PDA

View Full Version : Θέλετε να ρωτήσετε κάτι τον Πράσο;



GASer
14/07/2008, 16:28
Ετοιμάζουμε μια συνέντευξη - προφίλ - αφιέρωμα για τον Αδάμο Πράσο (enduro.gr). Αν θέλει κανείς να ρωτήσει κάτι, ας το γράψει.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΑΣ ΣΤΑΜΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΕΔΩ για να αρχίσω το γράψιμο ;o)

taxydromos
14/07/2008, 17:37
θελω να τον ρωτησω το εξης:
ποια ειναι η προπονηση του 1 μηνα πριν τον πρωτο του αγωνα?
γενικα προπονειται σε πιστα mx και αν ναι ποια η χρησιμοτητα αυτης?

marios8
14/07/2008, 19:00
Ο Πράσος είναι απο τους αθλητές θρύλους στην Ελλαδα.
Έχει τα περισσότερα μετάλλια στο ISDE απο όλους τους Έλληνες (και νομίζω και στο ΠΠΕ).
Θα ήθελα να τον ρωτήσεις τι προπόνηση κάνει για να βρίσκετε τόσα πολλά χρόνια στους κορυφαίους .
Πραγματικά χαίρεσαι να τον βλέπεις . Τρομερό στιλ , κτηνώδης δύναμη που αν δεν τον ήξερες θα έλεγες οτι πάνω στην μηχανή βρίσκεται 20χρονος :cool: .

Τον θυμάμαι στην Χαλκίδα στο τέλος του 2ου κύκλου (μετά απο 180 χλμ εντούρο) να έχει τόση ενέργεια που έβαζες στοίχημα οτι ανέβηκε στην μηχανή πριν απο 5 λεπτά :)

dirtbird
14/07/2008, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
....τα περισσότερα μετάλλια στο ISDE απο όλους τους Έλληνες (και νομίζω και στο ΠΠΕ).
Θα ήθελα να τον ρωτήσεις τι προπόνηση κάνει για να βρίσκετε τόσα πολλά χρόνια στους κορυφαίους .

Υπάρχουν διάφοροι όπως ο Jack Fredette με πάρα πολλά μετάλια....

Μα πάρα πολλά.....

marios8
14/07/2008, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Υπάρχουν διάφοροι όπως ο Jack Fredette με πάρα πολλά μετάλια....

Μα πάρα πολλά.....

Ποιος Jack Fredette ρε Σωτήρη ??? :lol: :lol:

ΠΠΕ = Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εντούρο .

Το άλλο είναι WEC :D

Άσε που τον Fredette τον λέγαν Jeff :evil: :evil: :a22:

dirtbird
14/07/2008, 19:48
ΠΠΕ = Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εντούρο

Το άλλο ......:bigcry: :bigcry:





Άσε που τον Fredette τον λέγαν Jeff

Τώρα πλάκα έχει να μου πεις ότι τον Daniels τον έλεγαν Jack.....:a024: :a024:


εγώ στο ISDE αναφερόμουν...... :rolleyes:

ARISPEED1
15/07/2008, 00:01
Απο τα μεγαλύτερα αστέρια του εντούρο !Τον θυμάμαι απο το 1992 στο Μεγαρικό εντουρο με ενα KDX 200 ,H WR 200 που ξεκινούσε η ενδοξη καριέρα του!Μπράβο του !Θα θελα να ρωτήσω πως τα καταφέρνει ολα ,οικογένεια,εργασία, πρωταθλητισμό στην ηλικία του,οχι οτι γέρασε ο ανθρωπος.Συγχαρητήρια !

ARISPEED1
15/07/2008, 00:05
Σχετικά με το αμερικανάκι JEFF Fredett ετρεχε μόνο με καβάσουλες klx ,kdx κλπ................πείτε το κ αυτό Σωτηράκη..........

kordix
15/07/2008, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Ετοιμάζουμε μια συνέντευξη - προφίλ - αφιέρωμα για τον Αδάμο Πράσο (enduro.gr). Αν θέλει κανείς να ρωτήσει κάτι, ας το γράψει.


Μπράβο και μόνο που προσφέρετε την δυνατότητα της ερώτησης.

Θα ήθελα και γω να μάθω, τι είδους γυμναστική κάνει για να κρατιέται τόσα χρόνια σε φόρμα.
Πόσο συχνά προπονείται με το εκάστοτε μηχανάκι του.

dirtbird
15/07/2008, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
Σχετικά με το αμερικανάκι JEFF Fredett ετρεχε μόνο με καβάσουλες klx ,kdx κλπ................πείτε το κ αυτό Σωτηράκη..........

Mε KDX 200 μια ζωή, τώρα νομίζω το έχει γυρίσει σε KLX450....

Doc Off-Road
15/07/2008, 00:31
Ο Πράσσος είναι μορφή, και πίνει και μπύρες!!!

Εκτός από την προπόνηση, το έχει και μέσα του... Ταλεντάρα!

off topik:

Ο Jeff ΤΡΕΧΕΙ ακόμη, θα έρθει και στην Ελλάδα, όπου θα είναι το 30ό και τελευταίο του ISDE, μετρώντας μέχρι στιγμής τερματισμούς σε ΟΛΑ!!!

ARISPEED1
15/07/2008, 00:38
Ο JEFF ΠΡΕΠΕΙ να ειναι 50 ετών το λιγότερο

dirtbird
15/07/2008, 00:50
Noμίζω είναι 53....

Doc Off-Road
15/07/2008, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Noμίζω είναι 53....

Γεννήθηκε 11/1/58...

Είναι ΜΟΝΟ 51! Αμέσως!!! Να τον γεράσεις τον άνθρωπα!!!:bigcry: :D :D :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
15/07/2008, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Γεννήθηκε 11/1/58...

Είναι ΜΟΝΟ 51! Αμέσως!!! Να τον γεράσεις τον άνθρωπα!!!:bigcry: :D :D :rotflmao: :rotflmao:

ε θυμόμουν ότι ήταν πάνω από 50......

τον μπερδεύω και με τον geco.... :lol: :lol:

Doc Off-Road
15/07/2008, 01:00
Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι:

ΤΙ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ????????? :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
15/07/2008, 08:50
Πολυ σοβαρος και ηρεμος αναβατης .εντελως ερασιτεχνης και αυτο που κανει το κανει επειδη το γουσταρει ...

Το πιο βασικο δε, ειναι οτι πιστευει οτι κανει κατι πολυ απλο και συνηθισμενο που μπορει να το κανει ο καθενας μας..πραγμα σπανιο στον χωρο του εντουρο καθως ειμαστε πνιγμενοι στα ψωνια.:D


Δωστε του φιλια απο τον Κουμπαρο απο την Εδεσσα :wave2: :a46:

ayrton63
15/07/2008, 09:39
1. O Fredette ετρεχε πάντα με KDX ....σαν εμένα:p :p :p
2. O Geco είναι.....55 μόνον.
3.Πράσσος ....άξιος.
4. Ελπίζω αυτη η συνέντευξη να μην είναι σαν του Κορέλη που δεν την είδαμε ποτέ.

GASer
15/07/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ayrton63
1. O Fredette ετρεχε πάντα με KDX ....σαν εμένα:p :p :p
2. O Geco είναι.....55 μόνον.
3.Πράσσος ....άξιος.
4. Ελπίζω αυτη η συνέντευξη να μην είναι σαν του Κορέλη που δεν την είδαμε ποτέ.

Θα την δείτε πολύ σύντομα! Δυστηχώς το ατύχημά μου στην Χαλκίδα δεν μου επέτρεψε να μέινω για τελειώσω την συνέντευξη...

caninus
15/07/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Θα την δείτε πολύ σύντομα! Δυστηχώς το ατύχημά μου στην Χαλκίδα δεν μου επέτρεψε να μέινω για τελειώσω την συνέντευξη...

καλα δε χασαμε και τιποτα τις ξερουμε τις αποψεις του....

ερωτηση προς Πρασσο:

ποσα χρονια θα τρεχει ακομα;

και μια ακομα

αποδεχεται το ρολο του στα τοσα χρονια που τρεχει βασει περσινης απονομης;
δηλαδη οπως ο Καρετσος ειναι ο θρυλος του μοτοκροςς και ο Μπουστας της ταχυτητας καποιοι εχουν πει γι'αυτον(κι εγω μεσα)οτι ειναι ο ορισμος του εντουρο στην Ελλαδα και δυσκολα θα ξεπεραστει η χρονια παρουσια του.

κι επειδη ειναι ενας πολυ ταπεινος και μετρημενος αναβατης η απαντηση θα ειναι δυσκολη γι'αυτον.



:winka: :winka: :winka:

dirtbird
15/07/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από caninus
καλα δε χασαμε και τιποτα τις ξερουμε τις αποψεις του....


χμμμ......

Ασχολείσαι πολλά χρόνια με το εντούρο?

Με τη μηχανή γενικότερα?

:confused: :winka:

iatrodikastis
15/07/2008, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από caninus
καλα δε χασαμε και τιποτα τις ξερουμε τις αποψεις του....

ερωτηση προς Πρασσο:

ποσα χρονια θα τρεχει ακομα;

και μια ακομα

αποδεχεται το ρολο του στα τοσα χρονια που τρεχει βασει περσινης απονομης;
δηλαδη οπως ο Καρετσος ειναι ο θρυλος του μοτοκροςς και ο Μπουστας της ταχυτητας καποιοι εχουν πει γι'αυτον(κι εγω μεσα)οτι ειναι ο ορισμος του εντουρο στην Ελλαδα και δυσκολα θα ξεπεραστει η χρονια παρουσια του.

κι επειδη ειναι ενας πολυ ταπεινος και μετρημενος αναβατης η απαντηση θα ειναι δυσκολη γι'αυτον.



:winka: :winka: :winka:

να τις μάθουμε και εμείς.

δεν είναι και ευγενικό προς τον συνεντευξιάζωντα να σου δίνει βήμα και να απαντάς έτσι. :winka:

ρωτάς ποτέ καλεσμένο σου πότε θα φύγεις?

marios8
15/07/2008, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από caninus
καλα δε χασαμε και τιποτα τις ξερουμε τις αποψεις του....




:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Α ωραία . Επειδή εγώ είμαι νέος στο χώρο (και ανυπόμονος ) μέχρι να τελειώσει ο Gaser θα μας απαντάς εσύ.

caninus - Τί προπόνηση κάνει ο Πράσος (εκτός μηχανής) την εβδομάδα ? :wave2:

caninus
15/07/2008, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Α ωραία . Επειδή εγώ είμαι νέος στο χώρο (και ανυπόμονος ) μέχρι να τελειώσει ο Gaser θα μας απαντάς εσύ.

caninus - Τί προπόνηση κάνει ο Πράσος (εκτός μηχανής) την εβδομάδα ? :wave2:

η πρωτη προταση αναφερεται στη συνεντευξη του Στελιου Κορελλη και οχι προς τον Πρασσο!

μαλλον δε καταλαβες ουτε εσυ και συγνωμη που δε διαχωρισα το κειμενο.

:nono: :nono: :nono:

kordix
15/07/2008, 18:52
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
[B]Πολυ σοβαρος και ηρεμος αναβατης .εντελως ερασιτεχνης και αυτο που κανει το κανει επειδη το γουσταρει ...

Το πιο βασικο δε, ειναι οτι πιστευει οτι κανει κατι πολυ απλο και συνηθισμενο που μπορει να το κανει ο καθενας μας..πραγμα σπανιο στον χωρο του εντουρο καθως ειμαστε πνιγμενοι στα ψωνια.:D



Μπράβο του. Να έχει καλή συνέχεια σε αυτό που γουστάρει πολύ, να χαιρόμαστε και μεις.

ARISPEED1
15/07/2008, 21:13
O Πράσσος ειναι επαγγελματίας οδηγός εδώ κ πολλά χρόνια κ οχι ερασιτέχνης .Μπράβο του κ το αξίζει με το παραπάνω !Τον διακρινει το ηθος κ η σοβαρότητα !

Dodok edessa
15/07/2008, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
O Πράσος ειναι επαγγελματίας οδηγός εδώ κ πολλά χρόνια κ οχι ερασιτέχνης .Μπράβο του κ το αξίζει με το παραπάνω !Τον διακρινει το ηθος κ η σοβαρότητα !

Το επαγγελμα του ειναι επιπλοποιος..εχει σπονσορες αλλα αλλο να εισαι επαγγελματιας και αλλο να χεις σπονσορες ...:wave2:
δηλαδη αν δεν κανει καμια κρεβατοκαμαρα καμια κονσολα, φαγητο δεν εχει :cool:

ARISPEED1
15/07/2008, 23:10
Για τα ελληνικά δεδομένα ειναι επαγγελματίας εργοστασιακός οδηγός κ το αξίζει 100 % !

Doc Off-Road
16/07/2008, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
Για τα ελληνικά δεδομένα ειναι επαγγελματίας εργοστασιακός οδηγός κ το αξίζει 100 % !

ΛΑΘΟΣ! Επαγγελματίας σημαίνει: ΖΕΙ από αυτό!

Ο Adam ζει από την επιπλοποιία. Το να κερδίζει και κάτι τις από τα πριμ, κι αυτό αμφίβολο είναι, κι είναι απλώς για τίς μπύρες του, και για να πηγαίνει κανά δωράκι παραπάνω στις κόρες του, όταν γυρίζει από το ταξίδι.

Απλώς, στο χόμπυ του, καλύπτει τα έξοδά του, όπως ΟΛΟΙ οι έλληνες αναβάτες. ΔΕΝ υπάρχει επαγγελματίας -πλην (ίσως) Μπούστα- που να ζουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από τις απολαβές που έχουν τρέχοντας με την μοτοσυκλέτα... Δυστυχώς...

Το ότι ανταποκρίνεται στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις επαγγελματικά, όπως έχει συμφωνήσει με τους χορηγούς και την ομάδα του, αυτό είναι άλλο θέμα! Σαφώς!

deusXT
16/07/2008, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
ΛΑΘΟΣ! Επαγγελματίας σημαίνει: ΖΕΙ από αυτό!

Ο Adam ζει από την επιπλοποιία. Το να κερδίζει και κάτι τις από τα πριμ, κι αυτό αμφίβολο είναι, κι είναι απλώς για τίς μπύρες του, και για να πηγαίνει κανά δωράκι παραπάνω στις κόρες του, όταν γυρίζει από το ταξίδι.

Απλώς, στο χόμπυ του, καλύπτει τα έξοδά του, όπως ΟΛΟΙ οι έλληνες αναβάτες. ΔΕΝ υπάρχει επαγγελματίας -πλην (ίσως) Μπούστα- που να ζουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από τις απολαβές που έχουν τρέχοντας με την μοτοσυκλέτα... Δυστυχώς...

Το ότι ανταποκρίνεται στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις επαγγελματικά, όπως έχει συμφωνήσει με τους χορηγούς και την ομάδα του, αυτό είναι άλλο θέμα! Σαφώς!

Τοτε μια καλη ερωτηση θα ηταν αν θα ηθελε να ζει απο αυτο.
Πως δεν εκατσε φάση να το κανει επαγγελμα. Η εδώ ή στο εξωτερικο.
Ταλέντο έχει, αγγαρία δε κανει.

Doc Off-Road
16/07/2008, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από deusXT
Τοτε μια καλη ερωτηση θα ηταν αν θα ηθελε να ζει απο αυτο.
Πως δεν εκατσε φάση να το κανει επαγγελμα. Η εδώ ή στο εξωτερικο.
Ταλέντο έχει, αγγαρία δε κανει.

Καλή ερώτηση!

Μια γρήγορη απάντηση είναι:
- ότι ανακάλυψε το ταλέντο του αργά (μεγάλος)
- ότι κανείς στην Ελλάδα δεν ζει από αυτό (δεν είναι και τόσες δα οι απολαβές, ακόμη και στο εξωτερικό. Ο καλύτερος επαγγελματίας εντουράς απώς έχει ένα καλό μισθό και ξεσκίζεται στα ταξίδια!)
- Για τα μέτρα του εξωτερικού είμαστε ακόμη πολύ πίσω... (Μα πάρα πολύ...)
- Επαγγελματίας στο enduro δεν μπορείς να είσαι για πάνω από 10 χρόνια... Δυστυχώς.

iatrodikastis
16/07/2008, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Καλή ερώτηση!

Μια γρήγορη απάντηση είναι:
- ότι ανακάλυψε το ταλέντο του αργά (μεγάλος)
- ότι κανείς στην Ελλάδα δεν ζει από αυτό (δεν είναι και τόσες δα οι απολαβές, ακόμη και στο εξωτερικό. Ο καλύτερος επαγγελματίας εντουράς απώς έχει ένα καλό μισθό και ξεσκίζεται στα ταξίδια!)
- Για τα μέτρα του εξωτερικού είμαστε ακόμη πολύ πίσω... (Μα πάρα πολύ...)
- Επαγγελματίας στο enduro δεν μπορείς να είσαι για πάνω από 10 χρόνια... Δυστυχώς.


ΡΕ Πράσσο σε λένε? :rotflmao:

Doc Off-Road
16/07/2008, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
ΡΕ Πράσσο σε λένε? :rotflmao:

Xaxaxaxa!!!! Ξέρεις πόσα χιλιόμετρα και πόσες μπύρες έχω πιεί με το Πράσσο??? ΧΑ!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Stergios69
17/07/2008, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Xaxaxaxa!!!! Ξέρεις πόσα χιλιόμετρα και πόσες μπύρες έχω πιεί με το Πράσσο??? ΧΑ!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Όχι τιποτε άλλο, αλλά λέγε-λέγε ο Doc, δεν θα μείνει τιποτα για την συνεντευξη... :D :wave2: