PDA

View Full Version : Παξοί....βοήθεια-πληροφορίες



argy_kap
13/07/2008, 18:34
Φέτος λοιπόν ο κλήρος έπεσε στους Παξούς....θα είμαστε εκεί απο 2-9 Αυγ και θα ήθελα αν έχει κάποιος πληροφορίες για το που να φάμε, που είναι οι κρυμμένες παραλίες (!) και τι να προσέξουμε....

Επίσης αν εκτός απο Ηγουμενίτσα μπορούμε να πάμε και από Πάργα με καράβι (μαζί με την μηχανή φυσικά).

Όλες οι πληροφορίες δεκτές....αλλά μια που έχουμε δώσει προκαταβολή παρακαλώ όχι σχόλια του τύπου "μην πάτε είναι χάλια, θα σας τον πιάσουν " κλπ κλπ....:beer:

Bavarian
13/07/2008, 20:44
Πολύ ωραίο νησί και καταπράσινο θα περάσετε καλά.Και οι τιμές στα εστιατόρια και στα καφέ είναι αρκετά χαμηλές.Είμαι σίγουρος ότι έχω δει φέρρυ από την Πάργα αλλά δεν ξέρω τη συχνότητα των δρομολογίων.Το τηλέφωνο του λιμεναρχείου Πάργας είναι 26840 31227 για πληροφορίες.Καλές διακοπές.

daddy78
13/07/2008, 21:38
Πολύ όμορφο νησι με καταπληκτικά νερα. Υπολόγισε στο budjet σου 70-60? να νοικιάσεις βάρκα για μια μέρα, να κάνεις το γύρο του νησιού (καταπληκτικές σπηλιές) και να πας αντίπαξους (τρομερή παραλία)...

argy_kap
14/07/2008, 12:25
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες....να ενημερώσω οτι απο την Πάργα έχει μόνο ημερήσιες εκδρομές και όχι δρομολόγιο....καμιά πρόταση για φαγητό?