PDA

View Full Version : μεταχειρισμένο Fazer



angels_gr
27/01/2005, 10:17
Παίδες, σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο Fazer. Ποια χρονιά άρχισε να βγαίνει το Fazer με τις εξατμίσεις κάτω από το κάθισμα??? Αυτό το μοντέλο με ενδιαφέρει. Μπορείτε να μου πείτε περίπου σε τι τιμές κυμαίνονται???

idi
27/01/2005, 10:22
το FZ6 Fazer ειναι μοντελο 2004

βγηκε στις εκθεσεις τελος 2003

μπορει να το βρης απο 6500 μεχρι 7000

tamis
27/01/2005, 16:40
pou eisai re angel_gr? xathikes re!!! parte einai kalo opws xereis ot exw kai gw! alla PROSOXH! exei LIGOTERA gkazia apo to r6 sou... me to dikastirio ti egine re?

gdevelek
27/01/2005, 17:07
Έχω ακούσει από ανθρώπους του χώρου ότι το νέο μοντέλο μπορεί να είναι σαφώς πιο όμορφο αλλά υστερεί σε ποιότητα κατασκευής.

Δεν ξέρω αν το παραπάνω είναι αλήθεια, ίσως υπάρχουν γνώστες στο φόρουμ να μας δώσουν τη γνώμη τους, αλλά σίγουρα ξενέρωσα όταν έμαθα πως το νέο μοντέλο έχει διπίστονες δαγκάνες στα φρένα μπροστά.

Σε κριτικές του προηγούμενου μοντέλου, όταν οι δοκιμαστές έγραφαν για τα φρένα, πάντα έλεγαν "εντάξει, έχει τα φρένα του R1, δεν χρειάζεται καν να τα σχολιάσουμε, πάμε στο επόμενο χαρακτηριστικό". Το έχω δει σε τουλάχιστον δύο reviews.

Αυτό πλέον δεν ισχύει για το νέο μοντέλο, η Yamaha για να κόψει κόστος έβαλε υποδεέστερα φρένα.

Επίσης το νέο μοντέλο βάζει φωτιές στα μπατζάκια του συνεπιβάτη, λόγω της θέσης των εξατμίσεων.

stukas
27/01/2005, 17:26
τρελλο μεγαλε!κ μην ξανακουσω κακο λογο για το μοτορι μου!Λοιπον φιλε χωρια την πλακα ο συνεπιβατης νοιωθει λιγη ζεστα στα μαλακα του μορια οχι ομως σε τοσο εντονο βαθμο οσο λεγετε κ αυτο μονο κατα τους καλοκαιρινους μηνες σε κινηση-μποτιλιαρισμα κ αυτο μεσα στην αθηνα.Οταν η μηχανη κινειτε δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα.Αυτα που λεω ειναι δοκιμασμενα-τεκμηριωμενα με συνεπιβατες-δοκιμαστες,την κολελλα μου κ τον αδερφο μου.Με φιλικους χαιρετισμους,stukas! :wave2:

angels_gr
27/01/2005, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tamis
pou eisai re angel_gr? xathikes re!!! parte einai kalo opws xereis ot exw kai gw! alla PROSOXH! exei LIGOTERA gkazia apo to r6 sou... me to dikastirio ti egine re?


Γεια σου φίλε Τάσο. Το δικαστήριο πήρε αναβολή για μετά το καλοκαίρι και δεν γίνεται να περιμένω άλλο. Γι’ αυτό σκέφτηκα να πάρω το Fazer που είναι πιο οικονομικό μέχρις ότου λήξη το δικαστήριο. Μετά έχει ο Θεός.

Φίλε Τάσο δεν χάθηκα, απλώς περιμένω να τελειώσετε με τις εξετάσεις σας και μετά θα σας τσιγκλήσω για βορειοσυνάντηση. :wave2:

angels_gr
27/01/2005, 18:17
Παιδιά εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι ένα μηχανάκι για να περάσω περίπου ένα χρόνο. Επειδή μου αρέσει η Yamaha και επειδή ξέρω αρκετά σε ανθρώπους και συνεργεία Yamaha, θέλω ένα Fazer ως πιο οικονομική λύση. Τώρα αν βρεθεί κάποιο άλλο μηχανάκι σε καλή κατάσταση και καλά λεφτά θα το σκεφτώ. Ως αρχή όμως έχω το Fazer.

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σας.

Dodok edessa
27/01/2005, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Γεια σου φίλε Τάσο. Το δικαστήριο πήρε αναβολή για μετά το καλοκαίρι και δεν γίνεται να περιμένω άλλο. Γι’ αυτό σκέφτηκα να πάρω το Fazer που είναι πιο οικονομικό μέχρις ότου λήξη το δικαστήριο. Μετά έχει ο Θεός.

Φίλε Τάσο δεν χάθηκα, απλώς περιμένω να τελειώσετε με τις εξετάσεις σας και μετά θα σας τσιγκλήσω για βορειοσυνάντηση. :wave2:


Αχα !!!!εδώ είστε λοιπόν καθάρματα….!!!!χαθήκατε !!!ρε ταμί εξαφανίσθηκες !!! angels – gr έλα Έδεσσα να σου δώσω ένα 1000 2003κολοφτιαγμενο.Για πούλημα είναι !!!άντε θα κεράσω καφεδάκι!!!

:wave2: :beer: :beer: :wave2:

angels_gr
28/01/2005, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
Αχα !!!!εδώ είστε λοιπόν καθάρματα….!!!!χαθήκατε !!!ρε ταμί εξαφανίσθηκες !!! angels – gr έλα Έδεσσα να σου δώσω ένα 1000 2003κολοφτιαγμενο.Για πούλημα είναι !!!άντε θα κεράσω καφεδάκι!!!

:wave2: :beer: :beer: :wave2:


1000 κολοφτιαγμένο??? Έφτασααααααααααααααα!!!! Ο καφές να είναι γλυκός με 5 έως 7 σταγόνες γάλα. Πες μου πότε.

sotosfz6
28/01/2005, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Έχω ακούσει από ανθρώπους του χώρου ότι το νέο μοντέλο μπορεί να είναι σαφώς πιο όμορφο αλλά υστερεί σε ποιότητα κατασκευής.

Δεν ξέρω αν το παραπάνω είναι αλήθεια, ίσως υπάρχουν γνώστες στο φόρουμ να μας δώσουν τη γνώμη τους, αλλά σίγουρα ξενέρωσα όταν έμαθα πως το νέο μοντέλο έχει διπίστονες δαγκάνες στα φρένα μπροστά.

Σε κριτικές του προηγούμενου μοντέλου, όταν οι δοκιμαστές έγραφαν για τα φρένα, πάντα έλεγαν "εντάξει, έχει τα φρένα του R1, δεν χρειάζεται καν να τα σχολιάσουμε, πάμε στο επόμενο χαρακτηριστικό". Το έχω δει σε τουλάχιστον δύο reviews.

Αυτό πλέον δεν ισχύει για το νέο μοντέλο, η Yamaha για να κόψει κόστος έβαλε υποδεέστερα φρένα.

Επίσης το νέο μοντέλο βάζει φωτιές στα μπατζάκια του συνεπιβάτη, λόγω της θέσης των εξατμίσεων.



παραπονο για την θερμοκρασια δεν εχει υπαρξει παρα μονο καλοκαιρι μεσα στην αθηνα σε συνθηκες που και πεζος ιδρωνεις.Εξαλλου δεν ειναι παπακι,αρα δεν ειναι για πολη,θελει δρομο...
οσο για τα φρενα σαφως του προηγουμενου ηταν πιο δυνατα αλλα για την μηχανη αυτα που εχει ειναι υπερ αρκετα...ακομα και για γρηγορη οδηγηση....αυτα

tamis
28/01/2005, 15:38
analoga pou kinise.... ta frena einai kala ama kinise mesa se poli opws oi perissoteroi.... giati? giati egw me tis dipistones se paniko paraligo na filisw to edafos agkalia me tin mixani alla tin kratisa... an den einai gialismeni i asfaltos entaxei paw pasw ta 4pistona einai kalitera... alla den nomizw na exeis pote problima me auto! deuteron oi exatmiseis... epeidi kikloforw MONO me tin mixani OLO to xrono nomizw oti mporw na exw gnwmi! :D xeimwna tha sou lene euxaristw gia tis exatmiseis giati den pagwnei o kolos tis pisw oso an den eixe.... to kalokairi i monadiki fora pou i kopela mou mou eipe oti zestathike itan otan ekana kontres me tin kopela mou apo pisw me mia BMW 5.25 sto dromo larisa saloniki gia kana 30ari xiliometra me sinexeia 12.000 stofes panw katw opote i zesti itan i megisti pou mporouse na bgei kai auto se kairo polu zesto.... entaxi den nomizw auto na einai i dikia sou kathimerinotita.... an einai pare fazer kai pali alla balw terminogi exatmisei pou einai thermomonotikes!!!! :D

poiotita kataskeueis epeidi den eixa alli mixani... ti na sou pw.... emena pantos timia mou fenete ektos.... apo kati leptomereies kati balbides pou akougontai opws kai sto palio sou R6.... kai olata R6 pou iparxoun.... allo problima einai to TPS pou einai stin eggiisi kai sto allazoun alla kata ta alla einai SUPER!!! egw apo bdomada paw gia allagi tps mallon! hmmmm apla exei ligotera gkazia apo to R6 sou! alla na sou pw kati giati den perneis ena fazer 1000? kati poio megalo sta idia lefta tha sou bgei!!!!

DODOK sovara twra kamia foto exeis apo to fazer apo ta meri sou kai ontos to poulaei? an nai poso? se ti katastasi einai? pes leptomeries giati psinome gia fazeraki 1000!!!!!!!!! :)

milaber
28/01/2005, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από tamis
an einai pare fazer kai pali alla balw terminogi exatmisei pou einai thermomonotikes!!!!


Eσύ τι θα του φορέσεις τελικά;

:p :p :p

tamis
28/01/2005, 15:59
ta gialia!!! :lol: ase re exw pixei me ta mathimata.... elatiria i kamia karina? karina i kamia exatmisei? brika kai kati thermenomena grips pou mallon akira giati ta dika mou einai super kai allwste erxete kalokaiiiiriiiii!!! opote ? hmmmm

basika thelw POLY exatmisei.... alla den briskw kamia pou na mou aresei polu.... thelw anoixth na akougete alla den einai kamia ektos metatropis.... einai kai akrives oi atimes.... opote

IF thelw exatmisei KANE
IF exw lefta KANE
paragkelia exatmisei
ELSE
douleia kai oikonomia
END IF
ELSE
IF thelw karina KANE
paragkelia tis SECDEM
else
Den bazw katholou
END IF
ELSE
Barate me kai as klaiw
END IF


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: