PDA

View Full Version : Tα φώτα σας, καλοί μου άνθρωποι



spyiannis
14/07/2008, 12:51
Καταρχάς, καλώς σας βρήκα. Διαβάζω το φόρουμ αρκετό καιρό, αυτό είναι όμως το πρώτο μου μήνυμα.
Λοιπόν, σκέφτομαι την αγορά μηχανής και χρειάζομαι την βοήθεια σας ώς όχι και τόσο σχετικός με το θέμα. Μέχρι τώρα είχα παπιά μάξ.125 κυβικών ενώ τώρα κυκλοφορώ συνήθως με το ποδήλατο (ΜΤΒ). Αφού αποφάσισα λοιπόν ότι προτιμώ τα δίτροχα και αφού έβαλα κάποια λεφτά στην άκρη ήρθε η ώρα νομίζω να πάρω ένα πιο δυνατό "άλογο".
Το θέλω κυρίως για μικρές διαδρομές μέσα και έξω από την πόλη αλλά να μην φέρνει αντίρρηση και σε πιο μεγάλα ταξιδάκια πχ σε εκδρομές μέσα στην Κρήτη. Επίσης πρέπει να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο απαιτητικό , κοινώς να είναι σκυλι, γιατί είμαι και λίγο βουδιστής και δεν τα προσέχω πολύ τα υλικά αντικείμενα.
Να διευκρινήσω ότι ψάχνω για μεταχειρισμένο καθώς τα λεφτά που μάζεψα δεν ξεπερνούν τα 2500 ευρώ και δεν θέλω να μπλέκω με τράπεζες!
Εχω κάποια στο μυαλό μου αλλά δεν τα λέω για να μην σας προκαταβάλλω!
Αν υπάρχει κάτι που να πληροι τα παραπάνω κριτήρια πείτε μου να τρέξω να το πάρω!

Ευχαριστώ,
Γιάννης.

MikeG
14/07/2008, 12:54
Αν ζεις στη Κρήτη τότε προτίμησε κάτι το οποίο θα μπορεί να σε πάει και σε χωματόδρομους.
Θα σου πρότεινα suzuki dr400, ίσως κάποιο BMW 650 Funduro, trr600.
Καλωσήρθες!!


:beer: :beer: