PDA

View Full Version : Montersedici?....!!!



vangelis 64
05/07/2008, 02:37
Σύμφωνα με πληροφορίες των συνεργατών μας, η Ducati εξετάζει την παραγωγή μιας γυμνής έκδοσης με τον κινητήρα της Desmosedici RR!.Μέχρι στιγμής δεν έχει επιβεβαιωθεί κάτι επίσημα, αλλά οι φήμες κάνουν λόγο για μια naked μοτοσικλέτα που θα «χτυπήσει» τα B-King και V-Max.


To σενάριο μπορεί να φαντάζει πολύ δύσκολο να υλοποιηθεί, αφού δεν είναι το fairing της Desmosedici που ανεβάζει το κόστος της, αλλά ο σχεδόν χειροποίητος κινητήρας της. Εν ολίγοις η προοπτική του να αφαιρέσουν το κοστούμι μιας Desmosedici και να βάλουν ένα ψηλό τιμόνι, δεν θα δημιουργούσε μια οικονομικά προσιτή μοτοσικλέτα και όπως να το κάνουμε τα 60.000?+ για ένα γυμνό, φαντάζουν υπερβολικά πολλά.

Αυτό που θα μπορούσε όμως να επιτευχθεί, θα ήταν μια detuned και όχι τόσο εξωτική έκδοση του V4 κινητήρα, εφαρμοσμένη σε ένα πλαίσιο από την σειρά monster. Η πιθανότητα αυτή ενισχύεται και από το γεγονός πως ο –τετρακύλινδρος- ανταγωνισμός θα είναι δύσκολο να αντιμετωπισθεί στα επόμενα χρόνια με τα V2 και οι V4 κινητήρες, είναι η λύση για την Ιταλική εταιρεία, οπότε είναι θέμα χρόνου ν παρουσιασθούν οι πρώτες τετρακύλινδρες (V) Ducati.

Το σίγουρο είναι πως η Ducati δεν θα μείνει αμέτοχη στην κατηγορία των super muscle naked μοτοσικλετών και η απάντηση της στον ανταγωνισμό αναμένεται να παρουσιασθεί το φθινόπωρο στο σαλόνι του Μιλάνο, πιθανότατα σε πρώτη φάση με ένα Monster 1098 S4R.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Άντα να δεις κανά γυμνό στο δρόμο με τέτοιο μπροστινό,να σού κουνηθεί το σύστημα.:eek: :eek:


135803

makis206
05/07/2008, 10:10
Εσύ Βαγγέλη βρέθηκες στη ζωή μου για να με πωρώνεις, δεν εξηγείται αλλιώς !:a32: :a32:


:a8: :a8: :a53: :a8: :a49:

p@nos
05/07/2008, 10:15
αμα το βγαλουν με το σουλουπι του παλιου monster θα ηταν ωραιο,με το καινουριο ομνως οχι...

makis206
05/07/2008, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
αμα το βγαλουν με το σουλουπι του παλιου monster θα ηταν ωραιο,με το καινουριο ομνως οχι...

Πάνο άμα το δούμε ποτέ μπροστά μας το συγκεκριμένο θα ευχόμαστε να είχαμε άλλα τέσσερα χέρια για να τον :a31:


:lol: :look: :lol:

vangelis 64
05/07/2008, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εσύ Βαγγέλη βρέθηκες στη ζωή μου για να με πωρώνεις, δεν εξηγείται αλλιώς !:a32: :a32:
Είναι που δεν σε ξέρω καλά ακόμα.:p :p
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πάνο άμα το δούμε ποτέ μπροστά μας το συγκεκριμένο θα ευχόμαστε να είχαμε άλλα τέσσερα χέρια για να τον :a31:
Μαθαίνοντας όμως σιγά σιγά τίς χάρες σου,βλέπω να γινόμαστε κολλητάρια!:blush:

Άκου τέσσερα χέρια...ουάου!!! :eyepop: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
05/07/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Άκου τέσσερα χέρια...ουάου!!!:eyepop: :rotflmao: :rotflmao:

Πσσστ, και δύο τα "εργοστασιακά" μας μας κάνουν έξι !

:lol: :beer: :rotflmao:

vangelis 64
05/07/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
αμα το βγαλουν με το σουλουπι του παλιου monster θα ηταν ωραιο,με το καινουριο ομνως οχι... Εμένα όμως μού φαίνεται πιο όμορφο το καινούργιο σχέδιο.Το παλιό μπροστά του μοιάζει με μηχανάκι ντιλιβερά.:p :winka:

p@nos
05/07/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εμένα όμως μού φαίνεται πιο όμορφο το καινούργιο σχέδιο.Το παλιό μπροστά του μοιάζει με μηχανάκι ντιλιβερά.:p :winka:


:a53: :a53: :a53: :a53: :a53:




βασικα το παλιο ειναι πιο κλασσικο, πιο ρετρο και γι'αυτο μ'αρεσει περισσοτερο

:D :D :D

makis206
05/07/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
βασικα το παλιο ειναι πιο κλασσικο, πιο ρετρο και γι'αυτο μ'αρεσει περισσοτερο
:D :D :D

Το παλιό έχει καταφέρει το ότι με το που θ'ακούς τη λέξη monster να σου έρχεται στο νου, έχει γράψει τη δική του ιστορία πλέον κι αυτό είναι γεγονός !

Μπορούμε να πούμε όμως ότι το καινούργιο είναι άξιος αντικαταστάτης και νομίζω πως και αυτό θα συνεχίσει να γράφει τις δικές του χρυσές σελίδες σ'αυτή την ιστορία, δείχνει φρέσκο αν και πιο τολμηρό απ'ότι θα το περίμενα, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα το πάρω με στραβό μάτι, αντιθέτως, θα του δώσω την ευκαιρία που του αξίζει. :winka:

(άμα ξανανοίξω 4η μπύρα Σαββάτο απόγευμα να με χέσετε):lol:

red_monster
13/07/2008, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εμένα όμως μού φαίνεται πιο όμορφο το καινούργιο σχέδιο.Το παλιό μπροστά του μοιάζει με μηχανάκι ντιλιβερά.:p :winka:

το ακουσά και αυτό :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

Gares'
14/07/2008, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
το ακουσά και αυτό :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

Ναι το άκουσες και αυτό...Γούστα είναι αυτά και σε όποιον αρέσουν δεν χρειάζεται να αρέσει σε όλους το ίδιο και πρέπει να το καταλάβουν αυτό όλοι...Και δεν υπερασπίζομαι το μηχανάκι...Άντε πολύ "έγω και κανένας αλλός" έχουμε γίνει τελευταία.

okipouros
28/07/2008, 15:39
H Ducati ειναι σε δικιά τις κατηγορία, δεν πρόκειτε να μπει στο τριπακι να συναγωνιστεί ότι αρκουδα βγάλουν οι γιαπωνεζοι

devil's animal
30/07/2008, 14:53
μακαρι οτι βγαλουν να ειναι για το καλο του μοτοσυκλετισμου..:hypnotize


βασικα μακαρι να βγαλουν κατι που να μην χρειαζεται συνεργειο καθε 2 εβδομαδες και ολα οκ θα ειναι...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Road67
30/07/2008, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από okipouros
H Ducati ειναι σε δικιά τις κατηγορία, δεν πρόκειτε να μπει στο τριπακι να συναγωνιστεί ότι αρκουδα βγάλουν οι γιαπωνεζοι Ε οχι και αρκουδα η V max που ακομη και σημερα λιγα μηχανακια μπορουν εστω να σταθουν διπλα στο παλιο ποσο μαλιστα το καινουργιο. Α και που 'σαι εκει που θα εχεις κανει ταξιδι 3000 χιλιομετρα με τη V max αβιαστα κι ακουραστα με οτιδηποτε αλλο ποσες φορες θα εχεις ψαχτει για συνεργειο..
Αρκουδα η V max ...χαχα :hypnotize

