PDA

View Full Version : Περιεργη πωληση μοτο



KeLeYTiS
15/07/2008, 15:29
Εχω βαλει το μηχανακι μου για πουλημα στην Χρυση ευκαιρια

Μετα απο μια εβδομαδα και ενω πηραν καποιοι τηλεφωνο λεγοντας οτι θα ερθουν να το δουν αλλα δεν ηρθαν το Σαββατο το μεση μερι δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο εναν τυπο που μου λεει

-Γεια σου φιλε για το μηχανακι παιρνω μπορεις να μου πεις τι εχει ?

-Φοραει αυτο αυτο μπλα μπλα μπλα δευτερα κουστουμια μπλα μπλα

Με κοβει και ρωταει

-200αριζει ?

Σκεφτομαι ο κλασσικος ασχετος τοσα πραγματα λεω αυτον τον μαρανε

-Ναι φιλε λογικα 200αριζει

-Ωραια μεταβιβαση γινεται σημερα Σαββατο ? Το θελω ΤΩΡΑ !

-Κατσε ρε φιλαρακι του λεω απο που εισαι? Μηπως εισαι απο επαρχια και κατεβηκες Αθηνα για να ψωνισεις μοτο ?

-Οχι μου λεει απο του Ρεντη ειμαι !!

ΝΤΟΙΝΓΚ

Ωραια του λεω τοτε τι βιαζεσαι , ελα να το δεις να δεις αν σου κανει δεν εχω βαψει και τα πλαινα του φερινγκ ακομα και Δευτερα παμε για μεταβιβαση εφοσον τα βρουμε

-Οχι μου λεει φιλε το θελω ΤΩΡΑ την Δευτερα θα παρω και αυτοκινητο και δεν ξερω αν προλαβω

Σκεφτομαι πλακα μου κανει και του λεω φιλε το μηχανακι δεν το δινω ετσι , αν ειναι Δευτερα παμε για μεταβιβαση και μετα παρτο

Μου απανταει οτι μεχρι την Δευτερα δεν θα το παρει γιατι θα εχει παρει ηδη αυτοκινητο

Τεσπα το κλεινει


Μετα με ξαναπαιρνει το απογευμα και με αρχιζει παλι στο ιδιο μοτιβο οτι το θελει τωρα και τα πλαστικα δεν τον νοιαζουν και οτι θα ερθει με το μετρητο θα το παρει και θα φυγει
Θα κανουμε στην αστυνομια 2 υπευθυνες δηλωσεις για να ειμαστε καλυμμενοι και αυτο ειναι

Δελεαστηκα απο τα λεφτα αλλα μετα με παραξενεψε που χωρις να το δει , μου φανηκε και ασχετος τουλαχιστον με το συγκεκριμενο μηχανακι , και το καψιμο να το παρει και ετσι το αφησα

Με επαιρνε τηλεφωνο εως τις 11 το βραδυ

Μου ελεγε συνεχεια εχε μου εμπιστοσυνη και οτι ετρεχε με χουσαμπεργκ ....

Σας εχει τυχει ρε παιδια κατι αναλογο ? Καλα εκανα η κακα? Τεσπα παει τωρα

AntoD
15/07/2008, 15:54
Ναι αμε


ακου το κολπο...

σου σκαει μυτη με πλαστα 50αρικα....απο Βουλγαρια.

Σου παιρνει την μοτο την οποια μαλλον δεν την εχει για καλο σκοπο (ληστεια, σκοτωμα αντ/κα κλπ)

Η σου την κανει την ωρα του τεστ
ή σου την κανει αφου παρεις τα λεφτα και τα μετρας....

διοτι οτι και να γινει ειναι ακομη στο δικο σου ονομα....καιθα παραμεινει αφου μεταβιβαση χωρις να ειναι ο αγοραστης ή να εχεις εξουσιοδοτηση δεν γινεται....

Την χρησιμοιποιει για μια "αναληψη" στην γιουρομπανκ...και σε κυνηφαει το μισο ΑΤ Πειραια!!!


υ.Γ,.

Υπαρχει και το μικρο ενδεχωμενο του απλα να ειναι βλαμμενος!!!!γκαου τελειως!

Ktm.Prestige
15/07/2008, 16:19
Βασικά εγω θα του εκανα μια μικρή αύξηση στην τιμή για να έβλεπα αντίδραση....
Εαν δεχόταν και με την αύξηση , τότε θα είχε ή πλαστά χρήματα ή κλεμμένα.
Εαν δεν δεχόταν , θα είχες κάνει μ@λ@κί@!!

Ταξιδευτής
15/07/2008, 17:22
Ωπα ρε παιδες... Νομιζω οτι καλα επραξε ο φιλος Κελεας...
Δεν ειναι τροπος να αγορασεις ενα μηχανακι αυτος.... Υποπτο πολυ το ολο σκηνικο... Ειδικα που τον επαιρνε τηλεφωνα μεχρι αργα και επεμενε...
Εγω εχω εδω και χρονια αποφασισει πως ΟΤΙ και αν πουλαω δεν το δινω αν ο αλλος μου ερθει τσαμπουκαλεμενος, περιεργος η γενικα "καπως"...

Θα βρεθει το παλικαρακι που θα παρει το κουκλι "με παπα και κουμπαρο" και ολοι θα ειναι ευτυχισμενοι. :beer:

nassosxlvbros
15/07/2008, 17:39
μακρυα φιλε μου...μακρυα! εκτός κι αν όντως είναι καψουρεμένος και το θέλει ...αλλά να γίνουν όλα σωστά και η συναλλάγή σε τράπεζα...

tifoefs
16/07/2008, 00:23
Aηδιες αλα ελλαδισταν !!

Εδω Ολλανδια εχουμε μια αδεια τετραπτυχη.

3 μερη τα εχεις μαζυ σου και το τεταρτο το βαζεις σε θυριδα στη τραπεζα.

Αν ο μαγκας σε δωσει ζεστο χρημα στο λογαριασμο σου του δινεις το 4 ο μερος της αδειας κλεινεις και την ασφαλεια της μηχανης και ειναι υποχρεωμενος να εχει ασφαλεια για να την παρει αν την οδηγησει, αλλοιως την φορτωνει η την κουβαλει στη πλατη !!!
Μετα μεσα σε 12 ωρες ειναι υποχρεωμενος να κανει την μεταβιβαση μονος του στο ταχυδρομειο που του βγαζουν αλλη στο ονομα του.

Ακομα και ο μεγαλυτερος καπος δεν εχει καταφερει ακομα να κανει πουστια !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν την παρεις απο μαγαζι ολα ειναι ετοιμα με το που σε δινουν το κλειδι !!!

:beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
16/07/2008, 11:14
KeLeYTiS λαλακια σου ...


τον επαιρνες απο το χερι τον πηγαινες στο τμημα για δηλωσεις και εκει μπροστα στον αξιωματικο υπηρεσιας σου μετρουσε το χρημα...και ολα καλα !

αλλος τροπος ηταν να σου κανει την καταθεση σε ατμ οποτε και απο κει εισαι καλυμενος για πλαστα !

αν ηταν πλαστα αποκλειεται να στα μετρουσε μεσα στο τμημα ...ισως να ηταν ψιλοαπατεωνακος αλλα ισως και να ηταν το θυμα που περιμενες τοσο καιρο...

ο κανονας που πρεπει να ακολουθουμε ειναι.... η συναντηση να γινει σε ωρες ανθρωπινες και οχι παραξενες ,και να εχουμε μαζι μας τουλαχιστον ενα φιλο.

Δεν δινουμε να το κανει βολτα μονος του ΠΟΤΕΕΕΕΕ!!!
Προχθες θα μας τρωγανε ενα golg gti 2.0 με αυτον τον τροπο αλλα την πατησε ο μαγγακος :D

kachius
16/07/2008, 11:16
Προσωπικά θεωρώ απαγορευτικό να δίνεις μηχανάκι (ή αυτοκίνητο)
χωρίς να γίνει μεταβίβαση πρώτα...

sniper
16/07/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
....


Λέω κι εγώ.... δεν θα γράψει ο ειδικός.... :lol:

Dodok edessa
16/07/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λέω κι εγώ.... δεν θα γράψει ο ειδικός.... :lol:

ε να μη πω και γω την γνωμη μου !!:lol: :rotflmao: :wave2:

Zid
16/07/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
KeLeYTiS λαλακια σου ...


τον επαιρνες απο το χερι τον πηγαινες στο τμημα για δηλωσεις και εκει μπροστα στον αξιωματικο υπηρεσιας σου μετρουσε το χρημα...και ολα καλα !

αλλος τροπος ηταν να σου κανει την καταθεση σε ατμ οποτε και απο κει εισαι καλυμενος για πλαστα !

αν ηταν πλαστα αποκλειεται να στα μετρουσε μεσα στο τμημα ...ισως να ηταν ψιλοαπατεωνακος αλλα ισως και να ηταν το θυμα που περιμενες τοσο καιρο...

ο κανονας που πρεπει να ακολουθουμε ειναι.... η συναντηση να γινει σε ωρες ανθρωπινες και οχι παραξενες ,και να εχουμε μαζι μας τουλαχιστον ενα φιλο.

Δεν δινουμε να το κανει βολτα μονος του ΠΟΤΕΕΕΕΕ!!!
Προχθες θα μας τρωγανε ενα golg gti 2.0 με αυτον τον τροπο αλλα την πατησε ο μαγγακος :D Σωστός ο dodok...

p@nos
16/07/2008, 12:43
ρε κελεα τελικα τι εγινε με το μηχανακι?
:beer:

KeLeYTiS
16/07/2008, 13:02
Τελικα τιποτα

Δεν το εδωσα δεν με ξαναπηρε τηλεφωνο και με παιρνουν 10 τηλ την μερα για λεφτα που χρωσταω

Τι να γινει ... ?

PortisHead
16/07/2008, 13:12
Kele?
To TDR πουλάς ?

p@nos
16/07/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Τελικα τιποτα

Δεν το εδωσα δεν με ξαναπηρε τηλεφωνο και με παιρνουν 10 τηλ την μερα για λεφτα που χρωσταω

Τι να γινει ... ?



re κελεα αμα μου περισευαν θα το επερνα..
:sad:

εδω με τοο ζορι βγαζω τη συντηριση στο δικο μου,αμα δεν εχεις καποιον να σε ματσωνει απο πισω ειναι δυσκολα τα πραγματα...

Road67
16/07/2008, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa


ο κανονας που πρεπει να ακολουθουμε ειναι να εχουμε μαζι μας τουλαχιστον ενα φιλο.



Ενα τηλεφωνο, ενα ποστ και να τον περιμενε ολο το moto.gr :rotflmao: :rotflmao:

KeLeYTiS
16/07/2008, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Kele?
To TDR πουλάς ?

οχι το τιντιαρ το εδωσα

ενα RGV