PDA

View Full Version : SUZUKI RG500 Γαμμα



Avapxia
28/01/2005, 19:47
:bigcry: :bawl: :eyepop: :uplate: :hypnotize

Αν ασχολείται κανείς με αυτές να βρεθούμε.
Να μια φώτο της δικιάς μου.


8065

rd350lc
28/01/2005, 22:12
o xaros bghke pagania.....:D
oraio moto....:beer:

Dodok edessa
29/01/2005, 09:03
Πω πω ρε Κοσμά !!!
:(


Ποσά χρόνια ήταν το Όνειρο μου , αν και το δικό σου είναι λίγο εξελιγμένο, πιστεύω ότι στα χρώματα και στην αρχική μορφή της μάνας του (μπλε άσπρο) ήταν και είναι πανέμορφο.
Αν βρεθεί κανένα σε original κατάσταση πολύ ευχαρίστως θα το έπαιρνα, να στόλιζε το γκαράζ μου .και για μερικές κοντινές βολτίτσες γεμίζοντας τους δρόμους διχρονίλα !!!


:D :D :D


Καλές βόλτες !!!!!
Two stroke for ever !!!!!


:wave2: :beer:


8069

fire
31/01/2005, 10:24
φιλε μου πανεμορφο..μπραβο σου..τι ιπποδυναμη εχει?

Avapxia
02/02/2005, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από fire
φιλε μου πανεμορφο..μπραβο σου..τι ιπποδυναμη εχει?

Lene oti apo th mana tou eixei gurw sta 86, to diko mou exei elafria beltiwsh stis 0urides/peristrofikes balbides, agwnistikes e3atmiseis pou anebazoun tis strofes panw apo 12500, anoixta filtrokoutia, kai poludiaforetika jet pou prosarmosthkan stis allages autes. Den exw bre3ei pote mpouzi (an kai uparxei mia sxetikh ugrasia stis e3atmiseis eidika otan exei polu zesth kai sernomai mesa sthn A0hna). Ta main jet (kuria zigkler?) apo 140 ths manas tou exei paei sta 220 (240 xwris ka0olou filtra).
To upologizw gurw sta 105-110 se uyhloteres strofes bebaia.
To granazoma gia na bgalei xiliometra exei ginei uperboliko kai me pernane papia sta fanaria, xreiazetai patinarisma stul formula 1 gia na 3ekinhsei. Mexri de na alla3w 2h exw ftasei st'allo fanari. Se anoiktous dromous to kibwtio einai polu konto, einai gia xrhsh pistas, peutoun oi taxuthtes toso grhgora pou xaneis to mpousoula... O hxos ap'autes tis grhgores allages kai apo 4 e3atmiseis dixrones einai magikos. H Suggrou metatrepetai se pista GP apo ton hxo.
Ektos polhs kai me anoikto orizonta paei kokkino akoma me 1 donti perissotero mpros kai 4 ligotera pisw........
S'autes tis taxuthtes to mati mou :eyepop: paei sto strofometro alla de proftainei na dei kai th taxuthta..... ....... mia fora mono to ekana... mou eftase! Exei kai ligo apotomh gewmetria logw allaghs pirouniou kai zantolastixwn kai se tetoies taxuthtes oi Ellhnikoi dromoi einai tremoula. :nono:
To stabilizater einai akoma se sxediash, uparxei to mpratsaki tou pirouniou apo GSXR1100 alla yaxnw gia montelo pou na kanei se mhkos kai bash analogh me mia trupoula sto skeleto.

Kata t'alla oi entouroboltes mou aresoun perissotero apo ton "antixrhsto" :evil: ... wraio onomataki de tou dwsa;


:smokin:

Avapxia
02/02/2005, 23:19
:wave2: :blush: :wave2:


8203

KeLeYTiS
07/03/2005, 11:54
Πολυ ωραιοοοοο :wave2:

KeLeYTiS
07/03/2005, 11:57
ΓΜΤ!!!!
Δεν πιανουν τα tags..... :mad: :uplate: :yuck: :dizzy:

Tigas
28/03/2005, 11:02
ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΔΑ ΑΝΑ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ RG500Γ TO ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.
ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ, ΨΑΛΙΔΑΡΑ ΜΕ ΓΕΦΥΡΑ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ 180αρι LED ΦΑΝΑΡΑΚΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΧΙ ΒΑΜΕΝΟ.
ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ 500cc ΔΙΧΡΟΝΟ:smokin:

tools
28/03/2005, 19:47
αυτα συνηθως ειναι μετατροπες με μερακι...


11113

Avapxia
29/03/2005, 02:51
[
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΔΑ ΑΝΑ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ RG500Γ TO ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.
ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ, ΨΑΛΙΔΑΡΑ ΜΕ ΓΕΦΥΡΑ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ 180αρι LED ΦΑΝΑΡΑΚΙ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΧΙ ΒΑΜΕΝΟ.
ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ 500cc ΔΙΧΡΟΝΟ:smokin:

Oxi den bgainei tetoio mhxanaki, kai an moiazei me auto ths kokkinhs fwtografias einai mia "sunh0ismenh" metamosxeush tou palaiou teratos 400/500-4 se RGV250 plaisio h" kai se Aprilia RS250. Epeidh kai to RGV250 kai to RS250 exoun ton idio kinhthra oso mporeis na xwseis ton tesarh se plaisio V2 toso mporeis kai sto allo.

Kai bebaia HTAN BAMENO! Les na bgainoun metala kai plastika apo th gh se kokkino xrwma;
An ennoeis apo th mana SUZUKI... atuxhses.

95% tou xronou pou pernaw meta th prwth mish wra panw s'auth th mhxanh 0a protimousa ena kalo 600ri h" 750ri 4xrono.... alla meta mou pernaei! Einai to kati allo.... na anoigeis to gkazi kai na fantazesai ti mporei na sou sumbei kata thn ekri3h merika klasmata tou deuteroleptou meta to anoigma.

Otan 0a xtuphsei h dunamh/roph... 0a ante3ei o dromos kai to lastixo h" 0a mou er0ei to mpros pisw..???? Ka0esai panw sto rezerbouar kai perimeneis me agwnia...

Yparxoun bebaia kai RGV500... san auta pou etrexe o Roberts kapote... alla kokkina kai se Ellhniko dromo ligo xlwmo to blepw. Milame gia mhxanakia pou a3izoun isa me 2 diamerismata etsi;


11118

Avapxia
29/03/2005, 03:08
Shmeiwsh, h Kokkinh sthn prohgoumenh selida einai RGV250 me kinhthra apo palaio RG500, h mikrh fwto pou ebala egw sto prohgoumeno mhnuma einai to ergostasiako RGV500 pou etrexe prin liga xronia sta GP.
Kaneis odhgos den eipe pote oti einai pio grhgora ta 1000ria, einai pio eukolodhghta kai mporoun na kratane pio sta0erous xronous. Se pollles pistes ta 250ria ebgazan kaluterous xronous apo ta 500, gia ton idio logo.
Se pistes omws me polu megales strofes kai megales eu0eies den xtupiountai oute apo 1000 ria tetraxrona... ki as xtupiountai oi Ducati kai oi RCV kai GRV kai alla 0hria.

Gnwmh mou... 0eloun (ta ergostasia) na trexoun mhxanes pou mporoun na bgaloun replices kai na poulane sto dromo. Ta GP500 eixan gemisei apo montela pou pote den 0a ebgainan sthn agora. 150kila kai 220hp einai suntages gia autoktonia an de se lene Mick Doohan

free rider
29/03/2005, 06:27
αλλα μηχανήματα...αλλες εποχές..

πολλές αναμνήσεις ειδικά μα κάτι κολο 350 lc και μετα ήρθε και η αποκάλυψη το ypvs ...
τόσο καλά κιβώτιο να κουμπώνει με τόση σαφήνια δεν έχω ξανασύναντήσει..

ερε χρόνια και ζαμάνια..

AFTER
29/03/2005, 09:18
Διχρονιλα all the way λεμε.......
Το καιει το λαστιχο λεμε.......

:D

Tigas
29/03/2005, 13:20
ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΤΟΟL
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΙΧΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΤΕΡΙΚΗ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΨΑΛΙΔΑΡΑ ΕΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΕ FIREBLADE 2000

KaTaNaS
29/03/2005, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΤΟΟL
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΙΧΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΤΕΡΙΚΗ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΨΑΛΙΔΑΡΑ ΕΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΕ FIREBLADE 2000


aytos poy les stavro menei konta sto spiti moy, to mhxanaki einai trelo teleiws.


aytos kammia 40aria xronwn trelamenos.


sta fanaria oloi prospathoyn na katalabon ti einai.

Avapxia
30/03/2005, 23:05
Yparxei enas trelamenos mhxanikos, exei sunergeio se mia gwnitsa sth Peiraiws yhla pros to gkazi. Mou exei pei kai mou edei3e fwtografies apo gnhsio ergostasiako RGV500 pou agorase se dhmoprasia sthn Eurwph kapou. Poulhse diamerisma, kai phge ta3idi gia na thn xtuphsei kai thn phre. Paraligo na ton xwrisei h gunaika tou, alla telika thn parkare sto saloni (leei)...

Thn exei bgalei merikes fores sto dromo.

An 0elete na deite fwtografies apo RGV500
http://www.altavista.com/image/results?q=rgv500&mik=photo&mik=graphic&mip=all&mis=all&miwxh=all
kai RG500
http://www.altavista.com/image/results?q=rg500&mik=photo&mik=graphic&mip=all&mis=all&miwxh=all

Apolauste kai ton Yamahakia King Kenny ROberts panw se mia RG (pou'nai to kranos sou remali? Prostimo kai krathsh ths mhxanhs tou!)


11352

Avapxia
01/08/2005, 18:41
http://search-desc.ebay.co.uk/rg500_Motorcycles_W0QQsofocusZbsQQsbrftogZ1QQfromZR10QQcatrefZC12QQsacatZ6024QQftsZ2QQflocZ1QQsargnZ-1QQsaslcZ2QQsadisZ200QQfposZQ5AIPQ2FPostalQQftrtZ1QQftrvZ1QQfsopZ3QQfsooZ2
:eyepop:

free rider
01/08/2005, 18:47
ειναι πραγματικά εκπληκτική μηχανή...


μακάρι να βρισκότανε καμιά στην ελληνική αγορά...

AFTER
01/08/2005, 18:58
Βρισκοντουσαν πολλα Χρηστο!

Οπως και RD500,NS400R,R1-Ζ,και αλλα πολλα βρομογκαζα,τα εφαγαν ομως τα δοντια των μαντραδων.....:sad:

Παρτε ενα μηχανακι σχολειο και σφαιρατο


:beer:


20862

free rider
01/08/2005, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βρισκοντουσαν πολλα Χρηστο!

Οπως και RD500,NS400R,R1-Ζ,και αλλα πολλα βρομογκαζα,τα εφαγαν ομως τα δοντια των μαντραδων.....:sad:

Παρτε ενα μηχανακι σχολειο και σφαιρατο


:beer:

ναι οντως ρε φίλε......

ιστορικές μηχανές..

κρίμα που το σημερινό μάρκετινγκ δεν χαράσει το δρόμο πρός τους δίχρονους κινητήρες...

κρίμα πραγματικά..

οι πρώτες εμπειρίες ταχύτητας που είχα ήτνα σε ενα χ7 250 και πιο πρίν σε ενα rd400 ...

τι να σου πω...
πραγματικά δεν ξέρω τι ήταν πιο συγκλονιστικό ...

μεγάλη συγκίνηση αυτες οι μηχανάρες....


:wave2: :wave2: :wave2:

AFTER
01/08/2005, 19:09
Θυμαμαι τοτε που ημουν <18 χρονων και μου εδωσε ενας φιλος ενα rgv250 να το παω σε μια ευθεια,και οταν ανοιξε ο κινητηρας νομιζα οτι θα απογειωθω!!!!


Τωρα με το Ζ τρεις ταχυτητες αλλαζω και φτανω τα 200 χωρις να το καταλαβω,αλλα δεν φαινεται ουτε η μιση επιταχυνση οπως τοτε με το suzuki!
Εντελως αλλη αισθηση,αλλα αυτο δεν ειναι το ζητουμενο?
Η αισθηση στον αναβατη?
Τι να τα κανω τα 300 αν δεν με πορωνουν!!!

Μην πορωθω κι αλλο και παω να χτυπησω κανα TDR-250!!!!
Ti k@υλ@ μηχανακι θεε μου!!!! :beer:

free rider
01/08/2005, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Θυμαμαι τοτε που ημουν <18 χρονων και μου εδωσε ενας φιλος ενα rgv250 να το παω σε μια ευθεια,και οταν ανοιξε ο κινητηρας νομιζα οτι θα απογειωθω!!!!


Τωρα με το Ζ τρεις ταχυτητες αλλαζω και φτανω τα 200 χωρις να το καταλαβω,αλλα δεν φαινεται ουτε η μιση επιταχυνση οπως τοτε με το suzuki!
Εντελως αλλη αισθηση,αλλα αυτο δεν ειναι το ζητουμενο?
Η αισθηση στον αναβατη?
Τι να τα κανω τα 300 αν δεν με πορωνουν!!!

Μην πορωθω κι αλλο και παω να χτυπησω κανα TDR-250!!!!
Ti k@υλ@ μηχανακι θεε μου!!!! :beer:

εδω που τα λέμε...

ψήνω ενα φιλαράκι να μου πουλήσει ενα 250 γ που εχει ..

νταξει το μοτέρ θέλει κυλινδροπίστονα αλλά εμφανησιακά σκίζει...

αμα ναι ...

μέγαρα λέμε και τέρμα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κοίτα πολύ σωστη άποψη για το αν σε πορώνουν τα 300 ..
η μηχανή πάνω απ ολα είναι αίσθηση...

ειναι τι νιώθεις οταν οδηγάς...

AFTER
01/08/2005, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
εδω που τα λέμε...

ψήνω ενα φιλαράκι να μου πουλήσει ενα 250 γ που εχει ..

νταξει το μοτέρ θέλει κυλινδροπίστονα αλλά εμφανησιακά σκίζει...

αμα ναι ...

μέγαρα λέμε και τέρμα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κοίτα πολύ σωστη άποψη για το αν σε πορώνουν τα 300 ..
η μηχανή πάνω απ ολα είναι αίσθηση...

ειναι τι νιώθεις οταν οδηγάς...

Μα θυμαμαι σου λεω,πως οταν ροπιασε εβλεπα το ταχυμετρο να ανεβαινει πιο γρηγορα απο το στροφομετρο,και δεν μπορουσα καν να το παρακολουθησω!!!!
Και μιλαμε για 250cc μηχανακι!
Αν ειχαν εξελιχθει τα διχρονα,πλεον θα βλεπαμε μοτερ με αποδοση
250cc-100hp και <0.5% μιξη σε λαδ

Αλλα βλεπεις τα εφαγε η αγορα της Αμερικης που εχουν απαγορευθει τα διχρονα στους δημοσιους δρομους εδω και πολλα χρονια....
(κατι λεγαμε για american bikes buel στο αλλο thread :mad: :evil: )

rd350lc
01/08/2005, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βρισκοντουσαν πολλα Χρηστο!

Οπως και RD500,NS400R,R1-Ζ,και αλλα πολλα βρομογκαζα,τα εφαγαν ομως τα δοντια των μαντραδων.....:sad:

Παρτε ενα μηχανακι σχολειο και σφαιρατο


:beer:

kala einai more...... alla arxaia pleon kamia sxesh me ta kainouria moto, auta htan mono gia indianous...... alla pios eipe oti oi indianoi den uparxoun akoma...........;)

free rider
01/08/2005, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μα θυμαμαι σου λεω,πως οταν ροπιασε εβλεπα το ταχυμετρο να ανεβαινει πιο γρηγορα απο το στροφομετρο,και δεν μπορουσα καν να το παρακολουθησω!!!!
Και μιλαμε για 250cc μηχανακι!
Αν ειχαν εξελιχθει τα διχρονα,πλεον θα βλεπαμε μοτερ με αποδοση
250cc-100hp και <0.5% μιξη σε λαδ

Αλλα βλεπεις τα εφαγε η αγορα της Αμερικης που εχουν απαγορευθει τα διχρονα στους δημοσιους δρομους εδω και πολλα χρονια....
(κατι λεγαμε για american bikes buel στο αλλο thread :mad: :evil: )

αντε ρε....

κοιτα να δεις δεν το ειχα πάρει χαμπάρι...

καλα δεν παλεύονται ...

τι να πει κανεις..........


:sad: :sad: :sad:

gtsiros
01/08/2005, 19:53
Εγώ κατάλαβα τί σημαίνει δίχρονο σε 2 περιπτώσεις:

Το τηλεκατευθυνόμενό μου, που έχει δίχρονο κινητήρα που καίει νιτρομεθανόλη. Όταν αρχίσει και ανεβάζει στροφές είναι σχεδόν ανεξέλεγκτο.

Τα δίχρονα 125cc kart. Μια φορά στη πίστα της χαλκίδας πρόλαβα να ανοίξω το γκάζι και όταν άρπαξε ο κινητήρας άρχισε να ΠΙΕΖΕΤΑΙ η ΠΛΑΤΗ μου από την επιτάχυνση. Σα να μου ρίξανε κλωτσιά.

Αλλά η πίστα δεν είναι καλή. Γλυστράει σα μουρλό. Δεν ένοιωσα καθόλου πλευρική επιτάχυνση... όλο με τις πάντες πήγαινα και ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ.

free rider
01/08/2005, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Εγώ κατάλαβα τί σημαίνει δίχρονο σε 2 περιπτώσεις:

Το τηλεκατευθυνόμενό μου, που έχει δίχρονο κινητήρα που καίει νιτρομεθανόλη. Όταν αρχίσει και ανεβάζει στροφές είναι σχεδόν ανεξέλεγκτο.

Τα δίχρονα 125cc kart. Μια φορά στη πίστα της χαλκίδας πρόλαβα να ανοίξω το γκάζι και όταν άρπαξε ο κινητήρας άρχισε να ΠΙΕΖΕΤΑΙ η ΠΛΑΤΗ μου από την επιτάχυνση. Σα να μου ρίξανε κλωτσιά.

Αλλά η πίστα δεν είναι καλή. Γλυστράει σα μουρλό. Δεν ένοιωσα καθόλου πλευρική επιτάχυνση... όλο με τις πάντες πήγαινα και ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ.

σα να λέμε....

σπινιάρει η γάτα στο γιαούτρι???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KeLeYTiS
02/08/2005, 10:31
Kαλα ρε μην κλαιτε

Δεν πεθαναν ...

Υπαρχουν και ατομα που τα παιρνουν και τα εχουν σαν καινουρια :winka:

Ξερετε κανεναν? :wacko:

idi
02/08/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βρισκοντουσαν πολλα Χρηστο!

Οπως και RD500,NS400R,R1-Ζ,και αλλα πολλα βρομογκαζα,τα εφαγαν ομως τα δοντια των μαντραδων.....:sad:

Παρτε ενα μηχανακι σχολειο και σφαιρατο


:beer:

ρε ειδα ενε τετοιο (R1-z) στο Θαναση το Σαββατο ... δε πηστευα οτι υαρχει στην Ελλαδα ...

μαματα ολα και τα RG και τα YPVS!!!

Avapxia
02/08/2005, 20:23
http://www.isk.kth.se/~isk_joan/RG500Thumbnails.html

Fate matia yaria

http://www.isk.kth.se/~isk_joan/RG500Thumbnails.html

free rider
02/08/2005, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Kαλα ρε μην κλαιτε

Δεν πεθαναν ...

Υπαρχουν και ατομα που τα παιρνουν και τα εχουν σαν καινουρια :winka:

Ξερετε κανεναν? :wacko:


ΝΑΙΙΙΙΙ

:beer: :beer: :beer:

Joshoua
19/08/2005, 10:49
Η πρώτη μου εμπειρία με δίχρονο ήταν όταν έιμασταν 15 και "πειράζαμε" τα 50ρια μας για να τρέχουν.
Πολλοί είχαν Suzuki Landie
http://www2.tba.t-com.ne.jp/valueclub/Landie2.jpg
Και άλλαζαν την 50ρα αυτόματη μηχανή με μια απο Suzuki A100 100cc,4 ταχύτητες!
http://zveno.ru/photo/moto/SUZUKI/A100/mot1441.jpg
Στις κόντρες δίπλα απο τα τετράχρονα Chaly (μηχανή Honda παπάκι),οι δίχρονες ήταν θυρία ανίμερα!!
Όχι τίποτα,αλλα μηχανή 100cc πάνω σε σκελετό που ζυγίζει μόλις 30kg είναι σκέτη ροπή!
Ειδικά αν την πειράξεις ώς τα 125cc
:-):uplate:

DimST
19/08/2005, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ΝΑΙΙΙΙΙ

:beer: :beer: :beer:


Υπάρχουν, ζήτημα να είναι 2-3 άτομα στην Ελλάδα που να ασχολούντε. Έναν ξέρω, έχει 2 έτοιμα RG500 εκ των οποίον το ένα αρκετά πειραγμένο, ένα σπίτι με ανταλλακτικά (τρία μοτέρ και πολλά άλλα) και προσπαθεί να αποκτίσει όλα τα δίχρονα μαστρόδοντα της εποχής.... η αρρώστια του έχει περάσει σε άλλο επίπεδο. Καλα νά'ναι ο άνθρωπος εφόσων του αρέσουν.
Ο ίδιος γνωρίζει και τους ελάχιστους που έχουν και συντηρούν τέτοια μηχανάκια... αυτή τι στιγμή που μιλάμε είναι στην Αγγλία με το RD σε παγκόσμια συνάντηση RD owners που περιλαμβάνει και track days στο.... Donington... μετά θα πάνε Nuerburgring!

Αρρώστια



Και ο Παραγκίνης, γνωστός μάστορας Husaberg είχε ένα άψογο R1-Z... άλλο δεν έχω δεί

:D :wave2: