PDA

View Full Version : Falco Sl1000?sos Sos Sos



tzanismille
29/01/2005, 11:33
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΟΧΙ ΠΟΛΥ SS ΟΧΙ ΠΟΛΥ TOURING ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΟ FALCO.ΚΑΛΌ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΦΘΗΝΟ ΚΤΛ
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Γ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ?
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ Γ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ?
Η APRILIA ΕΧΕΙ ΕΝΑ 03 ΚΟΥΤΑ.ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 04?
ΑΠΟΤΟ 05?
ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ ΣΟΣ!!!!!!!!!!!!!
ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 10000 ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ!!!!!!

DimST
31/01/2005, 09:24
Πάρα πολύ όμορφη μοτοσυκλέτα.
Στις ερωτήσεις σου:

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Γ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?
Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις και εσύ. Μοτοσυκλέτα με πάρα πολλά στοιχεία απο RSV Mille αλλά πιο ταξιδιάρικη και άνετη για 2 άτομα. Φοβερό και τρομερό μοτέρ με αρκετά περιθώρια περαιτέρω αύξησης απόδοσης. Το σημαντικότερο πάρα πολύ αξιόπιστη. Πολύ καλά περιφεριακά με ένα μικρό μελανό σημείο στα φρένα που τουλάχιστων μέχρι το 2002 είχα μέτρια απόδοση και αίσθηση. Τίμια μοτοσυκλέτα και διαφορετική απο αυτά που κυκλοφορούν στον δρόμο.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?
Όχι δεν γνωρίζω κάποιον, επειδή όμως ήμουν υποψήφιος αγοράς Mille μπορώ να σου πώ πως γνωρίζω αρκετά πράγματα για αυτό.
Αν θές πήγαινε και δές τα παρακάτω ενημερωμένα φορουμ εξωτερικού:

http://www.apriliaridersite.com/
http://www.bikersoracle.com/rsv/forum/index.php?
http://www.apriliaforum.com/

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ?
Λόγο φοβου των υποψήφιων αγοραστών για τους παρακάτω λόγους:

Αντιπροσωπία
Υποστήριξη ανταλλακτικών
Χώρα προέλευσης
Συσχετισμός με την άλλη εταιρία της εν λόγω χώρας - Ducati
Ιδιαίτερο ψάξημο για μηχανικό (πρόβλημα ειδικά εκτός Αθήνας)
Φόβος αξιοπιστίας
Κολλήματα (ψυχολογικά)
Θα τους κάνουν εύκολα πελάτες οι τετρακύλινδροι japan σε απόλυτα γκάζια - για όποιον ενδιαφέρει :beer:


Η APRILIA ΕΧΕΙ ΕΝΑ 03 ΚΟΥΤΑ.ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 04?
ΑΠΟΤΟ 05?
Με ακρίβεια δεν μπορώ να σου πώ μια και με το συγκεκριμένω μηχανάκι δεν έχω ασχοληθεί. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τσεκάρεις στα φόρουμ που σου έγραψα. Ειδικά στα δύο τελευταία έχει άπειρο κόσμο, το δεύτερο απο Αγγλία και το τρίτο Αμερική που έχει κάνει άνοιγμα η Aprilia εδώ και 5 χρόνια σχεδόν.


Μακάρι να το αγοράσει και να μη φοβηθεί ο φίλος σου, είναι εξαιρετική μοτοσυκλέτα. :rolleyes:

Tigas
01/02/2005, 14:52
ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ 2002 ΜΕ 2003-4 Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ ,ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΤΟ ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.
ΕΓΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ,ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΝΤΟΣ ΤΑ 120 ΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΕΧΩ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ FALCO ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙ 600CC SS ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΓΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΙΤΑΛΙΚΑ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΑΥΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ OHLINS ΚΑΙ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ.