PDA

View Full Version : Κυμης 16-07-08



AntoD
17/07/2008, 07:26
Χτες το βραδυ, κατα τις 12 τα μεσανυκτα και μετα τον αγωνα μπάσκετ Ελλάδας Βραζιλιας,
στο φαναρι Κυμης και Κασταμόνής ήταν ένα GSXR καινουργιο, και δυο παλικάρια ξάπλα ....πιτσιρικαδες 20 -22.

Φεύγοντας απο τον αγώνα πιθανον, κάνοντας κάποιο ψιλοκαγκουρια μεσα στην κίνηση, καρφώθηκαν σε χιουνται που ειχε σταματησει στο φαναρι απο πίσω.
ο ενας αν και χτυπημενος μιλουσε και κουνιοταν, ο δευτερος ήταν σαφως πιο χτυπημενος και οση ωρα έμεινα εκει (μας εδιωχναν διοτι ειχε μαζευτεί λαός) δεν κουνιοτανε!

Δυστυχώς κανεις απο τους δύο δεν φορούσε κράνος, και καρφώθηκαν με τα κεφαλια στο πορτ-παγκάζ στου αυτοκινητου....

Κριμα διοτι με κρανος μάλλον μόνο εκδορές θα είχαν πάθει....

Εχει κανενας κάποιο νέο....
Στεναχωρεθηκα πολυ χτες να βράδι...
Υπάρχει τρόπος να βοηθήσουμε...

XJR_Billy
17/07/2008, 07:36
Φίλε AntoD, το φανάρι Κύμης και Κασταμονής έχει "φάει" πολύ κόσμο. Είναι από τα πιο επικίνδυνα σημεία στην Αθήνα. Ένας φίλος μου είχε περίπτερο στη γωνία και έβλεπε σχεδόν κάθε μέρα ατυχήματα...:(

Επίσης, ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ, λακαμάδες κουτάκηδες περνάνε ΣΦΑΙΡΑ στην Κύμης ενώ έχει ανάψει το πράσινο φανάρι στην Κασταμονής 2 ΚΑΙ 3 δευτερόλεπτα!!!:mad: :mad:

Ας ελπίσουμε ότι τα παιδιά θα είναι (γίνουν) καλά...

Καγκουριές όταν είστε μόνοι σας παιδιά, ΟΧΙ στην κίνηση. Και ΧΩΡΙΣ συνεπιβάτη.

Εύχομαι ότι καλύτερο στα παιδιά...

Κράνος πστμ!!! Ξεβράκωτοι στ' αγγούρια??:confused: :mad:

AntoD
17/07/2008, 09:21
Ναι ειναι περιεργο σημειο...

αλλα κριμα ρε παιδια...χωρις κρανος...οπως το παιδι ατην Α.Παρασκευη με το τρανσαλπ χτες....

Βαλτε ενα τζετ στην χειροτερη λευκο εαν εχει ζεστη....

p@nos
17/07/2008, 10:02
oντως περιεργος δρομος η Κυμης γιατι μαζευεις και ευκολα χιλιομετρα,ειδικα αν εχεις δυνατη μηχανη...


κρανος ρε παιδες παντα γμτ...
:sad:

Gandalf dr685sm
17/07/2008, 11:31
Δεν ξέρω αν τα παιδιά ήταν μετά το γήπεδο... αλλά το θέμα είναι οτι ειδικά χθες, τα κράνη που είδα εντός γηπέδου ήταν το κάτι άλλο. Οπότε δικαιολογία του τύπου δεν θα τους άφηναν να περάσουν δεν παίζει.

Τι να πω;...

Ας ελπίσουμε οτι θα είναι καλά και δεν θα έχουν πάθει κάτι πολύ σοβαρό.


Gandalf

K0K0$
17/07/2008, 17:50
Επειδη περασα κι εγω απο το σημειο, λιγα μολις λεπτα μετα το συμβαν. Απο τους τριγυρω εμαθα οτι κατεβαιναν με πολλα και μαλιστα με σουζα. Μπορει να ισχυει μπορει και οχι...


Μακαρι τα παιδια να ειναι καλα... Μακαρι να ειχαν κρανη που ευκολα θα τα κλειδωναν στη σελα. Μακαρι να ζησουν και να ειναι παλι μια χαρα, και το παθημα να γινει μαθημα...


...αλλα...



...περισσοτερο σκεφτομαι και λυπαμαι αυτον τον κακομοιρο ανθρωπο που ηταν στο ασημογαλαζο χιουνται... Τι εφταιγε ο ανθρωπος να υποστει τετοιο σοκ!;!;!;! Που ο δρομος ειχε βαφτει κοκκινος απο το αιμα και ειμαι σιγουρος οτι για το υπολοιπο της ζωης του θα κατηγορει τον εαυτο του για αυτη την εικονα που του αποτυπωθηκε για παντα στη μνημη;!;!

Λεμε λεμε για τα κουτια αλλα καμια φορα... να πως γινεται θυμα ο "κουτακιας", εστω και αν δεν εχει υποστει καμια σωματικη βλαβη... Και καμια φορα η ψυχολογικη ειναι πολυ χειροτερη απο τη σωματικη...

:(

AntoD
18/07/2008, 08:20
Αυτό είναι αλήθεια....

ο ανθρωπος δεν εφταιγε καθόλου....σταματημένος ήταν στο φαναρι....

Γιαυτο λεω οτι εκαναν καγκουρια...

Με ενα κρανακι θα πηγαιναν σπίτι με γρατζουνιες.....

Δεν φταινε πάντα οι αλλοι....

πρεπει να αναλαμβανουμε το μεριδιο ευθυνης που μας αναλογει....

papitsoulos
18/07/2008, 09:54
Μαλιστα. Σουζα, ξεκρανοτοι, Κυμης, πιτσιρικαδες.

Απο τη μια ο αλλος ανοιγει thread για το λακαμα που του ''χωθηκε'' με R1 στην παραλιακη και απο την αλλη στενοχωριομαστε για τα ''παλικαρια'' μας.


Εγω για τη συγκεκριμενη περιπτωση εχω να πω : Στα @@ μου τα τσογλανια, δε μου καιγεται καρφι αν ψωφησαν.

orangefactor
18/07/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Μαλιστα. Σουζα, ξεκρανοτοι, Κυμης, πιτσιρικαδες.

Απο τη μια ο αλλος ανοιγει thread για το λακαμα που του ''χωθηκε'' με R1 στην παραλιακη και απο την αλλη στενοχωριομαστε για τα ''παλικαρια'' μας.


Εγω για τη συγκεκριμενη περιπτωση εχω να πω : Στα @@ μου τα τσογλανια, δε μου καιγεται καρφι αν ψωφησαν.

ωραιος ο φιλος....:a46: :a31:
ενταξει δεν σου ειπαν να αναβεις κερακια για τον καθενα που διαβαζεις η να μην κοιμασαι τα βραδια αλλα οχι κ ετσι ρε.
ρε πουστη μου δλδ κανενας απο εδω μεσα δεν εχει ΠΟΤΕ χωρις κρανος??κανενας δεν εχει κανει την καγκουριτσα του?κανενας δεν τα εχει χωσει στο μηχανακι του οταν δεν επρεπε?ανθρωποι ειστε οχι ρομποτ.θελετε να κανετε κοντρες μεταξυ σας ποιος βγαινει με την μηχανη μεχρι το περιπτερο κ φοραει τον περισσοτερο εξοπλισμο?η πατε για μπανιο με 40+ με κρανος(καλα αυτο εννοειτε οτι δεν πρεπει να βγαινει απο το κεφαλι)δερματινο μπουφαν,θωρακα,μπακλαβα, γαντια,παντελονι κ μποτες?μην τα ισοπεδωνετε ολα.
κ δεν τα γραφει αυτα ενας καυλωμενος καγκουρας πιτσιρικας οπως θα νομισουν πολλοι,κ εγω οταν βλεπω πολυ καλα εξοπλισμενους αναβατες τους παραδεχομαι.

τα παλικαρια προφανως χτυπησαν σοβαρα επειδη δεν φοραγαν κρανος αλλα δεν παει να πει οτι ειναι υπανθρωποι επειδη το εκαναν!απλα ηλιθιοι!

εννοειτε πως ειμαι υπερ το φουλ εξοπλισμου!απλα δεν μπορω να πιστεψω οτι κυκλοφορουν πολλοι συνεχεια σαν αστακοι κ οδηγανε παντα ολοσωστα οπως λενε.
αυτα μπορει να τα λεω σε ασχετο threadaki αλλα εδω μου βγηκε!
φιλικα

Maira
18/07/2008, 19:17
Μένω σχετικά κοντά στην στην συγκεκριμένη διασταύρωση και περνάω αρκετά συχνά από το σημείο αυτό! Δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο επικίνδυνο από κάθε άλλο φανάρι εντός και εκτός Αθήνας!!!

Κρίμα τα παιδιά! Αν είχαν κράνος στο κεφάλι τους θα είχαν σώο το κρανίο τους!!!


Αν κάποιος έχει πληροφορίες για το τι έγινε τελικά ας πει! Κάτι γνωστοί μου κυκλοφορούν κάπως έτσι, και παρ' όλες τις προσπάθειες να τους αλλάξω αυτή την συνήθεια δεν έχω καταφέρει και πολλά!!!


Τι να λέει αν η διασταύρωση είναι επικίνδυνη όταν εμείς δεν πέρνουμε τουλάχιστον τα μέτρα που μπορούμε????

samoure
18/07/2008, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos


Εγω για τη συγκεκριμενη περιπτωση εχω να πω : Στα @@ μου τα τσογλανια, δε μου καιγεται καρφι αν ψωφησαν.


Τι λες ρε?
Δε ντρεπεσαι λιγακι?
Αυτα ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ.Σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση
Καποιοι ανθρωποι τους κλαινε τωρα,δεν ειναι λογια αυτα και μ@λακια που υπαρχουν και ανθρωποι με αντιληψεις σα τη δικη σου

BLiTzER
18/07/2008, 20:09
Δε συμφωνώ μεν, οκ είναι πολύ χοντρό να λες κάτι τέτοιο, αλλά τον καταλαβαίνω.

Σκεφτείτε ότι μπορεί να ήσαστε εσείς με τη μηχανή σας και την κοπέλα σας σταματημένοι στο φανάρι και να σας παρέσερναν. Ή κάποια μητέρα με το παιδάκι της διασχίζοντας τη διάβαση. ΕΤΥΧΕ και ήταν αμάξι. Τα πάντα είναι θέμα perspective.

Maira
18/07/2008, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Δε συμφωνώ μεν, οκ είναι πολύ χοντρό να λες κάτι τέτοιο, αλλά τον καταλαβαίνω.

Σκεφτείτε ότι μπορεί να ήσαστε εσείς με τη μηχανή σας και την κοπέλα σας σταματημένοι στο φανάρι και να σας παρέσερναν. Ή κάποια μητέρα με το παιδάκι της διασχίζοντας τη διάβαση. ΕΤΥΧΕ και ήταν αμάξι. Τα πάντα είναι θέμα perspective.



Ναι, ΟΚ είναι θέμα οπτικής γωνίας! Αλλά είναι σα να λέει πως σε περίπτωση που δει κάποιον με μηχανή, πεσμένο στην άσφαλτο, και μες στα αίματα, θα τον γράψει στα ..... απ' αυτά του, επειδή δεν φόραγε κράνος και κάποιος του είπε ότι κατέβαινε με 200 και σούζα!!!!


Ότι κι αν έκαναν, πάνω απ' όλα είναι συνάνθρωποι!!!!


Κι αν αυτό δεν μετράει, τότε να μην βοηθάμε κανέναν!!! Γιατί μπορεί από μ@λ@κι@ τους να το έπαθαν!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad:

BLiTzER
18/07/2008, 20:56
Νομίζω απλά εννοούσε ότι κάποιοι θέλουν και τα παθαίνουν. Όταν το κυνηγάς, κάποια στιγμή θα το βρεις.

Κανείς (σχεδόν) δε μπορεί να χαίρεται με ένα τραυματισμένο συνάνθρωπό του.

Όπως και να χει, μακάρι να είναι καλά τα παιδιά και να βάλουν μυαλό.

apolon10
18/07/2008, 23:17
οποιος εχει οδηγησει 1000αρα ss μηχανη, νομιζω θα συμφωνησει μαζι μου, οτι θα επρεπε να απαγορευεται σε 20χρονους να οδηγουν τετοιες μηχανες. Δεν ειναι δυνατον να επιτρεπεται σε τοσο ανωριμα ατομα να οδηγουν οχημα 180 αλογων και αναλογιας κιλων 1/1 σε δημοσιους δρομους. Το γκαζι ειναι ασυλληπτο και θελει πολυ συνεση και μυαλο για να την οδηγησεις σωστα.
Μπραβο σε αυτους τους νεους που αφου παρουν τετοια μηχανη και δουν περι τινος προκειται, και γλυτωσαν, την πουλανε για να γλυτωσουν. Και μην πει κανεις οτι εχει ικανοτητες στονερ και ανακλαστικα σουπερμαν γιατι και αυτοι τρωνε κατι ξεγυρισμενες, ολοι με σπασμενα πλευρα και αστραγαλους ειναι. Για μενα ss μονο σε πιστα

ktmakis
18/07/2008, 23:38
Δυστηχώς η παιδεία μας στο δρόμο όπου και να τη δείς είναι πολύ φτωχή. Κρίμα για τα παιδιά και για όλα τα παιδιά που πέσανε. Ισως είμασταν εμείς τυχεροί αλλά δεν φταίγαμε μόνο εμείς όταν κάναμε ότι κάναμε. Και ο papitsopoulos σίγουρα δεν εννοούσε αυτό που έλεγε έτσι όπως το έγραψε.
Ολοι μας αγανακτούμε και πικραινόμαστε όταν ακούμε κάτι τέτοιο αλλά και εμείς τα κάναμε αυτά λίγο ή πολύ. Τουλάχιστον να δείξουμε το σωστό και το λάθος στα παιδιά μας να ζήσουν σε ένα καλύτερο κόσμο.

Maira
18/07/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
οποιος εχει οδηγησει 1000αρα ss μηχανη, νομιζω θα συμφωνησει μαζι μου, οτι θα επρεπε να απαγορευεται σε 20χρονους να οδηγουν τετοιες μηχανες. Δεν ειναι δυνατον να επιτρεπεται σε τοσο ανωριμα ατομα να οδηγουν οχημα 180 αλογων και αναλογιας κιλων 1/1 σε δημοσιους δρομους. Το γκαζι ειναι ασυλληπτο και θελει πολυ συνεση και μυαλο για να την οδηγησεις σωστα.
Μπραβο σε αυτους τους νεους που αφου παρουν τετοια μηχανη και δουν περι τινος προκειται, και γλυτωσαν, την πουλανε για να γλυτωσουν. Και μην πει κανεις οτι εχει ικανοτητες στονερ και ανακλαστικα σουπερμαν γιατι και αυτοι τρωνε κατι ξεγυρισμενες, ολοι με σπασμενα πλευρα και αστραγαλους ειναι. Για μενα ss μονο σε πιστα




Δεν υπάρχουν επικίνδυνες μηχανές! Επικίνδυνοι οδηγοί υπάρχουν! Σίγουρα όσο μεγαλώνει κανείς, βλέπει τα πράγματα με άλλο μάτι αλλά αν κάποιος θέλει να οδηγεί ss ας την οδηγήσει! Αρκεί να έχει την σύνεση και να συνειδητοποιεί ότι μέσα στους στους δημόσιους δρόμους δεν μπορεί να κάνει χρήση των δυνατοτήτων του. Κι αν δεν μπορεί να συγκρατήσει το χέρι του στο γκριπ, τότε ελπίζω να ειναι τυχερός! Όλα τα πράγματα θέλουν σύνεση! Όχι μόνο οι 1000ss. Αν κάποιος πηγαίνει ανάμεσα από τα σταματημένα αυτοκίνητα με 120, δεν του φταίει ούτε η μηχανή ούτε το αυτοκίνητο!


Αν και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί βγάζουν πινακίδες για μηχανές πίστας (με τους κ@λοδρομους που έχουμε!)!!!!

papitsoulos
19/07/2008, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Τι λες ρε?
Δε ντρεπεσαι λιγακι?
Αυτα ΔΕΝ ΛΕΓΟΝΤΑΙ.Σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση
Καποιοι ανθρωποι τους κλαινε τωρα,δεν ειναι λογια αυτα και μ@λακια που υπαρχουν και ανθρωποι με αντιληψεις σα τη δικη σου

Ρε στους φιλους κεφτε.
Αυτα λεγονται εκει που πρεπει να ειπωθουν.
Επειδη μιλας εντελως αοριστα και το ΚΑΠΟΙΟΙ ειναι γενικο, εγω θα σου πω για την κυρια Δεσποινα που μενει δυο σπιτια πιο κατω απο μενα και ακομα περιμενει να γυρισει ο γιος της σπιτι. Τον πηρε σβαρνα καγκουρας.

Μ@λακια που υπαρχουν ανθρωποι με την αντιληψη σαν τη δικη σου. Πηγαινε και χειροκροτα τους κιολας και δωστους και μεταλειο. Αλλα μην ξεχνας οτι το να κανεις μ@λακια και να την πληρωσεις μονος σου θα σε κλαψουνε εσενα. Αλλα αν παρεις και αλλους στο λαιμο σου διωκεσαι ποινικα (και ηθικα).

ΥΓ: Απο τωρα τους εθαψες?

papitsoulos
19/07/2008, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ναι, ΟΚ είναι θέμα οπτικής γωνίας! Αλλά είναι σα να λέει πως σε περίπτωση που δει κάποιον με μηχανή, πεσμένο στην άσφαλτο, και μες στα αίματα, θα τον γράψει στα ..... απ' αυτά του, επειδή δεν φόραγε κράνος και κάποιος του είπε ότι κατέβαινε με 200 και σούζα!!!!


Ότι κι αν έκαναν, πάνω απ' όλα είναι συνάνθρωποι!!!!


Κι αν αυτό δεν μετράει, τότε να μην βοηθάμε κανέναν!!! Γιατί μπορεί από μ@λ@κι@ τους να το έπαθαν!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad:


Το ''ειναι σα να λεει'' ειναι φαντασιωσεις σου.


Ολοι ειναι συνανθρωποι ειτε καγκουρες, ειτε ξεκαγκουρες και ολοι ανεξαιρετως εχουνε δικαιωμα στη ζωη. Και εννοειται οτι ανθρωπιστικοι λογοι σε περιπτωση ατυχηματος ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ να τρεξεις να βοηθησεις οτι κι αν ειναι ο αλλος.

Εσυ εστιασες στο κρανος και στη σουζα και στα 200. Κοιταξες εκει που δεν επρεπε να κοιταξεις. Το ''ΚΥΜΗΣ" σου ξεφυγε. Μετα απο αγωνα. Με πεζοφαναρο πριν αυτου της Κασταμονης.

MitsosNaked
19/07/2008, 02:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


Αν και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί βγάζουν πινακίδες για μηχανές πίστας (με τους κ@λοδρομους που έχουμε!)!!!!


Πού είναι ο Sniper να σε καμαρώσει.......:rotflmao:

Maira
19/07/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Μαλιστα. Σουζα, ξεκρανοτοι, Κυμης, πιτσιρικαδες.

Απο τη μια ο αλλος ανοιγει thread για το λακαμα που του ''χωθηκε'' με R1 στην παραλιακη και απο την αλλη στενοχωριομαστε για τα ''παλικαρια'' μας.


Εγω για τη συγκεκριμενη περιπτωση εχω να πω : Στα @@ μου τα τσογλανια, δε μου καιγεται καρφι αν ψωφησαν.



Νομίζω πως αυτά είναι δικά σου λόγια και όχι δικά μου!!!! Το τι θα έκανα εγώ στην περίπτωση αυτή, το ξέρω! Γιατί πάνω απ' όλα είναι συνάνθρωποι!

Με αυτά τα λόγια όμως θες να μας πεις πως αν τους έβλεπες, θα τους βοηθούσες? Γιατί μπερδεύτικα λίγο!!!:confused: :confused: :confused: :confused:



επειδή άλλαξε σελίδα δεν το ξεχάσαμε κιόλας!!!

AntoD
21/07/2008, 07:48
Ο φιλος το εθεσε ακομψα...και εμενα μου εκατσε καπως.....


Η αλήθεια ειναι βεβαια οτι οι συγκεκριμενοι ηταν τελειως μ@λ@κες....θα μπορουσαν να ειχαν σκοτωσει καποιον αθωο περαστικο, πατερα με παιδακι που γυριζαν απο την εθνικη, αλλο παιδι που περνουσε καθετα με πρασινο με την μοτο του...εμενα, εσενα που περιμεναμε στο φαναρι....


Ο καθενας εχει ευθυνη απο την στιγμη που οδηγει, οχι μονο για τον εαυτο του αλλα και για τους συνανθρωπους του....


Επίσης συμφωνω οτι δεν θα επρεπε να τους αφηνουν σε τοσο μικρη ηλικια να οδηγουν σουπερ σπορ με τοσα αλογα....αν και μαλλον δεν ηταν νομιμοι......

Τι θα πει αραγε ο ενας στην μανα του αλλου εαν καποιος δεν τα καταφερει.....


"συγνωμη κυρα-χαρικλεια αλλα ειδα ενα μωρο στο ατος διπλα μας και το σηκωσα για 10 μέτρα μεσα στην κινηση ....και τωρα ο γιος σου ειναι ταβλα.!!!!"

K0K0$
21/07/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν υπάρχουν επικίνδυνες μηχανές! Επικίνδυνοι οδηγοί υπάρχουν! Σίγουρα όσο μεγαλώνει κανείς, βλέπει τα πράγματα με άλλο μάτι αλλά αν κάποιος θέλει να οδηγεί ss ας την οδηγήσει! Αρκεί να έχει την σύνεση και να συνειδητοποιεί ότι μέσα στους στους δημόσιους δρόμους δεν μπορεί να κάνει χρήση των δυνατοτήτων του. Κι αν δεν μπορεί να συγκρατήσει το χέρι του στο γκριπ, τότε ελπίζω να ειναι τυχερός! Όλα τα πράγματα θέλουν σύνεση! Όχι μόνο οι 1000ss. Αν κάποιος πηγαίνει ανάμεσα από τα σταματημένα αυτοκίνητα με 120, δεν του φταίει ούτε η μηχανή ούτε το αυτοκίνητο!


Αν και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί βγάζουν πινακίδες για μηχανές πίστας (με τους κ@λοδρομους που έχουμε!)!!!!


+1000

Ξερω κατι 40ρηδες με μυαλο βρεφους... οπως και καποια 16χρονα παιδια που βαζουν κατω πολλους "οικογενειαρχες" σε θεματα ωριμοτητας... Και ενα παπι πιανει 100, και αμα σε παρει σβαρνα κλαυτα. Δηλαδη αν δεν ηταν το 1000 αλλα το 600 θα ειχε διαφορα;


Αφηστε στην ακρη αυτα που μου ειπαν κι εμενα οι παρευρισκομενοι... Πειτε οτι δεν κατεβαινε με σουζα, οτι δεν εκανε καγκουριες...

ΕΣΚΑΣΕ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ, ΑΠΟ ΠΙΣΩ.


Μια φορα εκανα τη μαλακια και επεσα με το Στρομ πανω σε σταματημενο αμαξι στο φαναρι, με την αριστερη μου πλευρα (ποδι) να βρισκει πανω στο πισω φτερο του παιδιου. Με εκλεισε καποιος αλλα αν δεν πηγαινα γρηγορα δε θα ειχε γινει.

Ημουν μια χαρα. Σταματησα στην ακρη, πονουσε λιγο ο αστραγαλος αλλα η τουρισταδικη Οξταρ ειχε κανει δουλεια. Τι εγινε; ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΕΓΩ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΕΣΑ!!! ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ!!! ΕΙΧΕ ΣΑΛΤΑΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!!


Πως λοιπον να νιωθει τωρα αυτος ο ανθρωπος;;;

panos26
21/07/2008, 15:25
Εγω για τη συγκεκριμενη περιπτωση εχω να πω : Στα @@ μου τα τσογλανια, δε μου καιγεται καρφι αν ψωφησαν.

αν στην συγκεκριμενη περιπτωση ενα απο τα δυο τσογλανια (οπως τα αναφερεις)
ηταν ο αδερφος σου ή ακομα και το παιδι σου, αναρωτιεμαι θα ειχες την ιδια αποψη ;;;

sergiosm
21/07/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν υπάρχουν επικίνδυνες μηχανές! Επικίνδυνοι οδηγοί υπάρχουν!

σύμφωνοι, επειδή όμως όπως και εσύ λες:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Σίγουρα όσο μεγαλώνει κανείς, βλέπει τα πράγματα με άλλο μάτι
και

Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Όλα τα πράγματα θέλουν σύνεση!

δεν θα βλαπτε κανένα να απαγορεύεται η οδήγηση τέτοιων μηχανών με το βγάζει κάποιος δίπλωμα.
(το ίδιο βέβαια ισχύει και για ορισμένα αυτοκίνητα)

Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον άλλες μηχανές δεν σου δίνουν τη δυνατότητα να κάνεις τέτοιες καγκουριές

project.breeze
21/07/2008, 20:32
Ρε παιδιά εγώ ένα δεν μπορώ να καταλάβω.Ωραία,έτυχε μία φορά ας πούμε (θεωρητικά) που δεν φοράς κράνος,έστω αυτή την μία φορά δεν αντέχεις να μην τρέξεις;Να μην κάνεις καγκουριές;





Υ.Γ Απευθύνομαι στον οδηγό της μηχανής και σε κάθε καγκουράκο αυτής της ηλικίας :sad:

apolon10
21/07/2008, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν υπάρχουν επικίνδυνες μηχανές! Επικίνδυνοι οδηγοί υπάρχουν! Σίγουρα όσο μεγαλώνει κανείς, βλέπει τα πράγματα με άλλο μάτι αλλά αν κάποιος θέλει να οδηγεί ss ας την οδηγήσει! Αρκεί να έχει την σύνεση και να συνειδητοποιεί ότι μέσα στους στους δημόσιους δρόμους δεν μπορεί να κάνει χρήση των δυνατοτήτων του. Κι αν δεν μπορεί να συγκρατήσει το χέρι του στο γκριπ, τότε ελπίζω να ειναι τυχερός! Όλα τα πράγματα θέλουν σύνεση! Όχι μόνο οι 1000ss. Αν κάποιος πηγαίνει ανάμεσα από τα σταματημένα αυτοκίνητα με 120, δεν του φταίει ούτε η μηχανή ούτε το αυτοκίνητο!


Αν και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί βγάζουν πινακίδες για μηχανές πίστας (με τους κ@λοδρομους που έχουμε!)!!!!


αφου οι ss ειναι αβολες, δεν μπορεις να μεταφερεις τιποτα, ειναι κυριως για χρηση πιστας και καταναλωνουν πολυ γιατι να τις χρησιμοποιει καποιος στην πολη, γιατι να πηγαινει με αυτες στη καφετερια, γιατι να φευγει με σουζες απο τα φαναρια, γιατι να μην ανεχεται αλλους, ταπεινα ον-οφ να ξεκινανε γρηγορα απο τα φαναρια?

XJR_Billy
22/07/2008, 07:44
Ρε παιδιά, τους φάγατε τους στριτάδες!!:lol:

Ευτυχώς υπάρχει τεράστια ποικιλία μοτοσυκλετών που ικανοποιεί τις ορέξεις όλων των αναβατών. Δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην βρει αυτό που του ταιριάζει.

Σε κάποιους ανθρώπους λοιπόν, δεν κάνουν τα ον-οφ, τα εντούρο, οι διαστημικές βέσπες και τα κρούζερ.

Ξέρω ανθρώπους που έχουν μεγάλα ss και κινούνται πιο ήρεμα από παπιά μέσα στην πόλη.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ!

Όλα είναι θέμα αναβάτη. 9 στις 10 φορές που έχω κινδυνέψει από λακαμεία μοτοσυκλέτας στην Αθήνα, είναι είτε από παπί είτε από βέσπα.

Η μηχανή είναι όνειρο. Το δικό μου όνειρο είναι ένα ΧΤ. Κίνηση στην Εθνική με 130-140. Κυριλέ και άνετη οδήγηση μέσα στην πόλη. Αυτό όμως είναι το δικό μου όνειρο.

Το όνειρο του άλλου φίλου, σωστού μοτοσυκλετιστή είναι μιά σούπερ σπόρ με μεγάλη ιπποδύναμη, κρατήματα, σωστά στημένη για την άσφαλτο. Αυτός ο φίλος, ανοίγει τη μηχανή του στην μεγάλη ευθεία, στις στροφές που έχει καλή άσφαλτο και ορατότητα.

Αυτός ο άνθρωπος έχει οδηγήσει πολλές μηχανές και έχει πείρα που θα ζήλευαν πάρα πολλοί.

Γιατί να κόψουμε το όνειρο του φίλου μας? Γιατί να τον συγκρίνουμε με ανόητα παιδαρέλια που είτε βέσπα είτε 1000άρα έχουν, δεν έχουν αίσθηση του κινδύνου και οδηγική συμπεριφορά?

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΜΑΣ?

Η καγκουριά γίνεται με ότι μηχανή θες. Αν ήταν στην ίδια περίπτωση, στην Κύμης π.χ. ένα ΧΤ, θα αρχίζαμε να λέμε τα ον-οφ έτσι, τα ον-οφ αλλιώς...

Βαρέθηκα να ακούω το "κWλόπαιδα με τα μηχανάκια".

Λυπάμαι που σε ένα φόρουμ με (αρκετά) έμπειρα άτομα ακούω "΄κwλόπαιδα με τα 1000άρια"

papitsoulos
22/07/2008, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos26
αν στην συγκεκριμενη περιπτωση ενα απο τα δυο τσογλανια (οπως τα αναφερεις)
ηταν ο αδερφος σου ή ακομα και το παιδι σου, αναρωτιεμαι θα ειχες την ιδια αποψη ;;;

Και μονο που μου φερες την εικονα στο μυαλο, μου προκαλεσες ντροπη και αηδια.

Με ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ δε σχετιζομαι.

Και μιας και με ρωτας υποθετικα θα σε ρωτησω και εγω: Αν ο αδερφος ή ακομα και το παιδι σου ηταν μεσα στο κουτι ή πεζος (και χειροτερα νεκρος), τι αποψη θα ειχες για τα τσογλανια?

papitsoulos
22/07/2008, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Νομίζω πως αυτά είναι δικά σου λόγια και όχι δικά μου!!!! Το τι θα έκανα εγώ στην περίπτωση αυτή, το ξέρω! Γιατί πάνω απ' όλα είναι συνάνθρωποι!

Με αυτά τα λόγια όμως θες να μας πεις πως αν τους έβλεπες, θα τους βοηθούσες? Γιατί μπερδεύτικα λίγο!!!:confused: :confused: :confused: :confused:



επειδή άλλαξε σελίδα δεν το ξεχάσαμε κιόλας!!!

Γιατι μπερδευτικες λιγο? Απλα ειναι τα πραματα.


Ομως....

Κριμα θα πω για τον μοτοσυκλετιστη που εφυγε για Πεκινο και δεν ξαναγυρισε, για εναν 40αρη καρκινοπαθη, για τα παιδακια στην Αφρικη που πεθαινουν απο aids.

Κριμα σημαινει αδικο.

Το αδικο που το βλεπεις σε καποιον προκλητικο τυχοδιωκτη? Που εκτος απο την τυχη του προκαλει και τις τυχες των αλλων?

zephyr1
22/07/2008, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Και μονο που μου φερες την εικονα στο μυαλο, μου προκαλεσες ντροπη και αηδια.

Με ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ δε σχετιζομαι.

Και μιας και με ρωτας υποθετικα θα σε ρωτησω και εγω: Αν ο αδερφος ή ακομα και το παιδι σου ηταν μεσα στο κουτι ή πεζος (και χειροτερα νεκρος), τι αποψη θα ειχες για τα τσογλανια?

Σιγα ρε μεγαλε, ζεις σε μια απο της πιο ανευθυνες χωρες του κοσμου και αυτο σου προκαλεσε ντροπη και αηδια?:confused:

Μην εισαι απολυτως και χαλαρωσε λιγο με τους καwλοκαγκουρες γιατι η ζωη εχει κανγουρομονοπατια μπολικα.

Κριμα για τα παιδια που σε τοσο μικρη ηλικια πληρωσαν την μαλακια τους τοσο ακριβα και δεν τους δωθηκε η εικαιρια να μαθουν και μια μερα να γραφουν εδω ποσο μαλακια ειναι να μην προστατευεσαι.:sad:

Fireball400
22/07/2008, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Κριμα σημαινει αδικο.

Το αδικο που το βλεπεις σε καποιον προκλητικο τυχοδιωκτη? Που εκτος απο την τυχη του προκαλει και τις τυχες των αλλων?

Κρίμα θα είναι το να μην έχουν άλλη μία ευκαιρία να βάλουν μυαλό.Οι πιό πολλοί έχουμε κάνει κάποιες μ@λ@κίες,και σταθήκαμε τυχεροί που δεν έπαθε κανείς κάτι και τώρα ήμαστε εδώ και προσπαθούμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα

papitsoulos
22/07/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Σιγα ρε μεγαλε, ζεις σε μια απο της πιο ανευθυνες χωρες του κοσμου

Οχι για πολυ ακομα. Μιας και δε συμβαδιζω με Γραικους. ;)


ΥΓ: Μαλλον εδω μεσα οι περισσοτεροι δεν δινουν και πολυ σημασια στα κειμενα. Ποιος σας ειπε οτι καποιος σκοτωθηκε εκεινο το βραδυ?

Sferopetadhn
22/07/2008, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Οχι για πολυ ακομα. Μιας και δε συμβαδιζω με Γραικους. ;)


Τί θέλει να πει ο ποιητής; :confused: :confused: :confused:

panos26
22/07/2008, 13:49
Και μονο που μου φερες την εικονα στο μυαλο, μου προκαλεσες ντροπη και αηδια.

κανονικα ντροπη και αηδια επρεπε να σου προκαλεσει ο τροπος που σκεφτεσαι!

mats8282
22/07/2008, 14:45
Συλλογικη ευθυνη καγκουριας δεν υπαρχει....Δεν φταινε τα παιδια,που απο βλακεια τους εγινε ο,τι εγινε και το πληρωσαν,για τον γιο της κυριας που μενει κοντα σου....Και καλο ειναι να μην ισοπεδωνουμε και γενικευουμε γιατι δεν ξερουμε τι ακριβως εγινε και να προσεχουμε τις εκφρασεις μας...Δεν ξερεις καν αν τρεχανε ή αν κανανε σουζες...

Δεν βλαπτει να σκεφτομαστε λιγο πριν βγαλουμε πορισμα..

:wave2:

ΥΓ
Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
Φεύγοντας απο τον αγώνα πιθανον, κάνοντας κάποιο ψιλοκαγκουρια μεσα στην κίνηση, καρφώθηκαν σε χιουνται που ειχε σταματησει στο φαναρι απο πίσω.

Κριμα διοτι με κρανος μάλλον μόνο εκδορές θα είχαν πάθει....

Πιθανον...<<Μαλλον με κρανος μονο εκδορες>> δεν κολλαει με το πολλα και σουζα....

papitsoulos
22/07/2008, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos26
κανονικα ντροπη και αηδια επρεπε να σου προκαλεσει ο τροπος που σκεφτεσαι!

Στην καμια ομως!

Δωσε μου ομως και μια απαντηση σε αυτο που σε ρωτησα για να δουμε και πως σκεφτεσαι εσυ.

papitsoulos
22/07/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Δεν ξερεις καν αν τρεχανε ή αν κανανε σουζες...

Δεν βλαπτει να σκεφτομαστε λιγο πριν βγαλουμε πορισμα..

:wave2:

ΥΓ

Πιθανον...<<Μαλλον με κρανος μονο εκδορες>> δεν κολλαει με το πολλα και σουζα....


Οχι δεν ξερω αν τρεχανε η αν κανανε σουζες.

Ξερω οτι καρφωθηκαν ΠΙΣΩ απο αμαξι στην Κυμης. Και δυστυχως ξερω πολυ καλα τι γινεται στην Κυμης, αλλα και στη Βεικου.

panos26
22/07/2008, 15:06
δεν μου εχει τυχει για να σου απαντησω ειλικρινα, αλλα φανταζομαι οτι θα αισθανομουνα θυμο και απογοητευση ,
αλλα σε καμια περιπτωση
δεν θα ευχομουν να ειχαν ψοφησει, ποσο μαλλον σε περιστατικο
το οποιο δεν ειχα σχεσει απλα ετυχε να εχει καποιες ομοιοτητες
με ενα τροχαιο που ειχε η γειτονισα μου!!!

byron
22/07/2008, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Οχι δεν ξερω αν τρεχανε η αν κανανε σουζες.

Ξερω οτι καρφωθηκαν ΠΙΣΩ απο αμαξι στην Κυμης. Και δυστυχως ξερω πολυ καλα τι γινεται στην Κυμης, αλλα και στη Βεικου.

Προς τι το επιθετικό στυλάκι που έχεις προς τους υπόλοιπους;

Καρφώθηκαν πίσω από ένα αυτοκίνητο και πιθανόν ο ένας απ΄τους δύο να είναι πολύ χτυπημένος ή νεκρός. Επειδή ήταν ξεκράνωτοι ή έκαναν την μαλακία τους τους αξίζει να πάθουν ότι έπαθαν;

Αϊντε λέμε με τις politically correct ανοησίες. Σε λίγο θα εξετάζουμε τους σκοτωμένους και θα λυπόμαστε αν φόραγαν ή δεν φόραγαν πλήρη εξοπλισμό.

dimdil
22/07/2008, 15:20
παιδια προσοχη για οσους δεν γνωριζουν την ΚΥΜΗΣ και τις παροδους της:sick:
καρμανιολα ολκης ιδιως για μοτο:sick: πεζοφαναρα--διαβασεις--και ενιοτε ...μπλοκα στη γεφυρα του ηλεκτρικου:sick:
η αληθεια ειναι (σχεδον παντα) στη μεση των ακρων.
ουτε αναθεματα--ουτε δικαιολογιες :blush:
μονο προσοχη μεγαλη:beer:

mats8282
22/07/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Οχι δεν ξερω αν τρεχανε η αν κανανε σουζες.

Ξερω οτι καρφωθηκαν ΠΙΣΩ απο αμαξι στην Κυμης. Και δυστυχως ξερω πολυ καλα τι γινεται στην Κυμης, αλλα και στη Βεικου.


Και φανταζεσαι οτι εισαι ο πλεον καταλληλος να βγαλεις συμπερασματα,να δικασεις και να καταδικασεις 2 πιτσιρικαδες που εκτος των αλλων δεν ξερουμε και τι καταληξη ειχαν...

Μπραβο :wacko:

papitsoulos
22/07/2008, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos26

δεν θα ευχομουν να ειχαν ψοφησει,


Ουτε εγω το ευχηθηκα. Ας καταλαβαινομαστε λιγο μεταξυ μας.

Αν ευχομουν κατι θα ηταν αυτοι οι δυο να μην ειχαν ποτε βρεθει εκει. Και αυτοι καλυτερα θα ηταν και η υπολοιπη κοινωνια.

papitsoulos
22/07/2008, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Προς τι το επιθετικό στυλάκι που έχεις προς τους υπόλοιπους;


Αδυνατω να πιστεψω οτι καποιοι τασσονται υπερ υποψηφιων δολοφονων.

Καρφώθηκαν πίσω από ένα αυτοκίνητο και πιθανόν ο ένας απ΄τους δύο να είναι πολύ χτυπημένος ή νεκρός. Επειδή ήταν ξεκράνωτοι ή έκαναν την μαλακία τους τους αξίζει να πάθουν ότι έπαθαν;

[Β]Ναι. Ηταν πανω απο 18 ετων αρα κυριοι του εαυτου τους[/Β]


Αϊντε λέμε με τις politically correct ανοησίες. Σε λίγο θα εξετάζουμε τους σκοτωμένους και θα λυπόμαστε αν φόραγαν ή δεν φόραγαν πλήρη εξοπλισμό.

[Β]Ανοησια το να βγεις εξω και να παρεις σβαρνα οποιον κακομοιρη βρεις μπροστα σου?[/Β]

papitsoulos
22/07/2008, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Και φανταζεσαι οτι εισαι ο πλεον καταλληλος να βγαλεις συμπερασματα,να δικασεις και να καταδικασεις 2 πιτσιρικαδες που εκτος των αλλων δεν ξερουμε και τι καταληξη ειχαν...

Μπραβο :wacko:

Εχεις δικιο!

Φταιει το καθικι με το χιουνται

Μπραβο σε αυτον λοιπον :sick:

p@nos
22/07/2008, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
παιδια προσοχη για οσους δεν γνωριζουν την ΚΥΜΗΣ και τις παροδους της:sick:
καρμανιολα ολκης ιδιως για μοτο:sick: πεζοφαναρα--διαβασεις--και ενιοτε ...μπλοκα στη γεφυρα του ηλεκτρικου:sick:
η αληθεια ειναι (σχεδον παντα) στη μεση των ακρων.
ουτε αναθεματα--ουτε δικαιολογιες :blush:
μονο προσοχη μεγαλη:beer:



παιδια μια χαρα δρομος ειναι η Κυμης,αρκει να πας με μια λογικη ταχυτητα(κατω απο 100χλμ)

Τωρα αμα θες να πας με 200 δε φταιει ο δρομος...

mats8282
22/07/2008, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Εχεις δικιο!

Φταιει το καθικι με το χιουνται

Μπραβο σε αυτον λοιπον :sick:

Μπορει να κολλησε το γκαζι...Να επαθε εμφραγμα....Να ζαλιστηκε...Χιλιες υποθεσεις....Δεν χρειαζεται να φταιει καποιος...Υπαρχει και η κακια στιγμη....Υπαρχει και η μαλακια της στιγμης....Δεν χαρακτηριζει αυτοματα ολο το παρελθον ή το ποιον καποιου...Ποσο μαλλον να δικαιολογει την ανευ ορων καταδικη του....

Φταινε σιγουρα που δεν φοραγαν τουλαχιστον κρανη.....Το πληρωσαν κατα καποιο τροπο....Τελος...

byron
22/07/2008, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Ανοησια το να βγεις εξω και να παρεις σβαρνα οποιον κακομοιρη βρεις μπροστα σου?

Λοιπόν τρισμέγιστε, αφού ξεκαθαρίσουμε διαβάζοντας τα ποστ ότι αυτό που πήραν σβάρνα ήταν ένα hyundai και όχι κάνέναν κακομοίρη (που θα άλλαζε το πράγμα), κάτσε και ξανασκέψου τι πέταξες στο 1ο ποστ.


Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Εγω για τη συγκεκριμενη περιπτωση εχω να πω : Στα @@ μου τα τσογλανια, δε μου καιγεται καρφι αν ψωφησαν.

Μόνο και μόνο που στην ζυγαριά των χτυπημένων/σακατεμένων πιτσιρικάδων και του στραπατσαρισμένου αμαξιού επιλέγεις να ρίξεις ανάθεμα στους πιτσιρικάδες είσαι ανάξιος λόγου.

Καλό είναι να ξέρεις ότι πολλά μέλη του φόρουμ έχουν περάσει απ΄την φάση των πιτσιρικάδων και το τελευταίο πράγμα που γουστάρουν να ακούν είναι death wish από χθεσινούς.
Καβάλα το R6 σου λοιπόν, πήγαινε με τον ΚΟΚ μέχρι την πίστα και με φόρμα μέχρι το μπακάλικο και άσε τους υπόλοιπους να νοιώθουν θλίψη για κάθε πιτσιρικά που αγόρασε SS και τσακίστηκε.

papitsoulos
22/07/2008, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Λοιπόν τρισμέγιστε, αφού ξεκαθαρίσουμε διαβάζοντας τα ποστ ότι αυτό που πήραν σβάρνα ήταν ένα hyundai και όχι κάνέναν κακομοίρη (που θα άλλαζε το πράγμα), κάτσε και ξανασκέψου τι πέταξες στο 1ο ποστ.



Μόνο και μόνο που στην ζυγαριά των χτυπημένων/σακατεμένων πιτσιρικάδων και του στραπατσαρισμένου αμαξιού επιλέγεις να ρίξεις ανάθεμα στους πιτσιρικάδες είσαι ανάξιος λόγου.

Καλό είναι να ξέρεις ότι πολλά μέλη του φόρουμ έχουν περάσει απ΄την φάση των πιτσιρικάδων και το τελευταίο πράγμα που γουστάρουν να ακούν είναι death wish από χθεσινούς.
Καβάλα το R6 σου λοιπόν, πήγαινε με τον ΚΟΚ μέχρι την πίστα και με φόρμα μέχρι το μπακάλικο και άσε τους υπόλοιπους να νοιώθουν θλίψη για κάθε πιτσιρικά που αγόρασε SS και τσακίστηκε.


Αναθεμα και death wish? Μαλλον μερικοι διαβαζουν με τον πωπο εδω μεσα και οχι με τα ματια.
Για ξανακοιτα πιο πανω ποια ειναι η ευχη μου.
Και μεχρι το μπακαλικο η την πιστα υπαρχουν ανθρωποι που λιγο τους ενδιαφερει αν φοραω φορμα η αν τηρω τον ΚΟΚ. Να ζησουν τους ενδιαφερει.
Τελος.

MitsosNaked
22/07/2008, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
παιδια μια χαρα δρομος ειναι η Κυμης,αρκει να πας με μια λογικη ταχυτητα(κατω απο 100χλμ)

Τωρα αμα θες να πας με 200 δε φταιει ο δρομος...


+675

Maira
22/07/2008, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από apolon10
αφου οι ss ειναι αβολες, δεν μπορεις να μεταφερεις τιποτα, ειναι κυριως για χρηση πιστας και καταναλωνουν πολυ γιατι να τις χρησιμοποιει καποιος στην πολη, γιατι να πηγαινει με αυτες στη καφετερια, γιατι να φευγει με σουζες απο τα φαναρια, γιατι να μην ανεχεται αλλους, ταπεινα ον-οφ να ξεκινανε γρηγορα απο τα φαναρια?


Ο καθένας όπως προτιμάει!!! Απλά αν πάρουν τέτοια μηχανή θα πρέπει να μπορούν να ξε΄ρουν τα όρια της μηχανής, του δρόμου, της πόλης, τα δικά τους και των υπόλοιπων οδηγών! κάτι που με κάθε μηχανή θα πρέπει να το ξέρουν απλά με τις ss το γκάζι τους επιτρέπει για πολλά περισσότερα!!!


:wave2:

Maira
22/07/2008, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από papitsoulos
Γιατι μπερδευτικες λιγο? Απλα ειναι τα πραματα.


Ομως....

Κριμα θα πω για τον μοτοσυκλετιστη που εφυγε για Πεκινο και δεν ξαναγυρισε, για εναν 40αρη καρκινοπαθη, για τα παιδακια στην Αφρικη που πεθαινουν απο aids.

Κριμα σημαινει αδικο.

Το αδικο που το βλεπεις σε καποιον προκλητικο τυχοδιωκτη? Που εκτος απο την τυχη του προκαλει και τις τυχες των αλλων?


Από το να πεις "κρίμα" μέχρι το να πεις "στ΄ @ρχιδι@ μου" υπάρχει


ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΗ

διαφορά!!!!


:wave2:

Μικρή Λουλού
23/07/2008, 01:08
"παπι-τσουλος"....

"παω σαν κοτα"...

"και γραφεις και στ'αρχιδια σου" ...


δεν θα μπορουσαμε να περιμενουμε περισσοτερα απο σενα..

κι εδω που εφτασες,αθλος ειναι !!


το μονο κριμα,που'σαι 26 χρονων...

okipouros
28/07/2008, 01:27
elpizo na zisane na thimounte ti malakes itane, pali kala pou den fagane kanenan

dimdil
28/07/2008, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
παιδια μια χαρα δρομος ειναι η Κυμης,αρκει να πας με μια λογικη ταχυτητα(κατω απο 100χλμ)

Τωρα αμα θες να πας με 200 δε φταιει ο δρομος...

το σχολιο παει γι αυτους που δεν γνωριζουν το δρομο :rolleyes:
φυσικα και ειναι μια χαρα ο δρομος απλα επειδη ειναι ανοικτος στην αρχη (βασιλοπουλος)
δεν....αρκουν τα 100 και μετα τη γεφυρα αρχιζει το ...παρτυ:look: :look:
:beer: :beer:
ειδικα τις...νυχτερινες ωρες:sick: :sick:

Maira
28/07/2008, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
το σχολιο παει γι αυτους που δεν γνωριζουν το δρομο :rolleyes:
φυσικα και ειναι μια χαρα ο δρομος απλα επειδη ειναι ανοικτος στην αρχη (βασιλοπουλος)
δεν....αρκουν τα 100 και μετα τη γεφυρα αρχιζει το ...παρτυ:look: :look:
:beer: :beer:
ειδικα τις...νυχτερινες ωρες:sick: :sick:




Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε,



κάποιος που ξέρει να μετράει τον δρόμο (όποιον δρόμο), σε ανηφόρα που δεν έχει ορατότητα, σε δρόμο πόλης, είναι χαζό να πηγαίνει κομμάτια!!!!!!!

Αλλά γενικά είναι χαζό, νομίζω, σε δρόμο πόλης, να πηγείνει με τρελές ταχύτητες!!!! Οι δρόμοι γενικά είναι χάλια!!!!!!!

Τέλος πάντων!!!! Μ@λ@κία τους!!!! Έχει μαθει κανείς όμως αν είναι καλά? Γενικά ξέρει κάποιος για το τι έγινε ακριβώς? Ελπίζω να μην είχαν τίποτα δυσάρεστο!


:sick:

dimdil
30/07/2008, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε,



κάποιος που ξέρει να μετράει τον δρόμο (όποιον δρόμο), σε ανηφόρα που δεν έχει ορατότητα, σε δρόμο πόλης, είναι χαζό να πηγαίνει κομμάτια!!!!!!!

Αλλά γενικά είναι χαζό, νομίζω, σε δρόμο πόλης, να πηγείνει με τρελές ταχύτητες!!!! Οι δρόμοι γενικά είναι χάλια!!!!!!!

Τέλος πάντων!!!! Μ@λ@κία τους!!!! Έχει μαθει κανείς όμως αν είναι καλά? Γενικά ξέρει κάποιος για το τι έγινε ακριβώς? Ελπίζω να μην είχαν τίποτα δυσάρεστο!


:sick:

αυτο ακριβως ειναι το θεμα μας:sick:
πολυ ξερουν οτι το κρανος σωζει ζωες αλλα περισσοτεροι κυκλοφορουν ξεκρανωτοι:uplate:
πολυ ξερουν οτι ειναι χαλια οι δρομοι των πολεων αλλα περισσοτεροι περνουν μεγαλυτερες μοτοσυκλετες και κοροιδευουν τα...80 μουλαρια:uplate:
πολλοι μιλανε για αμυντικη οδηγηση στη πολη αλλα περισσοτεροι κηνυγανε τη ζωη τους εκει...εξω και συχνα και των αλλων
τελικα τα πολυ αυτονοητα τα ξερουν πολλοι αλλα καθε μερα....ξαπλωνουν περισσοτεροι:uplate: