PDA

View Full Version : Μπράβο Καραγκιόζη !!!



MitsosNaked
30/06/2008, 11:01
Μπράβο σου μ@λ@κα χθές το βράδυ στην Καλλιρόης με το GSXR 1000 με τη γκόμενα πίσω ξεκράνωτοι με σορτσάκια κοντομάνικα και παντόφλες που ξεσκιστήκες στις κουλές προσπεράσεις ανάμεσα σε αμάξια και μένα. Ά, και μπράβο που με προσπέρασες με σούζα γιατί τώρα σε θεωρώ πολύ μάγκα:a31: :a31:


Τό 'χουμε ξαναπεί αλλά το λέω για πολλοστή φορά(και θα συνεχίσω να το λέω, δέ βαριέμαι). Κάτι τέτοια άτομα τρώνε το κεφάλι τους απο καθαρά δικιά τους μ@λ@κία και μετά βγαίνει τ'ονομα 'σκοτώστρες οι μηχανές', 'κιμαδομηχανές' κλπ.

AntoD
30/06/2008, 11:05
Εαν το παρεις στατιστικα δυστυχως...
ο θεος προστατεύει τους μ@λ@κες....ολο κατι γινεται και την γλιτωνουν.....

Πολυ καγκουρια κυκλοφορει εκει εξω....

mars696
30/06/2008, 11:08
Μεγαλοι "ανθρωποι" ειμαστε ,ο καθενας ειναι υπευθηνος για τον εαυτο του ,το θεμα ειναι να μη παιρνει και αλλους στο λαιμο του....:(

GAS NICK
30/06/2008, 11:13
μια ειναι η λυση με κατι τετοιους ΠΛΗΡΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ:ZZZ:

XJR_Billy
30/06/2008, 11:20
Ρε πστ μου, προσέχεις, ελέγχεις, έχεις τα μάτια σου 14 και χτυπάς...

Έ, αν την κυνηγάς κιόλας...

Γίνεσαι στατιστική... αλλά την πληρώνουν ΚΑΙ οι δικοί σου ΚΑΙ ο όποιος δύσμοιρος βρέθηκε στη μέση της "επίδειξης υψηλής μοτοσυκλετιστικής τεχνικής σου"...:sad:

AntoD
30/06/2008, 11:43
Αυτο ακριβως ειναι η μεγαλυτερη μ@λ@κι@...

να παιρνεις ανθρωπους στον λαιμο σου....

Σκοτωθηκε εανς απο την γειτονια μου 40 αρης με σκουτερ οταν τον καρφωσε ΧΤ που εκανε σουζα και του εφυγε!!!!!

Αν ειναι δυνατον....

Για πολλες μαπες!!

LsKostas
30/06/2008, 21:58
Μπράβο σου μ@λ@κα χθές το βράδυ στην Καλλιρόης με το GSXR 1000 με τη γκόμενα πίσω ξεκράνωτοι


ο ορισμος της καγκουριας και της μαλακιας...OΡΙΣΜΟΣ


ας κανει σουζιδια ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ και με ΚΡΑΝΟΣ δικαιωμα του εφοσον δεν με προκαλει...


Αλλα ο παραπανω...τι να πεις... :(

epp1640
30/06/2008, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Εαν το παρεις στατιστικα δυστυχως...
ο θεος προστατεύει τους μ@λ@κες....ολο κατι γινεται και την γλιτωνουν.....

Πολυ καγκουρια κυκλοφορει εκει εξω....

+125.. από την μικρή μου εμπειρία οι κάγκουρες πάντα την γλιτώνουν και βλέπεις καθώς πρέπει παιδιά με πλήρη εξάρτηση και αγοράζουν χωράφι..

anco
30/06/2008, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
+125.. από την μικρή μου εμπειρία οι κάγκουρες πάντα την γλιτώνουν και βλέπεις καθώς πρέπει παιδιά με πλήρη εξάρτηση και αγοράζουν χωράφι..

Δεν νομιζω οτι την γλυτωνουν λογο τυχης.

συνηθως οι καγκουρες ειναι πιλοτοι.....

Αλλο το οτι δεν φορανε κρανος.

TOLISTOLAROS
30/06/2008, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
+125.. από την μικρή μου εμπειρία οι κάγκουρες πάντα την γλιτώνουν και βλέπεις καθώς πρέπει παιδιά με πλήρη εξάρτηση και αγοράζουν χωράφι..
Οι κάγκουρες δε τη γλιτώνουν,ποιός το πε αυτό;Ακόμα κι εγώ που με ρίξανε με πλήρη εξάρτηση τη γλίτωσα μια χαρά,αν δεις το πόδι θα πεις ότι το το'παθα στο μπάσκετ.Αν ντυν΄μουν κάγκουρα δε θα'χα δεξια φτέρνα...

micele
30/06/2008, 23:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
[B]

συνηθως οι καγκουρες ειναι πιλοτοι.....

:look:

anco
30/06/2008, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
[B]

συνηθως οι καγκουρες ειναι πιλοτοι.....

:look:

γιατι σου κανει εντυπωση....

Μιλησα για το αν οδηγανε με ανεση την μοτο τους, οχι οτι κανουν και σωστη οδηγηση.

:smokin:

epp1640
30/06/2008, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Οι κάγκουρες δε τη γλιτώνουν,ποιός το πε αυτό;Ακόμα κι εγώ που με ρίξανε με πλήρη εξάρτηση τη γλίτωσα μια χαρά,αν δεις το πόδι θα πεις ότι το το'παθα στο μπάσκετ.Αν ντυν΄μουν κάγκουρα δε θα'χα δεξια φτέρνα...

Παρεξηγήθηκα.. προφανώς αν πέσουν δεν ξανασηκώνονται αφού δεν φοράνε τπτ, απλά βλέπω τα απίστευτα, από ανάποδα σε δρόμο ταχείας, σούζες, γενικά τρελλά πράγματα και την γλιτώνουν.. και εσύ πας ύσηχος στην δουλειά σου, scanάρεις συνέχεια τον δρόμο και όμως εσύ θα την πάθεις..

devil's animal
30/06/2008, 23:24
"ολα ειναι σχετικα"


Albert Aeinstein


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




αν ο καγκουρας εχει τυχη και ξανασηκωθει θα γινει καλος γνωστης της μοτο του. (οσο πιο πολλες φορες τοσο καλυτερος)

αλλα ρπμ να κανεις μ@λακιες με 2ο ατομο ακομα και ΕΓΩ το θεωρω απαραδεκτο.:evil:


εγω λεω να τους εχει ο Θεος ολους καλα και να μην ζηλευουμε και πολυ. κανει κακο.
:rotflmao: :rotflmao:

TOLISTOLAROS
30/06/2008, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
Δεν νομιζω οτι την γλυτωνουν λογο τυχης.

συνηθως οι καγκουρες ειναι πιλοτοι.....

Αλλο το οτι δεν φορανε κρανος.

Για να γίνεις "πιλότος" θέλει προπόνηση,σωστά;Αν "προπονείσαι" με σαγιονάρα ΙΣΩΣ,λέω ΙΣΩΣ αν επιζήσεις.....,γίνεις πιο "πιλότος" από κάποιον άλλον που δεν μπήκε στον κόπο να "προπονηθεί" επειδή είχε το μυαλό να μη ρισκάρει σα μαλάκας. Ο κάγκουρας παπάρια πιλότος είναι,ο πιλότος σε κάθε μηχανοκίνητο από παπί μέχρι mirage 2000 έχει μυαλό,παραδέχεται αλήθειες και συμβουλές όταν διαπιστώσει την αλήθεια και τα εφαρμόζει. Σούζα με μπόμπο μπορεί κανείς να μάθει αν ασχοληθεί.Το να στρίβεις σε πίστα με πολλά,έχοντας επαναληψιμότητα(άρα αυτοπεποίθηση ότι αν κάτι πάει στραβά κάπως θα το ελέγξεις)και το κυριότερο με ασφάλεια ΔΕΝ έχουν όλοι το μυαλό να το καταφέρουν.
ΥΓ:Οι πιλότοι έχουν φοβερό ένστικτο επιβίωσης όσο κι αν σε κάποιους φαίνεται περίεργο...ο κάγκουρας όχι...

TOLISTOLAROS
30/06/2008, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Παρεξηγήθηκα.. προφανώς αν πέσουν δεν ξανασηκώνονται αφού δεν φοράνε τπτ, απλά βλέπω τα απίστευτα, από ανάποδα σε δρόμο ταχείας, σούζες, γενικά τρελλά πράγματα και την γλιτώνουν.. και εσύ πας ύσηχος στην δουλειά σου, scanάρεις συνέχεια τον δρόμο και όμως εσύ θα την πάθεις..
Και που ξέρεις ότι αυτοί που σε κοψοχολιάσανε τη γλίτωσαν;Μήπως ξανασυνάντησες τους ίδιους;Μη το βλέπετε μεταφυσικά :)

micele
03/07/2008, 22:07
επίσης ενα μεγάλο μπράβο στον πιτσιρικα με το z750(ασημί) ξέρει αυτος με το αμάνικο ,την βερμουδίτσα και το NOVA το κράνος χωρίς ζελατίνα ο οποίος καθώς εγώ ετοιμαζόμουν μπω στην γέφυρα στο καραισκακη με προσπερνάει μαλλία για να κάνει το κομμάτι του και κοκκαλώνει-φρενάρει πανω στην στροφη με αποτέλεσμα τέτοια καραμπόλα ούτε τα κουτιά δεν κάνουν...ευτυχώς την γλίτωσα.

p@nos
04/07/2008, 00:42
Ειναι αλλος ενας τετοιος κουλαδος εδω στα ''λιμερια'' μου με ενα FZ1,το πολυ 20 χρονων.

Μπλουζακι αμανικο,παντοφλα καi τη γκομενιτσα πισω να κανει ψευτοσουζες με γκαζι(ξερετε αυτες που πηδανε εφημεριδα:lol: ) με τις οποιες ομως επειδη η μηχανη ειναι μεγαλη μαζευει ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα+ τα διαφορα παντηλικια.Τον εχω δει πολλες φορες.Πραγματικα αυτο που θελω να κανω καθε φορα ειναι να ρωτησω τη γκομενα αν ο πατερας της γνωριζει για αυτα τα πραγματα,μονο αυτο.

Gandalf dr685sm
04/07/2008, 08:26
Γιατί σας κάνει εντύπωση ρε παιδιά;... είναι οι ίδιοι και αντίστοιχοι που με το "τούμπανο" 4τροχο, θα κάνουν την όποια μαλακία τους κατέβει στον εγκέφαλο χωρίς να το σκεφτούν και πολύ.

Το δίπλωμα οδήγησης , δεν αποτελεί και βεβαίωση ικανού ανθρώπου στο τιμόνι. Μόνο οτι έχει περάσει τις εξετάσεις του Υπουργείου... και όλοι γνωρίζουμε ποιές είναι αυτές και τι βαθμό δυσκολίας φέρουν.

Απο εκεί και πέρα, ... έχουμε τσακωθεί-διαφωνήσει-συμφωνήσει οτι....

- Όποιος δεν φοράει κράνος είναι μαλάκας!... Απόλυτο συμπέρασμα και δεν χωράει δικαιολογίες.

- Ο δημόσιος δρόμος είναι για να κυκλοφορούμε και να πάμε καμιά εκδρομούλα να ευχαριστιόμαστε. Απο εκεί και πέρα όποια άλλη χρήση , είναι υπόλογος ο καθένας για την μαλακία που θα κάνει.

- Η εξάρτηση μπορεί να είναι βάρος και δύσκολη ειδικά το καλοκαίρι... αλλά άλλο τόσο δύστροπή είναι και η πίσσα της ασφάλτου με το δέρμα μας, αν πέσουμε. Δεν αλλάζει ο βαθμός πρόσκρουσης σε σχέση με τις εποχές.

- Η μηχανή είναι πλέον καταναλωτικό αγαθό. Είναι πολλοί εκείνοι που χωρίς μοτοσυκλετιστική παιδεία, ανεβαίνουν σε θηρία των 100+ ίππων και θεωρούν τον εαυτό τους "Πιλότο"... μέχρι να κλείσουν κλίνη στο κοντινότερο νοσοκομείο και μετά να λένε για "σκοτώστρες μηχανές". Κάπου τους διαφεύγει εκεί οτι το μυαλό τους είναι ίδιο είτε με μηχανή , είτε με Ι.Χ.

- Σεβόμαστε τους νεκρούς, αλλά δεν σημαίνει οτι θα έχουμε και την αίωνια ερώτηση του "γιατι" αν εκείνος παραβίασε κόκκινο, έτρεχε με 150+ στην παραλιακή ή δεν ξέρω ποιά άλλη μαλακία έκανε. Σεβασμός μεν αλλά μέχρι ένα σημείο.

- Προσπαθούμε να είμαστε πρώτα εμείς ΟΚ και μετά ασχολούμαστε με τους άλλους. Κανόνας απαράβατος.

- Το να οδηγείς μηχανή είναι πόλεμος.. ειδικά στην πόλη. Όλοι θέλουν να σε ρίξουν , ακόμα και οι πεζοί. Οπότε κινείσαι με αυτό τον γνώμονα και π.χ. δεν περνάς αμέσως με το που ανάβει πράσινο φανάρι , αλλά "κλέβεις" 1-2 secs για να δείς ποιός "πύραυλος" θα πάει να περάσει με κόκκινο για εκείνον! Ή σε τυφλές γωνίες , σταυροδρόμια ακόμα και αν έχουν STOP οι άλλοι , φρενάρεις με "τσίμπημα" για να μην φρενάρεις με σύγκρουση απο "τυφλό" οδηγό που θα ζητά συγνώμη μετά!

Γενικά η καγκουριά είναι έμφυτη σε όλους μας. Άλλοι την έχουμε σε μικρό και ελεγχόμενο βαθμό και άλλοι ώς τρόπο ζωής. Για αυτό καλό είναι να το έχουμε στο μυαλό μας, κάθε φορά που γυρνάμε το κλειδί στο ΟΝ, έτσι ώστε να το γυρίσουμε στο τέλος της πορείας μας στο OFF, αρτιμελής.


Gandalf

Road67
04/07/2008, 09:25
Καταλαβαινω πως για παρα πολυ κοσμο το να φορεσουν κρανος μεσα στο κατακαλοκαιρο ειναι δυσαρεστο οταν εχεις να κανεις με τον ιδρωτα ενω εχεις λουστει, εχεις βαλει την κολωνια σου και πας στη δουλεια σου. Η το δεχεσαι η καποια στιγμη στατιστικα θα κανεις τη μουρη σου κρεας.
Απο 'κει και περα γιατι ρε καραγκιοζηδες φορατε σαγιοναρες και σαμπο [ω ναι το ειδα κι αυτο]; Εγω φοραω μποτες ακομα και στο xmax κι ας λενε καποιοι οτι το κανω για να πουλησω μουρη. Οκ, δεν αλλαζω ταχυτητες προφανως, αλλα αν πεσω κατω σε αμβλεια γωνια που δεν με καλυπτει το κενο και βρεθει το ποδι μου κατω απο τη μηχανη εστω κι ως ενα βαθμο η μποτα θα το προστατεψει.
Εγω δεν εχω καλοκαιρινο μπουφαν. Καλως η κακως το αμελλω παντα και οταν το θυμαμαι δεν εχω χρηματα η επιλεγω να τα ξοδεψω αλλου. Κι ειναι πολλοι σαν κι εμενα. Εγω ομως βγαζω την επενδυση και μπορει να σκαω μεσα στην πολη, αλλα σε ταξιδι μπορω να σας πω οτι εχει τυχει και με 35 βαθμους λογω ταχυτητας να ειμαι οκ.
Το παραδεχομαι οτι παντελονι μεσα στην πολη δε φοραω. Μαλακεια μου αλλα η διαδικασια με τα παντελονια ειναι κουραστικη. Τωρα αν εβρισκα ενα παντελονι που νομιζω μια περιοδο εισηγαγε η Hellinmoto το οποιο εχει εμφανιση τζιν, ισως να το παρω.
Βεβαια, ενα βραδυ που θα πας σ' ενα ξενυχταδικο σιγουρα θα νιωθεις αβολα μπροστα στους αλλους οταν εσυ ειτε θα φορας ειτε θα κουβαλας παντου μαζι σου τα richa κλπ. Αλλα νομιζω γι' αυτο υπαρχουν κι οι μπαγκαζιερες. Θα μου πειτε που θα εβαζα τη βαλιτσα στο ΧΧ; Δεν ξερω, δεν οδηγω τετοια μηχανη, αυτοι ομως που την οδηγουν ειναι υποχρεωμενοι να φροντιζουν τον εαυτο τους.

Εγω θυμαμαι που περναγα με το fazer εξω απο τον Κουρσαρο στο Μοσχατο που ειναι στεκι Αφρικανων οτι ολοι μα ολοι ακομη και οι πιο νεοι σε ηλικια πηγαινανε με πληρη εξοπλισμο. Και κανα δυο που τους γνωριζα, μενανε και διπλα και παρολ'αυτα μιλαω για μποτες, παντελονι, μπουφαν, γαντια, κρανος χωρις εξαιρεσεις.

Καλα οι πεζοι ειναι αφασια. Για τους πεζους χωρις οδικη παιδεια, εισαι παντα ο αλητης με το μηχανακι. Με την εννοια που λεγανε μηχανακι τη δεκαετια του 80 [υποτιμητικα]. Δεν πα να στριβεις καθολα νομιμος με το φαναρι σου, εκεινος θα περασει κι ας ερχεται καταπανω σου, σου λεει, δυο ροδιτσες εχει θα σταματησει. Και κανουν πολυ χειροτερα απ' αυτο.

Για 'μενα οι χειροτεροι καγκουρες ειναι ολοι οσοι εχουν μικροτερο μηχανακι απο το δικο σου. Μεσα στην πολη, στην Ποσειδωνος θα σε κλεισουν, θα πανε να σε κοντραρουν και ΠΡΕΠΕΙ εσυ να τους σιγονταρεις για να μη φανε τα μουτρα τους. Αμ το αλλο που καθονται μπροστα απο το φαναρι και δε μπορεις ουτε να βαλεις ταχυτητα πιο πριν ουτε να μαρσαρεις γιατι χωρις να κοιταξουν φευγουν μη κοιτωντας προφανως το φαναρι και προκαλωντας τα χιλια μυρια. Επειτα ολ' αυτα τα μικρα μηχανακια που σε φραζουν μεσα στην πολη, ολα μαζι διπλα διπλα σα να πηγαινουν εκδρομη και να θες να περασεις και να μη μπορεις κι απ' την αλλη να ζεσταινεσαι και ν' ανοιγεις τη ζελατινα και να σου ερχεται ολη αυτη η μποχα απο τα τοσο κακοσυντηρημενα μηχανακια η που αντι για τελικα εχουν καμιναδες, η που ειναι πιο παλια κι απ' τη φλορετα και να σκεφτεσαι εκεινη τη στιγμη μακαρι να υποχρεωσουν ολα τα δικυκλα να πηγαινουν κτεο.

Αλλοι παλι, οι τετρατροχοι μπελαδες, φαινομενο κυριως του καλοκαιριου με αυτες τις τερατωδεις γουρουνες που πανε οπου να ναι οπως να ναι. Συνηθως προκειται για οδηγους αυτοκινητων που αποφασισαν στα -αντα οτι θα παρουν ''μηχανη'' και κανουν στους δρομους πραγματα που δε θα τα κανες ουτε σε ειδικη ποσο μαλιστα στην ασφαλτο. Περσι στη γεφυρα της Καραολη απεναντι απο το Καραισκακη δεν εμβολισε ενα τετοιο θηριο ενα TDM;

Και μιας κι ειναι καλοκαιρι, ολα εκεινα τα μικροτερα νησια που ειναι ο παραδεισος για τους απανταχου μικρομηχανακηδες Σπετσες, Μυκονος, Πορος, Αιγινα κ.α. οπου λες μα να παω για συντομες οικονομικες διακοπες κι ολο το βραδυ κοιμασαι με το φοβο γιατι το μεσημερι ειδες ενα κωλοπαιδι ζογκλερικα να παρκαρει διπλα στη μηχανη σου και να σκεφτεσαι τωρα ποιος μουρλος θα ερθει να παρκαρει διπλα μου να τη ριξει κατω να πληρωνω ο μαλακας μετα.

Αμ οι ζογκλερ των πλοιων με τα suv και τα γρηγορα με τις καμιναδες που ξερουν και να παρκαρουν κι εχουν φοβερηηηη χωροαντιληψη; Οι αυτα τα παχυδερμα που δενουν τις μηχανες μεταξυ τους και τις αφηνουν στην τυχη τους. Ισως αν ειναι μεσα στο φορουμ ενα παλικαρι περσι να θυμαται τι ειχε γινει στο πλοιο που γυριζαμε απο Παρο. Ειχε ενα ΧΤ μπλε με γιαννιωτικες πινακιδες.

Gandalf dr685sm
04/07/2008, 09:41
Λέγεται και σεβασμός προς τους άλλους. Πέρα απο τον ΚΟΚ , είναι ανύπαρκτο και αυτό , για αυτό και τα περισσότερα που λες συμβαίνουν κάθε μέρα.

Όπως είπε και ενας φίλος...

"ώρες ώρες μου έρχεται να βάλω σιδερένιους προφυλακτήρες στην μηχανή και να τους πάρω σβάρνα... μετά όμως συνέρχομαι και κοιτώ γύρω-γύρω, μήπως το έχει σκεφτεί και άλλος και το εφαρμόσει πάνω μου!"


Gandalf

byron
04/07/2008, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιατί σας κάνει εντύπωση ρε παιδιά;... είναι οι ίδιοι και αντίστοιχοι που με το "τούμπανο" 4τροχο, θα κάνουν την όποια μαλακία τους κατέβει στον εγκέφαλο χωρίς να το σκεφτούν και πολύ.

Το δίπλωμα οδήγησης , δεν αποτελεί και βεβαίωση ικανού ανθρώπου στο τιμόνι. Μόνο οτι έχει περάσει τις εξετάσεις του Υπουργείου... και όλοι γνωρίζουμε ποιές είναι αυτές και τι βαθμό δυσκολίας φέρουν.

Απο εκεί και πέρα, ... έχουμε τσακωθεί-διαφωνήσει-συμφωνήσει οτι....

- Όποιος δεν φοράει κράνος είναι μαλάκας!... Απόλυτο συμπέρασμα και δεν χωράει δικαιολογίες.

- Ο δημόσιος δρόμος είναι για να κυκλοφορούμε και να πάμε καμιά εκδρομούλα να ευχαριστιόμαστε. Απο εκεί και πέρα όποια άλλη χρήση , είναι υπόλογος ο καθένας για την μαλακία που θα κάνει.

- Η εξάρτηση μπορεί να είναι βάρος και δύσκολη ειδικά το καλοκαίρι... αλλά άλλο τόσο δύστροπή είναι και η πίσσα της ασφάλτου με το δέρμα μας, αν πέσουμε. Δεν αλλάζει ο βαθμός πρόσκρουσης σε σχέση με τις εποχές.

- Η μηχανή είναι πλέον καταναλωτικό αγαθό. Είναι πολλοί εκείνοι που χωρίς μοτοσυκλετιστική παιδεία, ανεβαίνουν σε θηρία των 100+ ίππων και θεωρούν τον εαυτό τους "Πιλότο"... μέχρι να κλείσουν κλίνη στο κοντινότερο νοσοκομείο και μετά να λένε για "σκοτώστρες μηχανές". Κάπου τους διαφεύγει εκεί οτι το μυαλό τους είναι ίδιο είτε με μηχανή , είτε με Ι.Χ.

- Σεβόμαστε τους νεκρούς, αλλά δεν σημαίνει οτι θα έχουμε και την αίωνια ερώτηση του "γιατι" αν εκείνος παραβίασε κόκκινο, έτρεχε με 150+ στην παραλιακή ή δεν ξέρω ποιά άλλη μαλακία έκανε. Σεβασμός μεν αλλά μέχρι ένα σημείο.

- Προσπαθούμε να είμαστε πρώτα εμείς ΟΚ και μετά ασχολούμαστε με τους άλλους. Κανόνας απαράβατος.

- Το να οδηγείς μηχανή είναι πόλεμος.. ειδικά στην πόλη. Όλοι θέλουν να σε ρίξουν , ακόμα και οι πεζοί. Οπότε κινείσαι με αυτό τον γνώμονα και π.χ. δεν περνάς αμέσως με το που ανάβει πράσινο φανάρι , αλλά "κλέβεις" 1-2 secs για να δείς ποιός "πύραυλος" θα πάει να περάσει με κόκκινο για εκείνον! Ή σε τυφλές γωνίες , σταυροδρόμια ακόμα και αν έχουν STOP οι άλλοι , φρενάρεις με "τσίμπημα" για να μην φρενάρεις με σύγκρουση απο "τυφλό" οδηγό που θα ζητά συγνώμη μετά!

Γενικά η καγκουριά είναι έμφυτη σε όλους μας. Άλλοι την έχουμε σε μικρό και ελεγχόμενο βαθμό και άλλοι ώς τρόπο ζωής. Για αυτό καλό είναι να το έχουμε στο μυαλό μας, κάθε φορά που γυρνάμε το κλειδί στο ΟΝ, έτσι ώστε να το γυρίσουμε στο τέλος της πορείας μας στο OFF, αρτιμελής.


Gandalf

+ πολλά μάγε :beer:

nickmonstro
04/07/2008, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
Δεν νομιζω οτι την γλυτωνουν λογο τυχης.

συνηθως οι καγκουρες ειναι πιλοτοι.....

Αλλο το οτι δεν φορανε κρανος.

Kαλα...... εγω εχω μαζεψει δυο φορες καγκουρα στα φαναρια!

Την πρωτη φορα μου εκανε στα φαναρια επειδειξη επιταχυνσης του ολοκαινουριου R6 του και αμεσως ακολουθουσε αριστερη κλειστη στροφη οπου........ μαλλον ξεχασε να στριψει και καβαλησε πεζοδρομιο!Ειχε και κοπελα ο τυπος μαζι!Εννοειτε χωρις κρανος με σορτσακι και διχαλωτη πατουφλα!:lol:

Και την δευτερη παλι σε φαναρια ,ξεκιναει ο αλλος καγκουρακος με πατιλικι ,πεταει μια δεξια ,μια αριστερα κ@λαρακι η μηχανη και στην τριτη τον πεταξε αυτη κατω!Το μηχανακι πηγε και σφηνωθηκε κατω απο ενα αμαξι!

Παντως και τις δυο φορες που μου ετυχε τους μαζεψα ,καλεσα ασθενοφορο και περιμενα μεχρι να ερθει!Εχει γελιο παντως...πριν απο λιγα λεπτα να σε προκαλουν με ξερογκαζιες και προκλητικα βλεματα και στο επομενο λεπτο να τους μαζευεις και να ντρεπονται να σε κοιταξουν!Ευτυχως χωρις σημαντικα χτυπηματα!

liakaros
04/07/2008, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από GAS NICK
μια ειναι η λυση με κατι τετοιους ΠΛΗΡΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ:ZZZ:

Δεν ειναι ετσι ρε συ...

Αυριο μεθαυριο πισω απο ενα τετοιο καφρο μπορει να ειναι η δικη σου-η δικη μου κορη... :sick:

700_Thespieis
04/07/2008, 16:21
Εχει βγει οντως το τζινακι της Hellinmoto που λες?


:smilea:

TOLISTOLAROS
04/07/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Το παραδεχομαι οτι παντελονι μεσα στην πολη δε φοραω. Μαλακεια μου αλλα η διαδικασια με τα παντελονια ειναι κουραστικη. Τωρα αν εβρισκα ενα παντελονι που νομιζω μια περιοδο εισηγαγε η Hellinmoto το οποιο εχει εμφανιση τζιν, ισως να το παρω.
Λάθος φίλε...έστω τζιν με keramide στα γόνατα.Το διαπιστωσα την προηγούμενη Τετάρτη...Οι προστασίες keramide τσα γόνατα του spidi μου ΚΑΗΚΑΝΕ!!!Αν ήταν απλό τζιν δε θα'χα γόνατα...Δε μπα να δώσεις 1244545767?,αξίζει:)


Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Βεβαια, ενα βραδυ που θα πας σ' ενα ξενυχταδικο σιγουρα θα νιωθεις αβολα μπροστα στους αλλους οταν εσυ ειτε θα φορας ειτε θα κουβαλας παντου μαζι σου τα richa κλπ. Αλλα νομιζω γι' αυτο υπαρχουν κι οι μπαγκαζιερες. Θα μου πειτε που θα εβαζα τη βαλιτσα στο ΧΧ; Δεν ξερω, δεν οδηγω τετοια μηχανη, αυτοι ομως που την οδηγουν ειναι υποχρεωμενοι να φροντιζουν τον εαυτο τους.
ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ... αμάξι ή ταξί ώστε να ντύνεσαι σαν άνθρωπος και να μην κινδυνεύεις από τους πιωμένους.
Μην οδηγείτε Β.Β (Βραδυ-Βροχή):beer:

Road67
04/07/2008, 18:27
Μια περιοδο που ψηνομουν για ducati ειχα γραφτει στα newsletter και μου ειχε ερθει mail οτι το φερανε. Κι ειδα μια φορα κι ενα παλικαρι με μια ninja να το φοραει. Οποτε σιγουρα εχει ερθει. Μπορει απο βδομαδα να παω να ριξω μια ματια.

madox
04/07/2008, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιατί σας κάνει εντύπωση ρε παιδιά;... είναι οι ίδιοι και αντίστοιχοι που με το "τούμπανο" 4τροχο, θα κάνουν την όποια μαλακία τους κατέβει στον εγκέφαλο χωρίς να το σκεφτούν και πολύ.

Το δίπλωμα οδήγησης , δεν αποτελεί και βεβαίωση ικανού ανθρώπου στο τιμόνι. Μόνο οτι έχει περάσει τις εξετάσεις του Υπουργείου... και όλοι γνωρίζουμε ποιές είναι αυτές και τι βαθμό δυσκολίας φέρουν.

Απο εκεί και πέρα, ... έχουμε τσακωθεί-διαφωνήσει-συμφωνήσει οτι....

- Όποιος δεν φοράει κράνος είναι μαλάκας!... Απόλυτο συμπέρασμα και δεν χωράει δικαιολογίες.

- Ο δημόσιος δρόμος είναι για να κυκλοφορούμε και να πάμε καμιά εκδρομούλα να ευχαριστιόμαστε. Απο εκεί και πέρα όποια άλλη χρήση , είναι υπόλογος ο καθένας για την μαλακία που θα κάνει.

- Η εξάρτηση μπορεί να είναι βάρος και δύσκολη ειδικά το καλοκαίρι... αλλά άλλο τόσο δύστροπή είναι και η πίσσα της ασφάλτου με το δέρμα μας, αν πέσουμε. Δεν αλλάζει ο βαθμός πρόσκρουσης σε σχέση με τις εποχές.

- Η μηχανή είναι πλέον καταναλωτικό αγαθό. Είναι πολλοί εκείνοι που χωρίς μοτοσυκλετιστική παιδεία, ανεβαίνουν σε θηρία των 100+ ίππων και θεωρούν τον εαυτό τους "Πιλότο"... μέχρι να κλείσουν κλίνη στο κοντινότερο νοσοκομείο και μετά να λένε για "σκοτώστρες μηχανές". Κάπου τους διαφεύγει εκεί οτι το μυαλό τους είναι ίδιο είτε με μηχανή , είτε με Ι.Χ.

- Σεβόμαστε τους νεκρούς, αλλά δεν σημαίνει οτι θα έχουμε και την αίωνια ερώτηση του "γιατι" αν εκείνος παραβίασε κόκκινο, έτρεχε με 150+ στην παραλιακή ή δεν ξέρω ποιά άλλη μαλακία έκανε. Σεβασμός μεν αλλά μέχρι ένα σημείο.

- Προσπαθούμε να είμαστε πρώτα εμείς ΟΚ και μετά ασχολούμαστε με τους άλλους. Κανόνας απαράβατος.

- Το να οδηγείς μηχανή είναι πόλεμος.. ειδικά στην πόλη. Όλοι θέλουν να σε ρίξουν , ακόμα και οι πεζοί. Οπότε κινείσαι με αυτό τον γνώμονα και π.χ. δεν περνάς αμέσως με το που ανάβει πράσινο φανάρι , αλλά "κλέβεις" 1-2 secs για να δείς ποιός "πύραυλος" θα πάει να περάσει με κόκκινο για εκείνον! Ή σε τυφλές γωνίες , σταυροδρόμια ακόμα και αν έχουν STOP οι άλλοι , φρενάρεις με "τσίμπημα" για να μην φρενάρεις με σύγκρουση απο "τυφλό" οδηγό που θα ζητά συγνώμη μετά!

Γενικά η καγκουριά είναι έμφυτη σε όλους μας. Άλλοι την έχουμε σε μικρό και ελεγχόμενο βαθμό και άλλοι ώς τρόπο ζωής. Για αυτό καλό είναι να το έχουμε στο μυαλό μας, κάθε φορά που γυρνάμε το κλειδί στο ΟΝ, έτσι ώστε να το γυρίσουμε στο τέλος της πορείας μας στο OFF, αρτιμελής.


Gandalf


+και απο μενα δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα περισσοτερο:wave2:

apav
05/07/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιατί σας κάνει εντύπωση ρε παιδιά;

:beer: