PDA

View Full Version : τροχαιο με R1....



McTalas
10/07/2008, 00:38
Περιπου στις 00:30 καθως επεστρεφα απο την μαλακασα 200μ απο τα διοδια (αυτα που δεν πληρωνουμε στον γυρισμο) στην μεσαια λωριδα ήταν ενα R1 τρακαρισμενο και καιγόταν, κοσμο δεν ειχε τριγυρω ουτε τροχαια πυροσβεστικη και κανενας δεν σταματησε να σβησει την φωτια,
αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας με ενημερωσει παρακαλω.

BLiTzER
10/07/2008, 01:35
Πέρασα κι εγώ, γυρνώντας από το rockwave, λίγο αργότερα από σένα. Η μηχανή ήταν στην άσφαλτο, δεξιά λωρίδα, εμφανώς καμμένη, δεν υπήρχε φωτιά βέβαια. Ακριβώς από πίσω της ήταν σταματημένη με αλάρμ μια νταλίκα. Δεν ξέρω αν είχε σχέση ή απλά σταμάτησε να βοηθήσει.

Αν πρόσεξα καλά (οδηγούσα κιόλας) ήταν κάποιοι στα ξηρόχορτα μεταξύ των διαχωριστικών μπαριέρων και νομίζω υπήρχε και τραυματίας καθισμένος με την πλάτη στη μπαριέρα. Μου φάνηκε να αναπνέει, αν και το ατύχημα έδειχνε άσχημο. Αν ξέρει κανείς κάτι για το παιδί, ας ενημερώσει. Δεν υπήρχαν ασθενοφόρα ή περιπολικά. Πρέπει να ήταν περίπου 1 η ώρα.

odt
10/07/2008, 14:32
το μηχανάκι είχε πάρει φωτιά και είχε έρθει πυροσβεστική για να τη σβήσει...Το βυτιοφόρο ίσως είχε ανάμιξη στο συμβάν...

Όταν πέρασα εγώ, ο οδηγός ήταν από την εσωτερική μεριά στις μπαριέρες, τον είχαν μεταφέρει προφανώς...ήταν καθισμένος και μιλούσε στους αστυνομικούς...

:sick:

McTalas
13/07/2008, 01:15
αντιγραφη απο γειτονικο φορουμ:


"Το παιδι ειναι γνωστος μου,ευτυχως εχει γλυτωσει με σημαδια και πρηξιματα παντου και ενα σπασιμο στο δεξι του χερι.Απο εξοπλισμο φοραγε μονο κρανος που ομως του εσωσε την ζωη(το κεφαλι του εγινε τουμπανο).Δυστυχως το μηχανακι ηταν φρεσκοστρωμενο και ο τυπος δεν προλαβε να το χαρει.Ειναι 23 χρονων και ηταν η πρωτη του μηχανη..Ηταν στην αριστερη λωριδα οταν τον εκλεισε ενα αμαξι που ηρθε γρηγορα απο την δεξια λωριδα,πλακωθηκε στα φρενα αλλα τον εφερε καπακι,επεσε, και ο αλλος εφυγε!"



σημασια εχει που το παλικαρι ειναι καλα!!

tzarot
13/07/2008, 01:21
Να είναι καλά το παιδί, και τίποτε άλλο να μην του συμβεί ξανά.

Απλά δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ: ρε παιδιά πρώτη μηχανή R1...

Πείτε ότι θέλετε, διαφωνώ κάθετα.

McTalas
13/07/2008, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
Να είναι καλά το παιδί, και τίποτε άλλο να μην του συμβεί ξανά.

Απλά δεν μπορώ να μην αναρωτηθώ: ρε παιδιά πρώτη μηχανή R1...

Πείτε ότι θέλετε, διαφωνώ κάθετα.
φιλε μου συμφωνω!!
οτι εχω να πω για αυτο το θεμα το λεει η υπογραφή μου...

extremist
13/07/2008, 02:38
:( Τελικά αν δεν έχεις κάποιον να σε αποτρέψει απο μια τέτοια αγορά,αργά ή γρήγορα την πατάς..

Έκανα πως και πως να πάρω R1 πριν 1 χρόνο και πάλι καλά μου βάλανε μυαλό και ξεκίνησα απο χαμηλά.Περαστικά στο παλικάρι και μακάρι να το πάρει απο την αρχή με άλλο σκεπτικό αυτή τη φορά.Ακόμη και τα όνειρα θέλουν τις θυσίες τους.:)

Road67
14/07/2008, 09:59
Περαστικα στο παλικαρι. Απο εκει και περα εχω πει πολλες φορες ποσο αντιθετος ειμαι με το να ειναι η πρωτη μηχανη κατι τετοιο, ΑΛΛΑ και με cb500 να ηταν το περιστατικο οπως περιγραφεται θα μπορουσε να εχει συμβει πανομοιοτυπο. Εκτος κι αν λογω αμαθειας τσεκουρωσε τα φρενα που ως γνωστον τα φρενα των ss γενικα δεν προοριζονται για φρενα πανικου απο πρωτοπειρους. Σε αυτη την περιπτωση οχι οτι το cbακι δε θα μουλαρωνε αλλα τα αποτελεσματα μπορει να μην ηταν τα ιδια. Και παλι οσα λεω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν εχω πραγματικη γνωση μονο ακουστικη.