PDA

View Full Version : Γενικό περιφερειακό Νοσοκομείο Δ.Αττικής (Αττικόν)..



Gandalf dr685sm
09/07/2008, 09:55
έχουμε μάθει να λέμε τα κακώς κείμενα και τα άσχημα που δέρνουν την χώρα μας.

Ε σήμερα θα πρωτοτυπήσω. Θα μιλήσω για το παιδιατρικό τμήμα του Αττικού Νοσοκομείου.

Η κόρη μου, μπήκε μέσα για μια δύσκολη επέμβαση στην λεκάνη (μηριαιο-οστεο-εκτομή) και η ανησυχία όπως καταλαβαίνετε σε τέτοιες περιπτώσεις και όταν μιλάμε για δημόσιο σύστημα υγείας είναι μεγάλες.

Παρόλες όμως τις ανησυχίες, οφείλω να βγάλω το καπέλο τόσο στην ομάδα εγχείρησης της κόρης , σε μια επέμβαση 3,5 ωρών!!!.... Με χειρούργο τον κο. Κανελόπουλο

Αλλά και στο προσωπικό του νοσοκομείου , του συγκεκριμένου τμήματος καθώς και στους ανθρώπους της καθαριότητας που έχουν κάνει ενα χώρο σαν και αυτό να ξεπερνάει πολλά ιδιωτικά νοσοκομεία.

Τόσο σε εικόνα εντός χώρων... αλλά κυρίως ρε παιδιά... το bed side manner. Πάντα με το χαμόγελο και πάντα με αρκετό κόσμο να σε στηρίζει και εσένα και το παιδί σου.

Πραγματικά μου έκανε εντύπωση και οφείλω να πω, πως μπαίνοντας ακόμα και μέσα στο νοσοκομέιο με ειδικές θέσεις για μοτοσυκλέτες!!!... και γενικά η αίσθηση του , σου δίνει την εικόνα αλλοδαπής.

Οφείλω λοιπόν , να δώσω τα εύσημα και για μια φορά να πω, πως κάτι επιτέλους στην Ελλάδα αξίζει να δώσω και φόρους ... και την συνδρομή μου χωρίς γκρίνιες και κατηγορίες.

Πραγματικά αξίζει η προσπάθεια αυτών των ανθρώπων ,που κάνουν οτι καλύτερο μπορούν και βλέπεις ανθρώπους εκεί που παρόλο τον πόνο τους, ξέρουν πως έχουν την περιποίηση που χρειάζονται.

Μπράβο τους και πάλι μπράβο τους.


Gandalf

AntoD
09/07/2008, 10:00
Παρά τις τεράστιες ελλείψεις στα πάντα είναι προς τιμήν τους!!

Να λέμε και τα καλά....

byron
09/07/2008, 10:38
:beer:

Ευχομαι όλα να πήγαν καλά για το παιδί. :beer:

TOLISTOLAROS
09/07/2008, 11:04
Κι εγώ καλά πήγα στο Νοσοκομείο της Ρόδου!
Περαστικά στη μικρή και σιδερένια!!!:) :) :) :) :) :) :beer:

apav
09/07/2008, 13:04
:beer:

byron
09/07/2008, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:beer:

Ρε apav. Τα μισά σου μηνύματα είναι μπύρες και χαιρετούρες λέμε :lol:

ARISPEED1
09/07/2008, 13:13
Περαστικά στην κόρη σου.Πραγματικά ειναι το πιο καινούργιο νοσοκομείο στην Αττική και ολα λειτουργουν σωστά μέχρι στιγμής ,αν και εχει ελλείψεις σε κάποια τμήματα.

Gia
09/07/2008, 13:32
Σιδερενιο το κοριτσι φιλε...και καλα κουραγια σε σας..

PortisHead
09/07/2008, 13:51
Σιδερένια η κουκλα σου και ποτε ξανα !!!
Ευχομαι ολα να πανε καλα !
:wave2:

yannis24
09/07/2008, 14:12
περαστικα στη κορη σου και καλη αναρρωση !!

οντως για το συγκεκριμενο νοσοκομειο εχουν ακουστει πολυ καλα λογια !

Απο την αλλη ομως ακουω οτι υπαρχουν απληρωτοι γιατροι, νοσοκομες και γενικα προσωπικο και ξεκινανε κινητοποιησεις !

makis206
09/07/2008, 14:15
Τα καλύτερα εύχομαι στην κοράκλα σου Μάγε και ποτέ ξανά ταλαιπωρίες σε νοσοκομεία, ακόμα κι αν είναι τόσο άψογα όσο αυτό !

:beer:

Tpap
09/07/2008, 14:24
να είναι υγιέστατη και δυνατη...!

:beer: :beer: :beer:

evvou
09/07/2008, 14:27
ευχομαι να ειναι παντα γερη και δυνατη η μικρουλα σου :beer: :beer: :beer:

Druuna
09/07/2008, 14:28
Μπραβο σου που εισαι τοσο σωστος εκει που χρειαζεται!!!!!

Γρηγορα περαστικα στην κορη....


:wave2:

kalesin
09/07/2008, 14:31
το βασικο ειναι οτι το κοριτσακι σου ειναι καλα

:beer: :beer:


κ εγω μετα απο προσφατο τρεξιμο με τον πατερα μου στον ερυθρο σταυρο, εχω να πω οτι ειχα μια ευχαριστη εκπληξη. Καθαριοτητα σε υψηλα επιπεδα, ιατρικη κ νοσοκομειακη φροντιδα υψηλοτατη.
Ειναι μερικα πραγματα που σε πεισμα των συνθηκων μας χαροποιουν ευχαριστα. Κ χαιρομαι που ειναι τα νοσοκομεια μας

:beer: :beer: :beer:

apav
09/07/2008, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε apav. Τα μισά σου μηνύματα είναι μπύρες και χαιρετούρες λέμε :lol:

η δύναμη της εικόνας, διδαχές από τον εικονίτσα γιατρό, δύο εικονίτσες=δύο χιλιάδες λέξεις

εάν γράψω/ουμε κάτι, ποιος/οι θα το διαβάσει/ουν, αναλογιστεί/ούν, απαντήσει/ουν;

θα διαβάσω/ούμε απαντήσεις ότι εδώ μέσα δεν γράφουμε σοβαρά ή ότι είμαστε χάσιμο χρόνου;

υγ εμείς φτιάχνουμε τις απαντήσεις που θα λάβουμε