PDA

View Full Version : ΖΟΥΔΙΑ...



Pinw
09/07/2008, 11:11
Πριν απο δυο χρονια αγορασα μια ιταλικη καλλονη των 1000cc.Αψογη συμπεριφορα,ξεχωριστη φινετσα,υπερικανοποιητικες επιδοσεις κ ασχετα με τις φημες κανενα απολυτως προβλημα!Μετα απο αυτα τα δυο υπεροχα χρονια μαζι της ειπα να κανω μια "ερευνα" αγορας μπας κ την αλλαξω,εκτος του οτι για να δωσεις ευρωπαικο πρεπει να κανεις τον "Βεγγο",πραγμα που δεν καταλαβαινω γιατι,φτανω στον dealer οπου την ειχα αγορασει.Ο τυπος απαθεστατος ετρωγε το κοτοπουλακι του,συνεχισε να το τρωει ενω αρχισα να του μιλαω κ οταν του ειπα οτι σκεφτομαι να αλλαξω την μηχανη,την οποια ειχα αγορασει απο τον ιδιο κ του εδωσα 12.000 euro σαν τον μ....α!,η απαντηση με μπουκωμενο απο κοτοπουλα στομα του ηταν:"Κ εγω τι θες να κανω;".Δηλαδη τοσο στα απαυτα τους μας εχουνε;μας βλεπουν μονο ως πορτοφολια;Εν ολιγης παιδες ενα μου απομενει να τους πω:ΟΞΩ ΖΟΥΔΙΑΑΑΑ!!!!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

byron
09/07/2008, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pinw
Εν ολιγης παιδες ενα μου απομενει να τους πω:ΟΞΩ ΖΟΥΔΙΑΑΑΑ!!!!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Γιατί να την δώσεις στον Ζούδια;

Ψάξε τους υπόλοιπους dealers αν μπορείς να κάνεις ανταλλαγή, ή δώστη μόνος σου. Στον κοτόπουλο πρέπει να ξαναπάς;

MikeG
09/07/2008, 11:16
:D


136154

apav
09/07/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Γιατί να την δώσεις στον Ζούδια;

Ψάξε τους υπόλοιπους dealers αν μπορείς να κάνεις ανταλλαγή, ή δώστη μόνος σου. Στον κοτόπουλο πρέπει να ξαναπάς;

+1

MOTO_B.MICHAEL
13/07/2008, 18:34
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΙΤΑΛΙΚΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ???ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΔΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.....:lol: ΠΑΡΕ ΕΝΑ CRYPTON X ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ!!!!!:wave2:

nassosxlvbros
13/07/2008, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Γιατί να την δώσεις στον Ζούδια;

Ψάξε τους υπόλοιπους dealers αν μπορείς να κάνεις ανταλλαγή, ή δώστη μόνος σου. Στον κοτόπουλο πρέπει να ξαναπάς;




Ωπα,διευκρίνισις:

ζούδια,(τα) ενικός το ζούδι=ζωύφιο χαρακτηρισμός εντόμου-εντόμων αλλά και ζώων κυρίως σε αγροτικές περιοχές που χαρακτηρίζονται από τις νυχτερινές τους δραστηριότητες σε αναζήτηση τροφής.(πχ ο περίφημος κρεμμυδάς ή τα διάφορα νυκτόβια τρωκτικά)
Μεταφορικά : ο μονόχνωτος,ο άνθρωπος που ζει με περιορισμένη κοινωνική ζωή,ο δειλός,που κινείται "σκοτεινά",υπογείως και με δόλο προκειμένου να κερδίσει τα προς το ζειν και όχι μόνον...

ε, όσοι είναι κάτω από τ'αυλάκι.....τους κακούς εμπόρους,τους ακοινώνητους (βασικά αυτούς) η γενικά αυτούς με τις "σκοτεινές"ανταλλαγές τους αποκαλούν "ζούδια"....

:wave2: :beer:

nickmonstro
13/07/2008, 19:17
Kαλα να παθεις με την Ιταλικη μ@λ@κι@ που πηγες και πηρες φιλαρακο!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalant
13/07/2008, 20:03
μα κι εσυ παλι την ωρα του φαγητου πηγες?

ειναι ιερη αυτη η ωρα φιλε μου...

:lol:

Ζεύκας
13/07/2008, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Ωπα,διευκρίνισις:

ζούδια,(τα) ενικός το ζούδι=ζωύφιο χαρακτηρισμός εντόμου-εντόμων αλλά και ζώων κυρίως σε αγροτικές περιοχές που χαρακτηρίζονται από τις νυχτερινές τους δραστηριότητες σε αναζήτηση τροφής.(πχ ο περίφημος κρεμμυδάς ή τα διάφορα νυκτόβια τρωκτικά)
Μεταφορικά : ο μονόχνωτος,ο άνθρωπος που ζει με περιορισμένη κοινωνική ζωή,ο δειλός,που κινείται "σκοτεινά",υπογείως και με δόλο προκειμένου να κερδίσει τα προς το ζειν και όχι μόνον...

ε, όσοι είναι κάτω από τ'αυλάκι.....τους κακούς εμπόρους,τους ακοινώνητους (βασικά αυτούς) η γενικά αυτούς με τις "σκοτεινές"ανταλλαγές τους αποκαλούν "ζούδια"....

:wave2: :beer:

που να τα ξέρουν ρε Νάσο αυτά οι πρωτευουσιάνοι! :lol:

iLia
13/07/2008, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Ωπα,διευκρίνισις:

ζούδια,(τα) ενικός το ζούδι=ζωύφιο χαρακτηρισμός εντόμου-εντόμων αλλά και ζώων κυρίως σε αγροτικές περιοχές που χαρακτηρίζονται από τις νυχτερινές τους δραστηριότητες σε αναζήτηση τροφής.(πχ ο περίφημος κρεμμυδάς ή τα διάφορα νυκτόβια τρωκτικά)
Μεταφορικά : ο μονόχνωτος,ο άνθρωπος που ζει με περιορισμένη κοινωνική ζωή,ο δειλός,που κινείται "σκοτεινά",υπογείως και με δόλο προκειμένου να κερδίσει τα προς το ζειν και όχι μόνον...

ε, όσοι είναι κάτω από τ'αυλάκι.....τους κακούς εμπόρους,τους ακοινώνητους (βασικά αυτούς) η γενικά αυτούς με τις "σκοτεινές"ανταλλαγές τους αποκαλούν "ζούδια"....

:wave2: :beer:

Μπα..εχει κι αλλες εννοιες αναλογα της περιοχης υποθετω. Η θεια μου λεει ζουδια τα χαζοχαρουμενα γενικως...τα μαλλον αργα να παρουν στροφες κτλ (εχω υπαρξει ζουδιο απειρες φορες..γελαω μονο και που το λεει :rotflmao: )

mourgakos
13/07/2008, 21:26
πηρε ιταλικο,πρεπει να τον κραζετε?
αφου θα το αλλαξει......καποτε....:wave2:

nassosxlvbros
13/07/2008, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
που να τα ξέρουν ρε Νάσο αυτά οι πρωτευουσιάνοι! :lol:
ΧΕΧΕΧΕ
και πάρτε μερικές παλιές αλλά και μοντέρνες που μούρθαν τώρα:

Μαλίνα/μαλινάρισα: φόβος τρομάρα/τρόμαξα
εφτού:εκεί,εδώ
εφτούνο:αυτό
τσιμπλί:φωτιστικό παλιάς εποχής με λάδι και αδύναμο φως.. μτφ.: χάλια φώτα
σκουτέλα: κούπα, φλυτζάνι μεγάλο
αμούτσι: τζάμπα
ερήμην: πράξεις /ενέργειες χωρίς ιδιαίτερο νόημα
μασκαράς: απατεώνας
εχεις πιεί τον Αναστόπουλο: πίνεις πολύ
Περπέτουλας:παρατσούκλι ξάδερφου (άσχετο)
Καδρόνης:παρατσούκλι γείτονα (κι αυτό άσχετο)
Πεπές:χαζός
Μουρλοπάκης:παλαβός αλλά ακίνδυνος
Ο τάδε δεν κάνει ούτε για μανούσα:αναξιόπιστος
χύστρα,σουρωτήρι:χυδαίος χαρακτηρισμός για κοπέλα που έχει πολλούς φίλους..
ντελίνας: ο μη φανατικός ανήρ
μπαλαμός:απεχθής έκφραση για τον εκπρόσωπο της λευκής φυλής
ντάλε-κουάλε: κόπια,πιστό αντίγραφο,συνήθως τα ίδια χάλια
χαμπέρι:κακό μαντάτο αλλά και το μου@ί :)
ξερός:ψόφιος,κουρασμένος
ξερή: η @ούτσα..
τσορομπίλι-α:συνήθως πιτσιρίκι που με τη πρώτη ευκαιρία σου σουφρώνει από κινητό έως τσιγάρα,αλητάκι,χαμίνι,μαριδα,αγέλη με πιτσιρίκια
κορμάδι: αδέσποτος σκύλος μτφ.αλήτης
τσορέλα,τσορελής:κλοπή,κλέφτης (μάλλον τσιγγάνικη λέξη)
γκρόβερ,γκροβερίνος:το γνωστό συνοδευτικό δαχτυλίδι της βίδας μτφ.η κωλ@τρυπα,άνθρωπος που "δίνει το γκρόβερ του" ..:lol:
"πάει βουή" : τρέχει γρήγορα

Ζεύκας
14/07/2008, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
ΧΕΧΕΧΕ
και πάρτε μερικές παλιές αλλά και μοντέρνες που μούρθαν τώρα:

Μαλίνα/μαλινάρισα: φόβος τρομάρα/τρόμαξα
εφτού:εκεί,εδώ
εφτούνο:αυτό
τσιμπλί:φωτιστικό παλιάς εποχής με λάδι και αδύναμο φως.. μτφ.: χάλια φώτα
σκουτέλα: κούπα, φλυτζάνι μεγάλο
αμούτσι: τζάμπα
ερήμην: πράξεις /ενέργειες χωρίς ιδιαίτερο νόημα
μασκαράς: απατεώνας
εχεις πιεί τον Αναστόπουλο: πίνεις πολύ
Περπέτουλας:παρατσούκλι ξάδερφου (άσχετο)
Καδρόνης:παρατσούκλι γείτονα (κι αυτό άσχετο)
Πεπές:χαζός
Μουρλοπάκης:παλαβός αλλά ακίνδυνος
Ο τάδε δεν κάνει ούτε για μανούσα:αναξιόπιστος
χύστρα,σουρωτήρι:χυδαίος χαρακτηρισμός για κοπέλα που έχει πολλούς φίλους..
ντελίνας: ο μη φανατικός ανήρ
μπαλαμός:απεχθής έκφραση για τον εκπρόσωπο της λευκής φυλής
ντάλε-κουάλε: κόπια,πιστό αντίγραφο,συνήθως τα ίδια χάλια
χαμπέρι:κακό μαντάτο αλλά και το μου@ί :)
ξερός:ψόφιος,κουρασμένος
ξερή: η @ούτσα..
τσορομπίλι-α:συνήθως πιτσιρίκι που με τη πρώτη ευκαιρία σου σουφρώνει από κινητό έως τσιγάρα,αλητάκι,χαμίνι,μαριδα,αγέλη με πιτσιρίκια
κορμάδι: αδέσποτος σκύλος μτφ.αλήτης
τσορέλα,τσορελής:κλοπή,κλέφτης (μάλλον τσιγγάνικη λέξη)
γκρόβερ,γκροβερίνος:το γνωστό συνοδευτικό δαχτυλίδι της βίδας μτφ.η κωλ@τρυπα,άνθρωπος που "δίνει το γκρόβερ του" ..:lol:
"πάει βουή" : τρέχει γρήγορα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευχαριστώ που με μετέφερες στα πάτρια εδάφη! :lol:

nassosxlvbros
14/07/2008, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ευχαριστώ που με μετέφερες στα πάτρια εδάφη! :lol:

σκηνικό στον "κράχτη" :

-πούσαι ρε Κούλη;καλά; (ο Κούλης χαιρετάει δια νευματος)

καμια γυναίκα;γαμείς καμια στάλα;(στραβώνει ο Κούλης και λέει:)

-Άσε ρε... που.... γαμώ...έχει πέσει περενόσπορος...στο τέλος θα γ@μισοω την ίδια μου τη μάνα...
:lol:

MOTO_B.MICHAEL
14/07/2008, 17:48
ΟΜΟΡΦΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ!

Ζεύκας
15/07/2008, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
σκηνικό στον "κράχτη" :

-πούσαι ρε Κούλη;καλά; (ο Κούλης χαιρετάει δια νευματος)

καμια γυναίκα;γαμείς καμια στάλα;(στραβώνει ο Κούλης και λέει:)

-Άσε ρε... που.... γαμώ...έχει πέσει περενόσπορος...στο τέλος θα γ@μισοω την ίδια μου τη μάνα...
:lol:

πάει ο κράχτης με τα μπιλιάρδα του...:sad:

από κάτω το οβελιστήριο για πιτόγυρα και δίπλα το πρακτορείο με τα περιοδικά από Αγγλία...

πάνε...άνοιξαν καλλυντικά,αθλητικά και τα ρέστα... :rolleyes: