PDA

View Full Version : agora EXC



doni
29/01/2005, 23:13
Apofasisa na agoraso ena ktm gia voltes sto xoma kai genika
enduro!!lipon exw ena scooter (tou diaolou opos tha elege
kai o oldman) kai thelo na agorasw ena EXC 250 4xrono. Epeidi
to kainourgio mou fanike ligo akribo gia ta metra mu koitaxa gia
kati metaxeirismeno.

Lipon epeidi zw stin eparxia piga sto service ths hellin kai rotisa
ton tipo pou to exei.Ton rwtisa an exei akousei kati gia auto pou
psaxnw.Autos mu eipe oti xerei kapion pou exei ena kai pos
kata kairous leei oti to poulaei.. Mu eipe episis oti autos pu to
exei to xrisimopiei poli ligo kai autos einai o logos pou thelei na to
dwsei!Akoma oti einai se poli kali katastasi kai oti autos to kanei
service kai oti to xerei.Mu fanike poli entaxei tipos.Piga lipon kai
to eida montelo tou '02.Polla pragmata apo mixanakia den xerw
exw kanei merike voltes me tou idiou tipou mixanes.To ekana
volta ,stin asfalto bebaia,kai mu fanike oti itan entaxei.To ena
provlima pou eida einai oti to timoni(magura) mu fanike poli
stravo.Diladi to dexi meros tou timoniou itan pio psilo apo to
aristero.Akoma i vides sta plastika itan ligo skouriasmenes kai ta
patakia.


Gia tis skouries nomizw pos den iparxei thema, alla ekeino pou
me provlimatise itan to timoni.


Xerei kapios na mu pei an piso apo to stravo timoni iparxoun
alla provlimata.Akoma an to thema einai mono to timoni borei
auto na episkeuastei(opos eipe autos) i thelei allagi kai poso tha
stixisei?????Episis an boreite na mu dwsete kapia simbouli gia
pragmata pu prepei na kitaxw.


H timi pou mu to poulaei einai arketa deleastiki tha ithela na xerw
an tha einai kali epilogi na to paro!


Sorry gia ta greeklish kai euxaristw gia tin boithia sas....

Spazz
30/01/2005, 01:22
γεια σου φιλαρακο μου.το exc 250 4T δεν πηγαινει βημα!ειναι το πιο αδυναμο στην κατηγορια του και θα σου συνιστουσα να μην το παρεις οσο δελεαστικη κι αν ειναι η τιμη του και σε οσο καλη κατασταση κι αν ειναι!

καλυτερα να παρεις διχρονο 125 που ειναι και πιο φτηνη η συντηρηση του.

αν παλι θες ντε και καλα 250 4Τ καλυτερα να παρεις το wr f 250.

εγω παντως ειχα exc 125 '04 και εμεινα υπερευχαριστημενος!!ελαφρυ δυνατο φτηνη συντηρηση!το wrf δειχνει και ειναι πιο βαρυ και αργοκινητο.

το 250 4Τ ktm παντως μην το παρεις.

οι περισσοτεροι λογικα αυτο θα σου πουν...

Julius
30/01/2005, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
γεια σου φιλαρακο μου.το exc 250 4T δεν πηγαινει βημα!ειναι το πιο αδυναμο στην κατηγορια του και θα σου συνιστουσα να μην το παρεις οσο δελεαστικη κι αν ειναι η τιμη του και σε οσο καλη κατασταση κι αν ειναι!

καλυτερα να παρεις διχρονο 125 που ειναι και πιο φτηνη η συντηρηση του.

αν παλι θες ντε και καλα 250 4Τ καλυτερα να παρεις το wr f 250.

εγω παντως ειχα exc 125 '04 και εμεινα υπερευχαριστημενος!!ελαφρυ δυνατο φτηνη συντηρηση!το wrf δειχνει και ειναι πιο βαρυ και αργοκινητο.

το 250 4Τ ktm παντως μην το παρεις.

οι περισσοτεροι λογικα αυτο θα σου πουν...



Nomizo den tha mporousa na ta po kalytera.....


Synipografo thn apopsh toy Spazzara

STOYBI
30/01/2005, 22:03
Θα συμφωνησω και εγω με τον Spazz !! Η ΚΤΜ στα 250 τετραχρονα χανει κατα κρατος με το γιαμαχα ( εν αντιθεση με τα μεγαλυτερα μοντελα) !! Τωρα το στραβωμα στο τιμονι δεν φαινετε ανησηχητικο μιας και ειναι σηνηθες φαινομενο μετα απο μια πτωση να παρουν λιγο οι πλακες του τιμονιου ( απο θεμα ξεσφιγματος παξιμαδιων) η το ιδιο το τιμονι!! Απο κει και περα αν δεν σου καθετε κατι καλα ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΛΕΝΧΟ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ καθοτι φυσιολογικο ειναι να παιζει και ο ΒΡΟΝΤΟΣ με πολλα η και απο ψηλα!!!:wave2:

smavrid
17/02/2005, 09:05
Μήπως ξεχνάμε ποια μηχανή στα τετράχρονα είναι παγκόσμια πρωταθλήτρια?? ΚΤΜ 250 SFX (το οποίο θα βγεί και στην παραγωγή τροποποιημένο). Εχω ένα ΚΤΜ 250 EXC, το πήρα καινούργιο και όταν βγήκα την πρώτη βόλτα επαθα πλάκα!!!!!!!!! το μηχανάκι δεν "βαρούσε μία" κοινώς σέρνονταν. Λέω δεν μπορεί μιά εταιρεία σαν την ΚΤΜ να έχει βγάλει τετοια πατάτα (όντας Κτμάκιας) και το ψάχνω. Λοιπόν .....η μηχανή οταν ερχεται στην Ελλάδα για να πάρει εγκρισή τύπου ειναι "βουλωμένη" και θέλει κάποιες αλλαγές για να βγεί αξιοπρεπώς στο χώμα,τις οποίες και έκανα και τώρα η μηχανή, απλώς είναι ΑΛΛΗ, βέβαια ΝΑΙ είναι ποιό αδύνατο από το WRF250 αλλά όταν κατέβηκα απο το ΚΤΜ για να δοκιμασω το WRF250 παρότι ήταν πιο δυνατό στον κινητήρα κατα τα άλλα μου φάνηκε σαν "ξεβιδωμένο" (προσωπική αποψη)

OldMan
17/02/2005, 11:05
Gentlemen,

ΟΛΑ τα παραπάνω είναι σωστά, από την σκοπιά που το βλέπει ο καθένας....

ΝΑΙ, το μηχανάκι είναι "αδύναμο" σε σχέση με άλλα της κλάσης του, αλλά αυτό είναι στοιχείο που μάλλον θα βοηθήσει έναν αρχάριο έως μέσο οδηγό στο χώμα.

(Το SFX 250 4Τ με τα 43 Hp είναι όνειρο θερινής νυκτός)!!!

Ο κινητήρας ΔΕΝ είναι πιεσμένος, πότε μειώνονται σημαντικά οι πιθανότητες βλαβών (άσχετα αν η ΚΤΜ δίνει τα ίδια διαστήματα συντήρησης για όλη την σειρά των EXC).

Το συγκεκριμένο μοντέλο (2002) είναι το τελευταίο της σειράς που φοράει μπροστινό 4357, ενώ τα επόμενα φοράνε 4860 που είναι "too much" για το 250.

Στις λεπτομέριες τώρα: Το magura ΔΕΝ ισιώνει (και αν καταφέρεις να το ισιώσεις, στο πρώτο γερό στούμπι θα θα γίνεις σαν μονόκερος ταύρος).
Πιθανότατα, με λύσιμο των πλακών του πηρουνιού (ώστε να ξεστρίψουν οι μπουκάλες) και καινούριες βίδες στα καβαλλέτα, να διορθωθεί το πρόβλημα.

Σημαντική λεπτομέρεια είναι το αν δακρύζουν οι τσιμούχες του πηρουνιού (συνηθισμένο φαινόμενο στα WP).
Αν ΔΕΝ δακρύζουν, μπορεί να συμβαίνουν δύο πράγματα:
Η τα μηχανάκι δεν πάτησε και πολύ χώμα, οπότε απλά να βάλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ "καλτσάκια" και να ησυχάσεις
Η έχει χάσει ΟΛΑ τα λάδια του (είναι δύσκολο να το καταλάβεις μόνο από την συμπεριφορά του πηρουνιού, αν δεν έχεις προηγούμενη εμπειρία) οπότε πάμε σε (λύσιμο + λάδια + τσιμούχες + ξύστρες = πάνω από 100€).

ΓΕΝΙΚΑ, το μηχανάκι είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ για την δουλειά που το θέλεις (μην κοντράρεσαι με ΚΑΝΕΝΑΝ στην άσφαλτο - θα ξεφτιλιστείς) και με ένα γρανάζι 48 έως 50 δόντια πίσω (το μπροστινό είναι 13άρι και δεν σηκώνει μικρότερο) θα οργώσεις τα βουνά και τα λαγκάδια, ΑΝΕΤΟΣ και ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ. !!!:sun: :sun:

Υ.Γ.1
Το μόνο πρόβλημα που πιθανόν να δημιουργηθεί είναι να ψάχνεις κράνος με μεγαλύτερο άνοιγμα μπροστά, λόγω του ότι το ΧΑΜΟΓΕΛΟ σου θα ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ μετά από κάθε βόλτα.:lol: :lol:

Υ.Γ.2
Ταπεινή μου γνώμη (ενισχυόμενη από την υπερεικοσαετή ενασχόλησή μου με το χώμα) είναι ότι: ΔΕΝ έχω συναντήσει (και έχω γνωρίει πολύ κόσμο) άνθρωπο που μπορεί να πει συνειδητά ότι ΤΕΛΕΙΩΣΕ (στο χώμα) ένα μηχανάκι σαν το προαναφερθέν.
(Παρακαλώ, οι "γρήγοροι" (στο μυαλό τους μόνο) να ΜΗΝ απαντήσουν, γιατί θα γ@μησ$#@με το post του ανθρώπου)!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

Spazz
17/02/2005, 11:38
χαχχαχα ας το γαμησουμε!αχχχαχ

στα περισσοτερα συμφωνω......αλλα..

oldman ειπες οτι δεν εχεις γνωρισει καποιον που να εχει τελειωσει ενα τετοιο μηχανακι στο χωμα.

ok δεκτον.

αλλα σε μια ευθεια μηχανακια 125 η 250 2Τ ειναι ευκολοτατο να τα τελειωσεις.γιατι να εισαι αυτος που θα τρωει μονιμα λασπη πετρες και σκονη??

ρε πλακα πλακα το μηχανακι πρεπει να παραειναι αργο και τουλαχιστον εγω οχι απλα δεν το συνιστω......αλλα θα σου ελεγα να το αποφυγεις σαν ο διαολος το λιβανι!

ενα ktm 125exc ειχα εγω και μια μερα πηρα να οδηγησω ενα wr f 250. και μου φανηκε πιο αδυναμο και πολυ λιγοτερο ευκινητο και λιγο βαρυ αισθανομουνα το μπροστινο.φαντασου τωρα το KTM!

θελω να σου πω πως ενα τετραχρονο που εχει τα κιλακια του ειναι απαραιτητο να εχει τουλαχιστον τα γκαζακια του.......αλλιως........εχετε γεια βρυσουλες....εχεις προβλημα!

το ξαναλεω ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!

καλα εννοειται πως θα βγαινεις στον δρομο και θα γελανε και τα scooterια μαζι σου!χααχχα

OldMan
17/02/2005, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
αλλα σε μια ευθεια μηχανακια 125 η 250 2Τ ειναι ευκολοτατο να τα τελειωσεις.γιατι να εισαι αυτος που θα τρωει μονιμα λασπη πετρες και σκονη??

Εξαρτάται από το αν βάλεις το μηχανάκι σε dragster !!!!!

Κορίτσια σοβαρευτείτε, γιατί έχουμε μπλέξει τις πουτ@#$ με τις βούρτσες !!!

Enduro ΔΕΝ είναι ευθείες δασικών δρόμων, στρωμένες αντιπυρικές και άλλα τέτοια μέρη όπου πάει και ακόμη και ο crs-k (σωστά Χρηστο???)!!!!!:nono: :nono: :nono:

Για όλα τα υπόλοιπα το παραπάνω μηχανάκι είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ !!!
(Δέστε και κανένα αποτέλεσμα Πανελλήνιου ή Παγκόσμιου στην κατηγορία του )!!!

OVER & OUT !!! :wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
17/02/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
.............
Enduro ΔΕΝ είναι ευθείες δασικών δρόμων, στρωμένες αντιπυρικές και άλλα τέτοια μέρη όπου πάει και ακόμη και ο crs-k (σωστά Χρηστο???)!!!!!:nono: :nono: :nono:
............

Συμφωνω!
Αλλωστε δεν υπηρξα, στην σχετικα μικρη μοτοσυκλετιστικη μου καριερα, ποτε "καθαροαιμος"!
Απλως λατρευω την φυση, με ιδιαιτερη προτιμηση στο βουνο και αυτη η αναγκη μου με εφερε στα χωματα.
Οχι οτι δεν εχω περασει πολλες δυσκολες καταστασεις ...
Απλα ποτε δεν τις κυνηγησα, απλα με βρησκαν αυτες ...

:lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
17/02/2005, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Συμφωνω!
Αλλωστε δεν υπηρξα, στην σχετικα μικρη μοτοσυκλετιστικη μου καριερα, ποτε "καθαροαιμος"!
Απλως λατρευω την φυση, με ιδιαιτερη προτιμηση στο βουνο και αυτη η αναγκη μου με εφερε στα χωματα.
Οχι οτι δεν εχω περασει πολλες δυσκολες καταστασεις ...
Απλα ποτε δεν τις κυνηγησα, απλα με βρησκαν αυτες ...
:lol: :rotflmao: :lol:

Καλά ρε κουτσομπόλη, σε ΟΛΑ τα post μπαίνεις ???:confused:

crs-k
17/02/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά ρε κουτσομπόλη, σε ΟΛΑ τα post μπαίνεις ???:confused:

Εχω ενα συστημα, κατι σαν το Echellon ας πουμε ... :p

Οπου δει την λεξη "crs" ή "Μονολυκος" με ειδοποιει και τρεχω!

:lol: :rotflmao: :lol:

Spazz
17/02/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εξαρτάται από το αν βάλεις το μηχανάκι σε dragster !!!!!

Κορίτσια σοβαρευτείτε, γιατί έχουμε μπλέξει τις πουτ@#$ με τις βούρτσες !!!

Enduro ΔΕΝ είναι ευθείες δασικών δρόμων, στρωμένες αντιπυρικές και άλλα τέτοια μέρη όπου πάει και ακόμη και ο crs-k (σωστά Χρηστο???)!!!!!:nono: :nono: :nono:

Για όλα τα υπόλοιπα το παραπάνω μηχανάκι είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟ !!!
(Δέστε και κανένα αποτέλεσμα Πανελλήνιου ή Παγκόσμιου στην κατηγορία του )!!!

OVER & OUT !!! :wave2: :wave2: :wave2:


ποοοο κι εσυ ρε oldman.......της υπερβολης εισαι ρε αδερφε!
γιατι στην παρνηθα δεν εχεις συναντησει σημεια που και 450 να εχεις μπορεις να το ανοιξεις τερμα??κι ας μην ειναι στρωμενο χαλι απο κατω.λες και μονο αν ειναι χαλι κατω μπορεις να το ανοιξεις δυνατα.

εγω σου λεω πως το μηχανακι οχι απλα δεν ειναι αρκετο.......αλλα ειναι για γελια!σιγα μην παρει και xr δηλαδις!

εγω πηγαινω συχνα 120 αν θες κανονιζουμε να δεις οτι ευκολα τελειωνει ενα 250 4Τ .

γιατι ρε συ οταν απο βαρυμπομπη για να πας προς τις ανηφορες κατηφορες περνας απο εναν ψιλοχαλικοδρομο δεν μπορεις να το ανοιξεις?θα τρωει κοτρωνια το ktmακι εκει.


πιο υποκοριστικο απο το ktmακι δεν υπαρχει?θα του ταιριαζε.


το ξερω και το ξερεις κι εσυ κι ας λες!το μηχανακι ειναι αστειο.

:nono:

OldMan
17/02/2005, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
ποοοο κι εσυ ρε oldman.......της υπερβολης εισαι ρε αδερφε!
γιατι στην παρνηθα δεν εχεις συναντησει σημεια που και 450 να εχεις μπορεις να το ανοιξεις τερμα??κι ας μην ειναι στρωμενο χαλι απο κατω.λες και μονο αν ειναι χαλι κατω μπορεις να το ανοιξεις δυνατα.
εγω σου λεω πως το μηχανακι οχι απλα δεν ειναι αρκετο.......αλλα ειναι για γελια!σιγα μην παρει και xr δηλαδις!
εγω πηγαινω συχνα 120 αν θες κανονιζουμε να δεις οτι ευκολα τελειωνει ενα 250 4Τ .
γιατι ρε συ οταν απο βαρυμπομπη για να πας προς τις ανηφορες κατηφορες περνας απο εναν ψιλοχαλικοδρομο δεν μπορεις να το ανοιξεις?θα τρωει κοτρωνια το ktmακι εκει.
πιο υποκοριστικο απο το ktmακι δεν υπαρχει?θα του ταιριαζε.
το ξερω και το ξερεις κι εσυ κι ας λες!το μηχανακι ειναι αστειο.
:nono:

Πάρνηθα και Βαρυμπόμπη δεν με βγάζει το τεπόζιτο (απέχω γύρω στα 500 χλμ) !!!

Δεν με λες ρε καρντάση, θα συνεχίσουμε το "άσπρο-μαύρο" ???

Αφού έχω δίκιο, γιατί είσαι ισχυρογνώμων ???:lol: :lol:

Και εν πάσει περιπτώσει, αφού είμαι μεγαλύτερος, άρα και σοφότερος, εξυπνότερος και ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟΣ, γιατί δεν μου δίνεις την ικανοποίηση του "παντογνώστη" ??? :confused:

Υ.Γ.

Μου φαίνεται ότι είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωϊσμούς και να ασχοληθούμε λίγο με τον εαυτό μας !!!!

:wave2: :beer: :wave2:

Spazz
17/02/2005, 18:46
χχαχααχ εχεις και πλακα ρε .....που να διαφωνησω τωρα! :lol:

ok σου δινω την ικανοποιηση του παντογνωστη..........ξεχασες ομως να τονισεις πως εισαι και ΑΡΓΟΤΕΡΟΣ!:rotflmao: :rotflmao: :p

ρε ξερεις τι δεν μπορω να κανω πισω γιατι δεν γουσταρω να πεταξει το παλικαρι ετσι τοσα φραγκα.

ρε συ ακου κι αυτο .....

για να κανουμε τοσο συζητηση για το συγκεκριμενο μηχανακι.....σημαινει πως κατι τρεχει και πως ειναι μαλακια να το παρει καποιος με κλειστα ματια..........αρα...........που καταληγουμε???ΜΗΝ το παααααρειςςςςςς.


χααχαχ αλλα συμφωνω μαζι σου και σου δινω οπως ειπαμε αυτη την ικανοποιηση! :wacko:

STOYBI
17/02/2005, 21:43
Spazz
ποοοο κι εσυ ρε oldman.......της υπερβολης εισαι ρε αδερφε! :D

Λοιπον φιλε Spazz στην Παρνηθα και στην καθε Παρνηθα κανεις εντουρας που σεβετε τον εαυτο του (ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΜΟΝΟ) δεν παει απο τις αντιπυρικες!!! Ειδικα τα τελευταια χρονια που οι μετωπικες στο συγκεκριμενο βουνο εχουν γινει πιο ευκολες απο οτι αμα μπεις αναποδα στην Κηφισιας!!! :winka: Ο εντουρας που σεβετε τον εαυτο του θα παει απο τα στριφτερα μονοπατακια που απαιτουν καλο κοντρολ για να κινηθης αξιοπρεπως. Τις καλες μονοπατιανηφορες που στο τελειωμα τους θα εισαι 50--50 αν θα την βγαλεις η θα σε φερει καπακι ! Και τις δυσκολιες που χρειαζετε συνεργασια 2 και 3 ατομων για περαστουν τα μηχανακια!! Ενιοτε θα παιξει και καμμια φλαταδουριτσα για την πλακα αλλα οχι στην Παρνηθα (για μενα τουλαχιστον--ασχημες αναμνησεις βλεπεις)!! υγ Αρχες Μαρτη θα παιξει μια παρνηθα για μενα θα σου στειλω πμ αμα θες να ερθεις αλλα για εντουρο και μονο... :beer:

Spazz
18/02/2005, 18:27
καλα στανταρ παιζουν τρελες μετωπικες εκει.

οταν εκανα παλια λιγο enduro πηγαιναμε απο τις κατηοφρες ανηφορες και προς california.



υπαρχουν και εντουραδες που δεν σεβονται τον εαυτο τους........ουτε τους αλλους χααχαχαχ

γι αυτο γινεστε σμπαραλια!αχαχαχ

εδω παιζουν μετωπικες και μεσα στην πιστα ρε!!χααχαχ


στειλε αν και το λυπαμαι να το πηγαινω για εντουρο..........συθν οτι δεν με εμπνεει τοσο ........προτιμω πιστα και ταπες!!!!αχαχαχ

αλλα στειλε ρε παιδι μου/.......

STOYBI
18/02/2005, 23:04
Spazz
υπαρχουν και εντουραδες που δεν σεβονται τον εαυτο τους........ουτε τους αλλους χααχαχαχ



γι αυτο γινεστε σμπαραλια!αχαχαχ


:sick: :sick: :sick: ΑΤΥΧΕΣ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΣΟΥ αλλα ξεπερνιετε!! Θα τα πουμε..:rolleyes:

Spazz
20/02/2005, 18:17
ελα ρε σιγα χαλαρωσε.ετσι το ειπα.

λες να γουσταρω να βλεπω στουκες μεταξυ εντουραδων??

doni
23/02/2005, 22:26
lipon paidia euxaristw poli gia to endiaferon sas!!
simera agorasa to EXC 4T '02 :D :D
tha ithela na pw ston spazz oti to KTM den einai etsi opos ta leei
nai simfwnw oti den einai opos to wr(sti dinami) alla einai kalo!
ena paidi pou to ekane volta mu eipe oti paei san to wr vevaia
xanei ligo sta psila.
oso gia to timoni ontos den erxotan opos ta elege o oldman(peira
vlepeis) kai evala allo. tis skouries tis etripsa me ena sprei kai figan oles.
nomizo telika oti gia ta lefta pou edwsa(4300E) peira ena poli
kalo mixanaki gia xekinima....
Sto mellon vevaia tha xriastw tin vothia sas giati den xerw kai
polla pragmata apo mixanes


SAS EYXARISTW :beer: :smilea: :rotflmao: :lol: :lol:

Spazz
25/02/2005, 12:21
μεγιες φιλε doni.εγω ειπα μονο πως δεν εχει οσο γκαζι θα χρειαζοταν.
οσον αφορα αναρτησεις πλαισιο φρενα ειναι παρα πολυ καλο!

ελπιζω να το ευχαριστηθεις! :)

προσεχε το ε μην το παραμελεις!ζεσταμα καλο παντα........λαδακια φιλτρο λαδιου και ρυθμισμα βαλβιδων για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο! ;)

μεγιες και παλι φιλαρακο!!!

doni
26/02/2005, 10:07
lipon paidia xthes piga se pista me to briki opos tha elege kai o spazz. lipon ekei ekana difora mixanakia volta mesa stin pista.lipon to mixanaki pou pira einai oti prepei gia tin empeiria pou exw!akoma to oti den einai toso neuriko me voithaei sto na to mathw kalitera kai na mathw na pigeno sto xwma!oso gia to 125 to EXC pou ekana volta einai to idio se dinami me to 250 alla to 250 boreis na to odigiseis kai sto dromo.... ola auta pantos gnomi mou kai me til poli ligi empeiria pou exw...

Spazz
26/02/2005, 13:17
ωραιος ρε.

το 125 exc ειναι λιγο δυνατοτερο.μηπως δεν το δουλευες εκει που πρεπει??ψηλα δηλαδη? μπορει να ειχε προβλημα ,να ηθελε ελατηρια ,πιστονι.......κτλ κτλ

ωραιος παντως.

που πηγες αληθεια??αθηνα μενεις??

εαν δεν βρεξει παλι θα ανεβω μια πεντελη στην πανω πιστα...............ψησου να ερθεις.

εξοπλισμο παντοτε ε!

OldMan
26/02/2005, 13:22
Φίλε Doni,

εφόσον το μηχανάκι σου "έκατσε" και το γουστάρεις, το ζήτημα θεωρείται λήξαν...

ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ !!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

OldMan
26/02/2005, 13:27
P.S.

ΜΗΝ ξεχάσεις να καλύψεις τις τσιμούχες του πηρουνιού (αφού βγάλεις τις ξύστρες και τις καθαρίσεις) για να συνεχίσεις να έχεις μπροστινή ανάρτηση και φρένο - τα λάδια τρέχουν στα τακάκια και τα μανίσια έχουν 75€).

Λάδια κάθε 1000 χλμ και φίλτρα λαδιού κάθε δεύτερη αλλαγή ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Γενικά ΜΗΝ παραμελείς τα service και το μηχανάκι θα σε συνοδεύει απροβλημάτιστα μεχρι να το βαρεθείς ....

:wave2: :wave2: :wave2:

doni
26/02/2005, 21:28
oldman se euxaristw gia tis simboues!telika auto pou elega gia to timoni isxiei(oti einai stravo) alla den tha to allaxo akoma giati
apo oti eida exw na faw polles toumbes akoma mexri na mathw!


Spazz den menw athina menw kriti. alla to allo sabbato tha eimai athina gia na paro diko mu exoplismo... giati twra paw me enos filou. pantos to allo sabato ama einai na sinantithoume kapou na pame parnitha.. :beer: :) :)