PDA

View Full Version : ΧΤ660r '07 - Πρόβλημα Θερμοκρασίας



XJR_Billy
02/07/2008, 13:18
Αδέρφια το βεντιλατέρ μου τίναξε τα πέταλα. Ο μηχανικός είπε ότι όταν ζεσταινόταν έσφιγγε με αποτέλεσμα να μην δουλεύει.

Περιμένω να στείλει καινούργιο η Yamaha γιατί είναι στην εγγύηση.

Έχοντας κάνει 8500χλμ σε τρεις μήνες:smokin: , ομολογώ ότι εξεπλάγην δυσάρεστα για την δυσλειτουργία... και αναρωτιέμαι...

Έχει συμβεί σε άλλους φίλους? Είναι κάτι συνηθισμένο?

Ή μου το ματιασανε το μωρό μου που είναι το πιο όμορφο απ' όλα?:lol: :lol: :bigcry:

(Το μοναδικό ΚΤΜ εξάρτημα στο ΧΤ και χαλασε!!!):lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

:beer:

peskandritsos
02/07/2008, 13:55
Πω-πω ωωωωω.

Τι επαθες ρε φιλε???

Ελπιζω στα τενερε που θα βγουν συντομα στην αγορα να εχει λυθει το προβλημα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ ΕΕΕ???:a36: :a22: :a22:

XJR_Billy
02/07/2008, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Πω-πω ωωωωω.

Τι επαθες ρε φιλε???

Ελπιζω στα τενερε που θα βγουν συντομα στην αγορα να εχει λυθει το προβλημα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ ΕΕΕ???:a36: :a22: :a22:

Κουτάκιας που να πάρει!!!:lol: :lol:

Βασικά δεν έχω ξανακούσει κάποια "ευαισθησία" στο σύστημα ψύξης του ΧΤ άρα μάλλον πρόκειται για αστοχία υλικού.

Μόλις την πάρω θα της βάλω χαιμαλιά και ματάκι!!

1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ:cry: :cry: :cry:

peskandritsos
02/07/2008, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Κουτάκιας που να πάρει!!!:lol: :lol:

Βασικά δεν έχω ξανακούσει κάποια "ευαισθησία" στο σύστημα ψύξης του ΧΤ άρα μάλλον πρόκειται για αστοχία υλικού.

Μόλις την πάρω θα της βάλω χαιμαλιά και ματάκι!!

1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ:cry: :cry: :cry: Καποιος σε ζηλευε μαλλον που εσυ πηγαινες για μπανακι με το ΧΤ και αυτος με το κουτακι :rolleyes:

Εγω παντως τα χαιμαλια τα εχω ηδη ετοιμα :wave2: :wave2:

XJR_Billy
02/07/2008, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Καποιος σε ζηλευε μαλλον που εσυ πηγαινες για μπανακι με το ΧΤ και αυτος με το κουτακι :rolleyes:

Εγω παντως τα χαιμαλια τα εχω ηδη ετοιμα :wave2: :wave2:

Μάλλον εγώ θα τον ζηλεύω σε λίγες μέρες όταν θα πάει για μπανάκι με την Τενεράρα!!!:D :beer: :beer:

peskandritsos
02/07/2008, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αδέρφια το βεντιλατέρ μου τίναξε τα πέταλα. Ο μηχανικός είπε ότι όταν ζεσταινόταν έσφιγγε με αποτέλεσμα να μην δουλεύει.

Περιμένω να στείλει καινούργιο η Yamaha γιατί είναι στην εγγύηση.

Έχοντας κάνει 8500χλμ σε τρεις μήνες:smokin: , ομολογώ ότι εξεπλάγην δυσάρεστα για την δυσλειτουργία... και αναρωτιέμαι...

Έχει συμβεί σε άλλους φίλους? Είναι κάτι συνηθισμένο?

Ή μου το ματιασανε το μωρό μου που είναι το πιο όμορφο απ' όλα?:lol: :lol: :bigcry:

(Το μοναδικό ΚΤΜ εξάρτημα στο ΧΤ και χαλασε!!!):lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

:beer: Για πες στον μηχανικο σου να κοιταξει για τιποτα πιθανες διαφορες στο συγκεκριμενο εξαρτημα σε σχεση με τα προηγουμενα ΧΤ.Οπως διαφορες στο μεγεθος η αλλο εργοστασιο...

XJR_Billy
02/07/2008, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Για πες στον μηχανικο σου να κοιταξει για τιποτα πιθανες διαφορες στο συγκεκριμενο εξαρτημα σε σχεση με τα προηγουμενα ΧΤ.Οπως διαφορες στο μεγεθος η αλλο εργοστασιο...

:a013: :a013: :beer: :beer:

Steve_athens
02/07/2008, 15:12
Αφου εισαι στην εγγυηση καλα εισαι,κ γω ειμαι στα ιδια χιλιομετρα και το βεντιλατερ δουλευει φουλ τα μεσημερια που παω στη σχολη κ τρωω κινηση(κουφαλες με τα κουτακια το φαγατε το παιδι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

XJR_Billy
02/07/2008, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
Αφου εισαι στην εγγυηση καλα εισαι,κ γω ειμαι στα ιδια χιλιομετρα και το βεντιλατερ δουλευει φουλ τα μεσημερια που παω στη σχολη κ τρωω κινηση(κουφαλες με τα κουτακια το φαγατε το παιδι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

Thanks bro:beer: :beer:

Έχεις ξανακούσει για ίδιο πρόβλημα? :wave2:

peskandritsos
02/07/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
Αφου εισαι στην εγγυηση καλα εισαι,κ γω ειμαι στα ιδια χιλιομετρα και το βεντιλατερ δουλευει φουλ τα μεσημερια που παω στη σχολη κ τρωω κινηση(κουφαλες με τα κουτακια το φαγατε το παιδι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ) Δεν φταιμε εμεις, ολο μας την ελεγε οτι παιρνει γυναικα και σαν ελευθερος καβαλαρης μπαινει λεει σε οποιον χωματοδρομο βρει και βγαινει σε παραμυθενιες παραλιες που μονο με εντουρο μηχανη μπορεις να πας.

Και στην επιστροφη λεει οτι γυρναγε σε χρονο dt γιατι με την μηχανη δεν επηζε στην κινηση.

Ε, αν μας την λεει ετσι τοτε να του καει και το καινουργιο βεντιλατερ και να βαρεσει και μπιελα και να μην του το δικαιολογησουν στην εγγυηση λογω κακης χρησης.:mad: :alien: :smokin:

Ακους εκει οι αλητες με τις παλιομηχανες τους.:D :D :D

XJR_Billy
02/07/2008, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Δεν φταιμε εμεις, ολο μας την ελεγε οτι παιρνει γυναικα και σαν ελευθερος καβαλαρης μπαινει λεει σε οποιον χωματοδρομο βρει και βγαινει σε παραμυθενιες παραλιες που μονο με εντουρο μηχανη μπορεις να πας.

Και στην επιστροφη λεει οτι γυρναγε σε χρονο dt γιατι με την μηχανη δεν επηζε στην κινηση.

Ε, αν μας την λεει ετσι τοτε να του καει και το καινουργιο βεντιλατερ και να βαρεσει και μπιελα και να μην του το δικαιολογησουν στην εγγυηση λογω κακης χρησης.:mad: :alien: :smokin:

Ακους εκει οι αλητες με τις παλιομηχανες τους.:D :D :D

Αυτά που ανέφερες δεν είναι ψέματα...:smokin:

Για τις κακίες σου, παλιο-βρωμο-γερο-κουλαδο-κάγουρα:hypnotize :hypnotize :eyepop: ,,,

























σου εύχομαι να πάρεις το συντομότερο δυνατό την κουκλάρα σου!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
02/07/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Αυτά που ανέφερες δεν είναι ψέματα...:smokin:

Για τις κακίες σου, παλιο-βρωμο-γερο-κουλαδο-κάγουρα:hypnotize :hypnotize :eyepop: ,,,

























σου εύχομαι να πάρεις το συντομότερο δυνατό την κουκλάρα σου!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: Και καθως βλεπω οτι εσυ κρατας χαρακτηρα και δεν πεφτεις στο επιπεδο μου... :a10: :a33: :a33: :a33: :beer: :beer:

Steve_athens
02/07/2008, 15:30
δεν εχω ακουσει παρομοιο προβλημα απο παιδια που εχουν κ αυτοι το XTR εδω κ 2 χρονια,(ενα εξαρτημα ΚΤΜ κ τα τιναξε τι περιμενες??:p ),ααα ωστε τετοιες δηλωσεις για εντουροβολτες κ ειδηλιακες παραλιες ειχαν γινει..:beer:

XJR_Billy
02/07/2008, 15:30
Εντάξει, αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.

Αυτό που δεν μου άρεσε και ψιλοχάλασα είναι ότι κάθε μέρα κάνω 70χλμ. από ΟΑΚΑ-Μαγούλα μέσω Αττικής Οδού. Όταν κινείται η μηχανή δεν έχει ανάγκη το βεντιλατέρ και δεν ανάβει ποτέ.

Τώρα, μόνο σε βολτίτσες που τρως κίνηση ανάβει, και πάλι όχι τόσο συχνά.

Δηλαδή, στο δικό μου ΧΤ, πολύ σπάνια ανάβει. Και χάλασε...:confused:

Παράξενο μου φαίνεται...

XJR_Billy
02/07/2008, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
δεν εχω ακουσει παρομοιο προβλημα απο παιδια που εχουν κ αυτοι το XTR εδω κ 2 χρονια,(ενα εξαρτημα ΚΤΜ κ τα τιναξε τι περιμενες??:p ),ααα ωστε τετοιες δηλωσεις για εντουροβολτες κ ειδηλιακες παραλιες ειχαν γινει..:beer:


:blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :wave2: :wave2:

peskandritsos
02/07/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
δεν εχω ακουσει παρομοιο προβλημα απο παιδια που εχουν κ αυτοι το XTR εδω κ 2 χρονια,(ενα εξαρτημα ΚΤΜ κ τα τιναξε τι περιμενες??:p ),ααα ωστε τετοιες δηλωσεις για εντουροβολτες κ ειδηλιακες παραλιες ειχαν γινει..:beer: Ισως το συγκεκριμενο να χαλασε απο τα σαλια που βγαζει το βρωμοσαλιγκαρο.

Καπου θα πεσαν σε κανα ηλεκτρικο συστημα και βραχυκυκλωσε.:wave2: :wave2: :beer:

XJR_Billy
02/07/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Ισως το συγκεκριμενο να χαλασε απο τα σαλια που βγαζει το βρωμοσαλιγκαρο.

Καπου θα πεσαν σε κανα ηλεκτρικο συστημα και βραχυκυκλωσε.:wave2: :wave2: :beer:

Όσο για σένα, ευτυχώς που παίρνεις ψηλή μηχανή.....
































και θ' ανέβει το επίπεδό σου λιγάκι...

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
02/07/2008, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Όσο για σένα, ευτυχώς που παίρνεις ψηλή μηχανή.....
































και θ' ανέβει το επίπεδό σου λιγάκι...

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: :) ;) :rotflmao: :rotflmao: :lol: :sun: :beer: :a5:

XJR_Billy
02/07/2008, 17:02
ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ!!! :D :D :D

ΑΥΡΙΟ ΤΟΝ ... ΕΕΕΕΕ..... ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ!!!:a25: :a25: :a54: :a54:

Τελικά τζάμπα θάψαμε την ΚΤΜ.:lol:

Μόνο το ψυγείο είναι της ΚΤΜ. Και το μοντέλο του 2007 έχει ακριβώς το ίδιο βεντιλατέρ που είχαν όλα τα ΧΤ ως τώρα. Και είναι Yamaha...

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν το έχει ξαναδεί αυτό το πρόβλημα μέχρι τώρα. Αν υποθέσουμε ότι το ΧΤ660 κυκλοφορεί από τα μέσα του 2004, έτυχα στην περίπτωση φαίνεται...:rolleyes:

:wave2: :wave2:

Steve_athens
02/07/2008, 17:05
:beer:

peskandritsos
02/07/2008, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ!!! :D :D :D

ΑΥΡΙΟ ΤΟΝ ... ΕΕΕΕΕ..... ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ!!!:a25: :a25: :a54: :a54:

Τελικά τζάμπα θάψαμε την ΚΤΜ.:lol:

Μόνο το ψυγείο είναι της ΚΤΜ. Και το μοντέλο του 2007 έχει ακριβώς το ίδιο βεντιλατέρ που είχαν όλα τα ΧΤ ως τώρα. Και είναι Yamaha...

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν το έχει ξαναδεί αυτό το πρόβλημα μέχρι τώρα. Αν υποθέσουμε ότι το ΧΤ660 κυκλοφορεί από τα μέσα του 2004, έτυχα στην περίπτωση φαίνεται...:rolleyes:

:wave2: :wave2: Iσως να μην εχει ξαναδει μηχανη να την οδηγαει σαλιγκαρι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
02/07/2008, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Iσως να μην εχει ξαναδει μηχανη να την οδηγαει σαλιγκαρι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Η ΣΑΝ σαλιγκάρι...:beer: :beer:

mai_tai
02/07/2008, 21:16
Δεν λες παλι καλα που δεν ανεβασε θερμοκρασια ...να χεις και φλαντζα κεφαλης κ.α -παντως ρε παλικαρια-πολλα μανταλακτικα δεν εχει η ΥΑΜΑΗΑ στις αποθηκες της-ενας φιλος για μια εξατμιση σε ΜΤ-03 περιμενε 5 μερες να ρθει...-απο που δεν ξερω:nono: -και μια αλλη φορα που ηθελε κατι στο συστημα εξαγωγης -παλι τοχε ακινητοποιημενο κανα 3ημερο-ελεος πια δεν αγορασαμε κινεζικο παπι....:rotflmao:

XJR_Billy
03/07/2008, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
Δεν λες παλι καλα που δεν ανεβασε θερμοκρασια ...να χεις και φλαντζα κεφαλης κ.α -παντως ρε παλικαρια-πολλα μανταλακτικα δεν εχει η ΥΑΜΑΗΑ στις αποθηκες της-ενας φιλος για μια εξατμιση σε ΜΤ-03 περιμενε 5 μερες να ρθει...-απο που δεν ξερω:nono: -και μια αλλη φορα που ηθελε κατι στο συστημα εξαγωγης -παλι τοχε ακινητοποιημενο κανα 3ημερο-ελεος πια δεν αγορασαμε κινεζικο παπι....:rotflmao:

Έχεις δίκιο σ' αυτό. Η Yamaha αρχίζει να μην είναι αυτή που ήταν... Εμένα μου είπαν ότι ότι ανταλλακτικό δεν υπάρχει, έρχεται αεροπορικώς από Ολλανδία που είναι και τα κεντρικά της Yamaha στην Ευρώπη.

Ρε μαμώτο, μιά καλή αντιπροσωπεία υπήρχε στην Ελλάδα, τώρα πάει να χαλάσει κι αυτή...:(

Ο μάστορας το τσέκαρε και δεν είχαμε περαιτέρω προβλήματα, ευτυχώς. Με το που άναψε το λαμπάκι θερμοκρασίας την έσβησα αμέσως και την άφησα να κρυώσει πριν την ξανακαβαλήσω.

:beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
03/07/2008, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ!!! :D :D :D

ΑΥΡΙΟ ΤΟΝ ... ΕΕΕΕΕ..... ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ!!!:a25: :a25: :a54: :a54:

Τελικά τζάμπα θάψαμε την ΚΤΜ.:lol:

Μόνο το ψυγείο είναι της ΚΤΜ. Και το μοντέλο του 2007 έχει ακριβώς το ίδιο βεντιλατέρ που είχαν όλα τα ΧΤ ως τώρα. Και είναι Yamaha...

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν το έχει ξαναδεί αυτό το πρόβλημα μέχρι τώρα. Αν υποθέσουμε ότι το ΧΤ660 κυκλοφορεί από τα μέσα του 2004, έτυχα στην περίπτωση φαίνεται...:rolleyes:

:wave2: :wave2: Το πηρες το ποδηλατακι σου??:lol:

XJR_Billy
03/07/2008, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το πηρες το ποδηλατακι σου??:lol:

Σήμερα το απόγευμα (εκτός απροόπτου)!!!:beer: :wave2:

peskandritsos
03/07/2008, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Σήμερα το απόγευμα (εκτός απροόπτου)!!!:beer: :wave2:

Τελικα ο cousin δεν χρειαστηκε ε? ;)

XJR_Billy
04/07/2008, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τελικα ο cousin δεν χρειαστηκε ε? ;)

Την πήρα χτες το απόγευμα!!

Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι τυχερός που υπήρχε γιατί δεν έχει ξαναχαλάσει άλλο:confused: !!

Διαφορετικά, θα έπρεπε να γίνει παραγγελία από τα κεντρικά στην Ολλανδία, και θα περίμενα κι άλλο...

Thanks for everything mate!!:beer:

Ενημέρωσε για ότι σχετικό με την Τενερέ...:beer: :beer: :wave2:

peskandritsos
04/07/2008, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Την πήρα χτες το απόγευμα!!

Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι τυχερός που υπήρχε γιατί δεν έχει ξαναχαλάσει άλλο:confused: !!

Διαφορετικά, θα έπρεπε να γίνει παραγγελία από τα κεντρικά στην Ολλανδία, και θα περίμενα κι άλλο...

Thanks for everything mate!!:beer:

Ενημέρωσε για ότι σχετικό με την Τενερέ...:beer: :beer: :wave2: Φτου ρε γμτο.

Εγω του ειπα να σου το δωσει την Δευτερα για να παω καμια βολτιτσα το ΣΚ.

Δεν θα ξαναπαω σε αυτο το συνεργειο.

Δεν κανουν π&στιες.:lol: :beer: :beer:

XJR_Billy
04/07/2008, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Φτου ρε γμτο.

Εγω του ειπα να σου το δωσει την Δευτερα για να παω καμια βολτιτσα το ΣΚ.

Δεν θα ξαναπαω σε αυτο το συνεργειο.

Δεν κανουν π&στιες.:lol: :beer: :beer:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: