PDA

View Full Version : Βασιλάκης (όχι ο καϊλας )



catmaster
16/07/2008, 14:41
Κοντά στην Λαυρεωτική έχω ένα οικόπεδο της μάνας μου που κάποτε ήθελα να το κάνω μόνιμη κατοικία… κάτι το ένα κάτι το άλλο χρόνος δεν βρέθηκε ποτέ, βαριόμουνα και του θανατά εδώ που τα λέμε, και το μόνο που έκανα ήταν να βάλω μια βάση με ένα τροχόσπιτο απάνω .. άφησα λοιπόν την βάση κούφια και εκεί καβάτζωσα τα παλιά μου μηχανάκια.

Επειδή εδέησαν και πριν λίγα χρόνια μου έβαλαν νερό (το ρεύμα θα μου το φέρουν κατά τις επόμενες εκλογές καταπώς το κόβω..) φύτεψα δεντράκια και ένα μικρό μποστάνι . Έχω φυτέψει 4 λεμονιές 2 βερικοκιές 2 συκιές (μην γελάσει κανείς τον έσκισα) 4 αμυγδαλιές , ένα κακομοίρη φοίνικα που μάλλον θα μου μείνει ζούμπακας και κάτι κρεμμύδια . Με τα ζαρζαβατικά πάντα είχα πρόβλημα , όλο κατσιασμένα μου μένουν . Πήγα σε ένα μαγαζί να πάρω νέους σπόρους και ο πωλητής έκανε κωλοτούμπες να πάρω κάτι που είχε σε προσφορά και θα γινόντουσαν λέει δυο μέτρα αλλά όταν είδα ότι έγραφαν “φάρμα Chernobil “ τη σακουλεύτηκα . Καλύτερα κατσιασμένα.

Εκεί που λέτε αράζω πολύ τα καλοκαίρια μου με γκαζάκια (χωρίς τις κουκούλες) και προμήθειες αν και φέτος θα την βγάλω πιο ανώδυνα γιατί έκοψα το τσιγάρο και χαίρομαι. Κάθε Σαββατοκύριακο εκεί πάω και σκαλίζω , ποτίζω φυτεύω κάνα βασιλικό και παιδεύομαι γενικώς. Όταν ο φίλος μου ο Γιώργος μου κολλάει για καμιά βόλτα και του λέω ‘δεν παίζει έχω μια δουλειά την Κυριακή’ εκεί αράζω. Παίρνω και κάνα καλό βιβλίο και είμαι άνετος.

Πέραν του καλοκαιριού όμως που η μέρα είναι μεγάλη, τον χειμώνα που έιναι ερημιά αγριέυεσαι ρε παιδάκι μου. Πρέπει λοιπόν να ξέρεις κανένα γείτονα μην τυχόν και γίνει τίποτα και πάς καμιά φορά και βρεις κάνα κρατήρα αντί για το τροχόσπιτο. Και πάει στον αγύριστο και το τροχόσπιτο . Σαράβαλο είναι . Το ίδιο και τα μηχανάκια. Τα δεντράκια μη μου πειράξουνε.

Λίγο πιο κάτω ζει μια οικογένεια τόσο καλοζωισμένη και φροντισμένη από το κράτος, που όταν βλέπω πολιτικούς να μιλάνε για πρόνοια για κοινωνία και για ίσες ευκαιρίες , θέλω να τους ρίξω γονατιές στα δόντια μπας και το βουλώσουν . Οκτώ παιδιά (τόσα ήταν τελευταία φορά που μέτρησα) κάθε ηλικίας που μεγαλώνουν μόνα τους σε ένα σπίτι έτοιμο να πέσει . Ο πατέρας των παιδιών ο κύριος Γιάννης είναι οικοδόμος αλλά έκανε μπάι πας πριν λίγα χρόνια και του έδωσαν σύνταξη μειωμένη. Τρία χρόνια μετά την επέμβαση του έκοψαν την σύνταξη γιατί έγινε λέει καλά . Ναι τον διαβεβαίωσε ο υπουργός ο ίδιος. Αφού και αυτός (ο υπουργός) με 2 By-pass μια χαρά ανεβάζει τενεκέ τσιμέντο στον τέταρτο όροφο. Κάνει και γυμναστική .

Τέλος πάντων ο κύριος Γιάννης πάει και κάνει κάνα μεροκάματο αλλά δεν βγαίνει το ρημάδι εύκολα. Μια φορά έκανα να του δώσω λεφτά και πήγε να με φάει. Τον έχω λοιπόν με κλειδί και πηγαίνει και μου ποτίζει τα δεντράκια κάποιες μέρες και τον πληρώνω . Πολλές φορές το καλοκαίρι πάω επίτηδες αργά για να προλάβει να ποτίσει (αλλιώς τα αφήνει σε μένα και μετά δεν θέλει λεφτά) και όταν αργώ με βρίζει γιατί δεν προλαβαίνω να κάτσω να πιω κάνα τσίπουρο μαζί του. Ρίχνει και καμιά ματιά στο σπίτι μην μας φάνε τα σκυλιά.

Πρίν τέσσερα χρόνια πάω ένα απόγευμα Κυριακής , έκανε φοβερή ζέστη εκείνη την ημέρα. Βλέπω απέξω ένα παπί στην πιο άθλια κατάσταση που έχω δει στην ζωή μου.Φαινόταν ότι είναι Glx αλλά μέχρι εκεί. Έκανα το Σταυρό μου και μπήκα στο σπίτι. Βλέπω το Βασίλη , ένα γιο του κύριου Γιάννη. Είναι δεν είναι δεκάξι χρονών. Με καλωσόρισε ευγενικά, μπορεί και να ντράπηκε το καημένο.

-“Γεια σου ρε Βασιλάκη , τι κάνεις ; Όλα καλά; “
-“Καλά κύριε Άκη. Ο πατέρας μου είναι λίγο κουρασμένος και ήρθα εγώ να ποτίσω. Είχε πάει για δουλειά σήμερα. “
- “Καλά έκανε. Να του πείς περαστικά. Να σου πω , πότε πήρε παπί ο πατέρας σου ρε Βασίλη;”
(Τα μάτια του άστραψαν. Μου θύμισαν παλιές εποχές..)
- “Δικό μου είναι!! Έκανα μεροκάματα σε μια οικοδομή και το πήρα προχτές!! Ο μαγαζάτορας μου είπε ότι είναι ευκαιρία!! Δεν σας αρέσει; “


Το τελευταίο το είπε με ένα ύφος που αν του έλεγα ότι δεν μου αρέσει θα μου έκοβε την καλημέρα. Ο Βασίλης ήταν αλάνι αλλά με την καλή έννοια. Περπατημένο παιδί όχι κωλόπαιδο. Αλλά από μηχανάκια δεν σκάμπαζε. Έπαιξε ρόλο και η ηλικία με τον ενθουσιασμό και το φαγε το σαπάκι. Προσπάθησα να το πείσω να μην καβαλάει αλλά του κάκου. Σε τελική ειδικά εμένα για μηχανές δεν με έπαιρνε να δίνω συμβουλές...

catmaster
16/07/2008, 14:43
Όταν τελειώσαμε τα ποτίσματα και τα σκαλίσματα , πήγα να δώ την “ευκαιρία” καλύτερα . Ήταν χειρότερα από ότι φανταζόμουν και όταν καβάλησα. Το ψαλίδι ήταν στραβό, αμορτισέρ δεν υπήρχε , σάπια και σκουριές παντού, βραχυκυκλωμένα ηλεκτρικά κολλημένα με μονωτική ταινία , λάδι έσταζε από κάτω. το μπροστινό νύχι σπασμένο μαζί με το ταμπούρο…

(Λίγες μέρες μετά πέρασα από το εν λόγω μαγαζί … και μιλήσαμε σοβαρά για την ευκαιρία που πούλησε ο “μαγαζάτορας” και για άλλα "επενδυτικά" έργα… ο Βασίλης το είχε πάρει 500 ευρώ … πήρα τα 400 πίσω και του τα έδωσα..)

Όταν καβαλάω ένα μηχανάκι το αφουγκράζομαι. Όχι με το βαρύ ύφος χιλίων καρδιναλίων που παίρνουν τα μαστόρια. Τα ακούω τα μηχανάκια. Μου λένε τις ιστορίες τους, τα παράπονά τους , τι ζητάνε. Κάθε ένα κάνει τον ήχο του. Με βλέπουν αυτοί που δεν με ξέρουν να κολλάω το αυτί μου πάνω στο ντεπόζιτο και να αφουγκράζομαι και με περνάνε για τρελό…

Σκεφτόμουν και άκουγα ..Ποιος έκανε τον Χριστό με αυτό το μηχανάκι και το ανάστησε από τον τάφο;; Κι όμως έπαιρνε μπροστά … Δεν ήθελε να πεθάνει… Μάλιστα…Ο Βασίλης κρεμόταν από τα χείλη μου…και τώρα τι κάνω;

- “Λοιπόν Βασιλάκη καλό φαίνεται αλλά θέλει ένα καλό σέρβις.. Βλέπεις που χάνει λάδι;; Θα μου υποσχεθείς να μην το κουνήσεις και εγώ θα σε βοηθήσω να το μαζέψεις και να του ρίξουμε και ένα βάψιμο να δεις τι όμορφο που θα γίνει...”

Μου το υποσχέθηκε και το κλειδώσαμε στην αποθήκη μου . Την είχαμε γλιτώσει για λίγο…. Γύρισα Αθήνα να φέρω τα καλά μου εργαλεία και την υπομονή μου… το καλοκαίρι ξεκινούσε πολύ νωρίς….

catmaster
16/07/2008, 14:44
Όπως ξαναείπα , ο Βασιλάκης ήταν αλάνι. Ένας κυριλές αν τον πετύχαινε στο δρόμο θα τον πέρναγε για φάτσα έτσι ξερακιανός που ήταν. Ήταν αδύνατος, μικροκαμωμένος με σκούρα μαύρα μάτια και πεταχτά αυτιά. Σκέτος κούκλος ένα πράγμα που λέμε. Μιλούσε πολύ σιγανά , μέσα από τα δόντια του, που ήταν και αραιά σαν να ντρεπόταν ένα πράγμα. Σπάνια σε κοίταζε στα μάτια όταν σου μιλούσε. Μια φορά είχε έρθει ένας κολλητός για καφέ .Εκεί που καθόμασταν στον κήπο και εγώ καμάρωνα για το μποστάνι μου που τώρα δεν μου φαινόταν τόσος κατσιασμένο, μπήκε στο τροχόσπιτο ο Βασίλης να πάρει κάτι. Καπάκι ο φίλος μου πετάχτηκε να πάει τουαλέτα. Βασικά πήγε να τσεκάρει το κινητό και το πορτοφόλι του που τα είχε αφήσει μέσα. Το κατάλαβε και ο Βασίλης αλλά δεν μίλησε ο φουκαράς. Ούτε εγώ είπα τίποτα. Αφού είναι φυσικό . Είμαστε “Ευρωπαίοι” πλέον. Έτσι εύκολα παρεξηγούμε και κρίνουμε μούρες . Το παιδάκι αυτό όμως ήταν σπαθί όπως τα περισσότερα φτωχά παιδάκια της ηλικίας του αν τους δώσεις μια ευκαιρία…Εμένα δεν με φόβιζε ο χαρακτήρας του …

Αυτό που εμένα φόβιζε ήταν το τιμόνι…Δεκαέξι χρονών χωρίς δίπλωμα (το πήρε στο όνομα του αδερφού του που ήταν ενήλικος ) ήξερε από μηχανάκια όσα ήξερα εγώ για πλέξιμο και αυτό είχε φανεί από την επιλογή του. Το θέμα λοιπόν ήταν να προλάβω να του περάσω κάποια πράγματα καθημερινής “μοτοαμπελοφιλοσοφίας” πριν μάθει με τον άσχημο τρόπο…Ξέρετε όμως πόσο δύσκολο είναι να περάσεις σε ένα δεκαεξάχρονο πράγματα ; Αν πας με τον τσαμπουκά έχασες γιατί η άρνηση είναι έντονη στην ηλικία αυτή. Αν πας με το καλό πάλι έχασες γιατί θα βαρεθεί. Σε λεπτό πάγο πατούσα και το καλοκαίρι όπως σας είπα ερχόταν ζεστό…

Έφερα λίγες ημέρες μετά τα εργαλεία μου και είπα του Βασίλη να έρθει την επόμενη το πρωί.
-“Βασίλη έλα κατά τις δέκα να ξεκινήσουμε , έτσι;”
Κατά τις επτά το πρωί με ξύπνησε ο θόρυβος του νερού από το πότισμα. Ο Βασίλης απ’ έξω να ποτίζει Δεν πρέπει να είχε κοιμηθεί καθόλου από την αγωνία του. Σηκώθηκα και άναψα το μπρίκι να φτιάξω καφέ.... Άχ ρε νιάτα όμορφα που είστε…



-“Κύριε Άκη , όλα αυτά θα χρειαστούν για το δικό μου μηχανάκι ;!;! “
Ο Βασίλης κοιτούσε τα εργαλεία .Ένα σκωροφαγωμένο αρχαίο οδηγό συντήρησης της Honda για όλη την σειρά των διάσημων πουλερικών που κατασκέυαζε. Δεν ήταν του Glx αλλά έκανε. Σε τελική δεν υπήρχε και κάτι καλύτερο. Δύο σειρές καστάνιες ψιλές και μισής ίντζας , καμινέτο , εξωλκέας για ρουλεμάν έξω και μέσα, γράσα, καθαριστικά, στουπιά , λάδια , ξύδια και αλάτι και πιπέρι , πολύγωνα κλειδιά , γερμανικά κλειδιά, γαλλικά κλειδιά και το κλειδί του παραδείσου για τον Βασίλη που είχε τρελαθεί από τη χαρά του που το μηχανάκι του επιτέλους θα ήταν έτοιμο μετά το σέρβις να τρέξει στους αγώνες…

-“Όλα αυτά τα εργαλεία και άλλα τόσα που θα φέρω από την Αθήνα. Αλλά το βασικό που χρειάζεται τώρα είναι υπομονή …. και ένα καλό τσιγάρο πριν ξεκινήσουμε…”















..... μετά την Καλοπούλα ..... :wave2:

zephyr1
16/07/2008, 14:54
Gαμας αγορι μου!:beer: :a23: :beer:

catmaster
16/07/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Gαμας αγορι μου!:beer: :a23: :beer:

όχι super duke όμως .... :sad: :sad:


(ευχαριστώ ρε Παναγιώτη ... ) :beer: :beer: :beer:

gcrook
16/07/2008, 15:26
Μονο να το συνεχισεις Ακη:beer: :beer:

mpou
16/07/2008, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
...[/B]

Που να σας παρει και να σας σηκωσει.
Που να σας τον χουφτωνει η πιο καυλιαρα και να σας παραταει στη μεση λεγοντας "Συνεχισε μονος αγορακι"

Δεν διαβαζω αλλο (εκ του "δεν μεταδιδω αλλο")!

Να τελειωσετε τα δημιουργηματα σας, να τα τυπωσετε, να τα παρουμε στην (ερημικη) παραλια να τα διαβασουμε ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ.

Αι στο διακονο πια με τους μπουστηδες που μπλεξαμε.

Υ.Γ. Αφου το κειμενακι το εχεις ετοιμο και κανεις κοπι-πειστ (post delta-time), γιατι μας γ@μ@ς ασάλιωτους?

Road67
16/07/2008, 15:38
Αυτοι οι εμποροι οι μαγκες μου τη δινουν παααααααααααααρα πολυ στα νευρα. Και το 90 τοις εκατο την εχουμε πατησει απο αυτους στα πρωτα βηματα. Ενα παληκαρακι πριν μερικα χρονια του πηγανε στη μαντρα ενα παπι και παει να το βαλει μπροστα και αποκολληθηκε το μισο και το παιδι πεθανε. Πουλας ρε και τι πουλας;;; Αφου το ξερεις οτι το χρεπι που εχεις βαλει με 500 ευρω καποιο παιδι που δεν ξερει θα παει να το παρει. Κι αν το παιδι αυτο ηταν ο γιος σου; Αλλα να στα παπ//ρια σου. Φταινε κι οι γονεις. Αφου το βλεπεις εχει την καψα να παρει μηχανακι για τη μαγκια στην παρεα του, για τη Μαρια τη γκομενα συμμαθητρια. Πηγαινε μαζι του, να δουνε κι ενα μεγαλο ανθρωπο παρτε κατι καλο. Πηγαιντε και σ' ενα μηχανικο. Χαιρομαι που θα ισχυσει το ΚΤΕΟ κυκλοφορουν τοσες παγιδες, ισως κατι καλο να βγει.

Operater
16/07/2008, 17:09
Ρε Άκη....
Είσαι από αυτούς που μέσα από το γραπτό τους, μας κάνουν να τα ζούμε...
Να έρχονται οι εικόνες ατόφιες στο μυαλό μας...

Και να μην το συνεχίσεις,δεν δίνω μία..Συνέχισε μόνο να μας γεμίζεις εικόνες..
Γιατί καλοί οι εκκεντροφόροι και τα πιστόνια, αλλά στις μέρες μας, "διψάμε"...

filipp0s
16/07/2008, 21:11
Συνεχα το ρε μπουστη μου...





είπες μετα την κα(υ)λοπούλα... :wave2: :wave2:

catmaster
16/07/2008, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Συνεχα το ρε μπουστη μου...

είπες μετα την κα(υ)λοπούλα... :wave2: :wave2:


Ναι αλλά δεν είπα πια Καλοπούλα .... :D ;)


(το πολύ να γυρίσεις από τις διακοπές και να το βρεις τελειωμένο ... :lol: :lol: )


(θα το συνεχίσω ρε man ... απλά παίζει και λίγη δουλίτσα που κάνω ... ήρθε και η κυρά από τη Λούτσα και πιάσαμε το μπούρου μπούρου ... )


Have faith ...
:wave2:

DimChios
17/07/2008, 06:55
ΡΕ ΠΣΤ ΑΚΗ, Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΡΕ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

dirtbird
17/07/2008, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΡΕ ΠΣΤ ΑΚΗ, Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΡΕ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Kαλά, καλά.....

From inside info....

..στο μεθεπόμενο επεισόδιο κάνουν σήμα του πιτσιρικά να σταματήσει σε μπλόκο επειδή το γκομενάκι του ΔΕΝ φοράει κράνος, ο πιτσιρικάς την κάνει, τον κυνηγάνε, τον πιάνουν, τον πάν αυτόφωρο αλλά επειδή είναι ΣΚ περιμένει στη στενή να έρθει Δευτέρα αλλά κάπου χάνονται τα χαρτιά του και περνάει καιρό στη φυλάκα ενώ οι γονείς του έχουν δηλώσει εξαφάνιση και έχει γίνει και εκπομπή στη Νικολούλη.....


Περιττό να αναφέρω ποιός βγάζει στο τέλος το φίδι από την τρύπα.....

Γενικά, πρόκειται για ένα επεισόδιο 'Εξπρές του μεσονυχτίου' (παίζει να υπάρχει και μπλέξιμο με ναρκωτικά που είχε ξεχάσει μέσα στις σαμπρέλλες ο έμπορος που του το πούλησε - έτσι κι αλλιώς ΟΛΟΙ έχουμε καταλάβει το ποιόν του)............



:D :D

catmaster
17/07/2008, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Kαλά, καλά.....

From inside info....

..στο μεθεπόμενο επεισόδιο κάνουν σήμα του πιτσιρικά να σταματήσει σε μπλόκο επειδή το γκομενάκι του ΔΕΝ φοράει κράνος, ο πιτσιρικάς την κάνει, τον κυνηγάνε, τον πιάνουν, τον πάν αυτόφωρο αλλά επειδή είναι ΣΚ περιμένει στη στενή να έρθει Δευτέρα αλλά κάπου χάνονται τα χαρτιά του και περνάει καιρό στη φυλάκα ενώ οι γονείς του έχουν δηλώσει εξαφάνιση και έχει γίνει και εκπομπή στη Νικολούλη.....


Περιττό να αναφέρω ποιός βγάζει στο τέλος το φίδι από την τρύπα.....



:lol: :lol: :lol:

τι λαλάκας που είσαι .... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(να με πείς ποιον πλήρωσες απο μέσα να σου δώσει τις πληροφορίες .. )





Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird

Γενικά, πρόκειται για ένα επεισόδιο 'Εξπρές του μεσονυχτίου' (παίζει να υπάρχει και μπλέξιμο με ναρκωτικά που είχε ξεχάσει μέσα στις σαμπρέλλες ο έμπορος που του το πούλησε - έτσι κι αλλιώς ΟΛΟΙ έχουμε καταλάβει το ποιόν του)............


:D :D


Τη "ζαπρέ" :evil: καβατζωμένη σε Barum σαμπρέλες εντουράδικες από 4 mm και πάνω .... (τις κόκκινες που είναι οι καλές γιατί οι μαύρες "κλάνανε" ):smokin: :smokin:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
17/07/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
:lol: :lol: :lol:

τι .......


Μία δραματική λεπτομέρεια του story, είναι ότι οι ΜΠΑΤΣΟΙ πάνε στην Νικολούλη γιατί αδυνατούν να βρούν την ταυτότητα του Βασιλάκη....

Και μετά, μία Παρασκευή αργά μετά από ένα extended ΔΣ, τυχαία.... :winka: :winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πληκρολόγιο ok? :confused:

catmaster
17/07/2008, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μία δραματική λεπτομέρεια του story, είναι ότι οι ΜΠΑΤΣΟΙ πάνε στην Νικολούλη γιατί αδυνατούν να βρούν την ταυτότητα του Βασιλάκη....

Και μετά, μία Παρασκευή αργά μετά από ένα extended ΔΣ, τυχαία.... :winka: :winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πληκρολόγιο ok? :confused:

ok όλα ... έχω κάνει κάτι καλά modifications τελευταία ...

(μου κόστισαν αρκετά αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο ... )


:smokin:


136846

thou-vou
17/07/2008, 13:41
το αδιαβροχάκι φιλαράκι είναι με αφαιρούμενη επένδυση ή το ιδρώνει το πληκτρολόγιο???

SPAρταραM on/
ασε τους χαβαλέδες και συνέχισε...
SPA off/

DimChios
17/07/2008, 16:09
τι σπαμερ που σαι ρε βρωμοπουλε!

:lol: :lol: :lol:

TROOPER
18/07/2008, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
...

τι να πω για τη παρτυ σου ρε φιλε...


:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Fireball400
18/07/2008, 01:32
:a18: :a10:
Και αν δε βαριέσαι τράβηξε και καμια φωτο όταν τελειώσει το εγχείρημα:winka:

mpou
24/07/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

(θα το συνεχίσω ρε man ... απλά παίζει και λίγη δουλίτσα που κάνω ... ήρθε και η κυρά από τη Λούτσα και πιάσαμε το μπούρου μπούρου ... )
Have faith ...
:wave2:


up!:bigcry:

catmaster
24/07/2008, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
up!:bigcry:


πωωωω .... μας γ@μησες τώρα .... :sick: :sick: :sick:


(down):lol:

mpou
24/07/2008, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
πωωωω .... μας γ@μησες τώρα .... :sick: :sick: :sick:


(down):lol: :rotflmao:

Jo.Da.
24/07/2008, 14:07
mr Karataides up number 2...:wacko:

gcrook
24/07/2008, 14:14
Σας παρακαλω μην πιεζετε τον συγγραφεα...
Ευχαριστω....




























UP ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΣΟΥ!!!:lol: :lol: :lol:

catmaster
24/07/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σας παρακαλω μην πιεζετε τον συγγραφεα...
Ευχαριστω




UP ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΣΟΥ!!!:lol: :lol: :lol:

:smokin: :evil: :smokin:


Λοιπόν μαλάκα μου άκου όνειρο που είδα χτες ....


Είδα λέει ότι είμασταν επάνω σ' ένα καράβι που είχε τέσσερα φουγάρα που έγραφαν YoShimUra , και καθόσουν μπροστά στην πλώρη και καλά εμένα με έλεγες Jack και εγώ σε έλεγα Rose και άνοιγες τα χέρια και μου έλεγες "look Jack i'm flying" και μετά το καράβι έγραφε Rms SVStrom στο πλαί και άκουσα ένα καμπανάκι και κελευστής ήταν ο Λάμπρος που το βάραγε και βλέπω ένα μπλέ παγόβουνο που είχε λέει και τιμόνι και το οδηγούσε ο Βρωμόπουλος και ερχόταν καταπάνω μας


..... και στο μπαμ ξύπνησα ....








:smokin: ... ξέρ'ς εσύ τίποτα ;;;

dirtbird
24/07/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ένα μπλέ παγόβουνο που είχε λέει και τιμόνι και το οδηγούσε ο Βρωμόπουλος

iceman λέμεεεε......:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

gcrook
24/07/2008, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
iceman λέμεεεε......:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

Κρυοκωλος θα ελεγα εγω:lol: :lol: :lol:

sapila racing
24/07/2008, 14:28
Ακη μάλλον σε πείραξαν τα πολλά ducatia στο στομάχι και ειδες τέτοιο εφιάλτη :lol:

:wave2:

catmaster
24/07/2008, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ακη μάλλον σε πείραξαν τα πολλά ducatia στο στομάχι και ειδες τέτοιο εφιάλτη :lol:

:wave2:

Λές ρε Άρη ... ;;;




(Καλά θα κάνω να συνηθίσω την Ιταλική κουζίνα όμως ... ) :smokin:

bartlal
24/07/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
iceman λέμεεεε......:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

ο παγωτατζης της γειτονιας μας μιλησε!!

:evil: :evil: :smokin: :evil: :evil:

mpou
31/07/2008, 11:17
Up λεμε :rotflmao: :bigcry:
:a9:

devil's animal
31/07/2008, 16:16
αντε βρε π@παρα γραφε..:mad: :mad:

Βαγγελας
26/08/2008, 10:36
Γεια χαρα !
Χαιρομαι που εχω ξαναρθει μετα απο καιρο !












Καταπληκτικο το κειμενο για Λογοτεχνια το κοβω....

και η συνεχεια του επιβαλεται ! .... το ζηταει ο λαος εξαλου!

epp1640
27/08/2008, 01:24
Άκη (με όλο το θάρρος), ελπίζω να είναι αληθινή ιστορία, και όχι σαν το δεύτερο κράνος του άτυχου ταξιδευτή, γιατί θα στενοχωρηθώ.. τι να πω.. μακάρι να μπορέσω να πεταχτώ μια μέρα Αθήνα για έναν καφέ να σας γνωρίσω όλους. Τόσα χρόνια έχω παρακολουθήσει αρκετά φόρουμ, αλλά πραγματικά αυτό το φόρουμ έχει ξεχωριστούς ανθρώπους και αυτό με κρατάει κολλημένο εδώ. Ο φίλος σου μου θύμισε μία φορά που καθώς πάρκαρα την μηχανή, με πλησίασε ένα μικρό τσιγγανάκι και με παρακάλεσε ευγενικά να δει τα γάντια. Στιγμιαία σκέφτηκα ότι κάπου εκεί γύρω θα είναι και ο συνεργός του να μου αρπάξει τπτ.. θυμάμαι μόνο πόσο άσχημα και πόσο μ@λ@κ@ς ένιωσα όταν κατάλαβα ότι όλα αυτά ήταν στην άρρωστη φαντασία μου και είδα την αθωότητα και την παιδική περιέργια στα μάτια του.. δεν ήθελε τπτ, δεν ζητούσε κάτι, απλώς ήθελε να δει τα γάντια μου που νόμιζε ότι ήταν ποδοσφαιρικά, και πραγματικά πιο ευγενικό παιδάκι παίζει να μην έχω ξανασυναντήσει.. ελπίζω ο δρόμος και η κακομεταχείριση που περνάνε αυτά τα παιδάκια να μην έχει διαβρώσει την παιδική ψυχή του και να μην μεγάλωσε πρόωρα από τότε.. Άντε σας κούρασα..



UUUUUUUUUUUUUUUUUUUP και από μένα.. :D :wave2:

Κανένας
27/08/2008, 11:06
Δηλαδή όλοι εσείς θέλετε να μάθετε για μια ιστορία με ένα αυθαίρετο, μια αναξιοπαθούσα οικογένεια με 8 παιδιά αγνώστου εθνικότητος, που το ένα είναι ξερακιανό και ήδη στην παρανομία και δεν ξέρετε ποια θα είναι η συνεχεία? :a55: :a014:

byron
27/08/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Δηλαδή όλοι εσείς θέλετε να μάθετε για μια ιστορία με ένα αυθαίρετο, μια αναξιοπαθούσα οικογένεια με 8 παιδιά αγνώστου εθνικότητος, που το ένα είναι ξερακιανό και ήδη στην παρανομία και δεν ξέρετε ποια θα είναι η συνεχεία? :a55: :a014:


Eπεσε στη πρέζα, ή κατέληξε στη Συγγρού; :rolleyes:

Κανένας
27/08/2008, 11:20
οδηγαει παρανομα ενα ξενο μηχανακι μεχρι στιγμης

και σιγουρα εχει βγαλει αντικλειδια για το εξοχικο του κυριου ακη και τα εχει δωσει σε ενα φιλαρακι του για να μην τα χασει αυτος :smokin:

υγ αυτο ειναι πρωθύστερο αλλα πρεπει να παω για καφε

epp1640
27/08/2008, 15:03
:a16:

Λεωνίδας
27/08/2008, 23:44
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΑΚΗ ?

epp1640
28/08/2008, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΑΚΗ ?

+125 :o

gcrook
28/08/2008, 18:20
Αμα του χωνετε deadlines στη μαπα,λογικο ειναι ο ανθρωπος να παθει writer's block.:lol: :lol: :rotflmao:

Λεωνίδας
28/08/2008, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ναι αλλά δεν είπα πια Καλοπούλα .... :D ;)


(το πολύ να γυρίσεις από τις διακοπές και να το βρεις τελειωμένο ... :lol: :lol: ) ναι αλλά δεν είπες ποιες διακοπές... :mad: :mad: :mad:

filipp0s
28/08/2008, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ναι αλλά δεν είπες ποιες διακοπές... :mad: :mad: :mad:


ασε που γύρισα :(

Βαγγελας
28/08/2008, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Δηλαδή όλοι εσείς θέλετε να μάθετε για μια ιστορία με ένα αυθαίρετο, μια αναξιοπαθούσα οικογένεια με 8 παιδιά αγνώστου εθνικότητος, που το ένα είναι ξερακιανό και ήδη στην παρανομία και δεν ξέρετε ποια θα είναι η συνεχεία? :a55: :a014:

η συνεχεια νομιζω ειναι ...... να σταματησει το γραπτο εδω και εμεις να φωναζουμε ολοι : ΑΠ ΡΕΕΕΕ !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

toulis
29/08/2008, 11:02
Η συνέχεια από ότι φαίνετε είναι ότι :

Ο καλός πιτσιρικάς θέλοντας να δήξει την ευγνωμοσύνη του στον άνθρωπο που του έδωσε την χαρά να νιώσει την ελευθερία που σου χαρίζει η οδήγηση ενός τόσο καλοφτιαγμένου παπιού.

Την εμπειρία της προσπάθειας αποφυγής του μπλόκου

Καθώς βεβαίως και τον πόνο της πτώσης με την υπερβολική ταχύτητα των 60.

Όπως και την εμπειρία του αυτόφωρου.

Αποφάσισε να φυτέψει και αλά δέντρα στον κήπο του ευεργέτη του

Με απώτερο σκοπό την χαρά που έλαβε ο ευεργετίσσας μετά την τηλεοπτική παρουσία του οικοπέδου του σε όλα τα δελτία ειδήσεων

Με τίτλο εξάρθρωση κυκλώματος κλεμμένων μηχανών και διακίνησης προϊόντων κάνναβης.
:lol:

SpeakeasyBlues
30/08/2008, 05:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Δηλαδή όλοι εσείς θέλετε να μάθετε για μια ιστορία με ένα αυθαίρετο, μια αναξιοπαθούσα οικογένεια με 8 παιδιά αγνώστου εθνικότητος, που το ένα είναι ξερακιανό και ήδη στην παρανομία και δεν ξέρετε ποια θα είναι η συνεχεία? :a55: :a014:

:lol: :rotflmao: :lol: :p :beer:

...παντως το στορι και η περιγραφη απαιχτη :beer:

...a truth well told.

bikerted
07/09/2008, 05:50
UP ρεεεεεεεεεε!!!!!:beer: :smokin:

epp1640
07/09/2008, 15:00
:wave2:

arhs
08/09/2008, 01:29
ρε παίδες, ξεκολλήστε με τα up και up. έχει διαφορά το να θες να γράψεις κάτι επειδή το θέλεις και το γουστάρεις, από το να πρέπει να γράψεις κάτι επειδή στο επιβάλλουν...

Λεωνίδας
08/09/2008, 08:33
δεν τον απειλήσαμε κιόλας φιλαράκι...

αν και πλησιάζει η ώρα που θα χρειαστεί να γίνει και αυτό :lol: :lol:

arhs
08/09/2008, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν τον απειλήσαμε κιόλας φιλαράκι...

και που ξέρω 'γω οτι δεν τον έχετε ήδη δέσει σε κανά υπόγειο?

Λεωνίδας
09/09/2008, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από arhs
και που ξέρω 'γω οτι δεν τον έχετε ήδη δέσει σε κανά υπόγειο? μη μας δελεάζεις :evil:

epp1640
14/09/2008, 03:39
:smokin:

Corvo
16/09/2008, 22:55
ρε τουλαχιστον κανε ενα post να μας δειξεις οτι δεν εισαι εγκλωβισμενος

MIXALHS 400SF R
24/09/2008, 14:48
πάω στοίχημα ότι αυτοκτόνησε με δέκα πισώπλατες μαχαιριές και μετά πήδησε απ τη γέφυρα στο ποτάμι...

epp1640
10/10/2008, 11:34
δεν υπάρχει αυτό.. γύρισα μετά από 15 μέρες και ακόμα παρακαλάμε τον catmaster για τον Καϊλα?? :lol:

catmaster
10/10/2008, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
δεν υπάρχει αυτό.. γύρισα μετά από 15 μέρες και ακόμα παρακαλάμε τον cat master για τον Καϊλα?? :lol:




και εγώ προχτές γύρισα και αυτός ο μαλάκας ο γαταρχίδης δεν το έχει βάλει το τέλος ακόμη ε ;;




:confused:

epp1640
10/10/2008, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
και εγώ προχτές γύρισα και αυτός ο μαλάκας ο γαταρχίδης δεν το έχει βάλει το τέλος ακόμη ε ;;




:confused:

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Λεωνίδας
10/10/2008, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
και εγώ προχτές γύρισα και αυτός ο μαλάκας ο γαταρχίδης δεν το έχει βάλει το τέλος ακόμη ε ;;




:confused: αν τον πιάσουν 2-3 καλά παιδιά στο ΔΣ και του εξηγήσουν από ποια οπή θα εισέλθουν οι μπύρες, μαζί με τα μπουκάλια τους, έτσι και δεν το τελειώσει ως την επόμενη Πέμπτη, λες να το βάλει :confused:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
10/10/2008, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αν τον πιάσουν 2-3 καλά παιδιά στο ΔΣ και του εξηγήσουν από ποια οπή θα εισέλθουν οι μπύρες, μαζί με τα μπουκάλια τους, έτσι και δεν το τελειώσει ως την επόμενη Πέμπτη, λες να το βάλει :confused:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ειναι που εισαι απο τη φυση σου ευγενικος ρε μλκ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
10/10/2008, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ειναι που εισαι απο τη φυση σου ευγενικος ρε μλκ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: έγραψα "οπή" τι άλλο ήθελες
:lol: :lol: :lol:

Βαγγελας
15/10/2008, 10:02
μες την καλη συμπαθεια τον εχετε τον συνγραφεα βλεπω...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
15/10/2008, 20:24
ας φτάσει Παρασκευή απόγευμα...
ας μην το 'χει τελειώσει...
ας εμφανιστεί στο ΔΣ...

:evil: :evil:

MIXALHS 400SF R
16/10/2008, 04:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ας φτάσει Παρασκευή απόγευμα...
ας μην το 'χει τελειώσει...
ας εμφανιστεί στο ΔΣ...

:evil: :evil:

Πέμπτη είχες πει... Σήμερα δηλαδή... Τι επειδή είναι στο ΔΣ να του κάνουμε χάρη??? ΌΧΙ ρε γιατί εμείς, εμείς είμαστε άντρες και τις κουβέντες και την πυγμή τα έχουμε σταθερά ως κατεβάζουμε στον πάτο τη ρακή...!!!!

epp1640
16/10/2008, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIXALHS 400SF R
ως κατεβάζουμε στον πάτο τη ρακή...!!!!

Εσένα μου φαίνεται σε πείραξε η παραμονή στο νησί :lol:

MIXALHS 400SF R
16/10/2008, 12:51
Από παλιά ήμουν πειραγμένος... Αλλά εκεί κάτω όπου και να μπεις σε κερνάνε ρακές και ρακόμελα... Ε άντε να μην πάθεις μετά πράμα...

DimChios
16/10/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIXALHS 400SF R
Αλλά εκεί κάτω όπου και να μπεις σε κερνάνε ρακές και ρακόμελα...


ΨΕΜΜΑΤΑ!!!!!

:nono:



























:bigcry: :bigcry: :bigcry:

MIXALHS 400SF R
17/10/2008, 05:42
ΤΙ ψέμματα? από την κατασκήνωση κατέβηκα 2 φορές στην πόλη για ψώνια ουσιαστικά (τουριστικά και ξέρεις τζερτζελέδες για την κατασκήνωση). Ε! και τις 2 γύρισα πίσω ζάντα... Ήταν και πρωί γαμώ το...
Στο θέμα μας...: Μέχρι τη Χάγη... Έληξε η διορία!!!!!
Που είναι ρε η συνέχεια της ιστορίας???

Λεωνίδας
17/10/2008, 14:29
δεν έχει Ιnternet ο συγγραφέας
παράταση ως την επόμενη Πέμπτη... :wave2:

DimChios
17/10/2008, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν έχει Ιnternet ο συγγραφέας
παράταση ως την επόμενη Πέμπτη... :wave2:


του το κοψατε?

:rolleyes:



:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Λεωνίδας
17/10/2008, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
του το κοψατε?

:rolleyes:



:bigcry: :bigcry: :bigcry: δικός μας είναι :confused:

:evil: :evil:

έτσι διάβασα σε κάποιο άλλο thread :look:

DimChios
17/10/2008, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δικός μας είναι :confused:

:evil: :evil:

έτσι διάβασα σε κάποιο άλλο thread :look:


ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ONLINE ΤΩΡΑ ΡΕ!

:rolleyes:

Λεωνίδας
17/10/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ONLINE ΤΩΡΑ ΡΕ!

:rolleyes: ε τον μπούστη... :alien:

MIXALHS 400SF R
20/10/2008, 12:22
Κρύβεσθε όπισθεν του δαχτύλου σας Κύριε... Πρέπει να υποστείτε.... πρέπει να υποστείτε λέγω τις συνέπειες... Θα σας κόψουμε και το τηλέφωνο...


Άντε γράψε ρε άνθρωπα τι γίνεται με το μικρό σκορδοΚαίλα... μας έχει φάει το άγχος...

gcrook
22/10/2008, 01:16
Πως στην καλαματα ξερουν απο καλο λαδι;
(και απο καλο "χορτο" αλλα αυτο ειναι για αλλο θρεντ)
Ε ο κατμαστερ ξερει απο καλο σασπενς....Ειναι αυτος μια πουτανα....:smokin: :D :D :smokin:

epp1640
28/06/2009, 03:41
up

:bigcry: :lol:

blackbusa
28/06/2009, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
up

:bigcry: :lol:

η συκιες εγιναν τρεις....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
28/06/2009, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
η συκιες εγιναν τρεις....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





Μα παντα τρεις ητανε.:rotflmao: :rotflmao:

nassosxlvbros
28/06/2009, 08:39
Αναμένουμε....:wave2:

DimChios
28/06/2009, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
up

:bigcry: :lol:




:evil: :evil: :evil:














:look: ooops! :p

Allst@rf
29/06/2009, 00:35
ρε μοντερατορα, μας παιδευτε που μας παιδευετε γενικα με τους κανονες μες στο φορουμ(:D ),
μη μας το βγαλεις και απο τη μυτη...
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

δεν εχω και νυχια να φαω ρε πστ μου...

catmaster
29/06/2009, 00:41
Αν και δεν είμαι και στα καλύτερά μου αυτό τον καιρό για να γράψω την υπόλοιπη ιστορία και το τέλος της ...


...θα κάνουμε κάτι ... εν αναμονή λίγες μέρες ... εδώ κάνατε υπομονή και πέρασε σχεδόν ένας χρόνος ...


... γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά ... :sad:

epp1640
29/06/2009, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Αν και δεν είμαι και στα καλύτερά μου αυτό τον καιρό για να γράψω την υπόλοιπη ιστορία και το τέλος της ...


...θα κάνουμε κάτι ... εν αναμονή λίγες μέρες ... εδώ κάνατε υπομονή και πέρασε σχεδόν ένας χρόνος ...


... γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά ... :sad:

:sick: έκανα πλάκα.. δεν ήθελα να πιέσω κανέναν για την ιστορία.. :beer:

Λεωνίδας
23/09/2009, 16:44
up? :look:

TROOPER
23/09/2009, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
up? :look:

ντιμ :lol:

DimChios
23/09/2009, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ντιμ :lol:


ουστ!

:rotflmao: :rotflmao:

Μλκ Λεωνιδα, πρεπει να τελειωσει πρωτα το μαντρακα του Κρουκη....................................................................
και μετα!

:bigcry: :bigcry:

Λεωνίδας
24/09/2009, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ουστ!

:rotflmao: :rotflmao:

Μλκ Λεωνιδα, πρεπει να τελειωσει πρωτα το μαντρακα του Κρουκη....................................................................
και μετα!

:bigcry: :bigcry: ωχ κατάλαβα
θα τον ξαναδούμε όταν φτάσει την ηλικία του tai :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
24/09/2009, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
πρεπει να τελειωσει πρωτα το μαντρακα του Κρουκη....................................................................
και μετα!


δεν έχετε καταλάβει πως το θέλει για κόσμημα... για μπιμπελό ... για χάζι βρε παιδάκι μου! :a01:

Red Rider
29/09/2009, 09:01
Δεν καταλαβα ομως,γιατι σε παρα πολλα σημεια ο Βασιλακης περιγραφεται σε παρελθοντικο χρονο..

Παραδειγματος χαρην..

Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Όπως ξαναείπα , ο Βασιλάκης ήταν αλάνι.

TROOPER
29/09/2009, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από REDRS
Δεν καταλαβα ομως,γιατι σε παρα πολλα σημεια ο Βασιλακης περιγραφεται σε παρελθοντικο χρονο..

Παραδειγματος χαρην..

γιατι στη πορεια εγινε νοικοκυραιος :look:

nassosxlvbros
29/09/2009, 09:11
άντε περιμένουμεεεεεεεεε!
όχι τίποτις άλλο θα γεράσει ο Βασιλάκης και δε θα έχει συνεχή ροή το πράμα....

:beer:

Λευκάδιος
29/09/2009, 10:56
χαλαρα catmaster αστους να λενε


175729

Εχετλαίος
29/09/2009, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
χαλαρα catmaster αστους να λενε

Caan & Bates! :a23: :a23: :a23:

Χωμάτινος
10/10/2009, 21:11
Ρε καλόπαιδα, "πρόβατα" θα το καταντήσετε το θρεντάκι.

Αφήστε τον συγγραφέα να ευθυγραμμίσει τα chakra του και όταν βρεθεί πάλι σε zen, ξέρει που να το βρει γιά να συνεχίσει :winka:

Operater
12/10/2009, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Ρε καλόπαιδα, "πρόβατα" θα το καταντήσετε το θρεντάκι.

Αφήστε τον συγγραφέα να ευθυγραμμίσει τα chakra του και όταν βρεθεί πάλι σε zen, ξέρει που να το βρει γιά να συνεχίσει :winka:

+1

Άσε που έχει να φτιάξει μηχανάκια με ζόρια...:(