catmaster
30/07/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Ε οχι και αρκουδα η V max που ακομη και σημερα λιγα μηχανακια μπορουν εστω να σταθουν διπλα στο παλιο ποσο μαλιστα το καινουργιο. Α και που 'σαι εκει που θα εχεις κανει ταξιδι 3000 χιλιομετρα με τη V max αβιαστα κι ακουραστα με οτιδηποτε αλλο ποσες φορες θα εχεις ψαχτει για συνεργειο..
Αρκουδα η V max ...χαχα :hypnotize

Sorry .... μιλάμε για το παλιό V-max ;;;

- Το γρήγορο που κάνει 3000 χλμ ξεκούραστα με την φοβερή θέση οδήγησης και τις καταπληκτικές αναρτήσεις ;;;

- Το υπερτούμπανο που δεν το περνάει τίποτα ακόμη και σήμερα ;;



????????

Κάτι πρέπει να έχω μπερδέψει δεν μπορεί .... :sad:


Μιλάμε για αυτό το πράγμα ;;;


138040

filipp0s
30/07/2008, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Sorry .... μιλάμε για το παλιό V-max ;;;

- Το γρήγορο που κάνει 3000 χλμ ξεκούραστα με την φοβερή θέση οδήγησης και τις καταπληκτικές αναρτήσεις ;;;

- Το υπερτούμπανο που δεν το περνάει τίποτα ακόμη και σήμερα ;;



????????

Κάτι πρέπει να έχω μπερδέψει δεν μπορεί .... :sad:


Μιλάμε για αυτό το πράγμα ;;;


Ξεχασες... το ποσο εκπληκτικά και με τι μεγαλη ευκολία έστριβε...

catmaster
30/07/2008, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Ξεχασες... το ποσο εκπληκτικά και με τι μεγαλη ευκολία έστριβε...


Μα αυτό ακριβώς λέω ρε man ....


Μπορεί η Ducati να έφτιαχνε μια ζωή μπουρδέλα , αλλά τουλάχιστον ήταν τρένα (όταν δεν ήταν στο μάστορα ) ....


Τι σχέση έχει αυτό το Ducati με το παλιό V-max που ήταν σα Dragster ;;;



Τι σχέση έχει αυτό το Ducati με το νέο V-max η το B-king τα οποία είναι σαν αμερικάνικες λιμουζίνες ;;; (και γι' αυτή την αγορά προορίζονται σε τελική )

:wacko:

filipp0s
30/07/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Μα αυτό ακριβώς λέω ρε man ....


Μπορεί η Ducati να έφτιαχνε μια ζωή μπουρδέλα , αλλά τουλάχιστον ήταν τρένα (όταν δεν ήταν στο μάστορα ) ....


Τι σχέση έχει αυτό το Ducati με το παλιό V-max που ήταν σα Dragster ;;;



Τι σχέση έχει αυτό το Ducati με το νέο V-max η το B-king τα οποία είναι σαν αμερικάνικες λιμουζίνες ;;; (και γι' αυτή την αγορά προορίζονται σε τελική )

:wacko:

+1000

μα το κατάλαβα, απλά τόνισα ένα ακόμα "προτερημα" του :D

sniper
30/07/2008, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Ε οχι και αρκουδα η V max που ακομη και σημερα λιγα μηχανακια μπορουν εστω να σταθουν διπλα στο παλιο ποσο μαλιστα το καινουργιο. Α και που 'σαι εκει που θα εχεις κανει ταξιδι 3000 χιλιομετρα με τη V max αβιαστα κι ακουραστα με οτιδηποτε αλλο ποσες φορες θα εχεις ψαχτει για συνεργειο..
Αρκουδα η V max ...χαχα :hypnotize

Ρε παλικάρι........


Για μηχανάκια μιλάμε εδώ έτσι;


όχι για το Vmax.....



@cat : +954 :lol:

Road67
30/07/2008, 15:47
Mα δεν εγραψα πουθενα οτι ειναι γρηγορη η Vmax. Απο αξιοπιστια και μονο. Ηταν σαφες αυτο που ειπα και με τα συνεργεια. Και μπορει να μην εχει παιχνιδιαρικο τιμονι αλλα οχι οτι δε στριβει. ΕΛΕΟΣ :confused: Κι η μηχανη ειναι ενα πολυ ομορφο muscle, πραγμα που δε μπορεις να πεις για το τερατακι που εγινε τεραταρα :winka:

sniper
30/07/2008, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
....Και μπορει να μην εχει παιχνιδιαρικο τιμονι αλλα οχι οτι δε στριβει. ΕΛΕΟΣ :confused: .....


Επαναλαμβάνω την ερώτησή μου..... μιλάμε για το μηχανάκι Vmax?

Road67
30/07/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Επαναλαμβάνω την ερώτησή μου..... μιλάμε για το μηχανάκι Vmax? Σε σχεση με το gsxr ΔΕ στριβει, αλλα κινειται αξιοπρεπως. Δε θα πας να κανεις παιχνιδια μ' αυτο. Σα να τραβας χειροφρενιες με μπεντλευ θα ηταν

gio-busa
10/09/2008, 03:00
xalane ta ducati.ksipna kosme k mi trws papa

red_monster
11/09/2008, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gio-busa
xalane ta ducati.ksipna kosme k mi trws papa


Κάλα λέει βάφτε όλοι κόκκινα και πετάχτετα στην αυλή μου τα 3μπούρδελα...:lol:

THRESH
12/09/2008, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Μα αυτό ακριβώς λέω ρε man ....


Μπορεί η Ducati να έφτιαχνε μια ζωή μπουρδέλα , αλλά τουλάχιστον ήταν τρένα (όταν δεν ήταν στο μάστορα ) ....


Τι σχέση έχει αυτό το Ducati με το παλιό V-max που ήταν σα Dragster ;;;



Τι σχέση έχει αυτό το Ducati με το νέο V-max η το B-king τα οποία είναι σαν αμερικάνικες λιμουζίνες ;;; (και γι' αυτή την αγορά προορίζονται σε τελική )

:wacko:

Για το νέο V-Max δεν ξέρω,αλλά το B-King δεν είναι με την καμία "αμερικανική λιμουζίνα":wave2:

OzZzZzY
12/09/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε παλικάρι........


Για μηχανάκια μιλάμε εδώ έτσι;


όχι για το Vmax.....



@cat : +954 :lol:



:lol: :lol:
+625

OzZzZzY
12/09/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
........ το B-king τα οποία είναι σαν αμερικάνικες λιμουζίνες ;;; (και γι' αυτή την αγορά προορίζονται σε τελική )

:wacko:


εχουν καποιες ομοιοτητες :lol: :lol:


141339

peskandritsos
12/09/2008, 16:43
Το B-KING δεν ειναι αυτο που φοραει ιδιο πλαισιο-κινητηρα με busa??

Διορθωστε με αν κανω λαθος

apav
12/09/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το B-KING δεν ειναι αυτο που φοραει ιδιο πλαισιο-κινητηρα με busa??

Ναι. :wave2:

peskandritsos
12/09/2008, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το B-KING δεν ειναι αυτο που φοραει ιδιο πλαισιο-κινητηρα με busa??

Διορθωστε με αν κανω λαθος Επειδη το εχει φιλος και το εχω οδηγησει ειναι αστερι και παρολο τον ογκο του οδηγιεται πολυ πιο ανετα απο το δικο μου (τενερε)
Καμια σχεση με το αμερικανικο ονειρο.
Μονο που πανω απο τα 150 πρεπει να δενεσαι με αλυσιδα για να μην φυγεις απο πανω.
Πολυ ωραια μηχανη και νιωθεις την δυναμη της ανα πασα στιγμη. :wave2: :beer: