PDA

View Full Version : Βόλτα



epp1640
30/06/2008, 03:20
Δεν την παλεύω άλλο εδώ μέσα.. λέω να πάω καμιά βόλτα παραλιακά.. Κανένας από το Κρητικό Κλιμάκιο?? :D

epp1640
30/06/2008, 03:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Δεν την παλεύω άλλο εδώ μέσα.. λέω να πάω καμιά βόλτα παραλιακά.. Κανένας από το Κρητικό Κλιμάκιο?? :D

+ :beer: στον Γρηγόρη με θέα την θάλασσα :winka:

Akatanomastos
30/06/2008, 03:31
εγω ηπια το γαλατακι μου και παω για υπνο

δεν βγαινω απο το σπιτι μου τετοια ωρα:look:

epp1640
30/06/2008, 03:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εγω ηπια το γαλατακι μου και παω για υπνο

δεν βγαινω απο το σπιτι μου τετοια ωρα:look:

Κότες :a22: :smokin:

Akatanomastos
30/06/2008, 03:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Κότες :a22: :smokin:

ε οχι και κοτες! να μας πεις σκατοφλωρους να το δεχτω:wacko:

epp1640
30/06/2008, 03:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ε οχι και κοτες! να μας πεις σκατοφλωρους να το δεχτω:wacko:

Τι γκαντέμης που είσαι.. μόλις έγραψα έκανε disconnect.. όξω απο δω ακατανόμαστε..:rotflmao:

Ζεύκας
30/06/2008, 04:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Δεν την παλεύω άλλο εδώ μέσα.. λέω να πάω καμιά βόλτα παραλιακά.. Κανένας από το Κρητικό Κλιμάκιο?? :D


εγώ θα γούσταρα χαλαρή βολτίτσα τέτοια ώρα...αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα! :lol:

epp1640
30/06/2008, 04:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εγώ θα γούσταρα χαλαρή βολτίτσα τέτοια ώρα...αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα! :lol:


ναι.. δεν έχεις V strom για να περάσεις την θάλασσα :rotflmao: :rotflmao: :lol: μαλακίες.. ξενέρωσα :bigcry:

Ζεύκας
30/06/2008, 04:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ναι.. δεν έχεις V strom για να περάσεις την θάλασσα :rotflmao: :rotflmao: :lol: μαλακίες.. ξενέρωσα :bigcry:

γύρισα αργά το βράδυ από Ναύπλιο, συνοδηγός στο αμάξι ενός φίλου.

Η μόνη μηχανή που είδα στο δρόμο ήταν ένα βεστρόμ! το παλικάρι με τη μπουφανιά του,
μποτούλες και κράνος...τον καταχάρηκα τον τυπά! κ τον ζήλεψα... :blush:

αλλά σκέφτηκα....























έπρεπε να οδηγάει βεστρόμ ρπμ! :bigcry:

ε ρε κομπλεξικοί που έχουμε γίνει! :rotflmao:

Ζεύκας
30/06/2008, 04:25
πήγες βολτίτσα τελικά?

epp1640
30/06/2008, 04:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
πήγες βολτίτσα τελικά?

όχι.. έκατσα να διαβάσω λιγάκι.. έχει πάει και 5:30 και ξημερώνει σε λίγο και αν βγω θα ξενερώσω.. Σήμερα είχα πεταχτεί από τους δικούς μου με το αμάξι για να πάρω προμήθειες :D και στον γυρισμό έβλεπα μόνο V strom.. ζήλεψα λίγο αλλά είμαι ανώτερος άνθρωπος εγώ.. :rotflmao: βασικά και εγώ όταν βλέπω έτσι παιδιά και ειδικά ζευγάρια με εξάρτηση να κάνουν ταξιδάκι, τους καμαρώνω.. ειδικά εδώ κάτω είναι η εξαίρεση..

epp1640
30/06/2008, 08:36
:D Τελικά δεν με έπαιρνε ο ύπνος οπότε λέω ας πάω μια βολτίτσα μια που έχει καλό καιρό.. γυρνώντας μετά από καμιά 50ριά χλμ, στα φανάρια στο λιμάνι βλέπω ένα τύπο με ένα φορτωμένο kawaσακό, να σταματάει στο φανάρι, να βγάζει γάντια λέω πάει του έμεινε.. οπότε γυρνάω να δω τι έχει.. άρχισε να μου λέει κάτι περίεργα, δεν σκαμπάζω και ιταλικά, δεν έβρισκε τον δρόμο για τον προορισμό του.. (έλα τι πρωτότυπο με τόσο καλή σήμανση :rotflmao: ) και το μπουρδέλο το pda του είχε όλη την Ευρώπη εκτός από την Ελλάδα :rotflmao: οπότε μου έλεγε κάτι σε άπταιστα ιταλοαγγλικοχειρωνομικά για άγια πέτρα.. και μου έδειχνε έναν μικρό χάρτη που είχε στο τανκ μπαγκ με το δάχτυλο κάτι χωριά νότια.. εκεί θες να πας? yes yes.. καλά λέω, δες που έψαχνα και κάποιον για βόλτα.. :D λέω δεν γαμιέται, θα τον πάω καμιά 15ριά, 20 χλμ και μετά θα τον αφήσω στον σωστό δρόμο να συνεχίσει.. οπότε λίγα χλμ παρακάτω κατάλαβα ότι έδειχνε την νότια κρήτη στο όριο του νομού Ηρακλείου και λίγο πιο δεξιά γιατί απλά το άλλο κομμάτι του χάρτη ήταν διπλωμένο.. αλλά αυτός εννοούσε προς τα εκεί.. και στα ιταλικά έλεγε Ιεράπετρα :rotflmao: ευτυχώς είμασταν κοντά σε είσοδο για τον εθνικό οπότε τον πήγα μέχρι εκεί και συνέχισε.. πολύ πλάκα το παλικάρι.. το πρώτο πράγμα που είπε στα αγγλικά ήταν good, helmet, good for you, not many people have helmets here.. :rolleyes: (ψέμματα) και το δεύτερο ήταν ΜΠΟΥΣ (bus) KILLER :rotflmao: Τέσπα τα είπαμε λίγο, του έδωσα μερικές συμβουλές γιατί δεν έχει ξανάρθει εδώ, ανταλλαξαμε email, ο άνθρωπος ήθελε να μου πληρώσει μέχρι και την βενζίνη.. :rotflmao: με ευχαρίστησε και χωριστήκαμε.. ελπίζω να κατάλαβε το όταν δεις αγροτικό με φιμέ τζάμια και χοντρά λάστιχα run for your life :rotflmao:



ΥΓ ΠΡΟΣ ΚΡΗΤΙΚΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ : αν επικοινωνήσει και ψήνεστε μπορούμε να πεταχτούμε και για καμιά μπυρίτσα..


ΥΓ2 Τον ρώτησα γιατί δεν έχει Ιταλικό.. :rotflmao: Μου λέει only japanese.. ducati very expensive parts.. :rotflmao: :rotflmao: :lol:

apav
30/06/2008, 10:06
:bigcry: :beer: :wave2:

vestromas
30/06/2008, 11:23
Παντου μας βλεπετε και δεν το χωραη το μυαλο σας:lol:
Παρτε vstromaki να ηρεμησετε, να γουστερετε, να πατε ενα μπανακι βρε αδερφε σαν αρχοντες!:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

Ζεύκας
30/06/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
30/06/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παντου μας βλεπετε και δεν το χωραη το μυαλο σας:lol:
Παρτε vstromaki να ηρεμησετε, να γουστερετε, να πατε ενα μπανακι βρε αδερφε σαν αρχοντες!:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

άσε ρε, εδώ αγόρασα Χ**** (θου κύριε...) πόσο πιο χαμηλά να πέσω? :lol:

epp1640
30/06/2008, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Παντου μας βλεπετε και δεν το χωραη το μυαλο σας:lol:
Παρτε vstromaki να ηρεμησετε, να γουστερετε, να πατε ενα μπανακι βρε αδερφε σαν αρχοντες!:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:


Εγώ το ψιλογουστάρω κιόλας.. αλλά μην το πεις παραέξω.. :look:

vestromas
30/06/2008, 17:42
Εγω γουσταρο περισοτερο αυτα που ξεφωνιζω, οποτε στο ιδιο καζανι βραζουμε.:lol: :beer: :beer: :beer: :wave2: