PDA

View Full Version : Κίνδυνοι στους δρόμους



Elle
30/06/2008, 01:33
Πιστεύω ότι όσο κι αν περνούν τα χρόνια ποτέ δε θα πρέπει να πω ότι έμαθα ποιοί είναι οι κίνδυνοι που παρουσιάζονται στο δρόμο. Όλοι όσοι οδηγούμε χρόνια έχουμε πέσει κάποια στιγμή, όλοι έχουμε τρακάρει και το θυμόμαστε. Διδαχτήκαμε όμως κάτι από αυτά αποκτώντας τις ανάλογες εμπειρίες και προσέχουμε ιδιαίτερα να μη μας συμβεί κάτι αντίστοιχο κακό.

Επίσης πιστεύω πως εμείς οι αναβάτες πρέπει να συζητάμε πάντα τις άσχημες αυτές εμπειρίες με μ@λ@κ3ς οδηγούς που κόνταψαν να μας σκοτώσουν ή διάφορα άλλα, γιατί έτσι τις μοιραζόμαστε και μπορούμε να προσέχουμε πιο πολυ. Περιγράψτε μια σύντομη εμπειρία που είχατε σε πέσιμο, δυστύχημα ή ακόμη και παρολίγο δυστύχημα, ώστε και οι υπόλοιποι να μάθουν ακόμη και κάποιο κίνδυνο που δεν τον έχουν σκεφτεί.

Daemon
30/06/2008, 01:43
Ερευνα για τι ακριβως κανεις? Εφημεριδα, περιοδικο, καποιο προτζεκτ?

Elle
30/06/2008, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Ερευνα για τι ακριβως κανεις? Εφημεριδα, περιοδικο, καποιο προτζεκτ?

Δεν είναι έρευνα αυτό βέβαια... Άν δεν θέλεις μην απαντάς.

gcrook
30/06/2008, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
κάποιο κίνδυνο που δεν τον έχουν σκεφτεί.

Αυτο ακριβως.
Ο κινδυνος ειναι κατι που δεν γνωριζεις οτι υπαρχει,κατι που δεν εχεις σκεφτει που δεν περιμενεις.
Οποτε...ξερω γω; Πορευεσαι αναλογως, συμφωνα με την ερμηνεια που δινεις στην παραπανω προταση.:wave2:

jfx
30/06/2008, 03:26
σκουπιδιάρικο, αυτκοκινητο από πίσω και εγω ακολουθώ σε αρκετη απόσταση με το παπάκι της δουλειας. σταματάει το σκουπιδιαρικο για να φορτώσει. το αυτοκινητο κινεται με ελάχιστα χιλιόμετρα και φαινεται πως θα σταματήσει πίσω απο το σκουπιδιαρικο να το περιμενει. εγω απο αρκετα μακριά βγαινω στο ανιθετο ρευμα για να προσπαεράσω και τους δυο(ηταν βραδυ και δεν ειχε αλλο αμαξι στο δρόμο) προσπερνώντας ακριβως οταν ειμαι δίπλα απο το αυτοκίνητο και ενω αυτος δεν κινεται με πανω απο 5 χιλιομετρα ανα ωρα και με τους τροχους του στην ευθεια, αποφασιζει οτι μπορει να προσπεράσει. βγαινοντας στο διπλα ρευμα(τι φλας και κοιταγμα καθρεφτη και μαλακίες) με ακουμπάει και με εκτοπίζει μεσα στο χαντάκι. δεν πεφτω, συνεχίζω ενω ειμαι κανονικα ακουμπισμένος στην πορτα του οδηγου. (δλδ ειμαστε παράλληλα εγω, το αμαξι και το σκουπιδιαρικο). το αμαξι επιτάχυνε κι εγω επιβραδυνα μεσα στο χαντακι κι ετσι σκουπησα με το μανικι του μπουφαν (στην κυριολεξία) ολη του την αριστερη μερια)

μολις προσπερασε ο μαλάκας και ξαναπήγε στο δικο του ρευμα, εγω εμεινα λιγα δευτερόλεπτα να συνελθω. υστερα του κορναρω και επιταχυνω να τον φτασω. ε μολις το ειδε αυτο επιταχύνει κι αυτος περνάει κοκκινο φαναρι αλλά εγω σταματάω και διακρίνω στην ευθεια οτι περναει και το επομενο κοκκινο 3 διασταυρωσεις πιο κατω . (ευτυχως δεν ειχε αυτοκινητα οπως ειπα και δεν εγινε κατι χειροτερο)



Παντως σε κατι τετοιες στιγμες με πιανει αφου περασει ο κινδυνος μια εντονη ταχυκαρδία και εχω την αναγκη να σταματησω για 2-3 λετπα στην ακρη του δρομου να συνελθω..



κι αλλο ενα πιο πρωτότυπο.... βραδυ 1 η ωρα καπου, αδειος δρόμος δυο κατευθυνσεων, μιας λωρίδας ανα κατευθυνση. μαλακας με αυτοκινητο σταματάει (αλαρμ και τετοια δεν εχουμε εδω στην πατρα) εξω απο το κεφενειο που ειναι στα δεξια του δρομου για να δει αν ειναι οι φιλοι του μεσα μαλλον. εγω ερχόμενος με το παπακι της δουλειας παλι κι αφου δε βιαζομαι για να προσπερασω, σταματαω απο πισω του σε αποσταση 2μετρων καπου με την προοπτικη αν δεν κουνησει σε 2 δευτερα να του κορναρω (ναι μου τη δινουν αυτοι οι τυποι και ηθελα να του σπασω τα νευρα :P). ο τυπος αποφασιζει οτι θελει τελικα να καθησει στο καφενειο και βλεπει οτι στα αριστερα του δρομου εχει πλατυ πεζοδρόμιο και βολευει να βαλει εκει το αμαξι. ομως με απευθειας κοψιμο του τιμονιου αριστερα δεν τον παιρνει. θελει λιγο οπισθεν και μετα αριστερα.
Ε αυτο εκανε. πριν ακομα καταλαβω οτι εχει ανψει το ασπρο φωτακι της οπισθεν δινει μια καλη γκαζια χτυπαει το παπακι και πεφτει κατω κι εγω πεταγομαι στο πεζοδρόμιο.


του λεω μετα καλα ρε φιλε καθρεφτες δε κοιτας οταν κανεις οπισθεν? ε μου λεει το ξεχασα....:confused:

slowman
30/06/2008, 04:10
Για μένα οι μεγαλύτεροι κίνδυνοι μετά από 4-5 "καλές" πτώσεις είναι ότι δεν υπάρχουν δρόμοι και αναγκάζεσαι να οδηγείς σε αυτές τις μαύρες λορίδες με τις άσπρες γραμμούλες που μόνο δρόμοι για μηχανή δεν είναι,ότι δεν υπάρχει παιδεία οδηγική(και όχι μόνο) και ως συνέπεια και σεβασμός στους άλλους οδηγούς,τα λάδια:lol: και η μη δυνατότητα του μοτοσυκλετιστή να εκτιμίσει τις δυνατότητες-ικανότητές του και να παρασυρθεί! Το πιο επικίνδυνο είναι παραπάνω γκάζι εκεί που δε πρέπει :D

trelllh
30/06/2008, 11:28
ειμαι στη δεξια λωριδα στη Βουλιαγμενης ,δευτερα γυρω στις 2 το πρωι και παω κυριλε , εκεινη την ωρα μου σκαει λεωφορειο(μαλιστα λεωφορειο εκτος υπηρεσειας )με τη μουρη απο τη μεσαια λωριδα που ηταν ,στη δεξια , το κοκκαλωνει αναβει αλαρμ , τον βλεπω πλακωνομαι...
κοντεψα να υποκλιθω ! και τι κανει ο παλικαρας ! ανοιγει την πορτα την μπροστινη και μου λεει : κοπελια? θα με πας μια βολτα με το μωρο σου?
ξεκινησα τα μπινελικια εκεινη τη στιγμη .... δλδ κατσε ρε φιλε , εγω κοντευω να γινω ενα με την ασφαλτο κι εσυ στα @@ σου , για να κανεις το καμακι σου?
ρε τι μλκες που υπαρχουν ρεεε!

makis206
30/06/2008, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelllh
.............-για να κανεις το καμακι σου?
-ρε τι μλκες που υπαρχουν ρεεε!

Αυτό ήθελε ο έρμος, να κόψει τη μλκία !:lol: :rotflmao:


Καλωσήρθες :beer: :wave2:

trelllh
30/06/2008, 11:54
καλως σας βρηκα!

apav
30/06/2008, 12:04
:beer:

trelllh
30/06/2008, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelllh
καλως σας βρηκα!



αντε γεια μας!!!

Cpt. Haddock
30/06/2008, 12:15
:a014:

πάει το θρεντ :bigcry:

bartlal
30/06/2008, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a014:

πάει το θρεντ :bigcry:
Love isn't there to make us happy. I believe it exists to show us how much we can endure. :bigcry: :bigcry: :bigcry:

sniper
30/06/2008, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
Love isn't there to make us happy. I believe it exists to show us how much we can endure. :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Ας πάρει κάποιος τον Βαρτλάλιο ένα τηλ να του πει ότι κάποιος έκατσε στο PC του.....

Cpt. Haddock
30/06/2008, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ας πάρει κάποιος τον Βαρτλάλιο ένα τηλ να του πει ότι κάποιος έκατσε στο PC του.....

Πήρα εγώ. Κοιμάται :bigcry: :lol:

catmaster
30/06/2008, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelllh
αντε γεια μας!!!




Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
Love isn't there to make us happy. I believe it exists to show us how much we can endure. :bigcry: :bigcry: :bigcry:



Ολονυχτίς τον πότισες με το κρασί του Μίδα
κι ο φάρος τον ελίκνιζε με τρεις αναλαμπές ...

:D :a30: :a022:

OldMan
30/06/2008, 12:45
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

μΕ διαφεύγει κάτι ...???

bartlal
30/06/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ας πάρει κάποιος τον Βαρτλάλιο ένα τηλ να του πει ότι κάποιος έκατσε στο PC του.....
ειμαι ο πακ10 και γραφω απο τουτο το λογαριασμο την υπογραφη μου. με αρεσει πολυ και θελω να την Γλεπω παντου γραμμενη..... ναι, και εκει που φανταζεστε!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
30/06/2008, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

μΕ διαφεύγει κάτι ...???

ναι, αν υπαρχει ακομα το gsxr!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
30/06/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ναι, αν υπαρχει ακομα το gsxr!
Tha kano ahalinoto sex me tin melissoula pou to "esteile" ...:smokin:

bartlal
30/06/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Tha kano ahalinoto sex me tin melissoula pou to "esteile" ...:smokin:

Ouao!!! can i take a look please? :a03:

OldMan
30/06/2008, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
Ouao!!! can i take a look please? :a03:
Sto hrostao, giati mE eftiakses ta ixeia mou ...:blush:

bartlal
30/06/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Sto hrostao, giati mE eftiakses ta ixeia mou ...:blush:

krataw th xarh gia tipota pio texnikhs fyshs italoprovlhma, AN PROKYPSEI POTέ! :winka: :blush: :a07:

blackbusa
30/06/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Πιστεύω ότι όσο κι αν περνούν τα χρόνια ποτέ δε θα πρέπει να πω ότι έμαθα ποιοί είναι οι κίνδυνοι που παρουσιάζονται στο δρόμο. Όλοι όσοι οδηγούμε χρόνια έχουμε πέσει κάποια στιγμή, όλοι έχουμε τρακάρει και το θυμόμαστε. Διδαχτήκαμε όμως κάτι από αυτά αποκτώντας τις ανάλογες εμπειρίες και προσέχουμε ιδιαίτερα να μη μας συμβεί κάτι αντίστοιχο κακό.

Επίσης πιστεύω πως εμείς οι αναβάτες πρέπει να συζητάμε πάντα τις άσχημες αυτές εμπειρίες με μ@λ@κ3ς οδηγούς που κόνταψαν να μας σκοτώσουν ή διάφορα άλλα, γιατί έτσι τις μοιραζόμαστε και μπορούμε να προσέχουμε πιο πολυ. Περιγράψτε μια σύντομη εμπειρία που είχατε σε πέσιμο, δυστύχημα ή ακόμη και παρολίγο δυστύχημα, ώστε και οι υπόλοιποι να μάθουν ακόμη και κάποιο κίνδυνο που δεν τον έχουν σκεφτεί.


στις πολεις....δεν εχεις ποτε πρασινο και δεν εχεις ποτε προτερεοτητα....παντα πηγαινεις προσεχτικα και με αναλογη ταχυτητα που και να κανει ο αλλος την μαλακια να προλαβεις εστω να αντιδρασεις και να μην χτυπησεις....η μηχανη να παει γαμηθει....το βραδυ προς ξημερωματα αυτο χ1000 γιατι κυκλοφορουν και μεθυσμενοι....

στους εξω δρομους να προσεχεις το οποιοδηποτε ασχετο που μπορει να σου πεταχτει απο οποιοδηποτε κατσικοδρομο (για τον oldman βεβαια ειναι κανονικοτατος δρομος:lol: ) με αγροτικο με τρακτερ με κανα γαιδαρο.....και βεβαια τους ασχετους που κανουν προσπερασεις στο αντιθετο ρευμα και οποιον παρει ο χαρος (συνηθως και τωρα τελευταια το κανουν πολλα suv:mad: )

στις περιοχες που γνωριζεις και κυκλοφορεις συχνοτερα ακομα περισσοτερη προσοχη γιατι συνηθως εχεις μια ταση πιο χαλαροτητας και απροσεξιας...και εκει γινονται συνηθως τα περισσοτερα ατυχηματα.....

πιστευω μια κοπια του dvd απο τα θεωριτικα μαθηματα ασφαλης οδηγησης του 0300 του ΘΧ πρεπει να το εχουν ολοι και να το εμπεδωσουν καλα....ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΦΩΤΗΣ????

500 μετρα απο το σπιτι μου (Θησειο) υπαρχει ενας δρομος που εχει stop που σηνηθως ολοι το γραφουν στα @@ τους....πηγαινω κανονικα....βλεπω το αυτοκινητο....καταλαβαινω οτι δεν εχει προθεση να σταματησει...ελλατωνω ταχυτητα....κορναρω....με γραφει και περναει....ξανακορναρω....με ξαναγραφει....φτανουμε φαναρι....του λεω ''τι κανεις ρε φιλε''....με ξαναγραφει....του ριχνω χριστοπαναγιες....ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ....
διαλογος....
''τι εγινε ρε φιλαρακο...τρεχει κατι???''
''μπα οχι...απλα ενα stop περασες και αν δεν εκοβα ταχυτητα θα με χτυπαγες''
''και λοιπον???θα σου εκανα δηλωση...''
ενω μεχρι τωρα ειμαι ηρεμος....η πιεση εφτασε 1,8bar...
''ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑ????ΚΑΤΕΒΑ ΝΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ 10 ΔΗΛΩΣΕΙΣ....''
αναβει πρασινο,κορναρει και πισω το λεωφορειο που εχει παρει χαμπαρι ολη τη φαση και μου κανει κινηση...μαλακας ειναι....αστον....και καπου εκει τελειωσε η φαση....

ΠΡΟΣΟΧΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ....

:wave2:

dirtbird
30/06/2008, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Sto hrostao, giati mE eftiakses ta ixeia mou ...:blush:

τa akousTika varikoias ennoei ? :confused:

catmaster
30/06/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
τa akousTika varikoias ennoei ? :confused:


πάει ο φραπές .... :a35:

doctor x
30/06/2008, 14:01
επισης προσεχουμε τους γιατρους....:smokin:

Cpt. Haddock
30/06/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
επισης προσεχουμε τους γιατρους....:smokin:

ειδικά τους "κρυφούς" χωρίς το αυτοκόλλητο του Ιατρικου Συλλόγου :evil:

Elle
30/06/2008, 15:40
Το καλοκαίρι του 2007 ημέρα Κυριακή ξεκινάμε 2κάβαλο εγώ και συνεπιβάτης φίλος μου για μπάνιο στην παραλία. Στην διαδρομή δεν συναντήσαμε ιδιαίτερη κίνηση παρά μόνο σε ένα ευθύ τμήμα δρόμου με κόκκινο φανάρι μπροστά όπου μπροστά μου είχα 7-8 αυτοκίνητα το ένα πίσω από το άλλο. Το αντίθετο ρεύμα μας ήταν εντελώς άδειο κι ως κλασική κίνηση μηχανής-παπιού και γενικά του δίκυκλου, περνώ δίπλα δίπλα από τα σταματημένα από το φανάρι αυτοκίνητα για να φτάσω στο φανάρι πρώτος. Η ταχύτητα μου ήταν 40 χλμ όπου ξαφνικά μέσα από αυτά τα αυτοκίνητα βγαίνει ένα Ford Fiesta και περνά διπλή διαχωριστική για να κάνει επιτόπου αναστροφή. Δεν πρόλαβα να φρενάρω προσέκρουσα στην πίσω πόρτα, σπάω το παράθυρο του Ford με το κεφάλι μου (ευτυχώς φορούσα κράνος) και τρώω 2 τούμπες εγώ και ο συνεπιβάτης μου.
Αποτέλεσμα; Έσπασα και έκοψα τα 2 μου ακριανά δάχτυλα + κάτι ψιλοραματάκια. Ο συνεπιβάτης μου έκοψε βαθιά το πάνω μέρος του ματιού του + ότι έσπασε την κλείδα του δεξιού του χεριού + ψιλοραματάκια.
Ο οδηγός του αυτοκινήτου βγαίνει... Ήταν γυναίκα και είχε βάλει τα κλάμματα... Συγνώμη, δεν σας είδα, εγώ φταίω το ξέρω (εμείς μέσα στα αίματα κι ο κόσμος γύρω γύρω). Εν τέλη η ευθύνη ήταν 50%-50% γιατί κατά την ώρα πρόσκρουσης εκείνη εκανε υπέρβαση διπλής διαχωριστικής κι εγώ προσπέρασμα. Τέλως καλό όλα καλά για μένα και το συνεπιβάτη μου, μόνο που δεν μπορώ και δεν θα μπορέσω ποτέ να λυγίσω την άκρη του μικρού μου δαχτύλου.

Μια ζωή θα μείνει έτσι αλύγιστο, για να μου θυμίζει ότι ΠΑΝΤΑ ότι πρέπει να φοράμε κράνος (αν δεν το φορούσα θα ήταν σκούρα τα πράγματα) και ότι πρέπει να υπολογίζουμε ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ γιατί δεν μπορώ να φανταστώ τι θα τους καπνίσει ανά πάσα ώρα και στιγμή να κάνουν, χωρίς να κοιτάξουν τους καθρέπτες τους! Προσπαθώ τουλάχιστον μέσα στην πόλη να "διαβάζω" όσο μπορώ το μυαλό των άλλων οδηγών που τώρα καλοκαιριάτικα όλοι μας θα δούμε πολλά!

Elle
30/06/2008, 15:46
Φωτογραφία μια εβδομάδα μετά το ατύχημα.


Photo deleted by sniper

Elle
30/06/2008, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
στις πολεις....δεν εχεις ποτε πρασινο και δεν εχεις ποτε προτερεοτητα....παντα πηγαινεις προσεχτικα και με αναλογη ταχυτητα που και να κανει ο αλλος την μαλακια να προλαβεις εστω να αντιδρασεις και να μην χτυπησεις....η μηχανη να παει γαμηθει....το βραδυ προς ξημερωματα αυτο χ1000 γιατι κυκλοφορουν και μεθυσμενοι....

στους εξω δρομους να προσεχεις το οποιοδηποτε ασχετο που μπορει να σου πεταχτει απο οποιοδηποτε κατσικοδρομο (για τον oldman βεβαια ειναι κανονικοτατος δρομος:lol: ) με αγροτικο με τρακτερ με κανα γαιδαρο.....και βεβαια τους ασχετους που κανουν προσπερασεις στο αντιθετο ρευμα και οποιον παρει ο χαρος (συνηθως και τωρα τελευταια το κανουν πολλα suv:mad: )

στις περιοχες που γνωριζεις και κυκλοφορεις συχνοτερα ακομα περισσοτερη προσοχη γιατι συνηθως εχεις μια ταση πιο χαλαροτητας και απροσεξιας...και εκει γινονται συνηθως τα περισσοτερα ατυχηματα.....

πιστευω μια κοπια του dvd απο τα θεωριτικα μαθηματα ασφαλης οδηγησης του 0300 του ΘΧ πρεπει να το εχουν ολοι και να το εμπεδωσουν καλα....ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΦΩΤΗΣ????

500 μετρα απο το σπιτι μου (Θησειο) υπαρχει ενας δρομος που εχει stop που σηνηθως ολοι το γραφουν στα @@ τους....πηγαινω κανονικα....βλεπω το αυτοκινητο....καταλαβαινω οτι δεν εχει προθεση να σταματησει...ελλατωνω ταχυτητα....κορναρω....με γραφει και περναει....ξανακορναρω....με ξαναγραφει....φτανουμε φαναρι....του λεω ''τι κανεις ρε φιλε''....με ξαναγραφει....του ριχνω χριστοπαναγιες....ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ....
διαλογος....
''τι εγινε ρε φιλαρακο...τρεχει κατι???''
''μπα οχι...απλα ενα stop περασες και αν δεν εκοβα ταχυτητα θα με χτυπαγες''
''και λοιπον???θα σου εκανα δηλωση...''
ενω μεχρι τωρα ειμαι ηρεμος....η πιεση εφτασε 1,8bar...
''ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑ????ΚΑΤΕΒΑ ΝΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ 10 ΔΗΛΩΣΕΙΣ....''
αναβει πρασινο,κορναρει και πισω το λεωφορειο που εχει παρει χαμπαρι ολη τη φαση και μου κανει κινηση...μαλακας ειναι....αστον....και καπου εκει τελειωσε η φαση....

ΠΡΟΣΟΧΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ....

:wave2:

Οι περισσότεροι εκτός του ότι δεν ξέρουν να συμπεριφέρονται στο δρόμο το παίζουν και ιστορία. Αυτό σημαίνει 130% ανευθυνότητα!