PDA

View Full Version : τίτλος ταινίας : Είμαστε για τα μπάζα



free rider
24/01/2005, 07:49
Κυριιιες και Κύρρριοι...

η Free Rider Studios...

λαμβάνει την τιμή να σας παρουσιάσει την ταινία...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ....

:rotflmao: :rotflmao:

free rider
24/01/2005, 07:50
ενα ωραίο πρωινό..κάπου στους Αγ.Ανάργυρους..

ενα αγαλμα παρακολουθεί...


7778

free rider
24/01/2005, 07:51
κάτι περίεργοι μαζεύτηκαν


7779

free rider
24/01/2005, 07:52
μπροστά του..


7780

free rider
24/01/2005, 07:53
με κάτι περίεγα μηχανάκια


7781

free rider
24/01/2005, 07:54
ε... που και που βρίσκεται και κανένα σωστο μηχάνημα..


7782

free rider
24/01/2005, 07:55
και περιμένανε να φύγουν ...
ρε ποιός λείπει? ποιός λείπει...


7783

free rider
24/01/2005, 07:56
περάσανε ράχες και ραχούλες...


7785

free rider
24/01/2005, 07:58
δρόμους. και δρομάκια


7786

free rider
24/01/2005, 07:59
τρέχοντας με ιλιγγιώδη ταχύτητα....


7787

free rider
24/01/2005, 08:00
Φωτιές βάζοντας απ όπου περνούσαν...


7788

free rider
24/01/2005, 08:02
ε ! ας κάνουμε και καμιά στάση...
πιάστηκε η μέση μου..


7789

free rider
24/01/2005, 08:03
και χωρίς να το πάρουνε χαμπάρι φτάσανε στις Πλαταιές

εκεί αράξανε σε ενα καφενείο


7790

free rider
24/01/2005, 08:04
όλοι μαζί...


7791

free rider
24/01/2005, 08:05
και ο ψωριάρης χώρια


7792

free rider
24/01/2005, 08:05
και ο ψωριάρης χώρια

:rotflmao: :rotflmao:


7793

free rider
24/01/2005, 08:06
για να χαρούν τον ήλιο και την φύση


7794

free rider
24/01/2005, 08:07
να χαλαρώσουν


7795

free rider
24/01/2005, 08:08
να δούν που βρισκονται


7796

free rider
24/01/2005, 08:09
να κάνουν κουβεντούλες


7797

free rider
24/01/2005, 08:11
και .....

προστατευμένοι απο τον ζεστό ήλιο


7798

free rider
24/01/2005, 08:12
να πιούν και κανα ουζάκι με τους φίλους που εντελώς τυχαία βρήκαν


7799

free rider
24/01/2005, 08:13
σε λίγο αρχίσανε τα γέλια


7800

free rider
24/01/2005, 08:14
και η κατάσταση ξέφυγε απο κάθε έλεγχο...


7801

free rider
24/01/2005, 08:15
τελικά τα μαζέψαμε ..


7802

free rider
24/01/2005, 08:16
σαν καλά παιδιά για να φύγουμε


7803

free rider
24/01/2005, 08:17
παρακάτ σταματήσαμε


7804

free rider
24/01/2005, 08:18
για να δούμε την θέα...

τι κοιτάζουν ???


7805

free rider
24/01/2005, 08:19
αααα

εδώ κοιτάζουν.................

το φίλο χασάπα που κερνάει τσιπουράκι....


7806

free rider
24/01/2005, 08:21
να η συμπαθέστατη μπουτίκ κρεάτων ....

στο μέσο του πουθενά...
ας κάνουμε και λίγη διαφήμηση


7807

free rider
24/01/2005, 08:22
και ξαναπήραμε τους παγωμένους
δρόμους...


κάνοντας και μερικές στάσεις..


7808

free rider
24/01/2005, 08:23
τι κάνει ο κύριος στην μηχανή του....

και για ποιό λόγο γελάνε και οι τοπικές χελώνες???

ελα ντε ....


7809

free rider
24/01/2005, 08:25
Ωσπου φτάσαμε σε ενα άλλο ωραίο μέρος..

μάλλον το λέγανε Αγ. Αννα ,,,,κάτι...


7810

free rider
24/01/2005, 08:26
και όλοι το ρίξανε στην μάσα...
και στο πιώμα με κάτι απαίιισια κρεατικά...


7811

free rider
24/01/2005, 08:27
ας φάμε και λίγο είπανε ..


7812

free rider
24/01/2005, 08:28
και ας γελάσουμε ....

καλά ηταν..


7813

free rider
24/01/2005, 08:29
πήρανε πάλι τους παγωμένους δρόμους..


7814

free rider
24/01/2005, 08:30
αλλά πολύ χιόνι λέμε...


7815

free rider
24/01/2005, 08:31
και πολύυυυ κρυο..

αιντε να κάνουμε και καμιά στάση..


7816

free rider
24/01/2005, 08:32
μπας και ζεσταθούμε λιγάκι..


7817

free rider
24/01/2005, 08:33
να πουμε και καμια βλακια να ζεσταθούμε..


7818

free rider
24/01/2005, 08:34
σταματήσαμε και για βενζίνη


7819

free rider
24/01/2005, 08:35
ανετοι και ωραίοι βάλαμε τις φωτιές μας γιατι απο κει και πέρα

αρχισε το μοιραίοοοοο

ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΟΝ ΠΑΓΟ


7820

free rider
24/01/2005, 08:37
αντε να εξηγήσεις πως πέφτεις στον πάγο

ρε γαμότωωωω


7821

free rider
24/01/2005, 08:39
συμπέρασμα ...

τα στρητάδικα δεν κάνουν πατινάζ.....

και οι εκείνοι που πάνε στον πάγο με στρητ ξαπλώνουν κάτω..με χορευτικές κινήσεις


7822

free rider
24/01/2005, 08:40
σε μερικούς άρεσε τόσο πολύ το άθλημα που το ξαναδοκίμασαν


7823

free rider
24/01/2005, 08:41
και τελικά καταλήξαμε κάπου στην Λειβαδιά

να πιούμε και εναν καιφε της παρηγοριάς..


7824

free rider
24/01/2005, 08:45
και μετα επιστρέψαμε ευχαριστημένοι αλλά

ΠΟΛΥ ΠΑΓΩΜΕΝΟΙ...

ειδικά στην επιστροφή είχε νυχτώσει στην εθνική και έκανε πάαααρα πολύ κρύο...


στην ταινία μας συμμετείχαν

crs-k
dirtymoto
tai
katanas
bmoyr
tatoo23
tdaf


α
και

free rider...


αντε και στην επόμενη...

:beer: :beer: :beer:

angels_gr
24/01/2005, 08:50
Μπράβο σε όλους που συμμετείχαν σε αυτό το δύσκολο ταξίδι. Αλλά free rider φτιάξε καμιά φωτογραφία που να λέει ποιος είναι ποιος έτσι να σας γνωρίσουμε και εμείς απο μακριά!!! Καλά χιλιόμετρα. :wave2:

powerphot
24/01/2005, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
και μετα επιστρέψαμε ευχαριστημένοι αλλά

ΠΟΛΥ ΠΑΓΩΜΕΝΟΙ...

ειδικά στην επιστροφή είχε νυχτώσει στην εθνική και έκανε πάαααρα πολύ κρύο...


στην ταινία μας συμμετείχαν

crs-k
dirtymoto
tai
katanas
bmoyr
tatoo23
tdaf

α
και

free rider...


αντε και στην επόμενη...



:bawl: :bawl: :bawl:
Tι να πω ζηλέυω που
δεν μπόρεσα...
:bawl: :bawl: :bawl:
Πάντα τέτοια:wave2:

bmour
24/01/2005, 09:34
και .... απο αλλη οπτικη γωνια η "τυχαια" συναντηση στις Πλαιτεες


7826

bmour
24/01/2005, 09:40
και .... ο "εκτροχιασμος" παλι απο αλλη οπτικη


7827

bmour
24/01/2005, 09:41
και μυαλο δεν λεμε να βαλουμε συνεχειζουμε

bmour
24/01/2005, 09:42
χμμμ κατα που να κανουμε ?
για να παμε ευτια ?


7828

bmour
24/01/2005, 09:45
Αγια Αννα Κουκουρα μετα την ευαλαβικη
προβατινοπαιδακοκρασοκατανυξη βλεπεις τον Ελικωνα και σκεφτεσαι ... που να τρεχω τωωωωρα


7829

bmour
24/01/2005, 09:46
Αιτε να χαθειτε ρεμαλια αμηχνουβιοι που μας αφεραται και τ μποτιλιαρισμα


7831

bmour
24/01/2005, 09:48
Αντε παιδια να μαστε καλα να το ξανακανουμε με ... λιγωτερες εως μηδενικες απωλιες
:beer:

bmour
24/01/2005, 09:51
Απο αριστερα προς τα δεξια ....


bmour
tai
tatoo23
free-rider
katanas ή μαλλον οτι φαίνεται
dirtymoto
και....
η πλατη του
crs-k


7832

sas
24/01/2005, 09:55
ΟΟΟΟΟΟΟυυυυυυυυυυυ!!!!
Γαμάτα ρε.
Χιονάκι........και μαθήματα μειωμένης πρόσφυσης.......και περιττό είναι αυτό το πλαστικό....ας το πετάξουμε.

Μπράβο ρε!!

Ποιοί όμως ήταν οι άτυχοι???? (εκτός από εμάς που δεν ήρθαμε :( )

bmour
24/01/2005, 10:04
φιλε sas επρεπε να ερθεις για... να δουμε
την "καταναλωση" :lol:
εξω απο την πολη

crs-k
24/01/2005, 10:47
Μετα απο ανταλλαγες SMS, ο powerphot, που απο το δικο του ενδιαφερον εγινε σοβαρο αυτο το ποστ, αποφασησε οτι δεν θα 'ρθει. Αγιο ειχε!
Μειναμε λοιπον πεντε αυτοι που θα πηγαιναμε.
Την Κυριακη το πρωι ετοιμαζω την μηχανη και ξεκιναω για την πλατεια, κατα τις 8:45 ωστε να "μαζεψω" οποιες μηχανες ερθουν σε ενα σημειο. Στα μισα της διαδρομης (800μ απο το σπιτι μου) χτυπαει το τηλεφωνο. Σταματαω στην ακρη και απανταω. Μια γνωστη "γεροντικη" φωνη με ρωταει την ωρα του ραντεβου και πως θα ερθει, απο τον Υμμητο. Ναι ηταν ο Βρωμιαρης που τον ετρωγε ο κω... (ΔΕΝ το 'πα! Το σκεφτηκα μεν αλλα ΔΕΝ το 'πα) για βολτα. Του ειπα που ειναι και πως θα τον περιμενουμε.
Φτανω στην πλατεια, φτιαχνω καφε και περιμενω. Κατα τις 08:59 φτανει ο πρωτος (μετα απο μενα) Χρηστος (free rider) με το ThunderCat, και φυσικα παρκαρει σε λαθος μερια της πλατειας, μιας και δεν μπηκε στον κοπο να την κανει μια γυρα πριν. Τον πηρα ενα τηλεφωνο και το "προβλημα" λυθηκε. Κανα 10λεπτο μετα φτανει ο Θανασης (dirtymoto) με την ΚΤΜΑφρικα και στο πενταλεπτο επανω κι ο Μιχαλης (Tattoo23) με το ΧΤ 600. Ο Σταυρος εχει στειλει SMS κατα τις 9:05 οτι ερχεται και να τον περιμενουμε. Περιμενουμε λοιπον μεχρι τις 9:35. Παιρνω τηλεφωνο τον τριτο Χρηστο (tai) και μου λεει οτι πινει καφε σπιτι γιατι νομιζε οτι το ραντεβου ηταν στις 10:00. Μιας κι οι παρησταμενοι εχουν "λυσαξει" για καφε, του μεταθετουμε το ραντεβου σε καφετερεια στην Χασια. Στις 9:48 επιτελους φτανει κι Σταυρος (KaTaNas) και φευγουμε για Χασια, με σκοπο να πιουμε καφε και να περιμενουμε τον tai.

Στο δρομο μεχρι εκει (καθως και σε ολη την υπολοιπη διαδρομη), κρατησα χαρακτηρα και ΔΕΝ ενεδωσα στις "κακες" προθεσεις του Σταυρακη, αλλα και του Μιχαλη (σε καποιες περιπτωσεις).
Φτανοντας στην Χασια βρισκουμε μια κεντρικη καφετερεια και αραζουμε για καφε.
Εγω εμεινα λιγο απ' εξω και οταν μπηκαν ολοι μεσα πεταω κατω το ΧΤ του Μιχαλη, για να μαθει να μην μου ξανατρεχει εμενα. Τον ειχα αχτι τον ατιμο! Ευτυχως δεν επαθε τιποτα το μηχανακι και παω και βαζω την μηχανη απεναντι (εκει που ηταν ολες οι υπολοιπες) ωστε με την πρωτη μαμακια που θα μου εκαναν θα τις εριχνα ΟΛΕΣ σε ντομινο στυλ.
Το κολπο επιασε γιατι μολις μπηκα μεσα με ειχαν ολοι με το καλο. "Καλα ρε Χρηστακη, κι αν ειπαμε και καμμια μαλακια, γραψτην στο χιονι να παει στο διαλο" και αλλα τετοια ...
Πριν καν παραγγειλουμε, ερχεται και ο tai-Χρηστος.
Εκει πεφτει και τηλεφωνο απο τον Θοδωρα (tdaf) και τον Βασιλη (bmour), για το που θα ειμαστε σε καμμια ωρα μιας και θελαν να ενωθουν με το "μπουλουκι" μας.
Εμεις θα ανεβαιναμε απο Δερβενοχωρια και θα σταματαγαμε για κανα τσιπουρακι ειτε στις Ερυθρες (Κρυοκουκι) ειτε στις Πλαταιες. Τους ειπα λοιπον να ερθουν απο Μανδρα, ωστε να μας προλαβουν.
Η παραγγελια στο γκαρσονι ηταν 3 καφεδες, 3 ΑΜΣΤΕΛ και ενα ουζο. Τωρα δεν χρειαζεται να πω και την κατανομη ... Εξ' αλλου ημασταν 6 και τα "πραματα" ειναι 7. Για να βοηθησω θα δωσω κι ενα χιντ. Ο tai ειπιε το ουζο και εγω ΔΕΝ ηπια 2 μπυρες!

Καποια στιγμη αποφασιζουμε να ξεκινησουμε την ανοδο για τα Δερβενοχωρια.
Πηγαινα μπροστα, αφ' ενος γιατι ηξερα τον δρομο και αφ' εταιρου γιατι φοβομουνα για κανα παγο, αν και ειχε προχωρησει αρκετα η ωρα ...
Ο Σταυρακης με τσιγκλησε αρκετες φορες και ο δρομος προσφεροταν, αλλα εγω κρατησα χαρακτηρα (οπως ξαναπα) και διατηρησα σταθερη ταχυτητα, τετοια ωστε να πηγιανουμε ΟΛΟΙ παρεα.
Ανεβηκαμε λοιπον μεχρι τα 800μ και πιασαμε την μεγαλη ευθεια του οροπεδιου που κινηται στα 680μ και απολαμβαναμε το χειμωνιατικο ηλιο.
Αποφασιζω να μην παμε προς Οινοη μεσα απο δασος και χωρια, μιας και φοβαμαι για τιποτα παγους, και φευγω αριστερα προς Δαφνουλα και Δαφνη που ειναι καινουργιοφτιαγμενος ο δρομος και κινηται σε "καθαρο" κοματι, οποτε θα το βλεπει και περισσοτερο ο Ηλιος. Επιπλεον ειναι και μικροτερη η διαδρομη μεχρι το Κρυοκουκι που ειχαμε σαν στοχο.
Μετα την Δαφνη ειχε καμμια 100 μετρα χωμα (οπου περναει και Ferrari) απο ασφαλτο που ειχε χαλασει.
Περνωντας το κομματι βλεπω στους καθρεφτες "σπασμενη" την αλυσιδα των μηχανων, οποτε και σταματαω για να βγαλω και λιγη μπυρα που μαζι με το κρυο και τους καφεδες ειναι θανατερος συνδιασμος για την κυστη του ανθρωπου ...
Το τι ειχε γινει πισω το ηξερα!
Ο Θανασης που δεν τον ηξερε, γυρισε πισω για να "μαζεψει" τον free-Χρηστο απο το "χωματινο" κομματι που συνηθως το περναει με 4χλμ/ωρα (περπατοντας δηλαδη)!

Στο Κρυοκουκι δεν βρηκαμε το μαγαζι που ηξερε ο tai-Χρηστος ανοικτο και μιας κι ειχε πολυκοσμια, φυγαμε για τις Πλαταιες πιο διπλα.
Κατσαμε σ' ενα καφενειο στην πλατεια, καταηλιου!
Δεν φανταστηκα ποτε οτι μεσα στο καταχειμωνο θα χρειαζομουνα καπελακι και ομπρελα θαλασσης (βολευτηκα με την μπλουζα του Σταυρου τελικα), μιας κι ειμαι τσακωμενος με τον ηλιο.
Το μαγαζι δεν ειχε τσιπουρο, αλλα το ουζο το αντικατεστησε ευκολα.
Οι μεζεδες του ηταν χαλια!
Τυροπιτες, σπανακοπιτες, κρεας ψητο, σκορδοψωμα με τυρι και ντοματα στο τηγανι, χταποδακι ξυδατο, μπακαλιαρος, λουκανικα.
Χαλια μαυρα ...
Μιας και περιμεναμε τον Θοδωρα και τον Βασιλη (απ' αναγκη δηλαδη κι απο ντροπη) φεραμε βολτα 3-4 γυρες απ' τα παραπανω.
Αν με ρωτησει κανεις, δεν θυμαμαι τι ακριβως λεγαμε τοση ωρα, αλλα το γελιο ηταν μεχρι "πνιγμου"!

Καποια στιγμη ηρθαν και τα παιδια, ο Θοδωρας (tdaf) με το Transalp και ο Βασιλης (bmour) με το F 605 GS, και αφου κατσανε λιγο ξεκινησαμε για την Αγ. Αννα (Κουκουρα) πανω στον Ελικωνα.
Μπροστα πηγαινε ο tai-Χρηστος μιας και ξερει την περιοχη, αφου η γυναικα του ειναι απο το Καπαρελι.
Παρ' ολα αυτα μας εκανε δυο λαθη σε διασταυρωσεις.
Σε ενα απ' αυτα ο Σταυρακης ενα μικρο μαθηματακι, μιας και στο αποτομο φρεναρισμα το tai-Χρηστου (στην χαμενη διασταυρωση) εχασε λιγο το μπροστινο (ευτυχως διορθωσε αμεσως), ως προς την αποσταση που κραταμε ειδικα απο τον μπροστινο στην φαλαγγα, που επιφορτιζεται και με το "διαβασμα" του δρομου.
Πιο κατω απο λαθος δικο μου, μπαινουμε στο Καπαρελι, οπου πετυχαμε γνωστο του tai-Χρηστου χασαπα, με τσιπουρο και ποτηρακια ανα χειρας. Εμεις βεβαια μεσα στην ευγενεια "Μα καλα, ΔΕΝ ηταν αναγκη ..." και τετοια βοηθησαμε στο αδειασμα του μπουκαλιου και μερικων καραφακιων που ηρθαν σε συνδρομη, ετσι στο ορθιο ...

Συνεχισαμε προς την Θισβη και απο 'κει πιασαμε το βουνο με κατευθυνση την Αγ. Αννα.
Η διαδρομη εχει τρομερη θεα και το χιονισμενο τοπιο την εκανε ακομα ομορφοτερη.
Φτανοντας την πεφτουμε κατ' ευθειαν στην ταβερνα. Ηταν αργα ομως (15:45) και δεν ειχε απ' ολα οσα ζητουσαμε. Οτι κι αν φαγαμε παντως ηταν πολυ καλο. Κρασι επαιξε και κοκκινο και ασπρο. Παιξαν και μπυρες, καθως και Κοκα-Κολα!
Να πω εδω οτι διαρκης συμβουλη απο τους γεροντωτερους ηταν να προσεχουν ολοι και να μην παρασυρονται, ουτε σε "τρεξιμο" και κυριως σε "πιωμα"!


To be continued ... :D

crs-k
24/01/2005, 10:48
Ο Θανασης δηλωσε οτι μετα το φαϊ θα επερνε τον ιδιο δρομο προς τα πισω. Συζητησαμε ολοι μαζι και αποφασισαμε να παμε μεχρι την Αρβανιτσα και απο 'κει να κατεβουμε στο Κυριακι, να βαλουμε βενζινα και απο τον καινουργιο ασφαλτινο δρομο που παει προς Ελικωνα (Ζερυκι) να πεσουμε κατω προς την Λειβαδια, ωστε να γυρισουμε απο την εθνικη.

Ξεκιναμε λοιπον και ανεβαινουμε μεχρι την Αρβανιτσα, οπου σταματησαμε για μισο τσιγαρο και καμμια φωτογραφια και συνεχισαμε για το Κυριακι, οπου και γεμισαμε ολοι.
Μεσα στο Κυριακι (πηγαινοντας μπροστα) ειχα τα πρωτα γλυστριματα απο χιονι στον δρομο.
Στο βενζιναδικο λοιπον ξαναεπεστησα την προσοχη για πολυ απαλους χειρισμους, ειδικα του φρενου.
Μας εχει πιασει το σουρουπο καθως ανεβαινουμε προς το Ζερυκι. Ο δρομος εχει πολυ καλη ασφαλτο, αλλα νερα απο χιονια που λιωναν βρισκονται παντου. Οταν περασαμε την ραχη και πιασαμε το βορεινο κομματι, αρχισε το γλεντι.
Μπαινοντας σε μια παρατεταμενη δεξια βλεπω παγο για πανω απο 50μ μηκος. Πλακωνομαι στα φρενα και ειδοποιω με τον χερι και τον tai πισω μου. Πρωτη κε σταθερο γκαζι και (με ψιλο γλυστριματα) περναω καθως και ο tai. Παμε καμμια 50μ πιο κατω και δοκιμαζουμε να σταματησουμε. Η νωτισμενη απλα ασφαλτος ειχε ομως ηδη παγωσει και σταματησαμε σχεδον στην μεση του δρομου. Πισω μας ενα κουβαρι.
Ο Σταυρος επεσε. Ο free-Χρηστος επεσε. Ο Μιχαλης καταφερε και τους απεφυγε. Ο Βασιλης φρεναρε αλλα το ABS δουλεψε κι ηταν σαν να μην φρεναρε και γλυτωσε. Ο Θοδωρας φρεναρε, οποτε παρτον κι αυτον στο σωρο.
Το θεμα ηταν οτι δεν μπορουσαμε ουτε ορθιοι στα ποδια μας να σταθουμε. Ποσο μαλλον να σπρωξουμε τις μηχανες πανω τον παγο. Επεσε το γελιο της αρκουδας!
Με τα πολλα τις βγαζουμε, φτανουμε σε ενα στεγνο κομματι ελεγχουμε για απωλειες. Ελαχιστες, συνεχιζουμε. Βραδυαζει εν τω μεταξυ και παγωνουν ΟΛΑ τα νερα στον δρομο.
Λιγο πιο κατω ο Θοδωρας, που φαινεται τ' αρεσε περισσοτερο απο τους αλλους, ξανα δοκιμαζει μια πιρουετα με το Transalp.
Τα πραγματα αρχιζουν και γινονται λιγο πιο σοβαρα μιας και στραβωνει λιγο και το τιμονι.
Το θεμα ειναι ομως οτι αν και χειροτερευε συνεχεια η κατασταση (απο κρυο που ερχοταν με το βραδυασμα) δεν ειχαμε ευτυχως κατι αλλο.

Μετα την ραχη στην διασταυρωση για Ζερυκι, ο δρομος ηταν καθαρος απο νερα (παγους) και αρχησαμε τον κατηφορο με κατευθυνση την Λειβαδια.
Ο free-Χρηστος ειχε εξαφανιστει μπροστα απο ωρα και μας περιμενε κατω στον καμπο, γιατι "ειχε χασει" λεει "την εμπιστοσυνη του στο μηχανακι και το 'τρεξε λιγο για να την ξαναποκτησει". Λες και του φταιγε το μηχανακι που ηταν αυτος κουλος και φρεναρε πανω στον παγο ...
Οταν φτασαμε εκει που ηταν σταματημενος, το Χρηστος-κλαμπ (free, tai, crs) αρχισαμε το ξυλο για να του περασουν τα νευρα του ψηλου. Αφου εφαγε καμποσες και ηρεμησε, εχουν φτασει κι οι αλλοι και ξεκιναμε παλι.

Εκει με πηρε τηλεφωνο ο Βρωμιαρης (που ειχε κι αυτος μια μινι περιπετεια μιας κι εχασε τον δρομο και τραβηξε κατα θαλασσα μερια) κι εμαθε τα γεγονοτα.
Στην επομενη διασταυρωση με πηρε η γυναικα μου. Λεω στους αλλους να συνεχισουν και θα τους φτασω.
Οταν κλεινω το τηλεφωνο, πλακωνομαι και φτανω στην διασταυρωση της Λειβαδιας. Δεν βλεπω να με περιμενει κανενας και προχωραω για Ορχομενο. Ειχαμε πει να πιουμε καφε και ψαχνω ολα τα μαγαζια στο δρομο. Δεν βρισκω κανεναν και την κανω για Καστρο, εθνικη, Υλικη και σταματαω για καφε στο "90".

Εκει μιλησα με τα παιδια και εμαθα οτι πινουν καφε στην "Κρυα" στην Λειβαδια.
Τους ευχηθηκα (αφου τους εβρισα) καλο υπολοιπο και αποπινοντας τον καφε μου ξεκινησα σαν Μονολυκος και αφου πλακωθηκα μεσα στην (λιγη σχετικα) κινηση σε 35 λεπτα ημουνα στο τζακι, ακριβως την ωρα που οι αλλοι ξεκιναγαν απο την Λειβαδια.

Αντε παιδακια ...
Κι αλλα τετοια, αλλα χωρις πτωσεις την επομενη φορα ... :wave2:

powerphot
24/01/2005, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Αντε παιδακια ...
Κι αλλα τετοια, αλλα χωρις πτωσεις την επομενη φορα ... :wave2:

Kαλά....:eek: χωρίσατε και γύρισες μόνος; ...η κατάλαβα λάθος;
Γιατί;:eyepop: :confused:

Dodok edessa
24/01/2005, 11:33
ΟΜΟΡΦΑ.!!!!:wave2:
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ,ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΤΕ ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ .


1) ΠΟΛΥ ΑΛΚΟΟΛ

:nono:

2) ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ crs-k ΤΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΤΟΥΣΕ ΕΞΩ???

:uplate: :hypnotize

bmour
24/01/2005, 11:37
Kαλά.... χωρίσατε και γύρισες μόνος; ...η κατάλαβα λάθος;
Γιατί;


:confused:

καθαρα απο λαθος γιατι δεν εμεινε καποιος
στην διασταυρωση για τη Λιβαδεια να τον περιμενει
και μαλλον φταιω εγω γιατι εγω ημουν τελευταιος
αλλα δεν το ειχα παρει χαμπαρι
:bigcry:
πηγαινα πισω απο τον tdaf μηπως και χρειαζοταν κατι οποτε το ξερο μου δεν δουλεψε για τον crs-k
SORRY crs-k
:bigcry:
δεν θα ξαναγινει :nono:

bmour
24/01/2005, 11:40
ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑ ...
ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΔΩΣΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ
μονος του τα πηρε ΟΛΑ

:D

ασε που το εκανε για να μας πεισει
οτι ειναι θερμος ΑΝΤΡΑΣ

powerphot
24/01/2005, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μετα απο ανταλλαγες SMS, ο powerphot, που απο το δικο του ενδιαφερον εγινε σοβαρο αυτο το ποστ, αποφασησε οτι δεν θα 'ρθει. Αγιο ειχε!
Μειναμε λοιπον πεντε αυτοι που θα πηγαιναμε.


To be continued ... :D

Oπότε να σας(μας) κανονίζω εγώ απο την επόμενη φορά τις
βόλτες μια και ....ΣΟΒΑΡΕΥΟΥΝ...τα ποστ όταν γράφω εγώ.

Λοιπόν, πού θέλετε να πάτε(με) την επόμενη φορά;
Χρήστο την οργάνωση θα την αναλαμβάνεις εσύ...:lol:

Άσχετα μ' όλα τα προηγούμενα θα ήθελα να ήμουν εκεί:wave2:

free rider
24/01/2005, 14:37
Τα συμπεράσματά μου:::

τα στρητάδικα δεν κάνουν για πατινάζ στον πάγο

γαμότοοοοοοοοοοοο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bawl: :bawl: :bawl:

crs-k
24/01/2005, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Kαλά....:eek: χωρίσατε και γύρισες μόνος; ...η κατάλαβα λάθος;
Γιατί;:eyepop: :confused:

Γιατι ΔΕΝ με περιμεναν στην τελευταια διασταυρωση ...

Αγιο ειχα!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
24/01/2005, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ΟΜΟΡΦΑ.!!!!:wave2:
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ,ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΤΕ ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ .

1) ΠΟΛΥ ΑΛΚΟΟΛ


Μπαααα ...
Καναμε κρατει ...



Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
2) ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ crs-k ΤΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΤΟΥΣΕ ΕΞΩ???
:uplate: :hypnotize


Ετσι ειμαι εγω ...
"Εξω κοιλια",που λενε, ανθρωπος ...

Εεεεεε ... καρδια ηθελα να πω ...


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
24/01/2005, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
................
Άσχετα μ' όλα τα προηγούμενα θα ήθελα να ήμουν εκεί:wave2:


Μπααααα ....

Ο Θεος σε φυλαξε!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

tatoo23
24/01/2005, 19:11
re freerider esy de mou pes oti ta street ta kanoun ola kai na paro street ktl enimerose me sosta giati mou fainetai tha se afiso monos sou sto pono sou.:beer: :wave2: :confused:


yg1.megali peripeteia
yg2.akoma sto tzaki eimai kai prospatho na zestatho
yg.3afiste tis mixanes kai parte oloi aytokinito ola ayta peri aisthisi eleytherias ktl einai fimes
yg4.makrya apo mpoutic xasapidon
yg4.stamatiste to alcool
yg5.xairetismata se oli ti parea tis kyriakis

tai
24/01/2005, 23:49
Το πακέτο το χοντρό, το φάγαμε στην εθνική, κοντά στην Μαλακάσα. Περάσαμε όροι και βουνά, περπατήσαμε στους πάγους, σαν προϊστορικά μαμούθ, το δάγκωμα που φάγαμε στην εθνική δεν το είχαμε δει ούτε σε όνειρο.
Περίπου στης 9 ξεκινάμε από το τελευταίο σημείο ανεφοδιασμού έξω από το Κάστρο. Φοράμε ότι έχουμε και βγαίνουμε στην εθνική με την συμφωνία να κάνουμε μια στάση- ανασυγκρότηση, στα διόδια των αφιδνών. Ο γερμανικός στρατός στο στάλιγκραντ δεν πρέπει να κρύωσε όσο εμείς. Στην Μαλακάσα είδα μειον-1 , και αν υπολογίσουμε ότι κάθε 10 χλμ κατεβαίνει η θερμοκρασία 1-1.5 βαθμό, και εμείς πηγαίναμε με 120-140, τότε πρέπει να ταξιδεύαμε στους μείον 15 με μειον 20 .
Φτάνοντας στης αφιδνές όλοι εκτός του freerider που σαν επίσημος φωτογράφος της παρέας έφυγε μπροστά για να εμφανίσει τα φιλμ στον σκοτεινό του θάλαμο, όλοι κρατάγαμε τα νύχια μας για να ζεσταθούμε. Μια παρέα πιο δίπλα που κάνανε και αυτοί την ανασυγκρότησή τους, χορεύανε το χορό της βροχής για να ζεστάνουν τα πόδια τους. Θέλαμε να το δαγκώσουμε, αλλά επειδή δεν το βρίσκαμε, δάγκωνε ο ένας του αλλουνού. Ο tdaf υποσχέθηκε στον εαυτό του ισοθερμικά. Εγώ σκέφτομαι για μια στολή καταδύσεως, αλλά δεν ξέρω αν θα γλιστράει στην σέλα. Τέλος πάντων παρ’όλο το κρύο (μέχρι πόνο στα νύχια), που φάγαμε, το κέφι ήταν τόσο καλό, που ζεσταθήκαμε από το γέλιο. Εκεί ήταν και η καληνύχτα από κοντά. Στο τέλος, κοντά στο Περιστέρι κορναριστίκαμε και τελειώσαμε μια από της πιο γελαστές βόλτες που έχω κάνει.
Πάντα τέτοια διάθεση να έχουμε, και βόλτα μέχρι την Σιβηρία κάνουμε.
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

hornet
25/01/2005, 08:18
ρε μιχαλακη που πας ντυμενος σαν "τα τσακαλια" με μπουφανακι και παπουτσακι;
Εμ λογικο δεν ειναι να κρυωσεις;
Χρηστο οντως η μαλακασα αλλα και το σημειο στα διοδια ειναι πολυ κρυο διοτι εκει και υγρασια!!!

gtsiros
25/01/2005, 13:27
Re seis, h Agianna einai to xwrio mou...

tatoo23
25/01/2005, 14:36
entaksei re paidia dikio exete pao na paro mia stoli kai ego na meino afragkos giati to kryo de paleyetai telika alla tha perimeno mexri na paro my new motorbike pou tha einai streetadiki akoune merikoi sto forum.

DoctorS
25/01/2005, 17:05
γιατί να το κρύψω...............ζήλεψαααααααααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

free rider
26/01/2005, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tatoo23
entaksei re paidia dikio exete pao na paro mia stoli kai ego na meino afragkos giati to kryo de paleyetai telika alla tha perimeno mexri na paro my new motorbike pou tha einai streetadiki akoune merikoi sto forum.

ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ...


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ..

ΓΥΡΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΧΩΜΑ...
:rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
26/01/2005, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tatoo23
alla tha perimeno mexri na paro my new motorbike pou tha einai streetadiki akoune merikoi sto forum.


wraia brhka antikatastath!

mporw na apoxwrhsw apo ton taphta dixws typseis!:lol:

free rider
26/01/2005, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
wraia brhka antikatastath!

mporw na apoxwrhsw apo ton taphta dixws typseis!:lol:

ρεεε

εισαι προδότης ρεεε

....

:beer: :beer:

crs-k
26/01/2005, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
......................
ΓΥΡΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΧΩΜΑ...
:rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:


Ναι ρεεε ...

Θα στο σκουπησουμε, για να περνας ευκολα ...

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
26/01/2005, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
wraia brhka antikatastath!
mporw na apoxwrhsw apo ton taphta dixws typseis!:lol:

Μην τον ακους Σταυρακη μου ... :nono:

Εσυ ξερεις οτι εισαι σε καλο δρομο! :cool:

Ο Μιχαλης μου φαινεται οτι ξεστρατιζει ... :(

crs-k
26/01/2005, 08:27
BTW ...

Ο Νικος (powerphot) εκανε ενα πολυ ωραιο βιντεακι με τις φωτο του ψηλου (slide show με μουσικη), αν ξερει κανεις πως μπορουμε να το ανεβασουμε (εστω και σαν επισυναψη), να το πει για να το δειτε κι εσεις ... :wave2:

bmour
26/01/2005, 08:35
Ρε Μιχαλακη μην σε παρασουρνουν οι
streetαδες δεν ειδες τι παθαινουν ?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΣΤΑΥΡΟΟΟΟΟΟΟ
WELCOME TO THE CLUB


:beer:

powerphot
26/01/2005, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
BTW ...

Ο Νικος (powerphot) εκανε ενα πολυ ωραιο βιντεακι με τις φωτο του ψηλου (slide show με μουσικη), αν ξερει κανεις πως μπορουμε να το ανεβασουμε (εστω και σαν επισυναψη), να το πει για να το δειτε κι εσεις ... :wave2:

Τελικά επιστράτευσα όλες τις γνώσεις που έχω για να το ανεβάσω
κάπου, αλλά μαλλον δεν αρκούν.


Θα δούμε.......:eyepop:

bmour
26/01/2005, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Τελικά επιστράτευσα όλες τις γνώσεις που έχω για να το ανεβάσω
κάπου, αλλά μαλλον δεν αρκούν.


Θα δούμε.......:eyepop:


ποσο μεγαλο ειναι ?

ισως αν γινοταν upload σε καποια προσωπικη ιστοσελιδα και απο κει να το τραβουσαν οσοι ηθελαν ...?

ισως να ρωτουσες τους administrators του
μοτο?

powerphot
26/01/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmour
ποσο μεγαλο ειναι ?

ισως αν γινοταν upload σε καποια προσωπικη ιστοσελιδα και απο κει να το τραβουσαν οσοι ηθελαν ...?

ισως να ρωτουσες τους administrators του
μοτο?


Δεν είναι πολύ μεγάλο περίπου 1,2ΜΒ.
Η δική μου σελίδα δεν υποστηρίζει αρχεία βίντεο.

Μια ιδέα είναι να μου στείλετε τα mails σας και να σας
το στείλω αλλά θα είναι σαν ιδιωτική προβολή,:rotflmao:

Καμιά ιδέα; κανένας administrator;

afrotwin
26/01/2005, 11:35
ti ine afto re?
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


7951

KaTaNaS
26/01/2005, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti ine afto re?
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:




EINAI O MPATSOS POU MAS KYNHGOYSE:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



H MALLON POU TON KYNHGOUSAME!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ATAKA TAI: (meta akrivws apo tis saboures sto pago) kathws prospernouse gkazwmenos

"ante re mazeute ta mp@urdela ta glistridia sas na fygoume kammia wra!!! "

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
26/01/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
BTW ...

Ο Νικος (powerphot) εκανε ενα πολυ ωραιο βιντεακι με τις φωτο του ψηλου (slide show με μουσικη), αν ξερει κανεις πως μπορουμε να το ανεβασουμε (εστω και σαν επισυναψη), να το πει για να το δειτε κι εσεις ... :wave2:

Τί λές όρε κοπέλι....


για πε ρε τι καλλιτέχνημα έφτιαξε???

SaraMaritis
26/01/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Ο Νικος (powerphot) εκανε ενα πολυ ωραιο βιντεακι με τις φωτο...

Αρχικά δημιουργήθηκε από bmour
...ισως αν γινοταν upload σε καποια προσωπικη ιστοσελιδα και απο κει να το τραβουσαν οσοι ηθελαν ...?

Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Δεν είναι πολύ μεγάλο περίπου 1,2ΜΒ.
...Καμιά ιδέα;

Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
...για πε ρε τι καλλιτέχνημα έφτιαξε???

Τοοοο...καλλιτεχνημα βρηκε φιλοξενια...

Μετα απο "σκληρα" παζαρια με το Νικο, (στειλε μου, να σου στειλω, ρεστα μου...κλπ)
τελικα κυκλοφορησανε 2 εκδοχες του επιμαχου:

Μια μικρη (περιπου 1,2Mb) εδω για (http://www.sara-mara.gr/Download/motoSMOLE.wmv)

και μια καπως πιο ΜΕΓΑΛΗ (εννοουμε μεγαλυτερη αναλυση, περιπου 8,2Mb) εκειθε (http://www.sara-mara.gr/Download/moto.wmv)

Αϊντε και ξανα-μανα καλες μελλοντικες βολτες !!!
:beer: :beer: :beer:
:smokin:

powerphot
26/01/2005, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Τοοοο...καλλιτεχνημα βρηκε φιλοξενια...

Μετα απο "σκληρα" παζαρια με το Νικο, (στειλε μου, να σου στειλω, ρεστα μου...κλπ)
τελικα κυκλοφορησανε 2 εκδοχες του επιμαχου:

Μια μικρη (περιπου 1,2Mb) εδω για (http://www.sara-mara.gr/Download/motoSMOLE.wmv)

και μια καπως πιο ΜΕΓΑΛΗ (εννοουμε μεγαλυτερη αναλυση, περιπου 8,2Mb) εκειθε (http://www.sara-mara.gr/Download/moto.wmv)

Αϊντε και ξανα-μανα καλες μελλοντικες βολτες !!!
:beer: :beer: :beer:
:smokin:

Ωραίοςςςςςς!!!
Αντε και σ' ανώτερα.

Βασικά η ιδέα μου καρφώθηκε όταν
διάβασα τον τίτλο που έγραψε στο ποστ
ο freerider και.....

tai
26/01/2005, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti ine afto re?
:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

Είπαμε ρε χαμένο, άλλοι έχουν εργαλεία (όπως κατσαβίδια πένσες πολύγονα) και άλλοι έχουν μοτοσικλέτες.:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
26/01/2005, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Ωραίοςςςςςς!!!
Αντε και σ' ανώτερα.

Βασικά η ιδέα μου καρφώθηκε όταν
διάβασα τον τίτλο που έγραψε στο ποστ
ο freerider και.....

σωστός ο power...

την επόμενη φορά θα γυρίσουμε κανονική ταινία...

σκηνοθέτα ..

κλακέτα ..

πάμε..

:rotflmao: :rotflmao:

free rider
26/01/2005, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Τοοοο...καλλιτεχνημα βρηκε φιλοξενια...

Μετα απο "σκληρα" παζαρια με το Νικο, (στειλε μου, να σου στειλω, ρεστα μου...κλπ)
τελικα κυκλοφορησανε 2 εκδοχες του επιμαχου:

Μια μικρη (περιπου 1,2Mb) εδω για (http://www.sara-mara.gr/Download/motoSMOLE.wmv)

και μια καπως πιο ΜΕΓΑΛΗ (εννοουμε μεγαλυτερη αναλυση, περιπου 8,2Mb) εκειθε (http://www.sara-mara.gr/Download/moto.wmv)

Αϊντε και ξανα-μανα καλες μελλοντικες βολτες !!!
:beer: :beer: :beer:
:smokin:

ρε


"
καλώς τον ....

καλωσήρθες στο φορουμ μας...

ελπίζω να βρείς αυτόπου ψάχνεις εδω μέσα...

κάθησε πάρε και μια :beer:

αντε και σιδεροκέφαλος...

"


κοίτα να δείς που έχουμε πολλές νέες εγγραφές σε αυτό το φόρουμ....

τελικά γινόμαστε πολλοί...

αμα λέω μας πήρανε χαμπάρι...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
27/01/2005, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Είπαμε ρε χαμένο, άλλοι έχουν εργαλεία (όπως κατσαβίδια πένσες πολύγονα) και άλλοι έχουν μοτοσικλέτες.:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

ti les tora re file?:rotflmao:

milame olo to skiniko
mou 8imizi mpatso me BSA tou 1970
ton dikasti dred
xilies dio ikones mou erxonte sto mialo
milame mperdeftika
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
27/01/2005, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ti les tora re file?:rotflmao:

milame olo to skiniko
mou 8imizi mpatso me BSA tou 1970
ton dikasti dred
xilies dio ikones mou erxonte sto mialo
milame mperdeftika
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σαν τον παλιό καλό καιρό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
28/01/2005, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Σαν τον παλιό καλό καιρό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NE TOTE POU I MIXANES ZIGIZAN ENA TONO
ITAN 1000 CC
KE ETREXAN ME ILIGKIODI VRADITITA
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
28/01/2005, 08:35
Εμένα όλο το σκηνικό μου θύμισε Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα Νο9

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑ

tai
29/01/2005, 10:35
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: