, σας πληροφορώ οτι κάνετε πολύ μεγάλο λάθος, δικαιολογείται απο το γεγονός οτι δε γνωριζόμαστε ουσιαστικά. 3 ιντερνετικά χρόνια δεν ειναι και πολλά για να μάθεις το ακριβές ποιόν του άλλου.

Στο προκείμενο.

Αρχίσατε να βάζετε συγκρίσεις με κλέφτες, τσαντάκιες κλπ. Μα είναι δυνατόν; Την έννοια "διαβαθμιση", το οτι απο το Α ως το Ω μεσολαβούν 22 γράμματα δεν την κατανοείτε; Πως μπορείς να εξισώσεις την - όποια - αντιμετώπιση στη μαλακία ενός πιτσιρικά στο δρόμο, με την κλοπή που είναι καταφανώς ποινικό αδίκημα.
(παρακαλώ μην ακούσω οτι και η παρακώλυση συγκοινωνιών είναι γιατί αφ' ενός τα 20'' που κράτησε η όλη φάση ειναι σταγονίδιο στον Ωκεανό της κυκλοφοριακά συμφορημένης πόλης, αφ' ετέρου χρόνια και χρόνια που κλείνουν δρόμοι, εθνικές οδοί κλπ απο τον καθένα, δεν ειδα να πηγαίνει καποιος φυλακή, οπότε :wave2: )

Η διαφορά τελικα που έχω με τους περισσότερους απο εδω (το δυστυχώς Μήτσο πήγαινε σ' εμένα και, όχι, δεν περασα καθόλου στο ντουκου αυτο που έγραψες), δεν είναι τόσο απόψεων όσο θεώρησης των πραγμάτων.

Διότι κανένας ίσως δεν πρόσεξε οτι πουθενά δε σχολίασα αυτή καθεαυτή τη πράξη του πιτσιρικά, αν ήταν μαλακία ή όχι. Δε θεωρώ οτι πρέπει να αναλωνόμαστε στα αυτονόητα, σαφώς και ήταν μαλακία. Η διαφορά μας ειναι οτι πριν μπω και γράψω και υπερθεματίσω να τον δείρουμε, καψουμε, βράσουμε, ανασκολωπισουμε κλπ, περίμενα. Ομολογώ ξεκάθαρα οτι η πρώτη μου αντίδραση ήταν ίδια με των περισσοτέρων. Αλλά... το σκέφτηκα λίγο. Κι εκεί μπήκε ο παράγοντας "ε, και;"

Ε, και τι έγινε δλδ; Σαφώς κι έκανε μαλακία ο πιτσιρικάς αλλά δεν ήταν τίποτα το σοβαρό (αυτές οι υπερβολές που γράφτηκαν περι νοσοκομειακών και εγγύων γυναικών ειναι αστείες - σε μια πολή κολλημένη σε διαρκές κυκλοφοριακό έμφραγμα με χιλιαδες ΙΧ και διπλό παρκαρισμα ο πιτσιρικάς μας έφταιξε; ).
Αφ' ετέρου τέτοιες ανάλογες ή αντίστοιχες παπαριές έχουμε κάνει αν όχι όλοι, οι περισσότεροι όντας παιδιά. Αν δεν τις θυμάστε, λυπάμαι αλλά δε μπορώ να βοηθήσω.

Διότι Γιώργο (τρουπερ) τα παιδαγωγικά βιβλία γράφουν πολλά περισσότερα πράγματα απο την απλοϊκή και λαϊκευμένη θεώρηση του "στοργή και προδέρμ", τουλάχιστον τα βιβλία που γράφτηκαν απο την εποχή του breakthrough στο μεγάλωμα των παιδιών που έκανε ο Dr Benjamin Spock. Προτείνουν πως τέτοια θέματα να αντιμετωπιστούν, όχι με την έυκολη αλλα βραχυπρόθεσμη λύση του ξύλου (όπου ο μονος αρμόδιος και πάλι ειναι ο γονιός κι όχι ο πρώτος τυχόντας στο δρόμο), αλλά με ουσιαστική παρέμβαση και παρακίνηση του παιδιού προς άλλα ενδιαφέροντα, χωρίς σε καμία περίπτωση να αφαιρέσεις την παιδικότητα, την αφέλεια/αμέλεια και τον αυθορμητισμό της ηλικίας. Ανθρώπους μεγαλώνουμε όχι ευνουχισμένα κουτάβια...

Αλλά στην Ελλάδα πάντα κοιτάμε την εύκολη λύση, ποτέ δε προσεγγίζουμε ουσιαστικά το πρόβλημα.
Και το πρόβλημα στο συγκεκριμένο βιντεάκι δεν ειναι η πλάκα που έκανε ο πιτσιρικάς, ούτε οτι γέλαγαν οι φίλοι του, τα έχουμε κάνει όλοι αυτά επαναλαμβάνω. Το πρόβλημα ειναι οτι τα ενδιαφέροντα αυτου του παιδιου - ενδεχομένως πάντα μια και δεν τον γνωρίζουμε - περιορίζονται σε αντίστοιχες φάσεις/πλάκες με παπιά με ΚΑΤΑΦΑΝΗ ΕΛΛΕΙΨΗ οδηγικής παιδείας (κράνος κλπ). Αυτή δε θα έρθει, όσες μπουφλες και να πέσουν απο όποιον παλληκαρά, διαδικτυακό ή μη. Αυτή θα έρθει μονο αν αντιμετωπίσεις στην πηγή το πρόβλημα και η πηγή είναι οι γονείς. Οπότε, αυτή η γενιά ειναι ήδη ξοφλημένη, ας δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για τα νεογέννητα και τα αγέννητα. Μια παλιά κινέζικη παροιμία λέει "δώσε σε εναν πεινασμένο ενα ψάρι και θα χορτάσει σήμερα, μάθε τον να ψαρεύει και δε θα ξαναπεινάσει"

Σαν τελευταίο σχόλιο, να πω οτι σχεδόν όλοι όσοι ευχαρίστως θα δίνατε ενα χεράκι ξύλο στον πιτσιρικά έχετε ενα κοινό γνώρισμα: Δεν είστε γονείς ακόμα. Οταν γίνετε, θα δείτε τα πράγματα πολύ διαφορετικά.

Τέλος, εάν θεωρείτε τέτοια φαινόμενα ενδεικτικά του καιρού μας και παρακμής της κοινωνίας μας κλπ κλπ σας προτείνω τρία βιβλία γραμμένα στο διάστημα 1900 - 1950 που εντρυφουν στον κόσμο των παιδιών και των εφήβων με αλλο ματι - σίγουρα όχι κριτικό και στείρο.

α) Ο Πόλεμος των Κουμπιών - Λουίς Περγκώ (την κανονική όχι την παιδική έκδοση - Ερατώ)

β) Τα Ξύλινα Σπαθιά - Παντελής Καλιότσος

γ) Eroica - Κοσμάς Πολίτης

Να είστε όλοι καλά (και με συγχωρείτε για το μακροσκελές)

:beer: :beer: :beer:



+100000000000000000000000 :beer: :beer: :beer:

Road67
30/06/2008, 13:15
Αν ημουνα με το Xmax επειδη ακριβως θα με θεωρουσε ''σκουτερα'' και θ' απαξιουσε ν' ασχοληθει μπορει να ελεγα μια βρισια και να εφευγα. Αν ημουνα με το Fazer θα σταματαγα διπλα του [ουτως η αλλως την ειχε κλεισει τη λωριδα :D ] και θα του ελεγα μερικα πραγματα και που κατεληξαν καποιοι φιλοι μου. Μπορει απο το ενα αυτι να μπαινανε κι απ' το αλλο να βγαινανε. Εκεινη ομως τι στιγμη θα με ακουγε. Θα επεστρεφα μετα απο λιγο κι αν συνεχιζε θα καλουσα τα στρουμφακια. Μια καλη ευκαιρια να πεσει το παιδι στα μαλακα πριν τον κανει κανενας τοπι στο ξυλο και να δικαιολογησουν και τα γαλαζια παιδια τους μισθους τους.

Εχω δυο ερωτησεις για ολους εσας που ειπατε για μπουνιδια...

α. Αυτος ειναι ενας 15χρονος μαλακας, εσεις οι ενηλικοι που θα πατε να τον χτυπησετε τι σας κανει αυτο;
β. Ειναι προφανες οτι αυτος κι η παρεα του ειναι εκει γιατι γουσταρουν το νταβαντουρι. Οταν λοιπον θα κατεβαινατε ως αλλοι ''Μπανανα Τζο'' που ξερετε οτι δε θα επενεβαινε κι η παρεα του;

Cpt. Haddock.

μ' αρεσει η θεση που πηρες και χαιρομαι που καποιος ξερει ποιος ειναι ο Περγκώ. Απο εκει και περα σχετικα με το ''ε και'' που εγραψες. Εγω δε θα σου πω για εγκυες αμεσες αναγκες. Αλλα αν ησουν εσυ πισω του στο αυτοκινητακι και φανταζομαι δεν εισαι κροισος αλλα απλως ανθρωπος οπως κι εγω. Και ολη την ημερα δινεις μαχη τοσο για τα προς το ζην, οσο και για να προστατεψεις τον εαυτο σου απ' ολα αυτα που σε κανουν ν' αναρωτιεσαι αν υπαρχουν ακομη καλες ψυχες γυρω μας. Και εκεινη την ωρα με το stress, τις εγνοιες και τις αγωνιες σου ειτε γυριζεις απο διασκεδαση, ειτε πας σε καποια ταβερνα, ειτε σπιτι σου να ξεκουραστεις. Και βρισκεσαι αποδεκτης αυτου του σκηνικου και της απαραδεκτης κι απαξιωτικης συμπεριφορας απο το χωρις εγνοιες [φαινοτυπικα τουλαχιστον] 15χρονο. Θα πεις ''ε και'' και θα περιμενεις να προχωρησει λιγο για να κανεις ελιγμο και να φυγεις, η θ' αρχισεις να χανεις την υπομονη σου, γιατι εκεινη τη στιγμη θελεις να φυγεις απο εκει; Εισαι σιγουρος οτι θ' ανεχτεις την καζουρα μεχρι τελους, η θα ξεσπασεις και δε σου μιλαω για ξυλο, αλλα για οποιαδηποτε εκφραση του εγω σου τη δεδομενη στιγμη;

vas_sia
30/06/2008, 13:21
Πολυ καλα βιβλία αυτα που πρότινε Ο Καπτεν:beer: