PDA

View Full Version : Αναζήτηση εξοπλισμου στο νετ



PQC
29/01/2005, 14:11
Καλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα αν μπορείτε να αναφέρετε σε ποιες ιστοσελίδες μπορεί κανείς να αγοράσει κράνος.Εχω ακούσει οτι οι τιμές είναι καλύτερες.Ισχύει?:beer:

manos426f
29/01/2005, 20:32
Εισαι βεβαιος οτι θες να αγορασεις κρανος μεσω Internet?Σε ρωταω γιατι ετσι δε θα μπορεσεις να το δοκιμασεις και να εισαι σιγουρος οτι σου κανει!!Και μετα αν θες να το αλλαξεις,εκει να δεις προβλημα!!

Επισης μη ξεχνας οτι ανα ηπειρο τα κρανη εχουν διαφορες λογω διαφορετικου τυπου κεφαλιου.Οποτε το ιδιο μοντελο κρανους εχει διαφορα π.χ απο ευρωπαικη κ ασιατικη χωρα!!

Παντως η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν διαφορες στα χρηματα...

adam_tsouk
29/01/2005, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
Εισαι βεβαιος οτι θες να αγορασεις κρανος μεσω Internet?Σε ρωταω γιατι ετσι δε θα μπορεσεις να το δοκιμασεις και να εισαι σιγουρος οτι σου κανει!!Και μετα αν θες να το αλλαξεις,εκει να δεις προβλημα!!




θα πάει σε ένα κατάστημα θα βρει το κράνος που θέλει, θα το δοκιμάσει και θα μάθει το νουμεράκι του!!!

PQC
30/01/2005, 14:22
Έχω την εντύπωση οτι τα Arai έχουν κοινό καλούπι σε Ευρώπη και Αμερική.Τώρα για τους άλλους κατασκευαστές ξέρω οτι διαφέρει.Εψαξα στο e bay και τα Arai τα έχουν αρκετά φθηνά,αλλα ψάχνω και για άλλα sites:beer:

StarSailor
30/01/2005, 18:05
Εγω εχω αγορασει Araio Astro R απο το www.motocard.com και μαλιστα ρεπλικα που δεν φερνουν στην Ελλαδα. Το δοκιμαζεις σε ενα μαγαζι εδω βλεπεις ποιο σου κανει λες ευχαριστω και φευγεις. Το Motocard ειναι Ισπανια οποτε εχει τα Ευρωπαικα Arai

Tιμη εδω: 780 e

Τιμη απο motocard : 540 ε + 40 ε μεταφορικα (για ρεπλικα και οι 2 τιμες)

Υπαρχουν και αλλα site αν ψαξεις απλα σου λεω γι αυτο γιατι εχω προσωπικη εμπειρια

periklisk
31/01/2005, 00:10
Για τσέκαρε και το ebay

GST
31/01/2005, 07:17
εγω παλι ξερω οτι τα arai απο αμερικη εχουν αλλα νουμερα απο ευρωπη:D

idi
31/01/2005, 16:30
καντε χρηση του "ευρεση" και δε θα χασετε :D

solman
01/02/2005, 18:59
θα πάει σε ένα κατάστημα θα βρει το κράνος που θέλει, θα το δοκιμάσει και θα μάθει το νουμεράκι του!!!
ΣΩΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


www.louis.de

Παρα πολυ καλο και τσεκαρισμενο και πολλες προσφορες σε ρουχα και μποτες και κρανη κ.α!!!!20€ τα μεταφορικα εως 5 κιλα αν κανεις κατι λαθος το στελνεις πισω και η το αλαζουν η επιστρεφουν τα χρηματα.το μονο κακο ειναι οτι ειναι μονι στα γερμανικα.Εγω κανο copy παω εδωhttp://systran.otenet.gr/
το κανω μεταφραση στα αγλικα και μετα ελληνικα,ολο και κατι καταλαβαινεις!!Οτι αλλο θελετε ενημερωνω,εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος και πολλοι αλλοι.!!!!
:beer: :beer:

PQC
01/02/2005, 20:51
Ευχαριστώ παιδια για τις απαντήσεις:beer:
Τελικά καταλήγω μάλλον προς e bay τα arai τα έχουν με 300 ευρώ.
Ε στην τελική παίζει να το πάρω να μην μου κάνει και να το σπρώξω:nono:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
02/02/2005, 11:07
οταν πιγα ιταλια και ψωνισα στην φλορεντια πηρα μια καρτα απο το καταστημα που ψωνισαμε. 2 χρωνιες τωρα ειναι απεχτος στην αγωρα πραγματων απο εκει τωρα μεσω ιντερνετ δεν ξερω αλλα αυτο ειναι το ονομα του.. www.stavini.it - e-mail: info@stavini.it
γιωργος