PDA

View Full Version : Ο ΝΕΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ



zimouras
16/07/2008, 09:18
Ρε παιδιά μπας και σώσουμε μια ζωή...
Μια κοπελίτσα εδώ στη δουλειά μου είπε ότι της αρεσουν οι μηχανες και θέλει να βγάλει δίπλωμα οδήγησης, όλα καλά και ωραία.
Θέλει όμως gsxr1000, για πρώτη μηχανή, το 1000άρι ε? όχι το "μικρό" το 600άρι. :rotflmao:
Για πείτε τίποτα να τα διαβάσει να ηρεμήσει λίγο.
Σημειωτέον, ούτε παπί δεν ξέρει να οδηγάει.
Εκτός και αν μας δουλεύει.
Είναι και όμορφη κοπελίτσα με βρεθεί σε κανά ΚΑΤ.






ΑΑΧ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΕΙΨΕΙ ΟΙ ΝΕΟΙ.
:eyepop: ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΕΚΦΡΑΣΗ

dirtbird
16/07/2008, 09:26
Σε ................ κομμωτήριο δουλεύεις? :lol: :lol: :lol:


όποιος δεν βαριέται, ας βρει το link :o

mats8282
16/07/2008, 09:27
http://www.youtube.com/watch?v=Q9zNUPDmnz4

zimouras
16/07/2008, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Σε ................ κομμωτήριο δουλεύεις? :lol: :lol: :lol:


όποιος δεν βαριέται, ας βρει το link :o


έχει σημασία????
μα.... μικρό το 600άρι???:bigcry:

TOLISTOLAROS
16/07/2008, 09:32
Αν έχει κουμπούρια σαν κι αυτή χαλάλι!
http://www.youtube.com/watch?v=qvUxwHUfTbA
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

arxaios
16/07/2008, 09:53
Αυθεντικός διάλογος με γερμανό τουρίστα πριν κάμποσα χρόνια σε γραφείο με ενοικιαζόμενα ......

- How much a day ???
Δείχνει ένα ZZR 1100 .......... ακούει τιμή και αποφασίζει ...........

- 3 days, me take, you better price ???

Τα συμφωνούνε στην τιμή ......... δίνει χαρτιά .............

- Me, in Germany, SACHS 50 !!! και δείχνει τον εαυτό του όλο καμάρι !!!

Ψύλλοι μπήκαν στα αυτιά του τύπου με το γραφείο ενοικιάσεων και ρωτά .........

-Do you know how to ride a bike like this ???
-Me ??? Ja !!! Very good biker !!!

Καβαλάει ............. του δείχνει ο ενοικιαστής τα φώτα κ.λ.π. ............... βάζει εμπρός ...............
Ζεσταίνει για ένα λεπτό ............ και ετοιμάζεται να ξεκινήσει και μάλιστα να κάνει αναστροφή στον κεντρικό δρόμο ..............

Μαρσάρει κουμπώνει πρώτη στο κιβώτιο και ανοίγει γκάζι .......... σχεδόν στον κόφτη θα έλεγα ......... μέχρι να καταλάβουμε τι πρόκειται να γίνει ............ αφήνει συμπλέκτη και απογειώνεται με το λάστιχο να αφήνει καπνούς ............ με προορισμό την ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΑΒΕΡΝΑ !!!

Τραπέζια, καρέκλες σαλάτες τουρίστες όλα ένα και με το που καταλαγιάζει ο κουρνιαχτός ............. το ZZR με τον γερμαναρά καρφομένα στην κυριολεξία στο ψυγείο με τα κρέατα και τα ψάρεια !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ευτυχώς σαν από θαύμα .............. δεν τραυματίστηκε κανένας πέρα από τον .......... πιλότο !!!
Παιδιά άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ SACHS 50 !!!

DimChios
16/07/2008, 10:17
καλα, δωσ της βολτα κανενα παπί για αρχη και 2 φαπες μετα!

Κατοπιν, δειχ της τα βιντεο!

Αϊ με την/τον καθε βλαμμενο!

:yuck:

sniper
16/07/2008, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
έχει σημασία????
μα.... μικρό το 600άρι???:bigcry:


Μικρό είναι το 600....

slacker
16/07/2008, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Αυθεντικός διάλογος με γερμανό τουρίστα πριν κάμποσα χρόνια σε γραφείο με ενοικιαζόμενα ......

- How much a day ???
Δείχνει ένα ZZR 1100 .......... ακούει τιμή και αποφασίζει ...........

- 3 days, me take, you better price ???

Τα συμφωνούνε στην τιμή ......... δίνει χαρτιά .............

- Me, in Germany, SACHS 50 !!! και δείχνει τον εαυτό του όλο καμάρι !!!

Ψύλλοι μπήκαν στα αυτιά του τύπου με το γραφείο ενοικιάσεων και ρωτά .........

-Do you know how to ride a bike like this ???
-Me ??? Ja !!! Very good biker !!!

Καβαλάει ............. του δείχνει ο ενοικιαστής τα φώτα κ.λ.π. ............... βάζει εμπρός ...............
Ζεσταίνει για ένα λεπτό ............ και ετοιμάζεται να ξεκινήσει και μάλιστα να κάνει αναστροφή στον κεντρικό δρόμο ..............

Μαρσάρει κουμπώνει πρώτη στο κιβώτιο και ανοίγει γκάζι .......... σχεδόν στον κόφτη θα έλεγα ......... μέχρι να καταλάβουμε τι πρόκειται να γίνει ............ αφήνει συμπλέκτη και απογειώνεται με το λάστιχο να αφήνει καπνούς ............ με προορισμό την ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΑΒΕΡΝΑ !!!

Τραπέζια, καρέκλες σαλάτες τουρίστες όλα ένα και με το που καταλαγιάζει ο κουρνιαχτός ............. το ZZR με τον γερμαναρά καρφομένα στην κυριολεξία στο ψυγείο με τα κρέατα και τα ψάρεια !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ευτυχώς σαν από θαύμα .............. δεν τραυματίστηκε κανένας πέρα από τον .......... πιλότο !!!
Παιδιά άλλο να σας το λέω και άλλο να το βλέπετε !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ SACHS 50 !!!

:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bigcry: :lol: :lol:
Για, για, βούντερμπαρ! :rotflmao:

zimouras
16/07/2008, 10:37
Ρε σεις, μή βρίζετε θέλω να της τα δείξω μετά μπας και ξεχάσει τα γκάζια.

Και πάρει παπί...:rotflmao:

sober
16/07/2008, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
καλα, δωσ της βολτα κανενα παπί για αρχη και 2 φαπες μετα!

Κατοπιν, δειχ της τα βιντεο!

Αϊ με την/τον καθε βλαμμενο!

:yuck:


+ 650 ... :rolleyes:

DimChios
16/07/2008, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
+ 650 ... :rolleyes:


ειδες ποσο χυμα τα λεω?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
16/07/2008, 10:46
πες της να ρθει να την κανω μια βολτα με το παπι :a01: :a01: :a01:

makis206
16/07/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πες της να ρθει να την κανω μια βολτα με το παπι :a01: :a01: :a01:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


136713

DimChios
16/07/2008, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΛΚΑΣ!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

:cry: :cry: :cry: :cry:

zimouras
16/07/2008, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ειδες ποσο χυμα τα λεω?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

νταξ, καλύτερα έτσι χύμα, παρά καμιά.... χύμα.:rolleyes:

xampos
16/07/2008, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eek: :eek: :eek: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
16/07/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
νταξ, καλύτερα έτσι χύμα, παρά καμιά.... χύμα.:rolleyes:

Καλυτερα να φαει ενα ευγενικο μεν ψιλοβρισιδακι δε, γιατι κατα πως την κοβω απο αυτα που λεει, ηδη ονειρευεται πως ξυνει σκουλαρικι πλάι στο Ροσσι... :wave2:

Επισης καλο 8α ηταν να τη βαλεις να μετακινησει το Χοντα σου (κι εσυ εννοειται απο κοντα) για να καταλαβει πως 8α ειναι αμα πεσει ενα ''μικρο'' 600αρι στο ποδι της...:winka:

Δως της να καταλαβει πως αλλιως ειναι να τα βλεπεις κι αλλιως να οδηγεις ο ιδιος και πως η μηχανη..απο παπι εως το υπερτουμπανο δεν ειναι φτιαγμενες απο αερα και η ασφαλτος δεν ειναι πουπουλενια...

castoras
16/07/2008, 11:35
Δίπλωμα έχει????Αν όχι ας πάει να κάνει τα μαθήματα με το cb400 που έχουν συνήθως οι σχολές,να το κάνει μια βόλτα,να το ανεβάσει και στο διπλό σταντ,ε και μετά θα καταλάβει ότι και τα 250cc είναι υπεραρκετα για νέο!!:wave2:

zimouras
16/07/2008, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Καλυτερα να φαει ενα ευγενικο μεν ψιλοβρισιδακι δε, γιατι κατα πως την κοβω απο αυτα που λεει, ηδη ονειρευεται πως ξυνει σκουλαρικι πλάι στο Ροσσι... :wave2:

Επισης καλο 8α ηταν να τη βαλεις να μετακινησει το Χοντα σου (κι εσυ εννοειται απο κοντα) για να καταλαβει πως 8α ειναι αμα πεσει ενα ''μικρο'' 600αρι στο ποδι της...:winka:


gulp...:eyepop:

άστο καλύτερα όχι το honda μου, ας πάρει gsxr με τις ευχές μου....
:o

sober
16/07/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
gulp...:eyepop:

άστο καλύτερα όχι το honda μου, ας πάρει gsxr με τις ευχές μου....
:o

Απλα βαλ'τη να κατσει και να προσπα8ησει με τα ποδια να το τσουλησει λιγο ...στανταρ δε 8α μπορεσει εκτος κι αν ειναι ο μασιστας...αμα δεν εχει καβαλησει ουτε παπι αποκλειεται να καταφερει κατι...ισως ετσι απογοητευτει λιγο...:)

zimouras
16/07/2008, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Απλα βαλ'τη να κατσει και να προσπα8ησει με τα ποδια να το τσουλησει λιγο ...στανταρ δε 8α μπορεσει εκτος κι αν ειναι ο μασιστας...αμα δεν εχει καβαλησει ουτε παπι αποκλειεται να καταφερει κατι...ισως ετσι απογοητευτει λιγο...:)

ναι μωρέ απλά θα έχω χτυπήσει 5-6 εγκεφαλικά εγώ στο μεταξύ.
:bigcry:

zimouras
16/07/2008, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
ναι μωρέ απλά θα έχω χτυπήσει 5-6 εγκεφαλικά εγώ στο μεταξύ.
:bigcry:

θα της δώσω από το μαγικό ζωμό του Μαζεστίξ
Πρέπει να έχω ένα φλασκί.

XJR_Billy
16/07/2008, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
ναι μωρέ απλά θα έχω χτυπήσει 5-6 εγκεφαλικά εγώ στο μεταξύ.
:bigcry:

Βρε δεν την πας πας καμιά γρήγορη βολτίτσα με το χοντάκι να δει τι εστί βερύκοκο?:lol: :lol:

AntoD
16/07/2008, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
καλα, δωσ της βολτα κανενα παπί για αρχη και 2 φαπες μετα!

Κατοπιν, δειχ της τα βιντεο!


:

Μου αρεσει η προσεγγιση σου.....

Παπι το λες εσυ......εγω Μητσο
.....για τις φαπες συμφωνω...εγω τα λέω και μπατσάκια.....

ΚΑΙ βίντεο......εισαι πολυ προχω...


:lol:

micele
16/07/2008, 11:47
εγώ λέω να προσφερθεί να την πάει βόλτα κάποιος αγαπητός συμφορουμίτης που έχει GSXR 1000 ...μια καλή βόλτα όμως όπως ξέρουν εκείνοι :evil: ....για να αποφασίσει και η κοπελιά :winka:

zimouras
16/07/2008, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Βρε δεν την πας πας καμιά γρήγορη βολτίτσα με το χοντάκι να δει τι εστί βερύκοκο?:lol: :lol:

καλή ιδέα, και στο τέλος και ένα endo έτσι για να πάει καλά ο μήνας.

MG
16/07/2008, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
εγώ λέω να προσφερθεί να την πάει βόλτα κάποιος αγαπητός συμφορουμίτης που έχει GSXR 1000 ...μια καλή βόλτα όμως όπως ξέρουν εκείνοι :evil: ....για να αποφασίσει και η κοπελιά :winka:


that's the right way!!!

:D

:wave2:

675
16/07/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
του Μαζεστίξ
Πρέπει να έχω ένα φλασκί.


του πανοραμιξ θελεις να πεις:D



αν θελεις προσφερω βολτα με cr 250 m ....

πεσ της να φερει μαζι και γυαλια θαλασσης:smokin:

675
16/07/2008, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
εγώ λέω να προσφερθεί να την πάει βόλτα κάποιος αγαπητός συμφορουμίτης που έχει GSXR 1000 ...μια καλή βόλτα όμως όπως ξέρουν εκείνοι :evil: ....για να αποφασίσει και η κοπελιά :winka:

+595

sniper
16/07/2008, 12:04
Επειδή, αν ισχύει το όλο σκηνικό, η κοπελιά είναι για τα μπάζα (διανοητικώς) θα σου πρότεινα να την πλακώσεις στα ηλεκτροσόκ και στα κρύα μπάνια να ηρεμήσει.....


Αλλιώς αστην να κάνει ό,τι καταλαβαίνει

kalgeorge
16/07/2008, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Επειδή, αν ισχύει το όλο σκηνικό, η κοπελιά είναι για τα μπάζα (διανοητικώς) θα σου πρότεινα να την πλακώσεις στα ηλεκτροσόκ και στα κρύα μπάνια να ηρεμήσει.....


Αλλιώς αστην να κάνει ό,τι καταλαβαίνει
+1

H.A.Balafoutre
16/07/2008, 12:33
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συμβιβάζεται με τη φυσική θέση της στη μηχανή....του συνεπιβάτη. Και ειδικά σε σκυφτό μηχανάκι......δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο.

native
16/07/2008, 12:35
Σα γυναίκα να πω το εξής και αυτά που μου λέει ο φίλος μου :a07: μοτοσυκλετιστής.


Καταρχήν αν είναι 1.60 -1,65 σαν εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να κουμαντάρει ένα

600αρι πόσο μάλλον 1000αρι που θέλει εκείνη. Και όταν λέω κουμαντάρει δε λέω να το

οδηγήσει αλλά άνθρωποι είμαστε, στην Ελλάδα χάλια δρόμους έχουμε σε μια στροφή να φύγει

λίγο η πίσω ρόδα, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να μπορέσει να το κουμαντάρει. Θα φάει τα μούτρα της και αυτό

θα είναι η καλύτερη των περιπτώσεων.


Όπως είπαν και οι προηγούμενοι ας την πάει κάποιος βόλτα με ένα 1000αρι και σίγουρα θα

αλλάξει γνώμη.


Αν θέλει σόνι και ντε να πάρει μηχανή και όχι παπί ή scooter για αρχή ας διαλέξει ένα

cb 125cc. Και κοντό είναι και πιστεύω ικανό να το κουμαντάρει μια γυναίκα (χωρίς να το έχω

δοκιμάσει αλλά σε κάτι τέτοιο θα καταλήξω μου φαίνεται)


Πιστεύω πως είναι μια γνώμη που πρέπει να ακούσει.

p@nos
16/07/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
...



εδω αλλες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62968) θελουν να παρουν varadero και vstrom1000 ,το 600ςς λες οτι θα ειναι προβλημα?

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

getEppUserBack
16/07/2008, 12:45
Συμφωνώ και εγώ με τους από πάνω.. last year που είπα και εγώ επιτέλους να αποκτήσω το πρώτο μου κορίτσι, πήγα στην yamaha και έκατσα στο ybr.. στην μηχανούλα βάρους 110 κιλών, κατηγορίας φτερού, που την κουμαντάρεις με το μικρό σου δαχτυλάκι.. ακόμα θυμάμαι πόσο βαριά μου φάνηκε τότε, και πόσο αγχώθηκα, να κατέβω, να βάλω το stand χωρίς να μου πέσει.. σε cb400 έκανα και εγώ μαθήματα, έχοντας ήδη ένα honda mtx50 και το ybr και οδηγώντας πάνω από 6-8 μήνες και καμιά 10 ρια χιλιάδες(λιγότερο μάλλον).. ε και αυτό όταν έκατσα πάνω την πρώτη φορά έκανα μισή ώρα να συνηθίσω τον όγκο και το βάρος, αυτό και αν μου φαινόταν τέρας.. Εφόσον η κοπέλα το έχει το παραδάκι, και θέλει ss, και καλά κάνει ας πάρει για αρχή κάτι μικρό. Προτείνω

ninja 250 (αν και αυτό αν είναι μικρόσωμη θα της φανεί βαρύ)

cbr125

yzf r125

και φυσικά εκτός ανταγωνισμού aprilia rs125 (καλό θα ήταν τον πρώτο καιρό μέχρι να μάθει να το αφήσει φιμωμένο στα 15 αλογατά..) - ελαφρύ, φρενάρες, στρίβει απίστευτα.. αλλά 4700
:a07: :a07: :a07:

@ arxaios ακόμα γελάω.. :rotflmao: :wave2:

getEppUserBack
16/07/2008, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εδω αλλες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62968) θελουν να παρουν varadero και vstrom1000 ,το 600ςς λες οτι θα ειναι προβλημα?

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

άστο γιατί εδώ δεν μας παίρνει γιατί το βλέπω το τσαγάκι να ρχεται.. ρε αυτή οδηγάει 15 φεύγα χρόνια.. :uplate:

getEppUserBack
16/07/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από getEppUserBack
άστο γιατί εδώ δεν μας παίρνει γιατί το βλέπω το τσαγάκι να ρχεται.. ρε αυτή οδηγάει 15 φεύγα χρόνια.. :uplate:

εντάξει τώρα διάβασα από την δεύτερη σελίδα και μετά.. :rotflmao: :wave2:

zimouras
16/07/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από getEppUserBack
Συμφωνώ και εγώ με τους από πάνω.. last year που είπα και εγώ επιτέλους να αποκτήσω το πρώτο μου κορίτσι, πήγα στην yamaha και έκατσα στο ybr.. στην μηχανούλα βάρους 110 κιλών, κατηγορίας φτερού, που την κουμαντάρεις με το μικρό σου δαχτυλάκι.. ακόμα θυμάμαι πόσο βαριά μου φάνηκε τότε, και πόσο αγχώθηκα, να κατέβω, να βάλω το stand χωρίς να μου πέσει.. σε cb400 έκανα και εγώ μαθήματα, έχοντας ήδη ένα honda mtx50 και το ybr και οδηγώντας πάνω από 6-8 μήνες και καμιά 10 ρια χιλιάδες(λιγότερο μάλλον).. ε και αυτό όταν έκατσα πάνω την πρώτη φορά έκανα μισή ώρα να συνηθίσω τον όγκο και το βάρος, αυτό και αν μου φαινόταν τέρας.. Εφόσον η κοπέλα το έχει το παραδάκι, και θέλει ss, και καλά κάνει ας πάρει για αρχή κάτι μικρό. Προτείνω

ninja 250 (αν και αυτό αν είναι μικρόσωμη θα της φανεί βαρύ)

cbr125

yzf r125

και φυσικά εκτός ανταγωνισμού aprilia rs125 (καλό θα ήταν τον πρώτο καιρό μέχρι να μάθει να το αφήσει φιμωμένο στα 15 αλογατά..) - ελαφρύ, φρενάρες, στρίβει απίστευτα.. αλλά 4700
:a07: :a07: :a07:

@ arxaios ακόμα γελάω.. :rotflmao: :wave2:

εγώ της έχω προτείνει ένα kawa-ase er-6n που έχει και χαμηλή σέλα και είναι ευκολομανουβράριστο. Εντάξει είναι κι αυτό βαρύ, αλλά έχω δει και κοπέλα να οδηγάει vstrom.
Τώρα αν τρώει συχνές σούπες...:rolleyes:

zimouras
16/07/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εδω αλλες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=62968) θελουν να παρουν varadero και vstrom1000 ,το 600ςς λες οτι θα ειναι προβλημα?

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

Δεν παίρνουν κανά vmax? το καινούριο μόνο 300 κιλά και 200 άλογα.
:bawl:

Road67
16/07/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
ΑΑΧ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΕΙΨΕΙ ΟΙ ΝΕΟΙ.
ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΕΚΦΡΑΣΗ

Πες το ψεματα, εχουν ενα υφος ολο ανεμελεια και απορια οταν λενε για κυβικα, για παλιες μηχανες που ειχαν ονειρο, για το τι θελουν να κανουν με τη μηχανη...

Αν την εμπιστευεσαι, την ξερεις καλα η απλα θελεις ''του νοου ας μπετα'' παρε ενα ninja 250 για test ride και βαλτη να το καβαλησει.

By the way, μηπως της αρεσεις;

Περα απο αυτα, υπαρχει ενας κανονας τον οποιο δεν τον καταλαβαινα παλια και οταν τον κατανοησα τελικα θεωρω οτι ειναι σοφος. Αν δε μπορεις να σηκωσεις το βαρος της μηχανης σου μην την παρεις.

xampos
16/07/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
εγώ λέω να προσφερθεί να την πάει βόλτα κάποιος αγαπητός συμφορουμίτης που έχει GSXR 1000 ...μια καλή βόλτα όμως όπως ξέρουν εκείνοι :evil: ....για να αποφασίσει και η κοπελιά :winka:

βρηκα τον ανθρωπο μας

suza_me_240 , γρηγορη :a01: :a01: :a30:

xampos
16/07/2008, 13:42
πανε πλυνε κανα πιατο μωρη που θες και 1000 αρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

mikros boudas
16/07/2008, 14:03
εγω λεω να παει να το δει πρωτα και ολα τα αλλα θα ερθουνε μονα τους

zimouras
16/07/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
εγω λεω να παει να το δει πρωτα και ολα τα αλλα θα ερθουνε μονα τους

Όλα τ'άλλα??
Εννοείς γκαζιά-σούπα-ΚΑΤ?
:rotflmao:

sniper
16/07/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
Όλα τ'άλλα??
Εννοείς γκαζιά-σούπα-ΚΑΤ?
:rotflmao:

Ρε φίλε αφού νοιάζεσαι τόσο, βγάλτην γκόμενα να καβαλάει το δικό σου εργαλείο να τελειώνουμε με την ιστορία.

zimouras
16/07/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Πες το ψεματα, εχουν ενα υφος ολο ανεμελεια και απορια οταν λενε για κυβικα, για παλιες μηχανες που ειχαν ονειρο, για το τι θελουν να κανουν με τη μηχανη...

Αν την εμπιστευεσαι, την ξερεις καλα η απλα θελεις ''του νοου ας μπετα'' παρε ενα ninja 250 για test ride και βαλτη να το καβαλησει.

By the way, μηπως της αρεσεις;

Περα απο αυτα, υπαρχει ενας κανονας τον οποιο δεν τον καταλαβαινα παλια και οταν τον κατανοησα τελικα θεωρω οτι ειναι σοφος. Αν δε μπορεις να σηκωσεις το βαρος της μηχανης σου μην την παρεις.

καλά το γενικεύεις, δλδ αν πας να πάρεις busa πρέπει να σηκώνεις 240 κιλά??

Εγώ το μόνο που θέλω είναι το κεφάλι μου και τα άκρα μου σε λειτουργία, οπότε δεν παίζει να πάρω κανένα ninja εκτός κι αν είναι "Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ NINJA NUMBER 37" και αρράξω με τίποτα φιλαράκια να το δούμε.

:beer:

AntoD
16/07/2008, 14:24
Αυτος ηταν ο αντικειμενικος σκοπός από την αρχή....αλλα δεν το πηρατε πρεφα!

zimouras
16/07/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε φίλε αφού νοιάζεσαι τόσο, βγάλτην γκόμενα να καβαλάει το δικό σου εργαλείο να τελειώνουμε με την ιστορία.

ούτε στο rossi δε δίνω το εργαλείο μου.
απλά για την κουβέντα ρε συ.

AntoD
16/07/2008, 14:29
Οχι αυτο το εργαλείο ρε συ!!!!
:a9:

Το "άλλο"

:a09:

micele
16/07/2008, 14:32
Το "άλλο"

:a09: [/B][/QUOTE]





:winka:

sniper
16/07/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
....
απλά για την κουβέντα ρε συ.


Κουβέντα πριν, τσιγάρο μετά;

:smokin:

micele
16/07/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κουβέντα πριν, τσιγάρο μετά;

:smokin:


:a021: :a021: :a021: :a021: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zimouras
16/07/2008, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Οχι αυτο το εργαλείο ρε συ!!!!
:a9:

Το "άλλο"

:a09:

sorry ρε είμαι λίγο αργός, πρέπει να κόψω τις τζίνες με βενζινόλαδο.
:rolleyes:

675
16/07/2008, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πανε πλυνε κανα πιατο μωρη που θες και 1000 αρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ηρθε ο αρχηγος:lol:

675
16/07/2008, 14:56
by the way


να πω και γω τη φαμφαρια μου...


1) το νιτζα 250 ειναι και γαμω τα μηχανακια για τα κυβικα απ ολες τις αποψεις

2) η εν λογω κοπελα καλο θα ηταν ετσι για πλακα να της δωσει καποιος ενα παπακι ετσι να φαει τα μουτρα της και να το ξανασκεφθει λιγο μεχρι να γινει καλα...(προσφερω το παπακι μου, αληθεια!)

3) τωρα αμα ντε και καλα θελει το χιλιαρι, ντυσε τη με κανα 2 ζευγαρια στολη και βαλτην σε μια αλανα να αρχισει να το οδηγαει, αν υπολογισεις οτι ουτε εγω δεν θα το οδηγουσα τοσο ανετα φοροντας 2 στολες μαζι (ακομα και μια) τοτε θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο και τη γκομενα αρτιμελη για παραπανω απο χρονο...
αν μετα το χρονο μαθει να οδηγαει(που παλι δεν θα ξερει) βγαλτη και στο δρομο...

4) δειξε της το σωστο δρομο για να ξεκαβλωνει ... εκεινον που οδηγει στο σπιτι σου και πες της οτι δεν ειναι για τετοιες μηχανες ολες οι γυναικες και δε αυτη


:wave2:

sober
16/07/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πανε πλυνε κανα πιατο μωρη που θες και 1000 αρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Παλιο οπως και η απαντηση:

'' εχω εναν σαν κι εσενα να μου τα πλενει'' ...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Χωρις παρεξηγηση εεε????? :p

:lol: :lol: :wave2:

sniper
16/07/2008, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Παλιο οπως και η απαντηση:

'' εχω εναν σαν κι εσενα να μου τα πλενει'' ...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Χωρις παρεξηγηση εεε????? :p

:lol: :lol: :wave2:


Α ρε αρκούδο.... τζάμπα τόσα χιλιόμετρα χώμα..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

sober
16/07/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Α ρε αρκούδο.... τζάμπα τόσα χιλιόμετρα χώμα..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Μην προτρεχεις .... η παραπανω ατακα ταιριαζει ΜΟΝΟ σε οσους μας στελνουν να πλενουμε πιατα...:winka: :wave2:

sniper
16/07/2008, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μην προτρεχεις .... η παραπανω ατακα ταιριαζει ΜΟΝΟ σε οσους μας στελνουν να πλενουμε πιατα...:winka: :wave2:


Μόνο στα πιάτα περιορίζεται; :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

sober
16/07/2008, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μόνο στα πιάτα περιορίζεται; :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:


Ααααα...οχιιιι....δεν υπαρχουν περιορισμοι..:lol: :lol: :lol: :wave2:

native
16/07/2008, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
εγώ της έχω προτείνει ένα kawa-ase er-6n που έχει και χαμηλή σέλα και είναι ευκολομανουβράριστο. Εντάξει είναι κι αυτό βαρύ, αλλά έχω δει και κοπέλα να οδηγάει vstrom.
Τώρα αν τρώει συχνές σούπες...:rolleyes:



Εδώ μιλάμε για μια κοπέλα που δεν έχει οδηγήσει ούτε παπί και θέλει με την αφέλεια που έχει να

πάρει 1000αρι.


Για όνομα του Θέου. Ας έχουμε τα μυαλά μας στο κεφάλι μας.


Δε θα πάρει σβάρνα μόνο τον εαυτό της αλλά και άλλους χωρίς να φταίνε.


Ο νοόν νοήτω....



Αν και γυναίκα θα έπρεπε και "καλα" να την υποστηρίξω με φράσεις τοτ στιλ

" για όλους τους άντρες μια γυναικά στο τιμόνι είναι για το Π#%$#%$"

"έχουμε τις ίδιες ικανότητες κλπ"


Πραγμάτικα χαίρομαι και ζηλεύω όταν βλέπω γυναίκες στο δρόμο με tdms vstrom κλπ

γιατί λόγο σωματικής κατασκευής δε θα μπορέσω να τις κουμαντάρω ποτέ.


Αλλά 1000αρι η 600αρι με τη μία??????????????????????????


Μου φαίνεται πραγματικά πάρα πολυ επιπόλαιο, ανεύθυνο και σίγουρα άκρως επικίνδυνο

Road67
16/07/2008, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
καλά το γενικεύεις, δλδ αν πας να πάρεις busa πρέπει να σηκώνεις 240 κιλά??


Κι εγω αυτο νομιζα οτι εννοουσαν οι ''παλιοι'' οταν πεταγανε αυτη τη φραση. Και ασε τη haya, γιατι δε λες για κατι τερατωδη harley 280 και βαλε κιλα. Αλλο εννοει η φραση. Υπαρχει ενας συγκεκριμενος τροπος για να σηκωσεις την καθε μηχανη χαρακτηριστικος για τη συγκεκριμενη μηχανη που δε μπορει να στον διδαξει κανενας αλλα και να στον δειξει θα το κανεις λαθος. Ειναι κατι που το μαθαινεις μονος σου απο την τριβη με τη μοτοσυκλετα [οταν λεω τριβη δεν αναφερομαι στις σουπες] οπου περιλαμβανει τη χρηση της, τη σταση μ' εσενα πανω, το ζυγιασμα και το ζυγισμα της και το ποσο την κατεχεις και στο δρομο μαθαινοντας τα ορια σου με αυτη τη μηχανη, αλλα και την ιδια τη μηχανη ως ενα αντικειμενο που εχει συγκεκριμενο βαρος και ''αορατες'' λαβες που μονο εσυ ο κατοχος της βλεπεις.
Σηκωνα ανετα το fazer και την πρωτη φορα που δεν ειχε πιασει η στεκα και επεσε κατω το xmax μου βγηκε η ψυχη να το σηκωσω. Οταν ομως αρχισα να μετακινουμαι με αυτο παρα πολυ, να το τρεχω, να το περναω απο τοσο στενα δρομακια και με τοσο χαμηλη ταχυτητα που επρεπε διαρκως να ειμαι σιγουρος οτι ελεγχω το βαρος του, να το κανω οπισθεν σε ανηφορες βρηκα τους τροπους μου, το πως το βαρος του, γινεται ειδικο βαρος για μενα, ποιες οι αορατες λαβες του.
Εν ολιγοις τι ξετριψιμο θαρρεις οτι θα κανει ενα ατομο που δεν εχει ξανανεβει ουτε σε ηεκτροκινητο πατινι στη gsxr που ειναι αναμενομενο το πεσιμο κι εγω δε θα σου πω το χειροτερο, πεσιμο εν κινησει αλλα ακομη και πεσιμο απο λαθος στηριξη.
Η φραση αυτη ειναι μεταφορικη αν ηταν κυριολεκτικη μονο η φυλη των Χαλ Χογκαν αυτου του κοσμου θα οδηγουσαν μηχανες.

zimouras
16/07/2008, 15:25
Oυφφφ.... τελικά μου φαίνεται το καλύτερο είναι να πάρεις ένα 1000άρι να χώσεις τα μούτρα στη ζελατίνα και βουρ στον πατσά...:a39:

sniper
16/07/2008, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
Oυφφφ.... τελικά μου φαίνεται το καλύτερο είναι να πάρεις ένα 1000άρι να χώσεις τα μούτρα στη ζελατίνα και βουρ στον πατσά...:a39:

1. Μήπως το θες για σένα το 1000 κι αρχίζεις τα "έχω μια φίλη";

2. Αυτό το "να χώσεις τα μούτρα στη ζελατίνα και βουρ στον πατσά" μεταφράζεται ποικιλοτρόπως. :blush: :D

xampos
16/07/2008, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
1. Μήπως το θες για σένα το 1000 κι αρχίζεις τα "έχω μια φίλη";
\

πρεπει να ντρεπεσαι δηλαδη αν θες 1000 αρι και να λες πως δηθεν το θελει καποιος αλλος :confused: :confused:

mats8282
16/07/2008, 15:43
Οποτε απο οτι καταλαβες ολοι εδω μεσα της λεμε να το τολμησει και να μην ακουει κανεναν...Σιγα μωρε τωρα το gsxr1000....Πατινι ειναι....

Πες της να το παρει και να μας πει ποτε και απο που να μαζευτουμε με καμερες....

Κοιτα να εχει και τιποτα σημεια να κρυφτουμε απο πισω μη μας παρουν τιποτα βιδες...

:wave2:

getEppUserBack
16/07/2008, 16:10
Βασικά τώρα που το θυμήθηκα, ακούστε επ ευκαιρίας. Λέω να βρω (δλδ να πάρουμε μαζί) κανένα μεταχειρισμένο aprilia rs50(είδα ότι βρίσκεις με κανένα χιλιάρικο και κάτι ψιλά) του 02+ για την κοπέλα μου, Σεπτέμβρη μεριά.. Δεν έχει δίπλωμα, δεν έχει εμπειρία (αλλά αρκετή ως συνοδηγός σε μικρές μηχανές), οπότε έλεγα 50 άρι, που βγάζει δίπλωμα με 10 ευρώ, και στην τελική άμα δεν της αρέσει, τι είχαμε τι χάσαμε.. Αν της αρέσει μαθαίνει και στο μέλλον παίρνει το δικό μου όταν αλλάξω μοτό.. Τα εντουρομοταρντάκια δεν της αρέσουν γιατί αρχικά σκέφτηκα τπτ aprilia sx50 αλλά ούτως η άλλως είναι κοντούλα οπότε δεν έπαιζε να το χε άνετα. Το rsάκι που της το έδειξα της άρεσε.. Θεωρείται ευκολοδήγητο για κάποιον που δεν έχει οδηγήσει ξανά μηχανή ένα rs50? 8 αλογάκια είναι, δεν είναι εκεί το ζήτημα, πιο πολύ με προβληματίζει ότι είναι δίχρονο (δεν εννοώ λαδίλα και τέτοια, αυτά τα έχουμε ξεπεράσει :lol: ). Περιμένω βασικά και καμιά γυναικεία άποψη.. :look: :a55:




ΥΓ Scooter, παπιά κτλπ τα αποκλείω εγώ.. :o

zimouras
16/07/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
1. Μήπως το θες για σένα το 1000 κι αρχίζεις τα "έχω μια φίλη";

2. Αυτό το "να χώσεις τα μούτρα στη ζελατίνα και βουρ στον πατσά" μεταφράζεται ποικιλοτρόπως. :blush: :D

Εγώ για τέτεια πράγματα δε θέλω βοήθεια...:rolleyes:

zimouras
16/07/2008, 16:26
Για εμένα εννοείται οτι θέλω 1000άρι, 14 χιλιάρικα που κάνει ποιός θα μου δώσει???
:bigcry: :bawl:

kalant
16/07/2008, 16:47
εγω δεν εχω καταλαβει γιατι πρεπει να γραψουμε εμεις κατι για να το διαβασει και να "βαλει μυαλο", εσυ δεν ξερεις τι να της πεις ή σε γραφει στο τετοιο της?

μαλλον την πλακιτσα σου κανεις...

αν οχι, πες στο αλλο το κρεας που θελει και μηχανη 1000 χωρις εμπειρια, να πηδηξει απο κανενα μπαλκονι να ησυχασει και αυτη κι εμεις γιατι αν βγει αυτη στην δρομο θα κινδυνεψουμε ολοι...

:wave2:

DimChios
16/07/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Μου αρεσει η προσεγγιση σου.....

Παπι το λες εσυ......εγω Μητσο
.....για τις φαπες συμφωνω...εγω τα λέω και μπατσάκια.....

ΚΑΙ βίντεο......εισαι πολυ προχω...


:lol:


Ολο το φορουμ συμφωνει με τις "προχώ" απόψεις μου...γενικοτερα!

:smokin: :lol:

zimouras
16/07/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
εγω δεν εχω καταλαβει γιατι πρεπει να γραψουμε εμεις κατι για να το διαβασει και να "βαλει μυαλο", εσυ δεν ξερεις τι να της πεις ή σε γραφει στο τετοιο της?

μαλλον την πλακιτσα σου κανεις...

αν οχι, πες στο αλλο το κρεας που θελει και μηχανη 1000 χωρις εμπειρια, να πηδηξει απο κανενα μπαλκονι να ησυχασει και αυτη κι εμεις γιατι αν βγει αυτη στην δρομο θα κινδυνεψουμε ολοι...

:wave2:

Όταν σου λένε πολλοί "μην κάνεις τη μαλακία" δεν είναι καλύτερα από όταν στο λέει ένας??
Και από τη στιγμή που θα τα διαβάσει αυτά μίλα καλύτερα...

kalant
16/07/2008, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
Όταν σου λένε πολλοί "μην κάνεις τη μαλακία" δεν είναι καλύτερα από όταν στο λέει ένας??
Και από τη στιγμή που θα τα διαβάσει αυτά μίλα καλύτερα...

γιατι φοβασαι μην θυμωσει?

με αυτα που λεει και θελει να κανει μαλλον κρυα ντους χρειαζεται...

τελοσπαντων, καλυτερα να διαβασει απαντησεις σε τετοιο υφος μπας και της κανει αισθηση και σκεφτει ορθοτερα...

αντε γεια

:wave2:

DimChios
16/07/2008, 17:00
Επισης διαφωνω με την αποψη "ας την παει καποιος βολτα με 1000αρι να καταλαβει"!

Τιποτα δε θα καταλαβει! Ισα που μπορει και να γουσταρει! Εγω ουτε γραμμα δε θα στελνα βεβαια αλλα αλλο θεμα αυτο!

ΔΙΑΦΕΡΕΙ στο να μπορεις να κουμανταρεις (καλα, ουτε να το ξεκινησει δε θα καταφερει, θα πεσει στανταρ) ενα τετοιο (και οχι μονο) μηχανακι, απο το να εισαι πισω!

Τεσπα, στ @@δια μου! Ο,τι γουσταρει ας κανει και για να μη λες οτι δε μιλαμε ομορφα φιλε zimoura, να γραψω να της δειξεις και το εξης παρακατω...

κοπελιά, αν θες χιλιαρι και δε ξερεις τι να κανεις, ακουσε ολους εμας που κατι παραπανω ξερουμε!
Αν ομως εχεις καποια απορια περι σεξ ομαδικού ή μή, ρωτα τον ειδικό! (http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&find=firstposter&threadid=63027) Αυτός θα σε διαφωτίσει πλήρως για το αντικείμενο*!
:wave2:






*Αν κρίνει οτι αξιζεις βεβαιως γιατι δεν εχει και πολυ ελευθερο χρονο!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

kalant
16/07/2008, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
Όταν σου λένε πολλοί "μην κάνεις τη μαλακία" δεν είναι καλύτερα από όταν στο λέει ένας??


εξαρταται το μυαλο που κουβαλαει ο καθενας στο κεφαλι του, αμα εχεις αχυρα (για να μην πω σκ@τ@) στο κεφαλι ο θεος ο ιδιος να σε πιασει να σου μιλησει δεν γινεται τιποτα...

και μην νομιζεις τωρα οτι μιλαω για την συγκεκριμενη, γενικως μιλαω...

Operater
16/07/2008, 17:14
Ρε παίδες..και αν τόνειρο της κοπέλας είναι τα ταξιδεύει με τη μοτό?

mats8282
16/07/2008, 17:21
Προς τα που ομως?

Operater
16/07/2008, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Προς τα που ομως?

Σημασία δεν έχει ο προορισμός, σημασία έχει το ταξίδι... :o

mats8282
16/07/2008, 17:26
:rolleyes:

DimChios
16/07/2008, 17:37
Φωτη δε πας καμμια βολτα ρε μλκ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Elle
16/07/2008, 17:46
Άστην άστην, αν είναι 1% τουλαχιστον ευσυνείδητη και καταλάβει οτι μερικά πράματα είναι δύσκολα ως αδύνατα αν δεν εχεις όση εμπειρία χρειάζεται τότε Οκ. Διαφορετικά να ρίξει καμμιά ματιά στo YOUTUBE στα Motorcycle crashes, accident, stupid accidents, BRUTAL accidents, FATAL accidents!

GSXR 1000 ε; Δεν γίνεται να πηγαίνεις πάντα προσεχτικά αυτό το πράγμα, όχι μόνο δεν εγγυάται για πρώτο μηχανάκι αλλά όλο και κάτι μπορεί να σου συμβεί. Είναι φτιαγμένο για να τρέχεις σαν δαίμονας κι όχι για να βολτάρεις. Ας πάρει κάτι που μπορεί να βολτάρει και να τα αφήσει αυτά γιατί δεν θα προλάβει να το μετανιώσει. Αν δεν πέσεις καμμιά δυό φορές δεν πρόκειται να έχεις άποψη στον κίνδυνο και στην οδήγηση, ενώ τα μυστικά για την οδήγησή του είναι πάρα πολλά και για τα εφαρμόσεις πρέπει να τα ζήσεις! Από τα λάθη μας μαθαίνουμε όλοι να οδηγάμε, μην το ξεχνάς κανείς αυτό, και στην περίπτωση του gsxr δε σε παίρνει για λάθος.

Άσε που και καλά να πάει μέχρι να μάθει κάτι και δεν έχει γίνει βέβαια η μ@λ@κ1@ ακόμα, μέχρι τότε δεν θα το χαρεί. Κανείς βασικά δεν πρόκειται να χαρεί γιατι δεν θα προλάβει, ούτε αυτή, ούτε οι γονείς της, ούτε οι φίλοι, ούτε οι γιατροι, ούτε το ΙΚΑ, ούτε τα ΣΥΚΑ, ούτε οι γυψαδόροι που θα την τυλίξουν κοπέλα πράμα με γύψο τα χέρια, τα ποδια, το κεφάλι, τους ώμους, τα δάχτυλα κτλ. Άσε που θα σπάσουν και τα δόντια! Και σκέψου! Γυναίκα με σπασμένα δόντια. Και στην χειρότεροι ούτε οι λουλουδούδες του νεκροταφίου θα χαρούν! Κρίμα λες να πούνε το καημένο το κορίτσι; Δεν της άξιζε τέτοιος θάνατος κτλ κτλ; Έτσι θα πούν; Βρε μυαλό που έχει ο κόσμος!!! Με τσιπιρικάδες κάνει παρέα γ@μwΤ0 και σκέφτεται τέτοια;

Όλοι μας κάναμε ψυχεδελικές τρέλες αλλά αυτό δεν είναι καν τρέλα. Είναι επιπολαιότητα που μπορεί να στοιχίσει πολλά και σκέψου τι θα πει ο κόσμος αν τη δει στο νοσοκομείο! Κρίμα και εκεί ε; Δεν της άξιζε θα πουν; Ας το κατάλαβει τώρα που μπορεί, γιατί αν γίνει το κακό, λίγα κλάσματα δεπτερολέπτου πριν και ίσως καθόλου θα μετανιώσει για αυτή της την επιλογή. (Και όλοι οι έμπειροι έχετε καταλάβει τι εννοώ ΕΤΣΙ;)

Gsxr1000! Μμμ... Γι αυτήν πες της οτι είναι σαν να ανεβαίνει και να οδηγά με Μητσοτάκη συνεπιβάτη! (ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ: Αααα! πολύ ωραία οδηγάς)

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει gsxr1000. Ούτε 750 ούτε 600! Όποιος έχει gsxr και ξέρει να οδηγεί έχει σημειώσει κάποιες πτώσεις ή τράκες στο ιστορικό. Κάλλιο να 'ναι απο κάποιο πιο ήπιο μηχανάκι η πτώση. ΤΕΛΟΣ!

Operater
16/07/2008, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Φωτη δε πας καμμια βολτα ρε μλκ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μήτσε...όπου ναναι.... :winka:

MitsosNaked
16/07/2008, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle


Gsxr1000! Μμμ... Γι αυτήν πες της οτι είναι σαν να ανεβαίνει και να οδηγά με Μητσοτάκη συνεπιβάτη! (ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ: Αααα! πολύ ωραία οδηγάς)



Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει gsxr1000. Ούτε 750 ούτε 600! Όποιος έχει gsxr και ξέρει να οδηγεί έχει σημειώσει κάποιες πτώσεις ή τράκες στο ιστορικό.

Νομίζω πως η δεύτερη πρόταση περι πτώσεων είναι αρκετά γενικευμένη και δέν ισχύει απόλυτα. Το δέχομαι μόνο σάν υπερβολή με σκοπό να αποθαρρύνει την κοπέλα από το να πάρει gsxr πρώτη μηχανή.:beer:

Όσον αφορά το συνεπιβάτη που ανέφερές....:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

zimouras
16/07/2008, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
γιατι φοβασαι μην θυμωσει?

με αυτα που λεει και θελει να κανει μαλλον κρυα ντους χρειαζεται...

τελοσπαντων, καλυτερα να διαβασει απαντησεις σε τετοιο υφος μπας και της κανει αισθηση και σκεφτει ορθοτερα...

αντε γεια

:wave2:

Θυμώσει ή όχι εμένα δε με επηρρεάζει, αλλά μπορεί να πάρει το μήνυμα με καλύτερο τρόπο.
Εντάξει δεν ξέρει, μη την πάρουμε από τα μούτρα.

Maira
16/07/2008, 23:39
Για αρχή το πρόβλημα δεν είναι αν θα πάρει 600 ή 1000. Και τα δυο, για πρώτο μηχανάκι είναι δυνατά!

Καλό θα ήταν να μάθει με ένα μικρό την συμπεριφορά μιας μηχανής στην Ελληνική άσφαλτο και πραγματικότητα! Και αν είναι να νοιωσει την άσφαλτο για πρώτη φορά να την νοιώσει με λίγα! Δεν λέω σώνει και καλά πως θα πέσει αλλά υπάρχουν πολλές πιθανότητες έτσι όπως είναι οι δρόμοι και οι οδηγοί!!!!


Το γκάζι δεν είναι αστείο και άντε καβαλήσαμε τα 100+ άλογα και καβάλα πάει στην εκκλησιά, καβάλα προσκυνάει!!!!

και για κάποιον/κάποια που είπε (δεν θυμάμαι ποιος) πως το 1000 ή το 600 δεν μπορεί να το κουμαντάρει μια γυναίκα αυτά είναι μλκιες! Το θέμα είναι να το έχεις και να το λέει η καρδούλα σου!!!
Σίγουρα δεν είναι παπί αλλά ο κάθε ένας μπορεί να τα οδηγήσει αρκεί να φτάνει κάτι και να ξέρει!!!


Αλλά ας πάρει ένα μικρό! Κι αν αφού δει όλα αυτά που βλέπουμε εμείς κάθε μέρα, θέλει ακόμα να πάρει μεγάλη μηχανή, ας την πάρει! Αρκεί να είναι σίγουρη πως μπορεί να την κάνει καλά!!!!


:wave2:

TROOPER
17/07/2008, 00:57
:a31: :a31: :a31:

AntoD
17/07/2008, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ολο το φορουμ συμφωνει με τις "προχώ" απόψεις μου...γενικοτερα!

:smokin: :lol:

Ετσι....έτσι.....

:p

Lord Asriel
09/11/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
θα της δώσω από το μαγικό ζωμό του Μαζεστίξ
Πρέπει να έχω ένα φλασκί.

Ντροπή σου ρε! Ο ΠΑΝΟΡΑΜΙΞ φτιάχνει το μαγικό ζωμό!
(Είναι κανας άλλος που το θυμάται ως μαγικό φίλτρο;)

devil's animal
09/11/2008, 19:07
καλα καποιες φορες νομιζω οτι καποιοι ανθρωποι ειναι εντελως χαζοι!!!!!!!!



και δεν λεω για την κοπελια που θελει να παρει το 1000. λεω για σας!! βλακες!!:rolleyes:


για να θελει να παρει το 1000,παει να πει οτι εχει τα φραγκα να το κανει.
ή εστω εχει τον τροπο της (δανειστει,εκδοθει, δεν ξερω και εγω τι)


την αφηνεις λοιπον φιλε zimoura να παρει το gsxr και παρακολουθεις την πορεια της.
θα της πεσει τουλαχιστον 5-6 φορες σταματημενο.
θα της πεσει και με καμια 40αρια-50 χλμ ...


ε,μετα θα απογοητευτει. εκτος και αν ειναι μαζοχα. οποτε σ'αυτην την περιπτωση φωναζουμε τον Dim. :rotflmao:

αλλα συνηθως αφου απογοητευθει θα θελει να την δωσει!!
και εκει βρισκεσαι εσυ, ο καλος καλοθελητης που θα παρει το παρταλι μηχανακι της (μονο πλαστικα θα θελει βασικα-γιατι δεν την κοβω να τα φτιαχνει μολις ακουσει τις τιμες).

η τιμη φυσικα θα ειναι αναλογη της φθορας της μηχανης, δλδ περιπου 9000.
δινεις αλλο ενα 1000 για γ@μαου πολυεστερικα και εχεις ενα μηχανακι με καμια 500αρια χλμ στο οδομετρο τουμπανο και μονο με 10000€.

αλλα που μυαλο!!:a24:

εσυ το ποσταρες εδω μεσα και πεσαν ολοι πανω της.

εγω θα της ελεγα να παρει το Κ9!!!!!!!!:a32: :a32: :a8: :a8:

ακομα εχεις χρονο!!:winka:

:beer: :beer: :beer:

cityfly
09/11/2008, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal



ακομα εχεις χρονο!!:winka:

:beer: :beer: :beer:


πονηρούλη

:nono: :nono: :nono:




















μόνο που είναι κάτι μηνών συζήτηση
μάλλον είναι αργά
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: