PDA

View Full Version : GSXR 1000 Vs R1



Elle
12/07/2008, 20:37
Ποιό θεωρείτε καλύτερο και σε τι; Τι θα διαλέγατε και γιατί;

Elle
12/07/2008, 20:40
GSXR 1000


136486

Elle
12/07/2008, 20:41
R1


136487

xampos
12/07/2008, 21:07
το 600 750 κ8 ειναι στη φωτο :D

Elle
12/07/2008, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
το 600 750 κ8 ειναι στη φωτο :D

το ξέρω και το κατάλαβα την τελευταία στιγμή αλλά πάτησα ήδη αποστολή και μετά το άφησα. Με συγχωρείς όμως. Επανορθώνω.


136490

xampos
12/07/2008, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
το ξέρω και το κατάλαβα την τελευταία στιγμή αλλά πάτησα ήδη αποστολή και μετά το άφησα. Με συγχωρείς όμως. Επανορθώνω.

ayto παλι δεν ειναι το αντοιστιχο μοντελο με το ρ1 , αυτο ειναι το Κ5 -Κ6 :o :alien:

lamoun
12/07/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
το 600 750 κ8 ειναι στη φωτο :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
ayto παλι δεν ειναι το αντοιστιχο μοντελο με το ρ1 , αυτο ειναι το Κ5 -Κ6 :o :alien:

Νομίζω καταλάβαμε ποιο προτιμά ο Μπάμπης!! :lol:

Και κατευθείαν συμπεραίνουμε οτι το gsxr είναι καλύτερο για την καφετέρια... :smokin:

katana
12/07/2008, 23:27
Μια και θέλεις και delivery θα σου έλεγα να πάρεις αυτό
http://www.bikepics.com/pictures/1257734/

...τώρα για το νεαρός το συζητάμαι. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Elle
12/07/2008, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
ayto παλι δεν ειναι το αντοιστιχο μοντελο με το ρ1 , αυτο ειναι το Κ5 -Κ6 :o :alien:

Χampo όλο παρατηρήσεις είσαι και κολάς σε θέματα. Αυτη τη foto είχα αυτήν έβαλα, δεν θα κατεβάζω από το internet φωτογραφίες για να μην κολλάει κανείς στις λεπτομέρειες! Φεύγουμε από αυτό το θέμα. Δεν μου λες τι σου αρέσει περισσότερο... Τι πιστεύεις είναι καλύτερο και σε τι;

Elle
12/07/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από katana
Μια και θέλεις και delivery θα σου έλεγα να πάρεις αυτό
http://www.bikepics.com/pictures/1257734/

...τώρα για το νεαρός το συζητάμαι. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΩΩ!! ρε φίλε ΣΩΣΤΟΣ !!:a19::a012::a028::lol: :rotflmao: :lol:

xampos
12/07/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Χampo όλο παρατηρήσεις είσαι και κολάς σε θέματα. Αυτη τη foto είχα αυτήν έβαλα, δεν θα κατεβάζω από το internet φωτογραφίες για να μην κολλάει κανείς στις λεπτομέρειες! Φεύγουμε από αυτό το θέμα. Δεν μου λες τι σου αρέσει περισσότερο... Τι πιστεύεις είναι καλύτερο και σε τι;


πλακα κανω και τσιμπας :D :lol:

αν θες καφετερια παρε το k8 se aspro :cool: :a01: :a01: :a01: και σε μαυρο λεει :a01:

xampos
12/07/2008, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Νομίζω καταλάβαμε ποιο προτιμά ο Μπάμπης!! :lol:

Και κατευθείαν συμπεραίνουμε οτι το gsxr είναι καλύτερο για την καφετέρια... :smokin:

:smokin: :smokin: :smokin:

Elle
12/07/2008, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos

αν θες καφετερια παρε το k8 se aspro :cool: :a01: :a01: :a01: και σε μαυρο λεει :a01:

Κι αν θέλω ταβέρνα δηλαδή τι να πάρω R1?:lol: :rotflmao: :lol: :beer: :wave2:

lamoun
12/07/2008, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Κι αν θέλω ταβέρνα δηλαδή τι να πάρω R1?:lol: :rotflmao: :lol: :beer: :wave2:

Ψαροταβέρνα ή κρεατικά; :lol:

Elle
12/07/2008, 23:53
Ψητά ψητά! Μισώ κάπου κάπου τα ψαρικά.

T.R.E
13/07/2008, 00:17
Περιμενε να βγει το Κ9 και παρε αυτο!:smokin: :smokin:

madox
13/07/2008, 20:18
παιδια θα σας στεναχωρισω αλλα αυτα τα μηχανακια δεν κανουν ουτε για καφετεριες αλλα ουτε και για ταβενες ,ειναι μονο για πιστα.......................






















(1ο τραπεζι):bigcry:

Road67
14/07/2008, 10:33
Αν βρισκομαστε στη διαφημιση της αμπσολουτ και σ' εναν αμπσολουτ κοσμο που δε θα ειχα το xmax για κυρια χρηση και το fazer για τις εξοδους και ταξιδια, τοτε θα ειχα το fazer για κυρια χρηση και το R1 για εξοδους και ταξιδια, γιατι τα yamaha εχουν το δικο τους τροπο να στριβουν και τον οποιο λατρευω. Κι αν δεν κολλαγε στις καφετεριες απλα δε θα πηγαινα :D :D


136571

Elle
14/07/2008, 17:45
Suzuki GSXR 1000. Με μια λέξη. Το Κ8 παρακαλώ!

dragorosi
16/07/2008, 22:03
εγω λεω r1 γιατι ειναι πιο ομορφο.δεν μπαινω στον κοπο να αναλυσουμε επιδωσεισ γιατι σε αυτο το επιπεδο πρεπει να εισαι ροσι για να καταλαβεισ την διαφορα.

Souza_me_240kmh
17/07/2008, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dragorosi
εγω λεω r1 γιατι ειναι πιο ομορφο.δεν μπαινω στον κοπο να αναλυσουμε επιδωσεισ γιατι σε αυτο το επιπεδο πρεπει να εισαι ροσι για να καταλαβεισ την διαφορα.

δε χρειαζεται να εισαι ροσσι απλα παρε βολτα και τα 2

και με το ανοιγμα του γκαζιου θα καταλαβεις :winka:

teok8
18/07/2008, 16:28
emena i gnwmi m dn tha einai kai poli antikeimeniki..
apla skepsou oti i yamaha apo ro 06 dn exei kanei ousiastikes allages sto r1 kai ektws autou einai to mono ek twn cbr,ninja kai gsxr pou exakolouthei na bgazei tis exatmiseis katw apo tin oura..
mipws xreiazetai ananewsi...lew mipws...
kata ta alla einai mounara kai exei isws ton kallitero kwlo opote:a012:

Tpap
18/07/2008, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
.....και το R1 για εξοδους και ταξιδια...

διάβασα καλά?

γράφεις ''εξόδους και ταξίδια''..? με το R1..?

mpou
18/07/2008, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Ποιό θεωρείτε καλύτερο και σε τι; Τι θα διαλέγατε και γιατί;

<flirt mode on>
Κοπελια,

σε οποιο καθεται ο ποπος σου καλυτερα:winka:

<flirt mode off>





























Δηλαδη σε κανενα:bigcry:

Road67
18/07/2008, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
διάβασα καλά?

γράφεις ''εξόδους και ταξίδια''..? με το R1..?

γι αυτο εγραψα σ' εναν αμπσολουτ κοσμο :D :D

Elle
18/07/2008, 17:55
Γιατί τι έχει ο κόσμος μας και δεν είναι Absolute?:D


137051

motorpsycko
18/07/2008, 18:16
Aν και δεν μου πολυαρεσουν τα suzuki οπως εγιναν μετα το '04 και πιστευω οτι τα R1 ειναι πιο ομορφα (τελειως υποκειμενικο μην πετατε χειροβομβιδες!!!) δεν θα επαιρνα yamaha με τιποτα. Ενω εχουν τεχνολογια και την πουλανε,δεν τα κλειδωνουν τα μηχανακια στο ντουλαπι να παλιωσουν μεχρι να γινει το κρασι της χρονιας ξυδι... θεωρω οτι ειναι πολυ κατωτερα σε ποιοτητα και φινιρισμα -πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, πχ FJR1300 R6- - απο τα αλλα ιαπωνικα. Στα Suzuki τα παντα ειναι πιο καλοφτιαγμενα και απλα. Την θεωρω ΤOP εταιρια και της τα χω ηδη ακουμπησει δις. Αν ειχα αλλη επιλογη σε ιαπωνικο μετα τη Suzuki τοποθετω την Kawasaki και τριτη τη Honda πιο πολυ γι αυτο που ηταν (πχ RVF,NR) παρα γι αυτο που ειναι γιατι εχει ποιοτητα αλλα οχι πια φαντασια... Η Υamaha για μενα δεν υπαρχει πλεον αρα αν ημουν υποχρεωμενος να επιλεξω θα παιρνα σιγουρα το GSX-R. Και ας μην ξεχναμε οτι ολα τα μηχανακια κανουν για οτι θελει ο αναβατης τους και βολτες και καφετεριες και καγκουριες και πιστα και ταξιδακια και διακοπες και οτι αλλο...

Road67
18/07/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από motorpsycko
Aν και δεν μου πολυαρεσουν τα suzuki οπως εγιναν μετα το '04 και πιστευω οτι τα R1 ειναι πιο ομορφα (τελειως υποκειμενικο μην πετατε χειροβομβιδες!!!) δεν θα επαιρνα yamaha με τιποτα. Ενω εχουν τεχνολογια και την πουλανε,δεν τα κλειδωνουν τα μηχανακια στο ντουλαπι να παλιωσουν μεχρι να γινει το κρασι της χρονιας ξυδι... θεωρω οτι ειναι πολυ κατωτερα σε ποιοτητα και φινιρισμα -πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, πχ FJR1300 R6- - απο τα αλλα ιαπωνικα. Στα Suzuki τα παντα ειναι πιο καλοφτιαγμενα και απλα. Την θεωρω ΤOP εταιρια και της τα χω ηδη ακουμπησει δις. Αν ειχα αλλη επιλογη σε ιαπωνικο μετα τη Suzuki τοποθετω την Kawasaki και τριτη τη Honda πιο πολυ γι αυτο που ηταν (πχ RVF,NR) παρα γι αυτο που ειναι γιατι εχει ποιοτητα αλλα οχι πια φαντασια... Η Υamaha για μενα δεν υπαρχει πλεον αρα αν ημουν υποχρεωμενος να επιλεξω θα παιρνα σιγουρα το GSX-R. Και ας μην ξεχναμε οτι ολα τα μηχανακια κανουν για οτι θελει ο αναβατης τους και βολτες και καφετεριες και καγκουριες και πιστα και ταξιδακια και διακοπες και οτι αλλο...

To gsxr 1000 εχεις ; Ελα να το βαλουμε διπλα στη μηχανη μου που ειναι κατα κατι χιλιαδες φτηνοτερη και μιλα μετα για ποιοτητα κατασκευης και φινιρισμα.

Elle
18/07/2008, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από motorpsycko
Η Υamaha για μενα δεν υπαρχει πλεον αρα αν ημουν υποχρεωμενος να επιλεξω θα παιρνα σιγουρα το GSX-R.

Και ας μην ξεχναμε οτι ολα τα μηχανακια κανουν για οτι θελει ο αναβατης τους και βολτες και καφετεριες και καγκουριες και πιστα και ταξιδακια και διακοπες και οτι αλλο ...

Έτσι!:beer: :wave2:

Elle
18/07/2008, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
To gsxr 1000 εχεις ; Ελα να το βαλουμε διπλα στη μηχανη μου που ειναι κατα κατι χιλιαδες φτηνοτερη και μιλα μετα για ποιοτητα κατασκευης και φινιρισμα.

Ωχ! Βλέπω το topic να φεύγει στις αντιπαραθέσεις!:eyepop:

Road67
18/07/2008, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Ωχ! Βλέπω το topic να φεύγει στις αντιπαραθέσεις!:eyepop: Εσενα να δεις πως σε στολιζω σε αλλο τοπικ :D :lol: :rotflmao:

teok8
18/07/2008, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
To gsxr 1000 εχεις ; Ελα να το βαλουμε διπλα στη μηχανη μου που ειναι κατα κατι χιλιαδες φτηνοτερη και μιλα μετα για ποιοτητα κατασκευης και φινιρισμα.


sigrineis anomies katigories omws!alla kai pali dn nomizw oti exei na zilepsei kati to k apo to fazer..

Road67
18/07/2008, 18:47
Δεν τα συγκρινα σα μηχανες [τρελος ειμαι να με κυνηγαει μετα με το θηριο να παρει φωτια η Ποσειδωνος :rotflmao: ] σα φινιρισμα και ποιοτητα κατασκευης μονο.

Elle
18/07/2008, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Εσενα να δεις πως σε στολιζω σε αλλο τοπικ :D :lol: :rotflmao:

Τι με κάνεις;;; :D :a029:
Μπα! :nono:
Εγώ θα σε :a021:
στολίσω.:smokin:
Μην αρχίσουμε τώρα... :a26: :a017: :a016: :a023:

Τα παίρνεις εύκολα εσύ ε;:lol:

teok8
18/07/2008, 18:55
nai katalava ti ennoeis..
alla dn mporw na pw oti einai moufa ta kataskeuastika ilika tou k
parapona gia ftinopragmata px diakoptes exw xanaakousei fia to yamaha omws..sigekrimena gia r1!

asxeta m'auta aneta tha eperna fazer..an imoun ligo pio kaulwmenos..

Elle
18/07/2008, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
nai katalava ti ennoeis..
alla dn mporw na pw oti einai moufa ta kataskeuastika ilika tou k
parapona gia ftinopragmata px diakoptes exw xanaakousei fia to yamaha omws..sigekrimena gia r1!

asxeta m'auta aneta tha eperna fazer..an imoun ligo pio kaulwmenos..

Βασικά καλώς ήρθες στο forum φίλε teok8 :a33: :beer:
Τι μηχανάκι έχεις;

motorpsycko
18/07/2008, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
To gsxr 1000 εχεις ; Ελα να το βαλουμε διπλα στη μηχανη μου που ειναι κατα κατι χιλιαδες φτηνοτερη και μιλα μετα για ποιοτητα κατασκευης και φινιρισμα.

H φτηνια τρωει τον παρα... Οταν πηγα να βρω μηχανη το 2006 καβαλησα τα παντα απο μονοκυλινδρα μεχρι 125455687165κυλινδρα!!!! Ειχα βρει ενα R πολυ σενιο μπορντω κουκλι. μολις ανεβηκα πανω και ειδα οτι τα καντραν εκατερωθεν του στροφομετρου ηταν περιπου στις ιδιες διαστασεις με το ρολοι του χεριου μου θεωρησα περιττο να φυγω απο τη Suzuki για να βλεπω καθε μερα κατι τετοιο. Περιττο ηταν να αρχισω να ψαχνω βιδες, βιδακια, τσιμουχακια που ενωνουν τα φαιρινγκ, χωροταξια για χταποδια και καλαμαρια και λοιπες ανωμαλιες της Yamaha σε κατι πολυ ωραιο στην οδηγηση αλλα που δεν θα αντεχα ουτε να το βλεπω απο τη θεση του αδηγου. Κι ετσι...GSX-R. Καθε μερα που περναω και το ματσακονιζω αλλαζω λαδια ξυδια κτλ δεν το μετανοιωνω καθολου,κατι που δεν συνεβαινε με οτι Yamaha ειχε πεσει στα χερια μου... Αλλα και παλι αυτα αποψεις ειναι... οταν ομως μου γινεται ομως ο πατος μαυρη τρυπα για να πληρωνω γραμματια και αναλωσιμα δεν ανεχομαι ψεγαδι.

motorpsycko
18/07/2008, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
nai katalava ti ennoeis..
alla dn mporw na pw oti einai moufa ta kataskeuastika ilika tou k
parapona gia ftinopragmata px diakoptes exw xanaakousei fia to yamaha omws..sigekrimena gia r1!

asxeta m'auta aneta tha eperna fazer..an imoun ligo pio kaulwmenos..

Βαλε R1 και R6 διπλα διπλα και πες μου πιο ειναι πιο καλοφτιαγμενο. Δεν παραγεται πλεον μηχανη σ αυτην την κατηγορια που ναα μην ειναι γρηγορη ελαφρια με κρατημα κτλ κτλ αλλα αφου τα σκας γιατι να μην παιρνεις το αρτιοτερο?

teok8
18/07/2008, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από motorpsycko
H φτηνια τρωει τον παρα... Οταν πηγα να βρω μηχανη το 2006 καβαλησα τα παντα απο μονοκυλινδρα μεχρι 125455687165κυλινδρα!!!! Ειχα βρει ενα R πολυ σενιο μπορντω κουκλι. μολις ανεβηκα πανω και ειδα οτι τα καντραν εκατερωθεν του στροφομετρου ηταν περιπου στις ιδιες διαστασεις με το ρολοι του χεριου μου θεωρησα περιττο να φυγω απο τη Suzuki για να βλεπω καθε μερα κατι τετοιο. Περιττο ηταν να αρχισω να ψαχνω βιδες, βιδακια, τσιμουχακια που ενωνουν τα φαιρινγκ, χωροταξια για χταποδια και καλαμαρια και λοιπες ανωμαλιες της Yamaha σε κατι πολυ ωραιο στην οδηγηση αλλα που δεν θα αντεχα ουτε να το βλεπω απο τη θεση του αδηγου. Κι ετσι...GSX-R. Καθε μερα που περναω και το ματσακονιζω αλλαζω λαδια ξυδια κτλ δεν το μετανοιωνω καθολου,κατι που δεν συνεβαινε με οτι Yamaha ειχε πεσει στα χερια μου... Αλλα και παλι αυτα αποψεις ειναι... οταν ομως μου γινεται ομως ο πατος μαυρη τρυπα για να πληρωνω γραμματια και αναλωσιμα δεν ανεχομαι ψεγαδι.


pes ta xrisostome..!!!

teok8
18/07/2008, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Βασικά καλώς ήρθες στο forum φίλε teok8 :a33: :beer:
Τι μηχανάκι έχεις;

kalws sas brika :wave2:

exw k8 1000..ebala kai fwto sta gsxr,pigaine na peis kamia gnwmi..

Road67
18/07/2008, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Τι με κάνεις;;; :D :a029:
Μπα! :nono:
Εγώ θα σε :a021:
στολίσω.:smokin:
Μην αρχίσουμε τώρα... :a26: :a017: :a016: :a023:

Τα παίρνεις εύκολα εσύ ε;:lol:

Ok lets cool :a9:
















:beer: :rotflmao:

Elle
18/07/2008, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Ok lets cool :a9: :a33:

Yo nigga PEACE














:beer: :rotflmao: :beer:

motorpsycko
18/07/2008, 20:01
Κι επειδη απλα μας εχει φαει η Ελληνικοτητα της καταστασης και καβαλαμε οτι αντεχουμε (φανταζεστε στο GSX-R ΛΑΣΤΙΧΑ με τακουνια και τιγκα κατσαβραχο κροκαλα και νεροφαγωματα???) εγω το ομολογω κι ας φαω πετρες αν ειχα πολλα πολλα φραγκα θα χα παρει στανταρ οτι μ αρεσει αλλα δεν μπορω να ζω μαζι (λογω ευρους τσεπης διοτι χαλαω πολλα σε ξεσκονοπανα) του και μιλαω για BUELL, SPEED TRIPLE, KTM ADVENTURE, DUCATI 1098,APRILIA MILLE FACTORY,
MV AGUSTA (την πιο καρακαταπανακριβοτερη εκδοση!!!!) ZZR1400, ZX10-R, GSX1400 και δεν γραφω γιατι θα παθω κραμπα διαρκειας στα δαχτυλα!!!! ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΑ!!!

Elle
18/07/2008, 20:48
:beer: :smilea: :wave2:

Elle
18/07/2008, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
kalws sas brika :wave2:

exw k8 1000..ebala kai fwto sta gsxr,pigaine na peis kamia gnwmi..

Ωραίο φίλε,το έχεις και στην πένα! Να το χαίρεσαι και πάντα όρθιος... που πάντα θα είσαι! :beer: :wave2:

teok8
19/07/2008, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Ωραίο φίλε,το έχεις και στην πένα! Να το χαίρεσαι και πάντα όρθιος... που πάντα θα είσαι! :beer: :wave2:


thanx man!ante ama kanonistei kai kamia boltoula mesa eimaste..twra pou bgalame kai diplwma...:smokin: