PDA

View Full Version : Υπερβάλον ζήλος!



DimChios
16/07/2008, 17:32
Πριν καμμια ωρίτσα, πήγα ΕΚΤΑΚΤΩΣ να πάρω την αδερφη μου απο τη δουλειά της να επιστρέψουμε σπίτι!

Ετρεχα απο το πρωί μονος στην Αθηνα, plus κατι νοσοκομεία, τεσπα κατέληξα στο ιατρείο να την παραλάβω!

Κηφισιας, Ν. Ιωνια, Φιλαδελφεια, Κηφισός και...τσούπ, σήμα από Ζητά να σταματήσω δεξιά!

Εγω full εξάρτυση εκτός από το οτι φόραγα jean παντελόνι!
Η αδερφή μου χωρίς κράνος, με πεδιλάκι και φορτωμένη laptop, τσάντες, φακέλους κτλ...

Ερχεται, με χαιρετάει ευγενικά και μου λέει:
- Την κοπέλα τη γνωρίζετε?
- Μαλιστα, ειναι αδερφη μου!
- Και γιατι δεν φοράει κράνος?
- Γιατι εκτάκτως πήγα και την πήρα από τη δουλειά, απρογραμμάτιστα!Έχει δικό της αλλά επειδή δεν ηταν στο πρόγραμμα δεν το εχουμε μαζί!
- Ξερεις ποσο ειναι το προστιμο?
- Γιατί? Λεει ο ΚΟΚ οτι υποχρεούται ΚΑΙ ο συνεπιβάτης να φοράει κράνος?*
- :eyepop: ΚΑΛΑ! (και ανεβάζει τον τονο της φωνής του) Εσύ, με το κράνος σου, τις μπότες σου, τα γάντια και το δερμάτινο, (τη καλοκαιρινή κορντουρα φόραγα) σωστότατος από εξοπλισμό και με ΡΩΤΑΣ αν ειναι υποχρεωτικό?
- Κατ αρχήν γιατί υχώνεις τον τόνο σου? Δε μου αρέσει καθόλου αυτό! 2ον, Δεν σου είπα οτι δεν χρειάζεται, μιας και ανέφερες και εσυ ο ίδιος οτι είμαι τίγκα προβλεπόμενος καταλαβαινεις οτι ΞΕΡΩ αν πρέπει ή όχι!Σε ρωταω για τον ΚΟΚ ομως μιας και δεν το εχω ακουσει (όντως) γιατί ΠΑΝΤΑ φροντιζω για την ασφαλεια μου οποτε και δεν παιζει να τον παραβώ!
- Ξερεις πόσο ειναι το πρόστιμο, επιμενει?
- Όχι,για πές...
_ Μπλα, μπλα, μπλα μπλα... (εχω μεινει μαλακας ετσι?) και πεταει και το καρυφαίο! Ξερετε κυρια μου πόσο θα σας κοστιζε να παρετε ταξί? Τί προτιμάτε τωρα?
- Λοιπόν, επειδη το "Εκτάκτως" που σου είπα πρίν αναφέρεται σε ενα νοσοκομείο που πρέπει να πάω να δώ ενα μωρό παιδί, κόψε ό,τι καταλαβαινεις να τελειωνουμε!
- Σας ξαναλέω, μιας και εσείς είστε κομπλέ, γιατί να μην εχει το κράνος μαζί η κυρία!
- Ρε φίλε, σε παρακαλώ! Τα είπαμε, μη με εχεις 10 λεπτα στον ηλιο να κανουμε κουβεντα, κοψε οτι νομιζεις να φυγω!
- Την επόμενη φορα κυριε, όχι σήμερα!
- Οκ, να σε ρωτησω κατι?
- ...
- Ο δικός σου φουλ εξοπλισμος, μιας και υποτιθεται ΞΕΡΕΙΣ (για να με ζαλιζεις τοση ωρα με τον δικό μου) πού είναι? Μόνο το κράνος σου χρειαζεται? Τελως πάντων, καλή βαρδια και συγχαρητηρια για την ποιοτητα της δουλειας σου! Ευχομαι το ίδιο να κανεις σε όλους, ειδικά σε αυτούς με τα γιογιο στο κεφάλι!
- :confused:
- :wave2:


Δλδ, ήμαρτον, ωρα ηταν να με ρωτησει αν το Arai μου εχει τις προδιαγραφες που πρέπει!

Οκ, σοβαρα το λεω! Χαρηκα που με σταματησε! Αν θα με εγραφε βεβαια θα ειχαμε ιστοριες!
*Προφανως και μαλλον ισχυει καποια νεα παραμετρος (εισπρακτικη παντα) του ΚΟΚ που αγνωω! ΑΛΛΑ, αφου και μονος σου ειχες βγαλει το πορισμα (μαλλον) οτι δεν θα με γραψεις! Εμενα βρηκες μεσα στην κωλοαθηνα που οι 7 στους 10 ειναι γμσε τα να ψαρωσεις και να πιασεις κουβεντα?

Πραγματικα, αν ψαρωνα μπορει και να με εγραφε!

Αυτα...



Quiz: Ποιόν συμφορουμίτη είδα 10 λεπτα πριν από το συμβαν στην Κηφισιας ο οποιος μου εκανε την παρατηρηση για το οτι δεν φοραει κρανος η συνεπιβατιδα? :bigcry:

Ζεύκας
16/07/2008, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
- Γιατί? Λεει ο ΚΟΚ οτι υποχρεούται ΚΑΙ ο συνεπιβάτης να φοράει κράνος?*

:a31:

ντάλα μεσημέρι (με τη γνωστή κίνηση) σε κεντρικότατους οδούς μιας μεγαλούπολης,
έχεις συνεπιβάτη ο οποίος δεν φοράει κράνος και ρωτάς αν πρέπει από το νόμο να
φορά κράνος ο συνεπιβάτης? χθες γεννήθηκες?

και πες πάει στο διάολο αυτό, ο ζητάς σε σταμάτησε να σου κάνει ΟΡΘΗ παρατήρηση
για το κράνος και εσύ πουλάς υφάκι?
σου μίλαγε στον πλυθηντικό και εσύ του έλεγες "ρε φίλε"?
τον ξέρεις κ από χθες?

και πες πάει στο διάολο αυτό, δεν σε έγραψε (που είχε κάθε δικαίωμα να το κάνει) λες
ότι άμα σε έγραφε "θα είχαμε ιστορίες"? ώπα ρε γαμιά!

και άντε, άντε πάει στο διάολο ΚΑΙ αυτό, τα γράφεις και δημοσίως αυτά γιατί?
οκ όλοι κάποια στιγμή πήραμε συνεπιβάτη χωρίς κράνος.Ε δεν βγήκαμε
να βροντοφωνάξουμε τη μαλακία μας!

Και είσαι κ σωστός μοτοσυκλετιστής ρε μαλάκα Μήτσο.
Τι θες να πετύχεις με κάτι τέτοια? :rolleyes:

Daemon
16/07/2008, 18:06
Εκει μου το χαλασες και'μενα ρε Μητσαρα :beer:

Για το ΚΟΚ το βαζουμε το κρανος ρε'συ?

gmeles
16/07/2008, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
- Γιατί? Λεει ο ΚΟΚ οτι υποχρεούται ΚΑΙ ο συνεπιβάτης να φοράει κράνος?*


Εδω και ποοοοολλυυυυυ καιρο ομως...

DimChios
16/07/2008, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
:a31:

ντάλα μεσημέρι (με τη γνωστή κίνηση) σε κεντρικότατους οδούς μιας μεγαλούπολης,
έχεις συνεπιβάτη ο οποίος δεν φοράει κράνος και ρωτάς αν πρέπει από το νόμο να
φορά κράνος ο συνεπιβάτης? χθες γεννήθηκες?

και πες πάει στο διάολο αυτό, ο ζητάς σε σταμάτησε να σου κάνει ΟΡΘΗ παρατήρηση
για το κράνος και εσύ πουλάς υφάκι?
σου μίλαγε στον πλυθηντικό και εσύ του έλεγες "ρε φίλε"?
τον ξέρεις κ από χθες?

και πες πάει στο διάολο αυτό, δεν σε έγραψε (που είχε κάθε δικαίωμα να το κάνει) λες
ότι άμα σε έγραφε "θα είχαμε ιστορίες"? ώπα ρε γαμιά!

και άντε, άντε πάει στο διάολο ΚΑΙ αυτό, τα γράφεις και δημοσίως αυτά γιατί?
οκ όλοι κάποια στιγμή πήραμε συνεπιβάτη χωρίς κράνος.Ε δεν βγήκαμε
να βροντοφωνάξουμε τη μαλακία μας!

Και είσαι κ σωστός μοτοσυκλετιστής ρε μαλάκα Μήτσο.
Τι θες να πετύχεις με κάτι τέτοια? :rolleyes:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κοψε, δε σε παιρνει να μου βγαζεις τα απωθημενα σου απο αλλο θρεντ εδω!

ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΒΟΥΛΩΣ ΤΟ!

:wave2:

DimChios
16/07/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Εκει μου το χαλασες και'μενα ρε Μητσαρα :beer:

Για το ΚΟΚ το βαζουμε το κρανος ρε'συ?


ΟΧΙ ρε Αντρεα! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και δεν ειμαι απο αυτους!

Αλλα εξηγησα χωρις βεβαια να δικαιολογουμαι!

Οσο για τις ιστοριες που εγραψα, εννουσα καθαρα εμενα και τα προβληματα που θα ειχα μην εχοντας διπλωμα να οδηγησω!
Οπως και δε το γραφω ειρωνικα για το οτι του δωσα συγχαρητηρια για την ποιοτητα της δουλειας του!

:wave2:

stavrogin
16/07/2008, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios




Quiz: Ποιόν συμφορουμίτη είδα 10 λεπτα πριν από το συμβαν στην Κηφισιας ο οποιος μου εκανε την παρατηρηση για το οτι δεν φοραει κρανος η συνεπιβατιδα? :bigcry:


Τον devils? Μονο αυτος λεει κατι τετοια
:rotflmao:


Σκεφτηκα φοβερη πατεντα το πτυσωμενο ή φουσκωτο κρανος για τετοιες περιπτωσεις ,μετα σκεφτηκα οτι αυτοι οι ηλιθιοι των εταιριων θα το χουν ηδη σκεφτει και πραγματι βουαλα :

Το νεο φουσκωτο κρανος της Tucano Urbano φτιαγμενο απο πατατα ,κολοκυθια και γενικως μπριαμ


136743

CIRUS
16/07/2008, 18:14
και εγώ πιστεύω ότι δικαίως σου έκανε παρατήρηση και νομίζω ότι δεν ήταν σωστό να του φωνάζεις την στιγμή που είχε δίκιο. το κράνος είναι για όλους όσους ανεβαίνουν σε μηχανή (οδηγοί-συνοδηγοί) οπότε καλά έκανε και σου έκανε παρατήρηση, δεν κατάλαβα για ποιο λόγο νευρίασες κιόλας:confused: :confused: :confused: , καλά να τους κράζουμε όταν δεν κάνουν τη δουλειά τους αλλά και όταν την κάνουν να τους κράζουμε δε νομίζω πως είναι σωστό :nono: . και εγώ έχω κάνει τη λαλακία να ανεβάσω για λίγο συνοδηγό πάνω στη μηχανή (κακώς βέβαια αλλά θα ήταν ψέμα να πω το αντίθετο) και δεν με έχουν σταματήσει αλλά αν με σταματούσαν δεν θα τους την έλεγα και απο πάνω!!!!!!

φιλικά τη γνώμη μου λέω δεν προσπαθω να στην πω, μη με παρεξηγήσεις απλά νομίζω πως έχεις άδικο!!!!:wave2: :wave2:

DimChios
16/07/2008, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Τον devils? Μονο αυτος λεει κατι τετοια
:rotflmao:



:nono: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Daemon
16/07/2008, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΟΧΙ ρε Αντρεα! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και δεν ειμαι απο αυτους!

Αλλα εξηγησα χωρις βεβαια να δικαιολογουμαι!

:beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Οσο για τις ιστοριες που εγραψα, εννουσα καθαρα εμενα και τα προβληματα που θα ειχα μην εχοντας διπλωμα να οδηγησω!
...


Εδω μ'εχασες.. :look:

DimChios
16/07/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon


Εδω μ'εχασες.. :look:



Που εγραψα οτι "θα χαμε ιστοριες βεβαια αν με εγραφε"!

:smilea:

Το πιασες?

:look:

Ζεύκας
16/07/2008, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κοψε, δε σε παιρνει να μου βγαζεις τα απωθημενα σου απο αλλο θρεντ εδω!

ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΒΟΥΛΩΣ ΤΟ!

:wave2:

1.για να ξηγιόμαστε, βούλωστο δεν μου λέει ούτε ο πατέρας μου.
χλεύασε με αν μου αξίζει αλλά δεν ανέχομαι από κανένα να μου λέει τι να κάνω.

2.το διάβασα άλλες 3 φορές και δεν άλλαξε κάτι.

Λες στον daemon ότι θα είχες ιστορίες άμα έμενες χωρίς δίπλωμα!
Μα το πρόστιμο για τη μη χρήση κράνους δεν περιλαμβάνει αφαίρεση διπλώματος!

Daemon
16/07/2008, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Που εγραψα οτι "θα χαμε ιστοριες βεβαια αν με εγραφε"!

:smilea:

Το πιασες?

:look:

Α.. δεν εχεις διπλωμα?

Σορρυ αλλα εχω πιει 2 redbull, 4 καφεδες και 5 coca coleς απ'το πρωι.. Δουλευει λιγο περιεργα ο εγκεφαλος μου τωρα και δεν παιρνω χαμπαρι και πολλα..:sad:

DimChios
16/07/2008, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
1.για να ξηγιόμαστε, βούλωστο δεν μου λέει ούτε ο πατέρας μου.
χλεύασε με αν μου αξίζει αλλά δεν ανέχομαι από κανένα να μου λέει τι να κάνω.



Ποσως με ενδιαφερει



Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
2.το διάβασα άλλες 3 φορές και δεν άλλαξε κάτι.



Δεν φταιω!




Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Λες στον daemon ότι θα είχες ιστορίες άμα έμενες χωρίς δίπλωμα!
Μα το πρόστιμο για τη μη χρήση κράνους δεν περιλαμβάνει αφαίρεση διπλώματος!


ΕΑΝ ανεβασεις συνεπιβατη χωρις κρανος, περαν του προστιμου που τρωει εκεινος μονο με την ταυτοτητα του (350 ευρω), 80 ο οδηγος + αφαιρεση διπλωματος και πινακιδων για 20 μερες! Ο,τι μου ειπε, λεω!

Και αν θες κοψε την κουβεντα εδω γιατι θα παει αλλου και δεν εχω ορεξη

DimChios
16/07/2008, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Α.. δεν εχεις διπλωμα?

Σορρυ αλλα εχω πιει 2 redbull, 4 καφεδες και 5 coca coleς απ'το πρωι.. Δουλευει λιγο περιεργα ο εγκεφαλος μου τωρα και δεν παιρνω χαμπαρι και πολλα..:sad:


:rotflmao: :rotflmao:

αφου θα μου το επαιρνε! Διαβασε τι εγραψα απο πανω!

:wave2:

Daemon
16/07/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
...
Λες στον daemon ότι θα είχες ιστορίες άμα έμενες χωρίς δίπλωμα!
Μα το πρόστιμο για τη μη χρήση κράνους δεν περιλαμβάνει αφαίρεση διπλώματος!

Ναι αλλα εχει ποντους που σε πανε στην αφαιρεση διπλωματος :)

evvou
16/07/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Α.. δεν εχεις διπλωμα?

Σορρυ αλλα εχω πιει 2 redbull, 4 καφεδες και 5 coca coleς απ'το πρωι.. Δουλευει λιγο περιεργα ο εγκεφαλος μου τωρα και δεν παιρνω χαμπαρι και πολλα..:sad:

:eyepop: αχουυυυυυυυ :sick: :lol:

νομιζω πως εννοει τις ιστοριες που θα ειχε ο ιδιος (ο Dim) αν τον εγραφε (ο Ζ) και του παιρνε το διπλωμα...

:lol: :lol: :lol:

stavrogin
16/07/2008, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας

οκ όλοι κάποια στιγμή πήραμε συνεπιβάτη χωρίς κράνος.Ε δεν βγήκαμε
να βροντοφωνάξουμε τη μαλακία μας!

....


Εν ολιγης αφου κι εσυ οπως ομολογεις εχεις κανει τις ιδιες μαλακιες (κι εγω το ιδιο) .και το ομολογεις κι ολας (κι εγω το ιδιο). Ποια ειναι η διαφορα σου με τον γραφωντα;

DimChios
16/07/2008, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
και εγώ πιστεύω ότι δικαίως σου έκανε παρατήρηση και νομίζω ότι δεν ήταν σωστό να του φωνάζεις την στιγμή που είχε δίκιο. το κράνος είναι για όλους όσους ανεβαίνουν σε μηχανή (οδηγοί-συνοδηγοί) οπότε καλά έκανε και σου έκανε παρατήρηση, δεν κατάλαβα για ποιο λόγο νευρίασες κιόλας:confused: :confused: :confused: , καλά να τους κράζουμε όταν δεν κάνουν τη δουλειά τους αλλά και όταν την κάνουν να τους κράζουμε δε νομίζω πως είναι σωστό :nono: . και εγώ έχω κάνει τη λαλακία να ανεβάσω για λίγο συνοδηγό πάνω στη μηχανή (κακώς βέβαια αλλά θα ήταν ψέμα να πω το αντίθετο) και δεν με έχουν σταματήσει αλλά αν με σταματούσαν δεν θα τους την έλεγα και απο πάνω!!!!!!

φιλικά τη γνώμη μου λέω δεν προσπαθω να στην πω, μη με παρεξηγήσεις απλά νομίζω πως έχεις άδικο!!!!:wave2: :wave2:


δε διαφωνω καπου και δε πηγα να δικαιολογηθω! το ξαναεγραψα!
Το οτι δεν το γνωριζα για τον ΚΟΚ ειναι αληθεια! ειπα, δεν ασχολουμαι με τον κοκ και τις εξελιξεις του γιατι κοιταζοντας την ασφαλεια μου (που την κοιταω παντα) ειμαι καλυμενος...99% αν οχι 100%!

Τα πηρα με το υφος του απο ενα σημειο κι επειτα γιατι ξεκινησε να δυναμωσει τον τονο της φωνης του, εξου και το θαρρος να του μιλαω στον ενικο, οπως εκανε κι αυτος απο ενα σημειο και μετα...

Κουβεντα κανουμε εδω μεσα, λεμε για ενα περιστατικό που εχει και χιουμορ αλλα κανεις δεν το επιασε ακομη! Μια προσπαθεια εκανε ο staurogin αλλα δεν το πετυχε!

:lol:

DimChios
16/07/2008, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
:eyepop: αχουυυυυυυυ :sick: :lol:

νομιζω πως εννοει τις ιστοριες που θα ειχε ο ιδιος (ο Dim) αν τον εγραφε (ο Ζ) και του παιρνε το διπλωμα...

:lol: :lol: :lol:



:beer: :beer: :beer: :beer: :lol:

Daemon
16/07/2008, 18:32
Παω να παρω και αλλο ρεδμπουλ.. :sad:

stavrogin
16/07/2008, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μια προσπαθεια εκανε o staurogin αλλα δεν το πετυχε!

:lol:

Παρτο πισω τωρα γιατι θα γινουμε μαλλια κουβαρια

και γραφεται StaVrogin :mad: :p

DimChios
16/07/2008, 18:33
Επισης, δεν καταλαβατε κατι και εξου και ο τιτλος....

Αφου βλεπεις εμενα σαν αστακό, ποσο μλκ με θεωρεις για να μου κανεις τοση ωρα κυρηγμα αφου δεν θα με εγραφες εξ αρχης?
Για σκεφτητε το λιγο! :winka:

Κι εδω ερχεται και το αλλο, αν ψαρωνα που ειπα! Τοτε θα με εγραφε! Και βεβαιως ΞΑΝΑΛΕΩ, ΔΕΝ θα ειχε αδικο, αλλα δε μπορω να βλεπω τοσους καγκουρες γυρω μου και να πληρωσω εγω τα σπασμενα!

Ειρωνια ειναι!

:alien:

DimChios
16/07/2008, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Παω να παρω και αλλο ρεδμπουλ.. :sad:


ρε μλκ ημαρτον!

σε λιγο θα με βγαλεις οτι δεν εχω διπλωμα!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Ζεύκας
16/07/2008, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ποσως με ενδιαφερει

ειλικρινά λυπάμαι πολύ που διαβάζω κάτι τέτοιο.





Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΕΑΝ ανεβασεις συνεπιβατη χωρις κρανος, περαν του προστιμου που τρωει εκεινος μονο με την ταυτοτητα του (350 ευρω), 80 ο οδηγος + αφαιρεση διπλωματος και πινακιδων για 20 μερες! Ο,τι μου ειπε, λεω!

Και αν θες κοψε την κουβεντα εδω γιατι θα παει αλλου και δεν εχω ορεξη

απ'ότι φαίνεται θα άλλαξε το πράγμα οπότε εδώ πάω πάσο.

cheers :wave2:

DimChios
16/07/2008, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Παρτο πισω τωρα γιατι θα γινουμε μαλλια κουβαρια

και γραφεται StaVrogin :mad: :p


κλεισαμε για σημερα, δε δεχομεθα επιστροφες! αυριο!

:lol: :lol: :lol:

Daemon
16/07/2008, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ρε μλκ ημαρτον!

σε λιγο θα με βγαλεις οτι δεν εχω διπλωμα!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Κατσε να πιω και το τριτο και τα λεμε παλι.. :D


Εχεις? :look:


















:rotflmao: :rotflmao:

TOLISTOLAROS
16/07/2008, 18:45
Άρθρo 33
Mεταφoρά επιβατών με oχήματα
...........................................................................
3. Ο οδηγός μηχανοκίνητου οχήματος και μοτοποδηλάτου επιβάλλεται να
μεριμνά για την ασφάλεια των συνεπιβατών του και ειδικότερα να ελέγχει αν
φορούν τις ζώνες ασφαλείας και το προστατευτικό κράνος κατά τη μεταφορά
τους.
4. Ο οδηγός που παραβαίνει τις διατάξεις του άρθρου αυτού τιμωρείται με
διοικητικό πρόστιμο ογδόντα (80,00) ευρώ.
(σελ 75 ΚΟΚ)



Πρόστιμο 350?,αφαίρεση διπλώματος για 10 μέρες,10 βαθμοί ποινής ΣΕΣΟ(σελ.188 ΚΟΚ)

Και οι μπάτσοι τη δουλειά τους κάνουν...
Ηρεμήστε ρεεε!!!!:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ASTRAKITCAR
16/07/2008, 21:03
ΕΡΩΤΗΣΗ..

ΔΕΝ οδηγαω μηχανη λεμε τωρα-και η μονη επαφη που εχω με κρανος ειναι απο τον στρατο...

περπατω πεζος και ξαφνικα ο ξαδερφος μου που εχω καιρο να δω,περναει με την μηχανη του..

μου λεει αν θελω να με πεταξει μεχρι τον προορισμο μου..στα μισα με σταματαει το οργανο...

μου κοβει προστιμο?

δηλ.οποτε παω πεζος πρεπει να κουβαλαω κρανος μαζι μου?μηπως και κανω ωτοστοπ σε καποιο γνωστο?

αν το κρατος ενδιαφεροταν πραγματικα για τον πολιτη ας φτιαξει δρομους,μπαρες,σηματα,ας κλαδεψει κανα κλαρι να δουμε κανα σημα-φαναρι και μετα ας με γραψει για τον συνεπιβατη..

επισης οι συγχρονοι καβαλαρηδες της αστυνομιας,ας κοψουνε τις σουζες στον δρομο,ας παρουνε κανα γαντακι-μποτες και θωρακα της προκοπης και μετα να επιβαλουν τον νομο..

εχουμε χουντα αλλα η μονη διαφορα ειναι οτι την ψηφηζουμε καθε 4 χρονια..τετοιοι νομοι ειναι χουντικοι..ατιμωρησια στα μεγαλα ψαρια και προστιμα στα μικρα..

φανταστειτε να σταματησει το οργανο τον τυπο που πυροβολησε 7 φορες το αστυνομικο τμημα στο Περαμα Ρεθυμνου προχθες..πανω σε κλεμενο μηχανακι που εκαψε μετα...

και να του πει,γιατι δεν φορας κρανος..και εκεινος να πει..να πριν 10 λεπτα γαζωσα το τμημα σου και με εμποδιζε στο σημαδι...

τι λετε τι θα φυγει πρωτα??? η κουραδα στο πανταλονι του οργανου ή το μπιλιετο για την κληση για το κρανος???:rotflmao:

αρα οπου θελουμε τηρουμε οπως θελουμε και οτι θελουμε σε αυτη την χωρα...

κοινως ενα ΜΕΓΑΛΟ μα πολυ μεγαλο κυριλε μαγαζι για περιποιηση κυρίων ειμαστε!!!

παλι καλα που δεν σε εγραψε για υπερβολικο ντυσιμο εν οψει καυσωνα ο τυπος!!!

TOLISTOLAROS
16/07/2008, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR

δηλ.οποτε παω πεζος πρεπει να κουβαλαω κρανος μαζι μου?μηπως και κανω ωτοστοπ σε καποιο γνωστο?

αν το κρατος ενδιαφεροταν πραγματικα για τον πολιτη ας φτιαξει δρομους,μπαρες,σηματα,ας κλαδεψει κανα κλαρι να δουμε κανα σημα-φαναρι και μετα ας με γραψει για τον συνεπιβατη..
Φίλε δε χρειάζεται να κουβαλάς κράνος,απλά δεν ανεβαίνεις σε μηχανάκια ξεκράνωτος..:)
To τελευταίο που φταίει είναι ο δρόμος.είναι κάτι άψυχο και άμυαλο.Εμείς οι εξυπνάκηδες φταίμε που ενώ ξέρουμε πόσο κωλοχανείο είναι οι δρόμοι δεν προσέχουμε.
Αν πέσουμε ή μας ρίξουν ξεκράνωτους και μείνουμε φυτά ο δρόμος και το κλαρί θα φταίνε;;;;;;;;

Λεωνίδας
16/07/2008, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Quiz: Ποιόν συμφορουμίτη είδα 10 λεπτα πριν από το συμβαν στην Κηφισιας ο οποιος μου εκανε την παρατηρηση για το οτι δεν φοραει κρανος η συνεπιβατιδα? :bigcry: τον Cpt.HaddMitsotaki? :rolleyes:

catmaster
16/07/2008, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

....
Πραγματικα, αν ψαρωνα μπορει και να με εγραφε!

Αυτα...



Quiz: Ποιόν συμφορουμίτη είδα 10 λεπτα πριν από το συμβαν στην Κηφισιας ο οποιος μου εκανε την παρατηρηση για το οτι δεν φοραει κρανος η συνεπιβατιδα? :bigcry:



Μήτσο ... εδώ είσαι φάουλ τελείως ... μπορούσε να σε γράψει κανονικότατα και να σου πάρει και το δίπλωμα .... και θα είχε και χίλια δίκια ... τελικά αρκέστηκε να σου κάνει μια απλή παρατήρηση και να σε αφήσει να φύγεις ...

(ειδικά τώρα το καλοκαίρι όλοι λίγο πολλοί βλέπουμε τι παίζει με τα γνωστά μπλόκα ... )



Και ρε μάγκες το θέμα δεν είναι τι λέει ο κώδικας ... στα @@ μου σε τελική ανάλυση ... αφού ξέρουμε τι μπουρδέλο είναι έξω η κίνηση στην πόλη ... λιγότερο θα κινδυνεύσει ο συνεπιβάτης μου από εμένα αν πέσει ένα βόδι επάνω μου ;; :sick: :sick: :sick:



Απάντηση στο Κουίζ δεν θα δώσω αλλά φοβάμαι ότι ισχύει η παροιμία που λέει "κάλιο να σου βγει το μάτι παρά το όνομα ... ":smokin:

marios8
16/07/2008, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
ΕΡΩΤΗΣΗ..

ΔΕΝ οδηγαω μηχανη λεμε τωρα-και η μονη επαφη που εχω με κρανος ειναι απο τον στρατο...

περπατω πεζος και ξαφνικα ο ξαδερφος μου που εχω καιρο να δω,περναει με την μηχανη του..

μου λεει αν θελω να με πεταξει μεχρι τον προορισμο μου..στα μισα με σταματαει το οργανο...

μου κοβει προστιμο?

δηλ.οποτε παω πεζος πρεπει να κουβαλαω κρανος μαζι μου?μηπως και κανω ωτοστοπ σε καποιο γνωστο?

Δηλαδή το να μην ανέβεις στην μηχανή επειδή δεν έχεις κράνος δεν σου πέρασε απο το μυαλό :hypnotize :hypnotize

zephyr1
16/07/2008, 22:54
Ρε Μητσε παλι πουτ@ν@ θα μας κανεις.:bigcry:






































Βουλωστε το.:a43: :bawl:

ASTRAKITCAR
16/07/2008, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δηλαδή το να μην ανέβεις στην μηχανή επειδή δεν έχεις κράνος δεν σου πέρασε απο το μυαλό :hypnotize :hypnotize

δηλ.αν παω πεζος στον φουρνο της γειτονιας μου η στο video club και δω τον τακη τον φιλο μου πχ,και μου πει ελα να σε πεταξω μεχρι σπιτι ή να παω σπιτι του για ενα καφε σε μια αποσταση οχι πανω απο 2km ή 5 λεπτα ,και περασω απο τον κεντρικο δρομο της περιοχης μου καθετα,και την εχουν στησει εκει τα οργανα...τι πρεπει να κανω?


να πω του τακη οχι δεν ανεβαινω ΜΗΠΩΣ μας σταματησουν ή οχι δεν ανεβαινω επειδη δεν εχω το κρανος μαζι μου?

για την ιστορια ...ποιο ευκολο ειναι να με απαγαγει UFO παρα να με παρουν στην γειτονια μου με μηχανη..και να με γραψουν...

αλλα ειπαμε ο νομοθετης...

trigger
17/07/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
σε μια αποσταση οχι πανω απο 2km ή 5 λεπτα ,και περασω απο τον κεντρικο δρομο της περιοχης μου καθετα,και την εχουν στησει εκει τα οργανα...τι πρεπει να κανω?

Άντε απέδειξε εσύ οτι ανέβηκες πρίν από δύο γωνίες και οτι δεν ερχόσαστε από την Ελευσίνα... :hypnotize

Παρόλα αυτά εγώ είμαι υπέρ γιατί το κεφάλι μας προστατεύουμε για να σώσουμε το τομάρι μας!

super_toto
17/07/2008, 00:20
Το θέμα εδώ ποιό είναι?
Αν ο νόμος είναι σωστός ή αν ο ζητάς έκανε καλα την δουλειά του?

Από αυτά που διάβασα εγώ ο ζητάς και σωστά σε σταμάτησε και ξηγημένος ήταν και δεν σε έγραψε. 2 φορές σωστός δηλαδή.
Τώρα κατα πόσο είναι ορθό, να ψοφάμε για παρεξήγηση και να τα ρίχνουμε στον ζητά που κάνει την δουλειά του αυτό σηκώνει συζήτηση. Γιατί αν εμείς οι πολίτες ξεσπάμε στον μπάτσο σε μιά περίπτωση που δεν φταίει και είναι σωστός, τότε γιατί μας κακοφαίνεται όταν ο μπάτσος ξεσπάει πάνω μας όταν εμείς δεν φταίμε?
Το ίδιο δεν είναι?

Όσον αφορά τον νόμο, εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Αν και στην αρχή μου φαίνονταν παράλογα τα πολυ υψηλά πρόστιμα για το κράνος , νομίζω ότι σιγά σιγά οι ξεκράνωτοι μειώνονται. Από φόβο βέβαια και όχι από σοφία. Αλλά τουλάχιστον αρχίζει να γίνεται συνήθεια. Και αν το συνηθήσεις το ριμάδι τότε κάποια στιγμή θα το εκτιμήσεις κι όλας και μετά δεν θα το βγάζεις από πανω σου.

Επίσης το να κυρτώνουμε τον νομο ανάλογα με το πόσο μας βολευεί ειναι τουλάχιστον αστείο. Τι πάει να πει ότι δεν βάζω κράνος γιατί θα ανέβω για 5 λεπτά και 2 χιλιόμετρα? Αν είναι έτσι τότε δεν πειράζει να περνάω γκαζοτος 1 στα 20 στοπ, αφού στα υπόλοιπα 19 ειμαι κύριος.
Μήπως έχει κάνει κανεις συμβόλαιο με τον Χάρο και ξέρει που ακριβώς θα του την παραφυλάει?

harlek
17/07/2008, 00:41
Σκέψου ότι παίρνεις εκτάκτως πίσω σου έναν ξεκράνωτο φίλο/φίλη για εξυπηρέτηση, να τον πας λίγο πιο πέρα. Και πας προσεκτικά, γιατί κουβαλάς και άνθρωπο. Και πας με 25 χλμ μέσα στην κίνηση αλλά σου ανοίγει μια πόρτα ταξί, και πέφτεις κάτω κι όταν σηκώνεσαι βλέπεις εκτός από την πεσμένη σου μηχανή τη φίλη/φίλο νά χει σπάσει το κεφάλι της/του στο πεζοδρόμιο.

Πώς θα ζήσεις μετά απ' αυτό; Τι νόημα θα έχει να πεις τότε "από δω και μπρος, πάντα κράνος";

Και μετά μου λέτε πρόστιμα και αηδίες...

alximistis
17/07/2008, 00:50
Να με συγχωρεί η αφεντιά σας αλλά... δεν κάνουν τη δουλειά τους τους την λέμε. Την κάνουν πάλι τους την λέμε. θα αποφασίσουμε επιτέλους τι θέλουμε;;;;

Και για να πούμε κάποια στάνταρ πραγματάκια.

1). Δεν έχει ιδέα ο ζητάς και ο κάθε ζητάς αν ήσουν πέντε δύο ή μισό λεπτό από το σπίτι σου! Και να σου πω και την μαύρη αλήθεια Μήτσε... στ αρχίδια του κιόλας. Στο εξωτερικό δεν θα σου είχε πει καν όλα αυτά που σου είπε. Θα σου έλεγε ξερά καλησπέρα σας θα έβγαζε το μπλοκάκι και θα ξεκινούσε. Και ούτε είναι δικαιολογία ή εξήγηση το να εδώ μένω ή απέχω 3 λεπτά από το σπίτι μου. Αυτά είναι να με συγχωρείς κιόλας για μωρά παιδιά.
2). Εντελώς λάθος ο τίτλος στο θρεντάκι. Καθόλου υπερβάλλοντας ζήλος μα καθόλου. Ο άνθρωπος έκανε τη δουλειά του και μάλιστα αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς την έκανε και ημιτελή. Έπρεπε να φας και πρόστιμο κανονικά αλλά ο άνθρωπος στο χάρισε.
3). Επομένως απαντάται και το ερώτημα σου αν είναι υποχρεωτικό το κράνος και στον συνεπιβάτη!
4). Και πιο βασικό απ' όλα. ΔΕΝ είναι θέμα νόμου μόνο. Μου έβαλες την αδελφούλα σου ακράνωτη χωρίς καμία προστασία πάνω στο βαπόρι-μαούνα σου :lol: και με τα χαρτιά και με τα ντοσιέ ίσως και κανά λαπτοπ ίσως και κανά ντελίβερι για το σπίτι ίσως και τίποτε άλλο... δηλαδή ότι κοροϊδεύουμε!!! Για σκέψου το λίγο αυτό.
5). ΑΝ μία στο δις συνέβαινε κάτι τι θα έλεγες;;;; ΑΝ λέω ΑΝ ένας παπάρας που έβγαινε από κάπου ή που δεν σε πρόσεγε σας χτύπαγε τι θα έλεγες;
6). Να στο προχωρήσω για να σου πω και για την συμπεριφορά του ζητά. Ακραία όσο και απευκτέα περίπτωση. Βγαίνει ο μαλάκας δεν προσέχω και τους γράφω όλους και σε χτυπά. Ίσα να χάσεις τον έλεγχο. Εσύ είσαι φουλ εξοπλισμένος σηκώνεσαι τινάζεσαι είσαι μια χαρά. Η άλλη όμως η αδελφή σου δεν ήταν!!! Για κάνε ένα συνειρμό στο μυαλό σου έτσι βιαστικό... ότι χτυπά η αδελφή σου επειδή ΔΕΝ ήταν εξοπλισμένη!!!!
ΑΥΤΟ ήθελε να σου πει ο ζητάς με τον τρόπο του. Δεν στο έπαιξε μάγκας ούτε να σε προσβάλλει ήθελε από αυτά που διαβάζω. Σου είπε εσύ εξοπλισμένος εκείνη τίποτα;;;;; Αυτή τη σκέψη σε έβαλε να κάνεις.
7). Κακώς λοιπόν κάκιστα πήρες εσύ υφάκι. Για μένα είσαι εντελώς εν αδίκω. Μα εντελώς. Ακόμα και αν σε εκνεύρισε το υφάκι του μπορείς και υπάρχουν άλλοι τρόποι να το χειριστείς νομίζω.
8). και τελευταίο. Μία σοφότατη κουβέντα που μου είπε κάποτε ένας παλιός και εκλεκτός συμφορουμίτης και όχι μοτοσικλετιστής αλλά περισσότερο μηχανόβιος! (Ο Άκης θα καταλάβει ποιον εννοώ).
"Όταν είσαι μόνος σου κάνε ότι μαλακία θέλεις. Όταν κουβαλάς όμως άλλον μαζί... πρέπει να είσαι παραπάνω από προσεκτικός".

Fireball400
17/07/2008, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Να με συγχωρεί η αφεντιά σας αλλά... δεν κάνουν τη δουλειά τους τους την λέμε. Την κάνουν πάλι τους την λέμε. θα αποφασίσουμε επιτέλους τι θέλουμε;;;;

Να τους τη λέμε:evil:
Γιατί οι πιό πολλοί από αυτούς εφαρμόζουν τους νόμους εκεί που τους παίρνει,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

blackbusa
17/07/2008, 02:25
εντελως πληροφοριακα.....ολο το μπουγιουρντι το πλερωνει ο οδηγος.....350+80?πουλακια.....


συνεχιστε....


:wave2:

TROOPER
17/07/2008, 02:26
μητσο για μενα εισαι φαουλ οχι σε αυτα που θες να πεις, αλλα σε αυτα που λες.

με πιασες φανταζομαι...:wave2:

npat
17/07/2008, 02:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Να τους τη λέμε:evil:
Γιατί οι πιό πολλοί από αυτούς εφαρμόζουν τους νόμους εκεί που τους παίρνει,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...

:a24: :a24: :a24:

Να τους την λέμε τότε όταν ΔΕΝ εφαρμόζουν τον νόμο, ΟΧΙ όταν τον εφαρμόζουν...

DimChios
17/07/2008, 06:42
Ας ξεκινησουμε εναν εναν μπας και καταλαβετε τι θελω να πω...

Με μια προχειρη, μονο ο Τρουπερ καταλαβε, ασχετα αν κι αυτος μου τη "λεει"! :beer: :beer:

DimChios
17/07/2008, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Μήτσο ... εδώ είσαι φάουλ τελείως ... μπορούσε να σε γράψει κανονικότατα και να σου πάρει και το δίπλωμα .... και θα είχε και χίλια δίκια ... τελικά αρκέστηκε να σου κάνει μια απλή παρατήρηση και να σε αφήσει να φύγεις ...



Ναι, δεν διαφωνώ αλλα η ενστασή μου ειναι μια και μόνη και αυτο ισχυει ως απαντηση και σε αλλους απο εσας!
Αφου με βλέπει πως ειμαι ντυμενος, και αφου ΔΕΝ εχει σκοπο του να με γραψει, γιατι με σταματαει και πιανουμε την κουβεντα? Για να μου αναλυσει ποσο ειναι τα προστιμα? Μα φαινεται αν με νοιαζουν τα προστιμα ή η ασφάλεια μου! ΜΠΑΜ κανει! Πολυ μυαλό θελει να καταλαβει καποιος οτι καποιος λογος υπηρχε που εγινε οτι εγινε?

Κατα τα αλλα ξαναλεω οτι ΔΕΝ θα ειχε αδικο να με γραψει, οπως και ξαναλεω οτι ΜΑΚΑΡΙ να κανει ετσι σωστα παντα τη δουλεια του, αλλα αφου δεν το ειχε σκοπο...

βαλτε λιγο παραπερα τη φαντασια σας για το γιατι με σταματησε! :winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Και ρε μάγκες το θέμα δεν είναι τι λέει ο κώδικας ... στα @@ μου σε τελική ανάλυση ... αφού ξέρουμε τι μπουρδέλο είναι έξω η κίνηση στην πόλη ... λιγότερο θα κινδυνεύσει ο συνεπιβάτης μου από εμένα αν πέσει ένα βόδι επάνω μου ;; :sick: :sick: :sick:

Τα ειπαμε, συμφωνουμε!

:beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Απάντηση στο Κουίζ δεν θα δώσω αλλά φοβάμαι ότι ισχύει η παροιμία που λέει "κάλιο να σου βγει το μάτι παρά το όνομα ... ":smokin:

:lol: :lol: :lol:

marios8
17/07/2008, 06:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
.................. ή οχι δεν ανεβαινω επειδη δεν εχω το κρανος μαζι μου?
.........................


Αρχίζεις να κάμεις βήματα προς μια θετική κατεύθυνση !!! :sun: :sun: :sun:

DimChios
17/07/2008, 06:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
ΕΡΩΤΗΣΗ..

ΔΕΝ οδηγαω μηχανη λεμε τωρα-και η μονη επαφη που εχω με κρανος ειναι απο τον στρατο...



Προφανως λοιπον, δεν εχεις πεσει και δε στο ευχομαι, για να νιωσεις τι εστι τρακο κεφαλης με το δρομο!


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
περπατω πεζος και ξαφνικα ο ξαδερφος μου που εχω καιρο να δω,περναει με την μηχανη του..

μου λεει αν θελω να με πεταξει μεχρι τον προορισμο μου..στα μισα με σταματαει το οργανο...

μου κοβει προστιμο?

Ναι και με το νομο πλεον!


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
δηλ.οποτε παω πεζος πρεπει να κουβαλαω κρανος μαζι μου?μηπως και κανω ωτοστοπ σε καποιο γνωστο?


Οχι, απλα δεν ανεβαινεις! Ειτε για το προστιμο ειτε για την ασφαλεια σου! Εσυ κρινεις!


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
αν το κρατος ενδιαφεροταν πραγματικα για τον πολιτη ας φτιαξει δρομους,μπαρες,σηματα,ας κλαδεψει κανα κλαρι να δουμε κανα σημα-φαναρι και μετα ας με γραψει για τον συνεπιβατη..



Άλλη κουβεντα αυτή!



Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
επισης οι συγχρονοι καβαλαρηδες της αστυνομιας,ας κοψουνε τις σουζες στον δρομο,ας παρουνε κανα γαντακι-μποτες και θωρακα της προκοπης και μετα να επιβαλουν τον νομο..



τωρα σωθηκες! Γι αυτο του το "ψιλογυρισα" αν και ειμαι σιγουρος οτι ξερει! Απλα το ειπα και πριν στον Ακη, ηθελε να κανει το κομματι του! Και επιμενω σε αυτο! Γι αυτο και το οποιο "υφος" κρατησα... τεσπα, αν δεν εισαι μεσα στη "Φαση" δε θα καταλαβετε ευκολα!



Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
εχουμε χουντα αλλα η μονη διαφορα ειναι οτι την ψηφηζουμε καθε 4 χρονια..τετοιοι νομοι ειναι χουντικοι..ατιμωρησια στα μεγαλα ψαρια και προστιμα στα μικρα..


Λιγο ακυρο ολο αυτο! Προσωπικα χεστηκα για το νομο στη συγκεκριμενη! Για μενα κανω οτι κανω και αν με εγραφε ναι μεν θα προσπαθουσα να το αποφυγω αλλα στη τελικη θα το βουλωνα!



Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
φανταστειτε να σταματησει το οργανο τον τυπο που πυροβολησε 7 φορες το αστυνομικο τμημα στο Περαμα Ρεθυμνου προχθες..πανω σε κλεμενο μηχανακι που εκαψε μετα...

και να του πει,γιατι δεν φορας κρανος..και εκεινος να πει..να πριν 10 λεπτα γαζωσα το τμημα σου και με εμποδιζε στο σημαδι...

τι λετε τι θα φυγει πρωτα??? η κουραδα στο πανταλονι του οργανου ή το μπιλιετο για την κληση για το κρανος???:rotflmao:


Τι σχεση εχει ολο αυτο?



Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
παλι καλα που δεν σε εγραψε για υπερβολικο ντυσιμο εν οψει καυσωνα ο τυπος!!!


Εδω υπαρχει κατι το "γελοιο"! Σε μπλοκο μετα το Δελεαρ της Δευτερας, μου την ειπε ενας! "Καλά, δε σκας με ολα αυτα?"
Αρα, ο καθενας οπως του κατεβει! Οπως κι εμεις δλδ! Αλλος τα υπολογιζει ολα, κι αλλος δε δινει δεκαρα...

Στα χαμενα!

DimChios
17/07/2008, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ρε Μητσε παλι πουτ@ν@ θα μας κανεις.:bigcry:



η πρωτη ή η τελευταια θα ειναι?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
17/07/2008, 07:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
δηλ.αν παω πεζος στον φουρνο της γειτονιας μου η στο video club και δω τον τακη τον φιλο μου πχ,και μου πει ελα να σε πεταξω μεχρι σπιτι ή να παω σπιτι του για ενα καφε σε μια αποσταση οχι πανω απο 2km ή 5 λεπτα ,και περασω απο τον κεντρικο δρομο της περιοχης μου καθετα,και την εχουν στησει εκει τα οργανα...τι πρεπει να κανω?


να πω του τακη οχι δεν ανεβαινω ΜΗΠΩΣ μας σταματησουν ή οχι δεν ανεβαινω επειδη δεν εχω το κρανος μαζι μου?

για την ιστορια ...ποιο ευκολο ειναι να με απαγαγει UFO παρα να με παρουν στην γειτονια μου με μηχανη..και να με γραψουν...

αλλα ειπαμε ο νομοθετης...


τα ειπαμε και παραπανω! Κανε οτι καταλαβαινεις! Αυτο εν μερη εκανα κι εγω και την "πατησα"!
Τωρα, αν υπηρχε περιπτωση αν το ξαναεκανα, πλεον ΔΕΝ υπαρχει!

:wave2:

DimChios
17/07/2008, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Το θέμα εδώ ποιό είναι?
Αν ο νόμος είναι σωστός ή αν ο ζητάς έκανε καλα την δουλειά του?

Ο "Τροπος" που ασκησε το επαγγελμα του και το εξηγησα και παραπανω! Εγω π.χ σε μια τετοια φαση, στη θεση του, απο τη στιγμή που δεν ειχε σκοπο του να με γραψει, εν κινήσει θα μου εγνεφα οτι "εσυ εισαι κομπλέ! γιατί δε φροντιζεις και για την κοπελα?" :winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Από αυτά που διάβασα εγώ ο ζητάς και σωστά σε σταμάτησε και ξηγημένος ήταν και δεν σε έγραψε. 2 φορές σωστός δηλαδή.
Τώρα κατα πόσο είναι ορθό, να ψοφάμε για παρεξήγηση και να τα ρίχνουμε στον ζητά που κάνει την δουλειά του αυτό σηκώνει συζήτηση. Γιατί αν εμείς οι πολίτες ξεσπάμε στον μπάτσο σε μιά περίπτωση που δεν φταίει και είναι σωστός, τότε γιατί μας κακοφαίνεται όταν ο μπάτσος ξεσπάει πάνω μας όταν εμείς δεν φταίμε?
Το ίδιο δεν είναι?



Ναι, οπως το ιδιο ειναι οταν ο αλλος με τη στολη αλλα με το ιδιωτικό του μηχανακι ειναι χωρις κρανος και του τη λες και σου τσαμπουκαλευεται! Ειναι ο ιδιος που θα σε γραψει! Παρ ολα αυτα, δεν του ριχνω ακριβως φταιξιμο! Στο "υφος" και στο κυρηγμα αναφερομαι περισσοτερο...κι αυτο γιατι αλλο ηθελε να δειξει λογω γυναικας συνεπιβατιδος! Δε με "πιανετε" αχ! :blush:



Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Όσον αφορά τον νόμο, εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Αν και στην αρχή μου φαίνονταν παράλογα τα πολυ υψηλά πρόστιμα για το κράνος , νομίζω ότι σιγά σιγά οι ξεκράνωτοι μειώνονται. Από φόβο βέβαια και όχι από σοφία. Αλλά τουλάχιστον αρχίζει να γίνεται συνήθεια. Και αν το συνηθήσεις το ριμάδι τότε κάποια στιγμή θα το εκτιμήσεις κι όλας και μετά δεν θα το βγάζεις από πανω σου.

Δε διαφωνω καπου! :smilea:



Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Επίσης το να κυρτώνουμε τον νομο ανάλογα με το πόσο μας βολευεί ειναι τουλάχιστον αστείο. Τι πάει να πει ότι δεν βάζω κράνος γιατί θα ανέβω για 5 λεπτά και 2 χιλιόμετρα? Αν είναι έτσι τότε δεν πειράζει να περνάω γκαζοτος 1 στα 20 στοπ, αφού στα υπόλοιπα 19 ειμαι κύριος.
Μήπως έχει κάνει κανεις συμβόλαιο με τον Χάρο και ξέρει που ακριβώς θα του την παραφυλάει?


Ουτε εδω διαφωνω!

:wave2:

DimChios
17/07/2008, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Να με συγχωρεί η αφεντιά σας αλλά... δεν κάνουν τη δουλειά τους τους την λέμε. Την κάνουν πάλι τους την λέμε. θα αποφασίσουμε επιτέλους τι θέλουμε;;;;

Οχι! :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

Και για να πούμε κάποια στάνταρ πραγματάκια.

Για ριχτα! :wacko: :smilea:



Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
1). Δεν έχει ιδέα ο ζητάς και ο κάθε ζητάς αν ήσουν πέντε δύο ή μισό λεπτό από το σπίτι σου! Και να σου πω και την μαύρη αλήθεια Μήτσε... στ αρχίδια του κιόλας. Στο εξωτερικό δεν θα σου είχε πει καν όλα αυτά που σου είπε. Θα σου έλεγε ξερά καλησπέρα σας θα έβγαζε το μπλοκάκι και θα ξεκινούσε. Και ούτε είναι δικαιολογία ή εξήγηση το να εδώ μένω ή απέχω 3 λεπτά από το σπίτι μου. Αυτά είναι να με συγχωρείς κιόλας για μωρά παιδιά.


Ειδες να του ειπα πουθενα οτι ειμαι 2 λεπτα απ το σπιτι μου? :confused:
Και γενικοτερα, να το παμε και λιγο αλλου, δυστυχως ΔΕΝ ειμαστε στο εξωτερικο, απο πολλες αποψεις!

Παρακατ΄...



Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
2). Εντελώς λάθος ο τίτλος στο θρεντάκι. Καθόλου υπερβάλλοντας ζήλος μα καθόλου. Ο άνθρωπος έκανε τη δουλειά του και μάλιστα αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς την έκανε και ημιτελή. Έπρεπε να φας και πρόστιμο κανονικά αλλά ο άνθρωπος στο χάρισε.



Ναι, μου το χαρισε! Χαρην ομως των ομορφων ματιων της κοπελας! Οχι επειδη με συμπαθησε! Δε φαινομουν ετσι κι αλλιως εγω! :smilea:

Ολα ηταν συνδιασμος ρε Στελιο! Μια η κοπελα, το άλλο οτι δεν ειχε σκοπο του να με γραψει εξ αρχης, το οτι με ειδε φουλ και ηθελε να κανει το κομματι του για να φανει, γιατι δεν ειχε κατι καλυτερο να κανει ισως!
Οσο για το αν τελικα με εγραφε, απαντησα και σε αλλο ποστ!



Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
3). Επομένως απαντάται και το ερώτημα σου αν είναι υποχρεωτικό το κράνος και στον συνεπιβάτη!


Οσων αφορα το νομο, ναι, δεν το ηξερα το ομολογω!


Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
4). Και πιο βασικό απ' όλα. ΔΕΝ είναι θέμα νόμου μόνο. Μου έβαλες την αδελφούλα σου ακράνωτη χωρίς καμία προστασία πάνω στο βαπόρι-μαούνα σου :lol: και με τα χαρτιά και με τα ντοσιέ ίσως και κανά λαπτοπ ίσως και κανά ντελίβερι για το σπίτι ίσως και τίποτε άλλο... δηλαδή ότι κοροϊδεύουμε!!! Για σκέψου το λίγο αυτό.



ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ΤΟ ΕΝΝΟΩ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ! Όλοι εσεις που το εχετε κανει! :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
5). ΑΝ μία στο δις συνέβαινε κάτι τι θα έλεγες;;;; ΑΝ λέω ΑΝ ένας παπάρας που έβγαινε από κάπου ή που δεν σε πρόσεγε σας χτύπαγε τι θα έλεγες;


Δε θελω να μαθω οπως και δεν ευχομαι κανεις να μαθει!



Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
6). Να στο προχωρήσω για να σου πω και για την συμπεριφορά του ζητά. Ακραία όσο και απευκτέα περίπτωση. Βγαίνει ο μαλάκας δεν προσέχω και τους γράφω όλους και σε χτυπά. Ίσα να χάσεις τον έλεγχο. Εσύ είσαι φουλ εξοπλισμένος σηκώνεσαι τινάζεσαι είσαι μια χαρά. Η άλλη όμως η αδελφή σου δεν ήταν!!! Για κάνε ένα συνειρμό στο μυαλό σου έτσι βιαστικό... ότι χτυπά η αδελφή σου επειδή ΔΕΝ ήταν εξοπλισμένη!!!!
ΑΥΤΟ ήθελε να σου πει ο ζητάς με τον τρόπο του. Δεν στο έπαιξε μάγκας ούτε να σε προσβάλλει ήθελε από αυτά που διαβάζω. Σου είπε εσύ εξοπλισμένος εκείνη τίποτα;;;;; Αυτή τη σκέψη σε έβαλε να κάνεις.



Χρειαζομαι τον Ζητά ρε Στελιο για να το καταλαβω? Μαλλον για κλασσικο BMWΔΑΚΙΑ με εκοψε ετσι οπως τα λες, αν και παλι αστειο μου κανει μιας και δεν εχω δει πολλους με φουλ εξοπλισμο νταλα καλοκαιρι!
Εσυ που με ξερεις, λες οτι περιμενω αυτον? :)


Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
7). Κακώς λοιπόν κάκιστα πήρες εσύ υφάκι. Για μένα είσαι εντελώς εν αδίκω. Μα εντελώς. Ακόμα και αν σε εκνεύρισε το υφάκι του μπορείς και υπάρχουν άλλοι τρόποι να το χειριστείς νομίζω.



Μα του ζητησα να χαμηλωσει τον τονο του! Οπως δλδ ξεκινησε!
Ακου Στελιο, εχω παψει να ανεχομαι καποια πραγματα και οσο μπορω τα διωχνω απο διπλα μου! Εδω σταματαω τη δουλεια μου, για το προστιμο θα με νοιαξει? Ας με εγραφε (και ξαναλεω οτι το εννοω γιατι ειτε ετσι ειτε αλλιως, δικιο ειχε) πιπα ΔΕ θα του κανω ομως!



Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
8). και τελευταίο. Μία σοφότατη κουβέντα που μου είπε κάποτε ένας παλιός και εκλεκτός συμφορουμίτης και όχι μοτοσικλετιστής αλλά περισσότερο μηχανόβιος! (Ο Άκης θα καταλάβει ποιον εννοώ).
"Όταν είσαι μόνος σου κάνε ότι μαλακία θέλεις. Όταν κουβαλάς όμως άλλον μαζί... πρέπει να είσαι παραπάνω από προσεκτικός".

Και να ξερες με ποσα πηγαινα στο δρομο! :cool:


:beer: :beer: :wave2:

DimChios
17/07/2008, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
εντελως πληροφοριακα.....ολο το μπουγιουρντι το πλερωνει ο οδηγος.....350+80?πουλακια.....


συνεχιστε....


:wave2:


οχι βαση των οσων μου ειπε!

:wave2:

DimChios
17/07/2008, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μητσο για μενα εισαι φαουλ οχι σε αυτα που θες να πεις, αλλα σε αυτα που λες.

με πιασες φανταζομαι...:wave2:



:winka:

ισως να σε καλυψα στην πορεια!

zimouras
17/07/2008, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πριν καμμια ωρίτσα, πήγα ΕΚΤΑΚΤΩΣ να πάρω την αδερφη μου απο τη δουλειά της να επιστρέψουμε σπίτι!

Ετρεχα απο το πρωί μονος στην Αθηνα, plus κατι νοσοκομεία, τεσπα κατέληξα στο ιατρείο να την παραλάβω!

Κηφισιας, Ν. Ιωνια, Φιλαδελφεια, Κηφισός και...τσούπ, σήμα από Ζητά να σταματήσω δεξιά!

Εγω full εξάρτυση εκτός από το οτι φόραγα jean παντελόνι!
Η αδερφή μου χωρίς κράνος, με πεδιλάκι και φορτωμένη laptop, τσάντες, φακέλους κτλ...

Ερχεται, με χαιρετάει ευγενικά και μου λέει:
- Την κοπέλα τη γνωρίζετε?
- Μαλιστα, ειναι αδερφη μου!
- Και γιατι δεν φοράει κράνος?
- Γιατι εκτάκτως πήγα και την πήρα από τη δουλειά, απρογραμμάτιστα!Έχει δικό της αλλά επειδή δεν ηταν στο πρόγραμμα δεν το εχουμε μαζί!
- Ξερεις ποσο ειναι το προστιμο?
- Γιατί? Λεει ο ΚΟΚ οτι υποχρεούται ΚΑΙ ο συνεπιβάτης να φοράει κράνος?*
- :eyepop: ΚΑΛΑ! (και ανεβάζει τον τονο της φωνής του) Εσύ, με το κράνος σου, τις μπότες σου, τα γάντια και το δερμάτινο, (τη καλοκαιρινή κορντουρα φόραγα) σωστότατος από εξοπλισμό και με ΡΩΤΑΣ αν ειναι υποχρεωτικό?
- Κατ αρχήν γιατί υχώνεις τον τόνο σου? Δε μου αρέσει καθόλου αυτό! 2ον, Δεν σου είπα οτι δεν χρειάζεται, μιας και ανέφερες και εσυ ο ίδιος οτι είμαι τίγκα προβλεπόμενος καταλαβαινεις οτι ΞΕΡΩ αν πρέπει ή όχι!Σε ρωταω για τον ΚΟΚ ομως μιας και δεν το εχω ακουσει (όντως) γιατί ΠΑΝΤΑ φροντιζω για την ασφαλεια μου οποτε και δεν παιζει να τον παραβώ!
- Ξερεις πόσο ειναι το πρόστιμο, επιμενει?
- Όχι,για πές...
_ Μπλα, μπλα, μπλα μπλα... (εχω μεινει μαλακας ετσι?) και πεταει και το καρυφαίο! Ξερετε κυρια μου πόσο θα σας κοστιζε να παρετε ταξί? Τί προτιμάτε τωρα?
- Λοιπόν, επειδη το "Εκτάκτως" που σου είπα πρίν αναφέρεται σε ενα νοσοκομείο που πρέπει να πάω να δώ ενα μωρό παιδί, κόψε ό,τι καταλαβαινεις να τελειωνουμε!
- Σας ξαναλέω, μιας και εσείς είστε κομπλέ, γιατί να μην εχει το κράνος μαζί η κυρία!
- Ρε φίλε, σε παρακαλώ! Τα είπαμε, μη με εχεις 10 λεπτα στον ηλιο να κανουμε κουβεντα, κοψε οτι νομιζεις να φυγω!
- Την επόμενη φορα κυριε, όχι σήμερα!
- Οκ, να σε ρωτησω κατι?
- ...
- Ο δικός σου φουλ εξοπλισμος, μιας και υποτιθεται ΞΕΡΕΙΣ (για να με ζαλιζεις τοση ωρα με τον δικό μου) πού είναι? Μόνο το κράνος σου χρειαζεται? Τελως πάντων, καλή βαρδια και συγχαρητηρια για την ποιοτητα της δουλειας σου! Ευχομαι το ίδιο να κανεις σε όλους, ειδικά σε αυτούς με τα γιογιο στο κεφάλι!
- :confused:
- :wave2:


Δλδ, ήμαρτον, ωρα ηταν να με ρωτησει αν το Arai μου εχει τις προδιαγραφες που πρέπει!

Οκ, σοβαρα το λεω! Χαρηκα που με σταματησε! Αν θα με εγραφε βεβαια θα ειχαμε ιστοριες!
*Προφανως και μαλλον ισχυει καποια νεα παραμετρος (εισπρακτικη παντα) του ΚΟΚ που αγνωω! ΑΛΛΑ, αφου και μονος σου ειχες βγαλει το πορισμα (μαλλον) οτι δεν θα με γραψεις! Εμενα βρηκες μεσα στην κωλοαθηνα που οι 7 στους 10 ειναι γμσε τα να ψαρωσεις και να πιασεις κουβεντα?

Πραγματικα, αν ψαρωνα μπορει και να με εγραφε!

Αυτα...



Quiz: Ποιόν συμφορουμίτη είδα 10 λεπτα πριν από το συμβαν στην Κηφισιας ο οποιος μου εκανε την παρατηρηση για το οτι δεν φοραει κρανος η συνεπιβατιδα? :bigcry:

Φίλε μου όχι μόνο υποχρεούται, αλλά έχει 100 ευρώ πρόστιμο στο συνεπιβάτη και αφαίρεση διπλώματος του οδηγού για 1 μήνα.

alximistis
17/07/2008, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
πιπα ΔΕ θα του κανω ομως!




:beer: :beer: :wave2:


Σου ζήτησε;;;; Και δεν του την πήρες;;;; Άει ρε και σε είχα για προχώ!!! :D :lol: :lol: :lol:

sergiosm
17/07/2008, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Σκεφτηκα φοβερη πατεντα το πτυσωμενο ή φουσκωτο κρανος για τετοιες περιπτωσεις ,μετα σκεφτηκα οτι αυτοι οι ηλιθιοι των εταιριων θα το χουν ηδη σκεφτει και πραγματι βουαλα :

Το νεο φουσκωτο κρανος της Tucano Urbano φτιαγμενο απο πατατα ,κολοκυθια και γενικως μπριαμ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλό

το: si seulement certains produits existaient vraiment!
δεν το είδες ;;

sergiosm
17/07/2008, 09:22
Με συγχωρείες βρε DimChios αλλά εγώ απο την περιγραφή διαπιστώνω ότι υφάκι στο όργανο δεν υπάρχει, εσύ τον πήρες από τα μούτρα.
εξάλλου το λες και εσύ ότι σε χαιρέτισε και μάλιστα και ευγενικά
και η πρώτη "αγενής" και απότομη μουβέντα ήταν δική σου.

Και λίγα σου είπε όταν του είπες για το κράνος του συνεπιβάτη.
Δηλαδή πραγματικά δεν το ξέρεις;;;
Που είναι το παράξενο;;
Δηλαδή με ποια λογική πρέπει να φορά μόνο ο οδηγός και όχι και ο συνεπιβάτης.
Δηλαδή στα αυτοκίνητα, γιατί να φορά και ο συνοδηγός;; γιατί να φορούν ζώνη και οι πίσω;;

Μ' αρέσει που του την είπες και στο τέλος για κάτι που δεν φταίει αυτός, αλλή η υπηρεσία του που δεν του δίνει εξοπλισμό

Φιλικά
:wave2:

Road67
17/07/2008, 11:16
Απ' οσο γνωριζω στον υποχρεωτικο εξοπλισμο της ΕΛ.ΑΣ για τους ζηταδες και μοτοσυκλετιστες δεν περιλαμβανεται προστατευτικος εξοπλισμος. Μονο μια φορα εχω δει καποιον να φοραει ολοσωμη δερματινη αλλα μου φανηκε για δικη του.

Tpap
17/07/2008, 11:21
Διμτσίου, θα μας τρελλλάνσ με φαίνεσται.

Ρε συ, τι είναι αυτά που γράφεις..?

εντάξει έγινε ότι έγινε, έσφαλες, αλλά τα ρέστα γιατί θα τα ζητούσες ακόμη να καταλάβω....:confused:

sniper
17/07/2008, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
.....


Οσων αφορα το νομο, ναι, δεν το ηξερα το ομολογω!

......

Μα του ζητησα να χαμηλωσει τον τονο του! Οπως δλδ ξεκινησε!
.....


Για την άγνοια του νόμου δεν υπάρχει δικαιολογία..... είναι λιγάκι υποχρεωτικό να τον ξέρεις...

Για το άλλο με τον τόνο που του ζήτησες να κατεβάσει... Μάλλον δεν κατάλαβες ότι έπεσες σε άνθρωπο κι όχι σε τυπικό Ζ ο οποίος αν το τραβουσε μπορουσε να σου δώσει την ωραία κλήση (και στους 2 δλδ), να σου πάρει το δίπλωμα για 10 μέρες, να αρπάξεις 10 πόντους και να σε πάει και για μια εξακρίβωση...... για να μην σου πω ότι (επειδή σε ξέρω και πόσο παπ@ρας είσαι :lol: ) ότι αν το χόντρενε λιγάκι (παρακαλώ κατεβείτε από την μηχανή - ανοιξτε το τσαντάκι σας - έλα κέντρο, έχω έναν ύποπτο για χ,ψ,ω κλπ κλπ) σε έβλεπα και σε κανένα αυτόφωρο για διάφορα αδικήματα.....


Πες ένα μπράβο στον άνθρωπο κι άσε τα υπόλοιπα.... Γιατί στην Γαλλία εμένα που πήγαινα από Μονακό Νίκαια, με 120 σε δρόμο με όριο 60, με σταμάτησαν κάτι μπάτσοι από το πουθενά και μας στήσανε στο καπώ με τα περίστροφά τους (Manhurin 357Mag) να μας σημαδεύουν......

AntoD
17/07/2008, 11:57
Παιδες

4 σελιδες ποστ για να καταλαβαιτε οτι τον οργανο γλυκοκοιταξε την αδελφη του Μήτσου και ηθελε να το παιξει μάτσο!

Εαν εκανε σοβαρο ελεγχο θα σταματουσε τους πακιστανους χωρις διπλωμα και ασφαλεια και φρενα που κατεβαινουν τον κηφισο...τα παπια χωρις κρανη-διπλωμα, τα λοιπα οχηματα χωρις πινακιδες, τα υπερβαρα αγροτικα των αθιγγάνων κλπ.

Οκ εσφαλε η συνεπιβατιδα τυπικα...ουσιαστικα ομως όλοι αυτοι που ανεφερα πιο πανω ειναι πιο επικυνδυνοι ή η κοπελια που πέρα του κεφαλιου της δεν βλαπτει κανεναν αλλο....

Υ.Γ.

Παντα κρανος και οι 2!

Ταξιδευτής
17/07/2008, 11:59
:look:

Kααααιιιιι δε μου λες ρε αδερφε Μητσο: ελευθερη η αδερφουλα σου;;;;; :look: :blush:




(πισω καναγιες! εγω την ειδα πρωτος!!!!) :mad:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ταξιδευτής
17/07/2008, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Παιδες

4 σελιδες ποστ για να καταλαβαιτε οτι τον οργανο γλυκοκοιταξε την αδελφη του Μήτσου και ηθελε να το παιξει μάτσο!

Εαν εκανε σοβαρο ελεγχο θα σταματουσε τους πακιστανους χωρις διπλωμα και ασφαλεια και φρενα που κατεβαινουν τον κηφισο...τα παπια χωρις κρανη-διπλωμα, τα λοιπα οχηματα χωρις πινακιδες, τα υπερβαρα αγροτικα των αθιγγάνων κλπ.

Οκ εσφαλε η συνεπιβατιδα τυπικα...ουσιαστικα ομως όλοι αυτοι που ανεφερα πιο πανω ειναι πιο επικυνδυνοι ή η κοπελια που πέρα του κεφαλιου της δεν βλαπτει κανεναν αλλο....

Υ.Γ.

Παντα κρανος και οι 2!


Kαι γιατι οι φιλοι μας οι Ζηταδες δεν γραφουνε ολες αυτες που τριγυρνανε καπως ετσι στην πολη και μας εχουν βγαλει τα ματια;;; :uplate: :eyepop: :eyepop:
Δηλαδη τι; Δεν ειναι αυτο αιτια ατυχηματος;;;;
Μιλαμε για ΤΟ target fixation!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


136847

AntoD
17/07/2008, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Kαι γιατι οι φιλοι μας οι Ζηταδες δεν γραφουνε ολες αυτες που τριγυρνανε καπως ετσι στην πολη και μας εχουν βγαλει τα ματια;;; :uplate: :eyepop: :eyepop:
Δηλαδη τι; Δεν ειναι αυτο αιτια ατυχηματος;;;;
Μιλαμε για ΤΟ target fixation!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγω δεν θα την εγραφα για κράνος αλλα για υπερβολικο εξοπλισμό.....το οποίο θα αφαιρουσα σε 1η ευκαιρια για να προαγω τις ανθρώπινες σχεσεις και τον κοινωνικό μισθό!!!


:a31: :a31: :a30: :a07: :a46:

gixxerpap
17/07/2008, 12:18
μήτσε, έπρεπε να στο δώσει το αυτόγραφο με φαίνεται ....

ένας καλός βρέθηκε, και συ τον προκαλούσες να γίνει μαλάκας σώνει και καλά ....

τώρα άμα θέλετε να τρώγεστε με τα ρούχα σας, δικό σας πρόβλημα ....

α, και που 'σαι μη μου απαντήσεις και μένα προσωπικά....μας έχεις γαμήσει στα quote αδερφε:lol:

δεν είναι ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας, μια κουβέντα κάνουμε ...:lol:

catmaster
17/07/2008, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
α, και που 'σαι μη μου απαντήσεις και μένα προσωπικά....μας έχεις γαμήσει στα quote αδερφε:lol:

δεν είναι ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας, μια κουβέντα κάνουμε ...:lol:


+ όλα τα τούμπανα ....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
17/07/2008, 12:31
α, και που 'σαι μη μου απαντήσεις και μένα προσωπικά....μας έχεις γαμήσει στα quote αδερφε

ναι, ναι.....
κάτσε να κάνουμε το προσχέδιο.... :D :D



μήτσε, έπρεπε να στο δώσει το αυτόγραφο με φαίνεται ....




ένας καλός βρέθηκε, και συ τον προκαλούσες να γίνει μαλάκας σώνει και καλά ...




τώρα άμα θέλετε να τρώγεστε με τα ρούχα σας, δικό σας πρόβλημα ....







είναι ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας, μια κουβέντα κάνουμε ... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :D

makis206
17/07/2008, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ναι, ναι.....
κάτσε να κάνουμε το προσχέδιο.... :D :D

Ε όχι το "μήτσε" και το "έπρεπε να στο δώσει το αυτόγραφο με φαίνεται ...." στο ίδιο κουότ !:nono:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

TOLISTOLAROS
17/07/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Απ' οσο γνωριζω στον υποχρεωτικο εξοπλισμο της ΕΛ.ΑΣ για τους ζηταδες και μοτοσυκλετιστες δεν περιλαμβανεται προστατευτικος εξοπλισμος. Μονο μια φορα εχω δει καποιον να φοραει ολοσωμη δερματινη αλλα μου φανηκε για δικη του.
Kαι γω άλλη μία...Αρχές των '90s ,Αγρίνιο ήταν ένας ζητάς ο οποίος είχε ξεσκίσει(και πολύ καλά έκανε) στο πρόστιμο κάθε ξεκράνωτο πιτσιρικά.Ο ίδιος όμως φορούσε δερμάτινα χειμώνα καλοκαίρι.Σίγουρα κάποια παιδιά σωθήκανε απ'το κράνος έστω και μέσω του φόβου για το γράψιμο.
Αποτέλεσμα:για κάποιους μήνες πολλοί δεν τολμούσαν να βολτάρουν χωρίς κράνος!Ο τύπος είχε κερδίσει το σεβασμό γιατί σε κουβέντες που συμμετείχαν παιδιά που είχαν φάει καμπάνα δε τον σιχτιρίζανε,ο τύπος γούσταρε τη δουλειά του και έδινε το παράδειγμα.
Μέχρι που πήρε μετάθεση και τα κράνη πεταχτήκανε!!:) :) :) :) :wave2: :wave2: :wave2:

Nefos
17/07/2008, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Kαι γω άλλη μία...Αρχές των '90s ,Αγρίνιο ήταν ένας ζητάς ο οποίος είχε ξεσκίσει(και πολύ καλά έκανε) στο πρόστιμο κάθε ξεκράνωτο πιτσιρικά.Ο ίδιος όμως φορούσε δερμάτινα χειμώνα καλοκαίρι.Σίγουρα κάποια παιδιά σωθήκανε απ'το κράνος έστω και μέσω του φόβου για το γράψιμο.
Αποτέλεσμα:για κάποιους μήνες πολλοί δεν τολμούσαν να βολτάρουν χωρίς κράνος!Ο τύπος είχε κερδίσει το σεβασμό γιατί σε κουβέντες που συμμετείχαν παιδιά που είχαν φάει καμπάνα δε τον σιχτιρίζανε,ο τύπος γούσταρε τη δουλειά του και έδινε το παράδειγμα.
Μέχρι που πήρε μετάθεση και τα κράνη πεταχτήκανε!!:) :) :) :) :wave2: :wave2: :wave2:

Έχω ακούσει για έναν ζητά στο Αγρίνιο που όντως κυνηγούσε τα ξεκράνωτα παπάκια, αλλά όταν δεν σταματούσαν τους έκλεινε με αποτέλεσμα κάποιοι να πέφτουν...νομίζω ότι αυτός ήταν και ο λόγος της μετάθεσης. Το στόρυ το άκουσα από Αγρινιώτη....

TOLISTOLAROS
17/07/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Έχω ακούσει για έναν ζητά στο Αγρίνιο που όντως κυνηγούσε τα ξεκράνωτα παπάκια, αλλά όταν δεν σταματούσαν τους έκλεινε με αποτέλεσμα κάποιοι να πέφτουν...νομίζω ότι αυτός ήταν και ο λόγος της μετάθεσης. Το στόρυ το άκουσα από Αγρινιώτη....
Καλά το "δε σταματούσαν" καταλαβαίνεις στην πράξη τί κάνανε...εκεί αναγκαστικά αν ο άλλος στο παίζει κουφός-τρελλός-ιστορία μου αμαρτία και αρχίσει τις μ@λακίες μεσ'την κίνηση πρέπει να τον κυνηγήσεις.Μακάρι να'χαν όλοι οι ζητάδες την όρεξή του,πολλά παιδιά θα ζούσανε.Άσε που ο τύπος είχε αποκτήσει RESPECT...

Πάντως παιδιά οι ζητάδες είναι οι πιο ελαστικοί και με τη μεγαλύτερη κατανόηση.Εδώ που τα λέμε... γίνανε ζητάδες για να τρέχουν νόμιμα!!!:lol: :lol: :lol: :beer:

dirtbird
17/07/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Quiz: Ποιόν συμφορουμίτη είδα 10 λεπτα πριν από το συμβαν στην Κηφισιας ο οποιος μου εκανε την παρατηρηση για το οτι δεν φοραει κρανος η συνεπιβατιδα? :bigcry: [/B]

αχά....... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63070&perpage=15&pagenumber=2) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Fireball400
17/07/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
:a24: :a24: :a24:

Να τους την λέμε τότε όταν ΔΕΝ εφαρμόζουν τον νόμο, ΟΧΙ όταν τον εφαρμόζουν...

Το ίδιο πράγμα λέμε αλλά από την ανάποδη:lol:

AVATOS
17/07/2008, 16:00
...αν και το νοημα το επιασες στο γιατι δεν σας εγραψε (βλεπε ματακια πεδιλακια κλπ)
..στην περιπτωση σου κ μια κ ησουν με φουλ εξοπλισμο,τουλαχιστων το κρανος θα το εδινα στην κοπελα(για την στραβη στιγμη) κ ας ηταν πιο πιθανο να με γραψουν (μονο εμενα αυτη τη φορα)...

:blush:

DimChios
17/07/2008, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
Φίλε μου όχι μόνο υποχρεούται, αλλά έχει 100 ευρώ πρόστιμο στο συνεπιβάτη και αφαίρεση διπλώματος του οδηγού για 1 μήνα.


αμ δε...

διαβασε λιγο, εχουν γραφτει παραπανω τα προστιμα!

:wave2:

DimChios
17/07/2008, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Σου ζήτησε;;;; Και δεν του την πήρες;;;; Άει ρε και σε είχα για προχώ!!! :D :lol: :lol: :lol:


ειμαι! οταν μου κανουν! με τις νεους τροπους που ορίζω και προτεινω εγω ομως!

:smokin:

DimChios
17/07/2008, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Με συγχωρείες βρε DimChios αλλά εγώ απο την περιγραφή διαπιστώνω ότι υφάκι στο όργανο δεν υπάρχει, εσύ τον πήρες από τα μούτρα.
εξάλλου το λες και εσύ ότι σε χαιρέτισε και μάλιστα και ευγενικά
και η πρώτη "αγενής" και απότομη μουβέντα ήταν δική σου.

Και λίγα σου είπε όταν του είπες για το κράνος του συνεπιβάτη.
Δηλαδή πραγματικά δεν το ξέρεις;;;
Που είναι το παράξενο;;
Δηλαδή με ποια λογική πρέπει να φορά μόνο ο οδηγός και όχι και ο συνεπιβάτης.
Δηλαδή στα αυτοκίνητα, γιατί να φορά και ο συνοδηγός;; γιατί να φορούν ζώνη και οι πίσω;;

Μ' αρέσει που του την είπες και στο τέλος για κάτι που δεν φταίει αυτός, αλλή η υπηρεσία του που δεν του δίνει εξοπλισμό

Φιλικά
:wave2:


επρεπε να βγαλω το κινητο να τον τραβαω βιντεο ρε γμτ...
:sad:


:rotflmao: :rotflmao:

alximistis
17/07/2008, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ειμαι! οταν μου κανουν! με τις νεους τροπους που ορίζω και προτεινω εγω ομως!

:smokin:




Να προσέξω... να... ΜΗΝ τους μάθω τους νέους τρόπους!!! :D :lol: :lol:
Που θες και προχωρημένα κόλπα.

DimChios
17/07/2008, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για την άγνοια του νόμου δεν υπάρχει δικαιολογία..... είναι λιγάκι υποχρεωτικό να τον ξέρεις...



ναι, ειναι! :blush:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για το άλλο με τον τόνο που του ζήτησες να κατεβάσει... Μάλλον δεν κατάλαβες ότι έπεσες σε άνθρωπο κι όχι σε τυπικό Ζ ο οποίος αν το τραβουσε μπορουσε να σου δώσει την ωραία κλήση (και στους 2 δλδ), να σου πάρει το δίπλωμα για 10 μέρες, να αρπάξεις 10 πόντους και να σε πάει και για μια εξακρίβωση...... για να μην σου πω ότι (επειδή σε ξέρω και πόσο παπ@ρας είσαι :lol: ) ότι αν το χόντρενε λιγάκι (παρακαλώ κατεβείτε από την μηχανή - ανοιξτε το τσαντάκι σας - έλα κέντρο, έχω έναν ύποπτο για χ,ψ,ω κλπ κλπ) σε έβλεπα και σε κανένα αυτόφωρο για διάφορα αδικήματα.....


καταλαβα οτι επεσα σε "ανθρωπο" και ειπα οτι στην περιπτωση που θελει να συγγενεψουμε, ας κανω την αρχη να γινουμε φιλαρακια και να δει τη μαγκιτικο σοϊ εχουμε! :lol:

Οσο για τα υπολοιπα, η πρωτη μου θα ηταν? :blush: :lol: :bigcry:




Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πες ένα μπράβο στον άνθρωπο κι άσε τα υπόλοιπα.... Γιατί στην Γαλλία εμένα που πήγαινα από Μονακό Νίκαια, με 120 σε δρόμο με όριο 60, με σταμάτησαν κάτι μπάτσοι από το πουθενά και μας στήσανε στο καπώ με τα περίστροφά τους (Manhurin 357Mag) να μας σημαδεύουν......


Εμενα μου το εκαναν προχειρα-προχειρα 2 φορες απ οτι θυμαμαι! Μια στο Μπουρναζι και μια στη Πατησιων! Α και 3 φορες στο Αρτεμισιο, και αλλη μια στο Ναυπλιο και γενικοτερα, καθε φορα που πηγαινα Πελοπονησο και τους ελεγα οτι ειμαι μουσικος... :lol: :lol: :lol: Κατι θα κουβαλας σου λεει, δε μπορει! :smokin:

DimChios
17/07/2008, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Παιδες

4 σελιδες ποστ για να καταλαβαιτε οτι τον οργανο γλυκοκοιταξε την αδελφη του Μήτσου και ηθελε να το παιξει μάτσο!

Εαν εκανε σοβαρο ελεγχο θα σταματουσε τους πακιστανους χωρις διπλωμα και ασφαλεια και φρενα που κατεβαινουν τον κηφισο...τα παπια χωρις κρανη-διπλωμα, τα λοιπα οχηματα χωρις πινακιδες, τα υπερβαρα αγροτικα των αθιγγάνων κλπ.

Οκ εσφαλε η συνεπιβατιδα τυπικα...ουσιαστικα ομως όλοι αυτοι που ανεφερα πιο πανω ειναι πιο επικυνδυνοι ή η κοπελια που πέρα του κεφαλιου της δεν βλαπτει κανεναν αλλο....

Υ.Γ.

Παντα κρανος και οι 2!


Μη τους παρεξηγεις Αντωνη μου! Ολοι τα εχουν κανει απλα εκαναν τουμπεκι γι αυτο εχουν εξαγριωθει! :lol:
Με ζηλευουν που ειμαι αλανι!
:rotflmao: :rotflmao:


τι λεω και δε λυποθυμαω! :bigcry: :bigcry:

DimChios
17/07/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:look:

Kααααιιιιι δε μου λες ρε αδερφε Μητσο: ελευθερη η αδερφουλα σου;;;;; :look: :blush:




(πισω καναγιες! εγω την ειδα πρωτος!!!!) :mad:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Μαλλον άλλος την ειδε πρωτος Νικολα! :alien:

Αυτος που με ματιασε και με σταματησαν!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
17/07/2008, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μήτσε, έπρεπε να στο δώσει το αυτόγραφο με φαίνεται ....

ένας καλός βρέθηκε, και συ τον προκαλούσες να γίνει μαλάκας σώνει και καλά ....

τώρα άμα θέλετε να τρώγεστε με τα ρούχα σας, δικό σας πρόβλημα ....

α, και που 'σαι μη μου απαντήσεις και μένα προσωπικά....μας έχεις γαμήσει στα quote αδερφε:lol:

δεν είναι ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας, μια κουβέντα κάνουμε ...:lol:


ναι, τα λες αυτα ΕΣΥ???? Που δε θες να κανω και παραθεσεις?
Γιατι? επειδη δε στη χαρισαν εσενα τοτε στον Ωροπό? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αϊ ρε χαμενε! :beer: :beer: :beer:

DimChios
17/07/2008, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ναι, ναι.....
κάτσε να κάνουμε το προσχέδιο.... :D :D

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :D



εκανα δικο μου! :a38: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
17/07/2008, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
αχά....... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63070&perpage=15&pagenumber=2) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



μισο να το διαβασω γιατι μλκια απο κολητο μου μυριζει!

:rolleyes:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
17/07/2008, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AVATOS
...αν και το νοημα το επιασες στο γιατι δεν σας εγραψε (βλεπε ματακια πεδιλακια κλπ)
..στην περιπτωση σου κ μια κ ησουν με φουλ εξοπλισμο,τουλαχιστων το κρανος θα το εδινα στην κοπελα(για την στραβη στιγμη) κ ας ηταν πιο πιθανο να με γραψουν (μονο εμενα αυτη τη φορα)...

:blush:


και να μου μπει τπτ στο ματι να πεσουμε ετσι κι αλλιως?
Ή μηπως δε θα με σταματαγε να μου λεει γιατι φοραω τα παντα εκτος απο κρανος?
Τοτε θα με εγραφε σιγουρα, αφου τα δικα μου ματια δε θα του ελεγαν και τπτ...πιθανων, ποτε δε ξερεις! :blush:


:rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Maira
17/07/2008, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Άρθρo 33
Mεταφoρά επιβατών με oχήματα
...........................................................................
3. Ο οδηγός μηχανοκίνητου οχήματος και μοτοποδηλάτου επιβάλλεται να
μεριμνά για την ασφάλεια των συνεπιβατών του και ειδικότερα να ελέγχει αν
φορούν τις ζώνες ασφαλείας και το προστατευτικό κράνος κατά τη μεταφορά
τους.
4. Ο οδηγός που παραβαίνει τις διατάξεις του άρθρου αυτού τιμωρείται με
διοικητικό πρόστιμο ογδόντα (80,00) ευρώ.
(σελ 75 ΚΟΚ)



Πρόστιμο 350?,αφαίρεση διπλώματος για 10 μέρες,10 βαθμοί ποινής ΣΕΣΟ(σελ.188 ΚΟΚ)

Και οι μπάτσοι τη δουλειά τους κάνουν...
Ηρεμήστε ρεεε!!!!:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


προς σωστή πληροφόρηση....... Το πρόστιμο 350?,αφαίρεση διπλώματος για 10 μέρες και βαθμοί ποινής είναι μόνο στην περίπτωση που δεν φοράει ο οδηγός κράνος!!!! Τώρα στην κρίση του αστυνομικού είναι αν θα κάνει αφαίρεση διπλώματος, άδειας κυκλοφορίας και πινακίδων για 20 μέρες! Δηλαδή το άρθρο 33 προβλέπει μόνο χρηματική ποινή, αλλά αν ο μπάτσος είναι κ@υλομένος μπορεί να κάνει χρήση και του άρθρου 103.

:wave2:

Cpt. Haddock
17/07/2008, 18:49
6 σελίδες θρεντ για το αυτονόητο...

- Το οτι ο συνεπιβάτης πρεπει να φοράει κράνος
- Το οτι έπεσες σε έλληνα μπατσο κι οχι σε γερμανο αλλιώς θα είχες ελαφριά τσέπη
- Το οτι έχεις άδικο (και απορώ γιατι ανοίγετε τέτοια θρεντς γμτ τη πιστη μου μέσα)
- Το οτι έπρεπε να γνωρίζεις τον ΚΟΚ (ειδικά μετα απο 3 χρονια στο moto.gr και στις τόσες συζητήσεις για ασφάλεια κλπ στις οποιες έχεις υπερθεματίσει)

.....






- Το οτι η αδερφή σου ειναι πιο όμορφη απο σένα :lol:



- Το οτι έδωσα σήμα να σε σταματήσουν στο ΟΑΚΑ αλλά ειναι μ@λ@κες και σε σταμάτησαν πιο πέρα :a39:

Μάνι-μάνι Μήτσε, άλλα 31 ποστ στο counter :lol: :bigcry:


Y.γ. Ο τίτλος ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ λαθος. Μια και δεν έφαγες κλήση (ως όφειλε να κάνει), θα έπρεπε να γράψεις "Φτηνά τη γλύτωσα" :wave2:
Υ.γ.2. Είσαι πάντα τόσο αργός στην κίνηση ή έφταιγε το γεγονός οτι ήσουν δικάβαλος;
:smokin:

DimChios
17/07/2008, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
6 σελίδες θρεντ για το αυτονόητο...

- Το οτι ο συνεπιβάτης πρεπει να φοράει κράνος
- Το οτι έπεσες σε έλληνα μπατσο κι οχι σε γερμανο αλλιώς θα είχες ελαφριά τσέπη
- Το οτι έχεις άδικο (και απορώ γιατι ανοίγετε τέτοια θρεντς γμτ τη πιστη μου μέσα)
- Το οτι έπρεπε να γνωρίζεις τον ΚΟΚ (ειδικά μετα απο 3 χρονια στο moto.gr και στις τόσες συζητήσεις για ασφάλεια κλπ στις οποιες έχεις υπερθεματίσει)

.....






- Το οτι η αδερφή σου ειναι πιο όμορφη απο σένα :lol:



- Το οτι έδωσα σήμα να σε σταματήσουν στο ΟΑΚΑ αλλά ειναι μ@λ@κες και σε σταμάτησαν πιο πέρα :a39:

Μάνι-μάνι Μήτσε, άλλα 31 ποστ στο counter :lol: :bigcry:




:D :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

alximistis
17/07/2008, 19:09
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[B]6 σελίδες θρεντ για το αυτονόητο...






- Το οτι η αδερφή σου ειναι πιο όμορφη απο σένα :lol:




Είδατε ρε πως φαίνεται ο άντρας; Αό όλα όσα γράφτηκαν... ΜΟΝΟ το παραπάνω κατάλαβε!!! :D
Σα δεν ντρέπεστε όλοι σας ρε. Αφήστε ήσυχη την αδελφή του ευαισθητούλη Dim μας.

Μήτσε... πότε είπαμε θα τη γνωρίσουμε;;;; Ε από ενδιαφέρον φιλικό και μόνο ρωτάω ο άνθρωπος. :lol:

Daemon
17/07/2008, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
...
Μήτσε... πότε είπαμε θα τη γνωρίσουμε;;;; Ε από ενδιαφέρον φιλικό και μόνο ρωτάω ο άνθρωπος. :lol: [/B]


:lol: :lol:


136885

alximistis
17/07/2008, 19:23
:lol: :lol: :lol:

AVATOS
18/07/2008, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
και να μου μπει τπτ στο ματι να πεσουμε ετσι κι αλλιως?
Ή μηπως δε θα με σταματαγε να μου λεει γιατι φοραω τα παντα εκτος απο κρανος?
Τοτε θα με εγραφε σιγουρα, αφου τα δικα μου ματια δε θα του ελεγαν και τπτ...πιθανων, ποτε δε ξερεις! :blush:


:rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

...ας φωρουσες γυαλια ηλιου!:smokin:
θα σε σταματουσε σιγουρα ...αλλα θα πατουσες στο ανδρικο του φιλοτιμο (ε να χωρις προστασια το μουτρακι της κοπελας ,κ ειναι κ πανεμορφο,να κοιτα...κ τετοια:winka: )!
...ποτε δεν ξερεις ..αλλα τοτε θα την γλειτωνατε σιγουρα!:blush: