PDA

View Full Version : ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ



SOTHRHS
07/07/2008, 22:33
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΦΟΡΤΩΝΩ ΤΟ STROMA ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΧΑΝΙΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ

Λεωνίδας
07/07/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOTHRHS
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ.ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΦΟΡΤΩΝΩ ΤΟ STROMA ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΧΑΝΙΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΩΡΑΙΑ ΑΞΙΟΘΕΑΤΑ να πας να βρεις τον Μάκη να σε ξεναγήσει :smilea:

SOTHRHS
07/07/2008, 22:46
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΚΗΣ ?

DrIoannis
08/07/2008, 08:58
makis206 θα σε αναλάβει.Εγώ θα λείπω δυστυχώς...

AntoD
08/07/2008, 09:06
Να πας στο στο Νεροχώρι του δήμου Φρέ, να δωσεις τα συχαρικια στους λεβεντες της κρητης!


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62506

Road67
08/07/2008, 09:38
Τραβα και μια βολτα απο Θερισο να δεις τη μαυρη σημαια και να φας κανα πιτακι και για 'μενα :(

DrIoannis
08/07/2008, 09:42
Από παραλίες Μπάλος,Ελαφονήσι,Φαλάσερνα,Παλαιόχωρα κλπ.Πολύ πράμα...Χρόνο να έχεις να γυρνάς.

sergiosm
08/07/2008, 10:23
Αν έχεις χρόνο και όρεξη να διασχίσεις το φαράγγι.

Καλά μπάνια και καλή όρεξη ...

:wave2:

Tropeas
08/07/2008, 11:47
Εμπρόνιερο, Τζιτζιφέ, Βάμο, Ξώπολη, Βρύσες, Αρμένους, Στύλο, Μαχαιρούς
τα χωριά που αξίζει να δεις στην επαρχία Αποκωρώνου,
και αναψε και ενα κεράκι στον Αγ.Φανούριο στο 27χλμ Χανίων -Ρεθύμνου (μετά την διασταύρωση των Αγ.Πάντων) να πιεις και νεράκι τρεχούμενο που κατεβαίνει απο την τοποθεσία Σοποτό απο το χωριό μου.:winka: :beer: :wave2:

SOTHRHS
08/07/2008, 22:25
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ

liakaros
11/07/2008, 03:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Να πας στο στο Νεροχώρι του δήμου Φρέ, να δωσεις τα συχαρικια στους λεβεντες της κρητης!


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62506

Σε τρωει παλι ο κ@λος σου για διαμαχη ε??





































































ΕΛΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ...ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MUSTILI
11/07/2008, 07:54
Βρες και αγορασε τον οδηγο του Ψημμενου για την Κρητη, Με βοηθησε πολυ, οπως και αλλους που εχω ρωτησει. (Εκδοσεις Road)

Ευχαριστω, Στεφανος Ψημμενος



:lol: Σοβαρα αξιζει αλλα το εγραψα σαν διαφημιστικο σποτ:wave2:

Εχει φοβερα μερη. Βαλε κατω μερες και αρχισε να διαλεγεις μερη. Ειναι τεραστιο το νησι και γαματο.Προσεχε μην σε φανε οι δρομοι αν και με το στρομ δεν υπαρχει προβλημα:wave2:

vstrider
11/07/2008, 08:32
Ζήλεψα...
Θέλω και εγώ να πάω κρήτη.
Πολύ ωραίο μέρος, τα είπαν οι από πάνω...
Την έχω γυρίσει με μηχανή αρκετές φορές και θέλω να ξαναπάω...

zolotas
11/07/2008, 21:25
θελω και γω Χανια........:lol: ..........πηγα σε πρακτορειο και ζητανε κερατα για δωματιο ....στα 200Ε :eek: ............προτεινετε κανα μερος για διαμονη ρε παιδες .........η σκεψη μου ειναι να παμε χυμα και οτι βρουμε ........ξενοδοχεια λουξ με πισινες δεν γουσταρω

9 βραδια θα μεινουμε και σκεφτομουν 4 μερες Χανια και 5 Ηρακλειο .........περιμενω προτασεις ,τιμες,παραλιες ,ταβερνες,μπαρ ........και γρηγορα ε:evil:

Λεωνίδας
12/07/2008, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
θελω και γω Χανια........:lol: ..........πηγα σε πρακτορειο και ζητανε κερατα για δωματιο ....στα 200Ε :eek: ............προτεινετε κανα μερος για διαμονη ρε παιδες .........η σκεψη μου ειναι να παμε χυμα και οτι βρουμε ........ξενοδοχεια λουξ με πισινες δεν γουσταρω

9 βραδια θα μεινουμε και σκεφτομουν 4 μερες Χανια και 5 Ηρακλειο .........περιμενω προτασεις ,τιμες,παραλιες ,ταβερνες,μπαρ ........και γρηγορα ε:evil: εχεις πμ για τα δωμάτια :smilea:

χύμα δε θα το συνιστούσα μεταξύ 1-20 Αυγούστου μπορεί να ψάξεις αρκετά για να βρεις ένα δωματιάκι

παραλίες : trendy Αγ. Μαρίνα - Πλατανιάς με τα beach bar τους
must Φαλάσσαρνα, Ελαφονήσι, Φραγκοκάστελο, Σούγια κλπ

ταβέρνες δεν ξέρω τρώω σπίτι μου :blush:

bar / club αν θα 'σαι με γυναίκα ή με αντροπαρέα αλλάζει τελείως η απάντηση (μη σχολιάσει κανείς Χιώτης :lol: )

:wave2:

Tropeas
12/07/2008, 11:51
και θα σου πρότεινα τις μέρες να τις κάνεις 5-4 υπέρ Χανιών
και εαν δεν απαντήσει ο Μιχαλιός για το τι θα κάνεις τις 4 μέρες κάντο 6-3.... :winka: :beer: :wave2:

Road67
12/07/2008, 12:04
Στα Χανια οπωσδηποτε να φατε στο Καρναγιο κι αμα περασετε απ' το σπιτι του γρουσουζη να φορατε ματακι :D :rotflmao:

Tropeas
12/07/2008, 12:08
ε δεν θα πάνε και μια κουκουβάγια?
θα περάσουν απο το πατρικό του... :lol: :p

Road67
12/07/2008, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ε δεν θα πάνε και μια κουκουβάγια?
θα περάσουν απο το πατρικό του... :lol: :p


136461

project.breeze
13/07/2008, 11:18
Ταμάμ στην παλιά πόλη για καλό φαγητό.Κουκουβάγια για "ζουμερό" και λεμονόπιτα,Φαλάσερνα και Λουτράκι για μπάνιο.Γυναίκες άπειρες και πανέμορφες,προσοχή στους δρόμους κυκλοφορούν πολλοί οδηγοί με αυτοκτονικές διαθέσεις:wave2:

geomanous
13/07/2008, 14:48
Παντως αν αποφασισεις να πας... οδηγωντας στον Μπαλο να μας το πεις και εμας να το ξερουμε ;)

Εγω παντως δεν αξιωθηκα να παω εκει καθως τα παρατησα στη μεση της κακοτραχαλης διαδρομης πριν 3 χρονια δικαβαλος σε ενα ΧΤ 600...

πρεπει να ειναι πολυ ωραια παντως εκει αν και εχει και λιγο ποδαροδρομο στο τελος απ΄οσο θυμαμαι.

Καλα να περασεις!!

Tropeas
13/07/2008, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από geomanous
Παντως αν αποφασισεις να πας... οδηγωντας στον Μπαλο να μας το πεις και εμας να το ξερουμε ;)

Εγω παντως δεν αξιωθηκα να παω εκει καθως τα παρατησα στη μεση της κακοτραχαλης διαδρομης πριν 3 χρονια δικαβαλος σε ενα ΧΤ 600...

πρεπει να ειναι πολυ ωραια παντως εκει αν και εχει και λιγο ποδαροδρομο στο τελος απ΄οσο θυμαμαι.

Καλα να περασεις!!
πας και με βαποράκι.... (όχι απο αυτά που καθαρίζουνε... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ):wave2:

DimChios
14/07/2008, 05:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας

bar / club αν θα 'σαι με γυναίκα ή με αντροπαρέα αλλάζει τελείως η απάντηση (μη σχολιάσει κανείς Χιώτης :lol: )

:wave2:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τολμάω? δεν τολμάω!

:blush:


:rotflmao: :beer: :beer: :beer:

MikeG
14/07/2008, 10:13
Βρε βρε...
Πλέον έχω πάει σε τόσες πολλές τέλειες παραλίες που δε ξέρω τι να προτοπροτείνω & πως να εξηγήσω που ακριβώς είναι. Έχω πάει βλέπετε με το KTM:smokin: .
Γενικά όλα εξαρτώνται από το αν κάποιος θέλει ηρεμία ή φασαρία. Επίσης αν θέλει πολιτισμό ή neadertalισμό.
Νότια Κρήτη γενικά τα σπάει με δύσκολη όμως πρόσβαση. Βόρεια μόνο μετά το Καστέλλι Κισσάμου στα δυτικά & ανατολικά από Αγ Νικόλαο.
Από Χανιά προτείνω τα κλασικά : Σούγια, Παλιόχωρα, Κουντούρα, Ελαφονίση για να δείτε κώλους, Φαλάσσαρνα για τον ίδιο λόγο & αν το μηχανάκι πατάει χώμα Μπάλο στη Γραμβούσα. Αν κάποιος θέλει να κινηθεί μόνο νομό Χανίων θα του πρότεινα άραγμα στη Παλιόχωρα & όχι στα Χανιά. Τα Χανιά σε ένα απόγευμα τα ξεπετάς. Οι κοντινές παραλίες είναι πραγματικά μόνο για μάτι:winka:
Επίσης μια βόλτα στα χωριά & Ομαλό είναι must. Προτείνω Καλλικράτη (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=59247&highlight=%CA%E1%EB%EB%E9%EA%F1%DC%F4%E7), Ασκύφου, Θέρισσο, Βάμο & περίχωρα.
Τώρα από νομό Ρεθύμνου πάμε καθαρά και μόνο στα Νότια για παραλίες. Ίσως Ανώγεια & ορεινή διάσχιση Ψειλορίτη.
Πάμε τώρα στο νομό μου, Ηράκλειο.. Ας αποφύγετε καλύτερα τη Μεσσαρά, δε λέει τίποτα εκτός από κάποια χωριά στις παρυφές του Ψειλορίτη, όπως Γέργερη, Ζαρός. Σίγουρα υπάρχουν ωραίες νότιες παραλίες. Πάμε Κομό, Λέντα, Δισκό, Ακτή Πετράκη (χεραιτίσματα στο φίλο μου τον Άρη).
3 εκκλησιές, Τσούτσουρας, Δέρματος, Τέρτσα κ.α. Η πρόσβαση σε μερικές είναι από βατό χώμα.
Λασίθι :
Βασικά παντού μετά τον Αγ Νικόλαο στα Βόρεια & μετά την Ιεράπετρα στα Νότια. Must το καθαρό δυτικό μέρος. Από χωριά να φαν και οι κότες. Οροπέδιο Λασιθίου, Οροπέδιο Καθαρού, Ελούντα, Κριτσά, όλα από Παχιά Άμμο μέχρι να φτάσεις Σητεία, Ζάκρο, Ξερόκαμπο, Ζήρος....
Δεχόμαστε ερωτήσεις...... :smokin: :wave2:

zolotas
14/07/2008, 16:33
ειναι καλυτερα απο παλια εθνικη οδο?? θα παμε χυμα χωρις να κλεισουμε δωματια .......θα ψαχνουμε σαν μ@λακες ??:confused:

MikeG
14/07/2008, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ειναι καλυτερα απο παλια εθνικη οδο?? θα παμε χυμα χωρις να κλεισουμε δωματια .......θα ψαχνουμε σαν μ@λακες ??:confused:

Καλύτερα από παλιά εθνική τι εννοείς? Πολλές φορές η παλιά εθνική είναι ασύμφορη & πολλές φορές η παλιά είναι η ίδια με τη νέα.
Δωμάτια θα βρείτε αλλά όχι στα πιο γνωστά και τρέντυ μέρη.


:wave2: