PDA

View Full Version : !! Το πήρααααααα.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



swork21
30/06/2008, 14:27
:rotflmao:

Γειά σας και από εμένα...καλώς σας βρήκα.

Το πήραααααααα..... το απεριορίστου, οπότε πλέον μπορώ ως ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ (χαχα τι ωραία που ακούγεται, ούτε οταν είχα πάρει πτυχίο δε χάρηκα τόσο πολύ) μπορώ πλέον να γράφω στο φόρουμ. (ποιός εγώ που κάτι παπιά και αυτόματα, πριν 10-15 χρόνια έχω οδηγήσει μόνο..).
Το έβαλα στόχο πριν απο κανα 4μηνο και τελείωσε σήμερα το μεσημέρι.
Ερωτευτηκα τη CB που έδωσα εξετάσεις , δεν θα σας ζαλίσω όμως με το τι θέλω να αγοράσω έχω ψιλοκαταλήξει, σε κανα 2μηνο ελπίζω να μπορέσω να ανέβω μόνιμα και καθημερινά πάνω στους 2 τροχούς.
Άγχος σήμερα το μεσημέρι, 6-7 μποφώρ πλάγιος άνεμος, μου φυγε η ψυχή στο αργό να το κρατήσω - οριακά στα 16" (εκεί που το έκανα άνετα πάνω απο 18" άλλες μέρες), αλλά όταν έφυγα για τη πορεία, ήμουν σίγουρος..

Ποιός κρατιέται τώρα.....

:bawl: ΘΕΛΩ ΜΟΤΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!

makis206
30/06/2008, 14:29
Στο καλό και μπήκα τρελαμένος να δω φωτογραφίες και να ευχηθώ καλορίζικα..:lol:

Συγχαρητήρια φίλε, με το καλό και το μοτόρι και καλωσήρθες !

:beer: :beer:

XJR_Billy
30/06/2008, 14:32
Καλως όρισες συνάδελφε διπλωματούχε!!!!:beer:

Πολλά, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!!

Το CB είναι ιδανική μοτοσυκλέτα για να ξεκινήσεις.
Δεν πιστεύω να ζαχαρώνεις και συ κανά Hayabusa!!!:lol: :lol:

Πάρε κρανάκι καλό, μπουφανάκι, γαντάκι και οι δρόμοι είναι δικοί σου!!!

Τα μάτια σου 14, και προσοχή στους "πιλότους" που κυκλοφορούν έξω...

:beer: :wave2:

swork21
30/06/2008, 14:44
Thanks παίδες.....
ζαχαρώνω ένα DT απο ένα φιλαράκι (δανεικό), αλλα μου λέει οτι τελικά δε μου το δίνει γιατί είτε θα σπάσω τα μούτρα μου, είτε θα το πετάξω στη θάλασσα :lol: (διχρονίλα.....).
Ούτε στάντ δεν έχει , θα πρέπει να ψάχνω δέντρο.

Η επιλογή μου εμένα θα ήταν ένα on-off, αλλά δε βγαίνουν στα δικά μου "λογικά" κυβικά (μέχρι 400). Οπότε μάλλον πάμε για κανα CBF ή ΥΒR (κουκλιά και τα 2) ή αν βρώ κανα XT σε καλή κατάσταση... (το 660 είναι φοβερό, αλλά πανάκριβο).

Είμαι κάθετος στη χρήση κράνους και εξοπλισμού (λόγω και δουλειάς, έχουν δεί πολλά τα μάτια μου).

XJR_Billy
30/06/2008, 14:49
Το YBR-250 δεν παίζεται από εμφάνιση!!!

Το CBF-250 αν το δεις από καθρέπτες νομίζεις ότι σε ακολουθεί 600ρι!!

Αν πας για ΧΤ, υπάρχουν και τα 500άρια σε καλές τιμές.. αλλά για μένα καλύτερα είναι τα πρώτα...

blackbusa
30/06/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από swork21
:rotflmao:

Γειά σας και από εμένα...καλώς σας βρήκα.

Το πήραααααααα..... το απεριορίστου, οπότε πλέον μπορώ ως ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ (χαχα τι ωραία που ακούγεται, ούτε οταν είχα πάρει πτυχίο δε χάρηκα τόσο πολύ) μπορώ πλέον να γράφω στο φόρουμ. (ποιός εγώ που κάτι παπιά και αυτόματα, πριν 10-15 χρόνια έχω οδηγήσει μόνο..).
Το έβαλα στόχο πριν απο κανα 4μηνο και τελείωσε σήμερα το μεσημέρι.
Ερωτευτηκα τη CB που έδωσα εξετάσεις , δεν θα σας ζαλίσω όμως με το τι θέλω να αγοράσω έχω ψιλοκαταλήξει, σε κανα 2μηνο ελπίζω να μπορέσω να ανέβω μόνιμα και καθημερινά πάνω στους 2 τροχούς.
Άγχος σήμερα το μεσημέρι, 6-7 μποφώρ πλάγιος άνεμος, μου φυγε η ψυχή στο αργό να το κρατήσω - οριακά στα 16" (εκεί που το έκανα άνετα πάνω απο 18" άλλες μέρες), αλλά όταν έφυγα για τη πορεία, ήμουν σίγουρος..

Ποιός κρατιέται τώρα.....

:bawl: ΘΕΛΩ ΜΟΤΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

apav
30/06/2008, 19:05
:beer:

VANDA
30/06/2008, 19:19
Ε ρε κάτι χαρές!! :a54:


Βουρ για καλό κράνος, μπουφανάκι, μποτάκια, γαντάκια! Βάλτα όλα δίπλα στην πόρτα, έτοιμα προς χρήση.


Μετά δεν μπορεί παρά να έρθει και το μοτόρι.
:beer:


Welcome. :wave2:

Tropeas
30/06/2008, 19:29
αντε μπράβο...
λεφτάκια... εξοπλισμός... και ότι γουστέρνεις με σύνεση πάνω απο όλα...:beer: :wave2:

trelllh
01/07/2008, 11:28
άντε ! μπράβο βρε νέε διπλωματούχε!!! σε βόλεψε αυτη η φρεγάτα? (το cb λεω!!)
πωωωω όταν έδινα εγω πάνω σ'αυτό νόμιζα οτι δεν θα στρίψει ποτέ! αβόλευτη η ρουφιάνα!
φρόντισε να κάνεις σωστή επιλογή και να "κουμπώσεις"

miketzif
01/07/2008, 12:40
καλορίζικος και καλοτάξιδος φίλε

κκάνε λίγο υπομονή και θά ρθει και η μηχνή

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ:wave2:

sober
01/07/2008, 13:08
:a18: ....... :a20: !!!!!

Με το καλο να ερ8ει και η μηχανουλα!!

:beer: :beer: :wave2: