PDA

View Full Version : Track Days 2 & 9 Ιουλίου



jarv
01/07/2008, 09:39
Τα προγραμματισμένα track days θα γίνουν κανονικά στις 2 & 9 Ιουλίου, ίσως είναι και η τελευταία ευκαιρία να μπούμε στην πίστα των Μεγάρων πριν κλείσει.
Ιωάννα 0-300

sniper
01/07/2008, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
..... η τελευταία ευκαιρία να μπούμε στην πίστα των Μεγάρων πριν κλείσει.
...


Ιωάννα.... Όταν λες κλείσει, εννοείς για το καλοκαίρι ή οριστικά; :confused:

nickmonstro
01/07/2008, 10:11
Ακουσα οτι κλεινει οριστικα....

Σιγουρα ηταν σε μαυρα χαλια σαν πιστα αλλα τωρα δυσυχως προβλεπω να αναβιωνουν εποχες Επιδαυρου-Μπραλου κ.α...:(

sapila racing
01/07/2008, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ιωάννα.... Όταν λες κλείσει, εννοείς για το καλοκαίρι ή οριστικά; :confused:

Εχω ακούσει οτι θα κλείσει οριστικά, αλλά δεν το εχω επιβεβαιώσει.

DrIoannis
01/07/2008, 10:12
Ελπίζω να κλείσει για επισκευές.

sapila racing
01/07/2008, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Ελπίζω να κλείσει για επισκευές.

Αν τελικά κλείσει, δεν θα κλείσει για επισκευες, αλλά οριστικά.

nickmonstro
01/07/2008, 10:15
Απο γνωστο μου ο οποιος εκανε το τελευταιο Riding school του 0-300 και μας το ανακοινωσε στο www.ducatisti.gr

"... τουλάχιστον μέχρι νεοτέρας.

Ενημερωθήκαμε σήμερα απο τον Θανάση Χούντρα ότι το riding school που έγινε σήμερα ήταν το τελευταίο αφού τα Μέγαρα κλείνουν

Αυτό ισχύει μέχρι νεοτέρας βέβαια καθώς έχουν εμπλακεί στο θέμα ο Δήμος Μεγάρων, η Πολεμική Αεροπορία κτλ κτλ.

Εγώ συγκράτησα τα λόγια του Χούντρα που σχολίασε το θέμα ως εξής:

"Κλείνουν τα Μέγαρα... Ουσιαστικά γυρνάμε 10 χρόνια πίσω και ταυτόχρονα επιστρέφουμε στην Επίδαυρο, στον Μπράλο και τους γκρεμούς"

Εν αναμονή εξελίξεων..."

golis
01/07/2008, 10:20
Moto G.T.P Epidavros και πάλι. :a10:

jarv
01/07/2008, 10:24
Αυτή τη στιγμή κανένας δεν ξέρει τι θα γίνει, μπορεί να κλείσει μπορεί και όχι. Πάμε βήμα βήμα στις κρατήσεις που έχουμε σαν εταιρία, άρα ισχύουν αυτά που σας έγραψα και για Σεπτέμβριο θα δούμε. Ναι μεν υπάρχουν προβλήματα αλλά θέλουμε να πιστεύουμε πως θα ξεπεραστούν εν καιρώ. Θα σας ενημερώνω για ότι μαθαίνω.
Ιωάννα

sniper
01/07/2008, 10:24
Κι έτσι το Ελληνικό πρωτάθλημα ταχύτητας θα έχει μία Πίστα;


Άμα ζεις σ' Ευρωπαική χώρα της ΕΕ και της ΟΝΕ..... απολαμβάνεις την χλιδή...... :a31:

sniper
01/07/2008, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Αυτή τη στιγμή κανένας δεν ξέρει τι θα γίνει, μπορεί να κλείσει μπορεί και όχι. Πάμε βήμα βήμα στις κρατήσεις που έχουμε σαν εταιρία, άρα ισχύουν αυτά που σας έγραψα και για Σεπτέμβριο θα δούμε. Ναι μεν υπάρχουν προβλήματα αλλά θέλουμε να πιστεύουμε πως θα ξεπεραστούν εν καιρώ. Θα σας ενημερώνω για ότι μαθαίνω.
Ιωάννα

Thanks Ιωάννα....

sniper
01/07/2008, 10:57
Τα υπόλοιπα μεταφέρθηκαν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62145).

Gi_4ce
02/07/2008, 15:38
Σημερα γραφω, αλλα 9 θα μπώ!

Αντε γιατι μετά αν τυχει και κλείσει, θα κάνουμε πολάάά χλμ για να μπουμε σε πιστα!

Ιωάννα, προτείνω τα επόμενα track day να γινουν στην Τρίπολη και στο Τατόι!:lol:

Τα λέμε στις 9:wave2:

pocahondas
03/07/2008, 16:20
μία πίστα είχαμε πάει δηλαδή και αυτή... άρε ελλαδάρα αθάνατη, είσαι για τον λούτσο... αντί να πηγαίνουμε μπροστά, πάμε προς τα πίσω... :a31:

DimChios
04/07/2008, 06:06
Κι εγω τωρα τι κανω?

Αρπαζω την ευκαιρια να μπω σε (στο τελευταίο) TD χωρις να εχω κανει CSS ή καθομαι στ αυγα μου?

:rolleyes: :confused:

josbi
04/07/2008, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Κι εγω τωρα τι κανω?

Αρπαζω την ευκαιρια να μπω σε (στο τελευταίο) TD χωρις να εχω κανει CSS ή καθομαι στ αυγα μου?

:rolleyes: :confused:

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 40+ ΒΑΘΜΟΥΣ ΝΑ ΠΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ!:wave2:

road spirit
04/07/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Κι εγω τωρα τι κανω?

Αρπαζω την ευκαιρια να μπω σε (στο τελευταίο) TD χωρις να εχω κανει CSS ή καθομαι στ αυγα μου?

:rolleyes: :confused: Μήτσο, όπως λέει και ο φίλος απο πάνω, αν έχει υψηλή θερμοκρασία άστο....

τώρα, αν είναι οκ, να πας αρκεί να βρεις κάποιον παρέα να σου πει κάποια πράγματα...
μη έχοντας κάνει μαθήματα 0300 ή CSS, θα σε βάλουν σε ανάλογο γκρουπ, και σε τέτοια γκρουπ καμιά φορά (δεν είναι κανόνας) γίνεται λίγο μπάχαλο ...

sniper
04/07/2008, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Μήτσο, όπως λέει και ο φίλος απο πάνω, αν έχει υψηλή θερμοκρασία άστο....

τώρα, αν είναι οκ, να πας αρκεί να βρεις κάποιον παρέα να σου πει κάποια πράγματα...
μη έχοντας κάνει μαθήματα 0300 ή CSS, θα σε βάλουν σε ανάλογο γκρουπ, και σε τέτοια γκρουπ καμιά φορά (δεν είναι κανόνας) γίνεται λίγο μπάχαλο ...


Κι επειδή ΟΛΟΙ μας την πρώτη φορά μετά το 1ο session την βλέπουμε Ρόσσι..... μην πάρεις κανέναν γρήγορο από πισω να δεις γραμμές κλπ.... τα αποτελέσματα είναι αβέβαια....

Θέλει γνώση, χρόνο και πολύ εξάσκηση το όλο θέμα....

josbi
04/07/2008, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι επειδή ΟΛΟΙ μας την πρώτη φορά μετά το 1ο session την βλέπουμε Ρόσσι..... μην πάρεις κανέναν γρήγορο από πισω να δεις γραμμές κλπ.... τα αποτελέσματα είναι αβέβαια....

Θέλει γνώση, χρόνο και πολύ εξάσκηση το όλο θέμα....

+10000000

GOSTRIDER
10/07/2008, 10:30
καλημέρα κατέβηκε κανένας τελικά εχθές, καλά ήταν από θέμα ζέστης, δυστυχώς κ ευτυχώς μόνο μία τούμπα.

road spirit
10/07/2008, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GOSTRIDER
καλημέρα κατέβηκε κανένας τελικά εχθές, καλά ήταν από θέμα ζέστης, δυστυχώς κ ευτυχώς μόνο μία τούμπα. εσυ πήγες? νεότερα απο το μέτωπο ? ( = κλείσιμο πίστας) ?

Alarm
10/07/2008, 12:05
εγω ημουν εκει. Δεν ειχε πολλα ατομα. ασπρο και κιτρινο γκρουπ ηταν μαζι λογο λιγων ατομων.
κριμα που δεν υπηρχε φωτογραφος αυτη την τελευταια ημερα.
κατι νεοτερο προσωπικα δεν ακουσα...

nktR
10/07/2008, 19:32
άντε να την φτιάξουν και να χαρούμε.... να μπαίνουμε και εμείς :rotflmao:


αλλά τι λέω .....από το 2000 που την έκλεισαν τα ίδια ακούω.....

όσο υπάρχει πελατεία, ανακαίνιση στο μαγαζί δεν παίζει....:ZZZ:

εγώ απέχω από το σεξ στα Μέγαρα από το 1999.....

Μια που το κάνω λέω, ας το κάνω σωστά και να αξίζει.....

τουλάχιστον εάν χωρίσω θα έχω και την ικανοποίηση ότι άξιζε.....

ότι κάτσει ....δεν λέει :wave2:

:ZZZ: εάν ξυπνήσουμε κάτι θα γίνει.....

οι άλλοι την επιχείρησή τους, μέσα από τα έσοδα, κοιτάνε.....

δείτε και εσείς την ατομική σας επιχείρηση τι δύναμη έχει εάν συσπειρωθεί :sun:

αλλά τι λέω....στην Ελλάδα μας ζω....μαύρα μεσάνυχτα :wave2: