PDA

View Full Version : Νέος και Εγώ



lazaroz
09/07/2008, 19:03
Καλησπέρα παιδιά στην παρέα με τις πολλές πολλές γνώσεις

Να σας εκφράσω τις σκέψεις μου!
Γενικά είμαι νέος χρήστης μοτοσυκλετών (περίπου 1 χρόνο με ένα 200cc Scooterακι)

Eχω πορώθει λοιπόν με το V-Strom

Πήγα λοιπόν σήμερα σε αντιπροσωπεία για τιμή(ΒΥΝΙΟΣ)
Μου είπε
Μηχανή
Βαλίτσα
Κάγκελα
Τριπλέτα
Bagster
Χούφτες
Ποδιά

Δώρο ο συναγερμός
Σύνολο 7825
Πώς σας φαίνεται σαν τιμή καλή???
Πρέπει να βάλω τίποτα άλλο που είναι απαραίτητο?
Έχει διπλό στάντ από την μάνα της ή είναι έξτρα?

P.S.: Δεν παίρνω τα δώρα που μου δίνει γιατί θα κάνει ανταλλαγή Scooter μου
σε καλή τιμή και λεεί δεν γίνεται δώρα και ανταλλαγή

P.S.II: αααα Πουλάω και ένα Kymco People s200i(Μοντέλο 9/2007,2200Km)
1900 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται ή έχει κανένα γνωστό που να ενδιαφέρεται.

Ευχαριστώ και περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας

miketzif
09/07/2008, 22:56
κατ' αρχήν καλώς ήλθες και καλές βόλτες και να πώ καλορίζικη (αν καταλαβα καλά την έχεις κλεισει την Μηχανή)

Τώρα ως προς την τιμή δεν νομίζω ότι είναιι κάτι το ιδιαίτερο νομίζω ότι στα έχει χρεώσει κανονικά ( εκτός συναγερμού)
7195 η μηχανή
250 πέριπου η βαλίτσα να είναι τζίβι 52
130 περίπου τα καγκελα
300-350 η τριπλέτα
100+ το μπάκγστερ (δεν έιμαι πολύ σίγορος )
45 οι χούφτες μαμα
170 η ποδιά

Το σταντ από την άλλη έιναι εχτρα και αν θες την γνώμη μου βάλε το.


Θα ήθελα όμως να σου κάνω μια επισήμανση αν δεν έχεις κάλο εξοπλισμό αναβάτη κράνος μπουφάν κ.λπ. και δυσκολέυσαι στα φράγκα, καλύτερα να πάρεις πρωτα αυτά.

και πάλι καλές βόλτες

:wave2:

table920
09/07/2008, 22:56
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΑΧΑΡΝΩΝ 7195 ΤΙΜΗ ΔΩΡΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΧΟΥΦΤΕΣ ΒΑΛΙΤΣΑ GIVI 46 LIT ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΒΥΝΙΟΥ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΚΑΝΟΥΝ300 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ.ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΑΝΤ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

lazaroz
10/07/2008, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από miketzif
κατ' αρχήν καλώς ήλθες και καλές βόλτες και να πώ καλορίζικη (αν καταλαβα καλά την έχεις κλεισει την Μηχανή)

Θα ήθελα όμως να σου κάνω μια επισήμανση αν δεν έχεις κάλο εξοπλισμό αναβάτη κράνος μπουφάν κ.λπ. και δυσκολέυσαι στα φράγκα, καλύτερα να πάρεις πρωτα αυτά.

και πάλι καλές βόλτες

:wave2:

Δεν την έχω κλείσει ακόμα φίλε μου κοιτάω τιμές και τι έξτρα χρειάζομαι να βάλω

Και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να βάλω το διπλό στάντ και μάλλον θα το βάλω

Όσο για τον εξοπλισμό αναβάτη που λές έχω ήδη πάρει
Μπουφάν καλοκαιρινό Dainese(Air-Flux)
Κράνος Jet Dainese(D-Jet νομίζω λέγεται)
Μπουφάν Cordura της Colori
Κράνος Full-Face(HJC)
Γαντάκια καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα της Colori

Παπουτσάκια μου λείπουν αλλά μικρό το έξοδο νομίζω
Τα ακριβά τα έχω πάρει ήδη

toyota
10/07/2008, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από miketzif
κατ' αρχήν καλώς ήλθες και καλές βόλτες και να πώ καλορίζικη (αν καταλαβα καλά την έχεις κλεισει την Μηχανή)

Τώρα ως προς την τιμή δεν νομίζω ότι είναιι κάτι το ιδιαίτερο νομίζω ότι στα έχει χρεώσει κανονικά ( εκτός συναγερμού)
7195 η μηχανή
250 πέριπου η βαλίτσα να είναι τζίβι 52
130 περίπου τα καγκελα
300-350 η τριπλέτα
100+ το μπάκγστερ (δεν έιμαι πολύ σίγορος )
45 οι χούφτες μαμα
170 η ποδιά

Το σταντ από την άλλη έιναι εχτρα και αν θες την γνώμη μου βάλε το.


Θα ήθελα όμως να σου κάνω μια επισήμανση αν δεν έχεις κάλο εξοπλισμό αναβάτη κράνος μπουφάν κ.λπ. και δυσκολέυσαι στα φράγκα, καλύτερα να πάρεις πρωτα αυτά.

και πάλι καλές βόλτες

:wave2:


Τριπλέτα φαντάζομαι θα εννοεί μόνο τα κάγκελα,τ ιμή περίπου 100 ευρώ.

AntoD
10/07/2008, 10:53
Γιατι μιας και εισαι νεος στις μεγαλες μοτο δεν παιρνεις μια μεταχειρισμεη που να τα εχει όλα επανω….και να γλυτωσεις και ένα 3000αρο σιγουρα.

Για το σκουτερακι θα με ενδιεφερε αλλα στην τιμη που λες παιρνω καινουργιο kymco agility city 150 με 1500!!!
Κατι καλυτερο

miketzif
10/07/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Τριπλέτα φαντάζομαι θα εννοεί μόνο τα κάγκελα,τ ιμή περίπου 100 ευρώ.

εγώ υπολόγισα και τις βαλίτσες τις πλαινές γι' αυτο είπα 300-350

Road67
10/07/2008, 13:35
Καποια στιγμη που συζητιοταν να παρω μια δουλεια επαρχια εκανα μια σκεψη να δωσω xmax και fazer και να παρω κατι σε ss η πολυ ματσο street. Τη μεγαλη θα την πουλαγα εγω σε ιδιωτη και το σκουτερ το πηγα για ανταλλαγη στο βυνιο. Μαζι με την ανταλλαγη μου εδινε και συναγερμο και μπαγκστερ η καγκελα και σχαρα μπαγκαζιερα. Αυτο που λες οτι σου ειπανε μου φαινεται πολυ περιεργο. Και ξαναπηγα αλλη μια φορα στο βυνιο που ηθελα να ανταλλαξω το xmax με το CBF500 και παλι μου εδινε τα ιδια δωρα. Και το λεω αυτο διοτι αν πεις οτι την πρωτη φορα μου εδινε τα δωρα γιατι θα αγοραζα πολυ ακριβη μηχανη, τη δευτερη φορα πηγα για ενα μηχανακι που ειχε 5,5 χιλιαρικα.
Οπως και να εχει ευτυχως δεν εκανα κανενα απο τα δυο ατοπηματα :D :D

Καλοριζικη φιλε μου και ψαξτο λιγο παραπανω.

Πηγαινε μια βολτα κι απ' τη γκλομπαλ

tzarot
10/07/2008, 14:27
Καλώς τον, καλά χιλιόμετρα και πάντα με ασφάλεια.

Τώρα για τα όσα ανέφερες: Φίλε ψάξε αρκετά και πάντα να θυμάσαι ένα πράγμα, όποτε ο πωλητής σου πεί δεν μπορεί να κάνει κάτι, τότε είναι ακριβώς που τον πιέζεις περισσότερο. Προσωπικά αυτό κάνω, εδώ και πολύ καιρό και έχει αποτέλεσμα.

Επίσης προσωπικά για να συγκρίνω σωστά θα έλεγα στον πωλητή: Τη μηχανή γυμνή ΠΟΣΟ?Έτσι "φαίνονται" όλα...

Georgaras
10/07/2008, 15:49
Φιλαρακι εχω την παρελαβα προχτες απο την αντιπροσωπια Suzuki Αχαρνων και Νιρβανας (Πατησια)
τα παιδια μεσα ειναι πολυ εξυπηρετικα και με βοηθησαν παρα πολυ.

και εγω σχετικα απειρος οδηγος ειμαι αφου απο το supra που ειχα πηγα σε V-strom 650 καινουργιο.

οσο για το κεντρικο σταντ οπως ειπαν και τα παιδια ειναι εχτρα αλλα αξιζει να το βαλεις.

λοιπον εχουμε και λεμε

τιμη την αγορασα 7195
(εδωσα προκαταβολη 3000 και τα υπολοιπα με δωσεις με επιτοκιο 7,9) .
πιο λιγο απο οτι εδιναν αλλοι, βεβαια ειναι και τι συνεργασια εχει ο καθε αντιπρωσοπος με την τραπεζα.

δωρο

καγγελα (γνησια)
βαλιτσα (Givi)
Χουφτες γνησιες
δυστιχως δεν μου δωσανε δωρο τον συναγερμο

συναγερμος meta defcom3 (230 euro με εκπτωση)
και το σταντ το πληρωσα και αυτο με εκπτωση.

το καλο ειναι οτι οτι παρω απο αξεσουαρ εχω και 15% εκπτωση σαν πελατης.
και σχεδιαζω να βαλω καρινα (γνησια) και φλασακια λευκα.


αυτα και απο εμενα

Η μηχανη ειναι φοβερη, δεν θα σε δυσκολεψει καθολου!





:beer: :beer: :beer: :beer:

table920
14/07/2008, 20:14
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ :beer: :beer: :beer:

Georgaras
15/07/2008, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από table920
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ :beer: :beer: :beer:


Ειναι καλα παιδια και πολυ εξυπηρετικα. και να φανταστεις οτι τυχαια πηγα εκει, διοτι μενω εκει κοντα και ειναι η γειτονια μου.

Τωρα θα τους ξαναεπισκεφθω για να βαλω κατι αξεσουαρακια!!!!



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

table920
15/07/2008, 01:13
ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΛΛΑΡΗ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΕΧΩ 15%ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